Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Cum sa agati o fata ?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Vreau sa propun o solutie, dar sugestiile si comentariile sunt binevenite de ambele parti. Este o problema veche, dar inca fara solutii universal valabile. In plus, barbatii trebuie sa faca prima miscare. Asa a fost mereu si asa va ramane.
  Textul e luat de undeva de pe net, dar e un punct bun de plecare. E cam cinic, dar e vorba doar de sex (adica agatat).


13-11-2005 04:51:43
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Daca n-o cunosti, abia ti-a fost prezentata de un prieten, cu conditia sa nu fie prietena lui, te duci la ea, o saruti frumos pe obraz, spui ceva acolo (de ex ca iti pare bine s-o cunosti, nu conteaza ce ; spui ceva din gura).
Asta doar daca e necunoscuta, pe urma incerci sa afli nr de telefon de la ea sau de la prieten (al tau NU al ei, btw: conditia principala s-o poti agata e sa n-aiba prieten sau sa nu fie moarta dupa unu' sau sa nu-i fi total antipatic).
Intr-o zi dai un telefon si o inviti la un film (undeva in functie de imaginatia fiecaruia), eventual mai chemi niste cunostinte comune (perechi).
Daca zice NU si-ti place mult de ea, mai incerci peste cateva zile. Daca tot iti zice ca nu poate din diferite motive, ii dai papucii si treci la urmatoarea.
Daca zice DA mergeti si va-ntalniti intr-un loc. Te duci la ea, ii intinzi
mana si ii zici hai sa mergem, o iei frumos de mana si plecati. Daca dupa cateva secunde isi ia mana dintr-a ta nu dispera, va urma o intersectie, va trebui sa traverseze o strada cat de curand si ii prinzi iar mana.
Ati ajuns la film sau la teatru (prima oara faci tu cinste ca tu ai invitat-o dupa aia n'are decat sa-si plateasca). Intrati la film, va asezati si te faci comod (mana din dreptul ei se aseaza frumos pe umarul ei iar cu cealalta mana o iei de mana) o tragi usor spre tine si ori te opresti aici ori o saruti (trebe sa va explic cum se saruta o fata?)). A grija sa fie un film plicticos (nici ceva sa-nu-ti iei ochii de pe ecran, da' nici un film indian cu el... si ea ... ). Daca vezi ca nu vrea trebuie sa ai rabdare: cui pe cui se scoate, daca e incapatanata esti si tu incapatanat (poti sa-i si spui chestia asta).
Se termina filmu', iesiti de la film strans legati unul de altul ,o duci
acasa (daca nu sta in vreun cartier celebru) si o saruti inainte sa va despartiti. Ii spui ca o suni sau sa te sune a doua zi sau stabiliti din seara respectiva cand sa va mai intalniti ...

Sfaturi adiacente:
1) Nu fi bou sa dai bani pe flori, poate doar la o aniversare, odata pe an.
2) Cand mergi cu o fata pe strada spune bancuri, fa glume, fii vesel, fii
baiat de gasca, nu fi moale (molau).
3) N-o suna numai tu, fa in asa fel incat sa te sune si ea.
4) Nu cheltui prea multi bani cu ea.
5) Complimentele i le faci dupa ce ai agatat-o (vrajit-o) nu inainte.
6) Daca e proasta n-o prezenta parintilor chiar daca e misto, mai bine le prezinti una mai uratica dar desteapta, va face o impresie mai buna.
7) Daca o agati la un bairam si n-ai chef sa o tii prea mult alege una misto indiferent ce are prin creieras.
8) Daca vrei sa fii prieten mai mult timp cu ea nu te uita cum arata (nici ultima stramba sa nu fie) dar vezi sa aiba ceva prin creier.
9) Niciodata nu-i spune unei tipe care inca nu ti-e prietena ca-ti place de ea (gandeste-te cam ce i-ai face tu unei tipe care ti-ar spune ca-i place de tine).
10) NU te indragosti ca bou' ca daca nu iese...
11) Ciorba reincalzita nu e buna (daca ati teminat-o nu o luati de la capat, fa asta doar daca vrei sa te razbuni pe ea.
Regula_de_aur) Domina ca sa nu fi dominat.
Ultima_regula) Dupa masini si dupa femei sa nu alergi, vor veni altele.

Daca metoda nu merge numai voi sunteti de vina ... mai incercati o data!

cam atat...

#include <disclaimer.h>
// Nu raspund de distrugerile provocate direct sau indirect de acest text.
Nu am cerut bani pentru el asa ca nu raspund de urmari.
Spuneti-mi si mie dc merge si ce achizitii ati facut :-)
//

Adaugare la regula 11) ba uneori mai merge !

Ultima modificare facuta de Zefli (13-11-2005 04:54:57)


13-11-2005 04:53:31
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
:D sau o inviti la ..premiera ! Sa te vada cat esti de ...fals! deci: degeaba! :D:D:D

13-11-2005 04:55:33
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
a....
stiu o metoda....

iei poza din liceu .....si o porti cu tine...pina cind...intilnesti..o tipa....care seamna..cit de cit....cu una dintre colegele de liceu...

iar de aici...fiecare se descurca dupa cum il duce.......inspiratia


22-11-2005 01:10:04
   
?? NewJohnDoe
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Bfff....haaa haa haaa bff haaa haaa haa, nu mai pot deris haaa hiii hhaaaa
stai asa ca mi-ai dat lacrimile,........  si sa-mi fac masaj la falci....... hi hi hi. Wow.
Ma Zefly nu stiu und ai gasit pasajul de mai sus da a fost bun, mhai. Nu mai m-am distrat asa, citind un citat, de mult. Daca mai casesti ceva asemanator posteaza te rog. Hi hi hi, haaa, haa haa, gata nu mai pot trec pe alt topic. Cya


22-11-2005 11:59:43
   
?? Aary
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2005
Mesaje: 973
Dacaaa vrei sa ai gagiiiicaaaa, Trebui' sa stii cum! Trebui' sa stii cum! ... S-o duci pe Stefan cel Mare, Sa-i dai sa bea rum! Sa-i dai sa bea rum! ... :D :P :))) :D

22-11-2005 12:05:11
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Topul celor mai intalnite formule si expresii folosite pentru evitarea unei noi relatii si "traducerea" lor.

Top 10 rejection lines - Femei
10. Esti ca un frate pentru mine. - Imi amintesti de nataraul care canta la banjo din "Deliverance."
9. Este o mica diferenta de varsta intre noi. - Nu vreau sa imi dau intalnire cu tata.
8. Nu ma atragi in "sensul" acela. - Esti cel mai urat personaj pe care l-am vazut vreodata.
7. Viata mea este prea complicata acum. - Nu vreau sa stai toata noaptea, alfel vei auzi convorbirile telefonice cu ceilalti barbati cu care ma intalnesc.
6. Am un prieten. - Prefer motanul meu si 2l de Coca-Cola.
5. Nu imi dau intaniri cu colegii de servici. - Nu mi-as da intalnire cu tine nici daca am fi vecini de galaxie... barem de cladire.
4. Nu este vina ta, ci a mea. - Este vina ta.
3. Ma concentrez aspra carierei mele. - Chiar si ceva atat de plictisitor si de nesatisfacator cum ar fi serviciul meu este mai bun decat faptul de a ma intalni cu tine.
2. Sunt celibatara. - Am jurat sa nu ma intalnesc cu barbati ca tine.
1. Hai sa fim prieteni. - Vreau sa stai pe aproape sa-ti pot povesti cu detalii totul despre barbatii cu care ma intalnesc si cu care fac sex. Este vorba de perspectiva barbateasca in a vedea lucrurile.

Top 10 rejection lines - Barbati
10. Esti ca o sora pentru mine. - Esti urata.
9. Este o mica diferenta de varsta intre noi. - Esti urata.
8. Nu ma atragi in "sensul" acela. - Esti urata.
7. Viata mea este prea complicata acum. - Esti urata.
6. Am o prietena. - Esti urata.
5. Nu imi dau intaniri cu colegele de servici. - Esti urata.
4. Nu este vina ta, ci a mea. - Esti urata.
3. Ma concentrez aspra carierei mele. - Esti urata.
2. sunt celibatar. - Esti urata.
1. Hai sa fim prieteni. - Esti ingrozitor de urata.


22-11-2005 17:01:01
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Si cand iesi la agatat cred ca trebuie verificat horoscopul pe luna urmatoare:

Sanatate: astrele iti surad.
Bani: astrele iti surad si mai tare.
Dragoste: astrele deja se caca pe ele de ras.

Ultima modificare facuta de Zefli (22-11-2005 17:04:21)


22-11-2005 17:03:46
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
tu sigur...ai face_o cu : "singurica?? singurica??" precedat de perversul: psss, psss! ;) ...asa m_as dori "pasaita" de tine ca sa imi ofer satisfactia de a_ti aplica o posheta_ntre ochi!....dar...desigur, asta la topicul "DORINTELOR"! ;) :P

23-11-2005 17:14:55
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
ai o imaginatie cam ... evident ca pe tine nu prea incearca sa te agate cineva ...

23-11-2005 18:23:45
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
zefli.. scoate_ti mana din flama..si introdu_o in bozonar! Ca...daca fara creier se poate,...fara mana dreapta, utilizata chiar daca numai pentru toaletarea necesara....NU SE PREA POATE ! ;) :p pss, pss! :D:D...
       (si cand imi citesti postarea ...ai grija de vezi: ai draperiile trase!? :D:D:D ;)


23-11-2005 20:43:19
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Texte de agatat!

* Crezi in dragoste la prima vedere sau mai e nevoie sa mai trec inca o data?

* Imi dai si mie o poza, ca sa stiu ce sa ii arat Mosului sa imi aduca de Craciun?


* Am avut o zi proasta si intodeauna zambetul unei fete dragute ma inveseleste. Vrei sa imi zambesti?

* Ce caine dragut, ce numar de telefon are?

* Am invatat cumva la scoli diferite impreuna?

* Scuza-ma... am observat ca nu m-ai observat!

* Chemati politia. Este ilegal sa arati asa de bine.

* Mi-ai furat inima, dar nu-i nimic, mai am alta in frigider, acasa.

* Buna, pot sa iti cumpar o masina?

* Fii unica si diferita, spune DA!

* Arati asa de bine, incat era sa fac infarct.

* Nu sunt beat, ci doar m-ai ametit tu.

* Mazgalici ma cheama, dar poti sa imi spui "iubitule".

* Tu: Arati exact ca a doua sotie a mea.
Ea: De cate ori ai fost casatorit?
Tu: O data.

* Te-am urmat pana acasa. O sa ma pastrezi ?

* Misto fusta. Pot sa ti-o iau eu?

* Corpul tau e alcatuit 90% din apa si mie mi-e sete.

* Trebuie sa sun in Rai si sa zic ca si-au pierdut un inger.

* Esti sigura ca nu ne-am mai intalnit in vieti anterioare?

* Sunt un hot si am sa iti fur inima!

* Poti sa imi dai si mie indicatii catre inima ta?

* Felicitari, ai fost alesa "Cea mai frumoasa fata din camera asta", iar premiul este o intlanire cu mine.

* Mai am 3 zile de trait...

* Trebuie sa ma insor cu cineva, ca sa nu ma expulzeze.

* Avem vreun prieten comun care sa ne faca lipeala?

* Tu: Ce iti place sa mananci dimnineata?
Ea: De ce?
Tu: Ca sa stiu ce iti gatesc maine dimineata.

* Vroiam sa arat acestor flori cat de frumoasa esti ...

* Esti asa de misto cum zic toti baietii?

* Tu: Scuza-ma vorbeai cu mine?
EA: Nu.
Tu: Atunci incepe acum.

* S-ar putea sa pleci in curad pentru ca celelate fete sunt invidioase pe frumusetea ta.

* Vocile mi-au zis sa vin si sa vorbesc cu tine.

* Tatal tau este terorist, pentru ca tu esti o bomba.

* Doamne ce ma bucur ca nu sunt orb!

* Pe unde ai umblat toata viata mea?

* A... pe tine te stiu, nu ai fost finalista in "Miss Romania?"

* Pot sa iti iau ceva de baut sau iti dau banii?

* Sunt nou pe aici, poti sa ma ajuti sa ajung in casa ta?

* Cred ca am probleme cu ochii, nu-i pot dezlipi de tine.

* Ai o harta? Ca m-am ratacit in ochii tai.

* Vorbim sau continuam sa flirtam de la distanta?

* Am atatea emotii in fata ta incat mi-am uitat replica de agatat.

* Tu: Poti sa imi imprumuti si mie telefonul?
Ea: De ce?
Tu: Ca sa o sun pe mama si sa ii zic ca am intalnit fata ideala (sau ca pt prima data m-am indragostit).

* Ce face o fata urata ca tine intr-un loc asa de dragut? Ops! Ce face o fata asa de draguta ca tine intr-un loc asa de urat?

* Tu: Nu mai pot astepta pana maine.
Ea: De ce?
Tu: Pentru ca arati din ce in ce mai bine.

* A iesit soarele sau doar ai zambit ?

* Woaaawww! Astia (ochii) sunt reali?

* Trebuie sa fi obosit, pentru ca ai umblat prin mintea mea toata ziua.

* Cred ca sunt in Rai, pentru ca am vazut un inger!

* Esti chirurg? Ca mi-ai scos inima.

* Ai un ceas? (Iar tu cu ceasul la mana...)

* Eu nu sunt asa de inalt, dar acum stau pe portofelul meu.

* Salut! Eu fac mai multi bani decat poti tu sa cheltui.

* Bond! James Bond!

* Ai un pansament? M-am lovit la cap cand te-am vazut!

* Asteapta sa se termine petrecerea, dupa ce se consuma mult alcool, te adresezi unei persoane pe care nu o stii "Haide ca mergem".

* O sa ma saruti sau trebuie sa mint in jurnal?


23-11-2005 23:50:12
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
Bond! James BLond! :D asta se potriveste ! :rotfl:

Ultima modificare facuta de andreeas74 (23-11-2005 23:57:27)


23-11-2005 23:57:00
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
doamne..te rog......
sper sa nu fi pierdut..reteta..dupa care ai facut acest inger....


24-11-2005 16:04:44
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
:) ar trebui sa..."comment"?? :rolleyes:

24-11-2005 16:17:20
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
nu...commentul..vine dupa....

" am misiunea sa investighez.indeaproape..aceasta anomalie....
sunteti prea pe gustul meu...pentru a fi .....reala..."


24-11-2005 16:19:28
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Misto fusta. Pot sa ti-o iau eu?

24-11-2005 16:39:55
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
au una la fel...la magazin......
sau nu ai portofelul la tine ?


24-11-2005 16:41:28
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Fii unica si diferita, spune DA!

24-11-2005 16:45:52
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
Chestia asta cu agatzatul imi suna ciudat inca de la inceput. Fiind vorba de agatzat... atunci orice metoda, ce iti vine pe limba in momentul acela... poate sa functioneze. Cine se lasa "agatzata"... suporta orice :D
Daca vorbim insa de... apropiere, de incercare de a cunoste in vederea... bla bla bla... atunci, chiar si in ...acest "agatzat" respectul nu trebuie sa lipseasca.


25-11-2005 01:50:16
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
fluieratul...dupa tipe...claxonatul .......ect.....

25-11-2005 03:01:34
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
si daca nu raspunde: calcatul cu masina de calcat, sofatul cu masina de sofat, si asa mai departe ....

25-11-2005 05:08:22
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055
Eu cred ca cel mai usor de agatat sunt femeile sau fetele angrenate deja intr-o relatie (care cu cat dureaza de mai mult timp, cu atat e mai bine). Desigur, sunt subiectiv: nu cred ca s-a nascut inca barbatul care sa-mi agate prietena (prin agatat intelegem o chestie de scurta durata). Sunt si unele inabordabile, li se citeste pe fata incompatibilitatea si imi place sa cred ca doar asta e cauza. Voi ce ziceti? (nu ma adresez barbatilor).

25-11-2005 05:23:57
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055
La cat sunteti de cinici, trebuie sa mentionez: nici sa-mi agate prietena, nici o desparta de mine; o fost o exprimare nefericita doar, nimic mai mult.

25-11-2005 05:26:00
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305
EU una nu as baga mana in foc pentru nimeni,ca nu s-ar lasa agatat,(a) . Nu cred in fidelitate,chiar nu exista,credeti-ma ! Traiti clipa,bucurati-va de ea,si nu va mai ganditi daca santeti sau nu inselati,ca nu va faceti decat sange rau,ganduri negre si veti avea de suferit. Parerea mea.

25-11-2005 15:50:31
   
?? Aary
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2005
Mesaje: 973
dar tu blondy? te-ai lasa agatsata? :P

25-11-2005 15:56:36
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
depinde de cine.........

parca a mai postat un raspuns...la o intrebare asemanatoare...


25-11-2005 21:03:20
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Nu poate sa filtreze nimeni pe forumul asta fara sa intervi si tu putin ?

25-11-2005 22:53:53
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
filrt sau flirt ?

sau era o gluma ?

Ultima modificare facuta de da_si_nu (25-11-2005 23:06:14)


25-11-2005 23:03:47
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Ok. Deci o sa mai intreb odata corect si gramatical. Oricum ai inteles din prima.

Nu poate sa flirteze nimeni pe forumul asta fara sa intervi si tu putin ?


25-11-2005 23:08:20
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Pai daca si fata vrea acelasi lucru, sa flirteze si ea ?...Ah...., ca n-am io cu f'o sase luni mai putin....;)

25-11-2005 23:12:14
   
?? funes
Cont Sters

Inregistat: 23-09-2005
Mesaje: 477

blondina2 a scris:

EU una nu as baga mana in foc pentru nimeni,ca nu s-ar lasa agatat,(a) . Nu cred in fidelitate,chiar nu exista,credeti-ma ! Traiti clipa,bucurati-va de ea,si nu va mai ganditi daca santeti sau nu inselati,ca nu va faceti decat sange rau,ganduri negre si veti avea de suferit. Parerea mea.


Citesc si eu in sfarsit un text intelept pe forumul asta... desi intelepciunea se zice ca vine o data cu varsta

Ultima modificare facuta de funes (26-11-2005 03:42:08)


26-11-2005 03:41:38
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Ce vrajeala are si funes in el ...

Bravo !!! Daca agati vreo blonda, sa nu uiti sa ne dai si noua putin credit !!! Poate si o bere :D .


27-11-2005 04:15:59
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Cu o alta idee interesanta vine si Pan:


P. Pan 63 a scris:


kawa-sutra a scris:


Zefli a scris:



Folosim armele fatale ... ale seductiei ...


Nu stiu daca merg armele astea, amice Zefli... Stii, uneori am strania senzatie (nici o aluzie, fetelor...stiti voi care!) ca dialoghez cu androizi

   Poate ca modul de abordare nu-i cel bine ales ... Ai incercat si textul asta : "I'm kawa-sutra . You fuk with me, you fukin'  with the best !" ?  Vezi si asa, poate iese ceva ...:D :D :D


27-11-2005 04:16:59
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
cumperi 2 bilete la film......

iei un bilet...
si il oferi..........ca premiu.....pentru te miri ce motiv...
o pui sa semneze..sa isi treaca date personale.....nr de telefon...

.....


27-11-2005 12:50:09
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Tehnica oglinzii (Imitarea)
A fost odata un hipnotizator foarte bun pe nume Milton Erickson. Cand vei termina de citit cartea acesta, s-ar putea sa vrei sa ii construiesti o statuie lui Erickson deoareca acest barbat te va ajuta sa cuceresti femeile mai dihai decat daca ai avea un milion de dolari in banca si un corp mai solid decat Silvester Stalone.
Erickson putea hipnotiza pe oricine, chiar si pe cel mai rezistent client sau pacient.
Unul din modurile in care o facea era folosind tehnica imitarii: imita felul in care respira pacientul sau.
Acum, ma voi opri pentru cateva clipe ca sa poti termina cu comentariile de genul: Prostii, vrajeli, etc. Dar sa sti ca a imita respiratia cuiva e una din cele mai rapide tehnici de a obtine raportul si a le face pe femei sa se simta pe aceeasi lungime de unda cu tine.
Erickson urmarea ritmul respiratiei clientului si apoi se folosea de el: sau incepea sa respire si el in acelasi ritm, sau vorbea in acelasi ritm. Sau isi atingea pieptul cu mina in ritmul respiratiei clientului si apoi incepea sa incetineasca ritmul. Ritmul in care respira clientul incetinea si el!
Tehnica imitarii functioneaza pentru ca subconstientul percepe lucruri pe care in mod constient nu le observi. Pentru a te convinge ca asa stau lucrurile, incearca urmatorul experiment:
1. Roaga un prieten sa inchida ochii si sa ghiceasca ce faci.
2. Stai in fata lui si spune ceva. In acest timp misca-ti capul dintr-o parte intr-alta.
3. Intreba-l ce faci.
Bineinteles iti vor putea spune ca dai din cap, acum intreaba-l de unde stie - iti va raspunde ca a observat diferenta de sunet.
Acum, incearca din nou, dar de data aceasta spune-i sa stea cu ochii deschisi. Intreaba-l daca simte acum diferenta.
Sigur iti v-a raspunde ca nu poate. De fapt poate sa auda diferenta, pentru ca are aceeasi pereche de urechi - doar ca in mod constient nu isi da seama de aceasta diferenta. Dar in mod subconstient, poti sa fi sigur ca simte!
Exact la fel, daca imiti respiratia unei femei, sau tonul vocii ei, sau ritmul in care vorbeste, chiar si un gest particular pe care il face, la nivel constient nu va remarca. Daca observa in mod constient, atunci inseamna ca esti prea evident si va crede fie ca esti un ciudat, fie ca iti bati joc de ea si niciuna din aceste variante nu e prea buna pentru tine.
Dar daca esti subtil, atunci tot ce va simti e ca din cine stie ce motiv se simte foarte comfortabil cu tine, vechiul ei amic, pe care l-a iubit de ani intregi.


15-12-2005 04:32:24
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
....o inviti la film...Astazi ruleaza..."Dezlantuirea neinfranata a Bizonului Alb...fara blazon"....Buunaja! De nota....

15-12-2005 04:33:56
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
unde ai tinut astea pina acum ?
offf.....


15-12-2005 04:34:07
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
"Era poate prima oară când vorbeam Ă®ntre patru ochi. Eu, fireşte, am primit ca o cinste să-i satisfac dorinţa, am căutat să mă arăt Ă®nfrĂ®nt, ruşinat; Ă®ntr-un cuvĂ®nt, mi-am jucat rolul destul de bine. Aşa au Ă®nceput legaturile dintre noi, cu discuţii tainice, morala, poveţe, rugăminţi, implorări, chiar lacrimi, dacă vrei să mă crezi - pĂ®nă şi lacrimi! Iată unde ajunge la unele fete pasiunea pentru morala! Eu, fireşte, am dat vina pe soartă, m-am prefăcut dornic şi ahtiat după lumină şi, Ă®n sfĂ®rşit, am folosit mijlocul cel mai tare şi cel mai sigur pentru cucerirea unei femei, mijlocul care n-a trădat niciodată pe nimeni şi care impresionează absolut pe toate, fără excepţie. Acest mijloc arhicunoscut este: linguşirea. Nu există pe lume ceva mai greu decât sinceritatea şi ceva mai uşor decât linguşirea. Dacă Ă®n sinceritate se strecoară numai a sută parte dintr-o nota falsă, se produce o disonanţă şi apoi e bucluc. Dacă Ă®n linguşire absolut toate notele sunt false, ea totuşi face placere şi este ascultata fără supărare. O placere grosolană, totuşi placere. Oricât de grosolană ar fi linguşirea, ea pare cel puţin pe jumătate adevărată. Şi asta la toate straturile sociale, culte sau inculte. Chiar şi o vestala ar putea fi sedusă cu ajutorul linguşirii. Ce să mai vorbim atunci despre muritorii de rând? Nu pot să-mi amintesc fără să rĂ®d cum am sedus o cucoană credincioasă bărbatului, copiilor şi virtuţilor ei. Ce bine m-am distrat şi cât de puţina bătaie de cap am avut! Cucoana era Ă®ntr-adevăr virtuoasă, cel puţin Ă®n felul ei. Toată tactica mea constă numai Ă®n atât: Ă®n fiecare clipă mă arătam strivit şi mă prosternam Ă®n faţa purităţii sale. O linguşeam fără ruşine şi abia obţineam, de pilda, să-i strĂ®ng mĂ®nă sau Ă®i smulgeam o privire, că Ă®ncepeam număidecât să mă dojenesc pentru că i le-am smuls cu forţa, căci ea s-a Ă®mpotrivit, s-a Ă®mpotrivit atât de tare, că eu probabil n-aş fi obţinut niciodată nimic, dacă n-aş fi fost atât de desfrĂ®nat. Ea, Ă®n nevinovăţia ei, n-a simţit perfidia şi s-ă lasat prinsă fără voia ei, fără să-şi dea seama, fără să bănuiască măcăr etc, etc. Ă®ntr-un cuvĂ®nt, am obţinut tot ce am vrut, iar cucoana mea a rămas ferm convinsă că este nevinovată şi curată, Ă®şi Ă®ndeplineşte toate Ă®ndatoririle şi obligaţiile, şi ca a căzut cu totul Ă®ntĂ®mplator. Dacă ai şti cât s-a Ă®nfuriat când, la urma urmelor, i-am declarat că după sincera mea părere a căutat şi ea placerea la fel ca mine!"

Ultima modificare facuta de Zefli (21-12-2005 21:01:59)


21-12-2005 20:55:56
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Cum poti avea mai multa incredere in tine cand vine vorba de femei
"Mare parte din succesul pe care il poti avea cu femeile nu are de-a face cu felul in care te porti atunci cand esti in prezenta lor ci de felul in care actionezi atunci cand e vorba de propria persoana.
Despre ce vorbesc aici??? E vorba de respectul de sine.
Multi barbati care nu ar accepta nici macar o gluma facuta pe seama lor din partea altor barbati, se transforma intr-o papusa ori de cate ori sunt in prezenta unei femei. Fie pentru ca retraiesc o drama veche cu o mamica pe care nu au reusit sa o multumeasca pe vremea cand erau mici, fie pentru ca sunt speriati din diverse motive, ei pun intotdeauna femeia pe primul loc.
Alti barbati au o alta problema, desi nu sunt de acord cu prostiile niciunei femei, sexul e atat de important pentru ei incat scapa din vedere alte lucruri mai importante. De exemplu scapa din vedere faptul ca a cuceri o femeie e ceva distractiv, si uneori a agata o femeie devine ceva ce TREBUIE!!! FACUT.
Genul acesta de barbati s-ar putea sa castige o batalie, dar cu siguranta vor pierde razboiul. Se poate ca femeile sa fie o parte placuta a vietii tale, si daca gasesti femeia potrivita, s-ar putea chiar sa o faci sa devina centrul vietii tale, dar o viata petrecuta haituind femeile e una destul de prosteasca.
Daca crezi ca asta e una dintre problemele tale, atunci stai putin si cugeta la micile placeri pe care le ofera viata si pe care s-ar putea ca tu sa le pierzi. Se poate sa fi socat sa afli ca o seara linistita petrecuta acasa alaturi de o carte buna, poate fi mult mai stimulanta decat o intalnire cu o tipa cu niste sani uriasi al carei nivel de inteligenta se ridica undeva la nivelul temperaturii unei camere.
Asa ca, iata un sfat pentru a-ti creste increderea in fortele proprii atunci cand ai de-a face cu femeile:
NU LE MAI DORI ATAT!
Si un mod excelent de a face asta e sa-ti gasesti un hobby care sa-ti faca placere cu adevarat. Ceva ce nu are de-a face cu femeile.
Acest mod placut de a te distra, nu numai ca iti va creste moralul, dar va fi si o portita de scapare pentru atunci cand acea domnisoara deosebita cu care te intalnesti va incepe sa te cam streseze, cum au ele obiceiul sa o faca."


22-12-2005 23:09:24
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Cum sa te prefaci ca esti placut si prietenos
"Pe vremea cand eram in liceu mi-as fi vandut sufletul numai sa am si eu o prietena, daramite sa fie si una intima. Cunosteam atunci un tip care tot timpul era inconjurat de femei frumoase. Parca ar fi cunoscut pe toate fetele din liceu, iar acestea intotdeauna veneau la el il sarutau si-l imbratisau duios.
Nu, nu era un traficant de droguri sau vreun peste. De fapt era evanghelist.
Acum, sigur ca a te da mare crestin nu e cel mai bun mod de a avea parte de sex, dar poti lua cateva lectii de la acest tip, Cristi.
L-am vazut stand de vorba cu femei necunoscute si in cateva minute acestea radeau bucuroase si il inghionteau in gluma, unele chiar il imbratisau.
Si care era secretul sau? Secretul de care sper ca te vei folosi pentru a te lansa pe calea spre succes cu femeile?
Caldura si simpatia lui le facea pe femei sa se simta adorate.
Niciodata nu se apropia asemenea unui lup flamand de prada sa, ci cu toata caldura sufleteasca si buna dispozitie de care era capabil - ca si cand aceste necunoscute erau prietene vechi de-ale lui la care tinea mult de tot.
Si tinea poanta.
Chiar si cea mai fricoasa femeie care se teme sa nu fie tratata ca un obiect sexual vrea sa se simta iubita si sa stie ca e deosebita. Si era de ajuns zambetul si caldura din vocea lui pentru a le face sa se simta ca si cand erau prieteni vechi de cand lumea.
Vazuta din alt unghi situatia e astfel: chiar si celei mai rautacioase persoane ii vine greu sa reactioneze cu suparare sau cu teama fata de cineva care o face sa se simta apreciata si iubita.
Hai sa facem din acest principiu o alta arma din arsenalul tau. Data viitoare cand te vei apropia de o femeie pe care o doresti mult de tot, chiar daca e capabila sa "ridice muntii" incearca sa pui de o parte poftele carnale si sa le inlocuiesti cu caldura sufleteasca.
Nu e asa de greu sa simulezi caldura si afinitate - gandeste-te doar cum reactionezi atunci cand iti intalesti un nepot sau o nepoata, sau chiar si atunci cand vezi un animal de casa care te incanta.
Cel mai important principiu care se aplica aici e ca adevaratul inteles al comunicarii tale cu femeile este acelasi cu raspunsul pe care il primesti de la ele. Daca ai o mimica faciala si un ton al vocii care le face pe femei sa fie suspicioase, atunci oricat de inteligente ar fi cuvintele tale, mesajul pe care il transmiti e ca trebuie sa fie suspicioasa si chiar sa se teama de tine.
Daca tonul vocii si fiziologia (mentionez ca nu ma refer motamo la felul in care arati ci la postura si expresia faciala) sunt atat de importante pentru felul in care femeile reactioneaza in prezenta ta, atunci, cum poti produce tonul si fiziologia dorita? Trebuie sa crezi in telul tau si sa te astepti sa reusesti.
Daca tu crezi ca vei fi refuzat, atunci fie vei inspira teama si o vei face sa ii fie si ei teama, fie vei incerca sa o invingi si vei actiona intr-un mod neplacut, chiar respingator astfel incat te va refuza pe loc, si nu va trebui sa astepti prea mult pentru ca predictiile tale negative sa se indeplineasca. Vei dori doar sa termini cat mai repede si te vei umili singur pentru ca tu crezi ca e ceva inevitabil.
Pe de alta parte, daca actionezi ca o persoana pe care toata lumea o place si o primeste cu caldura, atunci caldura sufleteasca e senzatia pe care tonul voci tale si fiziologia ta o va inspira celorlalti si caldura sufleteasca vei primi in noua cazuri din zece.
Nu pretind ca vei face dragoste cu toate femeile pe care le vei acosta, dar ti se va intampla foarte rar sa ai parte de experiente neplacute. Si orice femeie care raspunde negativ la caldura sufleteasca si prietenie, e grav bolnava si trebuie evitata cu orice pret.
Exercitiu practic:
Stiu ca suna prosteste, dar te v-a ajuta sa cuceresti femeile ca un nebun, asa ca fa-l!
Pasul unu:
Aminteste-ti juramantul de credinta pe care l-ai rostit in armata.
Pasul doi:
Exerseaza cu voce tare toate aceste cuvinte cu toata caldura sufleteasca si prietenia de care esti capabil.
Pasul trei:
Exerseaza cu voce tare dar de data aceasta imagineaza-si ca ceea ce spui sunt cele mai comice cuvinte pe care le-ai rostit vreodata si iti vine sa pufnesti in ras in orice moment.
Ok, s-ar putea sa te simti cam ciudat exersand (si daca te v-a prinde cineva exersand s-ar putea sa creada ca tocmai te-ai inscris in Clubul Glumetilor Anonimi) si va parea straniu. Dar tine minte:
NU CONTEAZA PREA MULT CE SPUI UNEI FEMEI, CI TONUL VOCII TALE ATUNCI CAND O SPUI."


22-12-2005 23:10:57
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
Asta o fi "Cartea Cartilor" pentru tine, dragul meu Cric.. ca prea propovaduiesti din ea... ;)

22-12-2005 23:11:24
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904


22-12-2005 23:16:00
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Desigur, de la teorie la practica e cale lunga! Dar de ce sa nu incercam ?

Plus, cine stie poate aceste citate vor deschide drumuri noi ?
Le dedic tuturor baietilor care nu au gasit ce cautau pe aici !!!


22-12-2005 23:21:36
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904

Zefli a scris:

Desigur, de la teorie la practica e cale lunga! Dar de ce sa nu incercam ?

Plus, cine stie poate aceste citate vor deschide drumuri noi ?
Le dedic tuturor baietilor care nu au gasit ce cautau pe aici !!!



22-12-2005 23:25:59
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
Evident, eu sint cea rosie... cara da... tu esti cel galben care.. primeste... :D

22-12-2005 23:26:43
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Secretul reusitei unei vrajeli: fa-o sa fie atenta la tine!
Am un prieten care se ocupa de publicitate - mai exact scrie reclame pentru ziare si reviste. Odata, l-am urmarit in timp ce lucra, a stat 3 ore, apoi a scris o popozitie! O singura propozitie!
L-am intrebat de ce a durat atat de mult sa scrie o popozitie si raspunsul lui m-a socat: prima propozitie e cea care hotaraste daca cititorii vor citi sau nu restul anuntului!
Priveste relatia ta cu femeile din perspectiva unui om care scrie anunturi pentru ziare. Poate un singur cititor dintr-o suta cauta produsul pe care incerci sa il vinzi tu si vor citi intrg anuntul tau indiferent de prima propozitie. Pentru restul cititorilor va trece neobservat, ei rasfoind grabiti pagina dupa pagina asteptand sa ajunga la pagina de sport, sau privind caricaturile. Se vor opri doar daca ceva le atrage atentia in mod deosebit.
La fel e si cu femeia obisnuita. In unele cazuri norocoase, infatisarea ta va fi de ajuns. Dar in restul timpului nu vei avea ocazia sa iti vinzi marfa daca nu ii atragi atentia si asta cat de repede.
Mai jos sunt cateva din cele mai bune metode de a starni curiozitatea unei femei. Adu-ti aminte de ele :
1. Umorul
2. Starneste-i curiozitatea
3. Joaca un rol
4. Prefa-te ca o cunosti
5. Apeleaza la egoul ei
6. Fi din cale afara de tupeist


22-12-2005 23:51:55
   
?? kawa-sutra
Cont Sters

Inregistat: 02-08-2005
Mesaje: 588
Cam ai dreptate, cumetre Zefli - tot timpul, noi (masculi/femele, egal) ne "vindem" cumva, asa ca se pot extinde regulile jocului din advertising si la relatiile interumane (nu neaparat de agatzamente).
P.S. Asa violenta pot deveni fetele, fun-funny cherie, cind vi se dezvaluie punctele vulnerabile??? :D:D (vezi batutu-n freza din dagutza ta postare)


23-12-2005 00:27:26
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
De fapt, cred ca asta ma si deranjeaza cel mai mult.. Ca ma las "agatzata".... Prefer sa ma impiedic... ;)
Cit despre Zefli...nu stiu cum reuseste sa scoarta doar ce-i mai rau in mine.. Oricum, uite, modific.. bataia...


23-12-2005 00:34:43
   
?? blondina2
Cont Sters

Inregistat: 20-03-2005
Mesaje: 1305
DAR cine a zis ca vreau sa agat o fata? Mie imi plac barbatii !

23-12-2005 01:25:55
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la