Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Despre oameni deosebiti    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Omul nu a fost creat pentru a fi fericit ci pentru a oscila intre nebunia descoperirii si plictisela de armonie. Fericirea este doar momeala ce-l va tine in cursa, pana la sfarsit…
Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze...
   hmm...dar acest lucru nu-l pot face decat oamenii deosebiti...=)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (11-10-2007 11:57:26)


11-10-2007 11:56:15
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
"Fericirea este momeala" ,da,cred ca e posibil,toti ne dorim fericirea,dar putini pot sa spuna ca sunt cu adevarat fericiti,in timp ce altii o au si nu constientizeaza,se autocompatimesc,vor mai mult. Unii vor lemne pentru la iarna ,iar altii vor ultimul tip de iaht,asa ca fericirea e relativa. Cred ca totusi,cei care nu vor nimic,care sunt multumiti cu ceea ce au ,aceia sunt fericiti. Si aici se potriveste o povestioara in care doi colegi de scoala,avand ambii aceiasi zi de nastere,unul bogat si altul sarac,au hotarat sa mearga impreuna spre casa, pentru a vedea ce cadouri au primit . Au ajuns la casa celui bogat,iar acesta avea o bicicleta noua, si multe alte cadouri de valoare primite de la rudele bogate.Cand le-a vazut,cel bogat a exclamat:ooofff, astea nu sunt nimic nou pentru mine,tot ce e aici am mai avut! Au mers si la casa celui sarac,si acolo bineinteles ca nici urma de cadou,ba chiar au vazut o balega in pragul usii,iar cel sarac a spus cu bucurie in glas:sigur am primit cadou un calutz !

12-10-2007 19:23:02
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
In ciuda tuturor nebuniilor, tuturor obligatiilor pe care le avem, cui nu ii place sa vina seara, sa stea in bratele unei persoane si sa fie rasfatata? Sa lasi nabii toate grijile pe care la ei pentru a doua zi, si sa te bucuri de momentul ala unic. Sa faci o poza care va dainui peste ani de zile. Chiar daca vei fi schimbat, chiar daca nu vei mai fi aceeasi persoana.
Azi, putini mai sunt capabili de iubire - toata lumea vrea relatii de scurta durata, vrea sa dobandeasca `experienta`, si sa nu se implice, pentru ca asa este cool. Trebuie sa recunosc aici ca eu am spus `te iubesc` pentru prima oara dupa 3 luni de relatie, pentru ca atunci am simtit ca este adevarat. Pentru ca atunci stiam ca … asta simt. Nu pot sa stau indiferenta cand ma uit la oameni care-si spun `te iubesc` dupa cateva zile.
Iubesti un om pentru ceea ce e, iar asta implica cunoastere. Nu exista dragoste la prima vedere; obsesie,da. Iubesti o persoana pentru cum gandeste, pentru cum se comporta, pentru cum actioneaza .. si poti sa il iubesti doar dupa ce ajungi sa il cunosti ...=)


12-10-2007 19:48:14
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Sau daca ajungi sa il cunosti,nu poti sa il mai iubesti! II descoperi adevarata fatza,care nu e ceea ce sperai si visai atunci cand erai orbita de iubire. Am fost orbita de iubire de cateva ori,si de fiecare data,la trezire am vazut langa mine o persoana pe care nu o doream,pe care NU o mai doream.Poate sunt eu mai aventuriera,poate ma plictisesc repede,la mine iubirea tine doi ani,nu trei cum spun psihologii,dar inca nu am gasit barbatul langa care sa vreau sa fiu toata viata,sa pot spune asta si dupa cei doi ani de "orbire" Ati observat ca in ziua de azi se despart si cuplurile despre care credeam ca ii vom vedea tot timpul impreuna,ca nu mai conteaza cati copii au impreuna,nu conteaza ce au cladit,nimic nu mai conteaza!

12-10-2007 20:00:22
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Mda..ce pot sa spun...asta depinde de la persoana la persoana...nu putem generaliza..discutia ar cersi prea multe postari...=)

12-10-2007 20:03:25
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Dar ce-i cu sandie de nu mai apare pe aici? Chiar mi-e dor de ea,consider ca tu,tasha si cu sandie sunteti cele mai intelepte femei de pe forum,ca aveti un raspuns plin de iubire pentru orice intrebare. Va iubesc pe amandoua,sunteti femei deosebite!

12-10-2007 20:13:22
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

onoyoko a scris:

Dar ce-i cu sandie de nu mai apare pe aici? Chiar mi-e dor de ea,consider ca tu,tasha si cu sandie sunteti cele mai intelepte femei de pe forum,ca aveti un raspuns plin de iubire pentru orice intrebare. Va iubesc pe amandoua,sunteti femei deosebite!


Ti-am zis eu ca tre'sa treci pe topicuri lesby, Blondy?! :D
Glumeam, normal... si Tasha, si Sandie merita iubite de noi toti! Parol.


12-10-2007 20:48:13
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Parol ca parol,dar te prinse Cupidon!

12-10-2007 21:24:06
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906
Never say never nici tu, yokokono cherie...eu deocamdata iubesc asa, platonic, eteric, angelic, famelic... :D

Tu vezi de detecteaza niste portofele mai umflate pina ma-ndragostesc iremediabil (da'nu numai platonic) si de tine!!! :D:D:D

Ultima modificare facuta de kawacadabrantul (12-10-2007 22:40:20)


12-10-2007 21:43:24
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Kawa,kawa... Numai cind esti obosit de placerile trupului, numai atunci pui intrebarea: "Mai exista oare si altceva?"...eteric, waw!...inspiri lumina si expiri iubire?;)

13-10-2007 01:49:51
   

Euryanthe
Femeie

Membru pe deplin

Inregistat: 30-08-2007
Mesaje: 1169
...Am avut norocul sa intalnesc ON OM! Mai exact, o fata: "TUDORA!"
   Bratele ei s-au desfacut sa ma primeasca, ochii ei, s-au scufundat adanc, in abisul sufletului meu si mi-au daruit caldura prieteniei! Ii multumesc! Da, exista OAMENI ADEVARATI!


13-10-2007 14:00:19
   
?? Doriana-e
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
minunata mai esti femeie!!!....e meritul tau...te felicit....ramai asa cum te-am imbratisat:calda,iubitoare,vie si fermecatoare!...esti deosebita ,Dumnezeu sa te binecuvanteze cu daruri de sanatate si bucurii.....!


Euryanthe a scris:

...Am avut norocul sa intalnesc ON OM! Mai exact, o fata: "TUDORA!"
   Bratele ei s-au desfacut sa ma primeasca, ochii ei, s-au scufundat adanc, in abisul sufletului meu si mi-au daruit caldura prieteniei! Ii multumesc! Da, exista OAMENI ADEVARATI!


13-10-2007 14:12:29
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
FRUMOS!
In vara am cunoscut si eu oameni minunati de pe acest forum...stiu sentimentul...ai impresia ca au fost si vor ramine pentru tine prieteni de-o viata..=).


13-10-2007 14:30:07
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

kawacadabrantul a scris:

Never say never nici tu, yokokono cherie...eu deocamdata iubesc asa, platonic, eteric, angelic, famelic... :D

Tu vezi de detecteaza niste portofele mai umflate pina ma-ndragostesc iremediabil (da'nu numai platonic) si de tine!!! :D:D:D


offf, kama-deva....femeile si barbatii au nevoie si de altfel de iubire decit cea platonica, eterica, virtuala... uneori un pic de fizicalitate aristoteliana nu strica, si nici ancorarea trairilor in concret...tot asa cum nici doar cu Eros nu putem trai, ca mai avem nevoie si de dragoste filiala, prietenie, "team building" :D:D si altele ...


15-10-2007 05:04:23
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Pretine kawa, adicatelea sa dam osu'  la  parosu, maimutza la inglez, sa ne jucam cu dansa-ntr-insa... :D

18-10-2007 00:16:45
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
pana una,alta, cand n-ai treaba si  te plictisesti tot la f...tai te gandesti si daca ai ( treaba,deh!) tot acolo iti fuge gandul...daca ai cu ce ! :D daca nu ...ravnesti platonic , hehhehehe !

18-10-2007 15:09:11
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

fii-a-mea a scris:

pana una,alta, cand n-ai treaba si  te plictisesti tot la f...tai te gandesti si daca ai ( treaba,deh!) tot acolo iti fuge gandul...daca ai cu ce ! :D daca nu ...ravnesti platonic , hehhehehe !

Ravna platonica?...s-o crezi tu mon cher,care barbat in ziua de azi iubeste platonic?
si apoi cu poza asta de macho...chiar nu pot sa cred ca ti-ar lipsi iubirea adevarata...he,he(rid si eu ca tine),...ca sa-ti tin isonul...=D=D=D


18-10-2007 21:47:29
   
?? cristian27dj
Cont Sters

Inregistat: 02-09-2007
Mesaje: 45

cristian27dj a scris:

Ce este Viata Omului ?
De ce oamenii deosebiti trec in nefiinta si raman jigodiile ?
De ce nu putem comunica cu cei trecuti in nefiinta ?

Un an nefast in care Romania a pierdut un Patriarh si Omenirea un mare tenor !

Durerea pentru pierderea fiintei dragi de langa noi si suferinta ramasa dupa trecerea in nefiinta ,ramane in sufletul nostru ,atunci cand cei care ne-au dat viata ,ne-au crescut si au sperat fara incetare ca intr-o zi vom ajunge si noi un Om printre Oameni si la randul nostru vom impartasi cele mai inalte valori ale Fiintei Umane.

Ne nastem in suferinta ,traim in suferinta si suferim atunci cand aceia dintre noi ne parasesc si se duc intr-o lume mai buna.

Nu vreau sa cred ,ca Fiintei Umane ii este dat sa se autodistruga singura .Ne autodistrugem singuri prin razboaie in numele Dreptatii ,Libertatii,Adevarului in cadrul Statelor din care facem parte ,in loc sa ne aliem intre noi ca State si sa ne dezvoltam in armonie.

Inca mai credem ca suntem singurele fiinte inteligente din Cosmos si ca Terra ne apartine divizata in State independente si ne exterminam intre rase .
Pentru Ce ?
Avem atata tehnologie ultrasofisticata si nu suntem in stare sa descoperim nemurirea ,sau macar sa traim de cel putin trei ori mai mult;Putem sa ne unim la nivel mondial si sa dezvoltam conditii de existenta pe una din multele planete din sistemul nostru solar ,dar ne intereseaza mai mult sa ne luptam intre noi pentru putere decat sa evoluam mult mai rapid .

Daca Dumnezeu Vroia ca Omul sa nu se dezvolte , acum nu se mai vorbea de primul pas pe Luna.
Cum spunea Emerson " fa lucruri si vei avea puterea"
...Si puterea este la VOI!



Acesta este ultimul mesaj pe care il postasem, unii dintre noi neintelegand esenta ,l-au tratat cu carentele de rigoare iar cei care au inteles esenta in momentul acesta sunt mari oameni sau pe cale sa devina.
Cateodata ma bucur din suflet ca sunt fiinta umana , alteori ma cutremur de puterea oamenilor ce o folosesc egoist si abuziv si facandu-i pe cei din jurul lor sa sufere .
Durerea este suportabila si cu timpul trece , dar suferinta ramane vesnic in psihic chiar daca inceteaza ,mai mult sau mai putin.
Ma bucur ,stiind ca altii sufera ,pentru ca eu sa ma pot bucura ca fiinta umana ;dar cei care sufera pentru bucuria mea ,nu sunt tot oameni ca si mine ?
Eu ,omul superior care le stiu pe toate si mi s-a dat puterea am dreptul sa fiu deasupra oamenilor de rand care ma sustin si sa-i conduc pentru propriile mele interese familiale si pentru bunastarea mea materiala in colaborare cu cei superiori ca mine ?
Am mai afirmat ca Puterea Corupe dar nu eu sunt cel ce a spus-o !
Eu sunt un nimeni care scrie pentru cei ce vor sa citeasca .


06-12-2007 19:48:42
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Din binele unuia se naşte răul altuia.
Moartea unuia dă viaţă altuia.
Avem abundenţă, avem diversitate.
Avem şi patul lui Procust, dacă vrem să stabilim aceleaşi idealuri, calităţi, caracteristici pentru toată această diversitate. Ducem fiecare propriul pat al lui Procust şi Ă®i categorisim pe cei din jur. Iar când ne adunăm mai mulţi cu paturi asemănătoare, construim "patul universal valabil".
Creaţia naşte gloria, gloria duce spre distrugere, distrugerea face loc noii creaţii. E o continuă schimbare, o curgere a unui râu, pe ale cărui unde ne putăm lăsa purtaţi, de ale cărui pietre ne putem agăţa, sau Ă®mpotriva curentului căruia putem să ne Ă®nverşunăm să Ă®notăm.

Ultima modificare facuta de Lake (06-12-2007 19:56:15)


06-12-2007 19:56:02
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
da,dar nici ca Dostoevsky care-si culca in pat,personajele incaltate cu cismele
Lake a scris:

Din binele unuia se naşte răul altuia.
Moartea unuia dă viaţă altuia.
Avem abundenţă, avem diversitate.
Avem şi patul lui Procust, dacă vrem să stabilim aceleaşi idealuri, calităţi, caracteristici pentru toată această diversitate. Ducem fiecare propriul pat al lui Procust şi Ă®i categorisim pe cei din jur. Iar când ne adunăm mai mulţi cu paturi asemănătoare, construim "patul universal valabil".
Creaţia naşte gloria, gloria duce spre distrugere, distrugerea face loc noii creaţii. E o continuă schimbare, o curgere a unui râu, pe ale cărui unde ne putăm lăsa purtaţi, de ale cărui pietre ne putem agăţa, sau Ă®mpotriva curentului căruia putem să ne Ă®nverşunăm să Ă®notăm.


06-12-2007 20:03:53
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Nu ştiu prea multe despre scrierile lui Dostoievski, căci nu am putut citi mai mult de 80 de pagini scrise de el; nu e genul meu de literatură :) Cu toate acestea, aş spune "abundenţă ca la toţi, Vis Mângâios".

Ultima modificare facuta de Lake (07-12-2007 01:05:39)


07-12-2007 01:05:29
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
oamenii deosebiti au bunul simt,luminozitate in ochi ,iertare si tarie ,suflet imens si daruire....nu-i ocoliti din invidii...sunt comori!

07-12-2007 01:15:14
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906
Eu l-am citit si pe Tolstoievski !!! :D:D:D

07-12-2007 02:15:49
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
offf, karamadabrantule!!! :D:D


kawacadabrantul a scris:

Eu l-am citit si pe Tolstoievski !!! :D:D:D


07-12-2007 02:48:00
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

SandieShaw a scris:

offf, karamadabrantule!!! :D:D


kawacadabrantul a scris:

Eu l-am citit si pe Tolstoievski !!! :D:D:D

Draga mea...umorul lui este inegalabil...ne-a convins de atatea ori!=)


07-12-2007 11:41:43
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

un vis mangaios a scris:

oamenii deosebiti au bunul simt,luminozitate in ochi ,iertare si tarie ,suflet imens si daruire....nu-i ocoliti din invidii...sunt comori!


Deosebiţi sunt şi cei cărora poate nu le Ă®nţelegem motivaţiile: Hitler, Torqemada, etc. Orice acţiune, indiferent de direcţia Ă®n care se Ă®ndreaptă, e deosebită Ă®n felul ei.


07-12-2007 15:35:06
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
Laki....ma uimesti....deosebiti pozitiv...ce rost are sa ma imprietenesc cu cei rai"deosebiti"cum spui tu!?


Lake a scris:


un vis mangaios a scris:

oamenii deosebiti au bunul simt,luminozitate in ochi ,iertare si tarie ,suflet imens si daruire....nu-i ocoliti din invidii...sunt comori!


Deosebiţi sunt şi cei cărora poate nu le Ă®nţelegem motivaţiile: Hitler, Torqemada, etc. Orice acţiune, indiferent de direcţia Ă®n care se Ă®ndreaptă, e deosebită Ă®n felul ei.


07-12-2007 22:57:04
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906
Ca sa-i poti aprecia prin contrast pe cei buni, draga u-v-m !!! ;)

07-12-2007 23:09:38
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

un vis mangaios a scris:

Laki....ma uimesti....deosebiti pozitiv...ce rost are sa ma imprietenesc cu cei rai"deosebiti"cum spui tu!?


Lake a scris:


un vis mangaios a scris:

oamenii deosebiti au bunul simt,luminozitate in ochi ,iertare si tarie ,suflet imens si daruire....nu-i ocoliti din invidii...sunt comori!


Deosebiţi sunt şi cei cărora poate nu le Ă®nţelegem motivaţiile: Hitler, Torqemada, etc. Orice acţiune, indiferent de direcţia Ă®n care se Ă®ndreaptă, e deosebită Ă®n felul ei.


Cred ca nu-i Laki (si nici Lache :D ) ci Lake (leik - fonetic) cumatrul Lake, nu???


07-12-2007 23:15:49
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

un vis mangaios a scris:

Laki....ma uimesti....deosebiti pozitiv...ce rost are sa ma imprietenesc cu cei rai"deosebiti"cum spui tu!?


Eu nu privesc ceea ce se Ă®ntâmplă ca pe lucruri pozitive sau negative, ci pe post de experienţe, pur şi simplu. Pozitive sau negative le pot considera Ă®n raport cu anumite sisteme de referinţă, dar ca valori absolute sunt doar experienţe. Pe de altă parte, consider că orice are un rost :) Desigur, unele lucruri Ă®mi pot stârni interesul mai mult decât altele.

Ai dreptate, dragă Kawacadabrantule, fonetic este "leik", dar fiecare Ă®mi spune cum doreşte :)

Ultima modificare facuta de Lake (08-12-2007 13:10:06)


08-12-2007 13:09:17
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
apreciem un om deosebit apoi ne modificam impresia ...ii dispretuim valoarea cand i-o invidiem ,i-o exageram de fata cu altii cand ne mandrim cu prietenia sa,i-o ignoram cand prietenia s-a invechit...cu timpul ne credem superiori lui ...

07-01-2008 00:59:07
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Un om deosebit,cred eu a fost (si ma repet) Octavian Paler. Deosebit de inteligent si intelept totodata. Mircea Cartarescu nu e nici pe departe la fel. Sper ca nu are pretentia sa se compare cu Paler sau Liiceanu !

31-01-2008 19:21:11
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Da, Paler a avut si minte, si caracter (e singurul cred care a marturisit - si regretat - greseala de a fi sprijinit cumva sistemul totalitar, pe vremea cind conducea TVR-ul).

Mult-citit-laudatul Cartarescu mi se pare doar un pic peste mediocru (si prea "comercial" cumva in ultimele-i scrieri), iar Liiceanu - un filosof/scriitor cam... fara opera :D , dar si cu hibe de caracter. Nu intru in detalii - cine stie, cunoaste ;), iar cine nu... sa sape si sa afle! :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-01-2008 20:12:53)


31-01-2008 20:11:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Da, Paler a avut si minte, si caracter (e singurul cred care a marturisit - si regretat - greseala de a fi sprijinit cumva sistemul totalitar, pe vremea cind conducea TVR-ul).

Mult-citit-laudatul Cartarescu mi se pare doar un pic peste mediocru (si prea "comercial" cumva in ultimele-i scrieri), iar Liiceanu - un filosof/scriitor cam... fara opera :D , dar si cu hibe de caracter. Nu intru in detalii - cine stie, cunoaste ;), iar cine nu... sa sape si sa afle! :D

hm...mie imi plac toti trei~
=)


31-01-2008 23:13:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Dilema-i mai nashpa cind iti plac trei femei.. :D (sau barbati, ma rog)

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-01-2008 23:26:40)


31-01-2008 23:26:29
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Dilema-i mai nashpa cind iti plac trei femei.. :D (sau barbati, ma rog)

unde-ti fuge mintea mon cher...;)
nu stiu sincer cum este...si nici nu cred ca as incerca o astfel de experienta...
e greu sa multumesti pe unu'/una...darmite trei...;)


01-02-2008 03:44:11
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

Xtremul a scris:

Da, Paler a avut si minte, si caracter (e singurul cred care a marturisit - si regretat - greseala de a fi sprijinit cumva sistemul totalitar, pe vremea cind conducea TVR-ul).

Mult-citit-laudatul Cartarescu mi se pare doar un pic peste mediocru (si prea "comercial" cumva in ultimele-i scrieri), iar Liiceanu - un filosof/scriitor cam... fara opera :D , dar si cu hibe de caracter. Nu intru in detalii - cine stie, cunoaste ;), iar cine nu... sa sape si sa afle! :D




   Mie imi place mult Cartarescu...cum poti sa nu fi putin comercial daca totul in viata noastra are o astfel de latura...?!!!!


01-02-2008 13:31:20
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

Dilema-i mai nashpa cind iti plac trei femei.. :D (sau barbati, ma rog)

unde-ti fuge mintea mon cher...;)
nu stiu sincer cum este...si nici nu cred ca as incerca o astfel de experienta...
e greu sa multumesti pe unu'/una...darmite trei...;)



  cine practica asa ceva ,nu cred ca se gandeste prea mult sa multumeasca pe cineva...parerea mea!


01-02-2008 13:37:09
   
?? maria1949
Cont Sters

Inregistat: 28-09-2007
Mesaje: 509

kamin a scris:


tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

Dilema-i mai nashpa cind iti plac trei femei.. :D (sau barbati, ma rog)

unde-ti fuge mintea mon cher...;)
nu stiu sincer cum este...si nici nu cred ca as incerca o astfel de experienta...
e greu sa multumesti pe unu'/una...darmite trei...;)



  cine practica asa ceva ,nu cred ca se gandeste prea mult sa multumeasca pe cineva...parerea mea!

Cred ca exprimarea e gresita,,,,,,,,,,,,,,,cine practica acest lucru se gandeste NUMAI
sa MULTUMEASCA pe cineva,,,,,,,,,,,,dar uita de propria persoana,,,,,,,,,


01-02-2008 13:51:38
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

maria1949 a scris:


kamin a scris:


tasha 1951 a scris:


unde-ti fuge mintea mon cher...;)
nu stiu sincer cum este...si nici nu cred ca as incerca o astfel de experienta...
e greu sa multumesti pe unu'/una...darmite trei...;)



  cine practica asa ceva ,nu cred ca se gandeste prea mult sa multumeasca pe cineva...parerea mea!

Cred ca exprimarea e gresita,,,,,,,,,,,,,,,cine practica acest lucru se gandeste NUMAI
sa MULTUMEASCA pe cineva,,,,,,,,,,,,dar uita de propria persoana,,,,,,,,,



    multumirea fiecaruia ,este adusa de alte si alte ...lucruri...sau trairi. cred ca s-a inteles  destul de bine ceea ce vroiam sa spun?!!!


01-02-2008 14:20:53
   
ely22
Femeie

Nou venit

Inregistat: 02-02-2008
Mesaje: 5
oh men cristian te sustzin in tot;)...ma bucur de topicu'...dupa prezentare te simpt ca esti un om adev....cel...putzin virtual...in realitate....nu se stie...p.s:"e o vb. in popor"...aparentele inseala de multe ori;)...si itzi doresc sa ai parte de multa sanatate...iubire adevarata...shi de bani:intr'un cuv.sa ai parte de FERICIRE!!!

02-02-2008 09:52:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

ely22 a scris:

oh men cristian te sustzin in tot;)...ma bucur de topicu'...dupa prezentare te simpt ca esti un om adev....cel...putzin virtual...in realitate....nu se stie...p.s:"e o vb. in popor"...aparentele inseala de multe ori;)...si itzi doresc sa ai parte de multa sanatate...iubire adevarata...shi de bani:intr'un cuv.sa ai parte de FERICIRE!!!

Si bani ,iubire si fericire?
asta cam greu...dar ma rog,nu-i exclus sa fie si astfel de oameni...=)


02-02-2008 14:21:34
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

Si bani ,iubire si fericire?
asta cam greu...dar ma rog,nu-i exclus sa fie si astfel de oameni...=)


Cum nu?! ...Banii atrag dupa ei iubirea :D, iar iubirea atrage fericirea. Simplu ca "buna ziua". De ce crezi ca alergam toti continuu dupa bani?!


03-02-2008 00:42:08
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:

Si bani ,iubire si fericire?
asta cam greu...dar ma rog,nu-i exclus sa fie si astfel de oameni...=)


Cum nu?! ...Banii atrag dupa ei iubirea :D, iar iubirea atrage fericirea. Simplu ca "buna ziua". De ce crezi ca alergam toti continuu dupa bani?!

Sa fiu eu oare exceptia de la regula?
Banii mei de ce nu atrag iubirea?=(


03-02-2008 13:57:00
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Nu cred că banii şi iubirea sunt legate una de alta. Se pot intersecta, pe ici pe colo, accidental. ĂŽn rest, iubirea există şi dincolo de bani, iar banii există şi dincolo de iubire.

03-02-2008 22:29:21
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:


alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:

Si bani ,iubire si fericire?
asta cam greu...dar ma rog,nu-i exclus sa fie si astfel de oameni...=)


Cum nu?! ...Banii atrag dupa ei iubirea :D, iar iubirea atrage fericirea. Simplu ca "buna ziua". De ce crezi ca alergam toti continuu dupa bani?!

Sa fiu eu oare exceptia de la regula?
Banii mei de ce nu atrag iubirea?=(


Cred ca (doar) $$$ atrag numai surogate de iubire, draga Tashika...

Si cu "prietenii"-i cam la fel (aveam o groaza, pe vremea cind eram cumva jenant :D de bogat).

Hai sa nu mai fim defetisti insa, vine-vine ea si primavara, fara sa ceara vreo plata in schimb ! ;)


03-02-2008 22:36:26
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Foarte adevarat...unii intretin cu bani focul iubirii daca pot sa-l numesc asa...
Primaverile ??
PRIMAVERILE vin si se duc  =( ...aici e problema...ca ne trecem noi...:rolleyes:


04-02-2008 02:08:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:

Foarte adevarat...unii intretin cu bani focul iubirii daca pot sa-l numesc asa...
Primaverile ??
PRIMAVERILE vin si se duc  =( ...aici e problema...ca ne trecem noi...:rolleyes:


Important e doar sa vezi jumatea plina a paharului si cind e... spart ! ;)


04-02-2008 21:15:56
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Foarte adevarat...unii intretin cu bani focul iubirii daca pot sa-l numesc asa...
Primaverile ??
PRIMAVERILE vin si se duc  =( ...aici e problema...ca ne trecem noi...:rolleyes:


Important e doar sa vezi jumatea plina a paharului si cind e... spart ! ;)

De felul meu asa am fost...
in timp parca,parca m-am mai schimbat...=(


04-02-2008 23:17:53
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Foarte adevarat...unii intretin cu bani focul iubirii daca pot sa-l numesc asa...
Primaverile ??
PRIMAVERILE vin si se duc  =( ...aici e problema...ca ne trecem noi...:rolleyes:


Important e doar sa vezi jumatea plina a paharului si cind e... spart ! ;)

De felul meu asa am fost...
in timp parca,parca m-am mai schimbat...=(


  cred ca ai devenit din ce in ce mai optimista ...nu?!! nici nu vreau sa aud altceva;)


04-02-2008 23:26:31
   
Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7    
Mergeti la