Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Cum sa agati o fata ?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462

da_si_nu a scris:

cum scapi de o femeie ? sau de un barbat ?
daca relatia nu te mai....satisface ?


cum scapi de cineva care iti face..curte asiduu ?
SANT unii cretini care nu inteleg cand le spui ca ,,,gata ,,sa terminat,,nu te mai atrage. AI dracu prosti,cum se umilesc pentru o bucata de pi,,,,,, Chiar nu au pic de demnitate. Ca se stie ca femeia ,daca vrea ,tot scapa de el ,numai ca idiotii fac scene de gelozie. Nu suport genul asta de ratati care nu sant in stare sa accepte un refuz.SI nici pe aia care ,desi le arati clar ca nu vrei sa vorbesti cu ei ,insista,incearca mai intai cu vorba buna ,dupa care trece la amenintari si jigniri. Si culmea e ca nu pustii fac asta de cele mai multe ori ,ci barbati in toata firea ,care ar trebuii sa aibe ceva intelepciune datorata varstei,dar la ei se aplica foarte bine zicala  :vulpea daca nu ajunge la struguri,zice ca sant acrii ! SA intelega cine poate ! CA oricum de la un jeg nu poti avea pretentii ,mai ales daca le mai are si cu alcoolul,e un om terminat.

Ultima modificare facuta de diana30 (13-02-2006 14:55:15)


13-02-2006 14:53:01
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Sh-am sa prind, sh-am sa te bat,
Cu scandura de la pat !

   Mai, barbate, nu mai daaa,
   Ca ma doaaare burtaaa,
   Burta si ovariliii
   Ca mi-ai ruuupt shalili...

Sh-am sa prind, sh-am sa te bat,
Cu scandura de la pat !


   Zi-i, ba, tine-o asha !...:D:D:D


13-02-2006 15:18:56
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462
Vad ca le ai cu folclorul ,mai vecine .

13-02-2006 16:31:30
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
VECINE ?!!!
   Pe unde stai, blondino ????:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
   N-are-a face, uite una, cu dedicatzie :
   "Aoleo, pupa-ti-as ceafa
    Si maca-ti-as toata leafa !"...

   Asha, baaa !!! Ia sutaru'  in arcush  si mai baga una, 'tu-ti rasa-n cur da balaoachesh !!! :D:D:D


13-02-2006 17:11:14
   
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249

P. Pan 63 a scris:

VECINE ?!!!
   Pe unde stai, blondino ????:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
   N-are-a face, uite una, cu dedicatzie :
   "Aoleo, pupa-ti-as ceafa
    Si maca-ti-as toata leafa !"...

   Asha, baaa !!! Ia sutaru'  in arcush  si mai baga una, 'tu-ti rasa-n cur da balaoachesh !!! :D:D:D

chestie de talent,P.Pan, ce sa i faci??? treaba e ca ei iau banii si si bat si joc de....cei care dau(asculta!) cine pierde, cine castiga??? ;) ;) :)
dar *serenadele* s au demodat, cu astea nu mai agatzi tu fete!!! :x :)

Ultima modificare facuta de SIM_ONE62 (13-02-2006 17:26:56)


13-02-2006 17:24:26
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Ce te face sa crezi c-as fi p-aci la agatzat de muieri ?!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Auzi-o p-asta:

  "Du-te, fa, shi ia servici
   La capu'lu' treishcinci !
   Nu ma duc, ma, nu ma duc,
   Stau acasa si ma ... culturalizez !"

    Hop, sha !...Baga una, baga noua, baga nouazacisinoua !.. Hop, sha !...:D:D:D


13-02-2006 17:43:50
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055
Fata mea e manager,
Urca firma pan' la cer!


13-02-2006 17:47:21
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462
ATI dat-o in versuri ? floare-i blana de samur
Asezata linga cur
Ce serveaste drept caciula
Pentru prea cinstita bani.

PROLOG :

Unii spun de nu ma-nsel
Ca Pizdele sunt la fel
Asta-i însa o prostie
Neadmisa-n futarie
Fiindca pe acest pamînt,
Fel de fel de Pizde sunt...
Si nu-ncape amagire,
Ca-i mare deosebire.
Poti confuzia s-o faci,
Doar ca toate-s între craci,
Dar ca floci si adîncime


13-02-2006 17:59:37
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Totusi, de unde   "vecini" ,  blondino ?!!!

13-02-2006 18:06:03
   
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249

P. Pan 63 a scris:

Totusi, de unde   "vecini" ,  blondino ?!!!

vorba lui neru:de ce nu recunosti???de balcoane,desigur!!! :x ;) :D


13-02-2006 18:12:38
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055
Cu sau fara rufe la uscat?

13-02-2006 18:14:10
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462

P. Pan 63 a scris:

Totusi, de unde   "vecini" ,  blondino ?!!!
Te obsedeaza,,,a...? Stai linistit,,ma refeream la vecini de ,,,,forum,,nimic mai mult.

13-02-2006 18:16:48
   
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249

sjf a scris:

Cu sau fara rufe la uscat?

cu...rufe,sa nu vada *ceilalti*!!! deh, acoperire!!! ;) :)


13-02-2006 18:17:42
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055
Io zic ca rufele se spala in familie (si se si usca). Putem trage jaluzele pentru privacy.

13-02-2006 18:19:00
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462
Ă®ncercasem să mă loghez şi să intru pe forum
să-l anunţ pe doboş că mĂ®ine e ziua mea de făcut beri,
dar pe forum nu pĂ®lpĂ®ia nici un anunţ mai nou
de trei patru ore, nimeni nu se întristase

şi, mai ales, nimeni nu luase la pulă pe nimeni
ca-ntr-un roadmovie mexican în care
copiii stăpĂ®nilor noştri şi-o tot trag şi
şi-o freacă-ntre ei. forumu lumina

ca reclamele din anii 60, pe o autostradă
Ă®n paragină, văzută de rarii curioşi,
punkerii nazişti cu gecile arzĂ®nd metalic
toxicomanii veniţi să-şi mĂ®ntuie sufletul şi să crape.

am vrut atunci să-i scriu un mail lui claudiu ko
să-i spun că şi noaptea asta e KO
c㠺i ziua de mîine la serviciu e KO
şi corectura revistei unde lucrez e KO

şi că viaţa mea de aici Ă®nainte, tot mai des, va fi KO
dar claudiu tocmai Ă®mi scrisese Ă®n urmă cu cĂ®teva zile
spunĂ®ndu-mi că nu ieşisem niciodată din lumea lui:
„Libărci Strivite cu Shlapi Chinezeşti Ă®n Căminul 16


13-02-2006 18:21:54
   
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249

sjf a scris:

Io zic ca rufele se spala in familie (si se si usca). Putem trage jaluzele pentru privacy.

mie mi place la lumina zilei!!! :x e mai excitant!!! ;) :D


13-02-2006 18:22:54
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055
Lumina zilei sau a vreunui bec nu ma excita. Doar tu, in cazul in care corespunzi.

13-02-2006 18:24:27
   
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249

sjf a scris:

Lumina zilei sau a vreunui bec nu ma excita. Doar tu, in cazul in care corespunzi.

era vorba despre mine!!!...cu cine??? :) ;) ;)


13-02-2006 18:27:15
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Baga, baaaa !!! Sa curga vinu !!!

   "Sh-am imbatranit, shi nu mai poooot
    Shi nu mai ia pistolu'  foooc...
    Sh-am sa-l duuuc la o vecina,
    Sa-l  curetze da  rugina !"

Hop, sha !...Pa genuche shi pa coate, nu te lasa, bai nepoate !!! Hop, sha !...:D:D:D


13-02-2006 18:32:37
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055

SIM_ONE62 a scris:


sjf a scris:

Lumina zilei sau a vreunui bec nu ma excita. Doar tu, in cazul in care corespunzi.

era vorba despre mine!!!...cu cine??? :) ;) ;)


Vad ca ai incepi sa semeni ambiguitate in discurs. Nu-mi mai place, gata. Si cum nu sunt nici tigan (citeste cu limba roz si vioaie + iute de mana)....


13-02-2006 18:36:49
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002


karol 9: Sarut mana!Am 29 de ani, 1,79, 85 de kg, instructor de fitness, sunt din BV si fac masteratul in Iasi. Ofer program intretinere fizica prin telefon.astept nr. dvs. va pup.


aerobic telefonat......


14-02-2006 00:48:02
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

da_si_nu a scris:



karol 9: Sarut mana!Am 29 de ani, 1,79, 85 de kg, instructor de fitness, sunt din BV si fac masteratul in Iasi. Ofer program intretinere fizica prin telefon.astept nr. dvs. va pup.


aerobic telefonat......


LooooooooooooL!!! Ce fain suna. :))
Mi-am amintit de copilarie cand totdeauna erau copii mai mici pe care-i puteam trimite cu tot felul de texte tampite sau biletzele.


22-02-2006 23:37:36
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
biletele de amor.....dar...am si acum o intreaga colectie.....

si mai am o colectie....de im-uri tare...dragute.....
oricum..parca nu as publica chiar tot....


23-02-2006 05:15:17
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462

P. Pan 63 a scris:

Baga, baaaa !!! Sa curga vinu !!!

   "Sh-am imbatranit, shi nu mai poooot
    Shi nu mai ia pistolu'  foooc...
    Sh-am sa-l duuuc la o vecina,
    Sa-l  curetze da  rugina !"

Hop, sha !...Pa genuche shi pa coate, nu te lasa, bai nepoate !!! Hop, sha !...:D:D:D
  Pai bine,mai P.pan,,asa te lauzi tu ,,ca nu mai poti ,ca nu-ti mai ia pistolul foc ?

25-02-2006 18:49:47
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Ce naiba, blondino, nu te face ca nu pricepi !!! :D:D:D Asta-i asa, de pamlezir, ca m-am molipsit de la doamna profesoara si-ncerc si io sa  ma "sparg in metafore" p-aci...:D:D:D
  Si nu-i vreme multa de cand ma numeai vecine...;););)


25-02-2006 23:42:50
   
?? diana30
Cont Sters

Inregistat: 20-01-2006
Mesaje: 462
Mai vecine ,am avut un vis ! Se facea ca mergeam cu un tip la pescuit,(asa era in vis) ,era soare si cald afara ,tipul nu prinsese nimic,dar am facut un sex,,,,...de zile mari ! Apropo,voi mergeti vara la pescuit ?

27-02-2006 17:45:24
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Blondino, era sa lesin de ras !!! :D:D:D Si ca sa nu zici ca-s parsiv, ca am de gand sa folosesc asta pe post de caramida, o sa-ti explic motivul fara sa-ti pretind   "sa stai o data".
1. Vara ma duc destul de des la pescuit.
2. Rareori prind ceva.
3. De  "suparare"  se poate intampla sa se lasa si cu  "sex de zile mari"...
    :D:D:D


28-02-2006 01:38:48
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
3. cu undita?   :x:x

28-02-2006 01:43:18
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Ce dracu, bre, ca doar n-are cum s-o cheme asa, ca-i crestina, bashca ortodoxa !...:D:D:D

28-02-2006 01:58:24
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Parol, m-am dus si eu la Larousse sa vad echipamentul standard al unui pescar... o fi momeala, ca-i singurul obiect insufletit....

28-02-2006 02:03:03
   
?? gurka
Cont Sters

Inregistat: 10-01-2006
Mesaje: 130

SandieShaw a scris:

Parol, m-am dus si eu la Larousse sa vad echipamentul standard al unui pescar... o fi momeala, ca-i singurul obiect insufletit....


Nu te baga pentru ca nu e simplu. Nu am pescuit niciodata dar am colegi care merg la balta si cind incep sa vorbeasca despre sportul asta nu intelegi mai nimic!


28-02-2006 02:15:27
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055

SIM_ONE62 a scris:


P. Pan 63 a scris:

Totusi, de unde   "vecini" ,  blondino ?!!!

vorba lui neru:de ce nu recunosti???de balcoane,desigur!!! :x ;) :D


Ultima modificare facuta de sjf (28-04-2006 21:32:37)


26-04-2006 21:31:47
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143

Zefli a scris:

"Era poate prima oară când vorbeam Ă®ntre patru ochi. Eu, fireşte, am primit ca o cinste să-i satisfac dorinţa, am căutat să mă arăt Ă®nfrĂ®nt, ruşinat; Ă®ntr-un cuvĂ®nt, mi-am jucat rolul destul de bine. Aşa au Ă®nceput legaturile dintre noi, cu discuţii tainice, morala, poveţe, rugăminţi, implorări, chiar lacrimi, dacă vrei să mă crezi - pĂ®nă şi lacrimi! Iată unde ajunge la unele fete pasiunea pentru morala! Eu, fireşte, am dat vina pe soartă, m-am prefăcut dornic şi ahtiat după lumină şi, Ă®n sfĂ®rşit, am folosit mijlocul cel mai tare şi cel mai sigur pentru cucerirea unei femei, mijlocul care n-a trădat niciodată pe nimeni şi care impresionează absolut pe toate, fără excepţie. Acest mijloc arhicunoscut este: linguşirea. Nu există pe lume ceva mai greu decât sinceritatea şi ceva mai uşor decât linguşirea. Dacă Ă®n sinceritate se strecoară numai a sută parte dintr-o nota falsă, se produce o disonanţă şi apoi e bucluc. Dacă Ă®n linguşire absolut toate notele sunt false, ea totuşi face placere şi este ascultata fără supărare. O placere grosolană, totuşi placere. Oricât de grosolană ar fi linguşirea, ea pare cel puţin pe jumătate adevărată. Şi asta la toate straturile sociale, culte sau inculte. Chiar şi o vestala ar putea fi sedusă cu ajutorul linguşirii. Ce să mai vorbim atunci despre muritorii de rând? Nu pot să-mi amintesc fără să rĂ®d cum am sedus o cucoană credincioasă bărbatului, copiilor şi virtuţilor ei. Ce bine m-am distrat şi cât de puţina bătaie de cap am avut! Cucoana era Ă®ntr-adevăr virtuoasă, cel puţin Ă®n felul ei. Toată tactica mea constă numai Ă®n atât: Ă®n fiecare clipă mă arătam strivit şi mă prosternam Ă®n faţa purităţii sale. O linguşeam fără ruşine şi abia obţineam, de pilda, să-i strĂ®ng mĂ®nă sau Ă®i smulgeam o privire, că Ă®ncepeam număidecât să mă dojenesc pentru că i le-am smuls cu forţa, căci ea s-a Ă®mpotrivit, s-a Ă®mpotrivit atât de tare, că eu probabil n-aş fi obţinut niciodată nimic, dacă n-aş fi fost atât de desfrĂ®nat. Ea, Ă®n nevinovăţia ei, n-a simţit perfidia şi s-ă lasat prinsă fără voia ei, fără să-şi dea seama, fără să bănuiască măcăr etc, etc. Ă®ntr-un cuvĂ®nt, am obţinut tot ce am vrut, iar cucoana mea a rămas ferm convinsă că este nevinovată şi curată, Ă®şi Ă®ndeplineşte toate Ă®ndatoririle şi obligaţiile, şi ca a căzut cu totul Ă®ntĂ®mplator. Dacă ai şti cât s-a Ă®nfuriat când, la urma urmelor, i-am declarat că după sincera mea părere a căutat şi ea placerea la fel ca mine!"


Feodor Mihailovici Dostoievski - Crima si pedeapsa


18-05-2006 17:05:34
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143

Zefli a scris:

Cum sa te prefaci ca esti placut si prietenos
"Pe vremea cand eram in liceu mi-as fi vandut sufletul numai sa am si eu o prietena, daramite sa fie si una intima. Cunosteam atunci un tip care tot timpul era inconjurat de femei frumoase. Parca ar fi cunoscut pe toate fetele din liceu, iar acestea intotdeauna veneau la el il sarutau si-l imbratisau duios.
Nu, nu era un traficant de droguri sau vreun peste. De fapt era evanghelist.
Acum, sigur ca a te da mare crestin nu e cel mai bun mod de a avea parte de sex, dar poti lua cateva lectii de la acest tip, Cristi.
L-am vazut stand de vorba cu femei necunoscute si in cateva minute acestea radeau bucuroase si il inghionteau in gluma, unele chiar il imbratisau.
Si care era secretul sau? Secretul de care sper ca te vei folosi pentru a te lansa pe calea spre succes cu femeile?
Caldura si simpatia lui le facea pe femei sa se simta adorate.
Niciodata nu se apropia asemenea unui lup flamand de prada sa, ci cu toata caldura sufleteasca si buna dispozitie de care era capabil - ca si cand aceste necunoscute erau prietene vechi de-ale lui la care tinea mult de tot.
Si tinea poanta.
Chiar si cea mai fricoasa femeie care se teme sa nu fie tratata ca un obiect sexual vrea sa se simta iubita si sa stie ca e deosebita. Si era de ajuns zambetul si caldura din vocea lui pentru a le face sa se simta ca si cand erau prieteni vechi de cand lumea.
Vazuta din alt unghi situatia e astfel: chiar si celei mai rautacioase persoane ii vine greu sa reactioneze cu suparare sau cu teama fata de cineva care o face sa se simta apreciata si iubita.
Hai sa facem din acest principiu o alta arma din arsenalul tau. Data viitoare cand te vei apropia de o femeie pe care o doresti mult de tot, chiar daca e capabila sa "ridice muntii" incearca sa pui de o parte poftele carnale si sa le inlocuiesti cu caldura sufleteasca.
Nu e asa de greu sa simulezi caldura si afinitate - gandeste-te doar cum reactionezi atunci cand iti intalesti un nepot sau o nepoata, sau chiar si atunci cand vezi un animal de casa care te incanta.
Cel mai important principiu care se aplica aici e ca adevaratul inteles al comunicarii tale cu femeile este acelasi cu raspunsul pe care il primesti de la ele. Daca ai o mimica faciala si un ton al vocii care le face pe femei sa fie suspicioase, atunci oricat de inteligente ar fi cuvintele tale, mesajul pe care il transmiti e ca trebuie sa fie suspicioasa si chiar sa se teama de tine.
Daca tonul vocii si fiziologia (mentionez ca nu ma refer motamo la felul in care arati ci la postura si expresia faciala) sunt atat de importante pentru felul in care femeile reactioneaza in prezenta ta, atunci, cum poti produce tonul si fiziologia dorita? Trebuie sa crezi in telul tau si sa te astepti sa reusesti.
Daca tu crezi ca vei fi refuzat, atunci fie vei inspira teama si o vei face sa ii fie si ei teama, fie vei incerca sa o invingi si vei actiona intr-un mod neplacut, chiar respingator astfel incat te va refuza pe loc, si nu va trebui sa astepti prea mult pentru ca predictiile tale negative sa se indeplineasca. Vei dori doar sa termini cat mai repede si te vei umili singur pentru ca tu crezi ca e ceva inevitabil.
Pe de alta parte, daca actionezi ca o persoana pe care toata lumea o place si o primeste cu caldura, atunci caldura sufleteasca e senzatia pe care tonul voci tale si fiziologia ta o va inspira celorlalti si caldura sufleteasca vei primi in noua cazuri din zece.
Nu pretind ca vei face dragoste cu toate femeile pe care le vei acosta, dar ti se va intampla foarte rar sa ai parte de experiente neplacute. Si orice femeie care raspunde negativ la caldura sufleteasca si prietenie, e grav bolnava si trebuie evitata cu orice pret.
Exercitiu practic:
Stiu ca suna prosteste, dar te v-a ajuta sa cuceresti femeile ca un nebun, asa ca fa-l!
Pasul unu:
Aminteste-ti juramantul de credinta pe care l-ai rostit in armata.
Pasul doi:
Exerseaza cu voce tare toate aceste cuvinte cu toata caldura sufleteasca si prietenia de care esti capabil.
Pasul trei:
Exerseaza cu voce tare dar de data aceasta imagineaza-si ca ceea ce spui sunt cele mai comice cuvinte pe care le-ai rostit vreodata si iti vine sa pufnesti in ras in orice moment.
Ok, s-ar putea sa te simti cam ciudat exersand (si daca te v-a prinde cineva exersand s-ar putea sa creada ca tocmai te-ai inscris in Clubul Glumetilor Anonimi) si va parea straniu. Dar tine minte:
NU CONTEAZA PREA MULT CE SPUI UNEI FEMEI, CI TONUL VOCII TALE ATUNCI CAND O SPUI."


Un capitol dintr-o carte care se cheama "Secretele Seductiei" ... Autorul era anonim ...


18-05-2006 17:09:54
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2005
Mesaje: 243
Apreciem mult sfaturile tale...multumim..dar sint unii dintre noi care le folosesc..demult....si sa stii ca inflexiunea vocii conteaza enorm....cind faci femeia sa vibreze....ti se daruie toata...
  Zefli a scris:


Zefli a scris:

Cum sa te prefaci ca esti placut si prietenos
"Pe vremea cand eram in liceu mi-as fi vandut sufletul numai sa am si eu o prietena, daramite sa fie si una intima. Cunosteam atunci un tip care tot timpul era inconjurat de femei frumoase. Parca ar fi cunoscut pe toate fetele din liceu, iar acestea intotdeauna veneau la el il sarutau si-l imbratisau duios.
Nu, nu era un traficant de droguri sau vreun peste. De fapt era evanghelist.
Acum, sigur ca a te da mare crestin nu e cel mai bun mod de a avea parte de sex, dar poti lua cateva lectii de la acest tip, Cristi.
L-am vazut stand de vorba cu femei necunoscute si in cateva minute acestea radeau bucuroase si il inghionteau in gluma, unele chiar il imbratisau.
Si care era secretul sau? Secretul de care sper ca te vei folosi pentru a te lansa pe calea spre succes cu femeile?
Caldura si simpatia lui le facea pe femei sa se simta adorate.
Niciodata nu se apropia asemenea unui lup flamand de prada sa, ci cu toata caldura sufleteasca si buna dispozitie de care era capabil - ca si cand aceste necunoscute erau prietene vechi de-ale lui la care tinea mult de tot.
Si tinea poanta.
Chiar si cea mai fricoasa femeie care se teme sa nu fie tratata ca un obiect sexual vrea sa se simta iubita si sa stie ca e deosebita. Si era de ajuns zambetul si caldura din vocea lui pentru a le face sa se simta ca si cand erau prieteni vechi de cand lumea.
Vazuta din alt unghi situatia e astfel: chiar si celei mai rautacioase persoane ii vine greu sa reactioneze cu suparare sau cu teama fata de cineva care o face sa se simta apreciata si iubita.
Hai sa facem din acest principiu o alta arma din arsenalul tau. Data viitoare cand te vei apropia de o femeie pe care o doresti mult de tot, chiar daca e capabila sa "ridice muntii" incearca sa pui de o parte poftele carnale si sa le inlocuiesti cu caldura sufleteasca.
Nu e asa de greu sa simulezi caldura si afinitate - gandeste-te doar cum reactionezi atunci cand iti intalesti un nepot sau o nepoata, sau chiar si atunci cand vezi un animal de casa care te incanta.
Cel mai important principiu care se aplica aici e ca adevaratul inteles al comunicarii tale cu femeile este acelasi cu raspunsul pe care il primesti de la ele. Daca ai o mimica faciala si un ton al vocii care le face pe femei sa fie suspicioase, atunci oricat de inteligente ar fi cuvintele tale, mesajul pe care il transmiti e ca trebuie sa fie suspicioasa si chiar sa se teama de tine.
Daca tonul vocii si fiziologia (mentionez ca nu ma refer motamo la felul in care arati ci la postura si expresia faciala) sunt atat de importante pentru felul in care femeile reactioneaza in prezenta ta, atunci, cum poti produce tonul si fiziologia dorita? Trebuie sa crezi in telul tau si sa te astepti sa reusesti.
Daca tu crezi ca vei fi refuzat, atunci fie vei inspira teama si o vei face sa ii fie si ei teama, fie vei incerca sa o invingi si vei actiona intr-un mod neplacut, chiar respingator astfel incat te va refuza pe loc, si nu va trebui sa astepti prea mult pentru ca predictiile tale negative sa se indeplineasca. Vei dori doar sa termini cat mai repede si te vei umili singur pentru ca tu crezi ca e ceva inevitabil.
Pe de alta parte, daca actionezi ca o persoana pe care toata lumea o place si o primeste cu caldura, atunci caldura sufleteasca e senzatia pe care tonul voci tale si fiziologia ta o va inspira celorlalti si caldura sufleteasca vei primi in noua cazuri din zece.
Nu pretind ca vei face dragoste cu toate femeile pe care le vei acosta, dar ti se va intampla foarte rar sa ai parte de experiente neplacute. Si orice femeie care raspunde negativ la caldura sufleteasca si prietenie, e grav bolnava si trebuie evitata cu orice pret.
Exercitiu practic:
Stiu ca suna prosteste, dar te v-a ajuta sa cuceresti femeile ca un nebun, asa ca fa-l!
Pasul unu:
Aminteste-ti juramantul de credinta pe care l-ai rostit in armata.
Pasul doi:
Exerseaza cu voce tare toate aceste cuvinte cu toata caldura sufleteasca si prietenia de care esti capabil.
Pasul trei:
Exerseaza cu voce tare dar de data aceasta imagineaza-si ca ceea ce spui sunt cele mai comice cuvinte pe care le-ai rostit vreodata si iti vine sa pufnesti in ras in orice moment.
Ok, s-ar putea sa te simti cam ciudat exersand (si daca te v-a prinde cineva exersand s-ar putea sa creada ca tocmai te-ai inscris in Clubul Glumetilor Anonimi) si va parea straniu. Dar tine minte:
NU CONTEAZA PREA MULT CE SPUI UNEI FEMEI, CI TONUL VOCII TALE ATUNCI CAND O SPUI."


Un capitol dintr-o carte care se cheama "Secretele Seductiei" ... Autorul era anonim ...


18-05-2006 17:19:28
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143

Zefli a scris:

Daca n-o cunosti, abia ti-a fost prezentata de un prieten, cu conditia sa nu fie prietena lui, te duci la ea, o saruti frumos pe obraz, spui ceva acolo (de ex ca iti pare bine s-o cunosti, nu conteaza ce ; spui ceva din gura).
Asta doar daca e necunoscuta, pe urma incerci sa afli nr de telefon de la ea sau de la prieten (al tau NU al ei, btw: conditia principala s-o poti agata e sa n-aiba prieten sau sa nu fie moarta dupa unu' sau sa nu-i fi total antipatic).
Intr-o zi dai un telefon si o inviti la un film (undeva in functie de imaginatia fiecaruia), eventual mai chemi niste cunostinte comune (perechi).
Daca zice NU si-ti place mult de ea, mai incerci peste cateva zile. Daca tot iti zice ca nu poate din diferite motive, ii dai papucii si treci la urmatoarea.
Daca zice DA mergeti si va-ntalniti intr-un loc. Te duci la ea, ii intinzi
mana si ii zici hai sa mergem, o iei frumos de mana si plecati. Daca dupa cateva secunde isi ia mana dintr-a ta nu dispera, va urma o intersectie, va trebui sa traverseze o strada cat de curand si ii prinzi iar mana.
Ati ajuns la film sau la teatru (prima oara faci tu cinste ca tu ai invitat-o dupa aia n'are decat sa-si plateasca). Intrati la film, va asezati si te faci comod (mana din dreptul ei se aseaza frumos pe umarul ei iar cu cealalta mana o iei de mana) o tragi usor spre tine si ori te opresti aici ori o saruti (trebe sa va explic cum se saruta o fata?)). A grija sa fie un film plicticos (nici ceva sa-nu-ti iei ochii de pe ecran, da' nici un film indian cu el... si ea ... ). Daca vezi ca nu vrea trebuie sa ai rabdare: cui pe cui se scoate, daca e incapatanata esti si tu incapatanat (poti sa-i si spui chestia asta).
Se termina filmu', iesiti de la film strans legati unul de altul ,o duci
acasa (daca nu sta in vreun cartier celebru) si o saruti inainte sa va despartiti. Ii spui ca o suni sau sa te sune a doua zi sau stabiliti din seara respectiva cand sa va mai intalniti ...

Sfaturi adiacente:
1) Nu fi bou sa dai bani pe flori, poate doar la o aniversare, odata pe an.
2) Cand mergi cu o fata pe strada spune bancuri, fa glume, fii vesel, fii
baiat de gasca, nu fi moale (molau).
3) N-o suna numai tu, fa in asa fel incat sa te sune si ea.
4) Nu cheltui prea multi bani cu ea.
5) Complimentele i le faci dupa ce ai agatat-o (vrajit-o) nu inainte.
6) Daca e proasta n-o prezenta parintilor chiar daca e misto, mai bine le prezinti una mai uratica dar desteapta, va face o impresie mai buna.
7) Daca o agati la un bairam si n-ai chef sa o tii prea mult alege una misto indiferent ce are prin creieras.
8) Daca vrei sa fii prieten mai mult timp cu ea nu te uita cum arata (nici ultima stramba sa nu fie) dar vezi sa aiba ceva prin creier.
9) Niciodata nu-i spune unei tipe care inca nu ti-e prietena ca-ti place de ea (gandeste-te cam ce i-ai face tu unei tipe care ti-ar spune ca-i place de tine).
10) NU te indragosti ca bou' ca daca nu iese...
11) Ciorba reincalzita nu e buna (daca ati teminat-o nu o luati de la capat, fa asta doar daca vrei sa te razbuni pe ea.
Regula_de_aur) Domina ca sa nu fi dominat.
Ultima_regula) Dupa masini si dupa femei sa nu alergi, vor veni altele.

Daca metoda nu merge numai voi sunteti de vina ... mai incercati o data!

cam atat...

#include <disclaimer.h>
// Nu raspund de distrugerile provocate direct sau indirect de acest text.
Nu am cerut bani pentru el asa ca nu raspund de urmari.
Spuneti-mi si mie dc merge si ce achizitii ati facut :-)
//

Adaugare la regula 11) ba uneori mai merge !


18-05-2006 17:20:40
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
zefli !tot ceea ce  stiu este ca in asemenea situatii nu poti decat sa speri ca intrunesti acele atributii la care viseaza gasculita...restul e variatiune pe aceeasi tema...pt. conformitate:Sergiu

18-05-2006 17:44:24
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143

amza a scris:

Apreciem mult sfaturile tale...multumim..dar sint unii dintre noi care le folosesc..demult....si sa stii ca inflexiunea vocii conteaza enorm....cind faci femeia sa vibreze....ti se daruie toata...


Imi pare rau (as fi vrut eu sa fiu ala care da sfaturi intr-o problema asa de spinoasa ?!?!), dar tot ce-am citat nu-mi apartine.

Off, oamenii astia nefericiti, ce nu fac ei ca sa fie iubiti putin !!!

Ultima modificare facuta de Zefli (18-05-2006 21:22:32)


18-05-2006 21:15:57
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143

fi-a-mea a scris:

zefli !tot ceea ce  stiu este ca in asemenea situatii nu poti decat sa speri ca intrunesti acele atributii la care viseaza gasculita...restul e variatiune pe aceeasi tema...pt. conformitate:Sergiu


sti deja prea multe pentru varsta ta ... dar dupa ce o sa saturi de laba (vroiam sa zic labuta), incearca sa aprofundezi aceste mici citate ...

sunt cinice, dar cinismul nu este decat un mod neplacut de a spune adevarul ...

aviz tuturor amatorilor !!!

PS: fetele de abia va asteapta (deh, ca altceva nu prea fac) !!!

:D :D :D

Ultima modificare facuta de Zefli (18-05-2006 21:21:11)


18-05-2006 21:18:57
   
XA poeta
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-05-2006
Mesaje: 109
Transmite semnale clare
Se stie ca barbatii sunt incapabili sa interpreteze semnalele transmise de femei. Atunci cand flirtezi trebuie sa stii ce vrei si fii atenta ca transmiti clar acest lucru. Daca flirtezi doar ca sa te distrezi mai bine faci acest lucru cu cineva pe care cunosti de mai multa vreme si care este constient de pozitia adoptata. De obicei barbatii interpreteaza orice fel de flirt ca pe o invitatie catre sex desi tu spui doar ca vrei sa te distrezi, sa fii prietenoasa.

Simte-te bine
De obicei oamenii se simt bine cand sunt langa oameni veseli si expansivi. Daca tu te simti bine in pielea ta si cei din jur vor imprumuta parerea buna pe care o ai despre tine.

Poarta ceva care atrage atentia
Acesta este cel mai sigur mod de a face oamenii sa se apropie si sa intre in vorba cu tine. In acest fel nu mai esti tu cea care deschide discutia.

Stai departe de grupul de prieteni
Daca te duci cu un grup de prieteni nu sta tot timpul in mijlocul lor. Nimeni nu se va apropia de tine atunci. Nici un barbat nu vrea sa fie respins in fata unui grup de oameni. E posibil sa fie si o persoana mai timida care nu simte in largul sau cand este ascultata si analizata de un intreg grup. Ca sa nu mai spunem ca nu se poate crea nici o intimitate.

Ai grija la voce
Trebuie sa sune senzual, nu harsiit. Daca este mult zgomot in jur decat sa tipi ca sa te faci auzita mai bine soptesti. Asta este un motiv sa te apropii mai tare fara a da nastere la interpretari.

Fii interesanta aratandu-te interesata
Nu vorbi numai despre tine, pune si cateva intrebari la care el sa poata raspunde astfel incat sa se dezvaluie. De obicei oamenilor le place sa vorbeasca despre ei si se simt flatati cand cineva le arata interes.

Intreaba ce ii place sa faca
De obicei se foloseste intrebarea: “Cu ce te ocupi?” Pentru unii barbati aceasta intrebare pare a fi un mod de a afla cat castiga. In plus foarte multa lume nu face ceea ce le face placere. Poti afla mai multe despre o persoana, si fara a naste reactii negative, daca intrebi pe cineva ce ii face placere sa faca.

Fii tu insati
Nu are sens sa iti asumi un rol numai pentru a atrage pe cineva. Mai devreme sau mai tarziu isi va da seama de diferenta.


19-05-2006 00:25:18
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143

XA poeta a scris:

Transmite semnale clare
Se stie ca barbatii sunt incapabili sa interpreteze semnalele transmise de femei. Atunci cand flirtezi trebuie sa stii ce vrei si fii atenta ca transmiti clar acest lucru. Daca flirtezi doar ca sa te distrezi mai bine faci acest lucru cu cineva pe care cunosti de mai multa vreme si care este constient de pozitia adoptata. De obicei barbatii interpreteaza orice fel de flirt ca pe o invitatie catre sex desi tu spui doar ca vrei sa te distrezi, sa fii prietenoasa.



:D :D :D :D

Am mai invatat ceva astazi ...
Fetele flirteaza ca sa se distreze ... Fetele nu vor sex, ele vor doar sa se simta bine ... Sa cunoasca un baiat, care este capabil sa interpreteze semnalele transmise de femei, doar pentru o relatie serioasa ... Vai, cata puritate !!!

Deci, baieti, nu uitati: domina sau vei fi dominat !!!

:D :D :D :D


19-05-2006 03:21:27
   
XA poeta
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-05-2006
Mesaje: 109

  Zefli a scris:


XA poeta a scris:

Transmite semnale clare
Se stie ca barbatii sunt incapabili sa interpreteze semnalele transmise de femei. Atunci cand flirtezi trebuie sa stii ce vrei si fii atenta ca transmiti clar acest lucru. Daca flirtezi doar ca sa te distrezi mai bine faci acest lucru cu cineva pe care cunosti de mai multa vreme si care este constient de pozitia adoptata. De obicei barbatii interpreteaza orice fel de flirt ca pe o invitatie catre sex desi tu spui doar ca vrei sa te distrezi, sa fii prietenoasa.



:D :D :D :D

Am mai invatat ceva astazi ...
Fetele flirteaza ca sa se distreze ... Fetele nu vor sex, ele vor doar sa se simta bine ... Sa cunoasca un baiat, care este capabil sa interpreteze semnalele transmise de femei, doar pentru o relatie serioasa ... Vai, cata puritate !!!

Deci, baieti, nu uitati: domina sau vei fi dominat !!!

:D :D :D :D


Tu iei totul in ras si respingi orice este scris de mine ...


19-05-2006 22:26:51
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143
Nu, deloc. Nu resping ce scrii tu ...

Cel putin nu incerc sa fac asta. Incerc sa combat ideea ca fetele nu sunt interesate de sex, ci numai de dragoste. Si imi dau seama ca exagerez ... Sti cum e in viata, adevarul e mereu la mijloc.

Te rog, posteaza in continuare ... Chiar imi face placere sa te citesc ...

Ultima modificare facuta de Zefli (20-05-2006 00:13:41)


20-05-2006 00:12:57
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

Zefli a scris:

Vreau sa propun o solutie, dar sugestiile si comentariile sunt binevenite de ambele parti. Este o problema veche, dar inca fara solutii universal valabile. In plus, barbatii trebuie sa faca prima miscare. Asa a fost mereu si asa va ramane.
  Textul e luat de undeva de pe net, dar e un punct bun de plecare. E cam cinic, dar e vorba doar de sex (adica agatat).


Chestia cu prima miscare   aia sa o crezi tu.Am intalnit pe cineva iarna asta care nu numai ca a facut prima miscare dar le-a facut si pe celelalte.Pana acum am trait cu senzatia ca sant de la smecher in sus dar deja credema mi-a trecut.Am ramas si cu sechele, acum de cate ori ma uit in oglinda imi verific marimea urechilor.


20-05-2006 11:59:30
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
ups....cucuiele nu le verifici ( a da cu capul de pragul de sus) ?

20-05-2006 21:17:49
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

da_si_nu a scris:

ups....cucuiele nu le verifici ( a da cu capul de pragul de sus) ?

Rautacioasa mica,ma bucur ca mai esti aici.Vad ca nu ti-ai iesit deloc din mana:)))))


20-05-2006 21:33:05
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002

waldan a scris:


da_si_nu a scris:

ups....cucuiele nu le verifici ( a da cu capul de pragul de sus) ?

Rautacioasa mica,ma bucur ca mai esti aici.Vad ca nu ti-ai iesit deloc din mana:)))))




waldan a scris:


da_si_nu a scris:

:rolleyes:

seara buna

Salut vad ca la tine traba asta e cronica.:)


chiar crezi asta ?


20-05-2006 21:54:22
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849
Pai eu te stiu din de un an . .. . . . .

20-05-2006 21:55:14
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143

waldan a scris:


Chestia cu prima miscare   aia sa o crezi tu.Am intalnit pe cineva iarna asta care nu numai ca a facut prima miscare dar le-a facut si pe celelalte.Pana acum am trait cu senzatia ca sant de la smecher in sus dar deja credema mi-a trecut.Am ramas si cu sechele, acum de cate ori ma uit in oglinda imi verific marimea urechilor.


Cazul tau este exceptia ce confirma regula ...
Imi pare rau, dar sunt convins ca fetelor le e aproape indiferent cine le curteaza ... mai ales cand sunt atragatoare ... si chiar daca nu au prea mult succes, ele tot asteapta ...
Asta nu inseamna ca o sa vina printul din povesti care sa le faca fericite! Poate vor veni altii si o sa le faca viata amara ... Si chiar se intampla chestia asta fiindca aparentele chiar inseala !!!

Nu ma refer la atractie sexuala, aici cred ca mai fac si ele un pas, poate chiar doi!

:)

Ultima modificare facuta de Zefli (21-05-2006 00:56:56)


21-05-2006 00:56:03
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849
Ce vreau sa-ti explic e ca nu trebuie sa fii neaparat chiar print (ca si la astia stocu"i limitat ) trebuie doar sa incerci sa fii chiar tu ,,altii"  (viata amara e ceva optional).Asta vara am incercat sa agat o ,,frumusete locala" la mare,ceva gen artista in devenire sau tanara speranta si culmea e ca mi-a mers problema e ca dupa ce am cunoscut-o mai bine am schimbat urgent statiunea dar asta nu conteaza.Important e sa incerci macar cu privitul de departe nu faci nimic.:))

21-05-2006 01:07:10
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la