Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / A iubii pe cine nu merita    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 ... 33
?? scaurus
Cont Sters

Inregistat: 13-05-2005
Mesaje: 84

... a scris:

Bine spus, Soryn. Totdeauna oamenii evoluati (in sensul de: constienti de viata lor), vor suferi, vor fi singuri si neintelesi.De ce?
.....
Trebuie sa-i intelegem pe toti, fara pretentii absurde.Eu cred ca marea intelepciune consta in a sti sa-i distingi pe unii de altii.In ai selecta si ai accepta asa cum sunt.

te contrazici incepi in Yin si termini in Yang

dece?
in fine, sufera pentru ca nu stiu ce e iubirea, nu iubesti florile rupandu-le si indesandu-le in 'san' ,iar apoi te superi pe ele ca au 'putrezit' si miros urat, adica te-a tradat nu mai miroase cum mirosea odata, nu 'merita' iubire ta, dar ce frumoasa era cand ai cules-o si ce frumos mirosea, te superi ca totul e trecator si-n acelas timp tanjesti dupa miscare(nou) unde-i intelepciunea omului evoluat ?
suferi ca esti 'intelept', esti singur ca nu intri'n dansul vietii si esti neinteles caci nu exprim decat frustrare

Ultima modificare facuta de scaurus (22-09-2006 20:09:44)


22-09-2006 20:08:51
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
cind merita sa iubesti pe cineva ?

24-09-2006 01:49:32
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

da_si_nu a scris:

cind merita sa iubesti pe cineva ?


cind meriti tu sau cind merita ea/el?


24-09-2006 02:26:02
   
?? scaurus
Cont Sters

Inregistat: 13-05-2005
Mesaje: 84

da_si_nu a scris:

cind merita sa iubesti pe cineva ?

dintodeauna


24-09-2006 06:55:30
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

ani23 bi a scris:


fii-a-mea a scris:

citind postarile din topicul asta vad ca au aparut niste lesbi...ce pacat ca ma simt frustrat ca ma simt exclus...hai,mah,incercati sa bagati la mijloc si un barbat rafinat:ce zici Ariel ? blondina , bi  etc.

EU sunt blondina,diana,webcamboy,corinuta, si nici nu mai stiu cate alte nume mai am pe net . DAR tu cine esti?

daca te intereseaza...mai sapa ! cine stie de ce dai...! surpriza poate fi placuta sau..."tu alegi! cheia e la tine"


24-09-2006 17:53:45
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

ariela a scris:


fii-a-mea a scris:

citind postarile din topicul asta vad ca au aparut niste lesbi...ce pacat ca ma simt frustrat ca ma simt exclus...hai,mah,incercati sa bagati la mijloc si un barbat rafinat:ce zici Ariel ? blondina , bi  etc.

A fi o femeie care gindeste si care nu face compromisuri cu viata, la tine inseamna a fi lesbi?...
Sorry, baiatu', dar esti intr-o ceata deasa si intr-o eroare fatala.

ooofff ! iubitica mea...salveaza-ma! deschide-ti larg cracii ca nu vreau sa fiu in ceata si eroare fatala...sau daca tot e sa fie eroare macar sa fie cea din adancurile tale umede , calde si intunecate...


24-09-2006 17:58:52
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
poate ca nu este pentru cine se pregateste, este pentru cine se nimereste....sau pentru cine nu te astepti.. ;)

27-09-2006 04:41:15
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

poate ca nu este pentru cine se pregateste, este pentru cine se nimereste....sau pentru cine nu te astepti.. ;)

accept orice DESCHIDERE propusa...


27-09-2006 13:08:30
   
?? mihai
Cont Sters

Inregistat: 20-09-2006
Mesaje: 130

fii-a-mea a scris:


ariela a scris:


fii-a-mea a scris:

citind postarile din topicul asta vad ca au aparut niste lesbi...ce pacat ca ma simt frustrat ca ma simt exclus...hai,mah,incercati sa bagati la mijloc si un barbat rafinat:ce zici Ariel ? blondina , bi  etc.

A fi o femeie care gindeste si care nu face compromisuri cu viata, la tine inseamna a fi lesbi?...
Sorry, baiatu', dar esti intr-o ceata deasa si intr-o eroare fatala.

ooofff ! iubitica mea...salveaza-ma! deschide-ti larg cracii ca nu vreau sa fiu in ceata si eroare fatala...sau daca tot e sa fie eroare macar sa fie cea din adancurile tale umede , calde si intunecate...
CE diliu esti ,,,,,,!

27-09-2006 16:16:01
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Adincurile mele, fie ele la figurat sau la propriu, vor ramine de domeniul S.F.-ului, pt. tine.Asa ca.....viseaza, viseaza incontinuuare.
fii-a-mea a scris:


ariela a scris:


fii-a-mea a scris:

citind postarile din topicul asta vad ca au aparut niste lesbi...ce pacat ca ma simt frustrat ca ma simt exclus...hai,mah,incercati sa bagati la mijloc si un barbat rafinat:ce zici Ariel ? blondina , bi  etc.

A fi o femeie care gindeste si care nu face compromisuri cu viata, la tine inseamna a fi lesbi?...
Sorry, baiatu', dar esti intr-o ceata deasa si intr-o eroare fatala.

ooofff ! iubitica mea...salveaza-ma! deschide-ti larg cracii ca nu vreau sa fiu in ceata si eroare fatala...sau daca tot e sa fie eroare macar sa fie cea din adancurile tale umede , calde si intunecate...


28-09-2006 15:05:31
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
iubita ! inpropozitie cred ca ai vrut sa spui de domeniul fanteziei...cat despre S.F. lasa-l ca nu e de tine

29-09-2006 13:32:57
   
?? mihai
Cont Sters

Inregistat: 20-09-2006
Mesaje: 130
Georgeasca vine intr-o zi la birou si spune: - Fetelor, aseara ma bag in pat cu barbatul sa facem si noi ceva si-i pun mina pe testicule. Mai, si avea niste testicule reci ca gheata... A doua zi Ioneasca zice si ea: - Fetelor si eu m-am bagat cu barbatul in pat, i-am pus mina pe testicule si erau tot reci ca gheata... - A treia zi apare si Popeasca batuta mar si cu ochii vineti. - Ce-ai patit draga? - Pai ma bag si eu in pat cu barbatul. Ii pun mina pe testicule si ce sa vezi?!? Fierbinti, fierbinti. Atunci zic: "Draga ce fierbinti sint testiculele tale, ale lui Georgescu si Ionescu sint reci ca gheata...

05-10-2006 17:42:34
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
fii-a-mea......refuz sa-ti raspund la provocari, ar fi sub nivelul meu....asa ca, bye

08-10-2006 06:18:04
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002

blondina2 a scris:

VI sa intamplat vreodata sa va indragostiti rau de tot de o persoana care la prima vedere este chiar ceea ce cautati..ca dupa un timp sa va dati seama ca de fapt nu este nici pe departe cel de care te-ai indragostit...cel care ai fii vrut sa fie,si totusi sa nu poti pune capat relatiei ?  EI bine,mie mi sa intamplat..vroiam sa termin acea legatura,dar nu puteam,simteam cum tresar la fiecare telefon al lui,chiar daca imi propusesem sa nu-i mai raspund ! Stiam ca ma ranit,ca nu merita iubirea mea,dar eram ca o carpa in fata lui,ma inmuiam toata...si el simtea chiar daca ma dadeam eu mare...IAR in momentele intime..ce sa mai zic..mai are rost sa spun ca-l iubeam cu trupul si cu sufletul,ca ii aratam toata iubirea de care eram in stare?  DAR cu toate astea ,stiam ca nu ma merita,ca ii place ca il iubesc,si din aceasta cauza ma ranea,crezand ca iubirea asta nu va avea si un final. II era greu sa creada cand ii spuneam ca fac eforturi sa-l uit...VREAU sa-mi povestiti si voi despre iubiri din acesttea atat de intense..cand simteati ca va sufocati..ca nu puteti iesi dintr-o relatie...pentru ca il ( o) iubeai prea mult.  SI cum sa sfarsit,pentru ca totul are un sfarsit,mai bun sau mai rau...VA PUP.




dragostea creeaza dependenta ?


10-10-2006 02:09:30
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
:)
oare toate fetele patesc asa ceva ?
:)


10-10-2006 05:20:10
   
?? mihai
Cont Sters

Inregistat: 20-09-2006
Mesaje: 130
Fetele ca fetele ..dar sa vezi femeile ce patesc atunci cand isi ofera inima ..

10-10-2006 18:13:46
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
so ??...oare tu mi-o oferi?
.


10-10-2006 19:10:45
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

ariela a scris:

fii-a-mea......refuz sa-ti raspund la provocari, ar fi sub nivelul meu....asa ca, bye

probabil ti-ai facut gresita parere despre mine ca sunt un badaran...gandire superficiala ! adevarul este ca reactionez mai impulsiv la prostie si chestii siropoase...ATAT ! la prima vedere esti simpatica insa...incearca sa fi mai realista si sa eviti dulcegariile...realitatea nu e nici atat de dura dar nici o dulce reverie


10-10-2006 19:48:15
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

:)
oare toate fetele patesc asa ceva ?
:)

dragostea creeaza dependenta...mai mult sau mai putin si : da! TOATE patiti la fel mai devreme sau mai tarziu...


10-10-2006 19:49:19
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Nu dragostea creaza dependenta fata de cineva....ci lipsa ei.Esti dependent de dragoste atunci cind o doresti, dar nu ti-o ofera persoana dorita.Nu a-ti observat ca oamenii isi doresc cel mai adesea lucruri imposibile, ,,fructul oprit''?...Spunea bine cineva aici, ca unii sunt niste victime masochiste, care cauta durerea psihica si atunci cind dau peste cei sadici care ai victimizeaza, se indragostesc.Totdeauna cuplul sadic/masochist va functiona perfect.

Ultima modificare facuta de ariela (11-10-2006 06:47:30)


11-10-2006 06:46:31
   
?? mihai
Cont Sters

Inregistat: 20-09-2006
Mesaje: 130

ariela a scris:

Nu dragostea creaza dependenta fata de cineva....ci lipsa ei.Esti dependent de dragoste atunci cind o doresti, dar nu ti-o ofera persoana dorita.Nu a-ti observat ca oamenii isi doresc cel mai adesea lucruri imposibile, ,,fructul oprit''?...Spunea bine cineva aici, ca unii sunt niste victime masochiste, care cauta durerea psihica si atunci cind dau peste cei sadici care ai victimizeaza, se indragostesc.Totdeauna cuplul sadic/masochist va functiona perfect.
Mare dreptate ai ,,,,,serios  !

Ultima modificare facuta de mihai (11-10-2006 19:28:29)


11-10-2006 19:28:00
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

ariela a scris:

Nu dragostea creaza dependenta fata de cineva....ci lipsa ei.Esti dependent de dragoste atunci cind o doresti, dar nu ti-o ofera persoana dorita.Nu a-ti observat ca oamenii isi doresc cel mai adesea lucruri imposibile, ,,fructul oprit''?...Spunea bine cineva aici, ca unii sunt niste victime masochiste, care cauta durerea psihica si atunci cind dau peste cei sadici care ai victimizeaza, se indragostesc.Totdeauna cuplul sadic/masochist va functiona perfect.

halal de asa dragoste...asta daca o deviatie psihica se poate numi dragoste ! vai, ce discrepanta intre felul cum arati si ceea ce exprimi...!


12-10-2006 11:50:18
   
?? mihai
Cont Sters

Inregistat: 20-09-2006
Mesaje: 130

fii-a-mea a scris:


ariela a scris:

Nu dragostea creaza dependenta fata de cineva....ci lipsa ei.Esti dependent de dragoste atunci cind o doresti, dar nu ti-o ofera persoana dorita.Nu a-ti observat ca oamenii isi doresc cel mai adesea lucruri imposibile, ,,fructul oprit''?...Spunea bine cineva aici, ca unii sunt niste victime masochiste, care cauta durerea psihica si atunci cind dau peste cei sadici care ai victimizeaza, se indragostesc.Totdeauna cuplul sadic/masochist va functiona perfect.

halal de asa dragoste...asta daca o deviatie psihica se poate numi dragoste ! vai, ce discrepanta intre felul cum arati si ceea ce exprimi...!
Tu esti cumva Renu ? sau eu cu cine ma mai cert ?

12-10-2006 19:19:54
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
nu draga mea ..nu este..eu sunt renu..habar nu am cine e labarul ala necunoscut....cu contul sters!

13-10-2006 15:47:36
   
?? mihai
Cont Sters

Inregistat: 20-09-2006
Mesaje: 130
Labar,,,,,ce labar ?  Vreau si eu sa vad !

13-10-2006 17:40:18
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
draga mea..tu trebuie sa o simti...nu sa o vezi!

13-10-2006 19:54:06
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
iubirea trebuie traita
daca o traiesti, o si simti pe pielea ta....

daca nu ...cel ce nu a iubit vorbeste in afara de subiect


13-10-2006 20:57:35
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

stefan_o a scris:

nu draga mea ..nu este..eu sunt renu..habar nu am cine e labarul ala necunoscut....cu contul sters!

renule...! de ce ma treci pe buletinul tau tatica...?mi-erai simpatic dar sentimentele se pot schimba usor puiut mic si obraznic !


14-10-2006 15:21:46
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

iubirea trebuie traita
daca o traiesti, o si simti pe pielea ta....

daca nu ...cel ce nu a iubit vorbeste in afara de subiect

daca despre sex-ul celorlalti nu pot baga mana in foc despre tine pot spune cu CERTITUDINE ca esti femeie de aceea iti fac o propunere: nu vrei s-o simti IN pielea ta ?


14-10-2006 15:24:30
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

fii-a-mea a scris:


ariela a scris:

Nu dragostea creaza dependenta fata de cineva....ci lipsa ei.Esti dependent de dragoste atunci cind o doresti, dar nu ti-o ofera persoana dorita.Nu a-ti observat ca oamenii isi doresc cel mai adesea lucruri imposibile, ,,fructul oprit''?...Spunea bine cineva aici, ca unii sunt niste victime masochiste, care cauta durerea psihica si atunci cind dau peste cei sadici care ai victimizeaza, se indragostesc.Totdeauna cuplul sadic/masochist va functiona perfect.

halal de asa dragoste...asta daca o deviatie psihica se poate numi dragoste ! vai, ce discrepanta intre felul cum arati si ceea ce exprimi...!

fii a mea, vorbeam la general, si faceam asta din deformatie profesionala, sunt pshiholog, dar se vede ca tu iei totul in particular, daca atit de limitat poti fi...... Oricum.....mai bine las-o moarta, ca nu tine.


15-10-2006 07:25:17
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

ariela a scris:


fii-a-mea a scris:


ariela a scris:

Nu dragostea creaza dependenta fata de cineva....ci lipsa ei.Esti dependent de dragoste atunci cind o doresti, dar nu ti-o ofera persoana dorita.Nu a-ti observat ca oamenii isi doresc cel mai adesea lucruri imposibile, ,,fructul oprit''?...Spunea bine cineva aici, ca unii sunt niste victime masochiste, care cauta durerea psihica si atunci cind dau peste cei sadici care ai victimizeaza, se indragostesc.Totdeauna cuplul sadic/masochist va functiona perfect.

halal de asa dragoste...asta daca o deviatie psihica se poate numi dragoste ! vai, ce discrepanta intre felul cum arati si ceea ce exprimi...!

fii a mea, vorbeam la general, si faceam asta din deformatie profesionala, sunt pshiholog, dar se vede ca tu iei totul in particular, daca atit de limitat poti fi...... Oricum.....mai bine las-o moarta, ca nu tine.


Fara sa sufar de vreo deformatie (caci nu sint psiholog) a memoriei, mi-aduc aminte ca si masochismul si sadismul presupun durere fizica, cel putin in materie de sexualitate... ma intreb si ma fericesc, caci nu am exersat niciodata durerea psihica... numai de-as mai avea timp pentru asta... cit despre "deformatii" de la Academia romana, ei sigur s-au pronuntat cu un verdict gramatical: dragostea creeaza iar nu "creaza"...


15-10-2006 18:14:29
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Sado-masochismul nu se manifesta doar fizic , ci si moral,psihologic, uneori doar psihologic .... cred ca sunt destule exemple pe sit.

In ce priveste deformatiile ... mai bine ma abtin


15-10-2006 19:16:01
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Merci, pt. sustinere Soryn....si pt. obiectivitate.Chiar daca sunt pshiholog, nu privesc oamenii ca pe niste diagnostice, asa cum ne-au invatat profesorii in facultate.Consider ca omul e prea complex, pt. al incadra intr-un tipar.

15-10-2006 22:20:43
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

ariela a scris:

Merci, pt. sustinere Soryn....si pt. obiectivitate.Chiar daca sunt pshiholog, nu privesc oamenii ca pe niste diagnostice, asa cum ne-au invatat profesorii in facultate.Consider ca omul e prea complex, pt. al incadra intr-un tipar.

poti sa-mi raspunzi si mie la intrebarea:profesezi psihologia?si daca da, de cat timp?deja intuiesc un subiect interesant ! sper doar sa nu dai "bir cu fugitii"


16-10-2006 12:40:51
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
fii-a-mea, ti-am spus ca nu raspund la provocari.Imagineaza-ti ce vrei tu.....inca nu sa pus taxa pe imaginatie.Si oricum, tot ce se intimpla pe acest site, tot un exercitiu de imaginatie este chiar daca unii se mint ca ar putea fii real....virtualul, ale capcanele lui.

16-10-2006 21:10:07
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

ariela a scris:

fii-a-mea, ti-am spus ca nu raspund la provocari.Imagineaza-ti ce vrei tu.....inca nu sa pus taxa pe imaginatie.Si oricum, tot ce se intimpla pe acest site, tot un exercitiu de imaginatie este chiar daca unii se mint ca ar putea fii real....virtualul, ale capcanele lui.

oooh! simt ostilitate si chiar mai mult de atat...se pare ca Isus e bun doar de citit si admirat in secret ! si crede-ti-ma ca n-am vrut sa fiu blasfemitor


17-10-2006 13:18:18
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002

ariela a scris:

fii-a-mea, ti-am spus ca nu raspund la provocari.Imagineaza-ti ce vrei tu.....inca nu sa pus taxa pe imaginatie.Si oricum, tot ce se intimpla pe acest site, tot un exercitiu de imaginatie este chiar daca unii se mint ca ar putea fii real....virtualul, ale capcanele lui.



tocmai am revazut o emisiune in care se arata printre altele cum a fost realizat filmul matrix... si cum a influentat acesta diverse domenii de activitate.Mai mult chiar cum a influentat viata anumitor oameni, artisti sau simpli spectatori..

interesanta a fost parerea unui anumit scriitor care sustine ca de fapt traim intr-un " MATRIX" .

sa ajungem in asa fel incit virtualul sa ne para realitate si realitatea sa fie perceputa ca virtual ?


17-10-2006 15:04:12
   
?? mihai
Cont Sters

Inregistat: 20-09-2006
Mesaje: 130
Ati fost la moastele ...,,aleia? Cat de cretini trebuie sa fim sa ne uitam la niste carpe infasurate si sa credem ca acolo se afla un cadavru la care ,,,culmea ,,sa ne mai si rugam ? Desteapta-te romane !

17-10-2006 16:30:45
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

da_si_nu a scris:


ariela a scris:

fii-a-mea, ti-am spus ca nu raspund la provocari.Imagineaza-ti ce vrei tu.....inca nu sa pus taxa pe imaginatie.Si oricum, tot ce se intimpla pe acest site, tot un exercitiu de imaginatie este chiar daca unii se mint ca ar putea fii real....virtualul, ale capcanele lui.



tocmai am revazut o emisiune in care se arata printre altele cum a fost realizat filmul matrix... si cum a influentat acesta diverse domenii de activitate.Mai mult chiar cum a influentat viata anumitor oameni, artisti sau simpli spectatori..

interesanta a fost parerea unui anumit scriitor care sustine ca de fapt traim intr-un " MATRIX" .

sa ajungem in asa fel incit virtualul sa ne para realitate si realitatea sa fie perceputa ca virtual ?


Virtualul este Matrix, nu realitatea......Dar unii au ajuns sa  nu mai faca diferenta intre virtual si realitate.Sincer, nu as putea sa ma indragostesc si sa sufar pt. un barbat cunoscut aici.Cu un barbat virtual poti discuta, dar nu poti trai.


17-10-2006 16:51:41
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
corect....ne zbatem intre pamint si cer....intre materie si spirit.....

17-10-2006 17:03:16
   
?? mihai
Cont Sters

Inregistat: 20-09-2006
Mesaje: 130

ariela a scris:


da_si_nu a scris:


ariela a scris:

fii-a-mea, ti-am spus ca nu raspund la provocari.Imagineaza-ti ce vrei tu.....inca nu sa pus taxa pe imaginatie.Si oricum, tot ce se intimpla pe acest site, tot un exercitiu de imaginatie este chiar daca unii se mint ca ar putea fii real....virtualul, ale capcanele lui.



tocmai am revazut o emisiune in care se arata printre altele cum a fost realizat filmul matrix... si cum a influentat acesta diverse domenii de activitate.Mai mult chiar cum a influentat viata anumitor oameni, artisti sau simpli spectatori..

interesanta a fost parerea unui anumit scriitor care sustine ca de fapt traim intr-un " MATRIX" .

sa ajungem in asa fel incit virtualul sa ne para realitate si realitatea sa fie perceputa ca virtual ?


Virtualul este Matrix, nu realitatea......Dar unii au ajuns sa  nu mai faca diferenta intre virtual si realitate.Sincer, nu as putea sa ma indragostesc si sa sufar pt. un barbat cunoscut aici.Cu un barbat virtual poti discuta, dar nu poti trai.
EU am fost proasta daca m-am indragostit de un tip de pe net ? OOO,,,viata mea ,,,ooo,,,

Ultima modificare facuta de mihai (17-10-2006 19:19:39)


17-10-2006 19:19:08
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
:) Tare amuzante sunteti , exista un proverb , "sa nu spui niciodata , niciodata"
Eu cred ca TOTUL e posibil , viitorul ne va clarifica enigmele.

;) :)


17-10-2006 21:54:39
   
?? mihai
Cont Sters

Inregistat: 20-09-2006
Mesaje: 130
Soryn ,tu esti un dulce , dar sincer eu nu cred sa mai iubesc vreodata .Si nu pt ca as fi fost foarte dezamagita de barbati , ci pentru ca am impresia ca mi-a murit sufletul ,nimeni nu ma mai poate face sa tresalt de emotie . Cunosc barbatii prea bine pentru a mai fi ceva nou pt mine .

18-10-2006 00:37:48
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

mihai a scris:

Soryn ,tu esti un dulce , dar sincer eu nu cred sa mai iubesc vreodata .Si nu pt ca as fi fost foarte dezamagita de barbati , ci pentru ca am impresia ca mi-a murit sufletul ,nimeni nu ma mai poate face sa tresalt de emotie . Cunosc barbatii prea bine pentru a mai fi ceva nou pt mine .

noul nu trebuie sa vina neaparat din necunoastere inspiratia, imaginatia nasc inventiile,surprizele;referitor strict la suflet pasiunea cuiva fata de tine poate naste revelatii."moartea sufletului" e o metafora frumoasa...dar e doar o metafora:sufletul e nepieritor...acum al tau cred ca este doar intr-o coma profunda,resuscitarea lui va veni cand te astepti mai putin chiar daca se poate intampla sa ti se para prea tarziu pt. tine ! cert este ca in materie de iubire sa alergi dupa sufletul pereche e doar o forma de masochism dulce...dar e neproductiv


18-10-2006 12:12:17
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Eu cred in suflete pereche , in suflete asemanatoare sau complementare si nu ma simt masochist ;)

Excesele , dezgustul , produc o amorteala a simturilor , e logic sa nu mai simti nevoia de a te completa prin cineva

Sa cunosti barbatii prin viziunea sexuala , nu inseamna sa cunosti barbatii in profunzimea lor .ar insemna ca acei barbati te cunosc pe tine cum esti in sufletul tau profund , ceea ce nu se poate doar prin relatii sexuale ci prin complicitatea trairilor .Cunosti cu adevarat un om cand traiesti si apreciezi comportamentul , senzatiile ,sentimentele  acelui om.
Cu mare mirare , am inteles de curand ca femeile nu cunosc barbatii ,isi imagineaza ca-i cunosc.

Un om il cunosti cu adevarat in situatii extreme , frumoase sau urate .


18-10-2006 19:33:30
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

mihai a scris:

Soryn ,tu esti un dulce , dar sincer eu nu cred sa mai iubesc vreodata .Si nu pt ca as fi fost foarte dezamagita de barbati , ci pentru ca am impresia ca mi-a murit sufletul ,nimeni nu ma mai poate face sa tresalt de emotie . Cunosc barbatii prea bine pentru a mai fi ceva nou pt mine .



Iubirea nu inseamna sa tresalti de emotie , aia e pasiune

Cu varsta si excesele e normal sa nu mai avem  emotii,senzatii , tresariri , pasiuni

Ia sa stai 5 luni fara nici un fel de relatie sexuala (dar nici un fel ) , sau mai bine un an ;)

Totusi nu are legatura cu iubirea


18-10-2006 19:40:58
   
?? mihai
Cont Sters

Inregistat: 20-09-2006
Mesaje: 130

fii-a-mea a scris:


mihai a scris:

Soryn ,tu esti un dulce , dar sincer eu nu cred sa mai iubesc vreodata .Si nu pt ca as fi fost foarte dezamagita de barbati , ci pentru ca am impresia ca mi-a murit sufletul ,nimeni nu ma mai poate face sa tresalt de emotie . Cunosc barbatii prea bine pentru a mai fi ceva nou pt mine .

noul nu trebuie sa vina neaparat din necunoastere inspiratia, imaginatia nasc inventiile,surprizele;referitor strict la suflet pasiunea cuiva fata de tine poate naste revelatii."moartea sufletului" e o metafora frumoasa...dar e doar o metafora:sufletul e nepieritor...acum al tau cred ca este doar intr-o coma profunda,resuscitarea lui va veni cand te astepti mai putin chiar daca se poate intampla sa ti se para prea tarziu pt. tine ! cert este ca in materie de iubire sa alergi dupa sufletul pereche e doar o forma de masochism dulce...dar e neproductiv
Gandesti matur pt cei 20 de ani pe care zici ca ii ai . Sau ai mai mult ?

18-10-2006 20:17:02
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
tu ce crezi...? :) intreab-o pe sandie...poate iti va raspunde !

19-10-2006 11:50:56
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
sandie sigur nu raspunde daca e intrebata de virsta celor de pe forum... punem pariu? ;)

19-10-2006 15:23:02
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
sandie.inca o data scuze..nu era vorba de tine in postarea mea!

19-10-2006 15:25:11
   
Pagini: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 ... 33    
Mergeti la