Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / Predictii.Daca nu o sa existe un viitor, sa imaginam noi unul.    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

PeterPan 63 a scris:


AURORA36 a scris:

insa am invatat sa ma port cu oamenii ca si cu niste bibelouri...sa nu se inteleaga totusi ca menajez brutele...

Nu-i menaja, arde-i, freaca-i, pune-le-o!

Pe cuvintu' meu ca-s o BRUTA, ahhh, nu ma menaja, auroro36 !!! :D:D:D


13-09-2009 18:47:01
   
AURORA36
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 05-06-2006
Mesaje: 209

Xtremul a scris:


PeterPan 63 a scris:


AURORA36 a scris:

insa am invatat sa ma port cu oamenii ca si cu niste bibelouri...sa nu se inteleaga totusi ca menajez brutele...

Nu-i menaja, arde-i, freaca-i, pune-le-o!

...ba pe cuvintul meu ca nu esti!!!!!!esti slefuit,da-te incolo....;)Pe cuvintu' meu ca-s o BRUTA, ahhh, nu ma menaja, auroro36 !!! :D:D:D


13-09-2009 20:32:44
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

AURORA36 a scris:


Xtremul a scris:


PeterPan 63 a scris:


Nu-i menaja, arde-i, freaca-i, pune-le-o!

Pe cuvintu' meu ca-s o BRUTA, ahhh, nu ma menaja, auroro36 !!! :D:D:D

...ba pe cuvintul meu ca nu esti!!!!!!esti slefuit,da-te incolo....;) (quote aurora36)

Postat doar in scop de relocare a raspunsului. :D
P.S. Oi fi cum zici, draga aurora36, da' la nevoie simulez orice ;) - doar ca sa am parte de tratamentu' sugerat de cumatrul PPan... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (14-09-2009 16:52:53)


14-09-2009 16:52:24
   
AURORA36
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 05-06-2006
Mesaje: 209

Xtremul a scris:


AURORA36 a scris:


Xtremul a scris:


Pe cuvintu' meu ca-s o BRUTA, ahhh, nu ma menaja, auroro36 !!! :D:D:D

...ba pe cuvintul meu ca nu esti!!!!!!esti slefuit,da-te incolo....;) (quote aurora36)

Postat doar in scop de relocare a raspunsului. :D
asta suna a declaratie de razboi..ptr un berbec...haideti mai baieti,vroiam si eu sa simulez feminitatea si sa disimulez masculinitatea...din fiintza mea nemutilata...P.S. Oi fi cum zici, draga aurora36, da' la nevoie simulez orice ;) - doar ca sa am parte de tratamentu' sugerat de cumatrul PPan... :D:D


15-09-2009 11:44:48
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Doua crucisatoare americane deja-s in Marea Neagra. :rolleyes:
Joe Biden a venit aici pentru... cu totul altceva decit se balmajeste :D pe la stiri.
Iar Iranul e pe punctul de a produce o atomica "serioasa" (vectori pentru a o "plasa" la peste 2.000 km are deja).

Faceti si voi conexiunea intre astea 3 chestii, ca io-s cam obosit la ora asta. ;)


23-10-2009 13:39:01
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Mon cher, io crez ca atomica iraniana e din aceiasi categorie cu chimica lu'  Sadam.
Te bagi la un pariu?


23-10-2009 14:48:41
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

PeterPan 63 a scris:

Mon cher, io crez ca atomica iraniana e din aceiasi categorie cu chimica lu'  Sadam.
Te bagi la un pariu?

Ma bag, compadre :D - nu de alta, da' Sadamutz a fost doar un pion sacrificat de americacani :D:D intr-un scenariu care l-a depasit total la un moment dat. Fiindca Sadamache avea destule CHIMICE, da' nu le-a folosit, fiindca s-a rezumat la "teatrul scurt" pe care credea ca-l joaca de comun acord cu fostii lui aliatzi.
Nu mai intru acu-n detalii - dintre care cel mai important e ala ca Saddam s-a jucat nu doar cu focu' :rolleyes: invadind Kuweitul, ci s-a jucat cu inconstientza MAI ALES cu "portile temporale" babiloniene (imprudentza care-a transformat "din mers" scenariul initzial american in Irak) - portzi temporale care acum, nu-i cred nevoie sa mai spun, sint bine-merci sub control... hai sa-i zicem "american" ;).

In timp ce cu... persanii situatia e cu totul alta :rolleyes: - mult mai serioasa, si cu motivatii oculte ireconciliabile, vizavi de Israel mai ales.

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-10-2009 15:14:19)


23-10-2009 14:52:55
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. In Romania sint 3 Stargates cunoscute... cu mult inainte de aparitia romanelor SF dubioase in care se aiureaza nebulos pe tema asta :) - dintre care doar una e controlata de... hai sa le zicem din nou "americani/NATO". :rolleyes:

Oricum, nu-i vorba de aia presupusa din Bucegi, unde exista de fapt ALTCEVA, poate si mai important in perioada care ne asteapta la un coltz :D de prin 2011 (poarta temporala din "Viitor cu cap-de-powla-mort") :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-10-2009 15:13:42)


23-10-2009 15:09:56
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Doua crucisatoare americane deja-s in Marea Neagra. :rolleyes:
Joe Biden a venit aici pentru... cu totul altceva decit se balmajeste :D pe la stiri.
Iar Iranul e pe punctul de a produce o atomica "serioasa" (vectori pentru a o "plasa" la peste 2.000 km are deja).

Faceti si voi conexiunea intre astea 3 chestii, ca io-s cam obosit la ora asta. ;)

N-are legatura cu predictiile si imaginarea unui viitor dar pentru ca ai adus vorba de Iran trebuie sa-ti spun ca citesc "Versetele Satanice" de Salman Rushdie .
Da.Nu-i nimic daca stii , iti mai spun eu inc-o data : cartii i s-a interzis publicarea in India si Ayatollahul Iranului l-a condamnat la moarte pe Salman Rushdie ( si inca vreo alte cateva tari islamice).
Si iac-asa . Salman Rushdie sade-acu' pitit pe undeva .
Mai , si cand spune-un lucru Ayatollahul Iranului nu-i de gluma !!

Ultima modificare facuta de titmouse (25-10-2009 19:03:21)


24-10-2009 10:29:20
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Xtremul a scris:

Doua crucisatoare americane deja-s in Marea Neagra. :rolleyes:
Joe Biden a venit aici pentru... cu totul altceva decit se balmajeste :D pe la stiri.
Iar Iranul e pe punctul de a produce o atomica "serioasa" (vectori pentru a o "plasa" la peste 2.000 km are deja).

Faceti si voi conexiunea intre astea 3 chestii, ca io-s cam obosit la ora asta. ;)

Sa fug din tara,sa-mi iau vacanta?


24-10-2009 21:27:40
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Date interesante apropo de valul brusc de gripa porcina din Ucraina :( - cu conexiuni certe, nu doar supozitii vagi: :(

Saturday, October 31, 2009
Has Baxter International released a biological weapon?
Evidence appears to suggest that Baxter International is responsible for a new deadly outbreak of viral pneumonia in Ukraine.

In February of 2009 Bloomberg reported that Baxter "accidentally" send vaccine material containing both live Avian bird flu and seasonal influenza to multiple laboratories worldwide. A laboratory decided to test the vaccine on it's ferrets, but the ferrets all unexpectedly died. It must be noted that Baxter has made a "mistake" like this before. Blood products produced by Baxter once containd HIV. Thousands of haemophiliacs died due to this, and many went on to infect their spouses.

Later in the year, a bizarre story emerged on the internet. The Huffington Post reported on a a man named Joseph Moshe who was arrested after a hours long standoff with the police because he had supposedly made threats against the White House. The man was able to withstand multiple rounds of tear gas.

However, the internet community was very skeptical of the true reasons behidn this man's arrest. Comments on the Huffington Post website immediately began pouring in about an unreported side to this story, namely that Joseph Moshe was a Mossad Agent specialized in biological warfare who called into a radio show to warn people about a biological weapn that was being made by Baxter international that would be spread through vaccine and would cause a plague upon it's release.

Although anyone can make a doomsday claim and we should never believe anyone (and it must be said that the Truth movement handled this well, the message was spread without being proclaimed as gospel) the amazing part about Moshe's claim was the location where Moshe said the biological weapon was being produced.

Moshe claimed that Baxter's laboratory in the Ukraine out of all places was creating this biological weapon. All of this came out in the beginning of August, which is more than 2 months before the situation that is currently unfolding. For Moshe to correctly name the country where a new epidemic would be unleashed, requires either inside information, or an incredible coincidence as anyone with a basic knowledge of statistics can confirm for himself.

Let us assume for a moment that every person on our planet has an equal chance of giving rise to a new lethal epidemic due to a virus that mutates as it spreads through his body. The Ukraine has 46 million inhabitants. The current estimated global population is about 6.7 billion. This means that if a new epidemic were to arise, the chance of this epidemic starting in the Ukraine would be 0.69%. However, it appears that this virus is a form of flu. This makes the odds of being right when guessing that a deadly flu is going to break out in the Ukraine even smaller. The reason for this is that back in early August the vast majority of influenza infections were found in different countries than the Ukraine. In fact, on 30 Oktober, Earthtimes reported that Ukraine had officially reported only two cases of swine flu, and no deaths, until last Friday. This deadly epidemic appears to have arrived out of nowhere in the Ukraine.

Moshe's biomed profile appears to confirm his position as a microbiologist. Furthermore, this page with Baxter's contact information for it's Ukraine office confirms that Baxter has a presence in the Ukraine.

It must also be noted that massive numbers of microbiologists have been dying bizarre deaths. This case of what appears to be a brave man who sacrificed it all to bring us this message may explain why so many microbiologists have been murdered. The fact that this man managed to predict an outbreak of highly lethal influenza in a place where we would least expect it, 2 months before it a actually occured, lends credence to his claim that Baxter International is responsible for the outbreak and shows that top microbiologists can pose a problem to the people responsible for this ongoing disaster.

Ultima modificare facuta de Xtremul (03-11-2009 10:33:51)


03-11-2009 10:32:45
   
whitesnow
Femeie

Nou venit

Inregistat: 24-11-2009
Mesaje: 195

Betty cea urata a scris:

O data cu schimbare alb-negru din America si in Romania presedintele nu o sa mai aiba numele cu terminatia -escu.
Avind in vedere disolutia electoratului este posibil ca urmatorul /urmatorul +1  presedinte sa fie din rindul monoritatilor  ( nu neaparat maghiar )


Era cit pe aici sa avem o predictie implinita  chiar ar fi fost ceva frumos descris daca primul ministru provenea din minoritatile nationale.
Nu m-as fi aplecat asupra acestei postari daca nu as fi auzit cu urechile mele cele spuse de Geoana :
-voi fi primul presedinte a carui nume nu se termina in -escu.
Ce nu ne-a spus dumnealui este perioada cind  o sa fie presedinte tarii, acum sau peste ceva vreme ....

Concluzie pripita :
-cei care au schimbat regulile americanilor nu au reusit sa le schimbe si pe cele ale romanilor- inca spun eu.

Ultima modificare facuta de whitesnow (17-12-2009 19:27:49)


17-12-2009 19:27:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

iubareata a scris:


Xtremul a scris:

Doua crucisatoare americane deja-s in Marea Neagra. :rolleyes:
Joe Biden a venit aici pentru... cu totul altceva decit se balmajeste :D pe la stiri.
Iar Iranul e pe punctul de a produce o atomica "serioasa" (vectori pentru a o "plasa" la peste 2.000 km are deja).

Faceti si voi conexiunea intre astea 3 chestii, ca io-s cam obosit la ora asta. ;)

Sa fug din tara,sa-mi iau vacanta?

Of, deloc nu intzelegi unde bat... fugi la mine-n bunker, Blondino !!! :D:D:D

(remarcati deja influentza satanica :rolleyes: a postarii cu nr. 6066... :D:D hihihi)

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-12-2009 20:56:03)


17-12-2009 20:53:17
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

whitesnow a scris:


Betty cea urata a scris:

O data cu schimbare alb-negru din America si in Romania presedintele nu o sa mai aiba numele cu terminatia -escu.
Avind in vedere disolutia electoratului este posibil ca urmatorul /urmatorul +1  presedinte sa fie din rindul monoritatilor  ( nu neaparat maghiar )


Era cit pe aici sa avem o predictie implinita  chiar ar fi fost ceva frumos descris daca primul ministru provenea din minoritatile nationale.
Nu m-as fi aplecat asupra acestei postari daca nu as fi auzit cu urechile mele cele spuse de Geoana :
-voi fi primul presedinte a carui nume nu se termina in -escu.
Ce nu ne-a spus dumnealui este perioada cind  o sa fie presedinte tarii, acum sau peste ceva vreme ....

Concluzie pripita :
-cei care au schimbat regulile americanilor nu au reusit sa le schimbe si pe cele ale romanilor- inca spun eu.

Ete ,afurisita si parsiva ce esti ,le ai si cu politica !
Ne-am dat dracului de "multilatera ce esti".Mai fa si tu curatenie in casa ! Toata ziua buna ziua ,pe forum .Te-ai mai si laudat ca ma iubesti ,ca ti-am luat limba'n cur si alte
intimitati. Mai ocupate si de gospodarie,putoare mica , maine, poimaine te mariti
(pt a cata oara ? ) si-ti iei pumni in gura ,int-o veselie .Mars acasa !

Ultima modificare facuta de marianmandache (18-12-2009 09:00:40)


18-12-2009 08:59:24
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Ce ti-e si cu calculatorul asta ,unul dintre cele mai fluide descoperiri ale mintii omenesti .Nu stii niciodata cine iti sta in fata ;daca te gandesti la un
mascul ,gen TRAVEN ,iti apare mai insemnat cugetatorul ,gen SS .Infatisarea lor nu-ti stimuleaza neuronii ;ci mai degraba ironia.


18-12-2009 20:08:09
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Cand si cand ,isi face aparitia ,parca scapata din bani celor 7 pitici ,una alba
ca zapada .Si ce se mai svarcoleste in chinuri pe topicuri ,emanand mirosuri pestilentioase.Treaba ei ,duca-se pe pustii !

Ultima modificare facuta de marianmandache (18-12-2009 20:22:44)


18-12-2009 20:22:19
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

marianmandache a scris:

Cand si cand ,isi face aparitia ,parca scapata din p..a celor 7 pitici ,una alba
ca zapada .Si ce se mai svarcoleste in chinuri pe topicuri ,emanand mirosuri pestilentioase.Treaba ei ,duca-se pe pustii !


18-12-2009 20:24:54
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

marianmandache a scris:

Ce ti-e si cu calculatorul asta ,unul dintre cele mai fluide descoperiri ale mintii omenesti .Nu stii niciodata cine iti sta in fata ;daca te gandesti la un
mascul ,gen TRAVEN ,iti apare mai insemnat cugetatorul ,gen SS .Infatisarea lor nu-ti stimuleaza neuronii ;ci mai degraba ironia.


mai an, te stimulau "sursele" sa-mi cauti imaginea reala.. de dragul amintirilor stirnite de adagio-urilor "functia creeaza organul" sau "forma urmeaza functionalitatea"...


18-12-2009 22:33:44
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

SandieShaw a scris:


marianmandache a scris:

Ce ti-e si cu calculatorul asta ,unul dintre cele mai fluide descoperiri ale mintii omenesti .Nu stii niciodata cine iti sta in fata ;daca te gandesti la un
mascul ,gen TRAVEN ,iti apare mai insemnat cugetatorul ,gen SS .Infatisarea lor nu-ti stimuleaza neuronii ;ci mai degraba ironia.


mai an, te stimulau "sursele" sa-mi cauti imaginea reala.. de dragul amintirilor stirnite de adagio-urilor "functia creeaza organul" sau "forma urmeaza functionalitatea"...

Nici una ,nici alta ;Esti femeie ,sunt barbat (doua jucarii stricate ). O.K  ?
...si numai ganduri bune  !


19-12-2009 09:37:42
   
whitesnow
Femeie

Nou venit

Inregistat: 24-11-2009
Mesaje: 195

marianmandache a scris:


Ete ,afurisita si parsiva ce esti ,le ai si cu politica !
Ne-am dat dracului de "multilatera ce esti".Mai fa si tu curatenie in casa ! Toata ziua buna ziua ,pe forum .Te-ai mai si laudat ca ma iubesti ,ca ti-am luat limba'n cur si alte
intimitati. Mai ocupate si de gospodarie,putoare mica , maine, poimaine te mariti
(pt a cata oara ? ) si-ti iei pumni in gura ,int-o veselie .Mars acasa !



Exact ca in politica :
No coment



19-12-2009 17:06:58
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Viitorul a inceput alaltaieri.

30-12-2009 12:07:11
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
Viitor colt cu Eminescu? Am amintiri placute din Eminescu (strada).

Ultima modificare facuta de iubareata (08-01-2010 12:15:11)


08-01-2010 12:13:35
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

iubareata a scris:

Viitor colt cu Eminescu? Am amintiri placute din Eminescu (strada).

Si eu am amintiri placute din Eminescu (trotuar)


08-01-2010 18:20:06
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

marianmandache a scris:


iubareata a scris:

Viitor colt cu Eminescu? Am amintiri placute din Eminescu (strada).

Si eu am amintiri placute din Eminescu (trotuar)
Ai lucrat la drumuri si poduri?

10-01-2010 21:50:55
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

iubareata a scris:


marianmandache a scris:


iubareata a scris:

Viitor colt cu Eminescu? Am amintiri placute din Eminescu (strada).

Si eu am amintiri placute din Eminescu (trotuar)
Ai lucrat la drumuri si poduri?

Am" lucrat"pe drumuri ...pe sub poduri

Ultima modificare facuta de marianmandache (14-01-2010 06:26:22)


14-01-2010 06:25:14
   
whitesnow
Femeie

Nou venit

Inregistat: 24-11-2009
Mesaje: 195
Wolfgang Wodarg, seful pe sanatate din Consiliul Europei, a recunoscut ca gripa porcina nu a ucis mai multi oameni decat gripa normala. Nu era cazul sa se faca atata tam-tam pentru o gripa absolut obisnuita.

15-01-2010 19:38:45
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Corect - avea rost doar pregatirea decimarii pupulatiei Terrei :x prin vaccinarea cu precursori care sa sensibilizeze in scopul unor manevre letale :( ulterioare (spatiul si timpul nu-mi permit sa intru-n detalii, dar asta-i crudul adevar).

Restul (beneficiile nerusinate ale companiilor farmaceutice) sunt reale, dar,,,, secundare cumva. ;)


15-01-2010 19:44:41
   
whitesnow
Femeie

Nou venit

Inregistat: 24-11-2009
Mesaje: 195
Seful Consiliului a declarat ca nu trebuia ca OMS sa declare pandemia. Nu era cazul. Gripa porcina e doar o banala gripa, care apare in fiecare sezon rece.
Deci ce inseamna OMS  ???


15-01-2010 19:54:14
   
whitesnow
Femeie

Nou venit

Inregistat: 24-11-2009
Mesaje: 195
Imunizarea contra gripei porcine a copiilor intre 6 si 16 ani va incepe in februarie, DACA vaccinul pentru aceste categorii de varsta, fabricat de Institutul"Cantacuzino", va fi aprobat de Agentia Nationala a Medicamentului, a anuntat, miercuri, Ministerul Sanatatii.

Daca nu este aprobat vom cumpara alt vaccin din UE sau renuntam la  vaccinarea copiilor :D :D :D :D
Falsa dilema.Cred ca deja multi stiu deja raspunsul.

Ultima modificare facuta de whitesnow (15-01-2010 20:00:15)


15-01-2010 19:58:33
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
In interesul cui ar fi ,daca s-ar decima populatia terei ? Care ar fi consecintele disparitiei celor 600 de milioane de pamanteni ? Costurile ar fi prea mari .Ma refer la cheltuieli de inmormantare la nivel de natiune .Decimarea asta ar fi riscanta .Sau decimarea s-ar produce numai in randul musulmanilor ,ca prea mult rau fac ?

15-01-2010 20:10:49
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

marianmandache a scris:

In interesul cui ar fi ,daca s-ar decima populatia terei ? Care ar fi consecintele disparitiei celor 600 de milioane de pamanteni ? Costurile ar fi prea mari .Ma refer la cheltuieli de inmormantare la nivel de natiune .Decimarea asta ar fi riscanta .Sau decimarea s-ar produce numai in randul musulmanilor ,ca prea mult rau fac ?

Pai cred ca ar fii mai usor daca s-ar incinera cadavrele,asta in cazul ca e adevarat ca se doreste exterminarea in masa. Pe mine sa ma duceti sa faca experimente pe trupul meu niste tineri studenti si sa " ma arda" . Oricum ,si eu cred ca ne-am inmultit prea mult,suntem o pacoste pt pamant, facem numai rau naturii. Voi ce parere aveti despre asta, nu suntem multi si rai?


19-01-2010 21:19:45
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Eu cred ca tu ai vrea ,ca studentii sa te arda ,fara sa te arda .
Nu suntem ,nici multi si ...tu esti buna .


20-01-2010 05:46:37
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

whitesnow a scris:

Imunizarea contra gripei porcine a copiilor intre 6 si 16 ani va incepe in februarie, DACA vaccinul pentru aceste categorii de varsta, fabricat de Institutul"Cantacuzino", va fi aprobat de Agentia Nationala a Medicamentului, a anuntat, miercuri, Ministerul Sanatatii.

Daca nu este aprobat vom cumpara alt vaccin din UE sau renuntam la  vaccinarea copiilor :D :D :D :D
Falsa dilema.Cred ca deja multi stiu deja raspunsul.
In ultimele zile am observat muuulta violenta la tv,in presa,ce se intampla oameni buni? Copiii isi omoara parintii,mama isi omoara ficele,sotul isi lasa nevasta in pielea goala in strada dupa ce ii daduse bataie, ce se intampla? O fii cumva si de la vaccin? Sau ma duce pe mine mintea mult prea departe? Nu cumva....

22-01-2010 16:41:14
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

iubareata a scris:


whitesnow a scris:

Imunizarea contra gripei porcine a copiilor intre 6 si 16 ani va incepe in februarie, DACA vaccinul pentru aceste categorii de varsta, fabricat de Institutul"Cantacuzino", va fi aprobat de Agentia Nationala a Medicamentului, a anuntat, miercuri, Ministerul Sanatatii.

Daca nu este aprobat vom cumpara alt vaccin din UE sau renuntam la  vaccinarea copiilor :D :D :D :D
Falsa dilema.Cred ca deja multi stiu deja raspunsul.
In ultimele zile am observat muuulta violenta la tv,in presa,ce se intampla oameni buni? Copiii isi omoara parintii,mama isi omoara ficele,sotul isi lasa nevasta in pielea goala in strada dupa ce ii daduse bataie, ce se intampla? O fii cumva si de la vaccin? Sau ma duce pe mine mintea mult prea departe? Nu cumva....


Nu-i de la vaccin Onoyoko...e...de la natura lor...DEFECT DE FABRICATIE ! Si ce-i din nascare n-are vindecare


22-01-2010 17:29:19
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490

titmouse a scris:



Nu-i de la vaccin Onoyoko...e...de la natura lor...DEFECT DE FABRICATIE ! Si ce-i din nascare n-are vindecare


Nu e defect de fabricatie...e perfect fabricat tot ce mai ramine de facut este sa exploatez lotul...hihihi
HIC!


23-01-2010 15:35:36
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

titmouse a scris:


iubareata a scris:


whitesnow a scris:

Imunizarea contra gripei porcine a copiilor intre 6 si 16 ani va incepe in februarie, DACA vaccinul pentru aceste categorii de varsta, fabricat de Institutul"Cantacuzino", va fi aprobat de Agentia Nationala a Medicamentului, a anuntat, miercuri, Ministerul Sanatatii.

Daca nu este aprobat vom cumpara alt vaccin din UE sau renuntam la  vaccinarea copiilor :D :D :D :D
Falsa dilema.Cred ca deja multi stiu deja raspunsul.
In ultimele zile am observat muuulta violenta la tv,in presa,ce se intampla oameni buni? Copiii isi omoara parintii,mama isi omoara ficele,sotul isi lasa nevasta in pielea goala in strada dupa ce ii daduse bataie, ce se intampla? O fii cumva si de la vaccin? Sau ma duce pe mine mintea mult prea departe? Nu cumva....


Nu-i de la vaccin Onoyoko...e...de la natura lor...DEFECT DE FABRICATIE ! Si ce-i din nascare n-are vindecare
Stiam ca oamenii sunt rai,dar parca in ultimul timp si-au pierdut mintile de tot. Indobitocirea la care ii aduce consumul de alcool isi spune cuvantul. Si stiti ca eu mai am o teorie: alcoolicul este stapanit de ceva rau,un duh sau ce o fi, caruia alcoolicul i-a permis intrarea in mintea lui odata cu placerea cu care bea. Am cunoscut persoane care erau "painea lui Dumnezeu" cand erau treji,dar cand erau beti deveneau monstri in adevaratul sens al cuvantului. Si atunci cum sa nu crezi ca ceva rau il domina si il impinge la rele?

23-01-2010 17:49:24
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Apar pe internet din ce in ce mai multe referiri la Codex alimentarius, ce pare un fel de scenariu rupt din "1984" de George Orwell... mi-a explicat cineva azi cite ceva despre trasnaia asta si m-am speriat (usturoiul si menta ar putea fi considerate droguri usoare si deci interzise consumului alimentar) :D:D s-ar putea sa devina un subiect mai tare cu mult decit predictiile Maya, aterizarea ET-ilor, pandemia la un LOC... verificati si voi si disputam...

30-01-2010 00:09:18
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

SandieShaw a scris:

Apar pe internet din ce in ce mai multe referiri la Codex alimentarius, ce pare un fel de scenariu rupt din "1984" de George Orwell... mi-a explicat cineva azi cite ceva despre trasnaia asta si m-am speriat (usturoiul si menta ar putea fi considerate droguri usoare si deci interzise consumului alimentar) :D:D s-ar putea sa devina un subiect mai tare cu mult decit predictiile Maya, aterizarea ET-ilor, pandemia la un LOC... verificati si voi si disputam...
Eu imi cresc imunitatea cu usturoi,asa ca pot ei sa zica ce vor,eu de ceapa si usturoi nu ma las. Mai ales cand stiu ca urmeaza o noapte romantica. Glumeam,bineinteles. Intrebare : V-ati schimbat in vreun fel stilul de viata avand in vedere ca credeti in schimbarile care urmeaza a se petrece in 2012? Sau pur si simplu viata merge inainte la fel ca si inainte de a sti ceea ce stiti acum?

30-01-2010 20:01:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Mai comentez si pe alte virtuale carari - ex: ;)

Comentarii pe articolul "Toni Tecuceanu, ucis de o bacterie din spital"
Trimis de Xtremul la 10 Februarie 2010, ora 00:36

D-zeu sa-l odihneasca - si totusi, ce usor s-a indus isteria AH1N1...

... si a valului de vaccinari post-stirea nebuloasa de la vremea aia, conform reactiei tipic bizonautice "a murit baiatu' ala, de porcina, e pe bune, asa s-a anuntzat, doar s-a spus la TeVe!!!"
Ceva-mi spune c-as putea paria pe... zero morti din cauza "sperietoarei" AH1N1, care-a adus doar miliarde de euroi intregului lantz de farmacisti-producatori teste-Tamiflu-vaccinuri etc.
N-as baga mina-n foc nici ca asa-zisul vaccin nu contine poate precursori care sa faca imunitatea varza alora care s-au grabit sa-l faca, in spirit de turma - doar si programul decimarii populatiei Terrei trebuie sa inceapa cu cineva in definitiv, nu-i asa ?! :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-02-2010 00:43:44)


10-02-2010 00:42:32
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Probabil ca va trebui - pentru supravietuirea superioara a speciei - sa ne disciplinam astfel incit sa ne invingem temerile, angoasele, fobiile induse de mesaje promovate de mass-media... sa redevenim proprii nostri stapini, sa gindim cu propria noastra minte, sa controlam accesul la informatii si procesarea lor... oare sint prea vaga in exprimare? prea bla-bla-bla?

10-02-2010 18:30:26
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Mai comentez si pe alte virtuale carari - ex: ;)

Comentarii pe articolul "Toni Tecuceanu, ucis de o bacterie din spital"
Trimis de Xtremul la 10 Februarie 2010, ora 00:36

D-zeu sa-l odihneasca - si totusi, ce usor s-a indus isteria AH1N1...

... si a valului de vaccinari post-stirea nebuloasa de la vremea aia, conform reactiei tipic bizonautice "a murit baiatu' ala, de porcina, e pe bune, asa s-a anuntzat, doar s-a spus la TeVe!!!"
Ceva-mi spune c-as putea paria pe... zero morti din cauza "sperietoarei" AH1N1, care-a adus doar miliarde de euroi intregului lantz de farmacisti-producatori teste-Tamiflu-vaccinuri etc.
N-as baga mina-n foc nici ca asa-zisul vaccin nu contine poate precursori care sa faca imunitatea varza alora care s-au grabit sa-l faca, in spirit de turma - doar si programul decimarii populatiei Terrei trebuie sa inceapa cu cineva in definitiv, nu-i asa ?! :rolleyes:



SandieShaw a scris:

Probabil ca va trebui - pentru supravietuirea superioara a speciei - sa ne disciplinam astfel incit sa ne invingem temerile, angoasele, fobiile induse de mesaje promovate de mass-media... sa redevenim proprii nostri stapini, sa gindim cu propria noastra minte, sa controlam accesul la informatii si procesarea lor... oare sint prea vaga in exprimare? prea bla-bla-bla?

Nu esti deloc, chere SS... ;) Nici bla-bla, nici tra-la-la. :D
Important de fapt, daca stau un pic pe ginduri (fara sa le strivesc insa de tot :rolleyes:) e sa dati crezare exclusiv comunicatelor sigilate de mine, The Biggest Ever XT-CT-etc !!! :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (10-02-2010 21:32:26)


10-02-2010 21:30:15
   
?? casca_nova
Cont Sters

Inregistat: 04-11-2009
Mesaje: 85
Din teza, nota, sau pliciul?! Imposibil! O tine, tot asa....

10-02-2010 23:55:03
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
SASE!!!! Puneti silogismele in pozitie de tragere... :D:D

11-02-2010 00:03:28
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Revenind la "facaturile" oficialilor care vor sa controleze orice misca, iata noul scandal al produselor etno-botanice... vinatoarea de vrajitoare a inceput cu mediatizarea unor cazuri de toxicitate survenite la cei mai vulnerabili, vezi Doamne, la adolescenti... mi se pare o minciuna abominabila care va conducre la interzicerea consumului de plante sub forma naturala, tot asa cum prevede si Codex alimentarius... banala menta, musetelul, usturoiul, papadia, coada soricelului toate vor fi considerate droguri si vor fi permise numai pe baza de reteta...Dicit! :x:x

11-02-2010 00:39:41
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

SandieShaw a scris:

SASE!!!! Puneti silogismele in pozitie de tragere... :D:D


Mai degraba regulile de folosire a virgulei. :D:D ( ca greselile sunt ciudat de asemanatoare cu ale altui personaj celebru...in sfarsit, or fi studiat la aceeasi scoala :D:D )

Ultima modificare facuta de Romanticide (11-02-2010 00:58:44)


11-02-2010 00:46:36
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

SandieShaw a scris:

Revenind la "facaturile" oficialilor care vor sa controleze orice misca, iata noul scandal al produselor etno-botanice... vinatoarea de vrajitoare a inceput cu mediatizarea unor cazuri de toxicitate survenite la cei mai vulnerabili, vezi Doamne, la adolescenti... mi se pare o minciuna abominabila care va conducre la interzicerea consumului de plante sub forma naturala, tot asa cum prevede si Codex alimentarius... banala menta, musetelul, usturoiul, papadia, coada soricelului toate vor fi considerate droguri si vor fi permise numai pe baza de reteta...Dicit! :x:x


Am citit cu ceva timp in urma despre acest Codex. La vremea respectiva mi s-a parut atat de aberant ca plantele pe care le folosim de atata timp sa fie considerate droguri incat am crezut ca-i o gluma. S-ar parea ca se-ngroasa gluma.


11-02-2010 00:52:24
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Asta e defectul tau,esti in urma !

11-02-2010 06:16:47
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Romanticide a scris:


SandieShaw a scris:

SASE!!!! Puneti silogismele in pozitie de tragere... :D:D


Mai degraba regulile de folosire a virgulei. :D:D ( ca greselile sunt ciudat de asemanatoare cu ale altui personaj celebru...in sfarsit, or fi studiat la aceeasi scoala :D:D )

Nu greselile sunt ciudate ,tu esti ciudata .Dar, sa trecem si peste ...tine .


11-02-2010 06:18:31
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Cand ,cel putin doua persoane iti sun ca esti ...ma rog ,e bine sa fii mai precaut .Nu stiu .Am sa fiu foarte atent la balanta ,se pare ca e inclinata in cealalalta parte .

12-02-2010 09:14:34
   
whitesnow
Femeie

Nou venit

Inregistat: 24-11-2009
Mesaje: 195
“Codex Alimentarius” este un pachet de norme după care se vor alimenta populaţiile ţărilor semnatare. Acesta porneşte de la principiul că Terra nu mai poate hrăni pe toată lumea natural, ca atare se va trece la hrana artificială, din produse chimice, cea modificată genetic etc. Adepţii Teoriei Conspiraţiei susţin că măsura nu este altceva decât una de exterminare, care va reduce populaţia globului la cca două miliarde, o masă mult mai uşor de hrănit şi de controlat de forţele oculte. Nu a trecut o lună şi iată că apare ştirea că România este prima ţară din lume care va folosi în agricultură un compus chimic pe bază de initium, un ingredient activ din noua clasă a substanţelor chimice impuse de “Codex Alimentarius”.

21-03-2010 21:35:43
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la