Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Pagini Personale / 6.666 - The End, Fin, Ende, Konec Filma :-)    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ma batea gindu' la-nceput sa scriu ceva mai mult, fiindca teme (psih)analitice ar fi destule de puricat dupa atitea postari si replici nascute din citeodata haioase, uneori subtile, alteori penibile controverse forumistice.
Care pe unii i-au ajutat poate sa se autocunoasca macar un pic mai mult.
Ori sa cunoasca poate mai usor vreun partener de hirjoneala ('telectuala sau nu tocmai). :D

Din pacate (sau din fericire ?! :rolleyes:), sint destule alte chestii nu doar mai stringente, ci si mai utile de facut in viatza reala.
Ori chiar in aia virtuala. :)
Dar nu aici, ci-n cu totul alte regiuni forumistice care permit nu doar postarea de linkuri utile, ci si dialoguri cu omuletzi mai consecventi decit multi din zona asta - si realmente interesati in comunicarea... substantiala, fara prea multe sincope.

Convins ca nimeni n-o sa-mi duca lipsa, ci numai eu unor vechi amici d-aici (cu care sper sa pastrez insa legatura pe alte cai - hei, whitesnow, fiindca tot ne iubim noi atita, o punem totusi ?! - de-o mamaliga explodata, evident :D:D), doar viatza lunga si frumoasa pot sa va mai urez acum - clar ca si dupa 2012, :rolleyes: fiindca ne asteapta vremuri... interesante.
Si inainte, si dupa. ;)

La fel de convins sint insa si c-o sa va obisnuiti cu "subtilele" postari/incriptari casca-noviene, care mai mult ca sigur contzin de-a valma esentze din SFR (Sfintu' Graal Rascopt), PFL (Piatra Filosofala Labila), IHF (Iarba Halucinogena Futila) :rolleyes: si mai ales din rarissimul AAA (Adevarul Absolut Ametzit). :D:D
Fiindca tacerea voastra din jurul atitor aberante monologuri ;) multiplicate... viral pe forumul asta arata ca sinteti deja "vaccinati".

Concluzie: ca multe alte iluzii din Matrixul vremelnicei noastre treceri pe "Prison Planet", Xtremul fuse si se duse. :)
Tic-tac-, tic-tac, tic-tac, (x 6.666), tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...... :D:D:D hihihi

P.S. 1 - Multzam fain pentru ginduri si sa traiasca, infloreasca si vesnic sa forumeasca :D everybadea !!! (incepind, intr-o ordine strict alfabetica, cu Blondina,  PPan, Sandie Shaw sau Unikata si continuind cu Niladam, Romycide, Traven, Titmouse, Lake, Zoi, Evil, Tasha, Hotbrain sau Cami49).  Si terminind, evident, cu omniprezentul MMandache, simpaticul cascanov-(dez)Axial :D ori chiar cumatra whitesnow - fiindca ar fi aiurea sa ne umbrim  pina si viatza asta virtuala cu vreun resentiment.

P.S. 2  Mda, chere SS, evident ca "m-am prins" (gind la gind chiar inainte sa-ti vina tie ideea) ca pot  continua de ex. AICI, la nr. 6.666, cu completari practic infinite, :rolleyes: fara sa-mi calc promisiunea... (semi)finala. :D 
Din cind in... gind, :D nu-i exclus asadar sa mai comentez EXCLUSIV AICI una-alta ori sa comunic  eventual chestii realmente importante - pe scurt, ca si acum -, dar fara sa ma mai implic in dialoguri prea longiline. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (20-09-2010 16:42:51)


17-09-2010 10:22:46
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
In semn de respect pentru cel ce..." fuse si se duse", un moment de reculegere...

Cu siguranta ne va lipsi !   Beatae memoriae . <<6666>>

Ultima modificare facuta de marianmandache (17-09-2010 11:20:22)


17-09-2010 11:18:30
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Xtremul a scris:

Ma batea gindu' la-nceput sa scriu ceva mai mult, fiindca teme (psih)analitice ar fi destule de puricat dupa atitea postari si replici nascute din citeodata haioase, uneori subtile, alteori penibile controverse forumistice.
Care pe unii i-au ajutat poate sa se autocunoasca macar un pic mai mult.
Ori sa cunoasca poate mai usor vreun partener de hirjoneala ('telectuala sau nu tocmai). :D

Din pacate (sau din fericire ?! :rolleyes:), sint destule alte chestii nu doar mai stringente, ci si mai utile de facut in viatza reala.
Ori chiar in aia virtuala. :)
Dar nu aici, ci-n cu totul alte regiuni forumistice care permit nu doar postarea de linkuri utile, ci si dialoguri cu omuletzi mai consecventi decit multi din zona asta - si realmente interesati in comunicarea... substantiala, fara prea multe sincope.

Convins ca nimeni n-o sa-mi duca lipsa, ci numai eu unor vechi amici d-aici (cu care sper sa pastrez insa legatura pe alte cai - hei, whitesnow, fiindca tot ne iubim noi atita, o punem totusi ?! - de-o mamaliga explodata, evident :D:D), doar viatza lunga si frumoasa pot sa va mai urez acum - clar ca si dupa 2012, :rolleyes: fiindca ne asteapta vremuri... interesante.
Si inainte, si dupa. ;)

La fel de convins sint insa si c-o sa va obisnuiti cu "subtilele" postari/incriptari casca-noviene, care mai mult ca sigur contzin de-a valma esentze din SFR (Sfintu' Graal Rascopt), PFL (Piatra Filosofala Labila), IHF (Iarba Halucinogena Futila) :rolleyes: si mai ales din rarissimul AAA (Adevarul Absolut Ametzit). :D:D
Fiindca tacerea voastra din jurul atitor aberante monologuri ;) multiplicate... viral pe forumul asta arata ca sinteti deja "vaccinati".

Concluzie: ca multe alte iluzii din Matrixul vremelnicei noastre treceri pe "Prison Planet", Xtremul fuse si se duse. :)
Tic-tac-, tic-tac, tic-tac, (x 6.666), tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...... :D:D:D hihihi

Imi sterg si eu contul de aici,ne vedem sti tu unde. Te pup si va pup si  pe voi vechii mei prieteni. Cu drag.


17-09-2010 18:28:35
   
?? aXiaL
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2010
Mesaje: 194
Bătăia gāndului dus prea departe nu mai lasă loc de īntors, chiar de crezut trimiteri. Eu nu mi-am propus ceva, nici multele activităţi novator prescurtate, şi poate īnainte de 2012 īmpărtăşiţi din experienţă cu privire la...īnălţimi, ori găsiţi resurse de a privi lumea cu alţi ochi. Nu fără, şi nici cu milă, fără compătimire, fără un joc anume, doar īntindeţi māna fără să vă fie frică (ştiu că nu vă lipseşte), altfel veţi avea regrete la ce aşteptări aveţi.
     Īmi găsesc răbdare, merită şi după 2012. Poate ne mai dai un semn, cu toată gaşca! E o opţiune....


17-09-2010 20:22:19
   
?? aXiaL
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2010
Mesaje: 194
Am trăit s-o văd, una īn loc de pompier, una la o mie!
  " Imi sterg si eu contul de aici,ne vedem sti tu unde. Te pup si va pup si  pe voi vechii mei prieteni. Cu drag. "
    De ce-o spune asta?! 112!


17-09-2010 23:35:21
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
O tragedie americana in care cadavrul viu si dulcineea parasesc  feuda cu gandul la sonata kreutzer (amintiri comune) cautand pamant destelenit , undeva la est de eden
Si toate astea dupa atacul de la smardan unde se striga: dupa mine...ludovic xv


17-09-2010 23:42:10
   
?? aXiaL
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2010
Mesaje: 194
Regatul meu!  Tipic!

18-09-2010 00:03:47
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Cheri Kama... am o idee, ne putem intilni la "modificat si completat de posturi"... :D:D jur ca nu m-am cascanovizat, gindeste-te oleaca... ;);)

Ultima modificare facuta de SandieShaw (18-09-2010 01:00:03)


18-09-2010 00:59:07
   
?? aXiaL
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2010
Mesaje: 194
Aici trăieşte un om liber. Nimeni nu-l serveşte. ;);)

18-09-2010 01:35:49
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Xtremul a scris:


Convins ca nimeni n-o sa-mi duca lipsa,

Aici te-nseli. Mie, unul, o sa-mi lipsest, asta-i clar! Pai, coane, daca si doamna profesoara te urmeaza, chiar ca nu mai am le ce sa-mi folosesc punctele din cont - chit ca nu l-am mai "alimentat" de cinci ani. :D

Xtremul a scris:

  viatza lunga si frumoasa pot sa va mai urez acum - clar ca si dupa 2012, :rolleyes: fiindca ne asteapta vremuri... interesante.
Si inainte, si dupa. ;)

Multam! La fel si tie!

Xtremul a scris:

sint insa si c-o sa va obisnuiti cu "subtilele" postari/incriptari casca-noviene, care mai mult ca sigur contzin de-a valma esentze din SFR (Sfintu' Graal Rascopt), PFL (Piatra Filosofala Labila), IHF (Iarba Halucinogena Futila) :rolleyes: si mai ales din rarissimul AAA (Adevarul Absolut Ametzit). :D:D

Ai uitat SMC (starile modificate ale constiintei) si EAC (experiente in afara corpului) :D


Xtremul a scris:

Xtremul fuse si se duse.[/color] :)
Tic-tac-, tic-tac, tic-tac, (x 6.666), tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...... :D:D:D hihihi

La buna vedere, mon cher!


18-09-2010 08:59:42
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Pentru 'mneata, ar merge si "GLORIA TIBI", Nea[M], 1660 !

19-09-2010 15:35:02
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Am remarcat ce poetic se exprimau lucratorii / informatorii in dosare... chiar asa frumos spuneau despre mine, ca faceam yachting prijn fro facultate? :D:D sigur ca m-am prins, nea[M], din prima secunda :D:D

Ultima modificare facuta de SandieShaw (20-09-2010 00:27:24)


19-09-2010 16:54:38
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
In timp ce citeam o cronica a unui cunoscut critic de arta ahitecturala cautam sa inteleg ce spunea: "....o imagine brutal stopata urma alungirea ei absurda, ilogica, replierea o reintegra in liniile conventionale, clasate prin constructie"  Articol aparut in revista " Secolul XX" si semnat de Dan Beizadea.
Uitandu-ma la tabloul cu pricina, expus la " Galeriile Orizont"  , am observat ca prin apropierea unei cladiri , frumos finisata dar neterminata, erau cateva linii de inalta tensiune , iar ceva mai incolo, 3 linii de cale ferata, linii ce au provocat indignarea criticului, deoarece ,undeva la stanga tabloului toate acele linii lasau impresia ca se vor uni si aceasta imagine era "brutal stopata " de rama tabloului.
Pictura se numea : "Dincolo de bariera" si era semnata - Temistocle Popa


22-09-2010 11:21:29
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
marile spirite intotdeauna se intilnesc pe terenul surrealismului... si nu numai pe ast forum de trei bani...

22-09-2010 20:44:05
   
?? aXiaL
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2010
Mesaje: 194
De trei bani, sau nu, folosinţa īndelungată duce la extenuare rătăcind din toate părţile. O piesă pusă īn scenă şi văzută prin ochii regizorului promovează argumente ce definesc trăirile vieţii. Asta cu toate că uneori viaţa bate filmul!
     Marile spirite se nasc dintre oameni, fără să sufle o vorbă de naşterea prematură. Poartă īncălţăminte ieftină, respiră aer, manāncă copios, rād şi glumesc. Totul omenesc! Diferenţa stă īn faptul că nu cer nimic īn schimb, oferă totul gratis īn folosul umanităţii, nu strāng averi, şi sunt veşnic mulţumiţi īn sinea lor.
     Sufletul, mintea şi spiritul dacă sunt gratis, şi nu vin la ofertă, separat, cāt valorează?
     Ar fi īntrebare gratis, pe un "forum de trei bani".
    “Omul este singura creatură care refuză să fie ceea ce este.” –  A. Camus


22-09-2010 22:20:55
   
?? aXiaL
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2010
Mesaje: 194
Nu poate fi dragoste de a trăi fără disperare de a fi.
     Sanda...Ţăranu.


23-09-2010 00:03:59
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Pe un forum de trei bani,
Cu romani si cu tigani,
Vine Sanda la Cadril.
Morala :
Arhitecta n-are stil.


23-09-2010 07:31:18
   
?? aXiaL
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2010
Mesaje: 194
Pe stil vechi gasim utilitate,iar asocierea si lipirea sa ca mangaiere la un neam, fara calitati, fara credinta, fara...termene, insa benefic structural, constient, n-ar trebui sa ne lase reci. După o vreme se cauta ceea ce ne lipseste.
   E mai bine de jos, macar te uiti unde se poate ajunge, sau ca atractie ce sus s-a ridicat. Evident, doar omul isi pune aripi, sau se prabuseste.
   Exercitiu de imaginatie.
   Eva, vita-de-vie! Eu astept sa vad ce ne spune, n-are ce pierde.


24-09-2010 22:37:05
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
A pierdut frunza . Si nici sarmalute n-a gasit . Alte meleaguri, alta... vi(a)ta.

03-10-2010 00:28:47
   
?? aXiaL
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2010
Mesaje: 194
Viţă, viţă, unde-i koroana?! Poate că Astor folosea  la(R)ma, născut şi Fane din coasta ei, Natural!
    Dacă n-are mamă, n-are tată, tot orfan se numeşte?!


03-10-2010 00:43:04
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Koroana e pe capu la Adam !

03-10-2010 10:34:04
   
Pagini: 1    
Mergeti la