Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Sex / de ce femeile nu pot trai fara sex,    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? dakino
Cont Sters

Inregistat: 01-03-2009
Mesaje: 1
astept  sa  vad    o  femeie  care  are  curajul  sa ..........

02-03-2009 20:23:57
   
?? excitator
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
repara-ti dom'le tastatura sa vedem ce fel de curaj te intereseaza! :D

03-03-2009 09:45:56
   
Felicia Stoian
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-02-2009
Mesaje: 2

dakino a scris:

astept  sa  vad    o  femeie  care  are  curajul  sa ..........

Astepti sa... ce? Vreau sa stii ca o femeie are curajul, dar in situatia ce o intuiesc eu ca o "propui" e bine ca barbatul sa aiba initiativa. Restul va decurge de la sine. Te rog sa-mi ierti abordarea mai mult decat informala in situatia asta.


03-03-2009 23:01:40
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Legând postarea de titlu, tind să cred că era vorba de "femeile care au curajul să recunoască faptul că nu pot trăi fără sex". Dar cred că fiecare dintre noi, într'o măsură mai mică sau mai mare, simte nevoia de a face sex (sau amor, sau dragoste, sau fiecare cum îi spune şi cum concepe). A, că femeile, în general, nu strigă chiar aşa în gura mare ca bărbaţii, asta e altceva. Are şi logică, pentru că o femeie care spune în gura mare că nu poate trăi fără sex va fi imediat catalogată ca nimfomană sau ca târfă, în timp ce un bărbat care face aşa ceva va fi privit ca "normal".

04-03-2009 07:37:22
   
Felicia Stoian
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-02-2009
Mesaje: 2

Lake a scris:

Legând postarea de titlu, tind să cred că era vorba de "femeile care au curajul să recunoască faptul că nu pot trăi fără sex". Dar cred că fiecare dintre noi, într'o măsură mai mică sau mai mare, simte nevoia de a face sex (sau amor, sau dragoste, sau fiecare cum îi spune şi cum concepe). A, că femeile, în general, nu strigă chiar aşa în gura mare ca bărbaţii, asta e altceva. Are şi logică, pentru că o femeie care spune în gura mare că nu poate trăi fără sex va fi imediat catalogată ca nimfomană sau ca târfă, în timp ce un bărbat care face aşa ceva va fi privit ca "normal".


Ai dreptate, nu cred ca vei auzi una ca asta in public. In particular insa e cu totul altceva.
Cum ai reactiona tu, spre exemplu, daca ai fi femeie si ai fi "neglijata"? Cu siguranta ai reprosa partenerului asta. Si ai cauta o "alternativa? Nu-i asa? Ai striga dupa "ajutor"? Sa fii sigur ca vei gasi si asta. Toata treaba sta acum in puterea de convingere a celui ales sa inlocuiasca lipsa... Eventuala relatie ar trebui- dar nu si obligatorie- sa nu aiba si implicatii afective. Iar neimplicarea afectiva pentru o femeie e destul de greoaie. Ar fi numita simplu: sex! Implicarea afectiva schimba putin datele problemei, denumind-o... amor sau a face dragoste.


04-03-2009 23:53:17
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Da, am observat că problematica sexuală la femei are implicaţii şi ramificaţii. E mai dificil pentru o femeie să întreţină relaţii sexuale pur "dezinteresate", decât este pentru un bărbat. Şi, cu toate astea, posesivitatea şi gelozia se manifestă mai mult la bărbaţi, care una-două dau cu parul, în timp ce femeile înghit multe şi trec cu vederea la fel de multe. Probabil că este un lucru care ţine şi de gene şi de educaţie.

05-03-2009 07:32:58
   
deja-vu
Femeie

Nou venit

Inregistat: 14-09-2008
Mesaje: 38
Ceea ce nu inteleg  barbatii despre noi este ca noi putem sta fara sex mult si bine, nu inseamna ca daca ma despart de prieten imediat simt nevoia sa fac sex si gata imi gasesc alt barbat cu care sa fac.
Femeile sunt mai visatoare, isi doresc dragoste si intelegere si respect de la o relatie, si daca barbatul stie sa-i ofere aceste lucruri atunci si ea raspunde corespunzator.


05-03-2009 13:00:40
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Hai totuşi să nu idealizăm femeile şi să nu blamăm bărbaţii. :) Ceea ce un bărbat numeşte "defecte feminine", o femeie consideră a fi calităţi, iar ceea ce o femeie numeşte "defecte masculine", un bărbat consideră a fi calităţi. Fiecare suntem aşa cum suntem şi cred că avem de câştigat din a ne bucura de diferenţe, în loc să ne cramponăm în "bărbaţii sunt imaturi", "femeile sunt ilogice", sau alte texte similare.
Farmecul vieţii, "sarea şi piperul" cum se spune, sunt date tocmai de viziunile diferite pe care bărbaţii şi femeile le au, în general, ca să nu mai vorbesc de diferenţele existente de la un individ la altul.


05-03-2009 20:17:36
   
?? hotbrain
Cont Sters

Inregistat: 13-12-2008
Mesaje: 323
Aha...ca si cum barbatii pot trai fara sex...ce dracu.Prefer sa fiu nimfomana decat ipocrita si sa spun ca nu-mi place sexul.Toti vrem sex, dragilor, doar ca fiecare ajungem acolo in alt mod si pe alte cai, asta-i tot.

06-03-2009 23:27:21
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

hotbrain a scris:

Aha...ca si cum barbatii pot trai fara sex...ce dracu.Prefer sa fiu nimfomana decat ipocrita si sa spun ca nu-mi place sexul.Toti vrem sex, dragilor, doar ca fiecare ajungem acolo in alt mod si pe alte cai, asta-i tot.

Bravo!
Uite o femeie care spune lucrurilor pe nume!=)


07-03-2009 07:52:58
   
Pagini: 1    
Mergeti la