Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Bancuri / de la ei, ca la noi e mai rau    
Autor
Mesaje Pagini: 1
Webmaster
Barbat

Administrator

Inregistat: 09-03-2005
Mesaje: 150
Urmatoarele intrebari despre Australia provin de la potentiali vizitatori.

Au fost postate pe website-ul unei agentii de turism australiene iar raspunsurile sunt cele oferite in realitate de catre oficialii site-ului care au,
in mod evident, simtul umorului.

I: Bate vreodata vantul in Australia? Nu am vazut niciodata la  televizor ca ar ploua, deci cum cresc plantele?(UK)
R:Importam toate plantele gata crescute iar dupa aceea doar stam prin preajma privindu-le cum mor

I: voi putea vedea canguri pe strada? (USA)
R: Depinde cat de mult alcool veti bea.

I: As vrea sa merg pe jos de la Perth la Sydney - pot urma sinele de cale ferata? (Suedia)
R: Sigur, sunt numai trei mii de mile, luati multa apa cu dvs.

I: Este periculos sa umbli prin tufisuri in Australia? (Suedia)
R: Deci este adevarat ce se spune despre suedezi.

I: Exista ATM-uri in Australia? Imi puteti trimite o lista a locurilor unde se afla acestea in Brisbane, Cairns, Townsville si Hervey Bay? (UK)
R: Cumva ultimul dvs. sclav a murit?

I: Imi puteti da cateva informatii despre cursele de hipopotami in Australia?(USA)
R: A-fri-ca este continentul acela in forma de triunghi la sud de Europa.
AUSTRALIA este insula aceea mare din mijlocul Pacificului care nu are....
sau mai bine nu. Sigur, hipopotamii se intrec in fiecare marti noapte in Kings Cross. Veniti dezbracat.

I: In care directie este nordul in Australia? (USA)
R: Stati cu fata la Sud apoi rasuciti-va cu 180 grade. Contactati-ne cand sositi si va vom da si restul detaliilor.

I: Pot aduce cu mine tacamuri in Astralia?(UK)
R: De ce? Folositi-va degetele cum facem si noi.

I: Imi puteti trimite programul Corului de baieti din Viena (Vienna Boys' Choir)? (USA)
R: Austria este tara aceea micuta invecinata cu Germania, a carei......sau mai bine nu. Sigur, Vienna Boys Choir canta in fiecare marti noaptea in
Kings Cross, imediat dupa cursa de hipopotami. Veniti dezbracat.

I: Pot purta tocuri inalte in Australia?(UK)
R: sunteti politician britanic, nu-i asa?

I: Exista supermarket in Sidney si laptele se gaseste pe tot parcursul anului? (Germania)
R: Nu, noi suntem o civilizatie pasnica de vanatori/taietori de lemne.
Laptele este ilegal.

I: va rog trimiteti o lista a tuturor medicilor din Australia care pot distribui ser impotriva veninului de sarpe cu clopotei. (USA)
R: Serpii cu clopotei traiesc in America, care este locul de unde veniti dvs
Toti serpii australieni sunt perfect inofensiv, pot fi prinsi in siguranta si tranformati in animale de casa.

I: Am o intrebare despre un animal faimos in Australia dar i-am uitat numele
Este un fel de urs si traieste in copaci. (USA)
R:Se numeste urs cazator (Drop Bear). Se numeste astfel pentru ca pica din arborii de cauciuc si mananca creierul oricui trece pe sub acestia.
Ii puteti speria stropindu-va cu urina umana inainte de a iesi la plimbare.


p.s. - in curand o rubrica in care vom posta cele mai nostime intrebari care ne vin pe e-mail...


15-09-2005 04:45:12
   
?? dr_silviu
Cont Sters

Inregistat: 21-12-2004
Mesaje: 219
Super!Am ras cu lacrimi!

15-09-2005 13:13:06
   
Webmaster
Barbat

Administrator

Inregistat: 09-03-2005
Mesaje: 150
replici actoricesti care raman in istorie:

Unde va avea loc Festivalul de la Cannes anul asta? (Christina Aguilera)

Am un singur regret in viata: ca nu sunt altul. (Woody Allen)

Nu vreau sa ma dezbrac in filmele mele. Sa joc cu haine inseamna sa fac performanta, sa joc fara haine inseamna sa fac documentar. (Julia Roberts)

Dupa casatorie, nu m-au mai interesat femeile.(Sean Connery)

Nu iti trebuie creier ca sa asculti muzica.(Luciano Pavarotti)

Recomand canabisul, deoarece face bine la astm.(Liv Tyler)

Fac asa de bine dragoste deoarece ma antrenez mult timp si singur. (Woody Allen)

Cand eram tanar eram foarte prostovan......(la final) Sunt si voi ramane vesnic tanar. (Jean-Claude Van Damme)

Astept sa intalnesc un barbat care are mai multe boashe ca mine. (Salma Hayek)

Ma voi muta la Los Angeles cand Australia si Nou Zeelanda vor fi rase de pe fata pamantului de un val seismic, cand va fi ciuma bubonica in toata Europa iar Africa ar disparea datorita unui atac extraterestru. (Russell Crowe)

Da, am dintii iesiti inainte. Pana la 11 ani mi-am supt degetul, dupa aceea m-am apucat sa sug alte lucruri... (Rosanna Arquette)

Eu vreau sa devin nemuritor, nu munca mea. (Woody Allen)

Un homo este barbatul care este atras de corpul altui barbat. Eu imi divinizez corpul. Sunt oare homo? (Jean-Claude Van Damme)

Sexual, oscilez intre eunuc si violator. (Hugh Grant)


17-09-2005 23:24:13
   
?? Slayer_
Cont Sters

Inregistat: 16-04-2005
Mesaje: 44
hehehe... de unde le tot scoti :D
marfa, tot asa !


18-09-2005 01:57:36
   
?? mika_emma
Cont Sters

Inregistat: 19-09-2005
Mesaje: 4
uau:D

19-09-2005 02:53:17
   
?? mika_emma
Cont Sters

Inregistat: 19-09-2005
Mesaje: 4
ce-i aici  !!!!!!!

19-09-2005 02:53:54
   
?? Custur
Cont Sters

Inregistat: 19-09-2005
Mesaje: 1
Rar am mai fĂŁzut un astfel de nivel ridicat de rafinament, politete sarcasticĂŁ (alte calificative privind calitatea nu mai gĂŁsesc pe moment) ca la rĂŁspunsurile referitoare la Australia

19-09-2005 20:14:33
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
Anuntzuri reale din ziarele de profil:

Incredibil dar adevarat

1. Sportiv, iubesc animalele, calatoriile si lectura, nu vei gresi dorindu'ma. Tel: www.matrimoniale3x.ro minus anul Revolutiei.

2. Caut barbat cu serviciu sau apartament, serios, de caracter, 40-60 de ani. Eu doamna simpatica, sensibila, cu caracter si pregatire intelectuala.

3. Serios, cu categoriile A, B, C, D, C+E, daca varsta nu deranjeaza, 36, lasati numar de telefon.

4. Cu mine poti gasi eliberarea dorita, Taur, auto, 43 ani, casatorit, cizelat, pasional, confirtabil, soi rar.

5. Iuli: am primit mesajul, veniti va rog marti, 22 aprilie, ora 11, in fata parcului botanic, sa aveti o placa in mana, eu un pix.

6. Vaduva frumoasa, fara copii cu apartament doresc domn inalt pentru casatorie, nu ti'e rusine sa mergi cu ea pe strada.

7. Indeplinesc cerintele dumenavoastra, pensionara, cu casa si gradina, decedat, fara copii , fara vicii

8. Lacrimi de stele, ganduri de flori, vise-n culori, sampanie, lumanari, eu si tu ...dragostea in catifea albastra.

9. Iubesc femeia, pot sa ofera rabdare, mangaierie, sarut, extaz, tot ce inseamna bucurie, tanar casatorit, astept telefon pentru sufletel.

10. 39/170/56, romantica, fidela, stabila, bruneta, angajata, doresc prietenie cu domn aproximativ 45/185/90, casatoritii sa'si vada de familie.

11. Doresc sa cunosc un el fara obligatii, intelectual, cu casa, curte si masina. .. neseriosii sa se abtina.

12. Singura , fara copii, fara vicii, plinuta, simpatica, doresc preten (sot) fara copii , fara alcool, cu locuinta.

13. Berbec casatorit, caut o prietena serioasa care stie ce vrea.

14. Ghita 52-53, am vrut sa cred dar m'am inselat in parerea despre tine, insa m'am convins de adevar.

15. Tanar 32/175/70, dornic de viata sexi, pot sa te fac fericita daca esti un suflet bun.

16. 28/180, casatorit, motivat, doresc amanta nematerialista cu loc, curata. Eu un pic timid.

17. Asemenea lui Marco Polo, distins clasic, simplu, sincer, plin de viata, aspect placut, liber, caut tanara similara.

18. Blonda 21/163/50 ofer clipe de neuitat domnilor generosi, in locul meu de refugiu.

19. Tanar pasional, suplu, doresc sa ofer satisfactii erotice unei femei fine si rafinate, numai sa nu te supraevaluezi.

20. Pierdut amanta, ofer recompensa gasitoarei. Eu 173/68/29, curat, discret, tandru dar dezamagit de sotie.

21. Bisexual 28/166/60, caut un sponsor care ma poate ajuta cu 25 de euro

22. Daca esti domnisoara la propriu si la figurat, 18 ani, discreta, iti ofer auto, locuinta.

23. Tinara domnisoara 35/170/70 imi caut jumatate barbat in toata firea virstei.Sunt si ofer la fel.

24. By Zak

Tanar simpatic bine dotat material si nu numai posesorul unui automobil sport,vila la Brasov,apartament in Constanta,fizic spulberator si caracter integru,5 ani de box si doar 2 de judo.
P.S nu doresc nimik doar ma laud:P

25. Iapa interesanta (1.92/75 kg, 30 ani) caut armasar de rasa (maxim 35 ani)pentru acuplare (original publicat in "Romania Libera" una din editiile 1998. Urma un numar de telefon si un nume, pe care il voi omite, din curtoazie - sau caritate, lol)

26. Sunt secsy si te vreau in viata mea daca esti si tu secsy.


26-09-2005 08:29:49
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
Iata adevaratul inteles din spatele acelor cuvinte:

Anunturile matrimoniale ale Doamnelor

In jurul la 40 de ani = 48 de ani

Fire atletica = fara sani

Aspect normal = urata

Frumoasa = mincinoasa patologica

Educata = exmatriculata dupa 2 ani de facultate

Feminista = grasa

Spirit deschis = dependenta de droguri

Caut numai prietenie = cauta sa ingroape reputatia de cu~va

Amuzanta = plicticoasa

Stiu sa ascult = aproape de autism

De moda veche = lumina stinsa si numai pozitia misionarului

Deschisa = disperata

Romantica = schizofrenico-depresiva

Femeie de cariera = a dracu'

Roscata = cumparatoare de Wella

Romantica = arata mai bine in lumina lumanarilor

Pasionala = vorbeste excesiv de tare

Caut suflet pereche = la un pas de o noua cadere nervoasa

Anunturile matrimoniale ale Domnilor

In jurul la 40 de ani = are 52 si cauta de 25

Fire atletica = sta in fotoliu si se uita la Eurosport

Aspect normal = crestere neobisnuita de par in nas, urechi si pe spate

Deschis in gandire = se culca cu sora ta

Frumos = arogant

Educat = te va trata intotdeauna ca pe o idioata

Cinstit = mincions patologic

Imi place sa alint = nesigur, fost dependent de droguri

Matur = pana-l cuosti…

Spirit deschis = se culca cu sora ta dar ea nu este interesata

Caut numai prietenie = cata vreme prietenia inseamna si nuditate

Amuzant = manuieste bine telecomanda

Bine cladit = pierde o gramada de timp admirandu-se in fata oglinzii

Fire poetica = scrie pe faianta din baie

Politicos = spune "Te rog" cand cere o bere


08-10-2005 10:06:03
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
Cateva perle culese din armata romana

1.Fruntasul Popescu va fi pedepsit cu 5 zile de arest pe motiv ca a
fost
gasit cu o persoana de sex feminin la gardul unitatii în loc sa fie în
pat...

2.Sergentul Popescu va fi pedepsit cu 5 zile de arest pe motiv ca
imitând
vocea locotenentului Ionescu a urlat ca un bou...

3.Instructia domnului medic militar Ionescu, cu tema "Cum ramân
sanatos"
se amâna pe motiv de boala...

4.Bagati la tartacuta, regulamentul nu poate fi încalcat absolut
niciodata, cu exceptia situatiilor prevazute de regulament!

5.Sa nu mai prind picior de soldat nebarbierit prin unitate!

6.Mai rahat, nu mai misca în formatie ca te manânc!

7.O mâna criminala a dat cu piciorul si a spart chiuveta!

8.Am auzit un zâmbet în formatie!

9.Bateti trei pasi si începeti sa cântati cu stângul!

10.Sa nu mai prind televizorul mergând noaptea prin camera!

11.Daca sunteti prosti si nu tineti minte cumparati-va un carnetel si
un
pix si tineti-le la buzunarul de la piept, si va puteti nota. Uite asa
ca
mine...

12.Varianta:
Daca sunteti prea prosti sa va aduceti aminte scrieti-va pe ceva. Si eu
îmi sciu totul.

13.Aveti grija la pragul ala de sus. Daca va dati cu capul de el
ramâneti
prosti pe toata viata. Si eu mi-am dat de trei ori, de aia stiu...

14.Unuia i se face morala în fata plutonului: Aveti în fata un magar si
un
porc...(urmeaza mustruluiala si la sfârsit)...treci la loc în formatie
magarule!...

15.La instructia de front, dom' plutonier ordona: "Pluton, alinierea în
front câte unul! Pentru verificarea bocancilor, ridicati piciorul
drept!"

Unul dintre soldati ridica, din greseala, piciorul stîng, la care dom'
plutonier, vazând si un bocanc stâng ridicat, striga imediat: "Ba, care
ai ridicat amândoua picioarele?"

16.Sergentul catre soldati:
-Trebuie sa tineti dusmanul tot timpul în ochi...Ce te holbezi asa la
mine soldat!?....

17.Dupa dus: V-ati parfumat ca niste curve! Numai nevasta-mea si
fiica-mea se mai parfumeaza asa.


15-10-2005 09:59:31
   
?? cezara73
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763
Jean-Claude van Damme si cugetarile lui

Adevarul
"Intr-adevar, adevarul... nu exista adevar! eh eh, trebuie sa ma intelegeti... Ciclul... ciclul cosmosului in viata... e o roata mare care e facuta din lucruri, momente, "feelings"... si adevarul e ca nu exista adevar; adevarul e ca trebuie gasit propriul sau adevar. Adevarul meu? Cum vrei sa-ti vb in acest fel? De mi-ai fi vorbit acum cinci ani sau 3 ani sau 6 luni! sau ieri... sau maine... Mi-ai fi vb asa, nu ti-as fi raspuns asa. Si datorita propriului meu adevar (al carui raspuns despre adevar nu il am inca), pot sa-ti vb intr-un fel mai sofisticat. Acum un an, ti-as fi vb despre muschii mei. Despre cat mananc dimineata, cat sunt de frumos si de puternic, cel mai bun... Dar in realitate, nu exista mai bun! In realitate, exista fiecare el insusi!!"

Aerul
"Sunt fascinat de aer. Daca am elimina aerul din cer, toate pasarile ar cadea pe pamant... Si avioanele... In acelasi timp aerul, nu-l poti atinge... exista si nu exista... Il hraneste pe om fara ca lui sa-i fie foame... Este magic... Aeru este frumos, in acelasi timp nu-l poti vedea, este dulce dar nu-l poti atinge... Aerul este un pic la fel ca si creierul meu..."

Alunele
"O aluna, o sparg intre fese, intelegi..."

Apa
"Apa este ceva concret, dar nu concret. Pentru ca apa poate sa te hraneasca, dar apa poate si sa ma poarte. Apa are legi magice. Apa poate tine cargouri in mare, mii de tone de otel... E ceva ce are multe dimensiuni, apa."

Cainii
"Am avut totusi o copilarie foarte frumoasa. Am crescut la tara, langa Bruxelles. Si mereu am crescur printre caini. Animalele nu prea vorbesc. Ele "vorbesc", dar nu in limbajul folosit de noi. Acolo, am un caine acuma langa mine. Il mangai."

Cele doua prenume
"Cele doua prenume ale mele sunt François si Camille. E un prenume furmos Camille, e "old fashion", nu? Parca e ca mobila de provincie, nu?"

Deviza sa
"Deviza mea e intotdeauna: a se recrea. Trebuie sa te recreezi pentru a recrea... a better you. Si asta e f. greu! Si, si, si, si.... e foarte usor in acelasi timp."

Drogul
"Drogul, nu trebuie sa te atingi de el, este serios... Eu l-am incercat, am pierdut simturile, nu mai aveam sentimentul vietii... Creierul meu era invers in cap. Drogul, e ca si cand inchizi ochii si traversezi strada..."

Dumnezeu
"Cred in D-zeu... unu plus unu egal unu. E Jean-Claude, e D-zeu, in acelasi corp. Daca ne putem uni, devenimceea ce numim miracole, si fiecare persoana are pe Domnul in sine.. We're all one. Cred INTRADEVAR in Domnul."

El insusi
"Modelul meu e eu insumi! Eu sunt cel mai bun model al met pentru ca imi cunosc greselile, calitatile, victoriile si infrangerile. daca imi petrec timpul alegandu-mi un alt model ca model, cum vrei ca acest model sa modeleze e linia cea buna?"

Femeile constiente
"O femeie care e gravida, de ex., ea e constienta de indata ce asteapta un copil..."

Iubirea
"La inceput pentru a face dragoste..., si nu vorbesc doar despre sex..., trebuie sa fii fizic, dar apoi trebuie sa fii mai mental, si dupa, cand ai un copil trebuie sa fii spiritual pentru a-l educa bine."

Oxigenul pe care il inspira si expira
"intre tine si eu exista un produs care se numeste un produs, si e un produs care se numeste oxigen, atunci daca faci asa (inspira si expira), traiesti dar daca eu ucid oxigenul ca pe luna, mori!!"

Plantele constiente
"Plantele d ex., care nu au maini, urechi, simt lucrurile, vibratiile, ele sunt mai constiente decat alte specii."

Plicurile constiente
"Ah nu, atentie, cand vorbesc de plicuri, nu ma refer la plicul pe care il trimiti prin posta. Vorbesc de PLIC, intelegi. Cel care ambaleaza tot. Pachetele de biscuiti, saculetele de cocaina, sufletul tau etc. Nu, plicul e chiar global. Dar doar legat de spirit, in general. Da, atunci un biscuite nu are spirit, imi vei spune, e doar un biscuite. Dar inainte, era lapte, oua. Si in oua, e viata potentiala. Potentialul de viata intr-o cochilie, un plic care, el insusi, era continut in gaina... ei da... Chiar asa, tate acestea sunt chestiuni de constienta... si apoi, chiar daca biscuitele este dpdv fizic diferit de o sticla de lapte, de o gaina, el pastreaza spiritul sticlei si al gainii. si ac. lucru, tu il simti cand il mananci. Si uneori e bun, alteori nu. De aceea am facut filme cu roboti. Pt. a arata ca uneori totul se aseamana dpdv fizic (plicul), dar spiritul e total diferit... Exista baieti politicosi si baieti obraznici... si toate acestea, sunt eu. Ei da! Si in plus, chiar sunt eu! pt ca eu sunt actor! Atunci cand joc un rol, exista personajul, replica lui si eu. Deci, suntem doi plus unu, si sunt eu. Deci unul. deci cand exista un politicos, un rau, sunt si eu cu caracteru' meu. Cand faci calculu', obtii ceea ce sunt. Apoi, trebuie totul integrat in mediile inconjuratoare si atunci se complica treaba. Pentru ca, atunci cand sunt in Mercedesul meu, sunt un sofer violent! Sau un sofer mort de beat! Dar la turnare sunt uneori replicant. Atunci, cand urc din nou in Mercedesu' meu, nu mai sunt un replicant. Nu tre' sa te inseli... Intelegi?"

Robotii constienti
"Un robot cand e creat, el e fizic format ca un barbat de 40 de ani, dar creierul sau... cum se spune? creierul lui computer? Creierul lui, trebuie sa absoarbe tot ce e in jur, sa vada culorile, sa vada cum sunt lucrurile, el e constient..."

Sinergia bere-alune
"Imi plac alunele. Bei o bere si te saturi de gust. Atunci mananci alune Alunele sunt dulci si sarate, tari si moi, ca o femeie. A manca alune, este un sentiment foarte puternic. Si apoi ai din nou chef sa bei bere. Alunele sunt miscarea perpetuala la indemana barbatului."

Universul
"Lumea e compusa din sageti si molecule, din electricitate, ca Big-bang, intelegi, si toate astea formeaza Universul."

Vacile
"O vaca iti ocupa 3 hectare, eu, cu 3 hectare, iti fac 2.000 kg de orez... cu 3 hectare, hranesc Avignonu', intelegi..."

Viata
"Viata este ceva foarte puternic si foarte frumos... Viata apartine tuturor vietuitoarelor. Este si un vis si un sentiment. Este a fi ceea ce nu suntem fara a ramane in acea stare. Viata este si a muri... Si a muri este intr-adevar tare... este a ramane in viata dupa moarte... Toti cei care au murit nu ignora faptul ca o stiu."

Visul
"Pt. mine visul - si pt. toata lumea, chiar daca oamenii nu o stiu (si chiar daca nu o stiu, o stiu) -, it's a feeling. E o senzatie, o senzatie reala care se produce daca vrem."


10-11-2005 17:56:53
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Destul de jenant.

Totusi, cred ca are peste 35 de ani si e ok. Nu-i asa, Cezara ?

Inca nu merit un raspuns, asa ca nu te obosi.


11-11-2005 04:35:11
   
?? cezara73
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763

Zefli a scris:

Destul de jenant.

Totusi, cred ca are peste 35 de ani si e ok. Nu-i asa, Cezara ?

Inca nu merit un raspuns, asa ca nu te obosi.

Inca???? Nu vei merita niciodata. Nu de la mine.


11-11-2005 07:19:49
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Ok.
Dar, iar te-am facut sa raspunzi ...

;)


12-11-2005 01:44:06
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Barbati celebri

Cand o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume. (Enriyeu Castaldo)

Feminismul exista doar pentru a integra femeile urite in societate. (Bukowski)

Prin a renunta, femeile inteleg o scurta pauza intre doua dorinte. (MarioAdorf)

Cind femeile nu mai stiu ce sa faca, se dezbraca. Si acest lucru e probabil singurul lucru bun pe care il pot face. (Samuel Beckett)

Femeile isi iubesc mai mult copiii, pentru ca pot fi sigure ca e al lor. (Aristotel)

Un barbat intelept nu isi contrazice nevasta. El asteapta pina o face ea singura. (Humphrey Bogart)

Bunul renume al unei femei se datoreaza tacerii mai multor barbati. (Maurice Chevalier)

Atentie la o femeie care gindeste logic ! Caci logica si femeia sint atit de heterogene, incit este impotriva naturii cand apar impreuna. (Johannes Cotta)

Exista trei tipuri de femei: cele frumoase, cele inteligente si majoritatea. (Rainer Werner Fassbinder)

Pentru mine femeile sint ca si elefantii. Imi place sa-i privesc, dar nu mi-ar placea sa am unul. (W.C. Fields)

Marea intrebare, la care nu stiu sa raspund in ciuda a treizeci de ani de studiu despre femei, este urmatoarea: "Ce vrea de fapt o femeie?" (Sigmund Freud)

Cind o femeie isi contureaza buzele, este ca si cind un soldat isi curata mitraliera. (Bob Hope)

Trei tipuri de barbati nu inteleg femeile: barbatii tineri, barbatii de virsta mijlocie, si barbatii batrini.(Irisches Sprichwort)

Femeile trateaza in special ranile provocate de ele. (Jacques Marchand)

Nimic nu e mai rau decit o femeie, chiar daca e buna. (Menander)

Femeia este o greseala acceptabila a naturii. (John Milton)


12-11-2005 01:45:42
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
Zefli dragule.. daca le-ai pus aici.. inseamna ca sint doar niste bancuri... adica de ris... adica de tot hazul... adica.. lasa :D


Ultima modificare facuta de fun-funny (12-11-2005 07:04:34)


12-11-2005 02:19:47
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2005
Mesaje: 243
Un tip se cearta cu nevasta si pleaca de acasa..intra intr-un bar...O bunoaca de muiere,superba,iii trimite un martini la masa...il invita la ea acasa si toata noaptea fac sex nebun...spre dimineata adorm...barbatul se trezeste pe la 1000dimineata si e speriat,zice:aoleu nevasta-mea,stii ce ai pudra de talc?Tipa;da.Ajunge tipul acasa ,nevasta-sa :unde ai fost toata noapte nenorocitule?Tipul:darling,dupa ce ne-am certat am esuat in primul bar unde m-a agatat o bunoaca  super sexy si am facut cu ea amor nebun toata noaptea.Nevasta:arata miinile.Nenorocitule,iar ai fost la bowling toata noaptea...

24-03-2006 16:35:22
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
din justitia americana

Premiul LIEBECK este numit asa dupa Stella Liebeck - de 81 ani - care a dat in judecata McDonalds pentru ca si-a varsat in poala o ceasca de cafea si a castigat 2.9 milioane $... E cunoscut faptul ca americanii se dau in judecata pentru orice rahat, dar astea depasesc intelegerea umana, cel de pe primul loc e pur si simplu un scenariu SF ...

- Locul 5 - Kathleen Robertson, Austin, Texas, a primit o despagubire de 780.000 de dolari. Ea si-a fracturat glezna intr-un magazin de mobila, dupa ce s-a impiedicat de u n baietel care alerga prin magazin.
Verdictul tribunalului i-a surprins pe proprietarii magazinului avand in vedere ca pustiul era chiar copilul doamnei Robertson!

-Locul 5 - La egalitate pe locul 5 este si Carl Truman de 19 ani care a castigat 74.000$ si cheltuieli pentru ingrijiri medicale, dupa ce un vecin a trecut cu Honda Accord peste mana lui. El se bagase pe sub masina ca sa fure rotile masinii, iar vecinul care era la volan, nu l-a vazut si a plecat din parcare ...

-Locul 5 - Tot pe locul 5 se afla Terrence Dickson din Bristol Pennsylvania,care dupa ce a spart o casa a vrut sa iasa prin garaj, dar usa acestuia era stricata ... si usa de acces in casa se inchisese automat in urma lui. Proprietarii erau in vacanta, asa ca hotul-minune a ramas inchis 8 zile in garaj, hranindu-se doar cu o lada de Pepsi si un sac de mancare pentru caini. El a dat in judecata casa de asigurari a proprietarului pentru ca situatia i-a cauzat stres si a castigat 500.000$

-Locul 4 - E ocupat de Jerry Williams din Little Rock Arkansas, care a fost muscat de fund de cainele vecinului, care era legat si in curtea respectivului vecin. El nu a castigat decat 14.500$ pentru ca juriul a considerat ca dl Williams a provocat "un pic" acest incident, sarind gardul si tragand cu o pusca cu alice in caine ...

- Locul 3 - Apartine don'soarei Amber Carson din Lancaster Pennsylvania,care a alunecat pe o balta de sifon intr-un restaurant si si-a rupt noada.Treaba e ca balta fusese facuta chiar de don'soara, care aruncase un pahar cu sifon in capul prietenului ei, si probabil ratase... A castigat 113,500 $.

- Locul 2 - Kara Walton din Claymont Delaware a incercat sa intre pe geamul unei toalete de la un club de noapte pentru a nu plati 3.5$ la intrare,a alunecat si si-a spart doi dinti. A dat in judecata clubul si a castigat 12.000 $ si cheltuielile stomatologice.

- Locul 1 si coronita - Merv Grazinski din Oklahoma City, a cumparat o rulota cat o casa, si cand se deplasa pe autostrada a fixat viteza pe automat si s-a dus in spate sa-si faca o cafea... Rulota a iesit bineinteles de pe autostrada si a cazut in sant. El a dat in judecata compania care a fabricat rulota pentru ca nu au specificat in manualul de utilizare ca nu trebuie sa paraseasca volanul in timp ce merge... A castigat 1.750.000$ si o noua rulota, iar compania a modificat manualul de utilizare...


24-05-2006 03:29:04
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2005
Mesaje: 243
Departamentul de Resurse Umane al unei corporatii s-a confundat cu mai multe scuze penibile din partea angajatilor CARE AU INTIRZIAT SAU AU LIPSIT NEMOTIVAT.Unele au fost oarecum rezonabile,de exmplul :''Nu am avut apa calda."altele indoielnice:''ciinele meu a turbat".A existat ,insa si un caz in care angajatul a telefonat si a spus:
- Nu vin azi.Va sun eu mai tirziu sa va spun motivul...


15-08-2006 18:29:44
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763
Nu e un banc... dar nici nu e nevoie sa fie :D
Un detinut sarb, care a primit permisiunea de a parasi pentru doua zile inchisoarea, a profitat de libertate pentru a da o spargere. Ghinionul face ca el sa intre tocmai in casa sefului penitenciarului, de unde a furat mai multe lucruri, printre care si un ceas de mana barbatesc, din argint. Politia nu a reusit sa gaseasca hotul, insa acesta s-a intors la penitenciar purtand la mana ceasul directorului…


26-11-2006 05:59:26
   
Webmaster
Barbat

Administrator

Inregistat: 09-03-2005
Mesaje: 150
Raportarea unui utilizator, nu dam nume...
"Va rog insistent sa stergeti aceste poze pentru ca persoana "X" si-a trecut numele pe ele si cred ca este un lucru destul de grav. Nu inteleg de ce permiteti asemenea poze. Credeam ca este un site serios."
__________________
Raspuns public:
Ne cerem scuze pentru ca unii utilizatorii aleg sa-si treaca numele pe poze. Vom lua masurile de rigoare si aceste imoralitati vor inceta pentru ca politica site-ului tine cont de parerea dvs. Multumim pentru toate mesajele pertinente. Ne sunteti de real ajutor cand plictiseala se reflecta in butonul "raportare".


22-01-2007 02:44:03
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Un tip se plimba pe o plaja cand vede iesind din nisip gatul unei sticle.Curios,o scoate din nisip si incearca sa o stearga de praf...si deodata apare Duhul Sticlei:
-Multumesc mult ca m-ai salvat si drept recompensa iti voi indeplini o dorinta oricare ar fi ea !
Sta omul nostru si se gandeste putin si ice:
-Pai cred ca pentru binele Europei ne-ar trebui un pod care sa lege SUAde Anglia!
Se uita Duhul la el:
-Oi fi eu mare Duh Dar chiar asa ??!!
-Atunci poate poti duhule sa ma faci sa inteleg femeile.
La care duhul:
-Auzi da cu cate benzi vroiai podul ala ?!


26-09-2007 17:29:39
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Francezii au facut niste sapaturi arheologice si au gasit la vreo 50 m adancime resturi de fire de cupru. Dupa ce au fost cercetate cu atentie de oameni de stiinta, s-a tras concluzia ca stramosii francezilor, Galii, pusesera la punct o retea de telefonie subterana. La aceasta neasteptata veste, nemtii, ca sa nu ramana mai prejos, au inceput si ei sa sape si pe la 70 m adancime au gasit niste resturi de sticla de unde, dupa alte cercetari, au ajuns la concluzia ca stramosii lor, Gotii, pusesera la punct o retea subterana de fibre optice. Romanii au inceput si ei sa sape 100 m si nu au gasit nimic si au ajuns la concluzia ca dacii aveau deja wireless ...=D=D

16-02-2008 00:34:43
   
Pagini: 1    
Mergeti la