Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / unde pot gasi o fata frumoasa saraca si ambitioasa    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633


...Deci, gata!!!... Sa inchidem si aici minunata noastra discutie, in urma careia, dupa cum spuneam, prin prisma aforismului lui Creanga "Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur... prind curaj", m-ai facut sa devin... temerar :D:D:D!!!... Magnifica :D:D:D ta "strategie" :rolleyes::rolleyes::D de a copia la nesfarsit aceleasi idiotenii, pescuite mama zmeilor stie pe unde, a facut din... Sun Tzu :rolleyes: un biet diletant :D:D:D:D...
N-am incotro, trebuie sa recunosc faptul ca P.H.-ul :rolleyes: tau imens (...prost da' hotarat :D:D:D:D), ti-a dat castig de cauza :D:D:D:D...

...Asadar, hai, aplica inca un "copy/paste" elucubratiei tale preferate (...ca sa arati ca ai avut ultimul cuvant :D:D:D:D) ...si, ...LA MAI MARE!!! (...P.H.-ul, evident... :D:D:D:D)... Intoarce-te linistit la... fotosinteza :rolleyes::D:D:D:D:D...

Ultima modificare facuta de traven (21-07-2009 14:53:35)


21-07-2009 14:42:35
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
" P.H.-ul  tau imens (...prost da' hotarat )" observ ca nu e cu nimic mai prejos decat al meu asa ca "felicitari"

Nu exclud posibilitatea sa ne mai ciocnim "PH" urile in viitor

"copy/paste" nu e pentru a avea ultimul cuvant....cu tine oricum e la nesfarsit polemica ortografica, ci sa fiu sigur ca intelegi putin cate putin de unde-ti vin problemele psihologice, obsesiile...etc.

munca patriotica pentru binele si linistea forumistilor, in felul asta constructivitatea discutiilor la subiect sa nu se impiedice de "cioturi" ortografice, gramatice, psihopatice, obsesive, megalomane.

Iti doresc o zi faina in cotetzul real


21-07-2009 15:10:29
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
ah, era sa uit;

Asta mai lipsea, sa-ti etalezi si mitomania dupa ce ai demonstrat  ca pot exista si intelectuali inculti."Limba materna" banuiesc sa nu fie sanskrita la origine, ci turca, imi explica insistentza cu care complexul de inferioritate (nejustificat) te impinge sa-i injosesti pe altii.Deci de la asta vine nevoia ta obsedanta de a-ti demonstra ca esti mai roman decat romanii, prin ortografie si gramatica  .Obsesie ce-ti blocheaza capacitatile pe care romanul de rand le are in mod natural (intelegere, compasiune, toleranta) si face din tine un roman ....aparte.Ura asta fata de romani, bine ascunsa in subconstient e nejustificata pentru ca TU faci din tine prin comportamentul tau un roman aparte.Exista si romani sadea  care folosesc ortografia si gramatica (obsesiv) pentru a-si etala, demonstra "inteligentza" si apartenentza la intelectualitate care vine tot de la un complex de inferioritate, fata de colegi (de serviciu,facultate) cu mult mai apreciati decat ei, probabil cu mult mai umani.Ce nu inteleg ei este ca intelectualismul este o "inteligentza" dobandita prin exercitiu si repetitie, colegii lor avand si alte calitati in plus.Iti spun toate astea, sa fi constient ca apartii ambelor categorii de obsedati, poate te ajuta, poti merge la un psiholog si daca esti sincer cu el, sunt sigur ca poti elimina problema vietii tale in ce priveste romanismul dar cu inteligentza cred ca esti irecuperabil din cauza incapatanarii excesive.

In nedreapta ta comparatie ar fi bine sa tii cont ca tu exersezi zi de zi fara intrerupere, limba romana, mai ales in scris daca profesia te obliga, i-ar eu fac asta intr-o alta limba de 15 ani. Intra-devar, imi lipseste exercitiul in limba romana, dar pe mine nu ma obsedeaza nevoia de a-mi demonstra (si altora)in permanenta ca sunt roman  si nici complexul de inferioritate in ce priveste inteligentza nu-l am,  deci greselile mele si ale altora mi se par insignifiante in comparatie cu fondul comunicarii, nu sunt o prioritate.Nu mai confunda agramatismul cu incultura deci nu te mintii singur ca daca scrii corect, inseamna ca esti cult si inteligent 

In locul tau nu as mai vorbi de IQ , in primul rand pentru ca se stie acum ca nu exprima adevarul despre inteligentza ( vezi studiile oamenilor de stiintza), in al doilea rand, nu se masoara in functie de gramatica si ortografie, in al treilea.....nu esti  o "sageata" in privintza asta, al patrulea arata cat de cult esti.Eu nu am de ce sa ma rusinez, am avut un rezultat mai mult decat multumitor, dar cum ti-am spus nu cred ca e obiectiv.Psihologii au demonstrat ca se poate obtine un rezultat bun daca se exerseaza in domeniile tratate de teste, dar ca inovatia, imaginatia si multe altele lipsesc cu desavarsire persoanelor respective.Cu alte cuvinte degeaba ai memorie daca iti lipsesc altele, fiintele umane fiind mai complexe decat iti permite (tie) imaginatia sa intelegi.


O zi faina

P.S. Copy/paste inca nu am folosit dar voi folosi cand voi crede de cuviintza, indiferent daca o sa convina sau nu cuiva, indiferent daca faci tu un atac de apoplexie sau nu, cei care foloses expresiile altora, o fac pentru a exprima mai bine si poate mai frumos ceea ce gandesc si simt,  pentru ei e important sa exprime ceea ce gandesc si simt, nu sa-si demonstreze capacitatile literare sau suprainteligentza, deci nu se pun in competitie cu extraordinara inteligentza ce detii  nu au intentia sa-ti faca umbra. Faci crize de isterie degeaba, nu faci decat sa-ti afisezi orgoliul supradimensionat si greselile primilor 7 ani in educatia ta ......la tine totul e excesiv, extremist, intolerabil.


21-07-2009 15:11:02
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633


"Mestere", nu stiu cat vei intelege din ce scriu acum, insa, ideea de baza ar fi aceea ca tot ceea ce postezi imi ofera, pe toate planurile, un potential atat de mare daca as vrea sa-mi bat joc de tine (...chestie care a inceput, oarecum, sa se intample si nu prea e OK), incat e mai bine sa ma opresc aici, la ceea ce ar fi, crede-ma, nivelul "scatoalcelor", motivat fiind de faptul ca diferentele de "categorie" sunt atat de mari, incat, a continua "meciul" ar deveni, din partea mea, chiar o dovada a lipsei de fairplay. ...Deci, dupa ce-ai etalat majoritatea carentelor posibile, ...insistand in continuare pe imaginea de Robin Hood, nu faci decat sa sporesti ridicolul de care te-ai acoperit. ...In fine, poate ca un neasteptat licar de ratiune te va ajuta sa intelegi, macar partial, ca e mai bine sa nu mai continuam... In consecinta, dupa ce ti-am acordat asa zisul "ultim cuvant", astept ca referirirle la mine sa inceteze...

Ultima modificare facuta de traven (21-07-2009 16:03:52)


21-07-2009 15:57:16
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
dute in mata cu fairplay ul tau de pervers


"Asta mai lipsea, sa-ti etalezi si mitomania dupa ce ai demonstrat  ca pot exista si intelectuali inculti."Limba materna" banuiesc sa nu fie sanskrita la origine, ci turca, imi explica insistentza cu care complexul de inferioritate (nejustificat) te impinge sa-i injosesti pe altii.Deci de la asta vine nevoia ta obsedanta de a-ti demonstra ca esti mai roman decat romanii, prin ortografie si gramatica  .Obsesie ce-ti blocheaza capacitatile pe care romanul de rand le are in mod natural (intelegere, compasiune, toleranta) si face din tine un roman ....aparte.Ura asta fata de romani, bine ascunsa in subconstient e nejustificata pentru ca TU faci din tine prin comportamentul tau un roman aparte.Exista si romani sadea  care folosesc ortografia si gramatica (obsesiv) pentru a-si etala, demonstra "inteligentza" si apartenentza la intelectualitate care vine tot de la un complex de inferioritate, fata de colegi (de serviciu,facultate) cu mult mai apreciati decat ei, probabil cu mult mai umani.Ce nu inteleg ei este ca intelectualismul este o "inteligentza" dobandita prin exercitiu si repetitie, colegii lor avand si alte calitati in plus.Iti spun toate astea, sa fi constient ca apartii ambelor categorii de obsedati, poate te ajuta, poti merge la un psiholog si daca esti sincer cu el, sunt sigur ca poti elimina problema vietii tale in ce priveste romanismul dar cu inteligentza cred ca esti irecuperabil din cauza incapatanarii excesive.

In nedreapta ta comparatie ar fi bine sa tii cont ca tu exersezi zi de zi fara intrerupere, limba romana, mai ales in scris daca profesia te obliga, i-ar eu fac asta intr-o alta limba de 15 ani. Intra-devar, imi lipseste exercitiul in limba romana, dar pe mine nu ma obsedeaza nevoia de a-mi demonstra (si altora)in permanenta ca sunt roman  si nici complexul de inferioritate in ce priveste inteligentza nu-l am,  deci greselile mele si ale altora mi se par insignifiante in comparatie cu fondul comunicarii, nu sunt o prioritate.Nu mai confunda agramatismul cu incultura deci nu te mintii singur ca daca scrii corect, inseamna ca esti cult si inteligent 

In locul tau nu as mai vorbi de IQ , in primul rand pentru ca se stie acum ca nu exprima adevarul despre inteligentza ( vezi studiile oamenilor de stiintza), in al doilea rand, nu se masoara in functie de gramatica si ortografie, in al treilea.....nu esti  o "sageata" in privintza asta, al patrulea arata cat de cult esti.Eu nu am de ce sa ma rusinez, am avut un rezultat mai mult decat multumitor, dar cum ti-am spus nu cred ca e obiectiv.Psihologii au demonstrat ca se poate obtine un rezultat bun daca se exerseaza in domeniile tratate de teste, dar ca inovatia, imaginatia si multe altele lipsesc cu desavarsire persoanelor respective.Cu alte cuvinte degeaba ai memorie daca iti lipsesc altele, fiintele umane fiind mai complexe decat iti permite (tie) imaginatia sa intelegi.



P.S. Copy/paste inca nu am folosit dar voi folosi cand voi crede de cuviintza, indiferent daca o sa convina sau nu cuiva, indiferent daca faci tu un atac de apoplexie sau nu, cei care foloses expresiile altora, o fac pentru a exprima mai bine si poate mai frumos ceea ce gandesc si simt,  pentru ei e important sa exprime ceea ce gandesc si simt, nu sa-si demonstreze capacitatile literare sau suprainteligentza, deci nu se pun in competitie cu extraordinara inteligentza ce detii,  nu au intentia sa-ti faca umbra. Faci crize de isterie degeaba, nu faci decat sa-ti afisezi orgoliul supradimensionat si greselile primilor 7 ani in educatia ta ......la tine totul e excesiv, extremist, intolerabil."

Ultima modificare facuta de stromboli (21-07-2009 16:05:03)


21-07-2009 16:04:41
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633


OK, vad ca insisti sa incercam si alt nivel :rolleyes::D:D:D:D...

Deci, in primul rand, Tembi , corect scris ar fi ...du-te, ma-ta.. :D:D:D:D... Chiar intr-atat de shocant de tembel esti, incat nu poti retine nici macar atata lucru?...:rolleyes::D:D:D...

... Si, din lungul sir de injuraturi care ti-au fost adresate inca de cand au insotit aruncarea in latrina a continutului eprubetei (in care "te-ai nascut"), ca urmare a esuarii experimentelor genetice ale caror subiect ai fost (bazate pe inmultirea viermilor in mediu fecal :rolleyes:), ...n-ai "inmagazinat-o" decat pe asta?!?...:D:D:D:D 

Bai, veriga lipsa, norocul tau ca poti folosi tastatura, astfel incat cei 5 ani de scoala (...toti in clasa intai, desigur :D:D:D) sunt suficienti pentru a putea recunoaste (evident, cu mari dificultati :rolleyes::D:D) literele, nefiind nevoie decat sa le "apesi", ...fiindca, daca ar fi nevoie sa scrii efectiv, ti-ai rupe degetele si ai umple pagina de bale, fortandu-te, cu gura cascata si cu ochii holbati, sa asterni macar cateva litere lizibile...

Hai, povesteste-ne despre paznicul de la gradina zoologica, care, in schimbul anumitor servicii sexuale :rolleyes::D:D:D, iti asigura, "pe shest", iesirea din cushca, permitandu-ti, astefl, sa-ti "clapetezi" exprimarea "scrisa' :rolleyes: a grohaielilor...   

...Prostovane, vezi, se poate"conversa" :rolleyes::rolleyes::rolleyes: chiar si la un nivel a grobianismului comparabil cu al tau, fara a folosi injuraturi... :D:D:D:D:D

Ultima modificare facuta de traven (21-07-2009 18:18:36)


21-07-2009 17:11:29
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
du-te in ma-ta de pervers obsedat

am scris bine cretinel? :D

asta e tot ce poti scoate din canalele prin care umbli? hai mai incearca, poate reusesti sa ma faci k.o. In lunga ta cariera de nesimtit, trebuie sa ai destula experientza.

hai mai parvenitule (intelectual), scoate tot arsenalul si inchide-mi gura

Ultima modificare facuta de stromboli (21-07-2009 18:35:04)


21-07-2009 18:34:22
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
"Asta mai lipsea, sa-ti etalezi si mitomania dupa ce ai demonstrat  ca pot exista si intelectuali inculti."Limba materna" banuiesc sa nu fie sanskrita la origine, ci turca, imi explica insistentza cu care complexul de inferioritate (nejustificat) te impinge sa-i injosesti pe altii.Deci de la asta vine nevoia ta obsedanta de a-ti demonstra ca esti mai roman decat romanii, prin ortografie si gramatica  .Obsesie ce-ti blocheaza capacitatile pe care romanul de rand le are in mod natural (intelegere, compasiune, toleranta) si face din tine un roman ....aparte.Ura asta fata de romani, bine ascunsa in subconstient e nejustificata pentru ca TU faci din tine prin comportamentul tau un roman aparte.Exista si romani sadea  care folosesc ortografia si gramatica (obsesiv) pentru a-si etala, demonstra "inteligentza" si apartenentza la intelectualitate care vine tot de la un complex de inferioritate, fata de colegi (de serviciu,facultate) cu mult mai apreciati decat ei, probabil cu mult mai umani.Ce nu inteleg ei este ca intelectualismul este o "inteligentza" dobandita prin exercitiu si repetitie, colegii lor avand si alte calitati in plus.Iti spun toate astea, sa fi constient ca apartii ambelor categorii de obsedati, poate te ajuta, poti merge la un psiholog si daca esti sincer cu el, sunt sigur ca poti elimina problema vietii tale in ce priveste romanismul dar cu inteligentza cred ca esti irecuperabil din cauza incapatanarii excesive.

In nedreapta ta comparatie ar fi bine sa tii cont ca tu exersezi zi de zi fara intrerupere, limba romana, mai ales in scris daca profesia te obliga, i-ar eu fac asta intr-o alta limba de 15 ani. Intra-devar, imi lipseste exercitiul in limba romana, dar pe mine nu ma obsedeaza nevoia de a-mi demonstra (si altora)in permanenta ca sunt roman  si nici complexul de inferioritate in ce priveste inteligentza nu-l am,  deci greselile mele si ale altora mi se par insignifiante in comparatie cu fondul comunicarii, nu sunt o prioritate.Nu mai confunda agramatismul cu incultura deci nu te mintii singur ca daca scrii corect, inseamna ca esti cult si inteligent 

In locul tau nu as mai vorbi de IQ , in primul rand pentru ca se stie acum ca nu exprima adevarul despre inteligentza ( vezi studiile oamenilor de stiintza), in al doilea rand, nu se masoara in functie de gramatica si ortografie, in al treilea.....nu esti  o "sageata" in privintza asta, al patrulea arata cat de cult esti.Eu nu am de ce sa ma rusinez, am avut un rezultat mai mult decat multumitor, dar cum ti-am spus nu cred ca e obiectiv.Psihologii au demonstrat ca se poate obtine un rezultat bun daca se exerseaza in domeniile tratate de teste, dar ca inovatia, imaginatia si multe altele lipsesc cu desavarsire persoanelor respective.Cu alte cuvinte degeaba ai memorie daca iti lipsesc altele, fiintele umane fiind mai complexe decat iti permite (tie) imaginatia sa intelegi.



P.S. Copy/paste inca nu am folosit dar voi folosi cand voi crede de cuviintza, indiferent daca o sa convina sau nu cuiva, indiferent daca faci tu un atac de apoplexie sau nu, cei care foloses expresiile altora, o fac pentru a exprima mai bine si poate mai frumos ceea ce gandesc si simt,  pentru ei e important sa exprime ceea ce gandesc si simt, nu sa-si demonstreze capacitatile literare sau suprainteligentza, deci nu se pun in competitie cu extraordinara inteligentza ce detii,  nu au intentia sa-ti faca umbra. Faci crize de isterie degeaba, nu faci decat sa-ti afisezi orgoliul supradimensionat si greselile primilor 7 ani in educatia ta ......la tine totul e excesiv, extremist, intolerabil."


21-07-2009 18:35:11
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633


He,he, he!!! ...:D:D:D... Acu' imi dau seama ca , de fapt, esti masochist, ...iar eu, fraierul :rolleyes::D:D:D, iti creez placeri... "biciuindu-te" :rolleyes::rolleyes::D...

Privitor la postarea pe care o repeti, ...mi-am dat seama ca esti scatofag, ...totusi, mereu, tot pe acelasi :rolleyes::rolleyes:?!?...

Wowww!!!... Aia cu "canalele" e... "tare" de tot :D:D:D... E drept ca ti-a luat destul de mult timp... "elaboratul" :rolleyes:, ...da' important e ca "m-ai facut praf" :rolleyes::D:D:D... Ai stat ce-ai stat, la panda, ...da' si cand a venit momentul, ai atacat... decisiv :rolleyes::D:D:D... M-ai stigmatizat... nemilos :rolleyes:...:D:D:D:D:D ...Ai pus punctul pe... "ţ" :rolleyes: ...ucigator :D:D:D; ...cashmalutrie vicleana :rolleyes::D:D:D:D:D:D

Ultima modificare facuta de traven (21-07-2009 20:59:50)


21-07-2009 20:41:12
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
hai ca incepi sa delirezi, in curand intri in coma, iti iese ironia pe toate gaurile

inca nu ai inteles ca-ti acord cat mai putin timp posibil

Ultima modificare facuta de stromboli (21-07-2009 20:58:50)


21-07-2009 20:57:02
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
"Asta mai lipsea, sa-ti etalezi si mitomania dupa ce ai demonstrat  ca pot exista si intelectuali inculti."Limba materna" banuiesc sa nu fie sanskrita la origine, ci turca, imi explica insistentza cu care complexul de inferioritate (nejustificat) te impinge sa-i injosesti pe altii.Deci de la asta vine nevoia ta obsedanta de a-ti demonstra ca esti mai roman decat romanii, prin ortografie si gramatica  .Obsesie ce-ti blocheaza capacitatile pe care romanul de rand le are in mod natural (intelegere, compasiune, toleranta) si face din tine un roman ....aparte.Ura asta fata de romani, bine ascunsa in subconstient e nejustificata pentru ca TU faci din tine prin comportamentul tau un roman aparte.Exista si romani sadea  care folosesc ortografia si gramatica (obsesiv) pentru a-si etala, demonstra "inteligentza" si apartenentza la intelectualitate care vine tot de la un complex de inferioritate, fata de colegi (de serviciu,facultate) cu mult mai apreciati decat ei, probabil cu mult mai umani.Ce nu inteleg ei este ca intelectualismul este o "inteligentza" dobandita prin exercitiu si repetitie, colegii lor avand si alte calitati in plus.Iti spun toate astea, sa fi constient ca apartii ambelor categorii de obsedati, poate te ajuta, poti merge la un psiholog si daca esti sincer cu el, sunt sigur ca poti elimina problema vietii tale in ce priveste romanismul dar cu inteligentza cred ca esti irecuperabil din cauza incapatanarii excesive.

In nedreapta ta comparatie ar fi bine sa tii cont ca tu exersezi zi de zi fara intrerupere, limba romana, mai ales in scris daca profesia te obliga, i-ar eu fac asta intr-o alta limba de 15 ani. Intra-devar, imi lipseste exercitiul in limba romana, dar pe mine nu ma obsedeaza nevoia de a-mi demonstra (si altora)in permanenta ca sunt roman  si nici complexul de inferioritate in ce priveste inteligentza nu-l am,  deci greselile mele si ale altora mi se par insignifiante in comparatie cu fondul comunicarii, nu sunt o prioritate.Nu mai confunda agramatismul cu incultura deci nu te mintii singur ca daca scrii corect, inseamna ca esti cult si inteligent 

In locul tau nu as mai vorbi de IQ , in primul rand pentru ca se stie acum ca nu exprima adevarul despre inteligentza ( vezi studiile oamenilor de stiintza), in al doilea rand, nu se masoara in functie de gramatica si ortografie, in al treilea.....nu esti  o "sageata" in privintza asta, al patrulea arata cat de cult esti.Eu nu am de ce sa ma rusinez, am avut un rezultat mai mult decat multumitor, dar cum ti-am spus nu cred ca e obiectiv.Psihologii au demonstrat ca se poate obtine un rezultat bun daca se exerseaza in domeniile tratate de teste, dar ca inovatia, imaginatia si multe altele lipsesc cu desavarsire persoanelor respective.Cu alte cuvinte degeaba ai memorie daca iti lipsesc altele, fiintele umane fiind mai complexe decat iti permite (tie) imaginatia sa intelegi.



P.S. Copy/paste inca nu am folosit dar voi folosi cand voi crede de cuviintza, indiferent daca o sa convina sau nu cuiva, indiferent daca faci tu un atac de apoplexie sau nu, cei care foloses expresiile altora, o fac pentru a exprima mai bine si poate mai frumos ceea ce gandesc si simt,  pentru ei e important sa exprime ceea ce gandesc si simt, nu sa-si demonstreze capacitatile literare sau suprainteligentza, deci nu se pun in competitie cu extraordinara inteligentza ce detii,  nu au intentia sa-ti faca umbra. Faci crize de isterie degeaba, nu faci decat sa-ti afisezi orgoliul supradimensionat si greselile primilor 7 ani in educatia ta ......la tine totul e excesiv, extremist, intolerabil."


21-07-2009 20:57:37
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633


...Se pare ca mai ai doar putin pana cand te vei limita sa "replici" numai cu "refrenul" :rolleyes: (...prin care nu dovedesti altceva decat ca... "ti-a sarit arcu'" :rolleyes:). Chiar ar fi interesant de studiat mecanismul care ti-a declansat blocajul  (...ptiu!!!... era sa zic mental :rolleyes::D:D)
...repetitiv, total lipsit de sens, dar, dupa toate aparentele, imposibil de depasit :D:D:D. Am putea aduce in discutie "spalarea creierului", insa, fiind vorba de tine, ar fi ca si cum am spune ca am spalat "piatra filozofala" :rolleyes::D ...sau ceva asemanator :D:D:D

Ultima modificare facuta de traven (21-07-2009 22:35:22)


21-07-2009 21:25:26
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
Nu te-ai saturat sa te repeti? Asta e talentul cu care te-ai laudat atat de ani de zile?Ba ai inceput sa pescuiesti idei pe ici pe colo, cum ramane cu originalitatea ta, inspirata de neant?Poate stiu cei de la care ai invatzat replicile de cartier in timp ce ti-au dat si suturi in spate.

aceleasi replici insipide de cartier al unui adolescent ce a ratat de trei ori bac ul, devenind astfel un specialist al limbii romane, singura avere intelectuala.Nici acum nu ai inteles ca viatza si viitorul nu depinde doar de limba si literatura romana?trebuia sa mai inveti si la celelalte materii.Un maniac obsesional ca tine, nu poate intelege decat cand este prea tarziu, schizofrenia se trateaza dobitocule, dar trebuie sa treci mai intai pe la psihiatru.

Narcisismul excesiv ce reiese din toate postarile tale, arata ca esti inca un animal, pe cand restul omenirii a evoluat.Este ca esti suparat  pe mama ta?Sa fi un animal printre oameni e cadoul facut de parintii tai, in special o mama supraprotectoare.La ce-ti foloseste perfectiunea ortografica daca ramai la aceeasi stare de urangutan egoist, cu suflet de caine batut de soarta?

De 2 zile te scremi sa ma insulti prin ragaiturile de porc nesimtit, asta e tot talentul tau literar? asta e tot ce poti? reciteste-ti toate postarile si intelege ca din toata inteligentza de care te crezi capabil, nu reiese decat o gramada mare de rahat de porc, un mare nesimtit care nu poate sa-si arate inteligentza decat injosind pe altii.Asta esti, un porc intelectual, dar tot porc ramai.Altii care fac greseli, sau care folosesc copy/paste, iti sunt superiori, sunt OAMENI, tocmai pentru ca nu lovesc in semenii lor, nu au un suflet de javra(citeste sobolan) ca tine.

Ai material de corectat PP (psihopat pervers)

Ultima modificare facuta de stromboli (21-07-2009 23:04:26)


21-07-2009 22:52:31
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633


Am mai spus ca esti shocant de tampit, da' acu' chiar vrei sa-ti asiguri, la "capitolul" asta, un loc in... Guiness Book?!? :x...

Esti chiar atat de imbecil incat sa ma acuzi tot pe mine ca m-as repeta, dupa ce ai postat exact acceeasi cretinitate de nu stiu cate ori?!?... "Replici insipide de cartier"??? ...Dobitoc patentat, continui sa folosesti concepte care, efectiv, habar n-ai la ce se refera, doar pentru simplul fapt ca-ti "suna" tie, cumva... Mai ai tupeul jegos sa vorbesti de instruire?!?... Prostane, un elev de clasa a treia te pune la coltz, in genunchi si plangand, referitor la orice domeniu... Esti zero pe toate planurile si ti-am demonstrat de nenumarate ori, cu exemple concrete, insa, obraznicia ta fara limite te face ca sa latri in continuare acuzatii privitoare chiar la zonele in care ti-am demonstrat, punctual si exemplificand, ca nu meriti alt calificativ decat "execrabil". Zdreantza umana, faci o jalnica parada a analfabetismului, inculturii, imbecilitatii fudule, meschinariei, limitarii, etc., etc... si tot mai ai impertinentza sa comentezi?!?... As putea umple pagini intregi, daca m-as apuca sa iau "la purecat" voma verbala pe care o expui cu exact aerul fudul al unui porc care asteapta sa fie laudat dupa ce a defecat in mijlocul curtii.
Neica nimeni, orice analiza, pe orice plan (gramatical, logic, intelectual, etc.) a diareei verbale pe care o regurgitezi, iti acorda automat calificativul de intarziat mental si, tot tu, fecala a unui vierme, te apuci sa lansezi consideratii asupra altora?!?...

Jalnica tentativa de om, lasand la o parte gluma, chiar incepe sa-mi para rau ca ocazia de a-ti aplica o corectie fizica are sanse aproape nule de a aparea, pentru ca esti exact genul pentru care, singurul argument stiintific :x e un cap in gura. Extrem de rar ma montez pana la a dori sa bat pe cineva, insa tu esti exact cel mai execrabil gen, dobitocul care se mai si fuduleste cu dobitocenia sa, excrementul care e nevoit sa-si construiasca despre sine, in mod total fantezist, o parere care sa-l impiedice sa-si taie venele (...chestie care s-ar intampla urgent daca ar deveni brusc constient de realitate)...

Otreapa, califici drept insulte incercarile de a-ti ridica valul de pe ochi in ceea ce te priveste, dar asta doar fiindca instinctul de conservare este infinit mai putenic decat aproape inexistenta-ti ratiune si el iti dicteaza sa te amagesti privitor la realismul calificativelor, pentru ca, daca ai deveni constient de acest realism, ai ajunge prada unei profunde depresii care ar conduce la sinucidere...
Chiar daca ti s-a demonstrat, irefutabil, ca insasi existentza ta e o insulta adusa bunului simt :x, tu ramai impermeabil, indestructibil, beton armat din punct de vedere psihic, invulnerabilitate pe care ti-o confera exact imbecilitatea care-ti reduce orizontul la nivelul punctului tau de vedere, dincolo de care negi totul, astfel incat "sabia nu-l taie, sageata nu-l strapunge" ti se aplica fara probleme, tocmai datorita acestui sistem de valori cretin, in cadrul caruia, etalonul (adica tu) refuza sa ia la cunostinta orice chestie care l-ar clatina de pe soclul pe care si l-a construit singur. Culmea e ca reusesti, chiar daca aproape tot ceea ce te inconjoara se incadreaza in categoria chestiilor "clatinatoare"; ...practic, esti un adevarat campion in aplicarea aforismului "fericiti cei saraci cu duhul".

Nu-mi fac nici o iluzie ca vei ajunge vreodata sa intelegi macar 10% din ce postez acum, ar insemna sa-ti darami exact sistemul defensiv de care pomeneam anterior... Cu sigurantza ca-ti vei prezenta in continuare dovezile prostiei congenitale, deoarece e clar ca esti ferm convins ca lumea intreaga nu reprezinta decat imaginea la scara mai mare a berariei de mana a treia unde iti petreci timpul liber si, unde, daca platesti cate "un rand" pentru colegii de santier, iti asiguri aprobarea zgomotoasa si neconditionata pentru oricare dintre obisnuitele-ti ineptii. ...Printre altele, esti, din mai multe puncte de vedere, construit exact pe calapodul unui activist de partid din anii '50 sau '60, folosind tot un fel de "limba de lemn" (...unica pe care o cunosti).

Marsh inapoi in caverna din care ai iesit, troglodit scatofag!!!...:x

Ultima modificare facuta de traven (22-07-2009 02:22:43)


22-07-2009 00:38:12
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
Ia uite vitzelul ce se enerveaza

Cu atat mai bine, trimite-mi adresa pe MP sa-ti trimit biletul de avion cretinel , asa o sa te calmez pentru totdeuna.O sa-ti dispara tie cheful sa mai insulti pe majoritatea celor care intra aici.

Zici ca ne faci un bine? pai corecteaza bai dobitocule dar fara sa aduci alte adaugiri asa zis "ironice" sau mai bine zis cinice.Nu corectatul ortografiei deranjaza vita ce esti ci nesimtirea cu care o faci.Sun altii mai isteti ca tine ce fac corecturi dar nu fac din asta o arma de injosire sau o catapulta sa-si arate superioritatea, chiar daca ar fi sau mai ales daca sunt superiori, nu au nevoie sa le arate altora.Daca tot ai calitatea asta si vrei sa inveti o lume intreaga sa scrie corect in Romana, de ce nu o faci corect mai animal de preerie? cine ar avea ceva sa-ti reproseze daca ai face fara sa insulti? cica el glumeste pe seama lor, de fapt barfesti ca o baba in fudul moldovei, pentru ca cei de care faci "misto" nici macar nu sunt la curent.

Daca ai fi un OM cu respect fata de tine si fata de altii, nu ai fi atat de nesimtit, ai corecta fara idioatele apropouri cum ca sunt inferiori sau prosti sau mai stiu eu ce.

Sunt sigur ca in realitate nu-ti permiti astfel de iesiri cinice, ca erai de mult hrana pt. caini urangutanule, probabil ai mai multa grija sa nu insulti.


22-07-2009 18:54:35
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633


Panem et circensis!!! :D:D:D...

Paine cica n-avem, iar dresura de Stromboli continua doar pe topicul "Doamne!!!...Mare Ti-e gradina!!!" :D:D:D:D:D

Ultima modificare facuta de traven (23-07-2009 04:56:43)


23-07-2009 04:25:14
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la