Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / De ce intram pe chat? / Viata reala vs. viata virtuala    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? Amador
Cont Sters

Inregistat: 14-02-2010
Mesaje: 12
Credeti ca viata virtuala (aceea de pe chaturi,forumuri,etc) difera catusi de putin de cea reala?Daca da,cat de importanta este viata virtuala pt tine pe o scara de 1 la 5,1 fiind DELOC si 5 FOARTE MULT?

14-02-2010 21:28:06
   
?? divine
Cont Sters

Inregistat: 15-02-2010
Mesaje: 1
Viata virtuala e doar o "gura de aer", e doar o curiozitate nascuta din fanteziile din noi, din dorintele ascunse...ideea e ca nu prea conteaza cand viata reala te acapareaza si te tine acolo.

15-02-2010 08:50:08
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Ce Cantemir ,Antoniade,Rosca ,Noica, ce Cioran ,Nae Ionescu, cu ale lor prelegeri filozofice despre timp,real si metafizica .Liiceanu ,Patapievici sau Paler aveau cunostintele astora in materie de: viata ,real,fantezii,dorinte ascunse,scari valorice etc. ? Auzi dracia dracului,sa mai dam si note (de la 1 la 5 , dupa 5 se inchide la fero-metal ).
Si ca sa nu ne zapacim ,ne si explica "an detail ".....DELOC (din Ghimpati?)
si FOARTE MULT(a prostie la ei)
Mai bine da-ti-o pe sex (lesbianism,uro,gay etc)si va vom intelege .


15-02-2010 13:47:42
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Amador a scris:

Credeti ca viata virtuala (aceea de pe chaturi,forumuri,etc) difera catusi de putin de cea reala?Daca da,cat de importanta este viata virtuala pt tine pe o scara de 1 la 5,1 fiind DELOC si 5 FOARTE MULT?

Ce noroc pe tine sa ramai vaduv la 20 de ani,bata-te-ar sa te bata .Eu m-am chinuit 35 de ani sa raman vaduv si tu ,nici nu te-ai casatorit  si esti  vaduv .


15-02-2010 13:53:53
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

divine a scris:

Viata virtuala e doar o "gura de aer", e doar o curiozitate nascuta din fanteziile din noi, din dorintele ascunse...ideea e ca nu prea conteaza cand viata reala te acapareaza si te tine acolo.

In loc sa-i dai o gura( Clanta) de aer sotului tau (?) vii cu ea pe forum. Si asta la 26 de ani .Mai tare ca "braileanca".


15-02-2010 13:59:00
   
?? Amador
Cont Sters

Inregistat: 14-02-2010
Mesaje: 12

marianmandache a scris:


Amador a scris:

Credeti ca viata virtuala (aceea de pe chaturi,forumuri,etc) difera catusi de putin de cea reala?Daca da,cat de importanta este viata virtuala pt tine pe o scara de 1 la 5,1 fiind DELOC si 5 FOARTE MULT?

Ce noroc pe tine sa ramai vaduv la 20 de ani,bata-te-ar sa te bata .Eu m-am chinuit 35 de ani sa raman vaduv si tu ,nici nu te-ai casatorit  si esti  vaduv .

frate,la mijloc e o poveste mult prea trista!te rog sa nu-ti bati joc de lucrul asta!


15-02-2010 15:59:42
   
?? Amador
Cont Sters

Inregistat: 14-02-2010
Mesaje: 12

marianmandache a scris:

Ce Cantemir ,Antoniade,Rosca ,Noica, ce Cioran ,Nae Ionescu, cu ale lor prelegeri filozofice despre timp,real si metafizica .Liiceanu ,Patapievici sau Paler aveau cunostintele astora in materie de: viata ,real,fantezii,dorinte ascunse,scari valorice etc. ? Auzi dracia dracului,sa mai dam si note (de la 1 la 5 , dupa 5 se inchide la fero-metal ).
Si ca sa nu ne zapacim ,ne si explica "an detail ".....DELOC (din Ghimpati?)
si FOARTE MULT(a prostie la ei)
Mai bine da-ti-o pe sex (lesbianism,uro,gay etc)si va vom intelege .

Ba frate,tu iti bati joc de mine?Am pus o simpla intrebare,fara sa fac trimitere la Octavian Paler si altii.E o intrebare simpla la care raspund oameni simpli,si care au creier sa judece singuri.Cine nu raspunde pe baza conceptiilor proprii si da citate nu stiu de unde,inseamna ca persoana respectiva nu are o gandire independenta,proprie!Am spus-o,si o mai repet:intrebarea este o intrebare simpla pt oameni simpli.


15-02-2010 16:09:39
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Amador a scris:


marianmandache a scris:


Amador a scris:

Credeti ca viata virtuala (aceea de pe chaturi,forumuri,etc) difera catusi de putin de cea reala?Daca da,cat de importanta este viata virtuala pt tine pe o scara de 1 la 5,1 fiind DELOC si 5 FOARTE MULT?

Ce noroc pe tine sa ramai vaduv la 20 de ani,bata-te-ar sa te bata .Eu m-am chinuit 35 de ani sa raman vaduv si tu ,nici nu te-ai casatorit  si esti  vaduv .

frate,la mijloc e o poveste mult prea trista!te rog sa nu-ti bati joc de lucrul asta!

Daca treaba-i reala ,scuze ...


15-02-2010 19:29:32
   
?? Amador
Cont Sters

Inregistat: 14-02-2010
Mesaje: 12

marianmandache a scris:


Amador a scris:


marianmandache a scris:


Ce noroc pe tine sa ramai vaduv la 20 de ani,bata-te-ar sa te bata .Eu m-am chinuit 35 de ani sa raman vaduv si tu ,nici nu te-ai casatorit  si esti  vaduv .

frate,la mijloc e o poveste mult prea trista!te rog sa nu-ti bati joc de lucrul asta!

Daca treaba-i reala ,scuze ...

amador:scuze acceptate.


15-02-2010 20:16:16
   
?? Amador
Cont Sters

Inregistat: 14-02-2010
Mesaje: 12

marianmandache a scris:


Amador a scris:


marianmandache a scris:


Ce noroc pe tine sa ramai vaduv la 20 de ani,bata-te-ar sa te bata .Eu m-am chinuit 35 de ani sa raman vaduv si tu ,nici nu te-ai casatorit  si esti  vaduv .

frate,la mijloc e o poveste mult prea trista!te rog sa nu-ti bati joc de lucrul asta!

Daca treaba-i reala ,scuze ...

amador:scuze acceptate.


15-02-2010 20:17:12
   
irina84
Femeie

Nou venit

Inregistat: 28-11-2009
Mesaje: 8

Amador a scris:


marianmandache a scris:


Amador a scris:

Credeti ca viata virtuala (aceea de pe chaturi,forumuri,etc) difera catusi de putin de cea reala?Daca da,cat de importanta este viata virtuala pt tine pe o scara de 1 la 5,1 fiind DELOC si 5 FOARTE MULT?

Ce noroc pe tine sa ramai vaduv la 20 de ani,bata-te-ar sa te bata .Eu m-am chinuit 35 de ani sa raman vaduv si tu ,nici nu te-ai casatorit  si esti  vaduv .

frate,la mijloc e o poveste mult prea trista!te rog sa nu-ti bati joc de lucrul asta!



....chiar o poveste trista ! imi inchipui prin ce treci...si , cum treci !cat elan mai poti avea ?..desi n ai sa crezi , sigur timpul va rezolva , cumva , si tot atat de sigur este ca aceasta rana se va vindeca cu o cicatrice ...pe care o vei vedea si ti va da disconfort mereu....cu toate astea n ai decat un singur lucru de facut :sa treci mai departe ...s a incheiat un capitol , va incepe altul....epilogul e dupa cateva capitole...


15-02-2010 22:32:12
   
?? Amador
Cont Sters

Inregistat: 14-02-2010
Mesaje: 12

irina84 a scris:


Amador a scris:


marianmandache a scris:


Ce noroc pe tine sa ramai vaduv la 20 de ani,bata-te-ar sa te bata .Eu m-am chinuit 35 de ani sa raman vaduv si tu ,nici nu te-ai casatorit  si esti  vaduv .

frate,la mijloc e o poveste mult prea trista!te rog sa nu-ti bati joc de lucrul asta!



....chiar o poveste trista ! imi inchipui prin ce treci...si , cum treci !cat elan mai poti avea ?..desi n ai sa crezi , sigur timpul va rezolva , cumva , si tot atat de sigur este ca aceasta rana se va vindeca cu o cicatrice ...pe care o vei vedea si ti va da disconfort mereu....cu toate astea n ai decat un singur lucru de facut :sa treci mai departe ...s a incheiat un capitol , va incepe altul....epilogul e dupa cateva capitole...

Au trecut doi ani de atunci,dar...asa este de prezent episodul asta in viata de zi cu zi de parca s-ar fi intamplat ieri...si totul din cauza parintilor ei...Dar,in fine,sunt dispus sa merg mai departe,insa niciodata nu voi putea uita prin ce am trecut...


16-02-2010 11:21:19
   
irina84
Femeie

Nou venit

Inregistat: 28-11-2009
Mesaje: 8

Amador a scris:


irina84 a scris:


Amador a scris:


frate,la mijloc e o poveste mult prea trista!te rog sa nu-ti bati joc de lucrul asta!



....chiar o poveste trista ! imi inchipui prin ce treci...si , cum treci !cat elan mai poti avea ?..desi n ai sa crezi , sigur timpul va rezolva , cumva , si tot atat de sigur este ca aceasta rana se va vindeca cu o cicatrice ...pe care o vei vedea si ti va da disconfort mereu....cu toate astea n ai decat un singur lucru de facut :sa treci mai departe ...s a incheiat un capitol , va incepe altul....epilogul e dupa cateva capitole...

Au trecut doi ani de atunci,dar...asa este de prezent episodul asta in viata de zi cu zi de parca s-ar fi intamplat ieri...si totul din cauza parintilor ei...Dar,in fine,sunt dispus sa merg mai departe,insa niciodata nu voi putea uita prin ce am trecut...

..nu cred ca ''cineva ''anume este vinovat ...dar cred ca e anapoda ...de unde vrei imagini si amintiri estompate de vreme , parca totul e si mai aievea ...ce sa i faci :asa este suferinta -reala si lunga ...fericirea e ireala si f scurta...


16-02-2010 16:57:34
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Doamne ,frumoase cuvinte ! Zici ca citesti dintr-o carte .Hai ca,le ai ....suferinta ,fericirea , lunga , f scurta .Daca bagai ceva si cu "deasa", ma
uscai .


19-02-2010 11:40:50
   
irina84
Femeie

Nou venit

Inregistat: 28-11-2009
Mesaje: 8

marianmandache a scris:

Doamne ,frumoase cuvinte ! Zici ca citesti dintr-o carte .Hai ca,le ai ....suferinta ,fericirea , lunga , f scurta .Daca bagai ceva si cu "deasa", ma
uscai .

...   era de asteptat un strop de acid[acetic...sau chiar....nu cred ca i ''vetreol'' ]....din partea dvs..va reprezinta ! ironia imi place dar mereu , mereu , mereu aceleasi aluzii...si mai ales cu prilejul trairii acestui copil...mda!


19-02-2010 21:53:54
   
irina84
Femeie

Nou venit

Inregistat: 28-11-2009
Mesaje: 8

irina84 a scris:


marianmandache a scris:

Doamne ,frumoase cuvinte ! Zici ca citesti dintr-o carte .Hai ca,le ai ....suferinta ,fericirea , lunga , f scurta .Daca bagai ceva si cu "deasa", ma
uscai .

...   era de asteptat un strop de acid[... acetic...sau chiar....nu cred ca i ''vetreol'' ]....din partea dvs >va reprezinta ! ironia imi place dar mereu , mereu , mereu aceleasi aluzii...si mai ales cu prilejul trairii acestui copil...mda!

...si astfel dl MM a mai gasit pe cineva cu care sa .....TE LAS SA COMPLETEZI , FIIN D MAESTRU in provocari....


19-02-2010 22:00:12
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Mai Irinuca ! Tu esti o femeie matura deci ,cu scaun la cap .Tu chiar crezi in
povesti ? Stii ce spunea G.B.S. despre tinerete ? "Ce lucru minunat e tineretea si ce pacat e s-o strici pe cei tineri " .Daca-l mai ocrotesti ,risti sa fii acuzata de pedofilie .E destul de mare si...treaba lui . Ii doresc sa treaca cu bine peste acest an ,sa faca toate pomenile ,ca asa e crestinesc,
iar dupa ... sa-si refaca viata .C-asa-i frumos ,corect si lautareste .
Am uitat sa pun pe "84"dupa nume .Ma iarta !


20-02-2010 08:44:25
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Irina ,am gresit fata de tine ! Scuze ! Am fost grosier .

20-02-2010 19:42:12
   
?? MIDNIGHT GIRL
Cont Sters

Inregistat: 15-12-2009
Mesaje: 163
V . E . N . I . N . O . S . . . ule !!!

15-04-2010 00:09:14
   
Pagini: 1    
Mergeti la