Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Sex / Care este diferenta dintre SEX si DRAGOSTE ?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
Facand acea diferentza oare?:)

04-12-2005 14:37:15
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
dragostea este cu dedicatie.....sex se poate face cu oricine.

18-08-2006 20:00:59
   
?? floryan
Cont Sters

Inregistat: 26-08-2006
Mesaje: 9
sexul il faci din nevoie dragostea o faci din placere asta e diferenta
sexul e ceva necesar pacand a face dragoste e ceva frumos sublim etc


26-08-2006 17:45:14
   
?? scaurus
Cont Sters

Inregistat: 13-05-2005
Mesaje: 84
sexul e sex dragostea e dragoste, sexul se face dragostea se traieste

31-08-2006 18:56:05
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Diferenta intre sex si dragoste e una mare......adica atunci cind faci sex, nu poti face dragoste, iar cind faci dragoste....nu faci sex. :) ;)

05-09-2006 19:46:38
   
?? ovidiua
Cont Sters

Inregistat: 05-09-2006
Mesaje: 2
te pricepi ...,.. stima

05-09-2006 20:42:38
   
pizdulice
Femeie

Nou venit

Inregistat: 09-09-2006
Mesaje: 13
sexul e pe bani ,dragostea e gratis

09-09-2006 03:12:51
   
?? kodac
Cont Sters

Inregistat: 07-09-2006
Mesaje: 16
nu neaparat....sunt momente cand si in casnicie faci sex.... si totusi nu ne platim ...:)

09-09-2006 12:10:02
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

pizdulice a scris:

sexul e pe bani ,dragostea e gratis


Pe naiba, te-a dezinformat cineva... iti dau eu voie sa faci sex fara sa ceri bani... sa vezi ca se poate... si poate fi si foarte placut


10-09-2006 19:19:58
   
?? doxa1966
Cont Sters

Inregistat: 07-09-2006
Mesaje: 11
a face dragoste....a face sex....chestiune de semantica !!! de exemplu, mie imi place sa ma fut !!!!

11-09-2006 11:14:52
   
?? scaurus
Cont Sters

Inregistat: 13-05-2005
Mesaje: 84

kodac a scris:

nu neaparat....sunt momente cand si in casnicie faci sex.... si totusi nu ne platim ...:)

nu direct


20-09-2006 18:53:26
   
?? maxx_40_hd
Cont Sters

Inregistat: 29-08-2006
Mesaje: 7
caut o amanta discreta si de durata!rog seriozitate!as prefera din jud.hunedoara

26-09-2006 13:31:58
   
?? maxx_40_hd
Cont Sters

Inregistat: 29-08-2006
Mesaje: 7

da_si_nu a scris:

dragostea este cu dedicatie.....sex se poate face cu oricine.

vreau sa te cunosc!


26-09-2006 13:33:31
   
?? carinak
Cont Sters

Inregistat: 17-06-2005
Mesaje: 101
V-ati gandit vreodata care e izvorul fiecareia? De unde vine dorinta de sex si de unde vine dragostea?Instinct?Sentimente? Fizic?Psihic? Se pot separa? Sunt inseparabile? Hmmm...Va pup de la Cj....

29-09-2006 21:46:20
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
Se spune ca dragostea si iubirea este scrisa in adn-ul fiecaruia dintre noi

01-10-2006 06:42:48
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002

maxx_40_hd a scris:


da_si_nu a scris:

dragostea este cu dedicatie.....sex se poate face cu oricine.

vreau sa te cunosc!



si ce te opreste ?


01-10-2006 06:43:25
   
?? shela
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 63
Citeva maxime "siropoase":

- Dragostea este decizia de a face din problemele tale, problemele mele.
- Dragostea ne determina sa facem lucrurile bine.
- Dragostea este ceea ce-i face pe oameni sa creada ca sunt frumosi cand nimeni altul nu-I vede astfel.
- Dragostea este ceea ce-i face pe doi sa stea unul langa altul atunci cand este suficient loc.
- Dragostea este ceea ce-I face pe cei doi sa faca liniste cand esti tu de fata. ...


01-10-2006 16:30:27
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
:) parafrazez....deh greu imi mai este sa ma las de circotit..

birfa....este ceea ce-I face pe cei doi sa faca liniste cand apari. ...

prostia.... este ceea ce-i face pe oameni sa creada ca sunt frumosi ( destepti) cand nimeni altul nu-I vede astfel.

educatia ( responsabilitatea) ... ne determina sa facem lucrurile bine.

frica .... este ceea ce-i face pe doi sa stea unul langa altul atunci cand este suficient loc.

cam asa este cu dragostea sau sexul......fiecare dupa cum intelege...

Ultima modificare facuta de da_si_nu (05-10-2006 00:53:01)


05-10-2006 00:52:25
   
?? wanker
Cont Sters

Inregistat: 11-07-2006
Mesaje: 16
teoria chibritului. fiecare vede dragostea in felul lui

05-10-2006 03:21:39
   
?? next_lvl
Cont Sters

Inregistat: 02-10-2006
Mesaje: 80
la sex este preludiu mai scurt sau inexistent pe cand la dragoste ai timp sa fierbi in suc propriu ceea ce face ca actul sexual sa fie mult mai intens daca you go whit the flow :D

22-10-2006 02:48:36
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

next_lvl a scris:

la sex este preludiu mai scurt sau inexistent pe cand la dragoste ai timp sa fierbi in suc propriu ceea ce face ca actul sexual sa fie mult mai intens daca you go whit the flow :D

De ce ar trebui ca la sex sa fie preludiul mai scurt!? :( Si de ce trebuie sa fierbi in suc propriu la dragoste!? :( Sau poate asa iti place tie sa te chinui si intr-un caz si in altul? :D

Ultima modificare facuta de vaics (22-10-2006 03:50:33)


22-10-2006 03:50:15
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763

next_lvl a scris:

la sex este preludiu mai scurt sau inexistent pe cand la dragoste ai timp sa fierbi in suc propriu ceea ce face ca actul sexual sa fie mult mai intens daca you go whit the flow :D

daca iti spun ca din nou gresesti.. o sa zici ca iar le stiu eu pe toate....:(
sint cam multe de spus .. dar, zau ca preludiu poate fi extraordinar si intr-o partida de o noapte...
cum tot asa de bine poate fi chix... cind faci dragoste (cum spui tu)... Sint doar termeni pt mine...
Fizic faci acelasi lucru...:)


22-10-2006 04:19:14
   
?? next_lvl
Cont Sters

Inregistat: 02-10-2006
Mesaje: 80

vaics a scris:


next_lvl a scris:

la sex este preludiu mai scurt sau inexistent pe cand la dragoste ai timp sa fierbi in suc propriu ceea ce face ca actul sexual sa fie mult mai intens daca you go whit the flow :D

De ce ar trebui ca la sex sa fie preludiul mai scurt!? :( Si de ce trebuie sa fierbi in suc propriu la dragoste!? :( Sau poate asa iti place tie sa te chinui si intr-un caz si in altul? :D

:) afla si vb dupa aia ;):P sau in cazu in care sti deja intrebarile care mi le-ai pus nu isi au rostu, u consideri sa explorezi trupu partenerei si ea invers tie timp de .... ore pe niste muzicuta in surdina cu niste lumanari pe langa pat....etc, chinuiala?:)
da e un chin cei drept:))shame on me ca am zis asa :))


22-10-2006 05:11:51
   
?? next_lvl
Cont Sters

Inregistat: 02-10-2006
Mesaje: 80

fun-funny a scris:


next_lvl a scris:

la sex este preludiu mai scurt sau inexistent pe cand la dragoste ai timp sa fierbi in suc propriu ceea ce face ca actul sexual sa fie mult mai intens daca you go whit the flow :D

daca iti spun ca din nou gresesti.. o sa zici ca iar le stiu eu pe toate....:(
sint cam multe de spus .. dar, zau ca preludiu poate fi extraordinar si intr-o partida de o noapte...
cum tot asa de bine poate fi chix... cind faci dragoste (cum spui tu)... Sint doar termeni pt mine...
Fizic faci acelasi lucru...:)

u mereu te iei de posturile mele :)) da nare nimic e constructiv ;) poate avem vreo revelatie ceva, cred ca mai intai ar trebui sa definim ce este sex si ce este dragoste
si pe urma sa vedem care e diferenta dintre ele nu? altfel ne incurcam in idei si pareri


22-10-2006 05:18:45
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

next_lvl a scris:

la sex este preludiu mai scurt sau inexistent pe cand la dragoste ai timp sa fierbi in suc propriu ceea ce face ca actul sexual sa fie mult mai intens daca you go whit the flow :D

ai scos tu regula asta...! si cine respecta ordinea? cu siguranta ori ai vrut sa spui altceva ori ai dat cu oistea in gard


22-10-2006 06:31:18
   
?? next_lvl
Cont Sters

Inregistat: 02-10-2006
Mesaje: 80

fii-a-mea a scris:


next_lvl a scris:

la sex este preludiu mai scurt sau inexistent pe cand la dragoste ai timp sa fierbi in suc propriu ceea ce face ca actul sexual sa fie mult mai intens daca you go whit the flow :D

ai scos tu regula asta...! si cine respecta ordinea? cu siguranta ori ai vrut sa spui altceva ori ai dat cu oistea in gard


ba da ce incisivi sunteti nu are voie omu sa mai aiba o parere ca repede sariti cu gura pe el, am spus pentru cine a inteles... daca nu ai inteles sau ai inteles altceva its your problem....si nu este o regula doar o parere, doar de asta suntem aici sa ne dam cu parerea nu ? cat despre cine respecta ordinea asta daca exista una, i dont give a fu..k:) it's just an opinion


22-10-2006 06:44:49
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

next_lvl a scris:


vaics a scris:


next_lvl a scris:

la sex este preludiu mai scurt sau inexistent pe cand la dragoste ai timp sa fierbi in suc propriu ceea ce face ca actul sexual sa fie mult mai intens daca you go whit the flow :D

De ce ar trebui ca la sex sa fie preludiul mai scurt!? :( Si de ce trebuie sa fierbi in suc propriu la dragoste!? :( Sau poate asa iti place tie sa te chinui si intr-un caz si in altul? :D

:) afla si vb dupa aia ;):P sau in cazu in care sti deja intrebarile care mi le-ai pus nu isi au rostu, u consideri sa explorezi trupu partenerei si ea invers tie timp de .... ore pe niste muzicuta in surdina cu niste lumanari pe langa pat....etc, chinuiala?:)
da e un chin cei drept:))shame on me ca am zis asa :))

Ce descrii tu poate fi preludiu....in nici un caz fierbere in suc propriu! :( Oricum cand toti iti spun ca o dai in bara cu afirmatiile, nu persista.....poti sa te ranesti daca continui sa o faci! ;):D

Ultima modificare facuta de vaics (22-10-2006 15:37:53)


22-10-2006 15:31:35
   
?? next_lvl
Cont Sters

Inregistat: 02-10-2006
Mesaje: 80

vaics a scris:


next_lvl a scris:


vaics a scris:


De ce ar trebui ca la sex sa fie preludiul mai scurt!? :( Si de ce trebuie sa fierbi in suc propriu la dragoste!? :( Sau poate asa iti place tie sa te chinui si intr-un caz si in altul? :D

:) afla si vb dupa aia ;):P sau in cazu in care sti deja intrebarile care mi le-ai pus nu isi au rostu, u consideri sa explorezi trupu partenerei si ea invers tie timp de .... ore pe niste muzicuta in surdina cu niste lumanari pe langa pat....etc, chinuiala?:)
da e un chin cei drept:))shame on me ca am zis asa :))

Ce descrii tu poate fi preludiu....in nici un caz fierbere in suc propriu! :( Oricum cand toti iti spun ca o dai in bara cu afirmatiile, nu persista.....poti sa te ranesti daca continui sa o faci! ;):D


a fost o metafora ;) totii find cine u fii a mea si funn funny :) ma descurc cu voi;) cat despre ranit stai linistit ca am grija ;) si daca te uiti mai sus ai sa vezi ca am spus ca ar trebui sa definim ce intelege fiecare prin sex si ce intelege fiecare prin dragoste sa ajungem la un numitor comun si pe urma sa vedem care e diferenta intre ele, deocamdata nu aud nici o parere de la voi doar critici. Deci prin urmare am venit aici doar sa aratam cat suntem noi de destepti sau purtam o discutie cat de cat constructiva si eventual sa mai aflam si cateva lucruri noi?


22-10-2006 17:49:37
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763
next_lvl ... sper ca ai citit toate paginile acestui topic :).... si ai vazut ca fiecare intelege in felul sau cei doi termeni.
personal, fiind o persona mai pragmatica... nu fac diferenta absolut deloc intre cele doua cuvinte..
cred ca in momentul in care apare senzatia de  ... implicare sufleteasca (indiferent de nivel)... instinctiv refuzam sa mai folosim termenul de sex... ci il inlocuim cu cel de dragoste...
si tot personal... nu cred ca fizic ne schimbam comportamentul in pat... Sintem doar putin altfel pt ca au aparut niscaiva emotii... niscaiva fluturasi prin stomac... ceva sperante de continuitate... Si pt ca ne pasa cum sintem priviti de partener DUPA actul sexual...


22-10-2006 20:26:05
   
?? next_lvl
Cont Sters

Inregistat: 02-10-2006
Mesaje: 80

fun-funny a scris:

next_lvl ... sper ca ai citit toate paginile acestui topic :).... si ai vazut ca fiecare intelege in felul sau cei doi termeni.
personal, fiind o persona mai pragmatica... nu fac diferenta absolut deloc intre cele doua cuvinte..
cred ca in momentul in care apare senzatia de  ... implicare sufleteasca (indiferent de nivel)... instinctiv refuzam sa mai folosim termenul de sex... ci il inlocuim cu cel de dragoste...
si tot personal... nu cred ca fizic ne schimbam comportamentul in pat... Sintem doar putin altfel pt ca au aparut niscaiva emotii... niscaiva fluturasi prin stomac... ceva sperante de continuitate... Si pt ca ne pasa cum sintem priviti de partener DUPA actul sexual...

uite vezi imi place de u :) chiar daca mai criticat pana acum ma bucur ca totusi ai adus o parere noua asta vroiam, spuneti si ce parere aveti voi despre subiectu in cauza nu doar critici..... anyway imi place postu tau  :D daca doar 1, 2 isi dau cu parerea si restu doar critica ....:) ai o jumate de bila alba de la mine
:))


23-10-2006 00:53:04
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

next_lvl a scris:


fun-funny a scris:

next_lvl ... sper ca ai citit toate paginile acestui topic :).... si ai vazut ca fiecare intelege in felul sau cei doi termeni.
personal, fiind o persona mai pragmatica... nu fac diferenta absolut deloc intre cele doua cuvinte..
cred ca in momentul in care apare senzatia de  ... implicare sufleteasca (indiferent de nivel)... instinctiv refuzam sa mai folosim termenul de sex... ci il inlocuim cu cel de dragoste...
si tot personal... nu cred ca fizic ne schimbam comportamentul in pat... Sintem doar putin altfel pt ca au aparut niscaiva emotii... niscaiva fluturasi prin stomac... ceva sperante de continuitate... Si pt ca ne pasa cum sintem priviti de partener DUPA actul sexual...

uite vezi imi place de u :) chiar daca mai criticat pana acum ma bucur ca totusi ai adus o parere noua asta vroiam, spuneti si ce parere aveti voi despre subiectu in cauza nu doar critici..... anyway imi place postu tau  :D daca doar 1, 2 isi dau cu parerea si restu doar critica ....:) ai o jumate de bila alba de la mine
:))

Noua pentru tine! Sa stii ca nu se intra aici ca sa primesti bile de la altii....si cu atat mai mult sa dai!


23-10-2006 16:19:31
   
?? next_lvl
Cont Sters

Inregistat: 02-10-2006
Mesaje: 80
trebuia sa nu iei tu problema ?.... faza cu bila a fost o gluma :)) ai ceva cu mine?:)

23-10-2006 19:23:08
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763
vaics, nu putem avea pretentia la noii sositi sa citeasca mii de postari...
poate ca, pentru el... este o idee noua...
hai sa-l mai invatam cite ceva :D... poate-ti calca pe urme ;)


23-10-2006 19:25:58
   
?? next_lvl
Cont Sters

Inregistat: 02-10-2006
Mesaje: 80
din ce am vazut nu ma impresionat cu nimic doar critica asa ca nu vreau sa-i calc pe urme;) e doar un carcotas :) daca ar mai avea si ceva de zis pe langa asta ar fi ok

23-10-2006 20:01:03
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

fun-funny a scris:

vaics, nu putem avea pretentia la noii sositi sa citeasca mii de postari...
poate ca, pentru el... este o idee noua...
hai sa-l mai invatam cite ceva :D... poate-ti calca pe urme ;)

Inainte de a intra intr-o discutie, vezi despre ce este vorba! Oricum, sa zicem ca e entuziasmul de inceput :D Si zau ca nu-mi place sa fiu urmarit, nici macar online! :(

Ultima modificare facuta de vaics (23-10-2006 22:17:14)


23-10-2006 22:16:07
   
?? next_lvl
Cont Sters

Inregistat: 02-10-2006
Mesaje: 80

vaics a scris:


fun-funny a scris:

vaics, nu putem avea pretentia la noii sositi sa citeasca mii de postari...
poate ca, pentru el... este o idee noua...
hai sa-l mai invatam cite ceva :D... poate-ti calca pe urme ;)

Inainte de a intra intr-o discutie, vezi despre ce este vorba! Oricum, sa zicem ca e entuziasmul de inceput :D Si zau ca nu-mi place sa fiu urmarit, nici macar online! :(


ti sa parut ca nu am fost on topic?


24-10-2006 01:41:31
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

vaics a scris:


fun-funny a scris:

vaics, nu putem avea pretentia la noii sositi sa citeasca mii de postari...
poate ca, pentru el... este o idee noua...
hai sa-l mai invatam cite ceva :D... poate-ti calca pe urme ;)

Inainte de a intra intr-o discutie, vezi despre ce este vorba! Oricum, sa zicem ca e entuziasmul de inceput :D Si zau ca nu-mi place sa fiu urmarit, nici macar online! :(


Vulpe, vinator....;);)


24-10-2006 02:50:56
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

fun-funny a scris:

next_lvl ... sper ca ai citit toate paginile acestui topic :).... si ai vazut ca fiecare intelege in felul sau cei doi termeni.
personal, fiind o persona mai pragmatica... nu fac diferenta absolut deloc intre cele doua cuvinte..
cred ca in momentul in care apare senzatia de  ... implicare sufleteasca (indiferent de nivel)... instinctiv refuzam sa mai folosim termenul de sex... ci il inlocuim cu cel de dragoste...
si tot personal... nu cred ca fizic ne schimbam comportamentul in pat... Sintem doar putin altfel pt ca au aparut niscaiva emotii... niscaiva fluturasi prin stomac... ceva sperante de continuitate... Si pt ca ne pasa cum sintem priviti de partener DUPA actul sexual...

funny imi dai voie,cu timiditatea ce ma caracterizeaza,sa te contrazic...doar asa putin...? :D asta daca vorbim de sex ! daca vorbim de dragoste imi va fi greu sa-ti demonstrez ca nu ai dreptate...deci cum ma seduci...?asta ca sa vezi cat de diferit sunt eu in cele doua ipostaze...si crede-ma(deocamdata doar pe cuvant)ca sunt FOARTE altfel atunci cand iubesc pe cineva fata de situatia cand doar i-o trag gospodareste !


28-10-2006 08:19:56
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763
e posibil sa ai dreptate.. (eu nu te contrazic :) )... dar, desi suna a cliseu... sint femeie... si femeile obisnuite mai pun si ceva suflet la tavaleala...
desi nu-i obligatoriu sa-l revad, macar stiu cum il cheama :)


28-10-2006 17:30:40
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
valabil pt. ariela si care mai sunteti pe aici femei...initial gandul meu pleaca de la sex...ca se poate transforma in dragoste sau nu ramane de vazut desi eu sunt adeptul lui "coupe de foudre"...asa ca la mine e mai greu cu dragostea...nu inteleg de ce femeile sunt ipocrite in ceea ce priveste sexul...? cele care se declara "profesioniste" viseaza la dragoste dar le e teama de ea...cele obisnuite viseaza la sex dar nu strica sa puna si ceva suflet la tavaleala (desi ar trebui sa constientizeze ca risca mult daca nu-l mai revad dar ii retin numele ;recunosc e reconfortant sa ramai cu amintiri placute si neimplinite decat cu touche -uri anoste ) insa ar trebui sa acceptati ca e mult mai convenabil sa-ti urmezi destinul fiziologic decat sa te umpli de frustrari si angoase refuzandu-ti normalul si firescul...dezvoltam subiectul sau il ingropam fiindca e cineva care gandeste ca voi dar se exprima fatis si sincer...?

31-10-2006 15:11:57
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
de obicei, nu intru pe forum, la subiectul sex, deoarece consider ca cei care stiu sa faca sex nu vorbesc despre asta, ci o fac.Despre sex vorbesc doar frustratii, ceilalti il practica si tac.De asta nici nu mai au timp sa vorbeasca, de practica.Ma refer la barbatii.Cu femeile e altceva.
Dar atunci cind cineva, isi da cu parerea, vis-a-vis de mine si ma nominalizeaza, simt nevoia sa dau explicati.

Ultima modificare facuta de ariela (31-10-2006 18:25:25)


31-10-2006 17:55:07
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
fii-a-ta, in anii '70 existau sloganele acelea hippy cu: Make Love Not War.
De ce nu or fi zis ei make sex in loc de make love?... raspunde singur, am vazut ca esti as in a disimula si a da raspunsurile care te ,,coafeaza''.
Daca pt. unii barbati este normal sa faca sex, femeile sunt mai emotionale (de asta si se uita la telenovele), se implica si vor dragoste.Asa sunt unele, de moda veche, le place sa fie seduse, viseaza si asteapta feti frumosi, decit sa ,,marcheze'' toti masculii feroce ce le ies in cale. De ce nu vrei sa intelegi ca nu toate sunt ,,barbati'' la creier, unele au ramas femei.Citeste cartea  aia cu:,, Barbatii sunt de pe Marte, femeile de pe Venus, nominalizata de Soryn.Asta este valabil in realitate.
Aici pe net.....nu stiu ce sa spun, dar cred ca sexul primeaza, pt. ca oricit de naiva ai fi, pastrezi obiectivitate, nu poti sa-ti pui sufletul pe tava si sa te indragosti de un profil, cu poza, care mai si vorbeste din cind in cind, pt. ca nu stii cine ar putea fi dincolo.Trebuie sa traiesti cu omul ala, sa-l cunosti, inainte de a te indragosti.
Si crede-ma, prefer realitatea......

Ultima modificare facuta de ariela (31-10-2006 18:23:30)


31-10-2006 18:07:07
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
make sex no war.....make love no war
yep..suna frumos...dar "sex" poti face si cu inamicul... :) pe cind dragoste...nu chiar...

make love no sex.... ?
ciudata alaturare...


31-10-2006 18:37:49
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

ariela a scris:

fii-a-ta, in anii '70 existau sloganele acelea hippy cu: Make Love Not War.
De ce nu or fi zis ei make sex in loc de make love?... raspunde singur, am vazut ca esti as in a disimula si a da raspunsurile care te ,,coafeaza''.
Daca pt. unii barbati este normal sa faca sex, femeile sunt mai emotionale (de asta si se uita la telenovele), se implica si vor dragoste.Asa sunt unele, de moda veche, le place sa fie seduse, viseaza si asteapta feti frumosi, decit sa ,,marcheze'' toti masculii feroce ce le ies in cale. De ce nu vrei sa intelegi ca nu toate sunt ,,barbati'' la creier, unele au ramas femei.Citeste cartea  aia cu:,, Barbatii sunt de pe Marte, femeile de pe Venus, nominalizata de Soryn.Asta este valabil in realitate.
Aici pe net.....nu stiu ce sa spun, dar cred ca sexul primeaza, pt. ca oricit de naiva ai fi, pastrezi obiectivitate, nu poti sa-ti pui sufletul pe tava si sa te indragosti de un profil, cu poza, care mai si vorbeste din cind in cind, pt. ca nu stii cine ar putea fi dincolo.Trebuie sa traiesti cu omul ala, sa-l cunosti, inainte de a te indragosti.
Si crede-ma, prefer realitatea......


Ariela, desi embargo-izez "masiv", imi iau un time out sa-ti dau eu o posibila sugestie de raspuns la intrebarea ta - retorica- de ce make love si nu "make sex" in sloganul hippie(hippy): e simplu, idiomul este "to make love" sau "to have sex", pentru asamblarea cu "make war" in slogan s-a preferat - si nu e nevoie de explicatie - make love; altfel baietii si fetele din comunitatile hippiote faceau un sex dezlantuit, de-a valma, poligam si partuzesc pentru ca oricum, cind venea vorba de dragoste, ei iubeau toata umanitatea...
Altfel eu nu pierd vremea sa disec sferele semantice ale celor doua expresii, si eu sint de parere ca mai bine actionezi decit sa vorbesti...desigur ma refer la diferenta intre "a face sex" si "a face dragoste", pentru ca intre "sex" si "dragoste" nimeni nu-si pune problema ca n-ar fi diferente serioase de inteles.

Ultima modificare facuta de SandieShaw (31-10-2006 19:33:52)


31-10-2006 19:22:53
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Acuma sper ca tu, ca psiholog, recomanzi literatura aia de popularizare a lui Gray doar asa, ca sa nu pui distanta intre tine, specialist, si noi... profanii. Altfel mi-e greu sa cred ca ai vreo pretuire pentru genul asta ieftior si comercial de literatura... Cum sa cuceresti o femeie?... 10 sugestii pentru o relatie perfecta.... etc., etc.

Ultima modificare facuta de SandieShaw (31-10-2006 19:34:32)


31-10-2006 19:31:43
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

ariela a scris:

de obicei, nu intru pe forum, la subiectul sex, deoarece consider ca cei care stiu sa faca sex nu vorbesc despre asta, ci o fac.Despre sex vorbesc doar frustratii, ceilalti il practica si tac.De asta nici nu mai au timp sa vorbeasca, de practica.Ma refer la barbatii.Cu femeile e altceva.
Dar atunci cind cineva, isi da cu parerea, vis-a-vis de mine si ma nominalizeaza, simt nevoia sa dau explicati.

nu stiu daca ma pricep la capitolul sex in sensul exercitarii practice insa la teorie sunt tare ! :) sincer as prefera sa nu vorbesc despre sex si sa-l practic dar acum sunt in pana...si e mai greu cu doi copiii in grija mea...de aceea nu dispretuiesc sexul platit:n-am timp de vrajeli anoste si cu finalitate incerta ! dar incercarea moarte n-are ... :)


01-11-2006 10:49:58
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
Apropos,ceea ce imi lipseste cu siguranta e ipocrizia...!

01-11-2006 10:52:25
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
a cistiga bazindu-se pe prostia altora....cum se numeste ?

02-11-2006 22:48:12
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
sexwebcam!..asa se numeste!

03-11-2006 11:49:24
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

a cistiga bazindu-se pe prostia altora....cum se numeste ?

daca lamuresti si contextul ca sa stiu la ce faci referire...


03-11-2006 14:21:54
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la