Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / A iubii pe cine nu merita    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 ... 33
XA poeta
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-05-2006
Mesaje: 109
e vorba de o "chimie", de o atractie mai presus de noi, inconstienta si incontrolabila care genereaza asa numita dragoste la prima vedere. Ca o scanteie care te aprinde in interior, dar care se va stinge la fel de repede precum a aparut

19-05-2006 00:05:26
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143
asa e ...

on topic, sa inteleg ca nu merita sa te indragostesti la prima vedere ?

ma cam doare capul ...


19-05-2006 03:41:19
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

XA poeta a scris:

e vorba de o "chimie", de o atractie mai presus de noi, inconstienta si incontrolabila care genereaza asa numita dragoste la prima vedere. Ca o scanteie care te aprinde in interior, dar care se va stinge la fel de repede precum a aparut


  Ai dreptate despre "chimie" si tot ce ai scris in continuare, aceasta logica nu poate fi contrazisa nici macar de majoritacea societatii invidioase si geloase;
 
   Uite de exemplu; o Iubire la prima "vedere": Irinel Columbeanu-Monica Gabor,

  Citeva ne noutati:
Iubita lui Columbeanu se pregateste de balul de absolvire, tanara iubita a miliardarului se pregateste pentru balul de absolvire a liceului. Petrecerea va avea loc la 25 mai, la Bacau, iar printre invitati se afla desigur si Irinel Columbeanu.
   

  “Draga de ea, nu-l vede si ea pe Irinel Columbeanu cum arata? Parca ar fi un bunicut”, a replicat ieri, amuzata, Lavinia Sandru. “Eu nu numai pe acest Irinel il detest, ci pe toti Irineii din Romania, pentru ca se folosesc de relatiile cu diverse fete frumoase. O tanara ar trebui sa-si doreasca langa ea un barbat pe care sa-l respecte si care sa o respecte si dupa ce nu va mai fi frumoasa. Eu mi-am gasit jumatatea, sunt fericita langa sotul meu si le doresc o astfel de sansa tuturor fetelor tinere. “

Articol semnat de Luana Mare


    Scuza-ma ca m-am bagat in vorba cu tine, dar spune si tu, nu arata bine Monica? zau ca oricine s-ar indragosti la prima vedere de ea mai ales ca acum termina si putina scoala nu ca altele. Dar sa stii ca nici Columbeanu nu arata rau la bani lui. Are ceva atragator, de aceea e foarte apreciat de fetitze.


19-05-2006 15:28:26
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Ca sa nu se stinga prea repede scinteia, va urma si o nunta, in August.

19-05-2006 15:31:45
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

NJD a scris:

Scuza-ma ca m-am bagat in vorba cu tine, dar spune si tu, nu arata bine Monica? zau ca oricine s-ar indragosti la prima vedere de ea mai ales ca acum termina si putina scoala nu ca altele. Dar sa stii ca nici Columbeanu nu arata rau la bani lui. Are ceva atragator, de aceea e foarte apreciat de fetitze.


O latura de pasiune mondena pe care ti-o descoperim acum, NJD... Sa-ti fie de bine! Oricum, aici e pe teren sigur si fertil... o jungla in care trebuie tot timpul sa tai liane ca sa vezi padurea...


19-05-2006 16:16:13
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143
NJD,
  Nu vreau sa-ti contest gusturile pt femei, dar mie de exemplu nu-mi se pare atat de frumoasa Monica ... iar Irinel are o fatza de copil (pervers) ... dar vorba ta, la banii lui, nu arata prea rau ...


19-05-2006 21:11:28
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

SandieShaw a scris:


NJD a scris:

Scuza-ma ca m-am bagat in vorba cu tine, dar spune si tu, nu arata bine Monica? zau ca oricine s-ar indragosti la prima vedere de ea mai ales ca acum termina si putina scoala nu ca altele. Dar sa stii ca nici Columbeanu nu arata rau la bani lui. Are ceva atragator, de aceea e foarte apreciat de fetitze.


O latura de pasiune mondena pe care ti-o descoperim acum, NJD... Sa-ti fie de bine! Oricum, aici e pe teren sigur si fertil... o jungla in care trebuie tot timpul sa tai liane ca sa vezi padurea...


     Sandie, nu stiu ce pasiune se pare ca ai descoperit ca am, poate nu m-am exprimat eu bine (Zefli a inteles) dar sa stii ca am fost intotdeauna ca o carte deschisa, in postari (anonimatul imi permite asta)
    Daca nu neg faptul ca sint un "pork" sau "caine" cum a zis Zefli de citeva ori, dar cu conditia sa nu afle "Ambasada"
    ( si de ce ataci purtatorul de stiri vachi?) :) sa si tu un week end placut.


20-05-2006 02:23:23
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100
EU o inteleg pe Monica Gabor ca se culca cu el pt bani , dar ceea ce nu inteleg este cum poate sa se sarute cu un mos libidinos,cum poate sa ii ia limba in gura . CA una este sa il lasi sa-ti bage limba jos , si alta este sa i-o simti in gura ta ,poate isi pierde si proteza in gura fetei . CE scarbos ...! SI culmea e ca EA e cea care il saruta,oare nu ii simte halena de bosorog ,sau poate ca banii i-au luat mintile .

07-06-2006 16:07:48
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143
N-ai inteles nimic, e vorba doar de dragoste intre 2 sufletele care nu s-au nimerit in aceiasi generatie. Ceea ce dovedeste ca dragostea nu are limite. ;)

07-06-2006 18:17:34
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

XA poeta a scris:

e vorba de o "chimie", de o atractie mai presus de noi, inconstienta si incontrolabila care genereaza asa numita dragoste la prima vedere. Ca o scanteie care te aprinde in interior, dar care se va stinge la fel de repede precum a aparut

parerea ta ...la  mine scanteia de care facem vorbire tine de 16 ani am scris bine saisprezece


07-06-2006 18:54:06
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

NJD a scris:


XA poeta a scris:

e vorba de o "chimie", de o atractie mai presus de noi, inconstienta si incontrolabila care genereaza asa numita dragoste la prima vedere. Ca o scanteie care te aprinde in interior, dar care se va stinge la fel de repede precum a aparut


  Ai dreptate despre "chimie" si tot ce ai scris in continuare, aceasta logica nu poate fi contrazisa nici macar de majoritacea societatii invidioase si geloase;
 
   Uite de exemplu; o Iubire la prima "vedere": Irinel Columbeanu-Monica Gabor,

  Citeva ne noutati:
Iubita lui Columbeanu se pregateste de balul de absolvire, tanara iubita a miliardarului se pregateste pentru balul de absolvire a liceului. Petrecerea va avea loc la 25 mai, la Bacau, iar printre invitati se afla desigur si Irinel Columbeanu.
   

  “Draga de ea, nu-l vede si ea pe Irinel Columbeanu cum arata? Parca ar fi un bunicut”, a replicat ieri, amuzata, Lavinia Sandru. “Eu nu numai pe acest Irinel il detest, ci pe toti Irineii din Romania, pentru ca se folosesc de relatiile cu diverse fete frumoase. O tanara ar trebui sa-si doreasca langa ea un barbat pe care sa-l respecte si care sa o respecte si dupa ce nu va mai fi frumoasa. Eu mi-am gasit jumatatea, sunt fericita langa sotul meu si le doresc o astfel de sansa tuturor fetelor tinere. “

Articol semnat de Luana Mare


    Scuza-ma ca m-am bagat in vorba cu tine, dar spune si tu, nu arata bine Monica? zau ca oricine s-ar indragosti la prima vedere de ea mai ales ca acum termina si putina scoala nu ca altele. Dar sa stii ca nici Columbeanu nu arata rau la bani lui. Are ceva atragator, de aceea e foarte apreciat de fetitze.

bah ! esti batut in cap ! si nitelush complexat daca iti poate placea irinel


07-06-2006 18:56:05
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100

  Zefli a scris:

N-ai inteles nimic, e vorba doar de dragoste intre 2 sufletele care nu s-au nimerit in aceiasi generatie. Ceea ce dovedeste ca dragostea nu are limite. ;)
Ma faci sa rad, cine crede ca ea il iubeste sincer ? Oare daca ar fi sarac l-ar mai iubi ?

07-06-2006 19:34:07
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143
La fel de mult si la fel de sincer ...

Femeile vor doar dragoste (stim asta deja, nu?) ... si e un topic in care s-a stabilit deja ca nu conteaza prea mult aspectul fizic ...

And the age is just a number !!!


07-06-2006 19:39:25
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

fi-a-mea a scris:


XA poeta a scris:

e vorba de o "chimie", de o atractie mai presus de noi, inconstienta si incontrolabila care genereaza asa numita dragoste la prima vedere. Ca o scanteie care te aprinde in interior, dar care se va stinge la fel de repede precum a aparut

parerea ta ...la  mine scanteia de care facem vorbire tine de 16 ani am scris bine saisprezece


Esti religios?


07-06-2006 19:57:16
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

fi-a-mea a scris:


XA poeta a scris:

e vorba de o "chimie", de o atractie mai presus de noi, inconstienta si incontrolabila care genereaza asa numita dragoste la prima vedere. Ca o scanteie care te aprinde in interior, dar care se va stinge la fel de repede precum a aparut

parerea ta ...la  mine scanteia de care facem vorbire tine de 16 ani am scris bine saisprezece

Si nu ti sa tocit deloc amnarul !!! 16 ani looool Nici Romeo nu rezista atata . . .. i s-ar fi rupt scara :))))))

Ultima modificare facuta de waldan (08-06-2006 01:04:58)


08-06-2006 01:04:39
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 02-06-2006
Mesaje: 80

SandieShaw a scris:


fi-a-mea a scris:


XA poeta a scris:

e vorba de o "chimie", de o atractie mai presus de noi, inconstienta si incontrolabila care genereaza asa numita dragoste la prima vedere. Ca o scanteie care te aprinde in interior, dar care se va stinge la fel de repede precum a aparut

parerea ta ...la  mine scanteia de care facem vorbire tine de 16 ani am scris bine saisprezece


Esti religios?


Chiar imi impui respect SS ... Cum poti tu sa discuti cu oricine facand abstractie de varsta ... Asta da rabdare ...


08-06-2006 04:13:13
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 02-06-2006
Mesaje: 80

  Zefli a scris:

La fel de mult si la fel de sincer ...

Femeile vor doar dragoste (stim asta deja, nu?) ... si e un topic in care s-a stabilit deja ca nu conteaza prea mult aspectul fizic ...

And the age is just a number !!!


Esti un porc, stiai asta ?


08-06-2006 04:14:07
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

   Zefli a scris:


  Zefli a scris:

La fel de mult si la fel de sincer ...

Femeile vor doar dragoste (stim asta deja, nu?) ... si e un topic in care s-a stabilit deja ca nu conteaza prea mult aspectul fizic ...

And the age is just a number !!!


Esti un porc, stiai asta ?


Yes, Mr. Hyde, you're damm'd right.


08-06-2006 16:37:49
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 02-06-2006
Mesaje: 80
Cred ca ai citat gresit.
Mr. Hyde is not here.


08-06-2006 21:34:27
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
Voi fi si eu batran odata si nu concep ca-mi pot pierde sharmul:)

08-06-2006 21:52:26
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

   Zefli a scris:

Cred ca ai citat gresit.
Mr. Hyde is not here.



Dr. Jekyll, perhaps??


09-06-2006 03:01:48
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 02-06-2006
Mesaje: 80

SandieShaw a scris:


   Zefli a scris:

Cred ca ai citat gresit.
Mr. Hyde is not here.



Dr. Jekyll, perhaps??


Zefli e din Romania si e mandru de asta ... Daca iti plac englezii asa de mult, de ce nu emigrezi ?


09-06-2006 03:13:46
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

   Zefli a scris:

Zefli e din Romania si e mandru de asta ... Daca iti plac englezii asa de mult, de ce nu emigrezi ?


Pentru ca de aici, din Romania, englezii sint extraordiari; am fost acolo si nu mi s-au parut la fel de placuti.


09-06-2006 03:31:35
   
?? webcamboy
Cont Sters

Inregistat: 23-04-2006
Mesaje: 52
A-s bea un ceai cu un englez, la ora 5. Oare ce fel de ceaiuri beau ei atunci ? Stie cineva ?

09-06-2006 22:47:32
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
indian, ceylonez... intr-un cuvint ceai englezesc, dar la ei nu atit materia conteaza, cit ritualul.... faptul ca ei pun "cratima" acolo unde i-e locul....

10-06-2006 00:12:37
   
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249

SandieShaw a scris:

indian, ceylonez... intr-un cuvint ceai englezesc, dar la ei nu atit materia conteaza, cit ritualul.... faptul ca ei pun "cratima" acolo unde i-e locul....

     
   .... unde_i e locul !!!


10-06-2006 03:14:13
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

SIM_ONE62 a scris:


SandieShaw a scris:

indian, ceylonez... intr-un cuvint ceai englezesc, dar la ei nu atit materia conteaza, cit ritualul.... faptul ca ei pun "cratima" acolo unde i-e locul....

     
   .... unde_i e locul !!!



Poti sa treci la locul tau in banca!...:):)


10-06-2006 03:48:39
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
.....si sa vii cu tac-to tuns !...:D:D:D

10-06-2006 10:07:49
   
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249

SandieShaw a scris:


SIM_ONE62 a scris:


SandieShaw a scris:

indian, ceylonez... intr-un cuvint ceai englezesc, dar la ei nu atit materia conteaza, cit ritualul.... faptul ca ei pun "cratima" acolo unde i-e locul....

     
   .... unde_i e locul !!!



Poti sa treci la locul tau in banca!...:):)


E...*rasuflata* !....Expresia, desigur!....Ca shi cutia de ....ceai!!!
Dovedeshti ca tu ar trebui sa treci in banca !
Daca tot ai terminat facultatea, ar fi necesar sa faci shi liceul !!! ....(in situatzia in care tzii neaparat sa *corectezi* , respecta regulile gramaticale ca faci *profesia* de kk ; mai bine treci la...desen!!!) ;)

Ultima modificare facuta de SIM_ONE62 (10-06-2006 20:21:06)


10-06-2006 20:19:58
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

SIM_ONE62 a scris:


SandieShaw a scris:


SIM_ONE62 a scris:


     
   .... unde_i e locul !!!



Poti sa treci la locul tau in banca!...:):)


E...*rasuflata* !....Expresia, desigur!....Ca shi cutia de ....ceai!!!
Dovedeshti ca tu ar trebui sa treci in banca !
Daca tot ai terminat facultatea, ar fi necesar sa faci shi liceul !!! ....(in situatzia in care tzii neaparat sa *corectezi* , respecta regulile gramaticale ca faci *profesia* de kk ; mai bine treci la...desen!!!) ;)


Acu' ca te-ai rasuflat precum punga de un leu legata la gura... poti sa mai treci o data in banca!

"Profesia" aia de care vorbesti are reguli gramaticale? n-am observat, si doar vad pe aici profesioniste postind cite cava in fiecare zi... :):) din pacate eu am apucat sa mai invat cite ceva, asa ca n-am mai intrat in bransa... inclusiv desenul... te prinzi intr-un concurs de mizgaleli cu mine, scump(o)?

Ultima modificare facuta de SandieShaw (11-06-2006 00:14:54)


11-06-2006 00:07:09
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

SandieShaw a scris:


fi-a-mea a scris:


XA poeta a scris:

e vorba de o "chimie", de o atractie mai presus de noi, inconstienta si incontrolabila care genereaza asa numita dragoste la prima vedere. Ca o scanteie care te aprinde in interior, dar care se va stinge la fel de repede precum a aparut

parerea ta ...la  mine scanteia de care facem vorbire tine de 16 ani am scris bine saisprezece


Esti religios?

esti rautacioasa...?sa stiu cum iti raspund:)


11-06-2006 22:51:10
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

waldan a scris:


fi-a-mea a scris:


XA poeta a scris:

e vorba de o "chimie", de o atractie mai presus de noi, inconstienta si incontrolabila care genereaza asa numita dragoste la prima vedere. Ca o scanteie care te aprinde in interior, dar care se va stinge la fel de repede precum a aparut

parerea ta ...la  mine scanteia de care facem vorbire tine de 16 ani am scris bine saisprezece

Si nu ti sa tocit deloc amnarul !!! 16 ani looool Nici Romeo nu rezista atata . . .. i s-ar fi rupt scara :))))))

din pacate sunt in tip perseverent:cu sau fara scara...:)


11-06-2006 22:51:59
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

SandieShaw a scris:


SIM_ONE62 a scris:


SandieShaw a scris:




Poti sa treci la locul tau in banca!...:):)


E...*rasuflata* !....Expresia, desigur!....Ca shi cutia de ....ceai!!!
Dovedeshti ca tu ar trebui sa treci in banca !
Daca tot ai terminat facultatea, ar fi necesar sa faci shi liceul !!! ....(in situatzia in care tzii neaparat sa *corectezi* , respecta regulile gramaticale ca faci *profesia* de kk ; mai bine treci la...desen!!!) ;)


Acu' ca te-ai rasuflat precum punga de un leu legata la gura... poti sa mai treci o data in banca!

"Profesia" aia de care vorbesti are reguli gramaticale? n-am observat, si doar vad pe aici profesioniste postind cite cava in fiecare zi... :):) din pacate eu am apucat sa mai invat cite ceva, asa ca n-am mai intrat in bransa... inclusiv desenul... te prinzi intr-un concurs de mizgaleli cu mine, scump(o)?

sadieee!!! ntttzz ce fata rea  !


11-06-2006 22:54:46
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

fi-a-mea a scris:


SandieShaw a scris:


fi-a-mea a scris:


parerea ta ...la  mine scanteia de care facem vorbire tine de 16 ani am scris bine saisprezece


Esti religios?

esti rautacioasa...?sa stiu cum iti raspund:)


Nu, incercam sa extrag o concluzie dintr-o diferenta : 19-16=3


11-06-2006 22:55:29
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
llooooll!cu aritmetica stai bine...mai rau la alte capitole...intuitia ta feminina nu-ti spune chiar nimic! te-a tradat!

11-06-2006 23:08:41
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Poate, dar intuitia mea masculina imi sopteste ca daca vrei sa vinezi vulpea tre' s-o scoti intii din vizuina...

11-06-2006 23:14:05
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

SandieShaw a scris:

Poate, dar intuitia mea masculina imi sopteste ca daca vrei sa vinezi vulpea tre' s-o scoti intii din vizuina...

mda...! touche ! numa' vezi mataluta...e greu vanatul cibernetic...cand zici ca ai prins o coada...zbang un benghi in frunte...


11-06-2006 23:17:08
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

fi-a-mea a scris:


SandieShaw a scris:

Poate, dar intuitia mea masculina imi sopteste ca daca vrei sa vinezi vulpea tre' s-o scoti intii din vizuina...

mda...! touche ! numa' vezi mataluta...e greu vanatul cibernetic...cand zici ca ai prins o coada...zbang un benghi in frunte...


Da, corect... de-aia accept sa particip exclusiv la vinatoare de pixeli (la una de vulpi nu m-ai prinde)... si trei "benghiuri" de-as incasa, stapina profilului nu face cucuie... si nici nu-si modifica buletinul...

Ultima modificare facuta de SandieShaw (11-06-2006 23:26:52)


11-06-2006 23:25:37
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

SandieShaw a scris:


fi-a-mea a scris:


SandieShaw a scris:

Poate, dar intuitia mea masculina imi sopteste ca daca vrei sa vinezi vulpea tre' s-o scoti intii din vizuina...

mda...! touche ! numa' vezi mataluta...e greu vanatul cibernetic...cand zici ca ai prins o coada...zbang un benghi in frunte...


Da, corect... de-aia accept sa particip exclusiv la vinatoare de pixeli (la una de vulpi nu m-ai prinde)... si trei "benghiuri" de-as incasa, stapina profilului nu face cucuie...

putem continua conversatia ...in alta parte? live cred ca as fi mai inspirat sa-ti dau replicile...


11-06-2006 23:27:24
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

fi-a-mea a scris:


waldan a scris:


fi-a-mea a scris:


parerea ta ...la  mine scanteia de care facem vorbire tine de 16 ani am scris bine saisprezece

Si nu ti sa tocit deloc amnarul !!! 16 ani looool Nici Romeo nu rezista atata . . .. i s-ar fi rupt scara :))))))

din pacate sunt in tip perseverent:cu sau fara scara...:)

fereasca domnu sa sape careva o groapa in drumul tau . . . . . .


12-06-2006 01:40:51
   
?? webcamboy
Cont Sters

Inregistat: 23-04-2006
Mesaje: 52
Sandie, se pare ca te-ai molipsit de virusul rautatii,tocmai tu care stateai deoparte de toate rautatile care se scriau pe aici . Sper sa ma insel , si sa ramai macar tu cu acea inocenta a incepatorilor. Pt ca eu regret ca m-am certat cu cate cineva pe aici , in definitiv nici nu ne cunoastem personal , dar suntem tare ofuscati cand cineva indrazneste sa ne atace .

12-06-2006 02:07:58
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

webcamboy a scris:

Sandie, se pare ca te-ai molipsit de virusul rautatii,tocmai tu care stateai deoparte de toate rautatile care se scriau pe aici . Sper sa ma insel , si sa ramai macar tu cu acea inocenta a incepatorilor. Pt ca eu regret ca m-am certat cu cate cineva pe aici , in definitiv nici nu ne cunoastem personal , dar suntem tare ofuscati cand cineva indrazneste sa ne atace .


ei, nu chiar asa... ma mai iau si eu in vorbe cu baieti si fete, deopotriva si laolalta, ca nici acum nu am invatat sa deosebesc cine-i baiat si cine-i fata pe forum :x;)


12-06-2006 03:42:14
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100
Ok,m-am linistit, ca ma gandeam ca pasul urmator sa nu fie o injuratura birjareasca . SI apropo, renule,pe unde umbli ?

12-06-2006 15:43:13
   
?? webcamboy
Cont Sters

Inregistat: 23-04-2006
Mesaje: 52

SandieShaw a scris:


webcamboy a scris:

Sandie, se pare ca te-ai molipsit de virusul rautatii,tocmai tu care stateai deoparte de toate rautatile care se scriau pe aici . Sper sa ma insel , si sa ramai macar tu cu acea inocenta a incepatorilor. Pt ca eu regret ca m-am certat cu cate cineva pe aici , in definitiv nici nu ne cunoastem personal , dar suntem tare ofuscati cand cineva indrazneste sa ne atace .


ei, nu chiar asa... ma mai iau si eu in vorbe cu baieti si fete, deopotriva si laolalta, ca nici acum nu am invatat sa deosebesc cine-i baiat si cine-i fata pe forum :x;)

Aici ai dreptate.


15-06-2006 23:50:11
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055

ani23 bi a scris:

Ok,m-am linistit, ca ma gandeam ca pasul urmator sa nu fie o injuratura birjareasca . SI apropo, renule,pe unde umbli ?


Blondino, te-ai vopsit?! Vad ca ai luat si niste bitter...


16-06-2006 02:12:06
   
?? marianad
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2005
Mesaje: 11
Iubirea adevarata nu se stinge niciodata. Nu este aici vorba de aceasta relatie fizica, ce se ptroduce in momentul cand iubesti pe cineva, ci o contopire la nivel sufletesc, de energii nevazute, care isi lasa amprenta in fiinta ta. Si, daca pentru un moment am putea sa extrapolam fiinta noastra in lumea spiritului, a formelor sufletesti, acolo unde viata traieste liber si nesfarsit,am vedea o uniune de corpuri de lumina; o lumina cu alta lumina. Acolo nu mai esti ea si el. Sunt originile, sufletele care comunica liber, neingradite de griji, probleme existentiale, de imagine personala, de orgolii, etc...

blondina2

blondina2 a scris:

VI sa intamplat vreodata sa va indragostiti rau de tot de o persoana care la prima vedere este chiar ceea ce cautati..ca dupa un timp sa va dati seama ca de fapt nu este nici pe departe cel de care te-ai indragostit...cel care ai fii vrut sa fie,si totusi sa nu poti pune capat relatiei ?  EI bine,mie mi sa intamplat..vroiam sa termin acea legatura,dar nu puteam,simteam cum tresar la fiecare telefon al lui,chiar daca imi propusesem sa nu-i mai raspund ! Stiam ca ma ranit,ca nu merita iubirea mea,dar eram ca o carpa in fata lui,ma inmuiam toata...si el simtea chiar daca ma dadeam eu mare...IAR in momentele intime..ce sa mai zic..mai are rost sa spun ca-l iubeam cu trupul si cu sufletul,ca ii aratam toata iubirea de care eram in stare?  DAR cu toate astea ,stiam ca nu ma merita,ca ii place ca il iubesc,si din aceasta cauza ma ranea,crezand ca iubirea asta nu va avea si un final. II era greu sa creada cand ii spuneam ca fac eforturi sa-l uit...VREAU sa-mi povestiti si voi despre iubiri din acesttea atat de intense..cand simteati ca va sufocati..ca nu puteti iesi dintr-o relatie...pentru ca il ( o) iubeai prea mult.  SI cum sa sfarsit,pentru ca totul are un sfarsit,mai bun sau mai rau...VA PUP.


16-06-2006 04:23:34
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

ani23 bi a scris:


  Zefli a scris:

N-ai inteles nimic, e vorba doar de dragoste intre 2 sufletele care nu s-au nimerit in aceiasi generatie. Ceea ce dovedeste ca dragostea nu are limite. ;)
Ma faci sa rad, cine crede ca ea il iubeste sincer ? Oare daca ar fi sarac l-ar mai iubi ?

ai dreptate dragostea in saracie a devenit ceva de domeniul ADAM SI EVA


16-06-2006 22:30:59
   
?? webcamboy
Cont Sters

Inregistat: 23-04-2006
Mesaje: 52
Asa e, deci nu incercati sa ma convingeti ca banul nu are nici un cuvant de spus . Suntem sclavii banilor, de ei depind fericirea si de multe ori si sanatatea noastra .

21-06-2006 14:58:39
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 02-06-2006
Mesaje: 80
banii sunt importanti, dar chiar nu aduc fericirea ...

:D

am citit undeva ca fericirea consta in munca ... banii obtinuti fara munca aduc doar placere, nu fericire ...  :P


22-06-2006 02:47:37
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

   Zefli a scris:

banii sunt importanti, dar chiar nu aduc fericirea ...

:D

am citit undeva ca fericirea consta in munca ... banii obtinuti fara munca aduc doar placere, nu fericire ...  :P


Daca iti trimit doua lopeti si o groapa esti fericit ??? :)))))


23-06-2006 04:12:33
   
Pagini: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 ... 33    
Mergeti la