Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Filme / Patriotul    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? Amador
Cont Sters

Inregistat: 14-02-2010
Mesaje: 12
A vazut cineva filmul "patriotul",cu Mel Gibson in rolul principal?E o poveste despre razboiul de independenta al Americii fata de Anglia...acest film imbina cu succes doua caractere ale personajului lui Mel Gibson:acela de razboinic neīnfricat,si acela de familist convins (acesta ramanand cu 7 copii dupa moartea sotiei)...dar conjunctura aceasta a razboiului face ca acesta sa isi regaseasca fericirea alaturi de o alta femeie...sora sotiei sale decedate.Acest lucru nu poate decat sa arate ca omul se poate indragosti chiar si in situatii neasteptate,oarecum hilare,dar nu numai atat...arata si faptul ca dragostea adevarata constituie un element de īmbarbatare pentru soldatul care abia asteapta sa se intoarca la iubita sa,si sa isi reia viata alaturi de familie.
Afla mai multe urmarind filmul!


24-02-2010 13:04:38
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Mon cher, putine-s filmele proaste ale lu' sau cu Mel Gibson, iar "Patriotul" nu-i sigur printre ele, cum nici ultimul, zic de "Edge of Darkness", nu se afla-n lista.
L-am vazut zilele astea si vi-l recomand.

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (04-03-2010 09:27:16)


04-03-2010 09:08:00
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Once you Meet a Stranger, remake dupa Strangers on a Train de Hitchcock... aschia a sarit departe de trunchi, in ciuda a doua actrite foarte bune, Bisset si Russell... V-am spus oare ca sint un fan inrait al marelui Hitch? Ca i-am vazut aproape toate filmele, unele de cite 10 ori, inclusiv serialul "Alfred Hitchcock Presents..." difuzat de televiziunea romana oprimata inainte de '89? Ca-l invidiez la culme pe Truffaut pentru sansa de a fi scris o carte cu interviul-fluviu? Ca, inainte de a studia istoria artei, am vrut sa dau examen la critica de film la IATC doar ca sa fiu in stare sa disec ca profesionist filmele lui?

Ultima modificare facuta de SandieShaw (05-03-2010 01:10:48)


05-03-2010 00:56:45
   
Pagini: 1    
Mergeti la