Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / Predictii.Daca nu o sa existe un viitor, sa imaginam noi unul.    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Gura copilului, betivului, prostului si inteleptului spune adevarul fara ca ceilalti sa isi dea seama.

05-12-2008 01:29:16
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
A auzit cineva de predictia cum ca ultimul presedinte americam o sa fie unul negru ( black) ?

05-12-2008 01:30:11
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
O data cu schimbare alb-negru din America si in Romania presedintele nu o sa mai aiba numele cu terminatia -escu.
Avind in vedere disolutia electoratului este posibil ca urmatorul /urmatorul +1  presedinte sa fie din rindul monoritatilor  ( nu neaparat maghiar )


05-12-2008 01:33:28
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954

stromboli a scris:

Importanta ecologia ;) chiar era bine sa numesti topicul "Educatie,autoeducatie ecologica" fara de care peste 15 ani Constantza va fi sub ape (mare).... totusi cred ca e prea tarziu :(  prea putin depinde de noi ,mai mult de marile puteri.... industriale

Am fost programati sa ne autodistrugem (de natura) asa cum alte civilizatii s-au autodistrus inainte de a distruge natura.Planeta e vie dar bolnava de un virus care se numeste omenire...cred ca a inceput deja tratamentul



Ciuma (si numai), una din fortele naturii prin care aceasta mentinea echilibrul si tinea deschisa selectia naturala, a fost indepartata de specia umana.
Acum putem lupta cu infectiile si bolile care altcindva  radeau un mare numar de vieti.
Cind am ajuns la inlocuirea unui organ cun unul artificial ( sau recoltat, clonat ) inseamna ca fortam planeta sa ne sustina.



Nu sint nici pro nici contra. Dar ma distreaza imaginea unor purici din blana ciinelui care poarta masti de gaz pentru a scapa de efectul spray-ului anti-purici.

Ultima modificare facuta de Betty cea urata (05-12-2008 01:53:44)


05-12-2008 01:45:06
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
S-a prezis ca apa trece in Kursk ( a trecut in submarin  ( nu oras)

S-a prezisca pasari de otel vor lovii gemenii, iar lupii vor urla in tufisuri cind o sa curga singe nevinovat.

4 tendinte de asasinat asupra presedintilor de stat.+ Criza din Industan = al 3 lea razboi mondial. din noembrie 2010. In 2014 se arunca ogive nucleare/

Ultima modificare facuta de Betty cea urata (05-12-2008 13:36:23)


05-12-2008 02:30:03
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
2011.Atac cu arme chimice ale musulmanilor asupra Europei.
2014 boli de piele si cancer de piele .Majoritatea europenilor au disparut.
2018 China este noua putere mondiala.

Oare intereseaza mai departe :( :( :(  pe cineva


05-12-2008 02:33:31
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Orasele unui viitor nu tocmai indepartat



Ultima modificare facuta de Betty cea urata (05-12-2008 02:49:51)


05-12-2008 02:46:46
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


05-12-2008 02:50:56
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


05-12-2008 02:51:58
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


05-12-2008 02:53:19
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

Betty cea urata a scris:

2011.Atac cu arme chimice ale musulmanilor asupra Europei.
2014 boli de piele si cancer de piele .Majoritatea europenilor au disparut.
2018 China este noua putere mondiala.

Oare intereseaza mai departe :( :( :(  pe cineva


Daca 2011(sau mai devreme) se intampla, atunci BarakAton va fi nevoit/fortat sa raspunda cu o moneda inzecita.
(interesant e ca Vechea Mama Euro, nu si-ar proteja Fica la fel, exceptie poate fiind Inglatera)


05-12-2008 09:41:38
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Cele 3 (trei) orase de mai sus e Unul singur iar Poarta de Aur, din al doilea (Frisco) frumoasa reprezentatie.

05-12-2008 09:45:46
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


07-12-2008 03:45:45
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Cine spune ca ultimul presedinte american va fi negru? Unde ati citit asta?

07-12-2008 16:54:38
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

alina-buc a scris:

Cine spune ca ultimul presedinte american va fi negru? Unde ati citit asta?


cine  va spune sa nu va ginditi neaparat la Obama....


07-12-2008 17:05:32
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


Inundarea subsolurilor datorita opririi sistemelor de pompare


07-12-2008 23:50:05
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Alte bombe nucleare.
In lipsa alimentarii cu agenti de racire



07-12-2008 23:56:23
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


Orase  mai bine zis foste orase.


08-12-2008 00:04:05
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Statzi ... ca nu'ntzeleg ( ca-'ntodeauna :rolleyes: ). Orashele astea ... au fost, sunt sau 'or sa fie ?

08-12-2008 08:48:50
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

niladam a scris:

Statzi ... ca nu'ntzeleg ( ca-'ntodeauna :rolleyes: ). Orashele astea ... au fost, sunt sau 'or sa fie ?

Au fost si s-ar putea sa nu mai fie :)

PS  ultimul  Pod tot in Amsterdamul cel Nou, podul Brooklyn


10-12-2008 10:34:33
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

Betty cea urata a scris:

http://xs234.xs.to/xs234/08490/prediction1724.jpg

Inundarea subsolurilor datorita opririi sistemelor de pompare
Pai la noi la bloc subsolul e inundat de muuult !

11-12-2008 14:27:36
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alina-buc a scris:


Betty cea urata a scris:

http://xs234.xs.to/xs234/08490/prediction1724.jpg

Inundarea subsolurilor datorita opririi sistemelor de pompare
Pai la noi la bloc subsolul e inundat de muuult !

:D Traiesti deci deja-n viitor, Onoyoko,!
Noroc ca-n carcera Bunkerului (sper ca n-ai uitat ca esti sefa acolo :rolleyes:) totu-i uscat si curat, arestatii or sa aiba Pampers :D si poate doar seriful Niladam o sa-si mai ude gitleju' cu cite-o palinca. :D
C-o sa fii si tu uda ;) cind si cind, asta nu stiu dac-o sa cada tot in sarcina hiperserifului... ;)


13-12-2008 02:25:44
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Pai sigur o sa fiu uda o data pe luna. Sau acolo nu-mi mai vine ? Stiti voi la ce ma refer .

13-12-2008 23:16:48
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ei, mai sint si alte udaturi necolorate... :D

13-12-2008 23:22:58
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Vreau ca fiecare dintre noi sa spuna cum crede ca va fii 2009,va fii mai bun sau mai rau ca 2008?  Si sa incep eu: cred ca va fii inceputul sfarsitului,eu asa vad ,asa cred, ca totul merge in jos,vor avea loc mari schimbari in lume,nu neaparat in rau,dar va trebui sa ne adaptam,omul se poate adapta la multe situatii, cred ca mergem in jos oricum. Voi ce parere aveti?

14-12-2008 23:03:59
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Sa nu te superi ca-mi dau shi io' cu parerea, nu ma costa nimic (decat ceva euroi :D ). Fac prinsoare ca anu' urmator va fi mai rau, ca prea ne-am obisnuit cu binele. Iar "inceputul sfarshitului" a fost demult, acu' suntem pe la mijlocu' lui :rolleyes: Nu simtzi cum se-apropie ... sfarshitul ? Scapa cine poate, adicatelea' ... aia care se-adapteaza intodeauna :D

15-12-2008 11:46:17
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

niladam a scris:

Sa nu te superi ca-mi dau shi io' cu parerea, nu ma costa nimic (decat ceva euroi :D ). Fac prinsoare ca anu' urmator va fi mai rau, ca prea ne-am obisnuit cu binele. Iar "inceputul sfarshitului" a fost demult, acu' suntem pe la mijlocu' lui :rolleyes: Nu simtzi cum se-apropie ... sfarshitul ? Scapa cine poate, adicatelea' ... aia care se-adapteaza intodeauna :D
Din fericire mie nu imi iau bani administratorii sitului ca sa intru pe forum,dar doar aici pot sa intru,nu si pe chat sau chat privat. Stiu ei ce stiu,ca eu sunt fan forum.

15-12-2008 12:23:07
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

niladam a scris:

Sa nu te superi ca-mi dau shi io' cu parerea, nu ma costa nimic (decat ceva euroi :D ). Fac prinsoare ca anu' urmator va fi mai rau, ca prea ne-am obisnuit cu binele. Iar "inceputul sfarshitului" a fost demult, acu' suntem pe la mijlocu' lui :rolleyes: Nu simtzi cum se-apropie ... sfarshitul ? Scapa cine poate, adicatelea' ... aia care se-adapteaza intodeauna :D
Pe National Geografic au spus ca s-a descoperit un fel de biblie dupa Iuda,adica scrisa de Iuda. Spunea acolo ca adevaratul dumnezeu nu e cel care a creat pamantul,ci altul,oare cine? De unde stiu eu daca ma rog la dumnezeul corect? Cati dumnezei exista,sunt mai multi? Cand ma minunez de frumusetea unora dintre creatiile lui dumnezeu,imi apar in gand si relele pe care le-a lasat pe pamant,si anume puricii,paduchii,capusele,animalele veninoase,tantarii... Si ma gandec ca un rau este si faptul ca animalele se mananca intre ele,sau ca noi oamenii mancam carne. La fel si serpii,,,nu le vad scopul pt care au fost creati,,,cred ca pe langa animalele inofensive gen vaca,oaia, creatorul s-a gandit sa faca si ceva rau,,,iar raul se pare ca a inceput sa domine. Raul si rautatea e la tot pasul.

15-12-2008 13:18:28
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

alina-buc a scris:


niladam a scris:

Sa nu te superi ca-mi dau shi io' cu parerea, nu ma costa nimic (decat ceva euroi :D ). Fac prinsoare ca anu' urmator va fi mai rau, ca prea ne-am obisnuit cu binele. Iar "inceputul sfarshitului" a fost demult, acu' suntem pe la mijlocu' lui :rolleyes: Nu simtzi cum se-apropie ... sfarshitul ? Scapa cine poate, adicatelea' ... aia care se-adapteaza intodeauna :D
Pe National Geografic au spus ca s-a descoperit un fel de biblie dupa Iuda,adica scrisa de Iuda. Spunea acolo ca adevaratul dumnezeu nu e cel care a creat pamantul,ci altul,oare cine? De unde stiu eu daca ma rog la dumnezeul corect? Cati dumnezei exista,sunt mai multi? Cand ma minunez de frumusetea unora dintre creatiile lui dumnezeu,imi apar in gand si relele pe care le-a lasat pe pamant,si anume puricii,paduchii,capusele,animalele veninoase,tantarii... Si ma gandec ca un rau este si faptul ca animalele se mananca intre ele,sau ca noi oamenii mancam carne. La fel si serpii,,,nu le vad scopul pt care au fost creati,,,cred ca pe langa animalele inofensive gen vaca,oaia, creatorul s-a gandit sa faca si ceva rau,,,iar raul se pare ca a inceput sa domine. Raul si rautatea e la tot pasul.


Mda. Dar n-o sa ni se spuna niciodata tot ce scrie in Evanghelia dupa Iuda . In emisiunea aceea de pe National Geografic s-a spus doar cate ceva...doar ce a trecut de cenzura Vaticanului , banuiesc eu .
Dar chiar si numai atat cat s-a dat la televizor a fost interesant . Printre altele , in Evanghelia dupa Iuda scrie ca Isus Christos RADEA FOARTE MULT . Ii placea sa rada foarte mult . De asemenea scrie ca ,nu o data, cand se arata oamenilor sau ucenicilor ISI SCHIMBA INFATISAREA .De cele mai multe ori , lua infatisarea unui copil . Eu cred ca putea lua orice infatisare dorea .
Intr-o zi , cand ucenicii se rugau printr-un ritual de seara obisnuit , Isus Christos a venit la ei , i-a privit si-a inceput sa rada . Ucenicii au fost nu numai contrariati dar si foarte suparati ca Isus Christos radea de ei , rugaciunilea acelea de seara erau sacre si foarte importante . Apoi Isus Christos i-a explicat lui Iuda ca ei se roaga unui Dumnezeu CARE NU EXISTA .
ASA ESTE , ONOYOKO .
Acest Dumnezeu , caruia se inchina si se roaga oamenii , NU EXISTA .
Dumnezeu este sursa primordiala care a creat totul , SI BINELE SI RAUL IN EGALA MASURA . El este UNUL . Dumnezeu este UNUL , este TOTUL . El este , daca vrei , ca o sursa mare . imensa de lumina , de unde au venit toate cate sunt , inclusiv noi oamenii si unde o sa ne intoarcem dupa moarte . Dupa moarte ne contopim cu acel UNUL , cu acel INTREG DE LUMINA .
Dar , ceea ce este foarte important si oamenii nu vor sa accepte si sa inteleaga este faptul ca acest Atoatecreator , acest UNUL , acest Dumnezeu cum ii spunem noi nu raspunde rugaciunilor noastre de tip emotional . El este rece . Nu poti ajunge la Dumnezeu prin centrul emotional . La Dumnezeu poti ajunge putin cate putin , Onoyoko , folosindu-ti MINTEA . Mai precis prin curatirea mintii tale de toate cele cate sunt lumesti .
Eu cred ca oamenii nu vor sa accepte asta pentru ca sunt lasi . Nu au curajul sa traiasca asumandu-si intreaga raspundere pentru viata lor , pentru actinunile lor . Pur si simplu nu au curaj , prefera sa creada ca exista cineva care le poarta de grija , ca exista cineva la care se pot ruga fierbinte : scapa-ma Doamne de dusmani , da-mi doamne aia , fa-mi doamne aia , ajuta-ma doamne pentru aia...pentru ailalata...ajuta-ma doamne..... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Onoyoko , desi esti un pachet de contradictii si de ilogisme si chiar nu reusesc sa-mi dau seama ce-i in capul tau , eu am sa-ti spun totusi tie un adevar dureros : nu ne-ajuta nimeni . Binele si raul sunt egale in fata lui Dumnezeu :martirul iubitor de oameni si psihopatul ucigator de copii , animalele balnde cat si cele crude sunt in egala masura creatii ale lui Dumnezeu si Dumnezeu este RECE ! Este rece atata timp cat incerci sa-l gasesti si astepti sa-ti raspunda emotional .Nu-ti va raspunde niciodata emotional .
Si eu ma rog . Rugaciunile sunt o cale prin care iti cureti mintea de dorinte , de patimi , de meschinarii , de orgolii ...cand mintea ta , prin exercitiu , devine curata  si golita de toate acestea , incepi sa "luminezi" . Incepi sa semeni , putin cate putin cu sursa primordiala din care te-ai desprins si ai venit pe pamant , cu Dumnezeu adica .
Oamenii trebuiesc tinuti in frau . Oamenii trebuiesc tinuti in turma , de aceea s-au inventat sistemele religioase , de aceea exista religii .

Ultima modificare facuta de titmouse (16-12-2008 11:19:23)


16-12-2008 10:36:38
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

titmouse a scris:


alina-buc a scris:


niladam a scris:

Sa nu te superi ca-mi dau shi io' cu parerea, nu ma costa nimic (decat ceva euroi :D ). Fac prinsoare ca anu' urmator va fi mai rau, ca prea ne-am obisnuit cu binele. Iar "inceputul sfarshitului" a fost demult, acu' suntem pe la mijlocu' lui :rolleyes: Nu simtzi cum se-apropie ... sfarshitul ? Scapa cine poate, adicatelea' ... aia care se-adapteaza intodeauna :D
Pe National Geografic au spus ca s-a descoperit un fel de biblie dupa Iuda,adica scrisa de Iuda. Spunea acolo ca adevaratul dumnezeu nu e cel care a creat pamantul,ci altul,oare cine? De unde stiu eu daca ma rog la dumnezeul corect? Cati dumnezei exista,sunt mai multi? Cand ma minunez de frumusetea unora dintre creatiile lui dumnezeu,imi apar in gand si relele pe care le-a lasat pe pamant,si anume puricii,paduchii,capusele,animalele veninoase,tantarii... Si ma gandec ca un rau este si faptul ca animalele se mananca intre ele,sau ca noi oamenii mancam carne. La fel si serpii,,,nu le vad scopul pt care au fost creati,,,cred ca pe langa animalele inofensive gen vaca,oaia, creatorul s-a gandit sa faca si ceva rau,,,iar raul se pare ca a inceput sa domine. Raul si rautatea e la tot pasul.


Mda. Dar n-o sa ni se spuna niciodata tot ce scrie in Evanghelia dupa Iuda . In emisiunea aceea de pe National Geografic s-a spus doar cate ceva...doar ce a trecut de cenzura Vaticanului , banuiesc eu .
Dar chiar si numai atat cat s-a dat la televizor a fost interesant . Printre altele , in Evanghelia dupa Iuda scrie ca Isus Christos RADEA FOARTE MULT . Ii placea sa rada foarte mult . De asemenea scrie ca ,nu o data, cand se arata oamenilor sau ucenicilor ISI SCHIMBA INFATISAREA .De cele mai multe ori , lua infatisarea unui copil . Eu cred ca putea lua orice infatisare dorea .
Intr-o zi , cand ucenicii se rugau printr-un ritual de seara obisnuit , Isus Christos a venit la ei , i-a privit si-a inceput sa rada . Ucenicii au fost nu numai contrariati dar si foarte suparati ca Isus Christos radea de ei , rugaciunilea acelea de seara erau sacre si foarte importante . Apoi Isus Christos i-a explicat lui Iuda ca ei se roaga unui Dumnezeu CARE NU EXISTA .
ASA ESTE , ONOYOKO .
Acest Dumnezeu , caruia se inchina si se roaga oamenii , NU EXISTA .
Dumnezeu este sursa primordiala care a creat totul , SI BINELE SI RAUL IN EGALA MASURA . El este UNUL . Dumnezeu este UNUL , este TOTUL . El este , daca vrei , ca o sursa mare . imensa de lumina , de unde au venit toate cate sunt , inclusiv noi oamenii si unde o sa ne intoarcem dupa moarte . Dupa moarte ne contopim cu acel UNUL , cu acel INTREG DE LUMINA .
Dar , ceea ce este foarte important si oamenii nu vor sa accepte si sa inteleaga este faptul ca acest Atoatecreator , acest UNUL , acest Dumnezeu cum ii spunem noi nu raspunde rugaciunilor noastre de tip emotional . El este rece . Nu poti ajunge la Dumnezeu prin centrul emotional . La Dumnezeu poti ajunge putin cate putin , Onoyoko , folosindu-ti MINTEA . Mai precis prin curatirea mintii tale de toate cele cate sunt lumesti .
Eu cred ca oamenii nu vor sa accepte asta pentru ca sunt lasi . Nu au curajul sa traiasca asumandu-si intreaga raspundere pentru viata lor , pentru actinunile lor . Pur si simplu nu au curaj , prefera sa creada ca exista cineva care le poarta de grija , ca exista cineva la care se pot ruga fierbinte : scapa-ma Doamne de dusmani , da-mi doamne aia , fa-mi doamne aia , ajuta-ma doamne pentru aia...pentru ailalata...ajuta-ma doamne..... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Onoyoko , desi esti un pachet de contradictii si de ilogisme si chiar nu reusesc sa-mi dau seama ce-i in capul tau , eu am sa-ti spun totusi tie un adevar dureros : nu ne-ajuta nimeni . Binele si raul sunt egale in fata lui Dumnezeu :martirul iubitor de oameni si psihopatul ucigator de copii , animalele balnde cat si cele crude sunt in egala masura creatii ale lui Dumnezeu si Dumnezeu este RECE ! Este rece atata timp cat incerci sa-l gasesti si astepti sa-ti raspunda emotional .Nu-ti va raspunde niciodata emotional .
Si eu ma rog . Rugaciunile sunt o cale prin care iti cureti mintea de dorinte , de patimi , de meschinarii , de orgolii ...cand mintea ta , prin exercitiu , devine curata  si golita de toate acestea , incepi sa "luminezi" . Incepi sa semeni , putin cate putin cu sursa primordiala din care te-ai desprins si ai venit pe pamant , cu Dumnezeu adica .
Oamenii trebuiesc tinuti in frau . Oamenii trebuiesc tinuti in turma , de aceea s-au inventat sistemele religioase , de aceea exista religii .
Multumesc pentru raspunsul tau,ai scris foarte dur dar foarte adevarat. Este ceea ce cred si eu,sau mai bine zis ceea ce intuiam,ca dumnezeu nu este un pachet de bunatate. Spui de mine ca sunt un pachet de contradictii,ca nu ma intelegi,dar crede-ma ca nici eu nu ma inteleg,uneori cred ca sunt buna,iar peste doar o ora ma vad cea mai rea fiinta de pe pamant,asa ca nu-ti bate capul cu mine,ia-ma asa cum sunt. Unii spun ca datorita faptului ca sunt in zodia gemenilor ma face sa fiu asa de duala. Dar hai sa revenim la religie si la dumnezeu: se zice ca daca sti numele lui dumnezeu ai parte de multe minuni,dar care e numele lui? Si de ce nu il stim? Daca e tatal nostru, asa cum spune biserica,de ce nu ii stim numele? Sa ma mai rog? Cui sa ma rog,cui sa-i adresez multumirile sau intrebarile mele? Adevarul e ca omul fara credinta ca cineva il apara ar fii mult mai deprimat,si poate mult mai rau chiar ,nu ar mai avea frica de nimic. Azi arata la stiri ca un sotz si-a omorat sotzia si a obligat copii sa stearga sangele si sa stea in pat langa mama moarta. Popii mint prostimea ca exista o judecata,dar se pare ca cei rai o duc mai bine decat cei buni. Si sunt atat de multi oameni fraieri care stau cu orele la coada la moastele nu stiu carui sfant,cand de fapt acolo sunt doar niste oase de caine innegrite. Mi-a placut raspunsul tau,esti foarte sincera,spui ceea ce crezi si ce simti,te felicit.

16-12-2008 14:38:36
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
In zodia gemenilor exista si multi oameni echilibrati ca structura interioara .
Intr-o zi ai sa te aduni si tu din bucatele...bucatele...de rau si bine...si-o sa ajungi la un echilibru . Sau ai sa innebunesti...si dezechilibrul se va numi nevroza de suprasolicitare . Cine stie ce vei ajunge... .
Isus Christos a avut 12 ucenici ...cate unul pentru fiecare zodie . Iuda Iscarioteanul a reprezentat zodia gemenilor .L-a tradat pe Isus pentru bani , este adevarat...pentru suma aceea nenorocita de bani...nu foarte mare...Iuda a fost mereu macinat de contradictii interioare desi l-a iubit mult pe Isus . Credea si in Isus , credea si-n legile evreiesti dupa care-a fost crescut si-l atrageau si banii...se stie ca el era ,din tot grupul , administratorul finantelor si un foarte bun comerciant .Vezi , Onoyoko , cat de scump se plateste un singur moment de ratacire si de tentatie pentru bani . Iuda a crezut ca Isus va fi judecat de catre sinodul preotilor evrei , dupa legile evreilor si  ca va scapa cu viata...n-a fost asa...Caiafa l-a predat pentru judecata romanilor si cand viata lui Isus a ajuns in mainile lui Pilat atunci si-a dat seama Iuda ca nu va avea scapare si ca l-a condamnat pe Isus la moarte . Cand si-a dat seama ce-a facut , durerea si remuscarile lui au fost atat de teribile incat nu mai putea trai si s-a sinucis .Iuda , asa cum spunea Steinhardt , n-a crezut in puterea lui Isus Christos ( ca poate sa-l ierte) si-n bunatatea lui ( ca vrea sa-l ierte) .Asta a fost tot .

La cine sa te rogi cand  vrei sa pui intrebari ?
La nimeni . Toate raspunsurile la intrebarile tale sunt in tine insati .
La cine sa te rogi cand vrei sa multumesti ?
Simplu , lui Dumnezeu .
Chestia cu faptul ca nu are un nume e lipsita de importanta . Numeste-l tu , Onoyoko , si va incepe sa existe pentru tine . Spune-i cum vrei tu...ce importanta are ?
Nu sunt dura , am bun simt , atata tot .
Pe lume , in chiar acest moment exista milioane de fiinte umane torturate fizic si psihic prin tot atatea milioane de metode...foamete , boli , frica , sodomizare , privare de libertate , orori cumplite...
As vrea sa stiu daca exista cineva care ar putea sa priveasca un asemenea om in ochi si sa-i spuna : Dumnezeu e bun cu tine , Dumnezeu te iubeste , Dumnezeu e bland....
Eu nu .

Ultima modificare facuta de titmouse (16-12-2008 18:36:19)


16-12-2008 18:26:22
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

titmouse a scris:

In zodia gemenilor exista si multi oameni echilibrati ca structura interioara .
Intr-o zi ai sa te aduni si tu din bucatele...bucatele...de rau si bine...si-o sa ajungi la un echilibru . Sau ai sa innebunesti...si dezechilibrul se va numi nevroza de suprasolicitare . Cine stie ce vei ajunge... .
Isus Christos a avut 12 ucenici ...cate unul pentru fiecare zodie . Iuda Iscarioteanul a reprezentat zodia gemenilor .L-a tradat pe Isus pentru bani , este adevarat...pentru suma aceea nenorocita de bani...nu foarte mare...Iuda a fost mereu macinat de contradictii interioare desi l-a iubit mult pe Isus . Credea si in Isus , credea si-n legile evreiesti dupa care-a fost crescut si-l atrageau si banii...se stie ca el era ,din tot grupul , administratorul finantelor si un foarte bun comerciant .Vezi , Onoyoko , cat de scump se plateste un singur moment de ratacire si de tentatie pentru bani . Iuda a crezut ca Isus va fi judecat de catre sinodul preotilor evrei , dupa legile evreilor si  ca va scapa cu viata...n-a fost asa...Caiafa l-a predat pentru judecata romanilor si cand viata lui Isus a ajuns in mainile lui Pilat atunci si-a dat seama Iuda ca nu va avea scapare si ca l-a condamnat pe Isus la moarte . Cand si-a dat seama ce-a facut , durerea si remuscarile lui au fost atat de teribile incat nu mai putea trai si s-a sinucis .Iuda , asa cum spunea Steinhardt , n-a crezut in puterea lui Isus Christos ( ca poate sa-l ierte) si-n bunatatea lui ( ca vrea sa-l ierte) .Asta a fost tot .

La cine sa te rogi cand  vrei sa pui intrebari ?
La nimeni . Toate raspunsurile la intrebarile tale sunt in tine insati .
La cine sa te rogi cand vrei sa multumesti ?
Simplu , lui Dumnezeu .
Chestia cu faptul ca nu are un nume e lipsita de importanta . Numeste-l tu , Onoyoko , si va incepe sa existe pentru tine . Spune-i cum vrei tu...ce importanta are ?
Nu sunt dura , am bun simt , atata tot .
Pe lume , in chiar acest moment exista milioane de fiinte umane torturate fizic si psihic prin tot atatea milioane de metode...foamete , boli , frica , sodomizare , privare de libertate , orori cumplite...
As vrea sa stiu daca exista cineva care ar putea sa priveasca un asemenea om in ochi si sa-i spuna : Dumnezeu e bun cu tine , Dumnezeu te iubeste , Dumnezeu e bland....
Eu nu .
Esti foarte realista,imi place cum gandesti.  Acum cateva zile am citit in ziarul Libertatea ca intr-o scoala din America o invatatoare a cerut copiilor sa scrie o scrisoare pt Mos Craciun in care sa ii ceara ceva. Iar o fetita de 9 ani a scris ca ea isi doreste sa nu mai fie violata de tatal ei !!! Invatatoarea a anuntat autoritatile care au descoperit faptul ca acea fetita era violata de mai multi ani,si ea si fratiorul ei ,de catre tatal lor. Ma intreb: dumnezeu care vedea ceea ce se intampla, cand animalul ala isi viola copii,oare de ce nu facea ceva ? Un tata adevarat cum se spune ca este dumnezeu pt noi nu ar sta impasibil la asa ceva . Mai demult am primit in casa mea niste martori ai lui iehova,le adresam si lor intrebari de genul acesta si de fiecare data imi raspundeau : dumnezeu este indelung rabdator,dar va veni o zi in care nu va mai rabda nelegiuirea oamenilor. Gata,m-am saiurat de raspunsuri de-astea ,,,nu mai vreau ,,,eu ca un om imperfect ce sunt nu as suporta sa vad asa ceva si sa trec cu vederea,iar el care cica e perfect,,,,no comment,,,sau ce sa zic? Lehamite,sila,scarba,asta simt,,,,ma duc sa vomit !

Ultima modificare facuta de alina-buc (17-12-2008 19:43:33)


17-12-2008 19:42:33
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Ati vazut aseara la nasul filmul acela de la americani in care aratau clar cum oamenii sunt prostiti si manipulati? La fel se intampla si in cazul mancarii,oamenii sunt sfatuiti sa manance mancare nesanatoasa,exista interese ca populatia sa fie bolnava.

17-12-2008 22:19:28
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954

Regiunea arctica are un ritm de incalzire mai rapid decat alte zone de pe glob, iar acest fenomen are loc cu un deceniu mai devreme decat anticipasera oamenii de stiinta, anunta cercetatorii din cadrul Uniunii Americane de Geofizica, citati de Telegraph.
Cercetatorii au observat ca temperaturile de toamna din aceasta regiune sunt mult mai ridicate decat se astepta din cauza fenomenului numit amplificare arctica in urma caruia topirea accelerata a ghetii in timpul verii acumuleaza multa caldura in ocean. Aparitia acestui fenomen era deja prevazuta de catre cercetatori, insa doar in urmatorii 10 sau 15 ani.


Cele aratate mai sus pot duce la disparitia unor curenti oceanici.De aici rezulta semnificative schimbari climatice.


17-12-2008 23:23:56
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Citeva profetii nostradamiene
(in care, sincer, eu nu prea cred, din cauza atitor si-atitor versiuni de decriptare fara "chei" clare): :rolleyes:


Profeţii împlinite

Nostradamus s-a bucurat de recunoaşterea talentului său ieşit din comun încă din timpul vieţii. Previziunile pe termen scurt au fost, în marea lor majoritate, corecte. Se apreciază că 70% din profeţiile lui s-au adeverit. Chiar şi momentul propriei morţi l-a apreciat corect. Pînă în prezent au fost identificate mai multe evenimente care ar fi fost prevăzute de Nostradamus în centuriile sale. Arthur Crockett le enumeră în „Profeţiile inedite ale lui Nostradamus“: dominaţia maritimă a Marii Britanii vreme de aproape trei secole, moartea lui Giordano Bruno, revolta anti-comunistă din Ungaria, moartea lui J. F. Kennedy, căderea zidului Berlinului, războiul din fosta Iugoslavie, atacul de la 11 septembrie 2001.

Documentul secret

ÃŽn 21 de ani de studiu al Centuriilor, americanul Michael Rathford n-a reuşit să descopere o cheie originală de interpretare a profeţiilor lui Nostradamus. ÃŽn schimb, cînd a dat peste documentul îngropat vreme de 400 de ani în arhivele Librăriei Naţionale din Roma, a avut o revelaţie. O nouă viziune asupra perioadei actuale şi viitoare a prins contur în urma decriptării manuscrisului. Acesta a fost dăruit de Nostradamus fiului său care, la rîndul său, l-a donat Papei Urban VIII. Papa l-a ascuns, de teama persecuţiilor Inchiziţiei Spaniole, asigurîndu-se că umanitatea nu îl va descoperi pînă nu va fi suficient de evoluată pentru a-l descifra. Acest timp, se pare că a sosit. Rathford a combinat metodele de analiză tradiţionale cu altele mai sofisticate şi a ajuns la concluzia că trăim „Era Necazurilor“. Cea mai detaliată perioadă este cea dintre 2006 şi 2012, ani plini de războaie, disperare, dar şi speranţă. Dar acesta nu va fi sfîrşitul lumii.

Cearta marilor puteri

„Codul lui Nostradamus“ vorbeşte de viitor. Astfel, se anticipează că al treilea război mondial va izbucni anul acesta (2008) şi va dura pînă în 2012. Rathford spune că, în Centuria II, Catrenele 35 şi 48, Nostradamus prezice că, din cauza greşelii unui lider politic important va avea loc un incident internaţional. Se vor răci relaţiile dintre două mari state, unul din ele fiind SUA. Preşedintele respectiv va regreta şi va încerca să-şi repare greşeala. Dar va fi înlăturat de cei care vor să-i ia locul. Va ajunge în pragul sinuciderii, fiind eliminat din politică, economie, viaţa socială. Ambele state vor avea de pierdut, dar un al treilea va avea de cîştigat. Situaţia va lua amploare atunci cînd va interveni al treilea stat, un inamic al SUA, şi astfel întreaga planetă va ajunge să stea pe un butoi de pulbere.

Vremea dezastrelor

ÃŽn Centuria IV, catrenul 67, se spune că o cometă foarte luminoasă, necunoscută pînă atunci, va apărea pe cer. Acest eveniment va coincide cu importante schimbări geologice, cutremure şi erupţii de vulcani care vor bloca accesul populaţiei la apă. Calamităţile vor aduce foamete, secetă, shimbări sociale. Ţările prospere şi puternice, în special cele din vestul Europei, vor cunoaşte decăderea. Vor fi dezbinate de lupte civile şi tulburări sociale, cînd oamenii vor migra spre zonele cu apă, prielnice culturilor agricole. Cutremure şi inundaţii serioase vor genera conflicte între state. SUA va fi ruinată în încercarea de a face faţă dezastrelor. Trei alte mari naţiuni vor trimite ajutoare supravieţuitorilor din SUA în încercarea de a-i ajuta, dar acţiunile umanitare vor fi de fapt tentative de ocupaţie.

Musulmanii aruncă arma nucleară

Mai ales Europa Centrală şi de Sud, Orientul Apropiat şi partea estică a Mediteranei vor fi afectate de inundaţii, se spune în Centuria VIII, catrenul 29. Guvernele locale nu vor putea face faţă, populaţia înspăimîntată va fi vulnerabilă şi uşor de manipulat. ÃŽn multe zone, pentru a opri tulburările şi jafurile, va fi instaurată legea marţială. Orientul Mijlociu va fi ferit de dezastre şi va sări în ajutorul ţărilor sinistrate, dar de fapt, va implementa spioni şi va înrobi aceste popoare. Centuria 11, catrenele 3 şi 4 prevestesc că, în timpul tulburărilor permanente din Orientul Mijlociu, unul dintre lideri va intra în posesia armei nucleare şi nu va ezita să o folosească. Riposta va fi, la rîndul ei, tot cu arme nucleare, din partea unei ţări care are ieşire pe coasta mediteraneeană. Una din bombe va cădea în apa Mediteranei, ucigînd toţi peştii. Căile de acces vor fi întrerupte. Popoarele care depind de comerţul cu acel stat, vor ajunge să consume peştii otrăviţi. Aceste nenorociri se vor petrece în apropierea coastei mediteraneene, într-o zonă cu stînci închise la culoare.

Franţa şi Italia, distruse

Arma nucleară aruncată într-una din ţările Orientului Mijlociu va reaprinde războiul. Ţările europene vor încerca să intervină, interesate mai mult de aprovizionarea cu petrol. Amestecul europenilor îl va enerva pe cel care a aruncat bomba nucleară şi îl va determina să facă uz şi de restul arsenalului său, lovind partea sudică a continentului. Coasta europeană a Mediteranei, în zona Italiei, Franţei, va fi aproape de nelocuit. Centuria II, catrenul 62 spune că moartea conducătorului unui mare stat va coincide cu apariţia unei comete, care va fi vizibilă foarte clar în acele vremuri. Ţara acelui conducător se află în Orientul Mijlociu. Moartea lui şi răspîndirea foametei vor provoca declanşarea a numeroase revolte. Ele vor coincide cu apariţia cometei şi vor continua timp de 500 de zile.

Războiul submarinelor

Centuria II, catrenul 48 descrie detalii de război. Rachetele vor cădea în partea sudică a Oceanului Atlantic, în apropierea unui submarin rusesc. Comandantul submarinului va deschide focul asupra unui vas de suprafaţă american. Centuria III, catrenul 60 prevesteşte că un tînăr bărbat de culoare va deveni liderul ţărilor lumii a treia. Principalul lui scop este unirea mai multor ţări pentru a putea lupta contra superputerilor. Teatrul de conflict va fi în Estul Europei şi în Orientul Mijlociu, în zona Mărilor Adriatice şi Caspice şi în estul Mediteranei. Israelul va fi şi el implicat. Nu va învinge niciuna din tabere, dar lupta va ajuta la pregătirea terenului pentru Antichrist.

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-12-2008 17:13:10)


18-12-2008 17:11:05
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Cred ca Nostradamus asta e depasit de mult,cred ca mergea si el la "ghici" iar oamenii au impresia ca avea dreptate,dar de ce nu a prezis si faptul ca femeile se vor casatori din interes,ca iubirea va fii ceva minor in fata banului?

24-12-2008 15:34:18
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nu cred c-avea ce sa profetzeasca nea Nostra, fiindca asta cu "iubirea din interes" e veche de cind lumea. ;)

24-12-2008 17:47:46
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

niladam a scris:

Sa nu te superi ca-mi dau shi io' cu parerea, nu ma costa nimic (decat ceva euroi :D ). Fac prinsoare ca anu' urmator va fi mai rau, ca prea ne-am obisnuit cu binele. Iar "inceputul sfarshitului" a fost demult, acu' suntem pe la mijlocu' lui :rolleyes: Nu simtzi cum se-apropie ... sfarshitul ? Scapa cine poate, adicatelea' ... aia care se-adapteaza intodeauna :D

Predictia cea mai pesimista sustine ca vor scapa cu viatza doar 2.800 (doua mii opt sute - in litere) de oameni dupa evenimentele din 2012-2013. Evil :D n-o sa fie insa chiar atiiiiit de negru, or sa fie probabil vreo 2.900 de supravietuitori. :D:D:D hihihi

Serios acum - cu limitatele noastre mintzi, ignoram de fapt "scaparea" posibila si-n alte forme decit aia fizica, incarnata pe planeta asta de penitentza. :rolleyes:
Nu chiar aiurea-n tramvai, Buddha, Milarepa si alti initziatzi spuneau ca cea mai mare victorie a sinelui (esentza noastra divina) e de fapt scaparea de cercul... cam vicios :rolleyes: al reincarnarilor succesive.
Tot serios: cea mai plauzibila teorie e aia dupa care circa un miliard de ghertzoi :D (din alea aproape 7 miliarde actuale) or sa treaca totusi "hopurile" viitoare. :) Si-or trai fericiti, intr-o lume mai buna.
Pina cind or da si ei coltzu', natural. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (24-12-2008 18:38:04)


24-12-2008 18:18:19
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

Xtremul a scris:

Nu cred c-avea ce sa profetzeasca nea Nostra, fiindca asta cu "iubirea din interes" e veche de cind lumea. ;)

Dar sa sti ca desi in majoritatea cazurilor femeile sunt cele care "merg pe interes" ,exista si masculi care fac asta. Am auzit de femei care au pierdut totul  pentru o pu...  Eu de ce oare nu pot sa imi pierd mintile in fata vreunui "gigolo" deasta,sa ii dau ,,,sa-mi repare frigiderul,calculatorul...? Ma credeti ca pe mine ma scarbesc barbatii care arata bine? Si mai ales daca e si plin de el,,,ma face sa vomit,, muschii lui ma oripileaza,prefer putina burtica dar ceva in creierul unui om obisnuit decat panarame deaste indopate cu steroizi. Cat de disperate sunt cele care se duc la spectacole in care musculosii aia de rahat se dezbraca,,, oribil,,grotesc,,, masculinitatea lor nu mai exista,,


26-12-2008 16:20:46
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


Proorociile cuviosului Lavrentie (al Cernigovului), despre ultimele timpuri


Stareţul Lavrentie, cel ce dobândise din belşug Duhul lui Dumnezeu, vorbea adesea cu fiii săi duhovniceşti despre ultimele timpuri, prevenindu-i că trebuie să fie atenţi şi veghetori, deoarece Antihristul este aproape.

Părintele spunea că va fi un război a toată lumea, încât nimeni şi nimic nu va rămâne, decât doar prin văgăuni.

Se vor lupta şi vor rămâne doar două sau trei state şi vor hotărî: „Haideţi să alegem un singur împărat pentru toată lumea. Şi îl vor alege".

In ultimele timpuri, adevăraţii creştini vor fi deportaţi, iar bătrânii şi neputincioşii vor fugi după dânşii.

Despre Antihrist, stareţul, luminat de Duhul Sfânt, spunea: „Va veni timpul când vor umbla după semnături pentru un singur împărat pe pământ. Şi toţi oamenii vor fi înscrişi. Vor merge prin case, iar acolo vor fi soţul, soţia, copiii. Atunci soţia va încerca să-şi convingă soţul: «Hai să semnăm, avem copii, doar nu le vei mai putea cumpăra nimic». Dar soţul va spune: «Tu fă cum vrei, dar eu sunt gata să mor şi pentru Antihrist nu voi semna»".

Iată ce tablou cutremurător oferă viitorul!

„Va veni timpul, spunea cuviosul părinte Lavrentie, când şi bisericile închise vor fi restaurate nu numai în exterior, dar vor fi amenajate şi în interior. Vor auri cupolele bisericilor şi ale clopotniţelor. Iar când vor încheia totul, va veni acel timp când se va înscăuna Antihristul. Rugaţi-vă ca Domnul să ne dea timp să ne întărim pentru că ne aşteaptă vremuri înfricoşătoare. Şi vedeţi cu câtă viclenie se pregăteşte totul? Toate bisericile vor fi mai frumoase ca niciodată, dar nu va putea intra nimeni în acele biserici.

Antihrist se va încorona ca împărat la Ierusalim într-o splendidă biserică cu participarea preoţilor şi a Patriarhului.

Orice om va putea veni şi pleca din Ierusalim fără nici un fel de oprelişti. Să vă străduiţi sa nu mergeţi pentru că totul va fi spre ademenire şi înşelare.

Antihrist se va trage dintr-o fată evreică desfrânată, având douăsprezece generaţii de desfrânare. Copilul va fi foarte capabil şi deştept, mai ales de atunci de când, fiind foarte mic, de doisprezece ani, plimbându-se cu mama lui prin gradină, se va întâlni cu satana, care ieşind din însăşi bezna întunericului, va intra în el. Băiatul se va cutremura de frică, dar satana îi va spune: «Nu te teme, te voi ajuta». Din acest copil se va coace în chip de om Antihrist.

La încoronarea lui, când se va citi Simbolul de credinţă, el nu va permite să fie citit corect: unde vor fi cuvintele «lisus Hristos, Fiul lui Dumnezeu» se va recunoaşte numai pe sine.

Atunci Patriarhul va exclama: «Acesta este Antihrist!» şi Patriarhul va fi ucis.

La încoronare Antihrist va purta mănuşi şi când le va scoate, pentru a-şi face cruce, Patriarhul va observa că la degete nu are unghii, ci copite, lucru ce îl va încredinţa că este Antihrist.

Vor veni din cer proorocii Enoh şi Ilie, care vor spune tuturor că a venit Antihrist: «Acesta este Antihrist, să nu credeţi în el». Acesta îi va ucide pe prooroci, dar aceştia vor învia şi se vor înălţa la cer."

Monahia Evlampia, în casa căreia a trăit sfântul, în timp ce mănăstirea era închisă, a păstrat în amintire următoarele: "Era în anul 1939. Părintele a discutat o noapte întreagă. Nu am putut să pricep cu cine a discutat. Nu am îndrăznit să intru şi să văd. Dimineaţa părintele a spus: «Maică, am avut musafiri şi tu ai fost martoră». Atunci am întrebat: «Pe cine?». Stareţul a răspuns cu bucurie: „Proorocul lui Dumnezeu Ilie şi dreptul Enoh. Ei au discutat cu mine despre ultimele încercări ale lumii, despre Rusia, despre împăratul ortodox şi despre Antihrist. Ei au mai spus că va veni să stea de vorbă cu mine Sfântul Apostol şi Evanghelist Ioan Teologul»".

In anul 1949, noaptea, sfântul stareţ Lavrentie s-a învrednicit de vizita Evanghelistului Ioan Teologul. Era pe data de 26 septembrie pe stil vechi. Ei au discutat aproape şapte ore. Sfântul Evanghelist a completat cele spuse de proorocul Ilie şi dreptul Enoh şi i-a mai spus şi despre arătarea Crucii Domnului, despre învierea morţilor şi înfricoşata judecată a lui Hristos.

Antihrist va cunoaşte toate vicleniile diavoleşti şi va face false minuni. Pe el îl va asculta şi îl va vedea, în acelaşi timp, întreaga lume. Sfântul lui Dumnezeu, mărturiseau arhiepiscopul Simon, arhiepiscopul Teodosie, episcopul Iacob şi arhimandritul Teofan, spunea: „Fericit şi preafericit va fi omul care nu va dori şi nici nu va vedea faţa spurcată a lui Antihrist. Cine va vedea şi va asculta cuvântul hulitor de Dumnezeu a lui Antihrist, făgăduinţele pentru toate bunurile pământeşti, acela va fi ademenit şi va merge cu închinăciune înaintea lui şi împreună cu el va pieri şi va arde în focul cel veşnic".

Ei l-au întrebat pe părintele: „Cum vor fi toate acestea?". Stareţul a răspuns cu lacrimi: „în locurile cele sfinte va fi necurăţia pustiirii şi se vor arăta mârşavii ademenitori ai lumii care vor înşela oamenii ce s-au lepădat de Dumnezeu şi care vor săvârşi false minuni. După ei se va arăta Antihrist şi toată lumea îl va vedea deodată". Părinţii l-au întrebat pe sfânt: „Unde? In locurile sfinte? In biserică?". Cuviosul a răspuns: „Nu în biserică, ci în fiecare casă. In colţul unde stau acum sfintele icoane vor sta maşini ademenitoare, care vor înşela oamenii. Mulţi vor spune: trebuie să vedem şi să auzim noutăţile. In aceste noutăţi se va arăta Antihrist".

„Pe oamenii răi îi va însemna cu peceţi. Creştinii vor fi urâţi. Vor începe ultimele prigoane împotriva sufletului creştinesc care va refuza pecetea satanei. Prigoanele vor începe la Ierusalim, iar apoi în toată lumea se va vărsa ultima picătură de sânge pentru Numele Mântuitorului nostru Iisus Hristos. Dintre voi mulţi vor vedea acele timpuri înfricoşătoare.

Peceţile vor fi în aşa fel încât se va vedea cine a primit-o şi cine nu. Creştinul nu va mai putea nici cumpăra şi nici vinde nimic. Dar nu vă întristaţi: Domnul nu îi va lăsa pe fiii Lui... Nu trebuie să vă temeţi! Biserici vor fi, dar creştinul ortodox nu va putea să intre, deoarece acolo nu se va mai aduce jertfa nesângeroasă a lui Iisus Hristos, căci acolo va fi adunătură „satanică".

Pentru această fărădelege, pământul va înceta să mai rodească, iar din cauza lipsei de ploaie se va crăpa peste tot; vor fi asemenea crăpături încât omul va putea cădea în ele. Creştinii vor fi   omorâţi sau deportaţi în locuri pustii. Dar Domnul îi va ajuta şi îi va hrăni pe urmaşii Săi.

Evreii, de asemenea, vor fi adunaţi într-un singur loc. Unii evrei, care au trăit cu adevărat după Legea lui Moise, nu vor primi pecetea lui Antihrist. Ei vor aştepta momentul şi vor fi atenţi la problemele lor. Ei ştiu că strămoşii lor nu L-au recunoscut pe Hristos ca Mesia, dar Dumnezeu le va deschide ochii şi nu vor primi pecetea satanei, ci vor recunoaşte pe Hristos şi vor împăraţi cu Hristos.

Toţi oamenii slabi vor merge după satana şi când pământul nu va mai rodi, oamenii vor veni la dânsul să le dea pâine, iar el va spune: „Pământul nu dă pâine. Eu nu pot face nimic".

De asemenea, nu va fi nici apă, căci toate râurile şi lacurile vor seca. Această nenorocire se va prelungi trei ani şi jumătate, dar de dragul aleşilor Săi, Domnul va scurta aceste zile. In acele zile încă vor mai fi luptători puternici, stâlpi ai Ortodoxiei, care vor fi sub înrâurirea rugăciunii lui Iisus. Domnul îi va acoperi cu harul Său atotputernic şi nu vor vedea acele false semne, care vor fi pregătite pentru toţi oamenii.

Repet încă o dată că nu se va putea merge la acele biserici, pentru că nu va fi harul în ele.

O soră, ascultând această discuţie, a întrebat: „Cum va fi? Nu aş vrea să ajung acele timpuri!". „Tu eşti tânără, ai putea să aştepţi", a spus stareţul. „Este înfricoşător!". „Dar tu să alegi una din două: cele pământeşti sau cele cereşti". „Va fi război, a continuat părintele şi unde va fi război, acolo oamenii nu vor mai fi. Inainte de acest război, Domnul va trimite oamenilor slabi unele boli şi ei vor muri. In timpul lui Antihrist nu va fi moarte.

Al treilea război mondial nu va fi pentru pocăinţă, ci pentru distrugere".

Sora a spus: „Este bine că va fi război, pentru că unii vor fi trecuţi în rândul mucenicilor".

Părintele a replicat: „Nu, dacă cei credincioşi vor fi udaţi cu sânge, atunci se vor număra cu mucenicii, dar dacă vor fi necredincioşi, atunci vor merge în iad".

„Pot să şi piară unii", a spus sora.

Dar părintele a răspuns: „Pe cei slabi, Dumnezeu îi va lua, iar alţii se vor curăţa prin boli. Unii, care la război îşi vor înmuia păcatele lor în sânge, vor fi număraţi cu mucenicii. Iar pe cei mai puternici, Domnul îi va lăsa să se întâlnească cu El. Până ce nu se va întregi cu cei ce se mântuiesc numărul martorilor lui Dumnezeu, pustiit prin căderea unei părţi a îngerilor, Domnul nu va veni la judecată.

Dar în ultimul timp Domnul îi va trece în ceata îngerilor şi pe cei vii, înscrişi în cartea vieţii,.

„Restaurarea bisericilor va continua până la venirea lui Antihrist şi pretutindeni va fi o frumuseţe nemaipomenită, spunea stareţul. Iar voi să fiţi cumpătaţi cu reparaţiile la biserica noastră, mai ales privind partea exterioară. Rugaţi-vă mai mult, mergeţi la biserică, mai ales la Liturghie, la care se aduce jertfa nesângeroasă pentru păcatele întregii lumi. Spovediţi-vă şi împărtăşiţi-vă mai des cu trupul şi sângele lui Hristos şi Domnul vă va întări.

Domnul este milostiv: acei evrei care vor refuza să primească pecetea lui Antihrist şi vor striga că aceasta este o înşelătorie, iar nu Mesia, se vor mântui".

Părintele discuta cu ierodiaconul Gheorghe, plângea cu amar şi spunea: „Multă preoţime va pieri în timpul lui Antihrist". Părintele Gheorghe i-a spus: „Cum să fac să nu pier, doar eu sunt diacon?". Părintele a răspuns: „Nu ştiu". Atunci diaconul a început să plângă şi căzând la picioarele stareţului îl implora să se roage pentru el, pentru a se feri de iad. Stareţul s-a rugat şi a spus: „Bine, aşa va fi, te vei îmbolnăvi de cap şi vei intra în împărăţia cerurilor".

Cele spuse de stareţ s-au împlinit. Noi îl ştiam pe acest diacon de la Lavra Peşterilor din Kiev. Era un călugăr foarte virtuos. Deodată s-a îmbolnăvit de cap şi în scurt timp a murit.

Părintele plângea deseori cu lacrimi: „Este plin iadul cu sufletele oamenilor... Şi întind şi pe pământ iadul. Toţi demonii vor ieşi şi vor fi în oamenii care nici nu îşi fac cruce, nici nu se roagă, ci doar ucid oameni. Iar uciderea este întâiul păcat. Demonii se vor strădui să ademenească cât mai mulţi oameni cu acest păcat".



Extras din cartea "Sfantul Lavrentie al Cernigovului",
Ed. Bunavestire, Galati 2003


Ultima modificare facuta de Betty cea urata (10-01-2009 04:30:48)


10-01-2009 04:29:19
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


Profetia unui anonim (1054 d.Hr.)


Pentru cele ce vor fi in zilele cele mai de pe urma, la veacul al saptelea.

1. Un mare razboi european.
2. Infrangerea Germaniei, distrugerea Rusiei si Austriei.
3. Infrangerea turcilor de catre greci.
4. Intarirea turcilor peste popoarele occidentale si infrangerea grecilor de catre Agar.
5. Macelul popoarelor ortodoxe.
6. Si mare neliniste a popoarelor ortodoxe.
7. Invazia celor 6 armate straine in Marea Adriatica. Cele care pregatesc iadul celor ce locuiesc pe pamant.
8. Un semn mare catre agareni (turci).
9. Un nou razboi european.
10. Unirea popoarelor crestine contra Germaniei.
11. Infrangerea galilor de catre Germania.
12. O revolutie a inzilor si ruperea lor de Anglia.
13. Anglia este limitata la Saxonia.
14. Inving popoarele ortodoxe si distrugerea generala a agareni lor (turcilor) de catre ortodocsi.
15. Nelinistea lumii.
16. Deznadejde generala pe pamant.
17. Batalia a sapte state in Constantinopol. Un macel de trei zile si trei nopti. Biruinta celui mai mare stat contra celor 6 state.
18. Alierea celor 6 state contra celui de al saptelea stat; trei zile si trei nopti macel.
19. Oprirea razboiului de catre un inger si predarea orasului grecilor.
20. Revenirea latinilor (romano-catolicilor) la credinta cea dreapta ortodoxa.
21. Prigonirea credintei ortodoxe de la Rasarit pana la Apus.
22. Frica si spaima acestora provocata de barbari.
23 Destituirea papei si proclamarea unui patriarh peste toata Europa.
24. In 55 de ani sfarsitul necazurilor. Iar al saptelea nu este necajit, nu este exilat, revenind in bratele mamei celei iubitoare (Biserici).

Asa va fi si asa se va petrece.
Amin. Amin. Amin.
Eu suit Alfa si Omega.
Inceputul si sfarsitul.
La sfarsit vor fi o turma si un pastor din credinta ortodoxa.
Aceasta se va intampla.
Amin. Amin. Amin. (Robul lui Hristos - Adevaratul Dumnezeu)


Profetia a fost scrisa de un anonim, asadar de cineva care din modestie nu a dorit sa-si faca cunoscut numele sau. Deja primele 8 semne ale profetiei s-au implinit cu multa exactitate, dupa cum vom relata in continuare. A mai ramas implinirea restului de semne. Deci descoperim in al 9-lea semn si in continuarea biruintei ortodoxe, lupta dintre rusi si turci, si macelul general al turcilor.

Nelinistea lumii, care urmeaza este lesne de interpretat fiindca razboiul va fi descoperit in desfasurare. Iar dupa ocuparea Constantinopolului, dupa cum vedem si din profetiile precedente, descurajarea oamenilor se va generaliza, si aici se are in vedere, in mod evident, utilizarea armelor nucleare. Semnul 17 prezice biruinta rusilor contra statelor din Apus in lupta de la Constantinopol. Urmeaza alianta celor 6 state din Apus contra rusilor. Acest razboi va fi crunt cu un macel nemaivazut; razboiul va inceta prin interventie dumnezeiasca. Papa urmeaza sa fie destituit.

Semnele care s-au indeplinit sunt urmatoarele: 1) Un mare razboi european (1914). 2) Infrangerea Germaniei si distrugerea Rusiei (1917) si a Austriei (1918). 4) Intarirea turcilor peste popoarele occidentale si infrangerea grecilor de catre Agar (turci) (1922). 5) Macelul popoarelor ortodoxe (1922). 6. Nelinistea crestinilor din cauza macelului provocat de turci. 7. Invazia celor sase armate straine in Marea Adriatica (1938 armata Italiana invadeaza Epirul), si care pregatesc iadul celor care locuiesc pe pamant (1938 al doilea razboi mondial care a inghitit milioane de oameni). 8) Un semn mare catre agareni (perioada de dupa cel de al doilea razboi mondial pana astazi cand Turcia se considera pe sine puternica (ocuparea Ciprului). 9) Un mare razboi european (probabil al treilea razboi mondial, care va incepe din zona Bosforului si care se va extinde pana in Palestina. Semnele 10, 11, 12, 13, vor consutui evenimente inlantuite, dupa cum au si inceput a se indeplini. Daca consideram semnul 10 ca s-a indeplinit cu alierea Germaniei cu Bulgaria si Romania in timpul celui de-al doilea razboi mondial, ca semnul 11 s-a adeverit cu infrangerea Frantei de catre Germania in primavara lui 1940 si ca semnele 12 si 13 reprezinta pierderea coloniilor de catre Anglia, fapt care s-a intamplat, atunci ne aflam in ajunul semnului 14, prin urmare in ajunul unui razboi mondial. Daca urmarim aceasta serie de evenimente, atunci semnul 9 trebuie sa reprezinte al doilea razboi mondial.

Urmarirea cu atentie a implinirii semnelor care ne-au fost profetite nu lasa loc de tagaduire asupra confirmarii si celorlalte semne care urmeaza, oricat de dureroase ar fi aceste evenimente pentru omenire. Oare cele doua razboaie mondiale nu au concentrat cruzimi nemaivazute de sarmana omenire ? Oare omul nu-si "va veni in sine" ca sa se pocaiasca si sa mearga pe calea lui Dumnezeu ? Exact contrar se intampla. Rezistenta morala a omului a slabit continu si pacatul ia proportii, si ameninta ca sa atraga inca si pe cei alesi, pentru ca raul este cu mai multe capete, iar atacul puterilor intunericului se generalizeaza. Nu mai ramme decat pocainta noastra curata si neintarziata. Pocainta, postul si rugaciunea sunt singurele arme ale crestinului cu care poate sa lupte ca sa schimbe hotararea lui Dumnezeu pentru multele infricosari care ne asteapta.

Sf. Scriptura si istoria Bisericii noastre este plina de exemple unde Dumnezeu, ascultand rugaciunile fiilor Sai credinciosi, a schimbat hotararea si le-a daruit mantuirea. Mantuirea Ninivei este un asemenea exemplu, fiindca pocainta, rugaciunea si postul locuitorilor au schimbat hotararea lui Dumnezeu, de a distruge Ninive.

Si astfel si frecventele cereri ale credinciosilor pentru evitarea secetei, sau a altor primejdii si calamitati, care ar putea veni, in general au rezultatul scontat. Cu toate acestea este nevoie de pocainta sincera si de schimbarea modului de viata.



Ultima modificare facuta de Betty cea urata (10-01-2009 04:33:44)


10-01-2009 04:33:00
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


ANUL 2012 MAREA TRECERE

ANUL 2012, articol preluat din http://aim.hur.be/ cu acordul lor.

(publicat la 18 Iunie 2004)


Cu toate ca nu au trecut testul anului 2000, teoriile sfarsitului lumii cunosc acum un reviriment legat de anul 2012. Se pare ca tot mai multe argumente converg spre concluzia ca IN ACEL AN CEVA CU TOTUL SURPRINZATOR SI INIMAGINABIL SE VA PETRECE cu planeta noastra si implicit cu noi, locuitorii ei. Inainte de a accepta sau respinge aceste argumente, e bine sa le cunoastem. Si bineinteles, sa ne intrebam: SUNTEM OARE PREGATITI PENTRU ANUL 2012 ?

Planeta Pamant se manifesta ca un imens circuit electric. Exista un fel de cavitate electromagnetica situata intre Terra si ultimul strat al ionosferei, la aproximativ 55 km distanta de suprafata pamantului. Proprietatile rezonante ale acestei cavitati magnetice terestre au fost descoperite de fizicianul german W. O. Schumann intre anii 1952 - 1957 si ele permit masurarea frecventei vibratorii medii a planetei noastre.

Bataile inimii Pamantului se accelereaza

Rezonanta Schumann este prezentata de geofizicienii contemporani drept bataia inimii planetei noastre. Aceasta a avut o valoare constanta de 7,8 Hz timp de mii de ani. Insa incepand cu anul 1980, s-a observat o accelerare, mai intai lenta, apoi din ce in ce mai rapida (dupa 1997), pana cand a atins astazi valoarea de 12 Hz. CRESTEREA FRECVENTEI VIBRATORII A PLANETEI NOASTRE face ca 24 de ore de viata pe planeta noastra sa corespunda de fapt cu numai 16 ore reale, in termenii timpului terestru. Pare o explicatie destul de plauzibila pentru criza acuta de timp cu care ne confruntam la ora actuala...

Iar curgerea timpului terestru se va mai accelera, pe masura ce NE APROPIEM DE PUNCTUL ZERO, care corespunde inversarii polilor magnetici ai Pamantului. Caci daca 24 de ore ale zilei reprezinta inca, la ora actuala, 16 ore efective, diferenta dintre acestea se va mari exponential, astfel incat la trecerea prin Punctul Zero, pe care unii il situeaza la sfarsitul anului 2012, 24 de ore vor corespunde la 0 ore efective. Altfel spus, TIMPUL TERESTRU NU VA MAI EXISTA! Consecintele acestui fenomen sunt incalculabile si sfideaza orice imaginatie: INTREAGA PLANETA SI TOTI LOCUITORII EI VOR TRECE INTR-O ALTA DIMENSIUNE!

Cresterea frecventei de rezonanta Schumann se traduce prin scaderea progresiva a densitatii planetei, fenomen ce a fost observat si identificat de clarvazatorul brazilian Triguerinho, inca de la inceputul anilor '80.
Omul este supus, ca toate creaturile Terrei, efectelor acestei schimbari: simptome fizice cum ar fi migrenele, oboseala cronica, crampele musculare, simptome ale gripei, vise intense mai degraba fanteziste decat minunate. Si mai cu seama, corpul uman devine din ce in ce mai sensibil. Modificarea cea mai spectaculoasa are loc insa la nivelul ADN-ului uman, care pare a fi acum reprogramat de Inteligenta Cosmica. Ca urmare, INTUITIA se dezvolta mai repede, ca si toate CAPACITATILE PARANORMALE ce deriva din ea. AL TREILEA OCHI incepe sa se deschida si chiar ochii fizici se transforma pentru a se adapta Luminii si frecventelor ei mult mai elevate.

Calendarul Maya a prezis SFARSITUL epocii actuale in 2012

Scriitor si ghid la locurile sacre ale planetei, Gregg Braden s-a facut cunoscut prin cartile sale: TREZIREA LA PUNCTUL ZERO, INITIERE COLECTIVA si TRANSLATIA DINTRE LUMI. Dupa ce a trait, in tinerete, doua experiente de moarte clinica (NDE) si a avut o cariera profesionala stralucitoare ca inginer de aeronave, a inceput sa tina conferinte si seminarii in intreaga lume. Gregg Braden A DOVEDIT STIINTIFIC TRECEREA PRIN CENTURA DE FOTONI SI INCETINIREA GRADATA A PERIOADEI DE ROTATIE A PLANETEI TERRA. Tot lui ii apartine demonstratia stiintifica a cresterii frecventei de rezonanta a Terrei (rezonanta Schumann). Braden considera ca ATUNCI CAND PLANETA NOASTRA NU SE VA MAI ROTI DELOC IAR FRECVENTA EI VA ATINGE VALOAREA DE 13 HZ, VOM FI IN PUNCTUL ZERO AL CAMPULUI EI MAGNETIC. Dupa doua sau trei zile de repaus, ea va reancepe sa se invarta in sens contrar, ceea ce va determina inversarea polilor magnetici ai Terrei.

Din aceasta, Gregg Braden deduce o serie de consecinte:
1.    Timpul va parea ca trece din ce in ce mai repede pe masura ce NE APROPIEM DE PUNCTUL ZERO. La ora actuala, frecventa Schumann a Terrei este de 12 Hz si se preconizeaza ca la 13 Hz se va opri. Provocand inversarea polilor magnetici, TRAVERSAREA PUNCTULUI ZERO VA INSEMNA TOTODATA TRANSLATIA OMENIRII INTR-O DIMENSIUNE SUPERIOARA, A PATRA, care este la randul ei o treapta catre cea de-a cincea dimensiune. LA ACEST NIVEL DE EVOLUTIE, GANDURILE SI DORINTELE NOASTRE SE VOR MANIFESTA INSTANTANEU (fapt care corespunde planului astral). ACEST PUNCT ZERO ESTE MENTIONAT DE CALENDARELE SACRE ALE OMENIRII, cum ar fi misteriosul Tolkin, calendarul mayas, care prevede SFARSITUL ACTUALULUI CICLU AL OMENIRII IN DECEMBRIE 2012. Dupa saltul in cea de-a patra dimensiune, prevazut a avea loc inainte de sfarsitul anului 2012, IN 2013, conform acestor teorii, VOM TRECE IN CEA DE-A CINCEA DIMENSIUNE.
2.    TRECEREA in alta etapa la Punctul Zero, prezisa de diferite traditii cu mii de ani in urma, ESTE PE CALE DE A SE REALIZA. Aceste salturi au loc o data la 13.000 de ani, ceea ce echivaleaza cu o revolutie completa a Soarelui nostru in jurul Soarelui central al galaxiei noastre.
3.    Se pare ca dupa trecerea prin Punctul Zero, Soarele va rasari la Vest si va apune la Est. Mai multe texte stravechi descriu astfel de TRANSFORMARI RADICALE in trecutul indepartat al omenirii.
4.    Cea mai mare parte a tehnologiilor cunoscute nu vor mai fi operationale. Exceptie face utilizarea energiei libere, decoperita de Tesla in urma cu un secol, propusa in diferite etape unora dintre guvernele noastre de catre extraterestri, dar ocultata si interzisa de o conspiratie mondiala.
Calendarul Maya a prezis toate aceste schimbari si faptul ca VOM REVENI LA ciclurile naturale bazate pe ARMONIA UNIVERSALA.

CUM VA FI TRANSLATIA INTR-UN ALT PLAN?

Prin urmare, cresterea frecventei de vibratie a planetei noastre implica si elevarea frecventei de vibratie a locuitorilor sai, ceea ce determina efecte asupra organismului dar si elevarea constiintei, chiar daca evenimentele actuale contrazic aceasta (vezi razboaiele si conflictele la nivel mondial).

Alte semne: campul magnetic al planetei s-a diminuat, iar miscarea ei de precesie s-a modificat. Mai mult, polii magnetici ai planetei au inceput deja sa se deplaseze putin cate putin. Toate acestea vor continua si ne indica in mod clar ca NE INDREPTAM SPRE TRANSFORMARI PLANETARE DE IMPORTANTA COSMICA. Este dificil de descris in cuvinte un eveniment atat de rar si de special! Un salt similar s-a produs deja in constelatia Pleiadelor, dar in urma cu foarte multa vreme.

Sigur ca nimeni nu poate spune exact ce se va petrece atunci, insa putem trasa unele repere. INAINTE DE 2012, SUFLETELE EVOLUATE DE PE PLANETA NOASTRA VOR FACE ACEST SALT SI ASTFEL VOR DESCHIDE POARTA ASCENSIONALA SI PENTRU ALTII CARE LE VOR URMA. UNELE FIINTE, CARE DEJA S-AU ORIENTAT CATRE DUMNEZEU CU CREDINTA SI SINCERITATE, VOR REALIZA ASCENSIUNEA CU PROPRIUL LOR CORP FIZIC SUBLIMAT, in timp ce altele isi vor parasi acest corp fizic pentru a se regasi intr-un alt plan, cu un corp subtil mai apropiat noii frecvente de vibratie.

INVERSAREA POLILOR MAGNETICI
evidentiata de datele culese de sateliti

Polul nord magnetic terestru este intr-o constanta deplasare. La ora actuala, tinde sa se apropie de polul nord geografic (care coincide cu polul sud magnetic). Unii oameni de stiinta considera ca aceasta inversare a polilor magnetici ai Terrei VA AVEA LOC IN CURIND.

Extras din revista Sciences et Avenir (Stiinta si viitorul) din iunie 2002: Analizand datele culese de doi sateliti Oersted, lansat in 1999, si Magsat, lansat cu 20 de ani mai devreme, o echipa de specialisti de la Institutul de Fizica Pamantului din Paris a remarcat variatii importante ale campului magnetic terestru. Sa fie acesta semnul inversarii polilor magnetici ai Pamantului, eveniment care are loc la aproximativ 250.000 de ani? Nu putem afirma aceasta cu certitudine. Mai degraba putem banui ca intensitatea campului magnetic fluctueaza, scazand si apoi revenind, fara a se modifica polaritatea campului magnetic terestru. Astfel de fluctuatii au mai avut loc in trecut. Inversiune sau fluctuatie, nucleul terestru pare a fi agitat insa de furtuni intense.

La Montauk
NIMENI NU A PUTUT VEDEA DINCOLO DE ANUL 2012 !

In cadrul Proiectului Montauk, despre care doi dintre participanti (Preston Nichols si Al Bielek) au facut DEZVALUIRI CUTREMURATOARE intr-un interviu de peste 9 ore, informatii structurate si in cartile lui Preston Nichols si Peter Moon, S-AU REALIZAT EXPERIENTE DE PROIECTIE IN TIMP. Cercetatorii care au lucrat la Proiectul Montauk au construit, pe baza unor informatii provenite din surse extraterestre, un dispozitiv cu ajutorul caruia trimiteau diverse persoane in timp si le ghidau acolo pentru a descrie ce vedeau. Al Bielek a fost unul dintre calatorii in timp si iats ce raspunde el reporterului la intrebarile legate de anul 2012:

Reporter: Care este cel mai departat punct din viitor in care au fost trimisi oameni in cadrul Proiectului Montauk?
Al Bielek: Anul 10.000 d.H.
R: Deci viitorul este acum stabilit pana in anul 10.000 d.H.?
AB: Da. Este ca o realitate din vis. NIMENI NU A GASIT UN VIITOR TANGIBIL, AL LUMII FIZICE, DINCOLO DE ANUL 2012! Este ca un zid abrupt dincolo de care nu mai este nimic.
R: PROFETIILE VORBESC DESPRE O TRANSFORMARE PLANETARA IN ACEA PERIOADA.
AB: Curios, nu-i asa?
R: Care este previziunea dvs. pentru viitorul speciei umane?
AB: Va supravietui.
R: De ce s-a mentionat la un moment dat ca anul 2011 a fost ultimul an in care subiectii experientelor au putut vedea ceva tangibil?
AB: Calendarul mayas prevede pentru perioada 2011-2013 un fel de bariera. Persoanele clarvazatoare au confirmat ca in jurul anului 2013 este o bariera de care ele nu pot trece.
R: Asta nu inseamna ca nu este nimic dincolo de acel an.
AB: Nu. Este ascuns perceptiilor noastre. Nu se poate vedea nici macar cu o masina a timpului!. Multi se intreaba daca vor mai avea controlul asupra omenirii dupa 2013.
R: Se pare ca avem de a face cu o elevare a constiintei pe masura ce ne apropiem de translatia in cea de-a patra dimensiune.
AB: Intr-adevar. Sunt ceva dovezi in directia asta.
R: Se discuta mult despre ideea translatiei intr-o a patra dimensiune. Ce inseamna aceasta?
AB: De fapt, inseamna TRECEREA LA O FRECVENTA DE VIBRATIE SUPERIOARA. Este de asemenea in legatura cu constientizarea faptului ca nu suntem separati de Creatorul nostru. Este un eveniment de genul celui numit de crestini REVENIREA IN GLORIE. A DOUA VENIRE se refera mai degraba la o stare interioara, decat la o fiinta care vine si stabileste o ierarhie.
R: Cand se va realiza complet aceasta translatie?
AB: A patra dimensiune este mult mai plina de viata. Este o dimensiune in care predomina compasiunea, intelegerea si iubirea. Trecerea definitiva la cea de-a patra dimensiune cred ca va avea loc intre anii 2003 si 2013.
R: E interesant ca si prin metodele de divinatie I-Ching ale profetului Lao Tzu se prevede un SFIRSIT in anul 2012.
AB: Da. Nimic nu va mai fi la fel pe Pamant! TRANSFORMARILE AU INCEPUT DEJA! Suntem martori la disparitia celei de-a treia dimensiuni a vietii.

adresa acestui articol este http://active.info.ms/?a=66   

Articolele originale publicate de AIM se afla sub incidenta licentei tip Creative commons, adica:
Preluarea materialelor este permisa (chiar si pe forumuri) dar trebuie sa fie insotita de mentionarea sursei.



10-01-2009 04:41:16
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Cu mult inainte ca omul alb sa ajunga in America un om sfant din neamul Lakota caruia ii zicea Bea Apa avu un vis profetic in care animalele cu 4 picioare se intorceau inapoi in pamant si ca o rasa siudata de straini tesura o panza de paianjen in jurul neamului Lakota. Atunci el zise: "Cand asta o sa se intample, ve-ti trai in case cenusii patrate intr-un tinut sterp, si langa casele acelea cenusii (rezervatii) veti pierii de foame" asa incat cand au venit oamenii albi sub pretext ca ei vor doar sa scoata aur Neamul Lakota au stiut ca vor mai mult.
- "…daca se desparte de natura inima omului se impietreste. Nepasarea fata de tot ce creste si viatuieste pe lume duce in curand la nepasarea fata de oameni insisi." - profetia batranilor Lakota.
- Profetia indienilor Cree:
"Numai dupa ce ultimul copac va fi taiat;
Numai dupa ce ultimul rau va fi otravit;
Numai dupa ce ultimul peste va fi prins;
Numai atunci vom descoperi ca banul nu poate fi mancat"
- Intr-o viziune alu Hehaka Sapa despre poporul sau pe cand acesta traia fericit vocea marelui spirit ii grai:"Iata poporul tau si aduti aminte ce ti-au daruit cei 6 strabuni pentru ca de aici inainte neamul tau are de umblat pe un drum greu." "Si am vazut un drum negru catre soare apune si nori negrii veneau de acolo; si nu voiau sa mearga intr-acolo insa nici pe loc nu puteau ramane. Insa cercul natiunii se rupse aidoma anui cerc de fum ce se risipeste. Toti devenisera slabi si aveau fete ascutite caci foamea ii rapunea. Calutii lor erau numai piele si os iar copacul sfant pierise." - referindu-se la drumul ce avea sa-l parcurga poporul sau de cand omul alb a aparut.
- In aceeasi viziune dupa ce povestise un pasaj: "...toate animalele si pasarile in care se preschimbase oamenii fugeau ici si colo caci fiecare parea sa aibe o viziune a sa proprie pe care o urma, precum si o randuiale a sa proprie si pretutundeni in univers auzeam vijeliile razboindu-se precum fiarele salbatice care se sfasie intre ele." Ajuns aici Hehaka Sapa facu o observatie: " Cred ca acum suntem aproape de locul acela si ma tem ca ceva foarte rau e pe cale sa se intample in lume." - la scurt timp au inceput razboiele mondiale.
- Retragandu-se in rezervatia supravegheata de guvern dupa ce au fost inselati de gubvernul american (incalcand cel de-al II lea tratat de la Fort Laramie) Nor Rosu capetenia Xiouxilor si un conducator intelept facea acestora o profetie referindu-se la lacomia si cruzimea omului alb:"Astfel veti incepe o altfel de viata si veti lasa deoparte intelepciunea parintilor vostrii. Veti aduna hrana si pe cei flamanzi ii veti da uitarii. Si cand casa va fi gata si hambarul plin atinci veti cauta in jur vreun vecin pe care sal puteti jupui si caruia ii veti lua tot ce are


10-01-2009 05:19:18
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954


Autorul cartii ""Codul lui Nostradamus"", Michel Rathford, descrie scena lumii asa cum a descifrat-o el.
NU SCAPA NIMENI. Desigur, statele si natiunile vestice, considerate prospere, vor avea cel mai mult de suferit. Este in special cazul SUA. Cutremure frecvente, eruptii vulcanice si clima instabila vor slabi aceste tari pana la neputinta. Rathford nu iarta nici Europa. Centrul si sudul continentului si Orientul Mijlociu se vor confrunta cu inundatii catastrofale. ""Antichristul va profita de aceasta ocazie ca sa-si trimita trupele. In realitate, el va prelua puterea tarilor afectate si-i va folosi pe cetatenii lor ca pe sclavi."" Neprevazutul predictibil descris de autor mai spune ca un lider din Orientul Mijlociu, al unei tari cu deschidere la Mediterana, va pune mana pe arme nucleare si nu va ezita sa le foloseasca. Si iata asa, ar scrie codificat Nostradamus, se va isca razboi peste razboi.
Codul ar mai spune si despre ""un tanar negru"" care se ridica puternic intr-o tara din lumea a treia. El va isca conflict intre estul Europei si Orientul Mijlociu.

Stire...


Viitorul preşedinte al SUA, Barack Obama, ar fi gata să înceapă negocieri cu gruparea palestiniană Hamas, angajată de două săptâmâni într-un război cu Israelul, anunţă apropiaţi de-ai săi, citaţi de cotidianul...


ce usor este sa te joci cu mintea oamenilor.......si cit de grave pot fi consecintele..


10-01-2009 05:26:44
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Viziune "glumeatza" ;) a viitoarei epoci a controlului TOTAL :(
Care cuprinde insa mai mult adevar decit apare la prima vedere... :rolleyes:

PIZZA IN VIITOR*
>
> Ceea ce urmeaza este atat de aproape de realitatea
> informatica incat nu stiu
> daca trebuie sa ne amuzam sau sa ne speriem.
>
> Clientul - Alo, buna ziua, doresc sa comand doua pizza.
>
> Telefonista - Multumim ca ati sunat la Pizza Hut.
> Puteti sa-mi dati numarul dvs. de identitate (NIDN -
> national ID number),
> domnule ?
>
> Clientul -- Numarul meu de identitate nationala... da, un
> moment.
> 6102049998-45-
> 54610.
>
> Telefonista - Multumesc, dle X. Vad ca locuiti la1742
> Meadowland Drive si
> aveti tel. 494-2366..
> Telefonul dvs. de la serviciu la Lincoln Insurance este
> 745-2302 iar numarul
> de celular este 266-2566.
> Adresa de e-mail este date de contacthome. net. Corect?
>
> Clientul - Mmda.. Da' de unde aveti toate informatiile
> mele?
>
> Telefonista - Suntem legati, ca orice companie, de HSS.
>
> Clientul -- HSS, ce mai este si asta?
>
> Telefonista - Suntem legati electronic de Homeland
> Security System, domnule.
>
> Clientul -- (oftand) Asta e. Vreau sa comand doua pizza,
> Specialul All-Meat.
>
>
> Telefonista - Nu cred ca este o idee prea buna, domnule.
>
> Clientul - Cum adica? Este vreo problema cu pizza cu carne?
>
> Telefonista - Domnule, analizele dvs. medicale arata ca
> aveti tensiunea
> arteriala crescuta si un colesterol destul de mare.
> Conform dosarului medical, compania de asigurari nu va
> permite alegerea
> pizzei cu carne.
>
> Clientul - Ceee ? Si atunci ce-mi recomanzi?
>
> Telefonista - Ati putea incerca Pizza cu Soia care are
> procentul de grasimi
> foarte scazut. Ar trebui sa va placa.
>
> Clientul - Ce te face sa crezi ca o sa-mi placa?
>
> Telefonista - Ei bine, vad aici pe monitor ca saptamana
> trecuta ati fost la
> biblioteca si ati citit o carte de Retete Culinare cu Soia.
>
> Clientul - Bine, bine. Da-mi atunci doua pizza marime
> pentru familie.
>
> Telefonista - Da, marimea este potrivita pt. dvs.,sotie si
> cei patru copii,
> iar ceea ce ramane puteti sa dati celor doi caini.
> Totalul dvs. este $49.99.
>
> Clientul - (strigand in casa) Nevasta, adu-mi te rog credit
> cardul!
>
> Telefonista - Imi pare rau domnule, dar trebuie sa platiti
> cash.Credit
> cardul dvs. este blocat pentru depasirea limitei.
>
> Clientul - Dau o fuga la o masina ATM si voi scoate niste
> bani inainte sa
> ajunga pizza la mine la usa .
>
> Telefonista - Imi pare rau domnule, dar nici asta nu va fi
> posibil. Vad aici
> ca nu aveti nici un ban in contul dvs.
>
> Clientul - Da . bine, n-are nimic.. Trimite pizzele si
> gasesc eu niste bani
> in casa pana ajunge. In cat timp imi vine pizza?
>
> Telefonista - Suntem putin in intarziere, as zice cam 45 de
> minute. Daca va
> grabiti, puteti veni dvs pana aici sa ridicati personal
> comanda, dupa ce faceti rost de bani. Pe de alta parte,
> este putin mai
> jenant sa carati pizza pe motocicleta.
>
> Clientul - Da de unde stii ca merg cu motocicleta?
>
> Telefonista - Pai scrie aici la informatii despre vehicol.
> Ati avut o masina
> care vi-a fost luata de compania de imprumut pentru ca nu
> ati platit la timp. Alaturi scrie ca Harley-ul dvs. este cu
> plata la zi si
> in plus i-ati umplut aseara rezervorul cu benzina.
>
> Clientul -- #%#^^&$% ^$@#!!!
>
> Telefonista - V-as sfatui sa fiti atent cu vocabularul ca
> sa nu o patiti din
> nou. Vad ca ati fost arestat pentru ca ati injurat un
> politist, apoi
> judecatorul cu care v-ati certat v-a dat 90 zile de
> puscarie. Vad ca de-abia
> v-ati intors in societate de cateva zile si asta este prima
> pizza pe care o
> comandati.
>
> Clientul -- . (fara cuvinte)
>
> Telefonista - Mai doriti altceva, domnule?
>
> Clientul - Da, am un cupon pentru o sticla de 2 litri de
> Cola, gratis.
>
> Telefonista - Imi pare rau, dar trebuie sa cititi mai
> bine.. Pe cupon si in
> reclama noastra scrie ca persoanele care sufera de diabet
> nu se califica
> pentru oferta noastra gratuita. Noua Constitutie nu ne
> permite. Multumim ca
> ati sunat la Pizza Hut....


13-01-2009 16:06:42
   
?? Betty cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
>Disperat clientul  ridica degetul mijlociu spre telefon...

>Telefonista-Domnule sa stiti ca si gesturile indecente se pedepsesc...


15-01-2009 07:17:51
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Betty cea urata a scris:

>Disperat clientul  ridica degetul mijlociu spre telefon...

>Telefonista-Domnule sa stiti ca si gesturile indecente se pedepsesc...


Securista mica !!!


15-01-2009 09:46:18
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
1. Prima "aterizare ET in masa" (falsa) va fi in primavara lui 2011.
2. A doua - aia pe bune - ;) la sfirsitul lui 2012.
3. Gata, nu mai fac predictzii. :D O sa ma rezum pe viitor doar la abureli lejere. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (16-01-2009 17:06:34)


16-01-2009 02:35:38
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

Xtremul a scris:

1. Prima "aterizare ET in masa" (falsa) va fi in primavara lui 2011.
2. A doua - aia pe bune - ;) la sfirsitul lui 2012.
3. Gata, nu mai fac predictzii. :D O sa ma rezum pe viitor doar la abureli lejere. ;)
Aterizare falsa? Cum vine asta? Si la cea din 2012 o sa afle si oamenii de rand? Oamenii de rand inseamna oamenii care stau la rand? La rand la ce?

17-01-2009 21:35:32
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Prima o sa fie "falsa" in sensul regizarii ei (exista mijloace destule acum - de la holograme f. credibile la arme psihotronice de isterizare in masa) de catre anumite cercuri interesate in puterea ABSOLUTA - fiindca motivul subjugarii finale globaliste ar fi lupta unita a pamintenilor contra unor "extraterestri agresivi" :D (chestie total falsa).

La a doua "invazie", or sa apara aia care trebuie sa apara... ;)


18-01-2009 01:47:30
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la