Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / A iubii pe cine nu merita    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 ... 33

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Sh-am sa-mi iai nevasta shchioapa,
Io sa joc, ea sa nu poataaaaa !...
Sh-am sa-mi iau nevasta oarba,
Io sa joc , ea sa nu vadaaaaa !....
Sh-am sa-mi iau nevasta surda.
Io sa joc, ea sa n-audaaaaa !...


Zi-i, shaure, 'tu-ti basca ma-ti ! Zi-i , ca mi-a venit bazdacu, pa lume si pa viatza !....
(Blondino, stii piesa asta ?) :D:D:D


01-09-2006 22:48:57
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055

ani23 bi a scris:


ariela a scris:

Blondina, uneori cind te citesc, am impresia ca ma citesc pe mine.Aceleasi intrebari si raspunsuri, aceleasi dileme, acelasi romantism incurabil, doar la mine...rani mai multe si iubiri neimpartasite, poate si datorita virstei mele.Toate se intimpla de asa natura, incit ajungi la un moment dat, sa te intrebi daca mai exista cu adevarat iubire, sau daca iubirea nu este decit o iluzie, in care noi vrem sa credem si pe care o alimentam zi de zi, si avem grija sa nu se piarda.Ce am putea pierde, de fapt, o iluzie?...Iluzie creata de noi, din teama de singuratate.Daca ar exista cu adevarat iubire, toti oamenii acestui pamint ar fi fericiti.Dar pt. ca nu exista in realitate, exista razboaie, foamete, bogati si saraci, etc.IUBIREA NU EXISTA DECIT IN OCHII CELUI CE IUBESTE, CELUI CE O CREEAZA.
Noi femeile cautam iubirea ,iar barbatii cauta aventura. Credeti ca o femeie care are o vasta experienta cu barbatii (!) mai poate iubi? Sau e nevoie de ceva inocenta pt a simti acel fior? Intr-o lume in care fiecare incearca sa se capatuiasca , sa aiba mai mult decat vecinul (care si-a schimbat masina) ,sa dobandeasca un statut de invidiat, oare iubirea mai are loc in sufletul si gandurile noastre ? Oare ar trebui sa fac pe proasta (ca oricum sunt blonda ) si sa nu vad ca cel care ma doreste vrea de fapt doar trupul meu,si sa ma indragostesc de el ,cu toate suferintele ce deriva din acest fapt ? Sa fiu oarba si sa nu-i vad defectele si mitocaniile ? Sa fiu surda si sa nu aud voce de femeie la telefon, atunci cand el spune ca l-a sunat seful si trebuie sa fuga la sedinta? Experienta acumulata din deceptiile avute cu barbatii,m-au facut imuna la iubire (?). As vrea sa iubesc , si nu mai pot ! E vina mea,e vina lor ?   Si sa nu uit : asta nu e contul meu , asa ca nu imi scrieti mesaje, nici in privat.


Ai intalnit numai tipi banali, ghinionul tau e ca nu ma cunosti. :D


02-09-2006 05:52:57
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
opa...interesanta afirmatie...( abia astept raspunsul de la ani32bi)

02-09-2006 19:19:50
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Nu este vorba ca nu mai cred in iubire, doar ca...viata m-a invatat ca nu trebuie sa investesc acolo unde nu se merita. Vad ca un barbat e mitocan si ma insala, il tratez ca atare, adica il uit.Adevarul e ca in ultima vreme, nu prea am mai intilnit barbati de o inalta factura, ci doar banali, care se cred interesanti, iar eu le alimentez impresia asta.Stiti cum se spune:,,cind omul e prost, nu-i pui oglinda in fata, ci ai alimentezi prostia''.Chiar ma intrebam oare unde au disparut toti barbatii maturi si adevarati din Romania?...Sa fi emigrat toti (peste Ocean)? Ca, oricum, am fost acuzati ca am fi exportat toate mintile luminate.
Iar acelor ce au ramas, sa le fi murit sufletele pe parcurs, datorita necazurilor si lipsurilor financiare?
Doamnelor si domnisoarelor, ar trebui sa luam atitudine! Se intimpla un genocid, la adresa sufletelor barbatilor din aceasta tara. ;) Iar daca ei nu observa...sa le atragem noi atentia, va rog.


02-09-2006 20:14:11
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100

sjf a scris:


ani23 bi a scris:


ariela a scris:

Blondina, uneori cind te citesc, am impresia ca ma citesc pe mine.Aceleasi intrebari si raspunsuri, aceleasi dileme, acelasi romantism incurabil, doar la mine...rani mai multe si iubiri neimpartasite, poate si datorita virstei mele.Toate se intimpla de asa natura, incit ajungi la un moment dat, sa te intrebi daca mai exista cu adevarat iubire, sau daca iubirea nu este decit o iluzie, in care noi vrem sa credem si pe care o alimentam zi de zi, si avem grija sa nu se piarda.Ce am putea pierde, de fapt, o iluzie?...Iluzie creata de noi, din teama de singuratate.Daca ar exista cu adevarat iubire, toti oamenii acestui pamint ar fi fericiti.Dar pt. ca nu exista in realitate, exista razboaie, foamete, bogati si saraci, etc.IUBIREA NU EXISTA DECIT IN OCHII CELUI CE IUBESTE, CELUI CE O CREEAZA.
Noi femeile cautam iubirea ,iar barbatii cauta aventura. Credeti ca o femeie care are o vasta experienta cu barbatii (!) mai poate iubi? Sau e nevoie de ceva inocenta pt a simti acel fior? Intr-o lume in care fiecare incearca sa se capatuiasca , sa aiba mai mult decat vecinul (care si-a schimbat masina) ,sa dobandeasca un statut de invidiat, oare iubirea mai are loc in sufletul si gandurile noastre ? Oare ar trebui sa fac pe proasta (ca oricum sunt blonda ) si sa nu vad ca cel care ma doreste vrea de fapt doar trupul meu,si sa ma indragostesc de el ,cu toate suferintele ce deriva din acest fapt ? Sa fiu oarba si sa nu-i vad defectele si mitocaniile ? Sa fiu surda si sa nu aud voce de femeie la telefon, atunci cand el spune ca l-a sunat seful si trebuie sa fuga la sedinta? Experienta acumulata din deceptiile avute cu barbatii,m-au facut imuna la iubire (?). As vrea sa iubesc , si nu mai pot ! E vina mea,e vina lor ?   Si sa nu uit : asta nu e contul meu , asa ca nu imi scrieti mesaje, nici in privat.


Ai intalnit numai tipi banali, ghinionul tau e ca nu ma cunosti. :D
Zapacitule, dar te-am cunoscut,pe webcam si mi-ai debitat niste monstruozitati,ti minte ? Ma speriasei de tot , credeam ca citesc pe mess o carte de groaza, iar tu,personajul principal imi dadeai fiori ! Ce minte diabolica ai !

03-09-2006 00:34:13
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055
Gresesti draga mea! Un chat de 10 minute nu inseamna ca m-ai cunoscut, iar eu nici macar nu pusesem webcam-ul. Iar de la a-ti spune ca daca nu exista cadavru atunci nu exista crima (si cum as fi scapat eu de cadavru) pana la a fi un monstru e cale lunga ... Tu oricum erai terminata pentru ca iti adusesesi aminte de intreruperile de sarcina, iar in mintea ta totul era amplificat de 10 ori. Dupa ca am vazut eu la tine atunci, cred ca ai vrea doar sa fii tinuta in brate, sa fii alintata, sa mergeti impreuna la cumparaturi, sa gatiti, sa faceti totul in 2. Si daca nu vorbeste ca unul din Ferentari, daca nu tipa la meci si daca nu face exces de bere te-a dat gata, ai fi pregatita sa te si casatoresti iarasi.

03-09-2006 13:35:26
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
:))

cum este cu evaluarea de 20 de secunde ? se aplica si pe chat , webcam ?


03-09-2006 15:46:48
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055
Nu se aplica, dar eu sunt un caz special ;)

03-09-2006 17:15:50
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100

sjf a scris:

Gresesti draga mea! Un chat de 10 minute nu inseamna ca m-ai cunoscut, iar eu nici macar nu pusesem webcam-ul. Iar de la a-ti spune ca daca nu exista cadavru atunci nu exista crima (si cum as fi scapat eu de cadavru) pana la a fi un monstru e cale lunga ... Tu oricum erai terminata pentru ca iti adusesesi aminte de intreruperile de sarcina, iar in mintea ta totul era amplificat de 10 ori. Dupa ca am vazut eu la tine atunci, cred ca ai vrea doar sa fii tinuta in brate, sa fii alintata, sa mergeti impreuna la cumparaturi, sa gatiti, sa faceti totul in 2. Si daca nu vorbeste ca unul din Ferentari, daca nu tipa la meci si daca nu face exces de bere te-a dat gata, ai fi pregatita sa te si casatoresti iarasi.

Asa o fi, nu m-am gandit , de fapt eu nu mai gandesc,imi pastrez energia creatoare pt cel care va fi iubitul meu , ca atunci cand iubesc devin poeta (!) . Serios! Daca ati sti ce frumos fac versuri,ati fi uimiti,dar muza vine la mine numai atunci cand iubesc ,, iar asta e ,,cam rar ,din pacate . Cum sa fac sa ma inamorez de un tip care ,desi dragutz,nu-mi inspira nimic ? De fapt,cred ca el ar trebui sa ma faca sa-l iubesc ,nu,,? Dar ,,,cine are rabdare cu mine ? De ce nu au barbatii rabdare ,de ce nu incearca sa ajunga si la inima femeii ,nu doar in asternutul ei ?


04-09-2006 00:35:02
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100

da_si_nu a scris:

:))

cum este cu evaluarea de 20 de secunde ? se aplica si pe chat , webcam ?
EU daca vad ca tipul e brunet,ii si inchid,nu mai stau la discutii! Sti ca ma refer la tigani. Iar daca e un tip dragutz, vorbesc cu el sa-l vad ce debiteaza din capsorul ala frumusel , ca uneori nu-mi trebuie mult timp, ca incepe sa-mi explice cum si-o freaca el in timp ce cu o mana tasteaza . SI cum probabil crede ca eu nu-mi dau seama ce anume freaca el ,tine neaparat sa-mi si arate cu lux de amanunte. Sant sigura ca si tu patesti la fel ,nu-i asa ?

04-09-2006 00:43:04
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423

ariela a scris:

Blondina, uneori cind te citesc, am impresia ca ma citesc pe mine.Aceleasi intrebari si raspunsuri, aceleasi dileme, acelasi romantism incurabil, doar la mine...rani mai multe si iubiri neimpartasite, poate si datorita virstei mele.Toate se intimpla de asa natura, incit ajungi la un moment dat, sa te intrebi daca mai exista cu adevarat iubire, sau daca iubirea nu este decit o iluzie, in care noi vrem sa credem si pe care o alimentam zi de zi, si avem grija sa nu se piarda.Ce am putea pierde, de fapt, o iluzie?...Iluzie creata de noi, din teama de singuratate.Daca ar exista cu adevarat iubire, toti oamenii acestui pamint ar fi fericiti.Dar pt. ca nu exista in realitate, exista razboaie, foamete, bogati si saraci, etc.IUBIREA NU EXISTA DECIT IN OCHII CELUI CE IUBESTE, CELUI CE O CREEAZA.

nu inteleg care e romantismul Blondinei sau Dianei..adica tot aia!..unde vezi romantismul in dezbracatul in fata camerei web..folosirea degetelor in anumite activitati tot in fata webului..a obiectelor de plastic...sau sa inteleg ariela..ca si tu esti o producatoare?..succes..dar nu cred in romantismul tau..care trece prin slitul barbatiilor..sau prin apropiere..adica prin buzunare


04-09-2006 15:56:12
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100

stefan_o a scris:


ariela a scris:

Blondina, uneori cind te citesc, am impresia ca ma citesc pe mine.Aceleasi intrebari si raspunsuri, aceleasi dileme, acelasi romantism incurabil, doar la mine...rani mai multe si iubiri neimpartasite, poate si datorita virstei mele.Toate se intimpla de asa natura, incit ajungi la un moment dat, sa te intrebi daca mai exista cu adevarat iubire, sau daca iubirea nu este decit o iluzie, in care noi vrem sa credem si pe care o alimentam zi de zi, si avem grija sa nu se piarda.Ce am putea pierde, de fapt, o iluzie?...Iluzie creata de noi, din teama de singuratate.Daca ar exista cu adevarat iubire, toti oamenii acestui pamint ar fi fericiti.Dar pt. ca nu exista in realitate, exista razboaie, foamete, bogati si saraci, etc.IUBIREA NU EXISTA DECIT IN OCHII CELUI CE IUBESTE, CELUI CE O CREEAZA.

nu inteleg care e romantismul Blondinei sau Dianei..adica tot aia!..unde vezi romantismul in dezbracatul in fata camerei web..folosirea degetelor in anumite activitati tot in fata webului..a obiectelor de plastic...sau sa inteleg ariela..ca si tu esti o producatoare?..succes..dar nu cred in romantismul tau..care trece prin slitul barbatiilor..sau prin apropiere..adica prin buzunare

Crezi ca o femeie care are experienta cu barbatii nu poate fi romantica ? ca nu mai are suflet ? asta crezi tu ,mai stefan ?


04-09-2006 16:34:46
   
?? silviu@
Cont Sters

Inregistat: 21-12-2004
Mesaje: 219
stefan fiind renu...

04-09-2006 18:23:06
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100

renu a scris:

blondina?...ce de deceptii ai avut!...imi vine sa plang...:(...apropo de unde era tipul ala?

renule,mi-e dor de tine .


05-09-2006 02:32:49
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100

silviu@ a scris:

stefan fiind renu...
chiar daca e , e de-al nostru,doar nu o sa il dam afara acum in pragul iernii .

05-09-2006 02:33:45
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
aqm incercat sa-mi pun poza unui ren..dar a fost refuzata

05-09-2006 14:47:05
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100

stefan_o a scris:

aqm incercat sa-mi pun poza unui ren..dar a fost refuzata
Pentru ca nu mai era loc si de coarne,nu?

05-09-2006 16:06:12
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
de bot nu era loc!..

05-09-2006 18:39:00
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Chiar nu sunt producatoare, mai Stefane.Daca puteam sa o fac ajungeam departe....Dar sunt un dinozaur, pe cale de disparitie, asta e! Regret daca te deceptionez, poate vei fi uimit de sinceritatea mea.Nu sunt adepta sexului pe net.Imi place prea mult sa traiesc viata, pt. a o inlocui cu o realitate virtuala, care nu ofera decit iluzii frumos ambalate.Am trecut de virsta aparentelor.Nu-mi plac minciunile, chiar daca sunt frumoase, prefer adevarul, chiar daca e dur.Pt. ca sunt o dura, viata m-a facut asa.Si nu am prea mare experienta la barbati, (sunt alte pustoaice care imi dau lectii),pt. ca de felul meu, am avut numai relatii stabile de lunga durata, din care am invatat, sa nu mai pun atita suflet, ,,face rau la ficat''. :D

stefan_o a scris:


ariela a scris:

Blondina, uneori cind te citesc, am impresia ca ma citesc pe mine.Aceleasi intrebari si raspunsuri, aceleasi dileme, acelasi romantism incurabil, doar la mine...rani mai multe si iubiri neimpartasite, poate si datorita virstei mele.Toate se intimpla de asa natura, incit ajungi la un moment dat, sa te intrebi daca mai exista cu adevarat iubire, sau daca iubirea nu este decit o iluzie, in care noi vrem sa credem si pe care o alimentam zi de zi, si avem grija sa nu se piarda.Ce am putea pierde, de fapt, o iluzie?...Iluzie creata de noi, din teama de singuratate.Daca ar exista cu adevarat iubire, toti oamenii acestui pamint ar fi fericiti.Dar pt. ca nu exista in realitate, exista razboaie, foamete, bogati si saraci, etc.IUBIREA NU EXISTA DECIT IN OCHII CELUI CE IUBESTE, CELUI CE O CREEAZA.

nu inteleg care e romantismul Blondinei sau Dianei..adica tot aia!..unde vezi romantismul in dezbracatul in fata camerei web..folosirea degetelor in anumite activitati tot in fata webului..a obiectelor de plastic...sau sa inteleg ariela..ca si tu esti o producatoare?..succes..dar nu cred in romantismul tau..care trece prin slitul barbatiilor..sau prin apropiere..adica prin buzunare


Ultima modificare facuta de ariela (05-09-2006 19:12:23)


05-09-2006 19:10:41
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423

ani23 bi a scris:


renu a scris:

blondina?...ce de deceptii ai avut!...imi vine sa plang...:(...apropo de unde era tipul ala?

renule,mi-e dor de tine .

doamne!! sa vezi mie ce dor mie de tine!...


05-09-2006 19:20:18
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

andreeas74 a scris:

nu ..te citesc atat de mult pe cat mi_as fi dorit, fi! :) sa fie ..tocmai nickname_ul cel care_mi...ordona indispozitia permanenta!? :) Nush! ...(ti_ai permis aluziile respective ...intr_o postare anterioara! ..si chiar m_as fi mirat sa "fi fost vreodata a ta"...asa incat concluziile la care ai ajuns...sa capete valoare de ...adevar!? :) atata tot! In rest? postezi cum , cat si cui vrei dumneata! Dar mai ales...cui iti permite! :) ;)

:) Sunt atat de putine PERSOANE aici, incat, asta este  categoric singurul ,motiv care te face sa crezi c-as fi simpatica! :) Sincera? Intotdeauna! Dar simpatica aproape niciodata si asta se datoreaza faptului ca ...spun lucrurilor pe nume si ..mai si iau foc in fata magariei!:) ...Postari lungi, multe, frumoase! Care sa te satisfaca!:)

O ultima adaugire: chiar daca ...site_ul este unul ..."de profil"...nu toti cei care_l acceseaza sau care mai si intarzie pe_aici..isi au scopul definit de ...titulatura! :) sau, altfel spus: nu toate catelele sunt in calduri, cherule! :) crede_ma!

Si tie, o zi frumoasa! Iti multumesc pentru aprecieri! :)

ce pacat ! eu tocmai dupa catele in calduri ma aflu p-acilea sa !


07-09-2006 17:28:54
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
citind postarile din topicul asta vad ca au aparut niste lesbi...ce pacat ca ma simt frustrat ca ma simt exclus...hai,mah,incercati sa bagati la mijloc si un barbat rafinat:ce zici Ariel ? blondina , bi  etc.

07-09-2006 17:33:57
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100

fii-a-mea a scris:

citind postarile din topicul asta vad ca au aparut niste lesbi...ce pacat ca ma simt frustrat ca ma simt exclus...hai,mah,incercati sa bagati la mijloc si un barbat rafinat:ce zici Ariel ? blondina , bi  etc.

EU sunt blondina,diana,webcamboy,corinuta, si nici nu mai stiu cate alte nume mai am pe net . DAR tu cine esti?


07-09-2006 23:31:22
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
diana, indiferent de nume, nick....tot tu esti..asa-i ?

08-09-2006 01:44:58
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100

silviu@ a scris:

stefan fiind renu...
  Cred ca ai dreptate, ca prea e rautacios, iar asta e specific renului,pentru ca traind in zona rece ,are sufletul inghetat .

10-09-2006 00:38:43
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

fii-a-mea a scris:

citind postarile din topicul asta vad ca au aparut niste lesbi...ce pacat ca ma simt frustrat ca ma simt exclus...hai,mah,incercati sa bagati la mijloc si un barbat rafinat:ce zici Ariel ? blondina , bi  etc.

A fi o femeie care gindeste si care nu face compromisuri cu viata, la tine inseamna a fi lesbi?...
Sorry, baiatu', dar esti intr-o ceata deasa si intr-o eroare fatala.


10-09-2006 00:39:03
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
Nu doare eroarea, doare cind descoperi ca ai fost intr-o eroare....na ca am zis-o

10-09-2006 06:32:14
   
?? Sorin Andrei
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2006
Mesaje: 26

ariela a scris:


fii-a-mea a scris:

citind postarile din topicul asta vad ca au aparut niste lesbi...ce pacat ca ma simt frustrat ca ma simt exclus...hai,mah,incercati sa bagati la mijloc si un barbat rafinat:ce zici Ariel ? blondina , bi  etc.

A fi o femeie care gindeste si care nu face compromisuri cu viata, la tine inseamna a fi lesbi?...
Sorry, baiatu', dar esti intr-o ceata deasa si intr-o eroare fatala.

Lasa-l si pe el sa traiasca ,e greu rau sa cetesti un profil ,partea amuzanta apare in momentul in care realizeaza ca a gresit persoana - oare vom vedea nisste "scuze" pe aci??:))))


10-09-2006 11:36:08
   
?? Sorin Andrei
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2006
Mesaje: 26

fii-a-mea a scris:

citind postarile din topicul asta vad ca au aparut niste lesbi...ce pacat ca ma simt frustrat ca ma simt exclus...hai,mah,incercati sa bagati la mijloc si un barbat rafinat:ce zici Ariel ? blondina , bi  etc.

De curand am dezvoltat cu o femeie acest subiect si treb sa recunoas ca au tot dreptul ..ce-ai zice dc as adauga io la mine in profil "Bi" ? te intereseaza :*
:)))))))


10-09-2006 11:38:28
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

ariela a scris:

Nu este vorba ca nu mai cred in iubire, doar ca...viata m-a invatat ca nu trebuie sa investesc acolo unde nu se merita. Vad ca un barbat e mitocan si ma insala, il tratez ca atare, adica il uit.Adevarul e ca in ultima vreme, nu prea am mai intilnit barbati de o inalta factura, ci doar banali, care se cred interesanti, iar eu le alimentez impresia asta.Stiti cum se spune:,,cind omul e prost, nu-i pui oglinda in fata, ci ai alimentezi prostia''.Chiar ma intrebam oare unde au disparut toti barbatii maturi si adevarati din Romania?...Sa fi emigrat toti (peste Ocean)? Ca, oricum, am fost acuzati ca am fi exportat toate mintile luminate.
Iar acelor ce au ramas, sa le fi murit sufletele pe parcurs, datorita necazurilor si lipsurilor financiare?
Doamnelor si domnisoarelor, ar trebui sa luam atitudine! Se intimpla un genocid, la adresa sufletelor barbatilor din aceasta tara. ;) Iar daca ei nu observa...sa le atragem noi atentia, va rog.

a spus cineva pe acest sit "iubirea este altruista......
dragostea este egoista.........se predica iubirea......nu dragostea
a iubi cred ca este diferit de  fi indragostit..."
Ai dreptate , se intampla un genocid , intrebarea e :cine e cu adevart vinovat?eii insisi? ma indoiesc
barbatii au devenit cinici pt.ca tebuie sa plateasca , in permanentza ,oficial sau neoficial (nu ma refer la prostitutie ci la obligatia de a intretine material capriciile celuilalt), pt a avea parte de o farama de iubire , de ce ideea asta persista , ca femeilor sa li se cuvina totul , fara sa ofere in schimb decat ce vor , ce au chef , cand au chef .
Daca in cuplu nu exista un echilibru afectiv ,inseamna ca cel putin unul din ei e egoist .Nu intotdeauna cel ce se plange mai tare , are si dreptate , eu cred ca dimpotriva , barbatii nu au dreptul sa se planga , iar cand o fac , toti si toate il ia in ras . Asta e genocidul .Din cate stiu ,o femeie poate face ce vrea cu un barbat , dar nu prin forta ,nici prin critica  ci prin iubire ,afectiune , daruire ,respect .Sunt ferm convins ca majoritatea barbatilor ar fi capabili sa-si dea si viatza pt o asemenea femeie .Problema e ca nu mai cred in corectitudinea , generozitatea acestor femei , devin cinici , materialisti,profitori , egoisti , dar principala vina nu ei o au ci femeile ce i au impins aici .Vina acestor barbati e ca nu incearca sa inteleaga de ce si cum.


11-09-2006 14:24:41
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Observ ca exista o teama persistenta de a se exprima liber pe acest forum , banuiesc e vina acelor care critica in permanentza , nu mai vorbesc de insulte , camuflate sau nu .Discutiile pot fi constructive , chiar daca nu sunt pe gustul tuturor , oricine isi poate spune parerea fara sa critice si sa insulte .Cred ca ar fi mai interesant  si evolutiv.Va doresc tot ce e mai bun in viatza , la toti , pt ca toti atisuferit sau suferiti inca , chiar daca supraoamenii nu recunosc....nici macar fatza de ei insisi

11-09-2006 14:39:50
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Ai dreptate Soryn, pina la un punct.Nu femeile sunt vinovate....dar nici barbatii.Vinovata este lipsa lor de constienta si faptul ca se lasa manipulati de o societate bolnava, ca cea din Romania de azi.Atunci cind societatea e bolnava, oamenii(fie femei sau barbati) devin animale.

Ultima modificare facuta de ariela (11-09-2006 22:15:04)


11-09-2006 21:45:36
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Intr-o tara in care nivelul de trai este mai ridicat si sistemul economic functioneaza mai bine,unde nu trebuie sa manipulezi pt. a supravietui, oamenii sunt altfel, mai omenosi.La noi, datorita capitalismului salbatic aplicat, unde legea junglei troneaza, s-a ajuns la sclavie ( a femeii sau a barbatului). De asta ziceam ca oamenii trebuie sa fie fie atentionati, in privinta manipularii. Cum poti fi cinstiti oamenii unei tari in care guvernul manipuleaza? Va plingeti ca femeile manipuleaza, sau ne plingem de voi ca manipulati, dar uitam ca cei ce ne-au invatat manipularea sunt guvernantii.Noi nu facem decit sa punem in practica, dar la un nivel mai mic , ceea ce ei fac la un nivel macro.Atata timp cit modelul unei societati vor fi oamenii manipulatori, care fac orice pt. a se imbogatii usor si repede, oportunistii, sa nu ne miram ca suntem la fel.Oamenii slabi psihic, fara personalitate vor aborda acest model.
Personal, nu-mi place sclavia.Nici sa fiu stapina, dar nici sclava, nu accept.Doi oameni care se iubesc pot face totul impreuna, doar sa vrea ei asta, restul...e poezie.


11-09-2006 22:05:59
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

ariela a scris:

Intr-o tara in care nivelul de trai este mai ridicat si sistemul economic functioneaza mai bine,unde nu trebuie sa manipulezi pt. a supravietui, oamenii sunt altfel, mai omenosi.La noi, datorita capitalismului salbatic aplicat, unde legea junglei troneaza, s-a ajuns la sclavie ( a femeii sau a barbatului). De asta ziceam ca oamenii trebuie sa fie fie atentionati, in privinta manipularii. Cum poti fi cinstiti oamenii unei tari in care guvernul manipuleaza? Va plingeti ca femeile manipuleaza, sau ne plingem de voi ca manipulati, dar uitam ca cei ce ne-au invatat manipularea sunt guvernantii.Noi nu facem decit sa punem in practica, dar la un nivel mai mic , ceea ce ei fac la un nivel macro.Atata timp cit modelul unei societati vor fi oamenii manipulatori, care fac orice pt. a se imbogatii usor si repede, oportunistii, sa nu ne miram ca suntem la fel.Oamenii slabi psihic, fara personalitate, vor aborda acest model, pt. ca e mai usor sa manipulezi, decit sa muncesti, sa construiesti zi de zi.
Personal, nu-mi place sclavia.Nici sa fiu stapina..., dar nici sclava, nu accept sa fiu.Cred ca doi oameni, care se iubesc cu adevarat si sunt constienti de valoarea relatiei lor, isi pot imparti sarcinile, pot face totul impreuna, doar sa vrea ei asta, restul...e poezie.


Ultima modificare facuta de ariela (11-09-2006 22:13:29)


11-09-2006 22:09:27
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
bine spus , ariela, va sa zica...si capitalismul asta salbatic este de vina...

11-09-2006 23:18:17
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100
Ariela, asa e , ai dreptate .

12-09-2006 18:59:35
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Ai dreptate ariela , respectele si aprecierile mele sincere , totusi , lumea ar fi bine sa se gandeasca la propriile vini , exemplul celor de la putere , e o problema pt cei slabi intelectual , dar nu ei sunt cei care inspira moda in Romania .Orgoliul, egoismul,gelozia , megalomania , oportunismul sunt considerate de marea majoritate niste calitati .


Bine inteles ca e si vina capitalismului , dar si a lipsei de bun simt.

Ultima modificare facuta de Soryn (12-09-2006 21:41:34)


12-09-2006 21:27:19
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Nu spunem niciodata destul : te iubesc , multumesc

iartama si mai rar   bunul simt  a fost inlocuit de tupeu (cu mult mai apreciat azi) , respectul se ascunde de orgoliu     , a domina e dorinta de zi si nu sa mai schimbat de ani.


12-09-2006 21:42:13
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
legea junglei a revenit la putere , e la moda ,sunt apreciati doar cei care reusesc , sunt puternici . Am uitat toti ca multi calca pe cadavre  sa reuseasca , chiar spunem usurati si cu placere merci ca nu am fost noi.Napoleon e apreciat ca cel mai mare strateg , dar cate mii de morti  si pentru ce?

12-09-2006 21:42:48
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Victimele se numara cu miliardele , dar nici ei nu recunosc , au fost atinsi si ei de susnumitele calitati "la moda".Nimeni nu vrea eticheta de looser , ai fi ca un ciumat , cu toate ca nu e tot timpul vina lor .Toti criminalii da vina pe victime, au gura mai mare si avocati mai buni, victimele condamnate ca au stat in calea lor.



Toti meritam sa fim iubiti , tocmai asta e problema , nu iubim destul , de asta ne apropiem din ce in ce mai mult de ....jungla si locuitorii sai.Nu la indieni ma refer , am trait printre ei ,sunt mai umani decat majoritatea dintre noi .

Ultima modificare facuta de Soryn (12-09-2006 21:48:13)


12-09-2006 21:44:52
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Bine spus, Soryn. Totdeauna oamenii evoluati (in sensul de: constienti de viata lor), vor suferi, vor fi singuri si neintelesi.De ce? pt. ca e mai usor sa te minti si sa accepti minciuna, decit adevarul care de cele mai multe ori ...e brut, nu e cosmetizat, doare. E mai usor sa traiesti intr-o iluzie frumos ambalata(in Matrix), decit in realitate.Oamenii nu se vor liberi, nu stiu a fi liberi.Ei stiu sa fie doar sclavi, care la rindul lor au in subordine alti sclavi. Citi aleg iluzia si citi realitatea?...Citi aleg iubirea si citi ura?...
Tu vorbesti despre iubire, care este altruista.Sunt de acord cu tine.Atunci cind iubesti un om ai lasi libertatea de a alege, daca el alege pe altcineva, ai respecti alegerea si pt. ca il iubesti, il eliberezi, il lasi sa fie fericit, fericirea lui este si a ta.Si asta numai pt. ca il iubesti, atit.Dar eu cunosc oameni, care nici nu au trecut prin dragostea aia egoista, cum as putea sa le vorbesc despre iubire, care este octava superioara a dragostei?...
Este ca la scoala:unii la facultate, altii la generala.Fiecare are nivelul lui de intelegere.....unii, au ajuns la iubire, altii sunt inca la dragoste.
Trebuie sa-i intelegem pe toti, fara pretentii absurde.Eu cred ca marea intelepciune consta in a sti sa-i distingi pe unii de altii.In ai selecta si ai accepta asa cum sunt.

Ultima modificare facuta de ariela (13-09-2006 22:39:17)


13-09-2006 22:37:49
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100
Asta e politica sau mi se pare mie ?

14-09-2006 14:07:13
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
...Politica iubirii ani23bi ..he he.....incercam sa intelegem de ce unii nu sunt capabili sa iubeasca decat pe ei insisi .

A  merita sau a nu merita iubirea .....asta e marea intrebare , oare cine are dreptul si dupa ce criterii sa spuna cine merita si cine nu?

Ultima modificare facuta de Soryn (14-09-2006 16:38:38)


14-09-2006 16:34:45
   
?? adrian ug
Cont Sters

Inregistat: 11-09-2006
Mesaje: 155
Iubesti o anumita persoana o perioada lunga de timp, dupa care te trezesti si spui "nu a meritat sa-l iubesc". Frumoasa filosofie.

14-09-2006 18:15:57
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
:))  Asta e filozofia egoistilor , John Gray explica mai bine in "Femeile vin de pe venus ir barbatii vin de pe Marte" , ca e mai profund implantat la femei , dar eu cred ca sunt barbati ca femei si femei ca barbati.
     Mai sunt si cei si cele care au ce e mai bun din fiecare si invers .


           Adrian , e un mod de a si insela orgoliul si amorul propriu sau ....un fel de razbunare post mortem :))

Ultima modificare facuta de Soryn (14-09-2006 18:49:03)


14-09-2006 18:39:56
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100

adrian ug a scris:

Iubesti o anumita persoana o perioada lunga de timp, dupa care te trezesti si spui "nu a meritat sa-l iubesc". Frumoasa filosofie.

Tuturor ni se intampla asta ,nu?


14-09-2006 18:57:33
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
si eu te-as iubi pe tine..macar de vreo 3-4 ori...dar oare merita?...de cine depinde?..de ce depinde?..as vrea sa mi se intample!

15-09-2006 12:56:49
   
donnaalba
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-09-2006
Mesaje: 27

Soryn a scris:

Observ ca exista o teama persistenta de a se exprima liber pe acest forum , banuiesc e vina acelor care critica in permanentza , nu mai vorbesc de insulte , camuflate sau nu .Discutiile pot fi constructive , chiar daca nu sunt pe gustul tuturor , oricine isi poate spune parerea fara sa critice si sa insulte .Cred ca ar fi mai interesant  si evolutiv.Va doresc tot ce e mai bun in viatza , la toti , pt ca toti atisuferit sau suferiti inca , chiar daca supraoamenii nu recunosc....nici macar fatza de ei insisi

  Multumesc, Soryn ! Ai dreptate, mi-a fost mult timp teama sa-mi "descopar" ranile, dar postarea ta mi-a dat curaj. Eu chiar am nevoie sa-mi descarc sufletul, chiar daca n-ar citi nimeni ! Scriind, e ca si cum as vorbi cu un prieten apropiat, care stiu ca ma intelege si, chiar daca am fost (si mai sint , inca!) prea credula, naiva , nu ma condamna, nu-mi reproseaza, ci imi arata compasiune si-mi da incredere,desi ... Poate nu multi cred, dar uneori ne e atit de necesar un ... "umar" pe care sa ne asezam lacrimile care nu mai incap in sufletul nostru ...


16-09-2006 14:20:35
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Donna alba , sunt multi care te inteleg, dar putini o spun .

Sa nu ti para rau de trecutul tau , mai bine bucurate , putini stiu sa daruiasca iubirea , asa cum o faci tu , ramai asa , doar sa stii sa ti iei la revedere atunci cand simti ca ceva nu e in ordine .
Stiu , e ca si cum ti ai rupe o parte din inima ta , dar e cel mai bine .


16-09-2006 18:04:19
   
?? lingpizdauda
Cont Sters

Inregistat: 20-09-2006
Mesaje: 130
SA nu-ti para rau de ceea ce ai facut , ci de ceea ce nu ai facut . Adica ce sa inteleg ? SA fu ...  tot in calea mea,tot ce-mi place pentru ca sa nu imi para rau ? Pai asta fac .

21-09-2006 18:42:58
   
Pagini: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 ... 33    
Mergeti la