Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / A iubii pe cine nu merita    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 ... 33
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305
VI sa intamplat vreodata sa va indragostiti rau de tot de o persoana care la prima vedere este chiar ceea ce cautati..ca dupa un timp sa va dati seama ca de fapt nu este nici pe departe cel de care te-ai indragostit...cel care ai fii vrut sa fie,si totusi sa nu poti pune capat relatiei ?  EI bine,mie mi sa intamplat..vroiam sa termin acea legatura,dar nu puteam,simteam cum tresar la fiecare telefon al lui,chiar daca imi propusesem sa nu-i mai raspund ! Stiam ca ma ranit,ca nu merita iubirea mea,dar eram ca o carpa in fata lui,ma inmuiam toata...si el simtea chiar daca ma dadeam eu mare...IAR in momentele intime..ce sa mai zic..mai are rost sa spun ca-l iubeam cu trupul si cu sufletul,ca ii aratam toata iubirea de care eram in stare?  DAR cu toate astea ,stiam ca nu ma merita,ca ii place ca il iubesc,si din aceasta cauza ma ranea,crezand ca iubirea asta nu va avea si un final. II era greu sa creada cand ii spuneam ca fac eforturi sa-l uit...VREAU sa-mi povestiti si voi despre iubiri din acesttea atat de intense..cand simteati ca va sufocati..ca nu puteti iesi dintr-o relatie...pentru ca il ( o) iubeai prea mult.  SI cum sa sfarsit,pentru ca totul are un sfarsit,mai bun sau mai rau...VA PUP.

02-05-2005 20:40:31
   
?? tau
Cont Sters

Inregistat: 02-01-2005
Mesaje: 4
da mi sa intimp[lat

02-05-2005 20:48:52
   
?? tau
Cont Sters

Inregistat: 02-01-2005
Mesaje: 4
blondina dar ti- sa intimplat sa iubesti 13 ani dupa care sa fi lasayt/

02-05-2005 20:51:04
   
?? renu
Cont Sters

Inregistat: 30-01-2005
Mesaje: 879
blondina?...ce de deceptii ai avut!...imi vine sa plang...:(...apropo de unde era tipul ala?

02-05-2005 21:04:43
   
?? renu
Cont Sters

Inregistat: 30-01-2005
Mesaje: 879
acest lucru mi se intampla si acum....si doamne greu e sa zici nu!

02-05-2005 21:05:29
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305

renu a scris:

blondina?...ce de deceptii ai avut!...imi vine sa plang...:(...apropo de unde era tipul ala?

NU pot sa zic ca am avut multe deceptii...cateva,,dar care m-au marcat. Si tipul era din BUZAU.AM trait cu el 2 ani (stand impreuna) iar in total 5 ani de ...ce sa zic...iubire..da..a fost iubire...numai ca asa cum ma mistuit asa sa stins...repede.


02-05-2005 23:01:52
   
?? renu
Cont Sters

Inregistat: 30-01-2005
Mesaje: 879
sti vorba asta? dragoste lunga moarte sigura!....imi pare rau..poate trebuia sa va casatoriti!..

02-05-2005 23:04:30
   
?? catalin287
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2005
Mesaje: 1349
Sincer sa fiu, nu mi sa intimplat din ceea ce ai zis tu blondino, adica sa pun capat unei relatii, si sa nu pot spune din varii motive, asa ca... ata estem MultaM!

02-05-2005 23:13:00
   
?? k;k; Ady
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 769
Nu stiu daca am iubit pe cine-va care nu merita ,..important  este ca am iubit. Acum ce mai conteaza daca a meritat sau nu....faptul ca din aceasta  iubire a rezultat un copil,...cred ca iubirea mea nu a fost zadarnica.

04-05-2005 04:46:39
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305

k;k; Ady a scris:

Nu stiu daca am iubit pe cine-va care nu merita ,..important  este ca am iubit. Acum ce mai conteaza daca a meritat sau nu....faptul ca din aceasta  iubire a rezultat un copil,...cred ca iubirea mea nu a fost zadarnica.

CE sa zic..aceasi situatie intalnita ..poate prea des...din pacate...eu chiar ma gandesc ..de ce naiba l-am iubit? DAr ..asta e...
viata merge inainte...


05-05-2005 15:28:44
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305

tau a scris:

blondina dar ti- sa intimplat sa iubesti 13 ani dupa care sa fi lasayt/
   Esti culmea...cum interpretezi tu....

06-05-2005 20:43:15
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305

catalin287 a scris:

Sincer sa fiu, nu mi sa intimplat din ceea ce ai zis tu blondino, adica sa pun capat unei relatii, si sa nu pot spune din varii motive, asa ca... ata estem MultaM!

DAR ah,cat m-ai lasat s-astept !  Dar unde-ai fost ? O,spune drept ! De-acum tu nu vei mai pleca ,sa-ti lasi plangand iubita ta ;O,vino,strange-ma la piept....CE bine mi-e asa...!


09-05-2005 14:29:07
   
?? catalin287
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2005
Mesaje: 1349
:D Ma rupi nu alta, rid de nu mai pot, dar daca tu zici ca iti este bine ce sa zic si io? ma bucur mult desi... e cam...nasol ca nu e real banuiesc si io :P Multam!

10-05-2005 01:40:49
   
?? k;k; Ady
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 769
Stau si ma intreb!!?....oare noi am meritat sa fim iubiti??..oare am facut indeajuns pentru persoana iubita!?..de ce s-a ajuns aici?

10-05-2005 05:11:34
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305

k;k; Ady a scris:

Stau si ma intreb!!?....oare noi am meritat sa fim iubiti??..oare am facut indeajuns pentru persoana iubita!?..de ce s-a ajuns aici?

MEritam sa iubim si meritam sa fim iubiti,asta e clar ,din moment ce ni se intampla.  CEEA ce nu meritam este sa ne fie inselata iubirea,sa constatam ca timpul sterge pasiunea,ca fiecare din noi tindem spre altceva,ca nu mai avem nimic in comun cu cel (cea ) pe care candva o consideram persoana cu care vom imparti si bine si rau,alaturi de care vom imbatranii.  DAR ma intreb de multe ori de ce dispare pasiunea,si oricate raspunsuri imi dau ,acestea palesc in fata crudului adevar ; TIMPUL . Ati vazut ca atunci cand santeti suparati vi se spune : timpul va sterge supararea ,timpul te ajuta sa uiti,sa poti accepta mai usor moartea unei persoane dragi,tot el,timpul sterge ranile din suflet,dar din pacate acest prieten TIMPUL sterge nu doar dureri ci si iubiri. ASA ca eu cred ca dincolo de orice raspuns este....TIMPUL.


10-05-2005 19:55:50
   
?? forgeo
Cont Sters

Inregistat: 07-02-2005
Mesaje: 9
Blondi constat ca esti o romantica incurabila avand ca unica obsesie iubirea.
Te indragostesti de un tip prin web-cam si nu stii daca merita sa-i impartasesti asta, il iubesti pe Minulescu pentru poezia sa de dragoste, muzica lui Celin Dion te impinge la melancolie, ai iubit pasional peste ratiune (sindromul femeii masochiste in iubire) si ai suferit cu placere si acum filosofezi pe tema implacabilitatii scurgerii timpului si implicit a uitarii ca pansament pentru suflet.... Toate acestea ma fac sa ma gandesc la o persoana cu un suflet nelinistit, cu niste exigente sufletesti peste ceea ce ofera societatea moderna... Cred ca te-ai nascut cam tarziu. Vremea cavalerismului romantic a disparut, iar viata se consuma in ritm de fast-food, iubirea atunci cand apare fiind ca o maioneza la un hamburger.
Daca vrei sa retraiesti romantismul secolelor trecute, te sfatuiesc sa-l citesti pe MANZONI, si apoi sa faci o vizita in Italia la Milano, Lecco si Como, unde te vei lovi de urme ale atmosferei din acele romane. Eu personal m-am intors duminica de acolo si pot sa iti spun ca a fost o buna portie de hrana pentru suflet.


10-05-2005 20:51:35
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305

forgeo a scris:

Blondi constat ca esti o romantica incurabila avand ca unica obsesie iubirea.
Te indragostesti de un tip prin web-cam si nu stii daca merita sa-i impartasesti asta, il iubesti pe Minulescu pentru poezia sa de dragoste, muzica lui Celin Dion te impinge la melancolie, ai iubit pasional peste ratiune (sindromul femeii masochiste in iubire) si ai suferit cu placere si acum filosofezi pe tema implacabilitatii scurgerii timpului si implicit a uitarii ca pansament pentru suflet.... Toate acestea ma fac sa ma gandesc la o persoana cu un suflet nelinistit, cu niste exigente sufletesti peste ceea ce ofera societatea moderna... Cred ca te-ai nascut cam tarziu. Vremea cavalerismului romantic a disparut, iar viata se consuma in ritm de fast-food, iubirea atunci cand apare fiind ca o maioneza la un hamburger.
Daca vrei sa retraiesti romantismul secolelor trecute, te sfatuiesc sa-l citesti pe MANZONI, si apoi sa faci o vizita in Italia la Milano, Lecco si Como, unde te vei lovi de urme ale atmosferei din acele romane. Eu personal m-am intors duminica de acolo si pot sa iti spun ca a fost o buna portie de hrana pentru suflet.
ROMANTICA zici tu.....da,ai dreptate...si ma regasesc in descrierea ta. NUmai ca uneori regret ca nu mai am acel dram de nebunie care sa ma faca sa ma indragostesc ,ca sant mult prea cerebrala,ca as vrea sa ma mistui intr-o iubire pasionala,dar ma tem atunci cand iubirea imi iese in cale si dau bir cu fugitii. Am sa va spun un secret...nici in ziua de azi nu stiu de ce am fugit de ultima relatie pe care am avut-o cu un tip pe care de altfel il iubeam,dar simteam ca ma sufoc,ca vreau sa fiu libera....sa fiu singura. el ma tot contacta,stiu sigur ca ma iubea sau cel putin se obisnuise cu mine dupa doi ani de convietuire laolalta. DAR am fugit...si nu m-am mai uitat inapoi. Stiu ca o sa ziceti ca sant cel putin nebuna...dar asa cum am mai spus..simteam ca ma sufoc..ca trebuie sa zbor...eu sant o fire foarte independenta din toate punctele de vedere,poate si de aceea sant foarte increzatoare in mine. Oricum ,cu tipul respectiv am ramas prietena,dar cu toate incercarile lui de a mai repara ceva ...nu..nu mai vreau...nu cu el..ma sufoca..ATI simtit vreodata ca ceva sau cineva va ia aerul,va ia libertatea..ca vreti sa fugiti?ASTA simteam eu in prezenta lui ! VA rog sa nu ma judecati prea aspru,o fac eu destul !  Va multumesc daca ati citit refularile mele si va promit ca si eu am sa citesc toate gandurile voastre asternute pe acest forum.

10-05-2005 21:17:39
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305
Speram sa fii tu langa mine,speram sa-mi asculti inima,speram sa imi spui ce e bine,speram sa fi tu DRAGOSTEA !

12-05-2005 22:57:23
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 17-03-2005
Mesaje: 1227
A iubi pe cine nu merita?!
Cine poate judeca daca meritam sau nu sa fim iubiti? Ne aruncam cu capul inainte intr-o relatie, credem ca totul va fi ok.... super ok, nu avem nici un motiv sa credem ca persoana iubita ne-ar putea dezamagi. Si totusi, la un moment dat, o face.
Vom spune: nu a meritat dragostea mea!??? Ar fi prea simplu... sa dam cu paru...


12-05-2005 23:06:13
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305
Spune-mi de ce clipele dor numai cand seara vine ,stiu ce ascund de mine ochii tai,spune-mi de ce nimic nu mai e la fel cum speram sa fie...?

12-05-2005 23:09:40
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 17-03-2005
Mesaje: 1227
...ar fi prea simplu sa consideram ca celalalt este de vina....
Dushmanii intr-o relatie sint lipsa de comunicare si minciuna. Si, exista in fiecare dintre noi acea teama de a nu fi perfecti in ochii persoanei iubite. Si facem greseli...


12-05-2005 23:09:59
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 17-03-2005
Mesaje: 1227
De multe ori am fost pusa in situatia de a acorda o a doua sansa.... A treia NU EXISTA pentru mine. Si nu cred in iertarea la infinit...
Nu cred ca iubim pe cine nu merita... Mai degraba, iubim pe cine nu trebuie.... nu ne este dat, sau sortit...
"Cine e fara de pacat sa arunce primul cu piatra..." :(


12-05-2005 23:12:33
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305
Da,ai dreptate numai ca mai e si rutina,ca ne plictisim unul de celalalt,nu mai reprezinta nimic nou. Iar noi oamenii cautam noutatea in tot ceea ce facem. Rutina are un cuvant greu de spus.  DIn pacate.

17-05-2005 01:36:08
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 17-03-2005
Mesaje: 1227
Da rutina se cheama ... SOTZ....:D
Si ca sa nu ies din topic, nu va iubiti sotul, doar respectati-l.... iubiti-i pe ceilalti ca merita :)


17-05-2005 01:58:02
   
?? catalin287
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2005
Mesaje: 1349

fun-funny a scris:

Da rutina se cheama ... SOTZ....:D
Si ca sa nu ies din topic, nu va iubiti sotul, doar respectati-l.... iubiti-i pe ceilalti ca merita :)


Hmm...ciudata gindire? ma intreb ce ai sa te faci cind ai sa te mariti?Multam!


17-05-2005 03:25:56
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 17-03-2005
Mesaje: 1227
Hai mai, Cata... ca am glumit... pe jumatate...
Adevarul este ca, daca il gaseam pe The Best... ma maritam pina acum...
Dar l-a luat alta, sau altele, inca mai caut :)


17-05-2005 03:50:17
   
?? catalin287
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2005
Mesaje: 1349
Pai...eu ce pot sa fac, decit sa ti zic cautare usoara si...sa de`a domnul ca sa ti gasesti si tu perehea :D  sau sa fii mai iute de picior, si sa il iei tu inaintea la alta tipa :P :D Multam!

17-05-2005 04:45:37
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 17-03-2005
Mesaje: 1227
Cata, eu nu caut... ca nu am timp. Ma gaseste el sau mi-l trimite Dumnezeu.
Si, din nou la topic.... trebuie sa spun cu parere de rau, dar maxima sinceritate ca eu sint una din persoanele pe care nu ar merita sa le iubiti... :( ... pentru mult timp. Ca imi iau zborul destul de repede :D


17-05-2005 05:15:55
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305
Nu conteaza ca iti iei zborul. CEEA ce conteaza este ca in timpul scurt cat iubesti si esti iubita sa traiesti la maxim senzatia . Ca viata merita traita..au spus-o altii inaintea mea . VA PUP>

17-05-2005 18:05:11
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 17-03-2005
Mesaje: 1227
Da, asa am gindit si eu. Senzatia aceea de perfectiune, de gol in stomac, de ... furnicaturi, de dor... pe care o ai la inceputul unei relatii - se pierde cu timpul, orice am incerca noi. Mai ales daca facem greseala sa locuim impreuna.

17-05-2005 18:14:52
   
?? OLakrima
Cont Sters

Inregistat: 21-04-2005
Mesaje: 134
Esti indragostit pana peste cap  si nu mai vezi decat pe el(ea) in fatza ochilor...si abia tarziu iti dai seama ka de fapt nu merita iubirea ta..ce mai poti face? Regreti, plangi, si iar plangi si tot aja pana te distrugi :( ....daca s`ar sti din`ainte cine merita iubit si cine nu...atunci nu ar mai exista suferintza si tristetzea si toate aceste sentimente dureroase care de fapt fac parte din iubire. :(

18-05-2005 04:07:46
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 17-03-2005
Mesaje: 1227
Mai, sincera sa fiu eu cind iubesc, iubesc si atit... nu iau in calcul nimic altceva. Nu-mi pun intrebari cit o sa dureze, ce zice mama mea, ce zice mama lui, daca merita sa ma implic sa nu...
Iubirea in sine merita o shansa de fiecare data.


18-05-2005 04:28:17
   
?? catalin287
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2005
Mesaje: 1349

fun-funny a scris:

Da, asa am gindit si eu. Senzatia aceea de perfectiune, de gol in stomac, de ... furnicaturi, de dor... pe care o ai la inceputul unei relatii - se pierde cu timpul, orice am incerca noi. Mai ales daca facem greseala sa locuim impreuna.



Eu zic ca chiar daca locuiesti impreuna (parerea mea) in fiecare zi poti descoperi lucruri noi, ma uit la mine, care dupa atitia ani de stat impreuna cu prietena mea, eu unul ma simt aproape ca la inceput, spun...aproape, pt ca dupa cum stiti, nu are cum sa fie o rel chiar ca la inceput, pt ca ea... evolueaza :P anyway, eu zic, si aici ma repet ca ...intotdeauna tine de partener, daca vrea ca sa se chinuie ca acea rel sa mearga, pt ca... la urma urmei, daca nu te chinui sa mearga acea rel, sau orice lucru  in viata, la un momendat totul se destrama, dar...iar ma repet, este parerea mea :P :D Multam!


18-05-2005 04:32:27
   
geanina190
Femeie

Exclus

Inregistat: 25-05-2005
Mesaje: 43
Fostul meu prieten ma inselat cu cineva foarte apropiat,cu o verisoara dea mea si nu meritam.

25-05-2005 22:24:02
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305
CRED ca esti tare naiva ,mai fato. Si crezi ca altul va fii mai breaz? SI nu te va insela? POate fii mai istet si tu sa nu afli cand te inseala,dar asta nu inseamna ca e fidel. Toti inselam,mai mult sau mai putin. Viata iti va demonstra asta.

28-05-2005 00:31:52
   
?? Fericitu'
Cont Sters

Inregistat: 17-02-2005
Mesaje: 48
blondino ..... a iubi pe cine nu merita mi se intampla din cand in cand !! urasc cand patzesc chestia asta !!! hehehe !! dar mai e nevoie shi de cate un dush rece sa ma trezesc la realitate !!! de obicei se termina asha cum a inceput !! adica rau !! acum nu am chef sa scriu prea mult dar poate cu alta ocazie !!! e nashpa !! eu unul incerc pe cat pot sa evit treburile de genul acesta dar nu de fiecare data reushesc !! asha ca ramane un subiect fierbinte !! pup iu !!

28-05-2005 09:58:20
   
?? alex8223
Cont Sters

Inregistat: 02-05-2005
Mesaje: 322

fun-funny a scris:

Mai, sincera sa fiu eu cind iubesc, iubesc si atit... nu iau in calcul nimic altceva. Nu-mi pun intrebari cit o sa dureze, ce zice mama mea, ce zice mama lui, daca merita sa ma implic sa nu...
Iubirea in sine merita o shansa de fiecare data.

Fun_funny!!! esti o persoana super daca bag bine de seama! La faza ca tu iubesti si atat si nu te gandesti la daca ............. e super ca atunci inebunesti la gandul ca pers de langa tine te insala si de multe ori se nasc certuri din nimic.
Stii,,,,,,,,, faza ca iubesti fara sa-ti mai imaginezi altceva e super. E ca aia cu ciresele; stii cum se mananca ciresele? cu lumina stinsa. nu tre sa vezi daca si care are vierme...........mananci si gata!!!!!!!! :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


28-05-2005 17:14:04
   
?? alex8223
Cont Sters

Inregistat: 02-05-2005
Mesaje: 322
Si ca sa fiu la topik..........eu personal nu pot sa iubesc pe cineva care nu merita.
Sa nu merite inseamna ca a fact ceva si am mai spus si in alte parti ca daca ar comite vreo gresala............automat se rupe tot fara regrete. Unii regreta dar aia e doar obisnuinta. Stai de 1000 de ani cu o persoana si te obisnuiesti dar cateodata asta arata ca nu esti deschis schimbarilor. Ce daca ai stat cu el 1000 de ani? Trebuie asa...........sa te autosugestionezi cu gandul ca vei trai din nou inceputurile unei relatii care sunt niste momente super! flori..........cadouri..........mesaje........surprize...........restaurante..........ca pe urma incep pumnii si picioarele si cutitele :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


28-05-2005 17:19:31
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305

alex8223 a scris:

Si ca sa fiu la topik..........eu personal nu pot sa iubesc pe cineva care nu merita.
Sa nu merite inseamna ca a fact ceva si am mai spus si in alte parti ca daca ar comite vreo gresala............automat se rupe tot fara regrete. Unii regreta dar aia e doar obisnuinta. Stai de 1000 de ani cu o persoana si te obisnuiesti dar cateodata asta arata ca nu esti deschis schimbarilor. Ce daca ai stat cu el 1000 de ani? Trebuie asa...........sa te autosugestionezi cu gandul ca vei trai din nou inceputurile unei relatii care sunt niste momente super! flori..........cadouri..........mesaje........surprize...........restaurante..........ca pe urma incep pumnii si picioarele si cutitele :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Sa intelegem ca daca nu mai iubesti,daca dispare pasiunea incep....pumnii si picioarele si cutitele  ? Ai face asa ceva?


28-05-2005 23:17:16
   
?? alex8223
Cont Sters

Inregistat: 02-05-2005
Mesaje: 322

blondina2 a scris:


alex8223 a scris:

Si ca sa fiu la topik..........eu personal nu pot sa iubesc pe cineva care nu merita.
Sa nu merite inseamna ca a fact ceva si am mai spus si in alte parti ca daca ar comite vreo gresala............automat se rupe tot fara regrete. Unii regreta dar aia e doar obisnuinta. Stai de 1000 de ani cu o persoana si te obisnuiesti dar cateodata asta arata ca nu esti deschis schimbarilor. Ce daca ai stat cu el 1000 de ani? Trebuie asa...........sa te autosugestionezi cu gandul ca vei trai din nou inceputurile unei relatii care sunt niste momente super! flori..........cadouri..........mesaje........surprize...........restaurante..........ca pe urma incep pumnii si picioarele si cutitele :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Sa intelegem ca daca nu mai iubesti,daca dispare pasiunea incep....pumnii si picioarele si cutitele  ? Ai face asa ceva?

Of mai Blondy!!! am zis asta cu cutitele in gluma si eu m-am referit la faptul ca inceputurile unei relatii sunt super..........pe urma te mai racesti si cadourile sau florile care la inceput veneau la fiecare intalnire......acum vin doar la zile de nastere si sfinti.
Evident ca se vor gasi unii sa zica lucruri ca: ''eu fac cadouri mereu'' dar tot dispare asta la un moment dat..........si cadourile sunt doar un exemplu.
De vina mai este si societatea in care traim. Multi oameni traiesc modest iar aceia sunt foarte iritai din cauza saraciei iar cand apar si probleme............se ajunge la ceva nasol.


29-05-2005 06:53:30
   
?? gabriel19
Cont Sters

Inregistat: 10-04-2005
Mesaje: 15
pt .alex8223
  mai alex, daca iubesti pe cineva si pui si ceva suflet in relatie, aceste cadouri de care vb. vin in fiecare zi .nu este musai sa fie o floare sau cadou cu nu stiu ce . un sarut dulce, placut, sincer , pasional inlocuieste cu mii de ori florile si cadourile. tine flacara pasiunii in relatie aprinsa. ar trebui sa sti asta. iar daca dispare pasiunea si incep....pumnii si picioarele si cutitele,  raspunde-le cu sarutari, mangaieri tandre. ori de cate ori femeia riposteaza cu pumni si picioare, aprinde pasiunea cu sarutari si mangaieri tandre. asta ar trebui sa faci.


29-05-2005 14:18:55
   
geanina190
Femeie

Exclus

Inregistat: 25-05-2005
Mesaje: 43
Santeti rai si va certati mereu.

Ultima modificare facuta de geanina190 (29-05-2005 17:08:11)


29-05-2005 16:56:03
   
?? alex8223
Cont Sters

Inregistat: 02-05-2005
Mesaje: 322

gabriel19 a scris:

pt .alex8223
  mai alex, daca iubesti pe cineva si pui si ceva suflet in relatie, aceste cadouri de care vb. vin in fiecare zi .nu este musai sa fie o floare sau cadou cu nu stiu ce . un sarut dulce, placut, sincer , pasional inlocuieste cu mii de ori florile si cadourile. tine flacara pasiunii in relatie aprinsa. ar trebui sa sti asta. iar daca dispare pasiunea si incep....pumnii si picioarele si cutitele,  raspunde-le cu sarutari, mangaieri tandre. ori de cate ori femeia riposteaza cu pumni si picioare, aprinde pasiunea cu sarutari si mangaieri tandre. asta ar trebui sa faci.

aM SI SPECIFICAT ca nu e vb numai de cadouri ci au fost un exemplu! chiara trebe sa va desenez pe coala de hartie?
Deci cadoul era ceva formal.
Tu ai ceva dreptate dar mai incolo o sa vezi tu........totusi rutina ne omoara pe toti!
Cei mai fericiti oameni sunt cei care muncesc si se vad 2 ceasuri pe zi si care in concedii, vacante etc profita da orice moment!


30-05-2005 18:22:00
   
geanina190
Femeie

Exclus

Inregistat: 25-05-2005
Mesaje: 43
daca vorbiti despre cadouri sa stiti ca eu primesc cadouri nu le refuz

01-06-2005 21:57:59
   
?? alex8223
Cont Sters

Inregistat: 02-05-2005
Mesaje: 322

geanina190 a scris:

daca vorbiti despre cadouri sa stiti ca eu primesc cadouri nu le refuz

cINE LE REFUZA E PROST! ce daca ti-a facut un cadou? de la de astia care nu accepta cadouri ca se simt ....nasol ca au primit ceva........... a inceput regula ca daca iti face cineva cadou nu tre sa-l primesti ca tre sa-i dai ceva in schimb.
asta e o prostie!!! cadoul e cadou si gestul chiar conteaza!!!


02-06-2005 02:53:40
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 17-03-2005
Mesaje: 1227
hmm, cui nu-i plac cadourile? ... Si, atita timp cit, atunci cind mi-l dai nu spui ce astepti de la mine in schimb, de ce sa nu il iau?
... desigur nu vorbeam de cadourile facute intre cei implicati intr-o relatie...
... numai ca, din pacate, chiar si "eticheta" spune ca ... odata ce accepti un anume gen de cadou de la un barbat strain, atunci, implicit accepti si ... restul...


02-06-2005 19:56:07
   
?? gabi23
Cont Sters

Inregistat: 09-05-2005
Mesaje: 21
problema e ca unele cadouri sunt cu subinteles si se asteapta ceva in schimb... sau pot fi folosite mai tarziu ca sa aminteasca ca esti dator! si eu sunt de parere ca un cadou e un cadou! si chiar daca il ai de la o persoana cu care nu mai vorbesti ar trebui tinut ca sa-ti aminteasca ca au existat si momente frumoase!fiecare cadou e dat cu un sens si o semnificatie sau asa ar trebui! acuma depinde de tine daca accepti ce urmeaza dupa un cadou... pt ca daca ai cuvant si te respecti... vei respecta cadoul si vei onora, atat cadoul cat si cel care ti l-a dat

04-06-2005 03:20:59
   
?? alex8223
Cont Sters

Inregistat: 02-05-2005
Mesaje: 322

gabi23 a scris:

problema e ca unele cadouri sunt cu subinteles si se asteapta ceva in schimb... sau pot fi folosite mai tarziu ca sa aminteasca ca esti dator! si eu sunt de parere ca un cadou e un cadou! si chiar daca il ai de la o persoana cu care nu mai vorbesti ar trebui tinut ca sa-ti aminteasca ca au existat si momente frumoase!fiecare cadou e dat cu un sens si o semnificatie sau asa ar trebui! acuma depinde de tine daca accepti ce urmeaza dupa un cadou... pt ca daca ai cuvant si te respecti... vei respecta cadoul si vei onora, atat cadoul cat si cel care ti l-a dat

Tu ai dreptate in ce spui doar ca asta e nasol!!! ca s-a ajuns la faza asta.
Mie daca mi-ar da cineva un ........... pistol..........tre sa ii dau si eu unul?
pai nu mi-ar conveni.............:)))))))
Te felicit! Tu esti un tip destept
Vedeti oameni buni? Cineva care spune chestii din viata nu din basme si idealuri neatinse ca unii dintre voi.

Ultima modificare facuta de alex8223 (04-06-2005 17:29:50)


04-06-2005 17:28:22
   
?? gabi23
Cont Sters

Inregistat: 09-05-2005
Mesaje: 21
pt alex8223.... mersi de aprecieri... dar mie mi se par chestii normale... adica asa le vad eu! si nu-i neaparat daca el iti da un pistol sa-i dai si tu unu... poti sa-i dai numa glontu ;)

04-06-2005 22:45:58
   
?? alex8223
Cont Sters

Inregistat: 02-05-2005
Mesaje: 322

gabi23 a scris:

pt alex8223.... mersi de aprecieri... dar mie mi se par chestii normale... adica asa le vad eu! si nu-i neaparat daca el iti da un pistol sa-i dai si tu unu... poti sa-i dai numa glontu ;)


Da! numai ca va trebui sa ma gandesc ca nu e bine sa i-l livrez din pistol direct ca nu stiu daca il poate prinde in maini nu?

O sa-i dau si eu un pistol dar cu apa :)))))))
Ciao amigo!!!..........mai vb ok?


05-06-2005 04:17:23
   
Pagini:  1 2 3 4 ... 33    
Mergeti la