Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / A iubii pe cine nu merita    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 29 30 31 32 33
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551
De fapt... oricine merita sa fie iubit, dar nu intotdeauna sunt reciproce sentimentele. :(

08-08-2009 12:05:24
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

seherezade a scris:

De fapt... oricine merita sa fie iubit, dar nu intotdeauna sunt reciproce sentimentele. :(

Mda,ar fi ideal sa gasim pe raft iubirea,sa luam cata vrem ...iar cata ne ramine s-o dam celor sarmani...din pacate trebuie sa luptam pentru ea...nu-i chiar simplu!=)


08-08-2009 12:08:35
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

seherezade a scris:

De fapt... oricine merita sa fie iubit, dar nu intotdeauna sunt reciproce sentimentele. :(

De fapt,aici e cea mai mare greseala,intotdeauna iubim pe cine nu merita!


08-08-2009 12:20:16
   
?? Mysterious
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 333

tasha 1951 a scris:

Ticson,si care varianta cea mai buna?...eu zic ca sa ramai fara semnal?...ca cine stie mai apoi poti cadea in zona cu acoperire...si n-ai nimic de pierdut!;)

De multe ori depinde si de telefon!;)


08-08-2009 12:22:23
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

Mysterious a scris:


seherezade a scris:

De fapt... oricine merita sa fie iubit, dar nu intotdeauna sunt reciproce sentimentele. :(

De fapt,aici e cea mai mare greseala,intotdeauna iubim pe cine nu merita!


O na, de ce ai iarasi dreptate? :(


08-08-2009 12:23:53
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Amuzant in afirmatia de mai sus e ca isi pastreaza valabilitatea din orice sens ai privi-o.

08-08-2009 13:40:13
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
E gresit sa cauti iubirea? E mai bine sa o lasi pe ea sa te gaseasca?

08-08-2009 21:42:06
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

iubareata a scris:

E gresit sa cauti iubirea? E mai bine sa o lasi pe ea sa te gaseasca?

Cred ca preferabil e sa SAPI :D tu mai bine dupa ea, dear Blondy, ca altfel nu-ti bate EA la usa de nebuna... ;)

Sau, mai stii, cu netu' asta omnipotent o merge si-asa... :rolleyes:
CIOC_CIOC! E cineva acasa, eiii ??? :D:D hihihi


08-08-2009 21:53:23
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
NU stiu sa sap,stiu doar sa dau din ... coate.

08-08-2009 23:22:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

iubareata a scris:

NU stiu sa sap,stiu doar sa dau din ... coate.

bravo!!!ai sanse sa ajungi departe!=)


09-08-2009 13:37:52
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

iubareata a scris:

E gresit sa cauti iubirea? E mai bine sa o lasi pe ea sa te gaseasca?


Eu cred că e mai plăcut să o oferi, bucurându-te de ceea ce primeşti, dacă primeşti şi când primeşti. :)


10-08-2009 21:15:21
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
SA inteleg ca e ok daca sunt cu un tip pe care doar eu sa-l iubesc,iar el sa se lase iubit? Dar mie nu-mi place asa,eu vreau sa ma iubeasca si el,ca doar nu o dau degeaba (iubirea).

12-08-2009 17:09:12
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

iubareata a scris:

SA inteleg ca e ok daca sunt cu un tip pe care doar eu sa-l iubesc,iar el sa se lase iubit? Dar mie nu-mi place asa,eu vreau sa ma iubeasca si el,ca doar nu o dau degeaba (iubirea).


Da, barbatii se cam lasa iubiti... cu cat ar fi mai corect sa spuna ca ei nu impartasesc sentimentele tale... in loc de asta profita din plin... baieti, cati dintre voi n-ati facut asta, sincer? :rolleyes:


12-08-2009 17:16:37
   
?? breathless
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 114

seherezade a scris:


iubareata a scris:

SA inteleg ca e ok daca sunt cu un tip pe care doar eu sa-l iubesc,iar el sa se lase iubit? Dar mie nu-mi place asa,eu vreau sa ma iubeasca si el,ca doar nu o dau degeaba (iubirea).


Da, barbatii se cam lasa iubiti... cu cat ar fi mai corect sa spuna ca ei nu impartasesc sentimentele tale... in loc de asta profita din plin... baieti, cati dintre voi n-ati facut asta, sincer? :rolleyes:



Eu unu ma predau.... :( (ma rog.... am incercat sa ma atasez,sa iubesc... doar ca... nu-mi iese) :D

Ultima modificare facuta de breathless (12-08-2009 17:27:45)


12-08-2009 17:26:36
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551
Trist, foarte trist, ca de dragul sexului asigurat zilnic si cat mai regulat, barbatii renunta sa mai fie corecti :( sper ca sunt si exceptii :rolleyes:

12-08-2009 17:28:44
   
?? breathless
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 114
Ar fi foarte multe de spus.... Nici o relatie nu tine foarte mult... Nu vreau sa transform o femeie intr-un obiect sexual. :|

12-08-2009 17:36:31
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

breathless a scris:

Ar fi foarte multe de spus.... Nici o relatie nu tine foarte mult... Nu vreau sa transform o femeie intr-un obiect sexual. :|


Dar n-ar fi mai corect cand nu mai merge sa renuntam?


12-08-2009 17:44:08
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

seherezade a scris:


breathless a scris:

Ar fi foarte multe de spus.... Nici o relatie nu tine foarte mult... Nu vreau sa transform o femeie intr-un obiect sexual. :|


Dar n-ar fi mai corect cand nu mai merge sa renuntam?


Dupa cum stii tu, draga Sehe, rar cind amindoi termina concomitent (senzatia ca merge, of course) :D:D


12-08-2009 17:46:56
   
?? breathless
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 114

seherezade a scris:


breathless a scris:

Ar fi foarte multe de spus.... Nici o relatie nu tine foarte mult... Nu vreau sa transform o femeie intr-un obiect sexual. :|


Dar n-ar fi mai corect cand nu mai merge sa renuntam?



Tocmai asta subliniam si eu... :)


12-08-2009 17:47:13
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

SandieShaw a scris:


seherezade a scris:


breathless a scris:

Ar fi foarte multe de spus.... Nici o relatie nu tine foarte mult... Nu vreau sa transform o femeie intr-un obiect sexual. :|


Dar n-ar fi mai corect cand nu mai merge sa renuntam?


Dupa cum stii tu, draga Sehe, rar cind amindoi termina concomitent (senzatia ca merge, of course) :D:D


Of course, ne amagim singuri ca merge, ca sa-l mai avem inca un pic alaturi.


12-08-2009 17:52:43
   
?? breathless
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 114

SandieShaw a scris:


seherezade a scris:


breathless a scris:

Ar fi foarte multe de spus.... Nici o relatie nu tine foarte mult... Nu vreau sa transform o femeie intr-un obiect sexual. :|


Dar n-ar fi mai corect cand nu mai merge sa renuntam?


Dupa cum stii tu, draga Sehe, rar cind amindoi termina concomitent (senzatia ca merge, of course) :D:D




Sandie... Ei-ei!!!. Ne-ai incercat putin. Frumoasa limba romana... :D :D :D


12-08-2009 17:55:35
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

breathless a scris:

Ar fi foarte multe de spus.... Nici o relatie nu tine foarte mult... Nu vreau sa transform o femeie intr-un obiect sexual. :|


M-ai pus pe ganduri... oare eu am facut asta unui barbat? Sa-l transform in obiect sexual? Nu ca ar fi avut ceva de obiectat... :D:D:D


12-08-2009 18:00:07
   
?? breathless
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 114

seherezade a scris:


breathless a scris:

Ar fi foarte multe de spus.... Nici o relatie nu tine foarte mult... Nu vreau sa transform o femeie intr-un obiect sexual. :|


M-ai pus pe ganduri... oare eu am facut asta unui barbat? Sa-l transform in obiect sexual? Nu ca ar fi avut ceva de obiectat... :D:D:D



Crede-ma... Majoritatea barbatilor nu au nimic de obiectat...:>


12-08-2009 18:07:50
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

breathless a scris:


seherezade a scris:


breathless a scris:

Ar fi foarte multe de spus.... Nici o relatie nu tine foarte mult... Nu vreau sa transform o femeie intr-un obiect sexual. :|


M-ai pus pe ganduri... oare eu am facut asta unui barbat? Sa-l transform in obiect sexual? Nu ca ar fi avut ceva de obiectat... :D:D:D



Crede-ma... Majoritatea barbatilor nu au nimic de obiectat...:>


M-am analizat serios... nu cred ca totusi am facut asta... ba da, odata in viata da... acum constiinta n-o sa ma lase sa dorm :rolleyes:


12-08-2009 18:09:17
   
?? breathless
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 114

seherezade a scris:


breathless a scris:


seherezade a scris:



M-ai pus pe ganduri... oare eu am facut asta unui barbat? Sa-l transform in obiect sexual? Nu ca ar fi avut ceva de obiectat... :D:D:D



Crede-ma... Majoritatea barbatilor nu au nimic de obiectat...:>


M-am analizat serios... nu cred ca totusi am facut asta... ba da, odata in viata da... acum constiinta n-o sa ma lase sa dorm :rolleyes:


Post negru.... NEAPARAT :))


12-08-2009 18:10:37
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

breathless a scris:


seherezade a scris:


breathless a scris:




Crede-ma... Majoritatea barbatilor nu au nimic de obiectat...:>


M-am analizat serios... nu cred ca totusi am facut asta... ba da, odata in viata da... acum constiinta n-o sa ma lase sa dorm :rolleyes:


Post negru.... NEAPARAT :))


N-o sa mor din asta, la randul lui, el a facut din mine obiect sexual, deci... a cam meritat :D:D:D


12-08-2009 18:13:15
   
?? breathless
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 114

seherezade a scris:


breathless a scris:


seherezade a scris:



M-am analizat serios... nu cred ca totusi am facut asta... ba da, odata in viata da... acum constiinta n-o sa ma lase sa dorm :rolleyes:


Post negru.... NEAPARAT :))


N-o sa mor din asta, la randul lui, el a facut din mine obiect sexual, deci... a cam meritat :D:D:D



Fara resentimente... Well done! :))


12-08-2009 18:15:44
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

breathless a scris:


seherezade a scris:


breathless a scris:



Post negru.... NEAPARAT :))


N-o sa mor din asta, la randul lui, el a facut din mine obiect sexual, deci... a cam meritat :D:D:D



Fara resentimente... Well done! :))


Si daca adaug ca a mai revenit dupa un timp, sil-am dat afara? Parca ma simt mai bine :D:D:D


12-08-2009 18:17:53
   
?? breathless
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 114

seherezade a scris:


breathless a scris:


seherezade a scris:



N-o sa mor din asta, la randul lui, el a facut din mine obiect sexual, deci... a cam meritat :D:D:D



Fara resentimente... Well done! :))


Si daca adaug ca a mai revenit dupa un timp, sil-am dat afara? Parca ma simt mai bine :D:D:D



Eh.. aici nu stiu ce sa zic. Poate individul cauta mai mult... sau poate  ii era dor de acel obiect sexual :D


12-08-2009 18:20:04
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

breathless a scris:


seherezade a scris:


breathless a scris:




Fara resentimente... Well done! :))


Si daca adaug ca a mai revenit dupa un timp, sil-am dat afara? Parca ma simt mai bine :D:D:D



Eh.. aici nu stiu ce sa zic. Poate individul cauta mai mult... sau poate  ii era dor de acel obiect sexual :D


Exact :D:D:D:D doar ca l-am citit ;)


12-08-2009 18:20:48
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

iubareata a scris:

SA inteleg ca e ok daca sunt cu un tip pe care doar eu sa-l iubesc,iar el sa se lase iubit? Dar mie nu-mi place asa,eu vreau sa ma iubeasca si el,ca doar nu o dau degeaba (iubirea).


Cred că dacă spun "eu vreau ca X să mă iubească", de fapt eu nu iubesc acea persoană. Vreau doar să îmi satisfacă poftele (indiferent de natura lor). Când iubesc, nu contează acţiunile celeilalte persoane, pentru că a iubi înseamnă a accepta pe cineva exact aşa cum este, NU a-i analiza gesturile şi, în funcţie de asta, să o situez pe o "scară a iubirii"! Iubirea înseamnă doar să ofer, indiferent ce şi dacă primesc în schimb. Dacă iubirea e condiţionată de "să mă iubească şi cealaltă persoană", eventual să mai şi aducă dovezi pentru asta (dovezile pe care le consider eu relevante, desigur :D), asta nu dovedeşte decât că vreau să îmi satisfac egoismul, dorinţa mea de apreciere. Desigur, e minunat dacă şi cealaltă persoană mă iubeşte, dar dacă nu o face, asta nu diminuează cu nimic iubirea mea faţă de ea, deoarece eu o iubesc pentru că există, pur şi simplu!


12-08-2009 18:39:56
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

Lake a scris:


iubareata a scris:

SA inteleg ca e ok daca sunt cu un tip pe care doar eu sa-l iubesc,iar el sa se lase iubit? Dar mie nu-mi place asa,eu vreau sa ma iubeasca si el,ca doar nu o dau degeaba (iubirea).


Cred că dacă spun "eu vreau ca X să mă iubească", de fapt eu nu iubesc acea persoană. Vreau doar să îmi satisfacă poftele (indiferent de natura lor). Când iubesc, nu contează acţiunile celeilalte persoane, pentru că a iubi înseamnă a accepta pe cineva exact aşa cum este, NU a-i analiza gesturile şi, în funcţie de asta, să o situez pe o "scară a iubirii"! Iubirea înseamnă doar să ofer, indiferent ce şi dacă primesc în schimb. Dacă iubirea e condiţionată de "să mă iubească şi cealaltă persoană", eventual să mai şi aducă dovezi pentru asta (dovezile pe care le consider eu relevante, desigur :D), asta nu dovedeşte decât că vreau să îmi satisfac egoismul, dorinţa mea de apreciere. Desigur, e minunat dacă şi cealaltă persoană mă iubeşte, dar dacă nu o face, asta nu diminuează cu nimic iubirea mea faţă de ea, deoarece eu o iubesc pentru că există, pur şi simplu!


ai dreptate, dar sentimentele tale nu sunt impartasite, duce la frustrare, dezamagire, pierdera increderii in tine...e inevitabil sa nu te intrebi unde gresesti, sa te indoiesti de tine ca femeie, e un cerc vicios, din care o sa-ti fie greu sa iesi :)


12-08-2009 18:42:27
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

seherezade a scris:


breathless a scris:


seherezade a scris:




Bai, manca-v-as gura, de ce nu va luati, nenica, o camera?
In fond, asta-i forum, si daca va place sa chatuiti, mergeti, dom'le, la vreun motel, hotel, popas, 'ogeac, ceva de genu'...


12-08-2009 19:29:57
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ca bine zici, compadre ! ;)
Asta-i de fapt si (doar unul :x) din motivele pt. care am cam facut pasi din zona asta forumistica lately... :(
Fiindca n-am ajuns inca, din fericire, in starea Xtrema :D care sa ma-mpinga spre iadul cu mutzunake rotogolitoretzi :D din "chat-room" !! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (12-08-2009 19:38:13)


12-08-2009 19:35:55
   
?? breathless
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 114
Domnilor.... recunosc ca m-a luat valul.   Iar apropo de chat-room... neah, mai bine nu! Bon Sante!

12-08-2009 19:42:46
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
@ Extremul

Coane, de topice si off-urile lor am renuntat de mult sa ma leg, insa cand vad lumea cum se screme-n replici asa-zis spirituale, la nivel imediat superior primei grupe de prescolari, m-apuca o lehamite cu iz de voma, ca n-am vorbe ca s-o spui!
Da-o dracului de treaba, inteleg ca-i un spatiu futeristic (sau "pre"), da'  si cand opresti langa parasutele de pe centura consumi mai multe vorbe, ba chiar la vremuri d-aste de criza te mai si tocmesti, pe cand aici doar la exprimari onomatopeice n-au ajuns, ca alea strict emoticonice s-au fumat deja! :x


12-08-2009 19:45:21
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

breathless a scris:

Domnilor.... recunosc ca m-a luat valul.   Iar apropo de chat-room... neah, mai bine nu! Bon Sante!

Lasa-te dus de tsunami ;) atunci, ca tot esti breathless :D:D cumetre,  dar numai daca-i val d-ala cu efect orgasmic cutremurator ! :D:D hihihi


12-08-2009 19:49:43
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

PeterPan 63 a scris:


seherezade a scris:


breathless a scris:




Bai, manca-v-as gura, de ce nu va luati, nenica, o camera?
In fond, asta-i forum, si daca va place sa chatuiti, mergeti, dom'le, la vreun motel, hotel, popas, 'ogeac, ceva de genu'...


N-am stiut ca am ajund intr-un sanctuar, scuze, am si fugit ;)


12-08-2009 19:54:52
   
?? breathless
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 114

seherezade a scris:


PeterPan 63 a scris:


seherezade a scris:



Bai, manca-v-as gura, de ce nu va luati, nenica, o camera?
In fond, asta-i forum, si daca va place sa chatuiti, mergeti, dom'le, la vreun motel, hotel, popas, 'ogeac, ceva de genu'...


N-am stiut ca am ajund intr-un sanctuar, scuze, am si fugit ;)


Seherezade maica, sarira cainii pe noi!


12-08-2009 19:59:57
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

breathless a scris:


seherezade a scris:


PeterPan 63 a scris:


Bai, manca-v-as gura, de ce nu va luati, nenica, o camera?
In fond, asta-i forum, si daca va place sa chatuiti, mergeti, dom'le, la vreun motel, hotel, popas, 'ogeac, ceva de genu'...


N-am stiut ca am ajund intr-un sanctuar, scuze, am si fugit ;)


Seherezade maica, sarira cainii pe noi!


Am pacatuit, trebuie sa primim pedeapsa cuvenita, deci sentinta? :rolleyes:


12-08-2009 20:02:05
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


breathless a scris:

Domnilor.... recunosc ca m-a luat valul.   Iar apropo de chat-room... neah, mai bine nu! Bon Sante!

Lasa-te dus de tsunami ;) atunci, ca tot esti breathless :D:D cumetre,  dar numai daca-i val d-ala cu efect orgasmic cutremurator ! :D:D hihihi

Bre copiii moshului, io asteptam la asta raspuns... :D:D

Serios acum: forumu-i forum si chatu-i chat :) - de ce mai exista chatul privat atunci ??? :rolleyes:
Evident ca nimeni nu va poate impiedica, in HAOSUL de-aici :D, sa schimbati si replici formate doar din puncte si virgule, :D:D da' tare ma tem c-ati ramine intr-un final singurei prin zona, ca-n romanele alea SF cu ultimii supravietzuitori dupa rezbelu' atomic !!! :D:D
...Sau poate ca asta si vreti ??!! :rolleyes: :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (12-08-2009 20:23:06)


12-08-2009 20:19:01
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:


breathless a scris:

Domnilor.... recunosc ca m-a luat valul.   Iar apropo de chat-room... neah, mai bine nu! Bon Sante!

Lasa-te dus de tsunami ;) atunci, ca tot esti breathless :D:D cumetre,  dar numai daca-i val d-ala cu efect orgasmic cutremurator ! :D:D hihihi

Bre copiii moshului, io asteptam la asta raspuns... :D:D
Serios acum: forumu-i forum si chatu-i chat :) - de ce mai exista chatul privat atunci ??? :rolleyes:
Evident ca nimeni nu va poate impiedica, in HAOSUL de-aici :D, sa schimbati si replici formate doar din puncte si virgule, :D:D da' tare ma tem c-ati ramine intr-un final singurei prin zona, ca-n romanele alea SF cu ultimii supravietzuitori dupa rezbelu' atomic !!! :D:D
...Sau poate ca asta si vreti ??!! :rolleyes: :D:D hihihi


Ne-am scris si noi umila parere, nostra culpa, asa a iesit :D


12-08-2009 20:22:53
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Alooo, Seherezeeee, trezireaaaa !!! :D
Reciteste te rog schimburile de replici cu conu' breathless si-o sa vezi ca PPan n-a vorbit aiurea - e CHAT TOATA ZIUA ;) sporovaiala voastra si nicidecum FORUM. :) (o chestie din care si altii ar putea, teoretic macar, sa-nvetze ceva, sa-si dea cu parerea etc etc).
In fine, cind esti indragostit :D totu-i scuzabil in definitiv !!! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (12-08-2009 20:28:10)


12-08-2009 20:26:02
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

seherezade a scris:

ai dreptate, dar sentimentele tale nu sunt impartasite, duce la frustrare, dezamagire, pierdera increderii in tine...e inevitabil sa nu te intrebi unde gresesti, sa te indoiesti de tine ca femeie, e un cerc vicios, din care o sa-ti fie greu sa iesi :)


Când ofer iubire din tot sufletul meu, nu am cum să greşesc.
Când ofer iubire doar cu scopul ca "ea să-mi fie împărtăşită", e ca la piaţă: na purcelul, dă găina! Fireşte că, dacă privesc iubirea ca pe un troc, pot apărea întrebări de genul "am fost păcălit?" sau "am păcălit?" şi, implicit, pot ajunge la frustrare, dezamăgire, pierderea încrederii în mine.


12-08-2009 21:04:39
   
?? breathless
Cont Sters

Inregistat: 01-08-2009
Mesaje: 114
Se pare ca nu mai avem loc pe acest site. Chiar daca o anumita discutie nu te priveste, asta nu inseamna a nu poti sa iti las amprenta asupra ei. La fel ati facut voi domilor. Daca noi ne scaldam in balegar (pardon), nu trebuia sa va aruncati si voi. Era poate mai bine inteles un mesaj privat in care sa ne faceti cunoscut deranjul care l-am provocat. Dar voi domnilor nu, n-ati renuntat a ne vorbi cu un aer superior, punandu-ne pe noi in umbra voastra de oameni culti, facandu-ne sa credem ca in aceasta lume... se regasesc doar geniile.
Era o incercare in a socializa cu ceilalti... dar se pare ca voi parasi infrant campul de lupta. La revedere!


12-08-2009 21:09:52
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

Lake a scris:


seherezade a scris:

ai dreptate, dar sentimentele tale nu sunt impartasite, duce la frustrare, dezamagire, pierdera increderii in tine...e inevitabil sa nu te intrebi unde gresesti, sa te indoiesti de tine ca femeie, e un cerc vicios, din care o sa-ti fie greu sa iesi :)


Când ofer iubire din tot sufletul meu, nu am cum să greşesc.
Când ofer iubire doar cu scopul ca "ea să-mi fie împărtăşită", e ca la piaţă: na purcelul, dă găina! Fireşte că, dacă privesc iubirea ca pe un troc, pot apărea întrebări de genul "am fost păcălit?" sau "am păcălit?" şi, implicit, pot ajunge la frustrare, dezamăgire, pierderea încrederii în mine.


E mai rau cand iubesti din tot sufletul, si din senin te trezesti parasita... cum sa nu te intrebi daca ai gresti undeva?


12-08-2009 21:18:21
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

breathless a scris:

Se pare ca nu mai avem loc pe acest site. Chiar daca o anumita discutie nu te priveste, asta nu inseamna a nu poti sa iti las amprenta asupra ei. La fel ati facut voi domilor. Daca noi ne scaldam in balegar (pardon), nu trebuia sa va aruncati si voi. Era poate mai bine inteles un mesaj privat in care sa ne faceti cunoscut deranjul care l-am provocat. Dar voi domnilor nu, n-ati renuntat a ne vorbi cu un aer superior, punandu-ne pe noi in umbra voastra de oameni culti, facandu-ne sa credem ca in aceasta lume... se regasesc doar geniile.
Era o incercare in a socializa cu ceilalti... dar se pare ca voi parasi infrant campul de lupta. La revedere!


Te rugam, nu pleca, ai ceva de spus, chiar daca nu ai experienta dansilor in ale forumului, invatam din mers, si ei au fost odata incepatori :rolleyes:


12-08-2009 21:19:23
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

Xtremul a scris:

Alooo, Seherezeeee, trezireaaaa !!! :D
Reciteste te rog schimburile de replici cu conu' breathless si-o sa vezi ca PPan n-a vorbit aiurea - e CHAT TOATA ZIUA ;) sporovaiala voastra si nicidecum FORUM. :) (o chestie din care si altii ar putea, teoretic macar, sa-nvetze ceva, sa-si dea cu parerea etc etc).
In fine, cind esti indragostit :D totu-i scuzabil in definitiv !!! ;)


Pfff, sa fiu acuzata ca sunt indragostita :x asta n-am patit demult... poate lipsa de experienta, si varsta un pic mai frageda, sa ne vezi cand o sa avem si noi varsta voastra :D:D:D:D


12-08-2009 21:23:40
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

seherezade a scris:

E mai rau cand iubesti din tot sufletul, si din senin te trezesti parasita... cum sa nu te intrebi daca ai gresti undeva?


Dacă mi se pare că "e rău când iubesc din tot sufletul", atunci cum aş putea să fiu altfel decât dezamăgit? Cu alte cuvinte, eu iubesc conform scopurilor mele, dar când partenera iubeşte conform scopurilor ei, îmi permit să consider că "ea nu mă iubeşte". :)


12-08-2009 21:23:58
   
seherezade
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 21-11-2008
Mesaje: 551

Lake a scris:


seherezade a scris:

E mai rau cand iubesti din tot sufletul, si din senin te trezesti parasita... cum sa nu te intrebi daca ai gresti undeva?


Dacă mi se pare că "e rău când iubesc din tot sufletul", atunci cum aş putea să fiu altfel decât dezamăgit? Cu alte cuvinte, eu iubesc conform scopurilor mele, dar când partenera iubeşte conform scopurilor ei, îmi permit să consider că "ea nu mă iubeşte". :)


Limba romana, se pare ca nu ma descurc... e rau sa trezesti din visul iubirii... parasita, nu sa iubesti, mie dor cateodata sa mai traiesc fericirea aia, incomparabila, minunata :)


12-08-2009 21:25:49
   
Pagini: 1 ... 29 30 31 32 33    
Mergeti la