Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / Dieta & Sport    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? soundwave
Cont Sters

Inregistat: 16-12-2009
Mesaje: 90
Astazi se implinesc exact 2 luni de cand nu mai mananc paine. Pentru mine este o mare realizare, mai ales ca nici macar nu-i mai duc dorul. Deci, 2 luni fara paine, 3 litri apa pe zi, 70 minute exercitii cardio zilnic si 15 minute exercitii pt cresterea masei musculare. Rezultatul?
Am 9 kg in minus, un tonus excelent, mult mai multa incredere in mine, ma simt ca la 30 de ani =) si sper ca pana in vara sa si arat asa =D
Incepand de astazi o sa acord 30 de minute exercitiilor pt. masa musculara, dupa inca 2 luni cred ca o sa vad rezultatele. Aaa...si tot de astazi o sa renunt definitiv la sucurile din comert. Cel mai greu am renuntat la Cola, am trecut la sucuri fara acid si apa minerala, acum o sa incerc sa beau doar apa, sa vad daca reusesc.
Va doresc o zi frumoasa si bucurati-va din plin de viata =)


16-02-2010 07:19:04
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

soundwave a scris:

Astazi se implinesc exact 2 luni de cand nu mai mananc paine. Pentru mine este o mare realizare, mai ales ca nici macar nu-i mai duc dorul. Deci, 2 luni fara paine, 3 litri apa pe zi, 70 minute exercitii cardio zilnic si 15 minute exercitii pt cresterea masei musculare. Rezultatul?
Am 9 kg in minus, un tonus excelent, mult mai multa incredere in mine, ma simt ca la 30 de ani =) si sper ca pana in vara sa si arat asa =D
Incepand de astazi o sa acord 30 de minute exercitiilor pt. masa musculara, dupa inca 2 luni cred ca o sa vad rezultatele. Aaa...si tot de astazi o sa renunt definitiv la sucurile din comert. Cel mai greu am renuntat la Cola, am trecut la sucuri fara acid si apa minerala, acum o sa incerc sa beau doar apa, sa vad daca reusesc.
Va doresc o zi frumoasa si bucurati-va din plin de viata =)


Te-am prins ! Si cum arata Ober Fuhrer , antrenorul tau de masa musculara ?
he..he...am stiut eu ca pana la urma te dai de gol . Ai gagic !
Hotbrain dar spune-ne te rog : e adevarat ce se spune despre nemti , ca nu tin la tavaleala ?


16-02-2010 08:17:04
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai sa-ti raspund io, draga pitzigoleza - desi concluzia mea-i cumva indirecta, "prin ricosheu". ;)
Cum adica? Simplu: din cite nemtzoaice maritate au ricoshat :D:D de JE in anii cit am trait in Germania.
Deductia logica: nemultzumite, dom'le, de tavaleala domestica :( - si implicit amatoare de altele... mai salbatice !!! :D:D hihihi

Nemtzalaii intr-adevar nu prea tin la tavaleala :rolleyes: (desi puteau cistiga al doilea rezbel mondial, contratzi cu toata lumea... daca ar fi vrut, dar in final s-au sucit ;)) si nu cred ca doar fiindca (unii) sint blonzi; de vina-i poate doar stresul societatii lor robotizate, in care nu se intimpla mai nimic notabil de fapt. :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (16-02-2010 12:08:36)


16-02-2010 12:03:48
   
?? soundwave
Cont Sters

Inregistat: 16-12-2009
Mesaje: 90

titmouse a scris:


soundwave a scris:

Astazi se implinesc exact 2 luni de cand nu mai mananc paine. Pentru mine este o mare realizare, mai ales ca nici macar nu-i mai duc dorul. Deci, 2 luni fara paine, 3 litri apa pe zi, 70 minute exercitii cardio zilnic si 15 minute exercitii pt cresterea masei musculare. Rezultatul?
Am 9 kg in minus, un tonus excelent, mult mai multa incredere in mine, ma simt ca la 30 de ani =) si sper ca pana in vara sa si arat asa =D
Incepand de astazi o sa acord 30 de minute exercitiilor pt. masa musculara, dupa inca 2 luni cred ca o sa vad rezultatele. Aaa...si tot de astazi o sa renunt definitiv la sucurile din comert. Cel mai greu am renuntat la Cola, am trecut la sucuri fara acid si apa minerala, acum o sa incerc sa beau doar apa, sa vad daca reusesc.
Va doresc o zi frumoasa si bucurati-va din plin de viata =)


Te-am prins ! Si cum arata Ober Fuhrer , antrenorul tau de masa musculara ?
he..he...am stiut eu ca pana la urma te dai de gol . Ai gagic !
Hotbrain dar spune-ne te rog : e adevarat ce se spune despre nemti , ca nu tin la tavaleala ?

Nah...am. Cum arata, pai ca nemtii, inalt si blond si foaartee comun. Asa arata, pentru ca de fapt e un vulcan, mama draga =D. Acuma ce sa zic...nu pot sa ma pronunt, el este singurul neamt pe care l-am cunoscut (in sens biblic =D), dar daca e asa cum zici tu, atunci eu am intalnit EXCEPTIA =D=D, pentru ca nu doar tine la tavaleala, e facut pentru asta  =)=)

Ultima modificare facuta de soundwave (16-02-2010 12:22:33)


16-02-2010 12:21:59
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
hot, din cite mi-a explicat un nutritionist, o dieta performanta taie glucidele pina aproape de 0, deorece acestea declanseaza secretia insulinei si insulina e vinovata pentru transformarea principiilor alimentare in grasime... dar daca totusi se accepta ca glucidele au aport energetic necesar creierului, muschilor etc. etc., atunci sint preferabile glucidele cu metabolizare lenta - adica piinea, cerealele, lactatele slabe si nu dulciurile sau berea...

16-02-2010 22:34:36
   
?? soundwave
Cont Sters

Inregistat: 16-12-2009
Mesaje: 90

SandieShaw a scris:

hot, din cite mi-a explicat un nutritionist, o dieta performanta taie glucidele pina aproape de 0, deorece acestea declanseaza secretia insulinei si insulina e vinovata pentru transformarea principiilor alimentare in grasime... dar daca totusi se accepta ca glucidele au aport energetic necesar creierului, muschilor etc. etc., atunci sint preferabile glucidele cu metabolizare lenta - adica piinea, cerealele, lactatele slabe si nu dulciurile sau berea...

Pai nu mai mananc dulciuri deloc, si cafeaua o beau fara zahar. Nu am fost la nutritionist, doar am citit mult pe tema asta si mi-am facut singura un regim si un program de sport. Functioneaza, ma simt bine fizic si psihic dar ce-i mai important, fac totul cu placere. Nu ma simt frustrata, nu percep sportul ca pe o corvoada, probabil de aici efectul asta...adica e ceva sa slabesti 9 kg in 2 luni. Sunt foarte mandra de mine, asta e =D =D


17-02-2010 01:01:18
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
E super sa dai jos atit asa rapid, bun-bun pentru mobilizarea psihica...totusi nu cred ca e sustenabil sa pierzi mai mult de 2-3 kg/luna. Apoi s-o ia naiba, exista memoria celulara... orice renuntare la dieta provoaca tesuturiel sa revina la forma de plecare. de asta spun unii nutritionisti ca dupa o dieta drastica, e nevoie de un regim de conservare de 100-150 zile pentru fiecare pentru fiecare kg pierdut, adica ani buni pentru reformarea memoriei celulare...

17-02-2010 01:55:40
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Clar, am nimerit aici ca nuca-n perete - e doar o discutie "intre fete". :D:D

Tema "memoriei celulare" :rolleyes: e in orice caz interesanta - si nu cu mult diferita de actiunea unui roman SF, daca intram in ramificatiile ei.
In principiu, celulele "stiu" cum o sa aratam la maturitate inca inainte de nastere si nu dau 2 lei :D:D pe dietele noastre !

OK, prin eforturi sustinute (si chinuitoare :D fiindca permanente) putem arata mai altfel decit comanda programarea genetica primordiala - obsesia LOOKULUI :x e insa o tema in care nu ma intru acum din nou.
Fiindca-i doar o alta (idioata dupa mine) "success obsession" a erei aparentzelor. :(

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-02-2010 10:56:38)


17-02-2010 10:40:36
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. Sa nu v-aud c-as fi vreun complexat grasun si nasparliu :D:D fiindca sustin teoria asta (la fel se zice si despre sustinatorii ideii ca "marimea NU conteaza" ;), catalogati imediat drept posesori de putze "de jucarie" :D:D).
Mi-s chiar ... dimpotriva (si-n forma inca, in ciuda celor 153 de anisori :D).
In plus, cred io ca cine va iubeste ar trebui sa va placa si cu micile asa-zise defecte "incluse la pachet". ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-02-2010 10:55:32)


17-02-2010 10:54:18
   

sarabela
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 284

Xtremul a scris:

P.S. Sa nu v-aud c-as fi vreun complexat grasun si nasparliu :D:D fiindca sustin teoria asta (la fel se zice si despre sustinatorii ideii ca "marimea NU conteaza" ;), catalogati imediat drept posesori de putze "de jucarie" :D:D).
Mi-s chiar ... dimpotriva (si-n forma inca, in ciuda celor 153 de anisori :D).
In plus, cred io ca cine va iubeste ar trebui sa va placa si cu micile asa-zise defecte "incluse la pachet". ;)

Bravo tie!


17-02-2010 13:19:18
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

Clar, am nimerit aici ca nuca-n perete - e doar o discutie "intre fete". :D:D

Tema "memoriei celulare" :rolleyes: e in orice caz interesanta - si nu cu mult diferita de actiunea unui roman SF, daca intram in ramificatiile ei.
In principiu, celulele "stiu" cum o sa aratam la maturitate inca inainte de nastere si nu dau 2 lei :D:D pe dietele noastre !

OK, prin eforturi sustinute (si chinuitoare :D fiindca permanente) putem arata mai altfel decit comanda programarea genetica primordiala - obsesia LOOKULUI :x e insa o tema in care nu ma intru acum din nou.
Fiindca-i doar o alta (idioata dupa mine) "success obsession" a erei aparentzelor. :(


Cheri, n-am adus in discutie chestiunea memoriei celulare (prezente de altfel si in unii centri nervosi) din ratiuni de impresie artistica... si mie putin mi-ar pasa de dimensiuni, daca nu s-ar pune problema sanatatii trupesti: supraponderalitatea si obezitatea provoaca boli si chiar moartea... :x:x


17-02-2010 19:14:03
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Discutia poate fi prelungita la infinit pe temele astea, chere SS. Citeva puncte mi se par insa esentiale:

1. Pe vremuri, de ex. atit de hulita "supraponderalitate" era o calitate ;) - atit la fomei, cit si la barbati (chinezii nu acreditau bunaoara decit ambasabori rotofei :D, aia slabi fiind considerati "oameni rai" :rolleyes: :D:D).
2. Tipii/tipele ceva mai plinuti/e nu doar ca traiesc (statistic stabilit) MAI MULT decit "scindurile" :D, dar stau si mai bine la capitolul potenzta/libidou/chef de viatza etc.
3....etc etc - ies, nu mai am timp nici sa mor acum.

P.S. Dieta placuta ! :D:D hihihi


17-02-2010 19:40:55
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Eheiii! Pe vremea (indepartata) cind eram noi, femeile, la putere, eram titoase si cu curul cit banita...vezi venusurile primitive modelate in lut, croite in piatra sau mai stiu eu in ce... putin ne pasa noua de gustibus virorum, atita timp cit detineam simbolul puterii absolute: productia de prunci viabili, care sa creasca numeric specia :D:D

17-02-2010 20:08:53
   
?? soundwave
Cont Sters

Inregistat: 16-12-2009
Mesaje: 90
O saptamana frumoasa sa aveti, bucurie in suflet si noi "succesuri" =)
Pentru Sandie, Tit si Romanticide =)


21-02-2010 21:29:33
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

soundwave a scris:


titmouse a scris:


soundwave a scris:

Astazi se implinesc exact 2 luni de cand nu mai mananc paine. Pentru mine este o mare realizare, mai ales ca nici macar nu-i mai duc dorul. Deci, 2 luni fara paine, 3 litri apa pe zi, 70 minute exercitii cardio zilnic si 15 minute exercitii pt cresterea masei musculare. Rezultatul?
Am 9 kg in minus, un tonus excelent, mult mai multa incredere in mine, ma simt ca la 30 de ani =) si sper ca pana in vara sa si arat asa =D
Incepand de astazi o sa acord 30 de minute exercitiilor pt. masa musculara, dupa inca 2 luni cred ca o sa vad rezultatele. Aaa...si tot de astazi o sa renunt definitiv la sucurile din comert. Cel mai greu am renuntat la Cola, am trecut la sucuri fara acid si apa minerala, acum o sa incerc sa beau doar apa, sa vad daca reusesc.
Va doresc o zi frumoasa si bucurati-va din plin de viata =)


Te-am prins ! Si cum arata Ober Fuhrer , antrenorul tau de masa musculara ?
he..he...am stiut eu ca pana la urma te dai de gol . Ai gagic !
Hotbrain dar spune-ne te rog : e adevarat ce se spune despre nemti , ca nu tin la tavaleala ?

Nah...am. Cum arata, pai ca nemtii, inalt si blond si foaartee comun. Asa arata, pentru ca de fapt e un vulcan, mama draga =D. Acuma ce sa zic...nu pot sa ma pronunt, el este singurul neamt pe care l-am cunoscut (in sens biblic =D), dar daca e asa cum zici tu, atunci eu am intalnit EXCEPTIA =D=D, pentru ca nu doar tine la tavaleala, e facut pentru asta  =)=)

HARTA SEXULUI PE PLANETA ;)

"Sexul ocupa locuri fruntase in mintea tuturor oamenilor de pe planeta. Este un lucru arhicunoscut si doar un ipocrit ar contrazice acest fapt. Insa sexul nu are aceleasi valente peste tot.

Diversitatea este cuvantul de ordine in materie de sex. Prin ce se remarca fiecare natiune? Nemtii sunt slabi la pat, in Franta se face cel mai mult sex oral, iar indonezienii o ard megadubios. Tabu ne prezinta o mapa a sexului, preluata din tabloidul TheSun.co.uk:

Noua Zeelanda se remarca pe plan mondial prin faptul ca femeile de aici sunt campioane la parteneri sexuali de-a lungul unei vieti. Aproape 21 de barbati trec, in medie, prin patul unei neozeeleandeze. La acelasi capitoL, dar pe latura masculina, cei mai "productivi" barbati traiesc in Austria. In medie, un austraic se culca cam cu 30 de femei in timpul unei singure vieti.

Sexul in Germania nu merge nici pe departe la fel de bine ca industria din acesta tara. Femeile din toata lumea i-au votat pe barbatii nemti ca fiind cei mai prosti in materie de sex. Unul dintre motivele cele mai des invocate in cazul germanilor a fost acela ca "miros urat". La polul opus sunt spaniolii, votati ca fiind cei mai buni amanti de femei din peste 20 de tari."

:D:D:D hihihi (n.b. - "MAPA SECSULUI" e doar una din perlele pseudojurnalistelor mioritice :x)

Ultima modificare facuta de Xtremul (19-03-2010 18:07:31)


19-03-2010 17:55:05
   
?? soundwave
Cont Sters

Inregistat: 16-12-2009
Mesaje: 90
Neata Tit, neata Xtremule...sa aveti o zi frumoasa si zambetul sa va lumineze chipul =)=).
Aici e o zi superba, este soare si cald, la 9.30 incep munca, am timp sa beau o cafea afara, pe malul Rinului...adica am cafeaua in pahar, nu ma duc la carciuma asa de dimineata =D, sunt o multime de banci pe malul apei, de obicei stau acolo cate 30. min si-mi savurez cafeaua. A inceput sa-mi placa aici, nici limba nu mai mi se pare asa grea, incep sa vad viata in roz =D. Va tzuk si sa auzim de bine.=)


24-03-2010 09:20:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Guten Morgen, liebe Hot ! :D

24-03-2010 13:30:34
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

soundwave a scris:

Neata Tit, neata Xtremule...sa aveti o zi frumoasa si zambetul sa va lumineze chipul =)=).
Aici e o zi superba, este soare si cald, la 9.30 incep munca, am timp sa beau o cafea afara, pe malul Rinului...adica am cafeaua in pahar, nu ma duc la carciuma asa de dimineata =D, sunt o multime de banci pe malul apei, de obicei stau acolo cate 30. min si-mi savurez cafeaua. A inceput sa-mi placa aici, nici limba nu mai mi se pare asa grea, incep sa vad viata in roz =D. Va tzuk si sa auzim de bine.=)


Buna dimineata , Hotbrain !
La mine cerul e plumburiu gri inchis spre cenusiu pamantiu , fiu-miu a cumparat un schelete cu ochi fosforescenti pe care l-a atarnat la geam si care beleste ochii la mine tocmai acum cand iti scriu iar eu n-am chef de nimic . Da' de nimic . Mi-e lehamite sa ma imbrac ,  sa ma spal , sa plec de-acasa ,mi-e lehamite sa vorbesc astazi la 300-400 de prosti , stupizi si inculti , vreau sa zac dar va trebui sa zambesc circular toata ziua astfel incat zambetul sa-mi...sa-mi lumineze moaca , prin urmare ma duc la bucatarie sa mai fumez o tigara si sa mai beau o gura de cafea . Si mobilizarea ! Hai pitigoi...

Ultima modificare facuta de titmouse (26-03-2010 09:10:29)


26-03-2010 09:09:08
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

soundwave a scris:

Neata Tit, neata Xtremule...sa aveti o zi frumoasa si zambetul sa va lumineze chipul =)=).
Aici e o zi superba, este soare si cald, la 9.30 incep munca, am timp sa beau o cafea afara, pe malul Rinului...adica am cafeaua in pahar, nu ma duc la carciuma asa de dimineata =D, sunt o multime de banci pe malul apei, de obicei stau acolo cate 30. min si-mi savurez cafeaua. A inceput sa-mi placa aici, nici limba nu mai mi se pare asa grea, incep sa vad viata in roz =D. Va tzuk si sa auzim de bine.=)


Salve, hot... acum c-a venit vremea calduta, si eu merg mai des pe jos la birou... fara cafea, fara riu, dar cu o priveliste minunata a Gradinii Ioanid... apoi a Gradinii Icoanei... copii, bunici, iarba, case minunate de jur imprejur, in curind si apa in lac...


26-03-2010 20:05:57
   
?? soundwave
Cont Sters

Inregistat: 16-12-2009
Mesaje: 90
Mi-e asa dor de casa, mai bine zis de Romania =(, mi-e dor de vanzatoarea de la buticul din colt care stia ce tigari fumez, mi-e dor de praful de pe strada mea, mi-e dor sa stau sub marul din curte duminica dimineata si sa o ascult pe vecina mea cum cearta cainele, mi-e dor sa vorbesc tare si clar romaneste.

15-04-2010 21:08:18
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
De unde si vorba: rau cu rau, dar mai rau e fara rau.... :D:D

15-04-2010 22:09:33
   
?? soundwave
Cont Sters

Inregistat: 16-12-2009
Mesaje: 90
Asa...ce vroiam eu sa spun: am tot auzit ca romanii plecati din tara au uitat de unde au plecat, ca nu se ajuta intre ei, bla, bla. Nu este deloc adevarat.
Absolut toti romanii pe care i-am cunoscut ( in Köln este o comunitate mare de romani ) sunt oameni deosebiti. Se ajuta intre ei, ajuta pe orice nou venit sa se integreze, te ajuta cu sfaturi, te invata sa te descurci cu autoritatile si tonele de hartogaraie ( apropos, birocratia din Romania e mic copil pe langa ce-i aici ).
Este o biserica romaneasca aici, improvizata intr-un spatiu inchiriat. Acolo e locul unde toti romanii se intalnesc duminica si unde dupa slujba, la un pahar de vin sau apa, poti sa vorbesti despre orice. E grozav, e ca o familie, asta te face sa uiti putin de dorul de casa.
Cat despre nemti...cand fac cunostinta cu cineva si spun ca sunt din Romania, aud: aaa, pai cel mai bun prieten al meu e roman. Serios, lucrurile sunt cu totul altfel decat se aude / vede de la distanta.
Asta nu inseamna ca nu-i adevarat ce zice Sandie...clar e mai rau fara rau =)


19-04-2010 19:42:08
   
?? MIDNIGHT GIRL
Cont Sters

Inregistat: 15-12-2009
Mesaje: 163
:) frumos, e frumos sa auzi si lucruri de bine ca ne-am cam saturat de rau ...eu una is satula ....si tin sa va spun ca si eu am auzit straini spunand ca iubesc tzarisoara asta ...si cu toate ca uneori as pleca mancand pamantul, imi creste inima de bucurie, e frumos sa fii roman si sa fii fericit ca esti roman.
Sa auzim numai de bine !


05-05-2010 01:43:29
   
?? terminal
Cont Sters

Inregistat: 03-05-2010
Mesaje: 38
tu si satula .nu ma-i la straini iti sta ca pu .tie iti creste libidoul nu inima
si dece sauzim de bine da bine


05-05-2010 10:43:18
   
Pagini: 1    
Mergeti la