Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / A iubii pe cine nu merita    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

tasha 1951 a scris:

Hm,frumos tablou de iarna...lasa ca vin sarbatorile si visul tau poate deveni realitate,mai ai putina rabdare!;)
=)
Ti-e usor sa vorbesti,tu ai zapada acolo,dar noi,,, Nici natura nu mai tine cu noi,iarna nu mai e ce era,asta ca in bancul:nu mai intra cum intra,acum intra cum iesea.
Nu-l stiti,nu? Va dau un indiciu: la o anumita varsta barbatii o cam baga cu degetul,mai departe puneti-va mintea la lucru si dati-va seama cum e .


17-12-2008 19:59:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Nu avem inca zapada,dar se anunta de Craciun...=)
Timpul e splendid,soare si cald...parca ar fi toamna tarzie...=)


17-12-2008 20:01:05
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

tasha 1951 a scris:

Nu avem inca zapada,dar se anunta de Craciun...=)
Timpul e splendid,soare si cald...parca ar fi toamna tarzie...=)
La tv aratau zapada in zona aia a Maramuresului,sau poate nu am inteles eu bine din ce zona era. Stiu ca tu esti o buna gospodina,ca gatesti mult,sti tot felul de retete,crezi ca poate exista o petrecere fara preparate din carne pe masa? Eu sunt vegetariana si mai ales in perioada asta sunt privita foarte ciudat,ma intreba o vecina ce fel de mancare voi manca eu de revelion, dar exista si sarmale cu orez,si sunt foarte bune,pai nu? Ce retete deosebite sti in care nu se foloseste carne? Banuiesc ca sti o gramada.

17-12-2008 20:09:38
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

alina-buc a scris:


tasha 1951 a scris:

Nu avem inca zapada,dar se anunta de Craciun...=)
Timpul e splendid,soare si cald...parca ar fi toamna tarzie...=)
La tv aratau zapada in zona aia a Maramuresului,sau poate nu am inteles eu bine din ce zona era. Stiu ca tu esti o buna gospodina,ca gatesti mult,sti tot felul de retete,crezi ca poate exista o petrecere fara preparate din carne pe masa? Eu sunt vegetariana si mai ales in perioada asta sunt privita foarte ciudat,ma intreba o vecina ce fel de mancare voi manca eu de revelion, dar exista si sarmale cu orez,si sunt foarte bune,pai nu? Ce retete deosebite sti in care nu se foloseste carne? Banuiesc ca sti o gramada.

Sa stii ca da!
In perioada postului fac numai mancare de post.
Fetelor mele le plac sarmalele cu hribe si pasat(porumb macinat mai mare,nu farin),e o mancare satioasa si se poate bea si un pahar de vin rosu,dupa ...
daca vrei pot sa-ti dau reteta...=)
Daca nu agreezi varza murata faci doar pilaf cu hribe(eu le conserv cu sare sau le pun in pungi la congelator dupa ce le-am oparit).
Ciupercile pot inlocui cu succes carnea.


17-12-2008 20:21:36
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Of, nu mai vorbiti de mincare buna, ca salivez!!!

17-12-2008 21:49:56
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Sandie, fa bine si nu mai saliva,ci vino mai des pe forum,ca ne e dor de tine,pe unde umbli de te arati atat de rar aici,la prietenii tai? Intr-un timp te confundam cu Tasha,aveti amandoua cam acelas stil, acum stiu sa va deosebesc,plus ca Tasha vine mai des pe aici.

17-12-2008 21:58:24
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

tasha 1951 a scris:


alina-buc a scris:


tasha 1951 a scris:

Nu avem inca zapada,dar se anunta de Craciun...=)
Timpul e splendid,soare si cald...parca ar fi toamna tarzie...=)
La tv aratau zapada in zona aia a Maramuresului,sau poate nu am inteles eu bine din ce zona era. Stiu ca tu esti o buna gospodina,ca gatesti mult,sti tot felul de retete,crezi ca poate exista o petrecere fara preparate din carne pe masa? Eu sunt vegetariana si mai ales in perioada asta sunt privita foarte ciudat,ma intreba o vecina ce fel de mancare voi manca eu de revelion, dar exista si sarmale cu orez,si sunt foarte bune,pai nu? Ce retete deosebite sti in care nu se foloseste carne? Banuiesc ca sti o gramada.

Sa stii ca da!
In perioada postului fac numai mancare de post.
Fetelor mele le plac sarmalele cu hribe si pasat(porumb macinat mai mare,nu farin),e o mancare satioasa si se poate bea si un pahar de vin rosu,dupa ...
daca vrei pot sa-ti dau reteta...=)
Daca nu agreezi varza murata faci doar pilaf cu hribe(eu le conserv cu sare sau le pun in pungi la congelator dupa ce le-am oparit).
Ciupercile pot inlocui cu succes carnea.
Hribe deastea nu cred ca am de unde sa iau,sau pasat deala,dar poti sa imi dai reteta de tiramisu daca sti cum se face,dar daca e greu de facut ma las pagubasa si ma duc in Carrefour si imi cumpar ca de obicei,ca de,lenea e cucoana mare. Am cunoscut odata o doamna care facea un tiramisu super misto,foarte pufos,dar am pierdut legatura cu ea din pacate.

17-12-2008 22:02:15
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633


Sa'mna !!! ;) ...

:D:D:D Pai, ladies... m-as fi asteptat ca (tinad cont de titlul topicului) stropii prezenti pe aici sa fie mai degraba niscaiva lacrimi generate de implicarea emotionala in cine stie ce istorisiri cutremuratoare :rolleyes::D ... si cand colo dau peste reactii bucale ale gurmanzilor ;););) ...

... Ce ti-e si cu viata asta ?!? ;):D:D ... Uite cum ajunge Sandra Brown sa ia o "scatoalca" de la ... Sanda Marin ;););) ...

Iar ca sa fac si trecerea... (lina ;):D:D) inapoi spre topic, bag o "zicere" cu autor necunoscut (cel putin de mine) :

Fiecare iubire are un balcon (ca in Romeo si Julieta) … pe care, mai tarziu, ... se intind rufe :rolleyes::rolleyes:...

:D:D:D ...

Ultima modificare facuta de traven (18-12-2008 06:17:56)


18-12-2008 05:54:00
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Deh,mai trecem si noi oftopic...ne iarta coane Traven...dar mi-a placut chestia cu balconul....=)
Tiramisu draga Alina fac,dar nu e o prajitura de Craciun...asa ca mai bine iti dau o reteta de prajitura care se potriveste momentului...=)


18-12-2008 08:16:17
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

tasha 1951 a scris:

Deh,mai trecem si noi oftopic...ne iarta coane Traven...dar mi-a placut chestia cu balconul....=)
Tiramisu draga Alina fac,dar nu e o prajitura de Craciun...asa ca mai bine iti dau o reteta de prajitura care se potriveste momentului...=)




Eh, glumeam si eu un pic ;)... Oricum, daca veti continua pe aceasta linie, risc sa particip si eu cu niste lacrimi ... din ceru' gurii ;):D:D...

Ultima modificare facuta de traven (18-12-2008 15:14:40)


18-12-2008 15:13:58
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

traven a scris:


tasha 1951 a scris:

Deh,mai trecem si noi oftopic...ne iarta coane Traven...dar mi-a placut chestia cu balconul....=)
Tiramisu draga Alina fac,dar nu e o prajitura de Craciun...asa ca mai bine iti dau o reteta de prajitura care se potriveste momentului...=)


http://xs133.xs.to/xs133/08470/pici729.jpg.xs.jpg

Eh, glumeam si eu un pic ;)... Oricum, daca veti continua pe aceasta linie, risc sa particip si eu cu niste lacrimi ... din ceru' gurii ;):D:D...

ok...atunci o sa mergem mai departe iar daca o sa ne colinzi de Craciun s-ar putea sa-ti potolesti pofta!;)
=D=D


18-12-2008 15:43:14
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Da-i de fapt absolut ontopic discutia: doar "a iubii" :D pe cine nu trebuie tre'sa contina si avertismente utile... gastronomice:

- nu iubiti tiramisu, ca diabetu-i la coltz, simultan cu shunculitzele revarsate !!! :D
- nu iubiti porcu' :D (carnea lui adica, fiindca guitzatorii pot fi de fapt animale de companie perfecte :)) !!! -v. povestioara pitzigoalei. :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-12-2008 16:47:18)


18-12-2008 16:45:33
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

Da-i de fapt absolut ontopic discutia: doar "a iubii" :D pe cine nu trebuie tre'sa contina si avertismente utile... gastronomice:

- nu iubiti tiramisu, ca diabetu-i la coltz, simultan cu shunculitzele revarsate !!! :D
- nu iubiti porcu' :D (carnea lui adica, fiindca guitzatorii pot fi de fapt animale de companie perfecte :)) !!! -v. povestioara pitzigoalei. :)

Nu fi rau cu blondina noastra a scapat putin degetul pe i...;)
ei, si apoi odata de Craciun mai poti sa te scapi la o prajitura fina...=)


18-12-2008 17:16:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Pai daca Sandie (pedagogul de serviciu ;)) vad ca-i lipsa la apel, incerc sa tin io steagu'sus...
Si da, am voie si eu una-alta ;) mai dulce cind si cind (v. discutia de azi-noapte cu Evil vizavi de UNIKA ;) lui cana de cafea cu care-a intzepenit in maini, de-atita asteptare... :D:D)


18-12-2008 17:24:37
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Zi reteta aia de prajitura cu care te mandresti,si lasa-l pe Xtrem-ul pe mana mea,ca am eu grija de el ! O sa il bat numai la fundul gol pana cand o sa spuna tuturor ca eu scriu cel mai corect gramatical si ca nu am gresit niciodata. Daca ma taxeaza el pe mine,,,,, care ma stie de atata timp,,,nici nu vreau sa imi imaginez cat de crud poate fi cu altii,,,,Tepes era mic copil fatza de el,,, Si ca fiu on-topic : uite pe cine iubeam eu iar el nu merita iubirea mea,iata ca adevarul iese la lumina . Eu va iubesc pe toti iar voi ma taxati la fiecare greseala,,,ei lasa,,ca o iesi si soarele pe strada mea si o sa scriu fara sa gresesc si atunci nu o sa ma mai trageti in tzeapa.

Ultima modificare facuta de alina-buc (18-12-2008 17:30:15)


18-12-2008 17:25:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

alina-buc a scris:

Zi reteta aia de prajitura cu care te mandresti,si lasa-l pe Xtrem-ul pe mana mea,ca am eu grija de el ! O sa il bat numai la fundul gol pana cand o sa spuna tuturor ca eu scriu cel mai corect gramatical si ca nu am gresit niciodata. Daca ma taxeaza el pe mine,,,,, care ma stie de atata timp,,,nici nu vreau sa imi imaginez cat de crud poate fi cu altii,,,,Tepes era mic copil fatza de el,,,

Ha!...nu-i scapa nimic!!!absolut nimic...
Reteta am trecut-o la sfaturi culinare...e o reteta mai veche din Ardeal!


18-12-2008 17:29:43
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Olga,uneori nu te saturi sa gatesti,nu vrei sa fii musafir? Mie asta imi place cel mai mult,sa fiu musafir,sa fiu servita,deaia mananc mai mult in oras,gatitul mancarii ma deprima,ca si curatenia,spalatul rufelor,calcatul, etc. Dar imi place mult de tot sa calatoresc,credeti-ma ca atunci cand sunt intr-o gara sau aeroport simt o mare bucurie,o exaltare,si imi mai place sa flirtez,dar doar atat,flirtul e suuper,ca daca ajungi mai departe deja devine neinteresant.

Ultima modificare facuta de alina-buc (18-12-2008 17:36:04)


18-12-2008 17:35:26
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

alina-buc a scris:

Olga,uneori nu te saturi sa gatesti,nu vrei sa fii musafir? Mie asta imi place cel mai mult,sa fiu musafir,sa fiu servita,deaia mananc mai mult in oras,gatitul mancarii ma deprima,ca si curatenia,spalatul rufelor,calcatul, etc. Dar imi place mult de tot sa calatoresc,credeti-ma ca atunci cand sunt intr-o gara sau aeroport simt o mare bucurie,o exaltare,si imi mai place sa flirtez,dar doar atat,flirtul e suuper,ca daca ajungi mai departe deja devine neinteresant.

Alina,tu preferi partea usoara in viata,nu-i rau...dar stii ceva....?! trebuie sa ai ceva "talente" sa-ti iasa pasentele...
La mine viata e cu bune si rele dar ,crede-ma ,ma simt fericita asa!!!=)
E frumos sa visezi dar uneori e si durerors.....asa ca cu sperante, zimbete si incredere in mine si Dumnezeu merg inainte pe drumul existentei  mele.


18-12-2008 17:43:58
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alina-buc a scris:

Zi reteta aia de prajitura cu care te mandresti,si lasa-l pe Xtrem-ul pe mana mea,ca am eu grija de el ! O sa il bat numai la fundul gol pana cand o sa spuna tuturor ca eu scriu cel mai corect gramatical si ca nu am gresit niciodata. Daca ma taxeaza el pe mine,,,,, care ma stie de atata timp,,,nici nu vreau sa imi imaginez cat de crud poate fi cu altii,,,,Tepes era mic copil fatza de el,,, Si ca fiu on-topic : uite pe cine iubeam eu iar el nu merita iubirea mea,iata ca adevarul iese la lumina . Eu va iubesc pe toti iar voi ma taxati la fiecare greseala,,,ei lasa,,ca o iesi si soarele pe strada mea si o sa scriu fara sa gresesc si atunci nu o sa ma mai trageti in tzeapa.

Ete ca aici trebuia sa scrii zii cu doi de "i", draga Alina... :D (fiindca-i la imperativ)
Io te iubesc oricum (la fel ca pe toate forumistele de fapt), mai glumesc insa cu mici intzepaturi (fiindca in general tu scrii nu doar inteligibil, ci si interesant :)).
Cit despre tratamentul BDSM :D promis, sa stii ca n-am inclinatii d-astea (ca aia de vor sa fie penetrati :D:D)-  gata insa, c-o luam altfel pe aratura :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-12-2008 17:56:37)


18-12-2008 17:46:30
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Pai ce sa fuck daca am lipsit de la orele de gramatica,,,acum trag ponoasele,,,

18-12-2008 17:55:38
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

alina-buc a scris:

Pai ce sa fuck daca am lipsit de la orele de gramatica,,,acum trag ponoasele,,,

Poate recuperezi ceva cu Xtremul...;)
=D=D
Tot sunteti bucuresteni amindoi...=)


18-12-2008 18:00:32
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490

Xtremul a scris:


alina-buc a scris:

Zi reteta aia de prajitura cu care te mandresti,si lasa-l pe Xtrem-ul pe mana mea,ca am eu grija de el ! O sa il bat numai la fundul gol pana cand o sa spuna tuturor ca eu scriu cel mai corect gramatical si ca nu am gresit niciodata. Daca ma taxeaza el pe mine,,,,, care ma stie de atata timp,,,nici nu vreau sa imi imaginez cat de crud poate fi cu altii,,,,Tepes era mic copil fatza de el,,, Si ca fiu on-topic : uite pe cine iubeam eu iar el nu merita iubirea mea,iata ca adevarul iese la lumina . Eu va iubesc pe toti iar voi ma taxati la fiecare greseala,,,ei lasa,,ca o iesi si soarele pe strada mea si o sa scriu fara sa gresesc si atunci nu o sa ma mai trageti in tzeapa.

Ete ca aici trebuia sa scrii zii cu doi de "i", draga Alina... :D (fiindca-i la imperativ)
Io te iubesc oricum (la fel ca pe toate forumistele de fapt), mai glumesc insa cu mici intzepaturi (fiindca in general tu scrii nu doar inteligibil, ci si interesant :)).
Cit despre tratamentul BDSM :D promis, sa stii ca n-am inclinatii d-astea (ca aia de vor sa fie penetrati :D:D)-  gata insa, c-o luam altfel pe aratura :D:D




Eu propun sa mai gresesti din cind in cind...ca sa te "tzapuim" :D :D   ...
hihihi si ca sa nu plec fara sa scot coarnele..."Si ca fiu on-topic : uite pe cine iubeam eu iar el ........." cine e bre on-topic asta si mai ales cine e fiul lui???
:D :D
HIC!


18-12-2008 18:01:44
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

tasha 1951 a scris:


alina-buc a scris:

Pai ce sa fuck daca am lipsit de la orele de gramatica,,,acum trag ponoasele,,,

Poate recuperezi ceva cu Xtremul...;)
=D=D
Tot sunteti bucuresteni amindoi...=)

Vai,,daca ai sti cum fuge de mine,,ca dracu de tamaie,,,


18-12-2008 18:08:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alina-buc a scris:


tasha 1951 a scris:


alina-buc a scris:

Pai ce sa fuck daca am lipsit de la orele de gramatica,,,acum trag ponoasele,,,

Poate recuperezi ceva cu Xtremul...;)
=D=D
Tot sunteti bucuresteni amindoi...=)

Vai,,daca ai sti cum fuge de mine,,ca dracu de tamaie,,,


Fug, fug :D, cum sa nu fug daca-i criza economica calare pe noi si portofelu' meu famelic :D n-ar face fatza nici macar unui sfert de jumatate de amanta... :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-12-2008 18:37:37)


18-12-2008 18:25:20
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Lasa ca iti fac eu cinste,tie si celorlalti : ospatar,o skol la toata lumea ! Ca la asta ma pricep !

18-12-2008 21:53:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

alina-buc a scris:

Lasa ca iti fac eu cinste,tie si celorlalti : ospatar,o skol la toata lumea ! Ca la asta ma pricep !

hihihi...hai ca imprumut sfarsitul frazei de la Xtremul...
am ras copios!=D=D=D


19-12-2008 08:09:56
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
M-am Iubit mult, dar nu merit.

23-12-2008 10:53:17
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

NJD a scris:

M-am Iubit mult, dar nu merit.

Inseamna ca ai avut o parere buna despre persoana ta....asta se cheama narcisism..=D


23-12-2008 11:22:10
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

tasha 1951 a scris:


NJD a scris:

M-am Iubit mult, dar nu merit.

Inseamna ca ai avut o parere buna despre persoana ta....asta se cheama narcisism..=D

he...he...asta se cheama realism...


23-12-2008 11:34:57
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

titmouse a scris:


tasha 1951 a scris:


NJD a scris:

M-am Iubit mult, dar nu merit.

Inseamna ca ai avut o parere buna despre persoana ta....asta se cheama narcisism..=D

he...he...asta se cheama realism...

Sau asta se chema, gluma :)
dar in serios; va iubesc, chiar daca nu meritati :)
(tot gluma, serios :) )


23-12-2008 13:13:06
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141
NJD, si acum ce ai de gand, cum te pedepsesti pentru ca nu te-ai ridicat la inaltimea propriei tale iubiri? O sa te iubesti mai putin? Cat de putin? Sau te sacrifici in continuare pentru persoana iubita?

23-12-2008 13:24:11
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Dio, acu' in preajma sarbatorilor sunt pus pe imbratisat si pupat, deci stai din calea mea daca nu vrei sa te trezeti cu o ventuza pe obraz :)

23-12-2008 13:48:50
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141
Pai nu stiu: sa stau, sa nu stau..?

Pe obraz e OK! Sa-mi spui si mie pe unde treci zilele astea. :)


23-12-2008 14:06:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

diorella a scris:

Pai nu stiu: sa stau, sa nu stau..?

Pe obraz e OK! Sa-mi spui si mie pe unde treci zilele astea. :)

...sa fug sau sa ma impiedic,vorba gainii...=D=D


23-12-2008 14:11:08
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Esti pusa pe glume,tasha draga,se vede ca gatitul iti ridica moralul. De fapt,daca ma gandesc bine nu prea esti tu trista vreodata,asta e marea ta calitate.

24-12-2008 14:58:33
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

alina-buc a scris:

Esti pusa pe glume,tasha draga,se vede ca gatitul iti ridica moralul. De fapt,daca ma gandesc bine nu prea esti tu trista vreodata,asta e marea ta calitate.

La ce mi-ar folosi tristetea?
mi-ar distrugea mintea(hm,pe care o mai am...;)...)
de ce sa ma bag in pamint in loc sa zbor?=(...mai ales ca eu am o mare iubire fata de semenii mei,ma rog spuneti-i voi cum vreti o cvasi-,iubire,pseudo-iubire...n-are importanta...ea m-a reconstruit si mi-a dat puterea de a merge mai departe....si o tin tot asa,cat?...asta numai El stie...=)


24-12-2008 16:11:44
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

tasha 1951 a scris:


diorella a scris:

Pai nu stiu: sa stau, sa nu stau..?

Pe obraz e OK! Sa-mi spui si mie pe unde treci zilele astea. :)

...sa fug sau sa ma impiedic,vorba gainii...=D=D


Cu o oarecare diferenta de sens, bineinteles, se poate face o analogie... :) NJD mi-e foarte simpatic. E dragut (si cred ca inteleg acest gen de politiete, pentru ca si eu flirtez cu barbati care nu mi se potrivesc, tocmai pentru ca asta nu implica nimic "serios"). Altfel, e si mult mai tanar, si nici tocmai liber.., deci... flirtam, respectand niste limte, totusi... :)

Ultima modificare facuta de diorella (24-12-2008 16:36:29)


24-12-2008 16:33:32
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Dio,tu esti foarte draguta nu eu. Uite, petru tine, ca sa-ti pot vedea buzele goale, lipsite de orice intristare si sa-ti aduc un suris, ma schimb la profil, suntem deoseama, eu chiar mai mare. Din nou, la un telefon de "libertate". Ce facem, m-a presezi de perete? ...

26-12-2008 08:19:33
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

NJD a scris:


titmouse a scris:


tasha 1951 a scris:


Inseamna ca ai avut o parere buna despre persoana ta....asta se cheama narcisism..=D

he...he...asta se cheama realism...

Sau asta se chema, gluma :)
dar in serios; va iubesc, chiar daca nu meritati :)
(tot gluma, serios :) )


Si noi te iubim , CHIAR DACA meriti !
Asta-mi aminteste (fara nici o legatura cu subiectul comentariilor) de Salvadore Dali .
Salvadore Dali : "vreau sa se vorbeasca de mine , CHIAR DACA se spune de bine" .

Ultima modificare facuta de titmouse (26-12-2008 10:04:01)


26-12-2008 10:00:03
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

NJD a scris:

Dio,tu esti foarte draguta nu eu. Uite, petru tine, ca sa-ti pot vedea buzele goale, lipsite de orice intristare si sa-ti aduc un suris, ma schimb la profil, suntem deoseama, eu chiar mai mare. Din nou, la un telefon de "libertate". Ce facem, m-a presezi de perete? ...


Nu, nu! "Fara violenta!" :)

Dar ai dreptate, sunt tare draguta! :) Nu atat de draguta, insa, incat sa fiu de acord intru totul cu tine (in unele privinte, nu suntem defel de acord... ;)). Poti sa-ti spun ce sa scrii la profil, asa incat sa trezesti interesul fetelor de pe site. Pot sa-ti spun ce sa scrii, ca sa-mi provoci interes chiar si mie!..  Problema e ca, printre calitati, ar trebui sa fie si sinceritatea. Si atunci... s-au dus toate eforturile noastre nobile de a crea un profil numa' bun pentru mine... :(


26-12-2008 15:16:25
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Hai lasa Dio ca nu e asa de trist, “efortul nobil” e chiar fun, pentru ca profilul meu original a fost creat sa respinga, inclusiv singurul adevar “casatorit”, hai nah doua,”barbat” restul, numai gluma.
Ce e trist, e incercarea mea de a-ti spune; “ sa nu crezi prea mult in profile” care nu indica adevarul intotdeauna, cred ca am esuat :).

Care sunt criteriile care cineva e declarat ca merita sau nu a fi iubit?


28-12-2008 16:55:38
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141
Hm, am impresia... ca am creat impresia ca as fi tare credula, draga NJD. De ce? Pentru ca am spus ca sunt idealista? Pai,  sa fii idealist nu inseamna sa fii si prost. Adica, cele doua notiuni s-ar putea suprapune la un moment dat, dar nu sunt sinonime. :)

A fi idealist inseamna sa nu crezi ca oamenii pot deveni ideali - nici macar prin tehnici riguroase de spalare a creierelor! - asa cum si-au propus unele organizatii sadice (ca sa nu nominalizam aici candidatii la premiul Hitler sau Stalin). ;) Ca singurul ideal este Dumnezeu, restul lumii este perfectibil. Inclusiv societatea omeneasca. De aici si toleranta fata de slabiciunile oamenilor (mai ales ale celor pe care ii cunosc - deci, le cunosc motivatiile, "istoria secreta"...), dar o toleranta proportionala cu gravitateta faptelor (inclusiv atunci cand e vorba de propriile mele fapte)... Asta ar fi pe scurt. Nu am de gand sa dezvolt subiectul insa, desi sunt tenatata, uneori, sa teoririzez lumea cu el. Dar imi dau seama ca ar fi prea plictisitor. :)

P.S. ORICINE merita a fi iubit. Problema e ca eu nu pot iubi decat... un numar limitat de persoane, iar cand vine vorba de barbati, intr-un anume fel, special.., atunci cifra se reduce la... 1. ;) De ce? Simplu, nu sunt Dumnezeu, care ne iubeste pe toti! Sunt om. Si de aici toate complicatiile: sa nu fie casatorit (sa nu fie mincinos, spunand ca nu e casatorit, in timp ce are acasa o nevasta), sa fie asa.., sa nu fie altfel... Si, principala calitate, indispensabila, sa-mi raspunda cu reciprocitate. De-a dreptul utopic! :)

Ultima modificare facuta de diorella (28-12-2008 17:39:10)


28-12-2008 17:24:40
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

diorella a scris:

Hm, am impresia... ca am creat impresia ca as fi tare credula, draga NJD. De ce? Pentru ca am spus ca sunt idealista? Pai,  sa fii idealist nu inseamna sa fii si prost. Adica, cele doua notiuni s-ar putea suprapune la un moment dat, dar nu sunt sinonime. :)

A fi idealist inseamna sa nu crezi ca oamenii pot deveni ideali - nici macar prin tehnici riguroase de spalare a creierelor! - asa cum si-au propus unele organizatii sadice (ca sa nu nominalizam aici candidatii la premiul Hitler sau Stalin). ;) Ca singurul ideal este Dumnezeu, restul lumii este perfectibil. Inclusiv societatea omeneasca. De aici si toleranta fata de slabiciunile oamenilor (mai ales ale celor pe care ii cunosc - deci, le cunosc motivatiile, "istoria secreta"...), dar o toleranta proportionala cu gravitateta faptelor (inclusiv atunci cand e vorba de propriile mele fapte)... Asta ar fi pe scurt. Nu am de gand sa dezvolt subiectul insa, desi sunt tenatata, uneori, sa teoririzez lumea cu el. Dar imi dau seama ca ar fi prea plictisitor. :)

P.S. ORICINE merita a fi iubit. Problema e ca eu nu pot iubi decat... un numar limitat de persoane, iar cand vine vorba de barbati, intr-un anume fel, special.., atunci cifra se reduce la... 1. ;) De ce? Simplu, nu sunt Dumnezeu, care ne iubeste pe toti! Sunt om. Si de aici toate complicatiile: sa nu fie casatorit (sa nu fie mincinos, spunand ca nu e casatorit, in timp ce are acasa o nevasta), sa fie asa.., sa nu fie altfel... Si, principala calitate, indispensabila, sa-mi raspunda cu reciprocitate. De-a dreptul utopic! :)
Bravo,imi place sincer cum gandesti!parca mi-ai luat vorbele din gura!=)

28-12-2008 18:58:01
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195
Ce inseamna craciunul,parca stiu ca e vorba de ziua de nastere a lui cristos,nu? Dar scrie undeva ca el a cerut ca ziua lui de nastere sa fie sarbatorita? Are el nevoie de asa ceva ? Iar mos craciun asta cine mai e? El de unde a aparut,ca biblia nu spune nimic de el. Colindul asta nu e cumva o forma de cersetorie,cand parintii isi trimit copii la cersit? Ca sa evoluam nu trebuie sa ne uitam in urma,nu? Si atunci traditiile ce sunt,nu o forma de a ramane in urma,de a gandi precum bunicii si strabunicii nostri? Ati facut dintr-o zi de nastere (care oricum nu isi avea sensul) o sarbatoare a burtilor,incarcati sa mancati cat mai mult pentru a fii "in spiritul craciunului" , alergati turbati prin magazine de parca ati manca cu zece guri,nu va mai saturati de mancare. Cum spunea cineva : ne invatam copiii sa nu stea in bratele necunoscutilor,sa nu primeasca nimic de la acestia,dar cand e "craciunul" voi singuri,parintii va indemnati copii sa spuna poezii si sa se lase mangaiati pentru cateva bombonele. Cum au curat "parintii" sa isi lase copii la colindat stiind ca lumea e plina de perversi,ati vazut cati copii dispar pentru totdeauna ,nu se mai intorc de la colindat? Prea multa inteligenta sau prostia ii face pe oameni sa se comporte asa ? Prefer sa fiu o blonda proasta decat sa cred in traditiile voastre de kkt ! Ok,,astept,,aruncati cu piatra,,asta stiti sa faceti cel mai bine !

28-12-2008 20:33:07
   
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141
Apai nu a cerut sa-i facem niciun fel de party de ziua Lui, asta e clar, pentru ca... avea Omul obraz. Tu ai indrazni sa ceri asa ceva? :) Da' asa obisnuieste lumea de pe la noi, sa sarbatoreasca zilele de nastere. Un obicei frumos, dupa parerea mea. :)

Colindul poate fi pervertit, aducandu-l la forma de cersetorie, dupa cum si spalatul geamurilor masinii poate deveni, prin insistenta unor impertinenti, o forma de cersetorie (uneori chiar agresiva). Ceea ce nu inseamna ca trebuie sa renuntam la curatenie, nu-i asa? :)

Despre excesele din perioada Craciunului e bine sa vorbim, si eu am fost socata, la un moment dat, de felul in care a crescut consumul, sub pretextul sarbatorilor religioase, dar explicatia e tot in lacomia si neinfranrea oamenilor, nu in  religie.

In alta ordine de idei, Alina, si eu sunt blonda (si, unii bruneti/brunete sunt blonzi/blonde). :) Nu cred ca cineva o sa arunce cu piatra pentru acest "delict de opinie" al tau. :)

Ultima modificare facuta de diorella (29-12-2008 10:31:33)


29-12-2008 10:27:49
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

alina-buc a scris:

Ce inseamna craciunul,parca stiu ca e vorba de ziua de nastere a lui cristos,nu? Dar scrie undeva ca el a cerut ca ziua lui de nastere sa fie sarbatorita? Are el nevoie de asa ceva ? Iar mos craciun asta cine mai e? El de unde a aparut,ca biblia nu spune nimic de el. Colindul asta nu e cumva o forma de cersetorie,cand parintii isi trimit copii la cersit? Ca sa evoluam nu trebuie sa ne uitam in urma,nu? Si atunci traditiile ce sunt,nu o forma de a ramane in urma,de a gandi precum bunicii si strabunicii nostri? Ati facut dintr-o zi de nastere (care oricum nu isi avea sensul) o sarbatoare a burtilor,incarcati sa mancati cat mai mult pentru a fii "in spiritul craciunului" , alergati turbati prin magazine de parca ati manca cu zece guri,nu va mai saturati de mancare. Cum spunea cineva : ne invatam copiii sa nu stea in bratele necunoscutilor,sa nu primeasca nimic de la acestia,dar cand e "craciunul" voi singuri,parintii va indemnati copii sa spuna poezii si sa se lase mangaiati pentru cateva bombonele. Cum au curat "parintii" sa isi lase copii la colindat stiind ca lumea e plina de perversi,ati vazut cati copii dispar pentru totdeauna ,nu se mai intorc de la colindat? Prea multa inteligenta sau prostia ii face pe oameni sa se comporte asa ? Prefer sa fiu o blonda proasta decat sa cred in traditiile voastre de kkt ! Ok,,astept,,aruncati cu piatra,,asta stiti sa faceti cel mai bine !

Ogoaie-te , Onoyoko , nu arunca nimeni cu piatra in tine ! Cu totii avem dreptul la opinii si pareri si-apoi...nici nu-i recomandabil , doar esti sefa la carcera !


29-12-2008 11:28:06
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
:) Of-of, mai-mai, fondul si forma credintzei e o tema inepuizabila si controversata pin-la paruieli inter-nationale :D, pe care n-o mai atac insa tocmai din motivele mai sus zise.

Cit despre iubire - fiindca iubim, vorba Diorellei, asa, in general, dar si altfel, mai "in special" ;), iegzista autori mai mult sau mai putin luminati in ale ocultului (OK, unii cam... stranii :D - il numesc acu' pe raposatul Lorin Fortuna, dar si unii mai metodici/credibili) care sustin ca si unele personaje celebre ca "womanizers" :D ca Don Juan, Casanova, chiar Eminescu etc (globalizam, globalizam ;) - afemeiatzi suna nashpa :D) sint de fapt niste spirite deosebite, cu o influentza pozitiva enorma pe planuri subtile prin iubirea pe care au marinimia :D s-o imparta la cit mai multe femei ;) si ca implicit n-ar trebui deloc injuratzi.

Hihihi, :D:D o teorie atractiva... (nu si pentru femeile moralist/principiale ;), ce-i drept...)
Pacat ca ma batea gindul abia acum (cam prea tirziu adica :)) s-o aplic si io  in practica. :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-12-2008 11:55:59)


29-12-2008 11:40:35
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

diorella a scris:

Apai nu a cerut sa-i facem niciun fel de party de ziua Lui, asta e clar, pentru ca... avea Omul obraz. Tu ai indrazni sa ceri asa ceva? :) Da' asa obisnuieste lumea de pe la noi, sa sarbatoreasca zilele de nastere. Un obicei frumos, dupa parerea mea. :)

Colindul poate fi pervertit, aducandu-l la forma de cersetorie, dupa cum si spalatul geamurilor masinii poate deveni, prin insistenta unor impertinenti, o forma de cersetorie (uneori chiar agresiva). Ceea ce nu inseamna ca trebuie sa renuntam la curatenie, nu-i asa? :)

Despre excesele din perioada Craciunului e bine sa vorbim, si eu am fost socata, la un moment dat, de felul in care a crescut consumul, sub pretextul sarbatorilor religioase, dar explicatia e tot in lacomia si neinfranrea oamenilor, nu in  religie.

In alta ordine de idei, Alina, si eu sunt blonda (si, unii bruneti/brunete sunt blonzi/blonde). :) Nu cred ca cineva o sa arunce cu piatra pentru acest "delict de opinie" al tau. :)
Nu numai ca nu a cerut sa-i fie sarbatorita ziua de nastere,ci se pare ca nici el nu dadea importanta acestei zile,nu apare nicaieri in biblie scris despre faptul ca ar fii petrecut in acea zi. Nu intamplator scriu biblie cu "b" mic,de-a lungul timpului mi-am dat seama ca este plina de contradictii,asa ca nu ii acord decat un respect ca oricarei carti de bune maniere. Si credeti-ma ca am studiat-o indelung,a fost un timp cand eram "ratacita" ,imi cautam calea,religia, dar mi-am dat seama ca toate sunt minciuni. Oare dumnezeu trebuia sa-i inspire pe toti acei apostoli pentru a scrie biblia,nu era de ajuns sa o scrie insusi fiul sau cat timp a fost pe pamant,sau avand in vedere ca a fost scrisa dupa moartea acestuia putea sa inspire pe un singur apostol,logic,nu? Stiti cum se numeste atunci cand ii vorbesti lui dumnezeu? Se numeste ruga. Dar cand spui ca acesta iti raspunde se numeste schizofrenie. Si daca nu ma credeti documentati-va,am pretentie la voi,cei care scrieti pe forum,sunteti oameni deosebiti,asta e parerea mea, macar nu m-ati ponegrit pentru teoriile mele,ba unii chiar mi-ati dat dreptate. Sigur ca nu detin eu adevarul absolut,dar incerc sa nu ma las prostita pe fatza  de "crestinii" care cred tot ce citesc,si culmea e ca ,daca intrebati pe multi dintre ei nici macar nu au citit,ci doar din auzite si-au format credinta.

29-12-2008 15:49:44
   
alina-buc
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-10-2008
Mesaje: 195

titmouse a scris:


alina-buc a scris:

Ce inseamna craciunul,parca stiu ca e vorba de ziua de nastere a lui cristos,nu? Dar scrie undeva ca el a cerut ca ziua lui de nastere sa fie sarbatorita? Are el nevoie de asa ceva ? Iar mos craciun asta cine mai e? El de unde a aparut,ca biblia nu spune nimic de el. Colindul asta nu e cumva o forma de cersetorie,cand parintii isi trimit copii la cersit? Ca sa evoluam nu trebuie sa ne uitam in urma,nu? Si atunci traditiile ce sunt,nu o forma de a ramane in urma,de a gandi precum bunicii si strabunicii nostri? Ati facut dintr-o zi de nastere (care oricum nu isi avea sensul) o sarbatoare a burtilor,incarcati sa mancati cat mai mult pentru a fii "in spiritul craciunului" , alergati turbati prin magazine de parca ati manca cu zece guri,nu va mai saturati de mancare. Cum spunea cineva : ne invatam copiii sa nu stea in bratele necunoscutilor,sa nu primeasca nimic de la acestia,dar cand e "craciunul" voi singuri,parintii va indemnati copii sa spuna poezii si sa se lase mangaiati pentru cateva bombonele. Cum au curat "parintii" sa isi lase copii la colindat stiind ca lumea e plina de perversi,ati vazut cati copii dispar pentru totdeauna ,nu se mai intorc de la colindat? Prea multa inteligenta sau prostia ii face pe oameni sa se comporte asa ? Prefer sa fiu o blonda proasta decat sa cred in traditiile voastre de kkt ! Ok,,astept,,aruncati cu piatra,,asta stiti sa faceti cel mai bine !

Ogoaie-te , Onoyoko , nu arunca nimeni cu piatra in tine ! Cu totii avem dreptul la opinii si pareri si-apoi...nici nu-i recomandabil , doar esti sefa la carcera !
Aha,, deci te pui bine cu mine,,am inteles. Dar ia spune si tu parerea ta despre religie,crezi ca cain cand l-a omorat pe abel(sau invers,uit mereu care a omorat pe care) a stiut ca acesta va muri sau avand in vedere faptul ca nu mai murise nimeni inainte nu stia ce-i aia moarte? Am intrebat asta pe o "martora a lui iehova" si mi-a spus ca stia ce-i aia moarte pentru ca vazuse animalele murind,erau crescatori de animale. In alta ordine de idei ,cu cine a facut copil cel care a ramas in viata,ca biblia spune ca i s-a nascut  un fiu,nu cumva cu "scumpa lui mama" ? Daca atunci era permis sa iti fu,,,  mama ,acum de ce nu mai e ? Of,,am multe intrebari ,,,sper sa aveti rabdare cu mine,si daca vreti sa si raspundeti la aceste intrebari cu opiniile voastre,dar mie deocamdata mi-e clar ca religia e o mare scorneala a popilor din vechime ,au inventat-o pentru a tine prostimea cu capul plecat,nu uitati ca primii  care aveau acces la invatatura erau popii.

Ultima modificare facuta de alina-buc (29-12-2008 16:01:05)


29-12-2008 16:00:12
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

diorella a scris:

Hm, am impresia... ca am creat impresia ca as fi tare credula, draga NJD. De ce? Pentru ca am spus ca sunt idealista? Pai,  sa fii idealist nu inseamna sa fii si prost. Adica, cele doua notiuni s-ar putea suprapune la un moment dat, dar nu sunt sinonime. :)

A fi idealist inseamna sa nu crezi ca oamenii pot deveni ideali - nici macar prin tehnici riguroase de spalare a creierelor! - asa cum si-au propus unele organizatii sadice (ca sa nu nominalizam aici candidatii la premiul Hitler sau Stalin). ;) Ca singurul ideal este Dumnezeu, restul lumii este perfectibil. Inclusiv societatea omeneasca. De aici si toleranta fata de slabiciunile oamenilor (mai ales ale celor pe care ii cunosc - deci, le cunosc motivatiile, "istoria secreta"...), dar o toleranta proportionala cu gravitateta faptelor (inclusiv atunci cand e vorba de propriile mele fapte)... Asta ar fi pe scurt. Nu am de gand sa dezvolt subiectul insa, desi sunt tenatata, uneori, sa teoririzez lumea cu el. Dar imi dau seama ca ar fi prea plictisitor. :)

P.S. ORICINE merita a fi iubit. Problema e ca eu nu pot iubi decat... un numar limitat de persoane, iar cand vine vorba de barbati, intr-un anume fel, special.., atunci cifra se reduce la... 1. ;) De ce? Simplu, nu sunt Dumnezeu, care ne iubeste pe toti! Sunt om. Si de aici toate complicatiile: sa nu fie casatorit (sa nu fie mincinos, spunand ca nu e casatorit, in timp ce are acasa o nevasta), sa fie asa.., sa nu fie altfel... Si, principala calitate, indispensabila, sa-mi raspunda cu reciprocitate. De-a dreptul utopic! :)


Da, am avut impresia ca esti putin credula/naiva cind te-ai referit la profiluri (usor ironice si eronate) pen' ca eu nu le citesc pen' ca nu m-a intereseaza si presupun nu au nici o sansa. M-a intereseaza sa citesc opinii diverse, si sa-mi dau si eu o opinie citeodata.
De exemplu;  Nu e Utopic sa ai un criteriu/standard pentru o persoana Speciala. Utopic ar fi credinta ca o astfel de persoana poate fi gasita aci pe 3x.
Parerea mea.
Si mai am una; Orice Iubire, fie ea de o luna doua trei, un an, doi, trei, mai multi sau o viata, e BUNA, in orice cantitate ar fi, chiar daca Ideal ar fi o viata (mai ales ca la inceput nu se stie durata :).


02-01-2009 12:12:41
   
Pagini: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33    
Mergeti la