Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Sex / prejudecatile dauneaza?...........    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
Referitor la stabilitatea unei relatii, pe langa teoria ca cei care se aseamana se aduna, exista si cea care afirma atractia contrariilor. Nu cred ca s-a stabilit care e cea (mai) valabila.
Cat despre japonezi, sunt niste intelepti; inca un domeniu in care avem ce invata de la ei!


11-03-2006 21:53:55
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
uite ce mai scrie pe net... ce-au mai descoperit oamenii in halate albe...

"Researchers from the University of Liverpool, in collaboration with the University of Durham and the University of St. Andrews, have determined that the longer we're with someone, the more we grow alike in appearance. Even more interesting, they found out that we tend to choose someone in the first place whose looks resemble ours. Why? "Forget about opposites attracting. We like people who look like us, because they tend to have personalities similar to our own," reports ***.

Partners who are genetically similar to each other tend to have happier marriages, and similarities in personalities and physical features might be one way to measure genetic similarity."

Astept sa aud si despre asemnarea intre ciine si stapin dupa o lunga convietuire...


12-03-2006 22:41:40
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
Fii convinsa ca exista deja sau va apare in curand o teorie care, cu argumente stiintifice de ultima ora, sa desfiinteze teoria prezentata de tine... apoi vor aparea altele si altele care sa combata combatantele... si tot asa! Fondurile de cercetare trebuiesc si ele cheltuite, nu!? :D

13-03-2006 11:15:48
   
?? Maydaya
Cont Sters

Inregistat: 14-01-2006
Mesaje: 5

SandieShaw a scris:

uite ce mai scrie pe net... ce-au mai descoperit oamenii in halate albe...

"Researchers from the University of Liverpool, in collaboration with the University of Durham and the University of St. Andrews, have determined that the longer we're with someone, the more we grow alike in appearance. Even more interesting, they found out that we tend to choose someone in the first place whose looks resemble ours. Why? "Forget about opposites attracting. We like people who look like us, because they tend to have personalities similar to our own," reports ***.

Partners who are genetically similar to each other tend to have happier marriages, and similarities in personalities and physical features might be one way to measure genetic similarity."

Astept sa aud si despre asemnarea intre ciine si stapin dupa o lunga convietuire...


am avut o vecina, care arata exact ca potaia ei (sau invers)
asemanarea era socanta....


13-03-2006 16:26:11
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

vaics a scris:

Fii convinsa ca exista deja sau va apare in curand o teorie care, cu argumente stiintifice de ultima ora, sa desfiinteze teoria prezentata de tine... apoi vor aparea altele si altele care sa combata combatantele... si tot asa! Fondurile de cercetare trebuiesc si ele cheltuite, nu!? :D


Sint convinsa ca ai dreptate... numai daca am lua in seama  "descoperirile stiintifice" despre rolul benefic si daunator (alternativ) al consumului de cafea :x


13-03-2006 18:34:06
   
?? AmfetaMINA
Cont Sters

Inregistat: 18-12-2005
Mesaje: 28
hmmmm..... prejudecatzi............open mind.....cuvinte grele........dar...daca le pui unul pe un taler.....si celalalt pe altul.oare se echilibreaza balantza? ce-ar fi sa le aplicam pe amandoua...dar  fiecare acolo unde se potriveste. Adica: daca am avea prejudecatzi inainte de a accepta relatii extraconjugale oare ar mai fi interesul material pe primul  loc in societate? si daca am fi open-mind in dormitorul nostru......oare ar mai fi atatea casatorii destramate si suflete de copii ranite??????? Ce-ar fi sa le aplicam pe fiecare acolo unde se cuvine???(ca legi scrise sau nescrise) Sa fim destul de destepti si de open-mind  incat sa stim  fiecare unde ne e locul.

18-03-2006 00:04:13
   
?? AmfetaMINA
Cont Sters

Inregistat: 18-12-2005
Mesaje: 28
OARE AM POSTAT GRESIT???????????? SCUZE.................
am raspuns la un  subiect.si dupa ce am dat ok......a aparut altceva..........


18-03-2006 00:06:45
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
Cele mai groaznice evenimente din istoria omenirii au avut ca motivatii reale prejudecatile :(

20-03-2006 02:44:14
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la