Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Ce ma deranjeaza acum!!!!!!! - fara....    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Emoticons

   :shock::shock:

Ultima modificare facuta de marianmandache (02-08-2010 07:04:31)


02-08-2010 07:01:42
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Trist, dar adevarat: :(:(:(

Doar un roman din sapte este alfabetizat stiintific, 42% dintre romani cred ca Soarele se invarte in jurul Pamantului si 35% sunt convinsi ca daca beau apa dupa o persoana infectata cu HIV se pot imbolnavi.

Potrivit raportului de cercetare „Publicul romanesc si stiinta”, realizat de Facultatea de Sociologie si Asistenta Sociala din cadrul Universitatii din Bucuresti, arata ca 34% dintre romani nu stiu ca genele tatalui sunt cele care influenteaza sexul copilului nou-nascut si 66% considera ca antibioticele sunt bune pentru ca trateaza atat virusii cat si bacteriile.

In schimb, Romania se situeaza pe primele locuri in Europa in ceea ce priveste increderea populatiei in horoscop sau in numere norocoase.

Ultima modificare facuta de Xtremul (02-08-2010 09:42:37)


02-08-2010 09:42:10
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
...Pai, coane, nici nu poti avea pretentii in momentul in care sursele "culturii" :rolleyes: au devenit manelele, filmele XXX, fotbalul si cititul... fetei de la pagina 5 :rolleyes: , cand idolul a aproape unei intregi generatii e Gutza (...sau Mutu :rolleyes: ), cand marea majoritate a celor care reprezinta valori intelectuale pleaca din aceasta Absurdistanie in care traim, tocmai pentru ca nu au cum sa primeasca aprecierea (pe care ar merita-o) in cadrul unui sistem de valori (efectiv rasturnat) care aduce in prima linie tot felul de nulitati, incepand de la politic si terminand cu manelistii autoproclamati "de aur" :rolleyes: si "minune" :rolleyes:, sau regi si printi ai manelelor :rolleyes: (... sa mai zica cineva ca n-avem monarhie in Rromania :rolleyes: )...


...Concluzia?!? ...E simpla :rolleyes: :
"Romania e o tara minunata! ...(Din ce in ce mai) pacat, insa, ca-i locuita :(:rolleyes: !"

Ultima modificare facuta de traven (02-08-2010 19:35:03)


02-08-2010 19:20:53
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Mda, coane traven, din pacate... iar ai (cam des deja :D) dreptate.
Traiasca deci regina magiei Mercedeza, :x manelismo-microbismul si restul "valorilor" definitorii pentru media mioritica!

Ceea ce ramine totusi un mister (si nu doar pentru mine) e straniul fenomen :rolleyes: care-i face si pe politicienii nostri sa fie clienti stabili nu doar ai manelistilor, ci si ai "ghicitoarelor" colorate.
Hmmm... sa fi ales oare genialul popor romanez niste idiotzi sa-l conduca?! :rolleyes: :D

Redevenind serios, uite un exemplu recent: situatia de "conflict de interese" in care a fost impinsa o biata :D balabusta "descintatoare" din Constantza - evident ca miliardara -, care a trebuit s-o refuze pe fosta amanta a lui Base (Anca Boagiu) in "compunerea" unor blesteme eficiente care s-o sece la ficati pe Nutzika Udrea, fiindca o are clienta si pe... actuala amanta (aia Ud-rea de musca, fireste). :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (02-08-2010 21:26:44)


02-08-2010 21:21:17
   
?? BOGDY68
Cont Sters

Inregistat: 23-05-2010
Mesaje: 45
Citeva motive posibile pentru care romania este o tara de mina a treia (ordine aleatoare):

1-daca furi 2000 mld. faci 5 ani de inshisoare .
2-daca furi o gaina faci 3 ani de inchisoara.
3-daca violezi o femeie faci 7 ani .
4-daca violezi 10 femei faci 7 ani .
5-daca ai jeep si omori 2 batrini pe trecere te faci ca ploua.
6-daca te urci intr-un tren, troleibuz, autobuz borasti instantaneu..
7-majoritatea clasei politice este formata din dobitoci care freaca belengheru.
8-becali, netoiu si dragomir sint mai prezenti la TV decit patapievici.
9-exista mii de localitati fara curent electric .
10-muzica este varza.
11-o nenorocita de conexiune la internet prin cablu cu trafic limitat costa 50 de euroi pe luna .
12-separarea puterilor in stat e o gluma proasta.
13-peste 90% din populatie are incredere in biserica (fara nici un motiv).
14-armata este o turma de nenorociti constrinsi prin lege, de care profita niste smecheri, numiti ofiteri ..
15-soldatul roman - jumatate inamic se impusca singur in cap si
strazile sint pline de cratere, canale si alte capcane.
16-tigania si subcultura sint in prime-time .
17-CNA-ul da amenzi dupa cum i se filfiie.
18-la mare la soare e mizerie mareeee.
19-nu trebuie sa mai spun eu care este situatia economica generala si salariul mediu pe economie.

Lista poate continua mult si bine, iar toate lucrurile astea marunte se aduna si da un rezultat care nu compenseaza prea mult
trimbitatele aspecte pozitive, peisaje magnifice, manastiri, viata simpla de la tara, generozitatea si ospitalitatea romanilor bla bla bla...


Cit despre mindria nationala, sintem tara preferata a pensionarilor italieni in cautare de pasarica proaspata, marea speranta a amatorilor de capsuni din vest, fara de care recolta ar fi compromisa, tara cersetorilor si a batrinilor ingroziti de factura la caldura si curent. Si de ce nu, tara unde in spital se inghesuie doi intr-un pat, unde daca nu dai "200 de coco" te operezi singur de apendicita, unde pentru o reteta compensata trebuie sa ai pile si sa stai noaptea la coada.

Aceasta este tara pe care o vad eu in acest moment si sa ma iertati daca nu pot sa-i dau un calificativ mai mare decit "tara de mina a treia". Pur si simplu nu indeplineste punctajul.


03-08-2010 11:52:37
   
?? Draga_Daria
Cont Sters

Inregistat: 03-08-2010
Mesaje: 1
De ce tipelor (si nu numai) le place degetul in cur?  - un articol de pe DonnaBlog



Iata ce ma deranjeaza!

Ultima modificare facuta de Draga_Daria (03-08-2010 15:40:36)


03-08-2010 15:38:39
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Draga_Daria a scris:

De ce tipelor (si nu numai) le place degetul in cur?  - un articol de pe DonnaBlog



Iata ce ma deranjeaza!

Ceanume te deranjeaza ?  Articolul Donnei sau faptul ca ,tipelor le place degetul in gaoz ?
Nu cred ca lor, tipelor, le-ar mai place,  daca degetul care intra, apartine unui zidar sau unui fierar  betonist .
Degetul ar provoca placeri, numai in situatia care, respectivii/ele  ar avea oxiori ; si nici atunci tinand cont de, cat de incomod e sa te scarpini "acolo" .


03-08-2010 18:24:29
   
?? BOGDY68
Cont Sters

Inregistat: 23-05-2010
Mesaje: 45

marianmandache a scris:


Draga_Daria a scris:

De ce tipelor (si nu numai) le place degetul in cur?  - un articol de pe DonnaBlog



Iata ce ma deranjeaza!

Ceanume te deranjeaza ?  Articolul Donnei sau faptul ca ,tipelor le place degetul in gaoz ?
Nu cred ca lor, tipelor, le-ar mai place,  daca degetul care intra, apartine unui zidar sau unui fierar  betonist .
Degetul ar provoca placeri, numai in situatia care, respectivii/ele  ar avea oxiori ; si nici atunci tinand cont de, cat de incomod e sa te scarpini "acolo" .

Oxiori le spune la prima generatie  de viermi intestinali - 1.0...oxiuri reprezinta versiunea 2.0....


03-08-2010 21:35:55
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Corect ! Bine,totusi, ca stim despre ce vorbim .
Ai dracului ,oxiurii astia, cum stiu ei sa lege dialoguri intre forumisti .

Ultima modificare facuta de marianmandache (03-08-2010 21:45:53)


03-08-2010 21:45:09
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Nimic nu merge ca lumea .....in tara asta !

03-08-2010 21:48:00
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Am glumit !

03-08-2010 21:48:40
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
nici spermatozoizii nu mai sint ce erau odata... :D:D

03-08-2010 23:29:18
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:

nici spermatozoizii nu mai sint ce erau odata... :D:D

Da-da, pina si oxiOrii :D:D se vede c-au suferit alterari de ADN...
De cind viermuie mai mult prin capu' decit prin curu' unora, evident. ;)


04-08-2010 13:55:59
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
oxiorii - Raspunsuri
30 Apr 2009 ... as vrea sa stiu un tratament pt viermi:oxiori..deoarece am probleme cu scarpinatul in zona intima..mai ales seara..se vad oxiorii pe chilot ...
[Site popularity rank: #20,674] raspunsuri.127.0.0.1/art/5498-2-oxiorii.htm - Īn Cache
E suficient sa ....cada piatra in apa.....
Urla neuronii in .....


04-08-2010 14:05:41
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
...e tareee!!! oricum, nea[M], umbla si mata cu lista la pept...aia cu numele alora pe care-i invoci cind afirmi "Ne plictisesti ,nu spun, ma plictisesti . PLICTISITORULE !"... parc-asa ar fi corect, nu? :D:D tocmai ce-i scriam unui pitifelnic astazi, ca corectitudinea [sic!] a devenit virtute rara in Romania... :x:x

PS Sa nu zici ca, desi ma plictisesti (pe mine singura ma), nu te citesc cu atentie!!! :D:D

Ultima modificare facuta de SandieShaw (05-08-2010 00:42:58)


05-08-2010 00:39:52
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Crezi ca ar fi corect sa umblu cu lista la "pept" ? Sigur doi forumisti, cu state vechi , au dat de inteles . Acum vrei sa fiu si nemernic ....
Faptul ca ca tine ,care te plictisesti de barbati - e firesc la anii tai-mai putin " de un x(arhi...necunoscut)" e cunoscut. Doamne !  Ce va amuzati si voi, dar si noi, gratulandu-va cu ...ZEU ,respectiv  CHERE   [sic si pe deasupra si sac ! ] !


05-08-2010 07:05:00
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ma deranjeaza :rolleyes: ca mai am totusi vreo 60 de postari de scris pe forumul asta.
Care s-a transformat treptat, aproape pe nesimtite, dintr-un spatiu relaxant, uneori distractiv, alteori chiar si informativ, unde oamenii se mai si "contrau" - dar la un mod elegant - ;) intr-o pustie de gindire, :( rar intrerupta de cite-un dialog intre putinii "veterani" ramasi prin zona. Probabil dintr-o pura inertzie.

Nu ma surprinde insa victoria insidioasa a ranchiunei, nesimtirii si idiotzeniei :x p-un amarit de forum, daca intreaga Romanica a cazut deja victima numitelor fenomene.

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-08-2010 10:08:23)


05-08-2010 10:04:38
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

marianmandache a scris:

Crezi ca ar fi corect sa umblu cu lista la "pept" ? Sigur doi forumisti, cu state vechi , au dat de inteles . Acum vrei sa fiu si nemernic ....
Faptul ca ca tine ,care te plictisesti de barbati - e firesc la anii tai-mai putin " de un x(arhi...necunoscut)" e cunoscut. Doamne !  Ce va amuzati si voi, dar si noi, gratulandu-va cu ...ZEU ,respectiv  CHERE   [sic si pe deasupra si sac ! ] !

Afla, cumetre MM, ca nici macar nu ma mai enerveaza ineptiile eructate de tine p-acilea. Doar ma intristeaza. :(
Conform dictonului "gura pacatosului adevar vorbeste", :D vad insa cum sugerezi ca intre tine si "clonele veninoase" :rolleyes: de pe forumul asta ("NOI"-ul folosit de tine adica) exista o anume... sinergie. ;)

Ma mai intreb totusi doar daca si pe vremea cind turnai vrute si nevrute la "baietii cu oki albastri" :x inventai (tot fara pic de talent :D) aceleasi gogomanii :D pe care le eructezi p-acilea. Si la fel de "lunecos-neverificabil" ("cutare a dat de inteles" etc).
Tipul de informator insidios pe care-l reprezinti (calitate mentionata de fapt si-n "decalogul nesimtitului" :D) nu doar ca n-a disparut din Absurdistania noastra, ba chiar s-a mulitplicat terifiant. :( Evident ca numai cu binevoitorul ajutor al altor deplorabili "fazani" birfitori de aceeasi teapa.

Nu inteleg oricum pe cine crezi tu ca poti convinge (si CUI PRODEST oricum?) :rolleyes: c-as fi, insignifinantul de JE, tipul de caracter negativ pe care incerci, fara vreun dram de argumente, sa-l "construiesti" prin zona asta, cu mijloace atit de debile incit trezesti mila. :(
Cine ma cunoaste ma stie exact asa cum mi-s (deloc perfect, dar departe de aberatiile vomitate :x de tine sau amica ta whitesnow), iar cine nu ma cunoaste inseamna ca nu merita privilegiul asta. :D:D hihihi

Si cu asta, ... chiar basta.
Findca chiar mi-am pierdut prea mult timp cu tine si tre'sa termin cu inutila :( tentativa de (re)educare a unui nesimtit "standard". :D In plus, mai am inca de postat citeva chestii care pot fi cindva importante pentru... altii. :)

P.S. Mai tin doar sa te rog (deocamdata doar te rog) amical: asa cum o sa te ignor eu pe tine, ignora-ma si tu pe mine si nu te mai baga vreodata ca musca-n rahat :D cu haoticele tale comentarii (postate ori cu scop de bruiere a informatiei, ori din pura idiotzenie ranchiunoasa :x) pe topicuri serioase!!! O sa ai oricum tot timpul sa te desfasori in toata splendoarea :D agramatismului tau ilogic prin zona asta - si inca  foarte curind.:)

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-08-2010 10:57:01)


05-08-2010 10:11:57
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

Xtremul a scris:

... tipul de caracter negativ pe care incerci, fara vreun dram de argumente, sa-l "construiesti" prin zona asta...


Poate inutil sa adaug, cei care te apreciaza si-au format parerea pe baza celor scrise de tine , nu pe ce scriu altii despre tine.


05-08-2010 10:43:14
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Xtremul a scris:

Ma deranjeaza :rolleyes: ca mai am totusi vreo 60 de postari de scris pe forumul asta.

Mon cher, doar n-ai de gand sa ramai cu stigmatul fiarei sub nick!... :D


05-08-2010 10:51:17
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

PeterPan 63 a scris:


Xtremul a scris:

Ma deranjeaza :rolleyes: ca mai am totusi vreo 60 de postari de scris pe forumul asta.

Mon cher, doar n-ai de gand sa ramai cu stigmatul fiarei sub nick!... :D

"Pana si Satana se va mantui cindva" ;) zicea Giordano Bruno, compadre...

Ups, am deja trei de 6 in nr. postarii !! :D
Serios acu', iegzista motive nu doar... numerologice :rolleyes: care m-au convins ca la nr. 6.666 e cel mai bine sa ma opresc definitiv pe forumul asta. O sa le dezvolt insa doar la momentul potrivit.

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-08-2010 11:05:07)


05-08-2010 10:58:36
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Romanticide a scris:


Xtremul a scris:

... tipul de caracter negativ pe care incerci, fara vreun dram de argumente, sa-l "construiesti" prin zona asta...


Poate inutil sa adaug, cei care te apreciaza si-au format parerea pe baza celor scrise de tine , nu pe ce scriu altii despre tine.

"Despre mine" s-au mai scris pina acum timpenii numai prin anumite dosare, :rolleyes: draga Romycide...
Cu conu' MM am incercat doar un experiment (care-ar putea fi numit "Cronica unui eshec anuntzat" :D) cu scopul autoconfirmarii unor convingeri anterioare.

Inutil oricum poate sa adaug si io ca, intr-adevar, sintem reprezentati in trecerea grabita prin existentza asta nu prin ce avem, ci mai ales prin CE si CUM gindim (si implicit scriem, vorbim, traim)... :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-08-2010 11:12:22)


05-08-2010 11:10:57
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Xtremul a scris:


marianmandache a scris:

Crezi ca ar fi corect sa umblu cu lista la "pept" ? Sigur doi forumisti, cu state vechi , au dat de inteles . Acum vrei sa fiu si nemernic ....
Faptul ca ca tine ,care te plictisesti de barbati - e firesc la anii tai-mai putin " de un x(arhi...necunoscut)" e cunoscut. Doamne !  Ce va amuzati si voi, dar si noi, gratulandu-va cu ...ZEU ,respectiv  CHERE   [sic si pe deasupra si sac ! ] !

Afla, cumetre MM, ca nici macar nu ma mai enerveaza ineptiile eructate de tine p-acilea. Doar ma intristeaza. :(
Conform dictonului "gura pacatosului adevar vorbeste", :D vad insa cum sugerezi ca intre tine si "clonele veninoase" :rolleyes: de pe forumul asta ("NOI"-ul folosit de tine adica) exista o anume... sinergie. ;)

Ma mai intreb totusi doar daca si pe vremea cind turnai vrute si nevrute la "baietii cu oki albastri" :x inventai (tot fara pic de talent :D) aceleasi gogomanii :D pe care le eructezi p-acilea. Si la fel de "lunecos-neverificabil" ("cutare a dat de inteles" etc).
Tipul de informator insidios pe care-l reprezinti (calitate mentionata de fapt si-n "decalogul nesimtitului" :D) nu doar ca n-a disparut din Absurdistania noastra, ba chiar s-a mulitplicat terifiant. :( Evident ca numai cu binevoitorul ajutor al altor deplorabili "fazani" birfitori de aceeasi teapa.

Nu inteleg oricum pe cine crezi tu ca poti convinge (si CUI PRODEST oricum?) :rolleyes: c-as fi, insignifinantul de JE, tipul de caracter negativ pe care incerci, fara vreun dram de argumente, sa-l "construiesti" prin zona asta, cu mijloace atit de debile incit trezesti mila. :(
Cine ma cunoaste ma stie exact asa cum mi-s (deloc perfect, dar departe de aberatiile vomitate :x de tine sau amica ta whitesnow), iar cine nu ma cunoaste inseamna ca nu merita privilegiul asta. :D:D hihihi

Si cu asta, ... chiar basta.
Findca chiar mi-am pierdut prea mult timp cu tine si tre'sa termin cu inutila :( tentativa de (re)educare a unui nesimtit "standard". :D In plus, mai am inca de postat citeva chestii care pot fi cindva importante pentru... altii. :)

P.S. Mai tin doar sa te rog (deocamdata doar te rog) amical: asa cum o sa te ignor eu pe tine, ignora-ma si tu pe mine si nu te mai baga vreodata ca musca-n rahat :D cu haoticele tale comentarii (postate ori cu scop de bruiere a informatiei, ori din pura idiotzenie ranchiunoasa :x) pe topicuri serioase!!! O sa ai oricum tot timpul sa te desfasori in toata splendoarea :D agramatismului tau ilogic prin zona asta - si inca  foarte curind.:)

SERIOS ?
Hai ca , nu te cred !  Tu esti ca ala ,....." numai pe asta ca-i cald "
Stii tu ce e aia " BASTA "
Iar bati campii ...OKI ALBASTRI   (!?!)
Debil, debil dar,te iei cu mine....
Chir crezi ca te crede cineva ? Nici macar sustinatorii....aia doi


05-08-2010 17:18:34
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Xtremul a scris:

Ma deranjeaza :rolleyes: ca mai am totusi vreo 60 de postari de scris pe forumul asta.
Care s-a transformat treptat, aproape pe nesimtite, dintr-un spatiu relaxant, uneori distractiv, alteori chiar si informativ, unde oamenii se mai si "contrau" - dar la un mod elegant - ;) intr-o pustie de gindire, :( rar intrerupta de cite-un dialog intre putinii "veterani" ramasi prin zona. Probabil dintr-o pura inertzie.

Nu ma surprinde insa victoria insidioasa a ranchiunei, nesimtirii si idiotzeniei :x p-un amarit de forum, daca intreaga Romanica a cazut deja victima numitelor fenomene.

Revino-ti mai, omule ! Aici esti pe forum ,nu la REDACTIE ! Care redactie ? hihihi cu emoticonu' respectiv !


05-08-2010 17:27:10
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

marianmandache a scris:

Crezi ca ar fi corect sa umblu cu lista la "pept" ? Sigur doi forumisti, cu state vechi , au dat de inteles . Acum vrei sa fiu si nemernic ....
Faptul ca ca tine ,care te plictisesti de barbati - e firesc la anii tai-mai putin " de un x(arhi...necunoscut)" e cunoscut. Doamne !  Ce va amuzati si voi, dar si noi, gratulandu-va cu ...ZEU ,respectiv  CHERE   [sic si pe deasupra si sac ! ] !


Normal ca ne amuzam, inclusiv de-a plictisul pe aici....:D:D La anii mei, multumesc, imi permit sa ma las plictisita de unul sau altul, virtualiceste, dar acum 30 de ani, nici subiect al plictisului meu n-ai fi fost, ontologic vorbind :D:D
Cit despre un posibil raspuns la incoerenta-ti peroratie, intr-un limbaj piscicol ce vazui ca-l agreezi, ti-as spune ca ...NU MUSC, Nea[M]... orice si oricit ai balivena...


05-08-2010 20:20:46
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
ma deranjeaza ca simt cum ma apropii "de postarea 6666", vorba zeului Kama...

Ultima modificare facuta de SandieShaw (17-08-2010 15:14:07)


17-08-2010 15:11:47
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

SandieShaw a scris:

ma deranjeaza ca simt cum ma apropii "de postarea 6666", vorba zeului Kama...

Aoleu,a ajuns la rang de zeu?se vede treaba ca am lipsit destul de mult de pe aici...:)


17-08-2010 16:03:48
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
De ce oare nu ma mira deloc faptul ca nu doar conu' [M]ache ia cumva in serios sarjele amicale ale Sandiei Shaw?! :rolleyes:

18-08-2010 10:33:13
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

De ce oare nu ma mira deloc faptul ca nu doar conu' [M]ache ia cumva in serios sarjele amicale ale Sandiei Shaw?! :rolleyes:

mda...daca zici tu ca nu te mai mira ,fie asa~!


18-08-2010 13:42:40
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Xtremul a scris:

De ce oare nu ma mira deloc faptul ca nu doar conu' [M]ache ia cumva in serios sarjele amicale ale Sandiei Shaw?! :rolleyes:

Amicale !!!  Inca putin si ne socoti amici ,exact cum esti tu cu .....scriitorul .
La imaginatia ta, e posibil sa ne si cuplezi .


18-08-2010 19:00:35
   
?? horge
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2010
Mesaje: 1
Ma deranjeaza sa astept o ora doar pentru ca ... nu mergem la tren  :x

27-08-2010 07:36:29
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Pe mine ma deranjeaza , cand merg la tren ...si sa astept o ora !

06-09-2010 21:14:10
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Credeti ca eu nu deranzez pe nimeni ? Vorba lui Trahan[ache] : "aveti putintica rabdare"

06-09-2010 21:20:07
   
?? aXiaL
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2010
Mesaje: 194
Conu Leonida, Didina n-are inimă, spală īn post steagurile şi nu contabilizează. Se poate să fie D-ale Carnavalului, monşer?! După primele Două Lozuri, cine dracu' mai vine Īn Vizită? Da' de unde vine, că e trecute fix!  Titanic Vals!

07-09-2010 02:23:48
   
?? soundwave
Cont Sters

Inregistat: 16-12-2009
Mesaje: 90
Pfff...ce tampenii fara cap si coada! Pe toate topicurile, aceleasi dialoguri ( sau poate monologuri ) idioate, intre doua personaje penibile. Te ia greata, nu alta...

07-09-2010 08:45:33
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Ce ti-am spus ! Au fost invatati cu ...copy/paste .
Urmeaza criza de ficat,greata , ciroza iar in final, "recycle bin".


07-09-2010 09:23:27
   
?? deea24
Cont Sters

Inregistat: 05-08-2010
Mesaje: 47
Nene Mariane,matale chiar nu ai nimic de facut,decat sa emani prostie prin toti porii?fa o pauza,un concediu ca plictisesti lumea...ia-ti un ziar,ceva,o revista,o aspirina daca ai dureri de ''zucca''...

07-09-2010 12:29:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

soundwave a scris:

Pfff...ce tampenii fara cap si coada! Pe toate topicurile, aceleasi dialoguri ( sau poate monologuri ) idioate, intre doua personaje penibile. Te ia greata, nu alta...

Subscriu la opiniile tale deja un pic... nemtzesti, Hotbrain ! ;)
Chiar daca parerile mele n-ar mai trebui sa conteze acum, cind mai am - din fericire, zic acum - doar 9 (si nu 69 :D) postari pina la fatidicul numar 6.666. :D

P.S. Va e clar sper ca si postarea asta a mea - ca si toate cele 6.656 anterioare - e tot un copy/paste, nu?! :D:D:D hihihi


07-09-2010 13:20:39
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
In afara sintaxei mai exista o parte a sructurii grmaticale , unde este permisa modificarea formei cuvintelor in diferite intrebuintari . O stii dar faci pe pacaliciul .Nu e nevoie , fanfaromule , chiar esti !

07-09-2010 20:28:17
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
La ce-ti folosesc ACIZII si BAZA daca-ntr-un final esti cam nesarat? Nu te baga singur in biogaz... :D:D

20-09-2010 10:45:13
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Alimentatie sanatoasa : evitati consumul de acizi, baze si...saruri. Cat despre biogaz sa avem...pardon (Cafe ?)
E nevoie de energie recuperabila. Ne bagam ?

Ultima modificare facuta de marianmandache (20-09-2010 10:57:12)


20-09-2010 10:54:34
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Plec ,iubita ! Am ore de ...canto, cu cei de la SRI . Sa speram ca vin cu ...noutati interesante .
Fii pe faza !
P.S.
De tine vorbesc, "SS" !!!

Ultima modificare facuta de marianmandache (20-09-2010 11:09:52)


20-09-2010 11:04:55
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Ma deranjeaza o raceala cumplita,culmea e ca am dobandit-o taman in Italia unde e cam primavaratica vremea...nah! asta e...nu se moare din asa ceva,o sa-mi treaca!

06-01-2011 09:34:45
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Ma deranjeaza profesorii de matematica ! In grup , la gramada !
E chiar atat de greu pentru cineva sa priceapa ca 2+2=3 ??
Nu pot sa-i sufar , sincer !


06-01-2011 20:52:56
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

titmouse a scris:

Ma deranjeaza profesorii de matematica ! In grup , la gramada !
E chiar atat de greu pentru cineva sa priceapa ca 2+2=3 ??
Nu pot sa-i sufar , sincer !

Ei,aici ne potrivim de minune!!!! =D


06-01-2011 22:01:24
   
?? aXiaL
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2010
Mesaje: 194
Doi plus doi fac o gradinita. Luminatia Ta, mergem pe un grup organizat, cu reducere? De-aici minune, fizica lu' Mogaldeata.

06-01-2011 23:46:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Axial,ma faci sa zambesc...ai umor!=D

07-01-2011 10:30:40
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123
Ma deranjeaza ca nu gasesc porti catre alte universuri,poate acolo gasim un periplu fabulos in care imaginatia si aventura ne incanta din prma zi si pana la ultima.

Ultima modificare facuta de cami49 (07-01-2011 11:12:13)


07-01-2011 11:11:27
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Ma deranjeaza  ca nu reusim sa ne intelegem unii cu altii...desi suntem doar o mana de oameni....:(

07-01-2011 11:33:56
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Ma deranjeaza timpul de afara,e mohorat!
Ma mai deranjeaza si  clonele de pe forum!


05-03-2011 10:07:22
   
Pagini:  1 2 3    
Mergeti la