Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / sant mai putin barbati cei care....    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 13
?? PISS
Cont Sters

Inregistat: 24-11-2005
Mesaje: 82

PISS a scris:


diana30 a scris:

SANt mai putin barbati cei care vor sa fie dominati,sa se urineze in gura lor,sa fie biciuiti? Culmea e ca genul asta ,isi permit sa plateasca bani frumosi pentru fantezia lor.


eu as fi uunul dintre ei..poate..dar de ce nu accepti un dialog? :(


sau nu iti face placere sa umilesti un barbat? nu prea cred asta..:P


02-02-2006 21:30:51
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
....umilirea ...!? ce sumbru si lugubru suna_acest "cuvant"!...:x...
...."mai_putinii_barbati"...sunt intotdeauna (daca exista!) alaturi de "femei_prea_putine"...!

    Ar trebui sa regret ca nu_s misandra? :rolleyes:


03-02-2006 01:49:43
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
De ce ar trebui sa fim misandre?? Exista o selectie naturala...
Undeva a dat blondina un copy paste la un mesaj... de genul 'sclav supus'... Cite dintre noi l-au primit? Eu.. nu. Si, nu stiu de ce, am senzatia ca nici alte purtatoare de fusta (macar de fusta!) de pe acest forum.. nu l-au primit.
Asa ca...:(


03-02-2006 13:47:38
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
Indienii spun ca ne nastem cu o karma si un destin si ca, daca prima nu avem puterea s-o schimbam, destinul sta in miinile noastre.
Exista barbati care isi lovesc, inseala, umilesc, dispretuiesc perechea. Toate aceste lucruri nu apar peste noapte. Un barbat caruia ii place alcoolul - mult peste limita - nu se va putea abtine nici macar in perioada cind face curte unei femei. Un barbat violent, neglijent, prost crescut, obsesiv de gelos sau rau de musca va fi usor de observat si evitat.
Exista barbati care aduc o floare (un fir!) in fiecare zic cind se intorc de la serviciu, exista barbati care spun 'sarut mina, multumesc, te rog frumos, imi pare rau'.. oricarei femei, dar, in primul rind.. partenerei de viata.
Nu traim in evul mediu sa fim arvunite de la nastere, sa ne cunoastem viitorul sot doar in ziua nuntii. Putem evita o viata traumatizanta observind toate aceste semne si nu doar.. sharmul, muschii si portofelul barbatilor din jurul nostru.
Asa cred eu...


04-02-2006 11:43:45
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
In alta ordine de idei, dar raminind on topic.. se spune ca pina nu dai singur cu capul, nu inveti.
Eu am incercat sa invat din experienta altora, incepind cu parintii si terminind cu vecinii, colegii de serviciu. Am invatat foarte multe si din tribunal, am invatat din filme, din carti, din presa, de la Shtirile din fiecare zi, dar am invatat si din propria-mi experientza ca... acceptind o singura data o vorba urita, o palma, un pahar in plus risti ca viata ta sa devina, pe nesimtite dar pentru totdeauna.. un infern.
O femeie cu 35 de ani de casnicie in spate imi spunea: De ce nu am facut niomic cind am putut? Cind viata mea nu era terminata? Ce s-a ales de viata mea, de visele mele?... Cind am intrebat-o: spune-mi ce ai s afaci de miine? mi- araspuns: Voi astepta moartea...
Cumplit, zic eu... :(


04-02-2006 11:49:30
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002


ANONIM ]
mie tot timpul mi s-a parut mai usor sa agat o tipa implicata intr-o relatie care dureaza de ceva vreme decat una singura si independenta; desigur, de la agatat si pana la iubire e ceva....


adica...femeile cele mai vulnerabile sau dispuse sa fie agatate......sunt cele prezentate mai sus ?


04-02-2006 18:49:06
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462

fun-funny a scris:

In alta ordine de idei, dar raminind on topic.. se spune ca pina nu dai singur cu capul, nu inveti.
Eu am incercat sa invat din experienta altora, incepind cu parintii si terminind cu vecinii, colegii de serviciu. Am invatat foarte multe si din tribunal, am invatat din filme, din carti, din presa, de la Shtirile din fiecare zi, dar am invatat si din propria-mi experientza ca... acceptind o singura data o vorba urita, o palma, un pahar in plus risti ca viata ta sa devina, pe nesimtite dar pentru totdeauna.. un infern.
O femeie cu 35 de ani de casnicie in spate imi spunea: De ce nu am facut niomic cind am putut? Cind viata mea nu era terminata? Ce s-a ales de viata mea, de visele mele?... Cind am intrebat-o: spune-mi ce ai s afaci de miine? mi- araspuns: Voi astepta moartea...
Cumplit, zic eu... :(
Avand in vedere cele scrise mai sus ,ce concluzie sa desprindem ? E bine sa te mariti ,sa faci copii ,sa stai la cratita,sau sa iti traiesti viata la maxim si sa nu iti pese de ceea ce spun cei din jur?  EU cand eram mica si fara minte...m-am maritat. Tocmai pentru ca nu aveam minte .

10-02-2006 18:53:11
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462
DAca va spun ca nu pot sa uit deceptia avuta cu un tip de pe net ,dar culmea,,inca ma mai gandesc la el ,,ma credeti ? Cred ca din cauza asta nu pot iubii pe altul,inca nu mi l-am scos din minte pe asta. Cretinul dracu !

18-02-2006 00:24:58
   
?? gurka
Cont Sters

Inregistat: 10-01-2006
Mesaje: 130

diana30 a scris:

DAca va spun ca nu pot sa uit deceptia avuta cu un tip de pe net ,dar culmea,,inca ma mai gandesc la el ,,ma credeti ? Cred ca din cauza asta nu pot iubii pe altul,inca nu mi l-am scos din minte pe asta. Cretinul dracu !


Da' ce ai patit?


18-02-2006 00:34:58
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462
Azi e 1 Martie ! SUNT mai putin barbati cei care uita ? Bineinteles ! La multi ani tuturor doamnelor de pe forum ,o primavara insorita ,cu multa iubire in suflete !

Ultima modificare facuta de diana30 (01-03-2006 14:45:48)


18-02-2006 18:23:48
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462

diana30 a scris:

Azi e 1 Martie ! SUNT mai putin barbati cei care uita ? Bineinteles ! La multi ani tuturor doamnelor de pe forum ,o primavara insorita ,cu multa iubire in suflete !
  La multi ani !

01-03-2006 14:54:52
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462
SE pare ca barbatii,,,au cam uitat ,,ia sa vad ca spuneti LA MULTI ANI !

02-03-2006 16:58:26
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462
Desi nu este un lucru comun acceptat (mai ales de catre barbati), mai mult de jumatate din femei au mimat la un moment dat orgasmul. Din ce cauza?

O posibila explicatie ar fi faptul ca se considera ca femeile simt placere in timpul actului sexual doar daca au orgasm. Uneori decat sa intri in interminabile analize ale unor lucruri care nici tie nu iti sunt foarte clare mai bine mimezi si toata lumea este multumita.

Se considera ca un barbat este bun la pat daca partenera lui are orgasm. Un barbat adesea este nelinistit de capacitatile sale sexuale, si cu atat mai mult daca femeia cu care este nu are orgasm. Femeile sunt astfel nevoite sa mimeze orgasmul daca doresc ca partenerul sa se destinda si sa simta placere atunci cand face sex.

Principalele motive pentru care este mimat orgasmul:
- nu doresc ca partenerul sa se simta stingherit;
- vor ca partenerul lor sa fie fericit;
- vor sa incurajeze partenerul sa aiba orgasm;

Ce cred barbatii despre asta? Ca o mimare a orgasmului nu ii ajuta in nici un fel. Daca descopera ca nu este real se simt chiar mult mai prost decat inainte.


29-03-2006 00:28:39
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Pai sa-i lasam pe ei sa se pronunte.... desi, am mai spus asta pe un alt topic, americanii au vorba: Fake it till you make it (adica, mimeaza, mimeaza, pina la urma o sa-ti iasa pe bune)...

Eu cred ca tipologia orgasmului feminin este mult mai dezvoltata, diversificata decit cea a barbatilor... Poate nu chiar "cite femei atitea feluri de orgasm" dar sint multe comportamente si parcursuri "orgasmatice"... iar exteriorizarea prin gifitul si interjectiile alea pe care le intilnim sablon prin filme.. sint asa un cliseu trist, cred ca fiecare femeie are stilul ei... sau daca nu... ar trebui sa isi adopte unul


29-03-2006 01:50:31
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462
Ieri la ora 20:30....a murit gandacu din bucataria vecinului.....strivit de un borcan de miere....ii transimtem condoleante familiei ..aceasta nu este gluma.......va rog trimiteti mai departe.... ca un ultim omagiu... va rog sa venitzi sa-l conducem pe ultimu drum.... cand duce galeata la gunoi....dak nu trimiteti mai departe n-aveti suflet .... *Mass

31-03-2006 02:11:37
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462
Prim Ministru MAFUTURA KUTOTSI
-Ministru de razboi NAKOTORU KAOSU
-Ministru apararii TUKUSULA MAOMORI
-Ministru de interne FUTUSGURA TASHAMATI
-Prim adj. Dept. Moravuri HOKUTATA YAKUBOTU
-Secretar de Stat NABAG0 SHINDOSU
-Ministru de Externe NAWAKURU SHIKUTOTU
-Secretar de stat ODAGATA KUBAROSU
-Ministrul Finantelor YASUTASHI NAONOCHI
-Prim adjunct YOKUSUTA TAMAPISHI
-Ministrul Comertului FUTEMASHI KUOSUTA
-Prim adjunct DAYOSUTA SHIMAFUTE
- Ministrul Sanatatii OSAWEZI CEFUTAI
-Secretar de stat FUTONOCHI SHINURECHI
-Consilier tehnic YOBAGASHI KAMAGARU
- Ministrul Educatiei NAGAGIKA SAORAZI


13-04-2006 00:57:50
   
?? ronnyn
Cont Sters

Inregistat: 01-02-2006
Mesaje: 3
nu vrei sa-mi spui si mie cum ma pot intalnii cu tine?

13-04-2006 03:27:58
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462
vino pe mihai_sexy_buc  messanger

13-04-2006 15:54:03
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
........epaaaaaa! .......Postul Pastelui! Cailor mei...........baga_mi_as oul in frigider, nevopsit!:D:D:D

15-04-2006 19:27:53
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462

andreeas74 a scris:

........epaaaaaa! .......Postul Pastelui! Cailor mei...........baga_mi_as oul in frigider, nevopsit!:D:D:D
Mama ,ce scrie andreeas74 pe forumuri ,recunoaste ca e hermafrodita si ca e jegoasa ! Mai andreeas ,dar cum de ti-a venit mintea la cap sa recunosti ca nu esti femeie ? Dar nici barbat nu esti ca daca se uita cineva la tine ,nu stie daca sa-ti dea mu   ,,  sau sa te puna sa lingi . Vai de steaua ta , cine dracu s-ar uita si la o panarama ca tine ? Habar nu ai ce-i aia sa te sti admirata si din cauza asta esti plina de ura pe adevaratele femei ,zici ca sunt cur ,,  dar ai vrea si tu sa fi ,,numai ca nu te-ar fu ,,  nici cainii lui basescu !

22-04-2006 23:24:25
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
Pocaieste_te, TARFO!

23-04-2006 00:54:44
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462
Iar tu nu mai scrie de mine ,ca oricum pe mine nu ma atrag femeile,cu atat mai putin hermafrodite asa cum zici tu ca esti .

23-04-2006 20:37:43
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055
Eu va propun sa facem un topic pentru voi doua si sa va certati acolo. Sunt convins ca n-o sa va impacati, dar poate ajungeti la o intelegere tacita de neagresiune.

24-04-2006 13:57:58
   
?? webcamboy
Cont Sters

Inregistat: 23-04-2006
Mesaje: 52
Fai andreeas74 ,sa-ti fie rusine ca mai ai tupeu sa vorbesti dupa cate p ... ai supt de la vecinii tai . SI sti tu la ce ma refer . Iar eu sunt vecinul tau in casa caruia veneai dupa "cafea" . SAU te faci ca nu ti minte cand te-a banuit nevasta-mea?

25-04-2006 00:26:22
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Baiete, pe bune, nu contribui si tu acum la transformarea forumului intr-o groapa ecologica (de fapt scatologica). Chiar daca spui adevarul, amintirile tale ne intereseaza tot atit de puitin precum mizeriile pe care si le arunca reciproc andeeas si diana.

25-04-2006 00:37:34
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Nu mai demult de doua luni, pe forumul asta era o adevarata isterie privind nick-urile/ID-urile imprumutate/furate/cistigate la carti. Nu te ambala webcamboy, stai mai rezervat ca usor poti fi confundat cu diana.

25-04-2006 00:43:43
   
?? webcamboy
Cont Sters

Inregistat: 23-04-2006
Mesaje: 52
Eu spun doar adevarul ,pentru ca normal este sa arunce piatra una care nu si-a inselat barbatul,pe cand andreeas asta e venita direct de la felinarele rosii din olanda ,asa ca sa taca si sa inghita ca la asta e buna .

25-04-2006 01:35:10
   
?? gigo
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143

SandieShaw a scris:

Baiete, pe bune, nu contribui si tu acum la transformarea forumului intr-o groapa ecologica (de fapt scatologica). Chiar daca spui adevarul, amintirile tale ne intereseaza tot atit de puitin precum mizeriile pe care si le arunca reciproc andeeas si diana.


Cum adica, poti sa transformi forumul intr-o groapa ecologica ? De fapt scatologica ...

Of, of, si cu vorbele tale de spirit ... oricum hai sa zicem ca, in general, femeile sunt mai greu de inteles ...


25-04-2006 03:16:34
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462
Razuieste vopseaua de pe 3 BMW-uri si poti castiga1000 de injuraturi de mama, 100 de amenintzari si 10 ani de parnaie,sau marele premiu excursie la spitalul de 5 stele la reanimare !!!)))

27-04-2006 02:18:02
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Astea sunt glume de romani tiganizati !!! Felicitari diana ...

27-04-2006 23:04:13
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

gigo a scris:


SandieShaw a scris:

Baiete, pe bune, nu contribui si tu acum la transformarea forumului intr-o groapa ecologica (de fapt scatologica). Chiar daca spui adevarul, amintirile tale ne intereseaza tot atit de puitin precum mizeriile pe care si le arunca reciproc andeeas si diana.


Cum adica, poti sa transformi forumul intr-o groapa ecologica ? De fapt scatologica ...

Of, of, si cu vorbele tale de spirit ... oricum hai sa zicem ca, in general, femeile sunt mai greu de inteles ...


Zefli, my friend, nu era nici o vorba de spirit, si ca sa ma intelegi iti dau o definitie din DEX 1998:
SCATOLOGIE=glumă, afirmaţie sau scriere Ă®n care se vorbeşte de lucruri triviale, scabroase (legate de excremente).


28-04-2006 13:13:26
   
shifareasa
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-05-2006
Mesaje: 1
Sint nou venita in"club"....asadar ajutati-ma!

06-05-2006 19:53:11
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
Bine ai venit! :)

06-05-2006 21:03:37
   
?? webcamboy
Cont Sters

Inregistat: 23-04-2006
Mesaje: 52
Sariti pe ea, purtati-va urat ca e noua si nu stie cu ce se mananca forumul ! Mai ales voi femeile,mahalagioaice cum se stie ca sunteti , (majoritatea) balacariti-va ca la usa cortului,ca tare bine va sta ! Iar barbatii va  "iubesc" si mai mult atunci cand sunteti barbatoase si aratati cat de lipsite de feminitate sunteti ! Betive si frustrate . Care te simti cu musca pe caciula ?

18-05-2006 15:26:28
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
misoginule!looool

18-05-2006 18:08:02
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Amice, esti... (ei nu ca in Caragiale) in plus... si nu intelegi nimic... si mai esti si femeie pe deasupra... asa ca invirte nene la manivela webcamului, ca sa-ti tii ocupata labutza dreapta


webcamboy a scris:

Sariti pe ea, purtati-va urat ca e noua si nu stie cu ce se mananca forumul ! Mai ales voi femeile,mahalagioaice cum se stie ca sunteti , (majoritatea) balacariti-va ca la usa cortului,ca tare bine va sta ! Iar barbatii va  "iubesc" si mai mult atunci cand sunteti barbatoase si aratati cat de lipsite de feminitate sunteti ! Betive si frustrate . Care te simti cu musca pe caciula ?


18-05-2006 23:20:29
   
XA poeta
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-05-2006
Mesaje: 109
da! in aceasta societate, e foarte greu sa supravietuiesti si singur

Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata. - John Gay
Adesea, oamenii uita ca una din componentele importante ale dragostei este vointa de a iubi.
Afectiunea este germenele pasiunii. Pasiunea este germenele celei mai perfecte iubiri.
Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor para fi adormite in armonia raiului. - William Shakespeare
Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita. - Pascal
Ce e dragostea? Nevoia de a iesi din tine insuti. - Charles Baudelaire
Ce sublima copilarie este si amorul ! - Al. Dumas fiul
Cine poate pune frau indragostitilor si sa dea legi ? - Petrarca
Cine umbla dupa iubire, n-o va gasi; cine-o da, o primeste inapoi.
Credinta castiga cel mai mult, umilinta primeste cel mai mult, dragostea insa lucreaza cel mai mult.
Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor.
Cu cât judeci mai mult, cu atât iubesti mai putin. - Honore de Balzac
Cu cât ne iubim mai mult prietenii, cu atât îi vom flata mai putin. - Moliere
Daca vrei sa fii iubit, iubeste. - Seneca
Dorinta de a fi iubit pentru ceea ce esti in tine insuti este o reflectare a Inimii lui Dumnezeu care se oglindeste in inima noastra.
Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea.
Dragostea care o daruim mai departe este singura care o pastram pentru noi. - Elbert Green Hubbard
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta. - Emanuel Swdenborg
Dragostea curata si suspiciunea nu pot locui împreuna. - Alexandre Dumas
Dragostea e asemeni febrei ; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor. - LaRochefocauld
Dragostea este abilitatea de a merge prin conflicte impreuna.
Dragostea este ca un zâmbet, niciodata nu are valoare daca n-o daruiesti.
Dragostea este darul pe care Zeii l-au dat Oamenilor singuri de sub cer. - Sir Walter Scott
Dragostea este frumoasa tocmai pentru ca nu cunoste nici o silnicie, e preferinta sincera. - Camil Petrescu
Dragostea este o poveste straveche, dar care este totdeauna noua. - Heinrich Heine
Dragostea este sentimentul cel mai maret, care face minuni, care faureste oameni noi, creeaza cele mai mari valori morale. - A. S. Makarenko
Dragostea este singurul joc de doi in care amandoi pot sa castige.
Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima. - Marcel Proust
Dragostea este un joc ciudat: sau amandoi castiga sau amandoi pierd ...
Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie.
Dragostea ii arata omului cum ar trebui el sa fie. Cand iubesti, descoperi in tine o nebanuita bogatie de tandrete si duiosie si nici nu-ti vine sa crezi ca esti in stare de o astfel de dragoste . (A. P. Cehov)
Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali. (F. Dostoievski)
Dragostea marcheaza triumful imaginatiei asupra inteligentei.
Dragostea nu e oarba, ea doar nu spune ceea ce vede.
Dragostea nu intreaba: Cat trebuie sa fac?, ci Ce trebuie sa fac?
Dragostea poate fi minunata, dar de asemenea poate fi foarte destructiva. Ea poate face oamenii sa minta, sa însele sau chiar sa omoare. - Dave Barry
Dragostea vindeca oameni - pe cei ce o daruiesc, dar si pe cei ce o primesc. - Karl Menninger
Dragostea, cea adevarata, face toate intentiile onorabile.
Dragostea, sub toate formele ei, este drumul unic care duce spre puritatea morala. - P. Lescot
Iadul este un loc, un timp, o stare a constiintei, în care nu este nici un fel de dragoste. - Richard Bach
Iadul, înseamna sa nu mai iubesti niciodata. - Georges Bernanos
In dragoste nu este nici impartire, nici masura.
In general vorbind, este mult mai usor sa iubesti toata omenirea decat pe vecinul de alaturi.
In iubire, totul se schimba, toate devin insemnate: dintr-un nimic se naste un colos. - Tudor Arghezi
Indragostirile sunt ca varsatul de vant: formele cele mai grave apar la oamenii mai in varsta.
Inima are taine pe care nici o ratiune nu le patrunde. (Guy de Maupassant)
Inima cunoaste ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.
Iubim sa fim indragostiti, acesta este adevarul. - W.M. Thackeray
Iubirea este o prietenie care a luat foc.
Iubirea este o stofa a naturii, brodata de imaginatie. - Voltaire
Iubirea este pentru oameni si zei o mareata si minunata divinitate. - Platon
Iubirea este singura pasiune care se plateste cu o moneda fabricata de ea insasi ... jertfa.
Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze.
Iubirea misca soarele si celelalte stele. - Dante
Lumea aceasta va fi o lume mai buna atunci cand puterea dragostei va inlocui dragostea de putere.
Nu conteaza atât de mult ceea ce faci, ci câta dragoste pui în ceea ce faci. - Maica Teresa
Nu exista prietenie sau dragoste ca aceea a unui parinte pentru copilul sau. - Henry Ward Beecher
Nu numai ca vreau sa fiu iubit, vreau sa se spuna ca sunt iubit. - George Elliot
Nu poti porunci inimii! Dragostea se castiga, respectul se merita.
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere - Ion Luca Caragiale
O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara. - proverb suedez
O, iubire ! Daca ne-ai parasi, Pamantul ar ajunge neroditor, vietuitoarele vrasmase intre ele, soarele foc vatamator, iar lumea jale, spaima si distrugere universala.
Omul are nevoie de dragoste. Viata fara duiosie si fara iubire nu e decat un mecanism uscat, scartaitor si sfasietor. - Victor Hugo
Opusul dragostei nu este ura, ci indiferenta. - Elie Weisel
Performanta pe care o reuseste Dumnezeu in iubirea Lui este ca ne iubeste pe fiecare de parca n-am exista decat noi in toata lumea.
Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
Sa intelegi totul este sa ierti totul. - Proverb francez
Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta. - Euripide
Sigur ca exista si dragoste la prima vedere, dar este intotdeauna bine sa mai aruncam si o a doua privire.
Spune-mi pe cine iubesti sa sa-ti spun cine esti. - Proverb african
Totul sta in voia inimii, pe care nici oamenii, nici cerul, nici chiar propiriile noastre interese nu o pot schimba vreodata. - Fuscolo


19-05-2006 00:16:41
   
?? tetris
Cont Sters

Inregistat: 11-05-2006
Mesaje: 2
Ne nastem, traim si murim singuri.

Parca Cioran.



XA poeta a scris:

da! in aceasta societate, e foarte greu sa supravietuiesti si singur

Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata. - John Gay
Adesea, oamenii uita ca una din componentele importante ale dragostei este vointa de a iubi.
Afectiunea este germenele pasiunii. Pasiunea este germenele celei mai perfecte iubiri.
Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor para fi adormite in armonia raiului. - William Shakespeare
Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita. - Pascal
Ce e dragostea? Nevoia de a iesi din tine insuti. - Charles Baudelaire
Ce sublima copilarie este si amorul ! - Al. Dumas fiul
Cine poate pune frau indragostitilor si sa dea legi ? - Petrarca
Cine umbla dupa iubire, n-o va gasi; cine-o da, o primeste inapoi.
Credinta castiga cel mai mult, umilinta primeste cel mai mult, dragostea insa lucreaza cel mai mult.
Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor.
Cu cât judeci mai mult, cu atât iubesti mai putin. - Honore de Balzac
Cu cât ne iubim mai mult prietenii, cu atât îi vom flata mai putin. - Moliere
Daca vrei sa fii iubit, iubeste. - Seneca
Dorinta de a fi iubit pentru ceea ce esti in tine insuti este o reflectare a Inimii lui Dumnezeu care se oglindeste in inima noastra.
Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea.
Dragostea care o daruim mai departe este singura care o pastram pentru noi. - Elbert Green Hubbard
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta. - Emanuel Swdenborg
Dragostea curata si suspiciunea nu pot locui împreuna. - Alexandre Dumas
Dragostea e asemeni febrei ; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor. - LaRochefocauld
Dragostea este abilitatea de a merge prin conflicte impreuna.
Dragostea este ca un zâmbet, niciodata nu are valoare daca n-o daruiesti.
Dragostea este darul pe care Zeii l-au dat Oamenilor singuri de sub cer. - Sir Walter Scott
Dragostea este frumoasa tocmai pentru ca nu cunoste nici o silnicie, e preferinta sincera. - Camil Petrescu
Dragostea este o poveste straveche, dar care este totdeauna noua. - Heinrich Heine
Dragostea este sentimentul cel mai maret, care face minuni, care faureste oameni noi, creeaza cele mai mari valori morale. - A. S. Makarenko
Dragostea este singurul joc de doi in care amandoi pot sa castige.
Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima. - Marcel Proust
Dragostea este un joc ciudat: sau amandoi castiga sau amandoi pierd ...
Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie.
Dragostea ii arata omului cum ar trebui el sa fie. Cand iubesti, descoperi in tine o nebanuita bogatie de tandrete si duiosie si nici nu-ti vine sa crezi ca esti in stare de o astfel de dragoste . (A. P. Cehov)
Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali. (F. Dostoievski)
Dragostea marcheaza triumful imaginatiei asupra inteligentei.
Dragostea nu e oarba, ea doar nu spune ceea ce vede.
Dragostea nu intreaba: Cat trebuie sa fac?, ci Ce trebuie sa fac?
Dragostea poate fi minunata, dar de asemenea poate fi foarte destructiva. Ea poate face oamenii sa minta, sa însele sau chiar sa omoare. - Dave Barry
Dragostea vindeca oameni - pe cei ce o daruiesc, dar si pe cei ce o primesc. - Karl Menninger
Dragostea, cea adevarata, face toate intentiile onorabile.
Dragostea, sub toate formele ei, este drumul unic care duce spre puritatea morala. - P. Lescot
Iadul este un loc, un timp, o stare a constiintei, în care nu este nici un fel de dragoste. - Richard Bach
Iadul, înseamna sa nu mai iubesti niciodata. - Georges Bernanos
In dragoste nu este nici impartire, nici masura.
In general vorbind, este mult mai usor sa iubesti toata omenirea decat pe vecinul de alaturi.
In iubire, totul se schimba, toate devin insemnate: dintr-un nimic se naste un colos. - Tudor Arghezi
Indragostirile sunt ca varsatul de vant: formele cele mai grave apar la oamenii mai in varsta.
Inima are taine pe care nici o ratiune nu le patrunde. (Guy de Maupassant)
Inima cunoaste ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.
Iubim sa fim indragostiti, acesta este adevarul. - W.M. Thackeray
Iubirea este o prietenie care a luat foc.
Iubirea este o stofa a naturii, brodata de imaginatie. - Voltaire
Iubirea este pentru oameni si zei o mareata si minunata divinitate. - Platon
Iubirea este singura pasiune care se plateste cu o moneda fabricata de ea insasi ... jertfa.
Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze.
Iubirea misca soarele si celelalte stele. - Dante
Lumea aceasta va fi o lume mai buna atunci cand puterea dragostei va inlocui dragostea de putere.
Nu conteaza atât de mult ceea ce faci, ci câta dragoste pui în ceea ce faci. - Maica Teresa
Nu exista prietenie sau dragoste ca aceea a unui parinte pentru copilul sau. - Henry Ward Beecher
Nu numai ca vreau sa fiu iubit, vreau sa se spuna ca sunt iubit. - George Elliot
Nu poti porunci inimii! Dragostea se castiga, respectul se merita.
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere - Ion Luca Caragiale
O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara. - proverb suedez
O, iubire ! Daca ne-ai parasi, Pamantul ar ajunge neroditor, vietuitoarele vrasmase intre ele, soarele foc vatamator, iar lumea jale, spaima si distrugere universala.
Omul are nevoie de dragoste. Viata fara duiosie si fara iubire nu e decat un mecanism uscat, scartaitor si sfasietor. - Victor Hugo
Opusul dragostei nu este ura, ci indiferenta. - Elie Weisel
Performanta pe care o reuseste Dumnezeu in iubirea Lui este ca ne iubeste pe fiecare de parca n-am exista decat noi in toata lumea.
Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
Sa intelegi totul este sa ierti totul. - Proverb francez
Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta. - Euripide
Sigur ca exista si dragoste la prima vedere, dar este intotdeauna bine sa mai aruncam si o a doua privire.
Spune-mi pe cine iubesti sa sa-ti spun cine esti. - Proverb african
Totul sta in voia inimii, pe care nici oamenii, nici cerul, nici chiar propiriile noastre interese nu o pot schimba vreodata. - Fuscolo


25-05-2006 07:01:10
   
?? webcamboy
Cont Sters

Inregistat: 23-04-2006
Mesaje: 52
Parca era numele de familie, iar Cioran prenumele ?

25-05-2006 16:27:33
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100
Sunt mai putin barbati cei care si-o trag pe la spate ? SAU aia nu sunt barbati ?

07-06-2006 16:09:48
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

blondina2 a scris:

CREDETI ca cei care se duc la emisiuni gen   din dragoste   pentru a-si demonstra iubirea pentru o femeie sant mai putin barbati,nu sant destul de puternici ca barbati,ca isi pierd demnitatea daca fac asta? Am auzit pareri de genul asta din partea barbatilor si de aceea vreau sa stiu parerea voastra. DAR cred ca orice femeie se simte flatata daca i se demonstreaza iubire in fata tuturor.dar nu am sa detaliez..va astept pe voi s-o faceti. Chiar sant curioasa ce spun barbatii...dar si femeile...V_AR placea sa vi se faca o astfel de surpriza? SA vi se declare iubire intr-o emisiune,,sau chiar o cerere in casa torie..de ce nu..?   VA PUP.

cred ca pui problema putin cam...sucit.Nu declaratiile in public te fac mai putin barbat sau mai putin puternic (am comis un pleonasm ,scuze!,sic! lol)dar emisiunile despre care faci vorbire sunt injositoare, stupide, etc.altii fac bani frumosi pt. un lucru care ar trebui sa fie frumos daca nu sublim...aruncand astfel in derizoriu sentimente si...bla,bla bla multe altele...scuze nu am timp de elocinta:)


07-06-2006 17:55:42
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

blondina2 a scris:


catalin287 a scris:

Ehh sid era doar asa o chestie zisa de mine. In primul rind sper sa nu fiu singurul care posteaza la acest topic, si nu cred ca am sa fiu :P dar sa fiu sincer, nu mi ar placea sa ma vada o tara intreaga, cit sunt eu de tolomac sa apar eu pe acolo, nu de alta dar astfel de emisiuni ma amuza mai tare decit vacanta mare,asa ca... no way Multam!

DAR daca femeia pe care o iubesti vrea sa ii demonstrezi facand tocmai ceea ce tie nu iti place? ADICA sa-i dovedesti iubire ....in fata natiunii? Si pune situatia ca daca nu te-ai duce-o ..ai pierde-o...ce-ai face?

daca cere ceea ce spui tu;sorry !e o idioata si nu merita efortul...auzi ! sa ceri fiintei iubite sa faca ceea ce nu-i place...gandesti cand scri ceea ce scri?tie ti-ar conveni ca nu stiu ce idiot sa-ti ceara ,culmea obrazniciei !,sa faci ceea ce nu-ti place...vrei sa-ti dau un exemplu?dur ce-i drept !PRESUPUNEM :iti cere sa i-o sugi,nu-ti place dar o faci ca sa-l multumesti pe el ,dar daca vrea s-o sugi si prietenilor lui ,nu de alta dar poate e genul caruia ii place varietatea:)lol


07-06-2006 18:02:33
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

blondina2 a scris:


k;k; a scris:

hi,hi,hi ma tin cu mana de burta Cata:)
   TARE esti zapacit...dar ia in calcul aceasta posibilitate..gandeste-te ca ti-ar cere-o o femeie pe care o doresti mult...ce ai face?    VA PUP.

imi mut gandul in alta parte ca are balta peste...


07-06-2006 18:04:29
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

Camelya a scris:

toate vreti declaratii de dragoste in fata a milioane de oameni... dar am si eu o intrebare (stupida) pentru ce vrei asta? crezi ca prin acest gest te va iubi mai mult, ca va fi intotdeauna cu tine? eu cred ca e deajuns sa stii tu ca el te iubeste si de multe ori el iti demonstreaza acest lucru (numai ca noi femeile vrem si mai mult), tu doar trebuie sa fi atenta cu el; ai sa vezi ca in momentul in care tu faci primul pas si ii arati (demonstrezi) cat de mult il iubesti ai sa primesti de 10 ori, nu de 1 milion de ori mai mult inapoi. mai intai tu trebuie sa arati dragostea ta si vei vedea ceea ce vei primi te va multumi deplin; asa ca nu aruncati mingia la baieti in teren pentru ca nu ar fi corect, totul se joaca in doi.

iubita!imi place cum gandesti...imi acorzi o "intalneala"...?:)


07-06-2006 18:08:08
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

Wild`Rose a scris:

Am vrut de fapt sa incerc sa-l parodiez putin pe domnul Catalin,dansul in urma mesajului pe care l-a trimis Camelya(Cami-cum o alinta dansul) a incercat sa ne convinga pe noi ca aceasta domnita gandeste intr-adevar Super Bine, scris chiar asa ..chiar ca el .Modestia se pare ca urla in dansul.

Bineinteles ca saracul in urma acestui mesaj este cam indecis si nehotarat in ceea ce priveste urmatoarele lucruri :
- a darui flori .Pana aici toate bune si frumoase, nimic care sa ma faca sa ma gandesc la ceva necurat.Eh ..abia acum incep lucrurile sa se complice .In ce sens ?Pai stati sa vedeti .De dat flori, dau ..dar cand ?S-o fac la o ocazie mai speciala sau in fiecare zi?Prima data s-a gandit dansul ca ar merge zilnic, apoi ..calculand si gandindu-se ca tre` sa scoata o suma destul de frumusica din buzunar a renuntat la idee ,sustinand ca ce`i prea mult strica si mai bine dom`le da flori iubitei de 8 martie si de ziua ei (dar oare stie cand e ziua ei?) ..Bravo, Cami ..i-ai dat o lectie pe care n`o sa uite prea curand ...

Hahahaha ...i love this forum !:P

puiuca zapacita! ce ai dragoste de esti asa caustica?esti traumatizata de pe urma mortii pisicutei tale favorite?


07-06-2006 18:11:45
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

blondina2 a scris:


k;k; a scris:

Dar oare!?..femeia cum ar fi in stare sa-si demonstrze iubirea fata de un barbat???

CHIAR..iata o intrebare buna...poate sa faca si ea tot la fel ..o surpriza...de exemplu..sa-l insele cu altul,pentru ca dupa aia sa-i spuna..stii..de fapt mi-am dat seama ca tu esti mai bun la pat..nu stiu ce mi-a trebuit mie celalalt...  GLUMEAM.

stii ...cred ca asta e cea mai tare declaratie de dragoste pe care o poate face o femeie unui barbat (pune-ti voi ghilimelele)...te caracterizeaza oare?


07-06-2006 18:14:38
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

blondina2 a scris:


fun-funny a scris:

Blondina, draga mea... ar trebui mai putina ... iubire... si mai multa ratiune.
Cu riscul de a deveni imun! :(

OK...ok...daca tu zici...!  Dar culmea ca tocmai din cauza faptului ca sant prea cerebrala nu ma indragostesc. Si tare as vrea sa-mi pierd mintile intr-o iubire pasionala. Dar e atat de greu sa te indragostesti ,acum mi-am dat seama !

Vai ! dragostea nu are greutate iubita ! e o chestie de noroc....cand o sa pricepi asta ai sa te apropii de ea...de dragoste:0


07-06-2006 18:22:27
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

blondina2 a scris:

Ati observat cat de penibili sant cei care se duc la cate o emisiune vrand sa declare dragoste unei persoane care de fapt vrea sa fie lasata in pace? Am vazut de cateva ori asa ceva,unul se dusese la Din dragoste spunand ca vrea sa-i arate celei cu care se va casatorii cat de mult respecta el dorinta ei de a nu face dragoste inainte de nunta,iar cand aceasta a fost chemata a spus ca de fapt ea are pe altcineva,nici gand ca traieste cu cel care venise la emisiune,totul era doar in capul lui. Banuiesc ca ati vazut si voi cat de penibila a fost situatia.

si totusi...a fost emotionanta devotiunea lui...loool She fashi draga...? ti contrazashi...sau ai inceput sa te trezesti...?


07-06-2006 18:25:09
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

blondina2 a scris:

ASA e,un adevarat domn trebuie sa lase loc de buna ziua in toate situatile ! NU destul santem noi femeile rele intre noi,mai trebuie si barbatii sa vina sa ne vorbeasca urat?  CUM ati caracteriza un barbat care vorbeste urat unei femei?

disperat...?THINK !


07-06-2006 18:28:48
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

andreeas74 a scris:

acel neom, blondy, merita esafodul, indiferent de "scuza"! :p

pfui! in focurile gheenei cu ei...! lol


07-06-2006 18:31:01
   
Pagini: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 13    
Mergeti la