Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / De ce intram pe chat? / de ce femeile prefera sa traiasca cu un barbat insurat?    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Romanticide a scris:

Uitasem : arata-ne inteligenta ta sclipitoare, cultura, spiritul superior prin opinii proprii despre subiecte. Inca mai asteptam. Pentru ca vezi tu, orice prost poate sa vorbeasca despre altii si de obicei prostii doar asta fac, ca atat ii duce capul. Cei inteligenti discuta idei. Asa ca, tu fiind inteligent, iti asteptam opiniile despre subiecte. Repet : opiniile despre subiecte. Revin : opiniile despre subiecte. Reiau : opiniile despre subiecte. Reamintesc : opiniile despre subiecte. Hai ca nu-i greu : o-pi-ni-i-le des-pre su-biec-te.

Eu nu ma agit si fiindca vorbesti de"prostie" sa-ti spun ceva :" prostie" e atunci cand nu
vezi si nu intelegi ce altul vede si  intelege .Crede-ma ,am inteles bancul ,tu nu ai inteles ca eu am inteles .Sesizarea cu "lau" ,te-a facut sa cazi in capcana .Cu simtul umorului ,te nasti  sau pe intelesul tau ,il ai sau nu-l ai .Ex de personaje arhicunoscute
lipsite de simtul umorului : Paul Sava si Razvan Theodorescu .


21-12-2009 13:46:18
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Definitia ta despre prostie are multe hibe, dar n-am niciun chef sa le discut, este evident ca-i un subiect sensibil pentru tine, altfel ce motive ai avea sa incerci cu atata disperare sa ne tot demonstrezi ca esti inteligent? Dar daca ai inteles bancul, de ce ai scris 3 postari dup-aia in care se vedea clar ca nu l-ai inteles? Doar ca sa faci pe desteptul? Pai nu-i mult mai simplu sa fii? De fapt, stiu de ce. Ai tot crezut ca ma zgandari si ti-l explic. Teapaaa! :):):):):):) Pun pariu ca nici acum nu stii despre ce-i vorba,pentru ca tocmai "sesizarea cu lau" te-a dat de gol ca nu l-ai inteles! Continuand sa spui acelasi lucru, e clar ca si acum esti in ceata. Nu ti-am zis sa ceri ajutor cand nu intelegi ceva? Vezi cum te dai singur de gol? :):):):):)
In ce priveste cele doua personaje, eu sunt sigura ca ceea ce ele considerau umor, pentru tine nu inseamna nimic.  Ti-am mai explicat ca umorul subtil nu e accesibil oricui. Si, daca tu nu vezi ceva, nu inseamna ca acel ceva nu exista. Doar nu vezi tu. Sau doar tu nu vezi. Conform definitiei tale. :):):):):):)

Ultima modificare facuta de Romanticide (21-12-2009 15:00:29)


21-12-2009 13:54:12
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Romanticide a scris:

Te agiti degeaba. Nu-i vina mea ca tu nu poti sa intelegi un simplu banc. Si , oricat te-ai agita tu, eu n-am chef sa-ti "traduc". Roaga pe cineva sa-ti explice si tie si abia dupa ce te-ai asigurat c-ai inteles vorbesti ! Asa nu faci decat sa devii din ce in ce mai ridicol prin faptul ca, dupa ce ca nu intelegi nimic, mai si trancanesti aiurea. Din punctul meu de vedere e ok, sunt absolut convinsa ca toti ceilalti au inteles. Pricepi? TOTI CEILALTI AU INTELES ! Daca nu ma crezi, n-ai decat sa-i intrebi, desi nu cred ca s-ar gasi multi care sa-ti vorbeasca. Da' poate gasesti un suflet milos, cine stie?
Ar fi bine pentru tine ca, pe viitor, sa nu te mai bagi in discutiile oamenilor mari. Ma indoiesc ca ar exista cineva care ar avea un munte de rabdare sa-ti explice tie fiecare postare. Si daca nu ti se explica tu, ca de obicei, iti prinzi urechile pe-aici si mai calci si in strachini.
Ai retinut? Roaga pe cineva sa-ti explice si tie un amarat de banc ! Si dupa aia sa-ti explice si postarea mea. Abia atunci vei vedea cine a cazut in capcana, de fapt. Dar mult mai probabil ca nu te vei prinde niciodata despre ce-i vorba.
Stiu ca te doare ca nu poti intelege nimic si din acest motiv incerci cu disperare sa "tragi" discutiile in jos,jignindu-i pe toti ca sa fii si tu bagat in seama si  sa te iluzionezi ca ai  macar un simulacru de conversatie (  o cearta ca la usa cortului judecand dupa postarile tale de care sunt sigura ca esti tare mandru si probabil ca ai murit de ciuda ca nu s-a coborat nimeni la un astfel de nivel dar ti-am mai spus, asta se intampla numai pe chat) numita pompos...polemica ( Doamne, am ras cu lacrimi!). Dar vezi, oricat ai incercat, ai descoperit ca-i tot degeaba. Si-atunci incerci sa "salvezi aparentele" ( fara sa realizezi ca devii si mai ridicol decat erai deja) spunand despre ceilalti ca scriu lucruri fara inteles, cand de fapt, spunand asta , nu faci decat sa arati foarte clar ca tu esti singurul care nu pricepe nimic . Ghinionul tau ca nu reusesti sa pacalesti pe nimeni.  Cam asta-i.

"judecand dupa postarile tale de care sunt sigura ca esti tare mandru si probabil ca ai murit de ciuda ca nu s-a coborat nimeni la un astfel de nivel "
a muri =a inceta de a mai fi in viata ...Ai fi putut scrie :erai sa mori de ciuda
Asta e alta problema care te depaseste .


21-12-2009 19:22:01
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Care problema ma depaseste, aia ca tu mori de ciuda? Nu, doar ma amuza incercarea ta DISPERATA de a gasi o hiba in postarile mele. Da' pentru asta ai nevoie de niste lucruri de care tu nici n-ai auzit macar.:):):):):):):):) Si hai, sa nu te las in ceata, "a muri de ciuda" este o locutiune verbala. Dar tu, care ai studiat foarte mult, de unde sa stii?:):):):):) Ti-am zis ca te dai singur de gol prin orice postare a ta? :):):):):):):)

Ultima modificare facuta de Romanticide (21-12-2009 19:49:51)


21-12-2009 19:30:17
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Si uite-asa te-ai mai facut de ras c-o postare. Incepi sa semeni cu un copil retardat care isi da pantalonii jos in public si de care toata lumea rade iar el e fericit ca e in centrul atentiei. Da' nu conteaza, nu te lasa! :):):):):):):):)

Ultima modificare facuta de Romanticide (21-12-2009 19:57:49)


21-12-2009 19:36:30
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Mai asteptam mult opiniile alea? Cat iti ia sa scrii si tu ceva despre un subiect?

21-12-2009 19:38:57
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Romanticide a scris:

Care problema ma depaseste, aia ca tu mori de ciuda? Nu, doar ma amuza incercarea ta DISPERATA de a gasi o hiba in postarile mele. Da' pentru asta ai nevoie de niste lucruri de care tu nici n-ai auzit macar.:):):):):):):):) Si hai, sa nu te las in ceata, "a muri de ciuda" este o locutiune verbala. Dar tu, care ai studiat foarte mult, de unde sa stii?:):):):):) Ti-am zis ca te dai singur de gol prin orice postare a ta? :):):):):):):)

"a muri de ciuda " cu sens figurat
Nu "ai murit de ciuda" poate ,era sa mori de ciuda  Unde-i logica ?
una e :eu sa mor ,tu sa mori   si alta e cand spui  Eu sa mor ?
Ai auzit de conjugari ,de moduri, de timpi ?
Ai las-o dracului !
Ramane sa-mi scrii cat sunt de prost  ,daca iti face placere .Tu stii ca am dreptate ,dar incerci sa dregi busuiocul .Chiar vrei sa facem analize gramaticale ?
VARA LA TARA   (Toparceanu)
...................................
Acolo era sa mor (nu am murit )
De urat si de-ntristare
......................................

Ultima modificare facuta de marianmandache (21-12-2009 20:47:36)


21-12-2009 20:35:36
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Of,of. Fiind locutiune verbala, clar ca se conjuga verbul ce o contine! Doamne, tu chiar habar n-ai despre ce vorbesti??? Chiar nu stii lucruri elementare? Si te mai lauzi ca ai studiat. Ce-ai studiat, ca iar te-ai facut de ras! Si nu se spune " erai sa mori de ciuda" ci "era sa mori de ciuda". Stii ce, devii din ce in ce mai penibil. Tu chiar nu-ti dai seama? Intreaba pe cineva care stie si dup-aia posteaza, ca scrii numai prostii.iar exemplul tau e deplasat, dat fiind ca Toparceanu nu a folosit aceeasi expresie. Doamne fereste si apara, tu nu intelegi nici acum nimic din ce-am scris!

Ultima modificare facuta de Romanticide (21-12-2009 20:44:27)


21-12-2009 20:38:38
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Of,Doamne ! Chiar nu realizezi ,ca dialogand cu mine devii ridicola ?
Cum ai sa stergi aceste postari ,pt a evita o rusine ? Dar la cat esti de nesimtitoare, nimic nu te atinge .
Chiar nu inteleg ce urmaresti ? Sa ma faci de ras ? ok, sunt de ras .
Sa demonstrezi ca sunt prost ? In regula ,sunt prost .
Un proverb romanesc :
Spune-mi cu cine te "BAGI" ,ca sa-ti spun cine esti ...


21-12-2009 20:44:19
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Eu nu trebuie sa demonstrez nimic, demonstrezi tu tot. Doar iti atrag atentia ca spui, pentru a nu stiu cata oara, prostii. Ce-ar fi sa gandesti inainte de-a posta ceva? Sau e imposibil?

21-12-2009 20:46:27
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Romanticide a scris:

Eu nu trebuie sa demonstrez nimic, demonstrezi tu tot. Doar iti atrag atentia ca spui, pentru a nu stiu cata oara, prostii. Ce-ar fi sa gandesti inainte de-a posta ceva? Sau e imposibil?

Ai inceput si tu cu expresii jignitoare ca si traven ."retardat "etc .
Si eu sa nu ripostez .Este ?
Vrei sa dialogam civilizat ?


21-12-2009 20:52:18
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Despre ce sa dialogam? Ai vreun subiect despre care ai o parere personala? Ai demonstrat foarte clar ca nu intelegi ce se spune, cum crezi ca ar putea cineva sa dialogheze cu tine? Tu nu faci decat sa vorbesti de unul si de altul sau  faci pe desteptul. Parerea ta despre un user sau altul nu intereseaza pe nimeni, de cate ori sa-ti explic? E un FORUM , aici se discuta idei! Modul in care tu esti invatat sa "discuti" este la mare cinste doar pe chat.

Ultima modificare facuta de Romanticide (21-12-2009 21:22:43)


21-12-2009 20:55:26
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Ba, io crez ca voi va iubiti... :D
Pai ce muschii mei, de zece postari incoace va tachinati pe cratime si virgule, numa'  sa-ncercati un raspuns in tema, pas!
Ba tata, ba (ce-mi place vorba asta a lu'  M. Preda!), chiar credeti ca-i pasa cuiva, oricui, care dintre voi are c-un chil de creier mai mult sau bigudiuri in plus pe scoarta cerebrala? Nu, nenica!
Concluzia fireasca fiind aia ca daca nu stiti de ce muierile prefera sa traiasca c-un barbat casatorit - fie vorba-ntre noi: pen'  ca sunt maritate cu ei, d-aia! - lasati-i, manca-v-as gura, p-aia sau p-alea care stiu raspunsul sa valseze gratios pe topic, printre subiecte, predicate, adjective, substantive si ce-o mai fi.


21-12-2009 21:51:47
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Ma bucur ca esti de acord cu mine. Fix asta spun si eu de zece postari incoace, ca nu-i pasa nimanui ( si mai spun ceva sub forma unui mesaj subliminal, dar aici e mai greu cu descifratul, dupa cate vad). Si ca ar trebui sa discutam despre subiecte. Poate tu esti mai convingator, cine stie?

Ultima modificare facuta de Romanticide (21-12-2009 22:15:04)


21-12-2009 21:57:11
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Romanticide a scris:

Despre ce sa dialogam? Ai vreun subiect despre care ai o parere personala? Ai demonstrat foarte clar ca nu intelegi ce se spune, cum crezi ca ar putea cineva sa dialogheze cu tine? Tu nu faci decat sa vorbesti de unul si de altul sau  faci pe desteptul. Parerea ta despre un user sau altul nu intereseaza pe nimeni, de cate ori sa-ti explic? E un FORUM , aici se discuta idei! Modul in care tu esti invatat sa "discuti" este la mare cinste doar pe chat.

Cred ca nu esti atat de naiva sa crezi ca forumistii au o impresie chiar asa de buna despre tine.Cu exceptia unui (nimeni ) si a uneia ,hai doua ("nimiciste") CANCI !
Nu te mai baga atat in seama ,ca daca era ceva de capul ta nu erai pe forum la ora asta
Alte femei se ocupa de gospodarie ,de bucatarie (cu siguranta au o familie) ;Se apropie sarbatorile si tu ,o dai in tango cu mine .Mai lasa dracului "ideile"(ce idei,Doamne iarta-ma,ai tu? ) si treci la bucatarie ! Chiar nu ti-e rusine sa te dai in stamba cu mine ? Ce ai demonstrat ,pana acum ? Nimic ! NIMIC ! E aproape ora 22 si n-ai gatit ,curatenie ioc  .NIMIC ! Stai si-ti pierzi vremea cu mine ca sa demonstrezi CE ?

Ultima modificare facuta de marianmandache (21-12-2009 22:02:43)


21-12-2009 22:01:38
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Si crezi ca de-aia femeile prefera sa traiasca cu barbati insurati? Sau nu prefera? N-ai auzit ca trebuie sa scrii ontopic? Termina cu prostiile, ca ne-ai plictisit pe toti. Gaseste-ti un partener de discutie pe masura ta si vezi-ti de treaba. Hai ca trebuie sa fie cineva care sa vrea sa vorbeasca si cu tine, trebuie doar sa cauti.:):):):)

Ultima modificare facuta de Romanticide (21-12-2009 22:10:16)


21-12-2009 22:05:19
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Prostii spui tu in inconstienta ta de ...
Nu te am pe tine partenera ? La ce imi mai trebuie inca una ?Va iau pe rand  Avand in vedere ca am fost crescut la un orfelinat ,n-am mama ,n-am tata ,n-am familie  .In schimb te am pe tine ,OBRAZNICUTA PURIE CE ESTI .
Imi plac tupeistele .Ce urmaresti,nebunatica,naravasa ? Mi-ai citit profilul si ai aflat de problema pe care o am .Te tii de capul meu ? Ai rabdare ,sunt in postul
Craciunului ,DIAVOLITA ce esti !

Ultima modificare facuta de marianmandache (21-12-2009 22:29:09)


21-12-2009 22:26:55
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Doamne, am ras cu lacrimi! :):):):):) Acum te mai crezi si june-prim! Si tu esti cu un picior in groapa!:):):):):):):):):):):):)
Si? Despre subiect ce ai de zis?


21-12-2009 22:31:02
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Cand io spui....
Cand io spui....
Si la sfarsit: pai nu v-am spus io?


Ce ti-e si cu amoru', cate forme de manifestare, cate moduri in a-l declama!...


21-12-2009 22:31:37
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Pai vezi? Ia explica-i tu lui marean cum e cu postarile ontopic. Poate pe tine te asculta. Am observat ca iti respecta opiniile. Si am observat ca si tu esti interesat de ce are el de povestit. Puteti avea o discutie linistita pe topicul lui. Promit sa nu ma bag, nu sunt interesata de lumea interlopa.

Ultima modificare facuta de Romanticide (21-12-2009 22:47:44)


21-12-2009 22:33:23
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Romanticide a scris:

Doamne, am ras cu lacrimi! :):):):):) Acum te mai crezi si june-prim! Si tu esti cu un picior in groapa!:):):):):):):):):):):):)
Si? Despre subiect ce ai de zis?

Unde ai vazut Femeie perversa sa rada si cu lacrimi .Hai ca ai dat cu mucii in diarie
Tu esti aia care nu-mi dai pace   .Cine se da JUNE PRIMA ?Sunt un "BAGABONT" care vrea sa faca o BAGABOANTA  .Asta cauti ,asta gasesti !


21-12-2009 22:54:40
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Mda, naravul din fire n-are lecuire. Nici nu ma asteptam la altceva din partea ta. Esti atat de previzibil si tocmai de aceea atat de plictisitor. Iar ai luat-o pe aratura si probabil ca nici nu-ti revii curand. Cat te tin de obicei crizele? Si ce-i aia JUNE PRIMA??? Esti plictisitor.:):):):):):):):):):):)

Ultima modificare facuta de Romanticide (21-12-2009 22:58:50)


21-12-2009 22:57:14
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

marianmandache a scris:


Romanticide a scris:

Modul in care tu esti invatat sa "discuti" este la mare cinste doar pe chat.

Alte femei se ocupa de gospodarie ,de bucatarie (cu siguranta au o familie) ;Se apropie sarbatorile si tu ,o dai in tango cu mine .Mai lasa dracului "ideile"(ce idei,Doamne iarta-ma,ai tu? ) si treci la bucatarie ! Chiar nu ti-e rusine sa te dai in stamba cu mine ? Ce ai demonstrat ,pana acum ? Nimic ! NIMIC ! E aproape ora 22 si n-ai gatit ,curatenie ioc  .NIMIC ! Stai si-ti pierzi vremea cu mine ca sa demonstrezi CE ?


Romanticide, cherie, asculta ipochimenul macar o data: pune de-o oala cu sarmale in loc sa-ti pierzi vremea cu balele lui, chit ca le faci pomana pe la vecini sau saracii cartierului....


21-12-2009 23:00:31
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Romanticide a scris:

Pai vezi? Ia explica-i tu lui marean cum e cu postarile ontopic. Poate pe tine te asculta.

Bre Romanticide, regret sa te dezamagesc, insa mandache nu-i tocmai genu' meu de femeie, da' nici de tine nu pot zice...

Romanticide a scris:

Am observat ca iti respecta opiniile. Si am observat ca si tu esti interesat de ce are el de povestit. Puteti avea o discutie linistita pe topicul lui. Promit sa nu ma bag, nu sunt interesata de lumea interlopa.

Madam, io nu-sh'  ce balarii oi fi observat tu, insa evident e urmatorul fapt: pe topicul cu pricina exista o postare de-a mea, una singura!  si vreo cinci d-ale tale.
Ce ti-e si cu interesele astea, dom'le!


21-12-2009 23:01:48
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Romanticide a scris:

Pai vezi? Ia explica-i tu lui marean cum e cu postarile ontopic. Poate pe tine te asculta. Am observat ca iti respecta opiniile. Si am observat ca si tu esti interesat de ce are el de povestit. Puteti avea o discutie linistita pe topicul lui. Promit sa nu ma bag, nu sunt interesata de lumea interlopa.

Nu esti interesata da o arzi pe "interlopa".Tu te crezi femeie de societate si culta si
OAFA .Alege,nu le poti avea pe toate .
Lasa-l  pe PP ,cand are dreptate are cand nu,nu !
Ce nume de scena ti-ai ales ! De la romanii aia infractori si prostituatele trimise de
Augustus ,sa populeze si sa romanizeze ce a mai ramas din Dacia .
"Voi sunteti urmasii Romei ?
.........................................


21-12-2009 23:03:22
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

SandieShaw a scris:

Romanticide, cherie, asculta ipochimenul macar o data: pune de-o oala cu sarmale in loc sa-ti pierzi vremea cu balele lui, chit ca le faci pomana pe la vecini sau saracii cartierului....

Dreptate ai, Sandie, problema e ca am gripa si stau in pat pana-mi trece.:):) Si pierd si eu timpul.

Ultima modificare facuta de Romanticide (21-12-2009 23:04:02)


21-12-2009 23:03:32
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

PeterPan 63 a scris:


Romanticide a scris:

Pai vezi? Ia explica-i tu lui marean cum e cu postarile ontopic. Poate pe tine te asculta.

Bre Romanticide, regret sa te dezamagesc, insa mandache nu-i tocmai genu' meu de femeie, da' nici de tine nu pot zice...

Romanticide a scris:

Am observat ca iti respecta opiniile. Si am observat ca si tu esti interesat de ce are el de povestit. Puteti avea o discutie linistita pe topicul lui. Promit sa nu ma bag, nu sunt interesata de lumea interlopa.

Madam, io nu-sh'  ce balarii oi fi observat tu, insa evident e urmatorul fapt: pe topicul cu pricina exista o postare de-a mea, una singura!  si vreo cinci d-ale tale.
Ce ti-e si cu interesele astea, dom'le!

Daca tu numesti "balarii" propria postare, cine-s eu sa te contrazic? Am zis doar ca ti-ai manifestat interesul pentru ce are el de povestit. Nu vad ce te-ai atacat asa. Si oricum, n-are rost sa discutam, suntem offtopic, dupa cum vezi.
Si inca ceva, Peter, si ontopic : pe mine nu ma intereseaza ce gen de femei preferi tu, este strict problema ta.

Ultima modificare facuta de Romanticide (21-12-2009 23:26:58)


21-12-2009 23:05:32
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Romanticide a scris:


SandieShaw a scris:

Romanticide, cherie, asculta ipochimenul macar o data: pune de-o oala cu sarmale in loc sa-ti pierzi vremea cu balele lui, chit ca le faci pomana pe la vecini sau saracii cartierului....

Dreptate ai, Sandie, problema e ca am gripa si stau in pat pana-mi trece.:):) Si pierd si eu timpul.


Oups, nasol de tot. Sper ca nu e de porc, deci sintem in zodia lui... :D:D multa sanatate si refacere rapida!


21-12-2009 23:08:46
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Multumesc. Sper sa ma refac rapid, mai ales ca de Craciun merg la munte.:)

21-12-2009 23:12:07
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Romanticide a scris:


SandieShaw a scris:

Romanticide, cherie, asculta ipochimenul macar o data: pune de-o oala cu sarmale in loc sa-ti pierzi vremea cu balele lui, chit ca le faci pomana pe la vecini sau saracii cartierului....

Dreptate ai, Sandie, problema e ca am gripa si stau in pat pana-mi trece.:):) Si pierd si eu timpul.

In patul cui stai,gripata ce esti ? Ai luat aia de la porci ? Nu mai ai cautare la barbati ,te-ai dat ...
Noapte buna ,iubire !


21-12-2009 23:59:58
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Eiiii... cu ultimu' cuvant ai dat-o gata, cumetre Marian ;) Daca nici acu' nu-tzi cedeaza 'ie clar : RomanticaAcida i se potriveste de minune :rolleyes: Oricum... a ramas fara replica ;) :rolleyes:

22-12-2009 06:51:31
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

marianmandache a scris:

...


Jegosache, mi-am zis ca, daca te las sa "dialoghezi" :rolleyes: (ghilimelele se refera, evident, numai la tine) ...doar cu doamnele, vei incerca, macar de ochii lumii, sa iesi din haznaua verbala (...ptiu, era sa adaug "...si mentala :rolleyes::D:D ", uitand, pe moment, cui ma adresez :rolleyes::rolleyes: ); ...insa un dialog decent e imposibil sa-ti devina un mediu confortabil, asa ca ti-ai reluat rapid balacelile in latrina.

Totusi, ca sa nu apara iar mister Pan agitand panoul "ontopic" :rolleyes: , sa nu mai insistam asupra acestui aspect, ci sa ne concentram asupra intrebarii lansate de titlul topicului.  ...Deci, muhaiache, daca tot nu vrei sa ne faci fericiti "tragand apa" dupa tine, macar
lumineaza-ne: 

La... "racoare" :rolleyes:, preferai barbatii insurati ?!?...Si daca da, de ce :rolleyes::rolleyes::rolleyes: ?!?...

P.S. Vezi ce baiat bun sunt (?!? :rolleyes: ), incerc sa las impresia ca erai in masura sa operezi o selectie, nu asa cum se intampla de fapt (...si anume ca, vrand-nevrand, erai la... discretie :rolleyes::rolleyes:).

Ultima modificare facuta de traven (22-12-2009 17:50:53)


22-12-2009 10:24:03
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

marianmandache a scris:

Chiar nu inteleg ce urmaresti ? Sa ma faci de ras ? ok, sunt de ras .
Sa demonstrezi ca sunt prost ? In regula ,sunt prost .

Crede-ma, si daca ti-as explica, tot n-ai intelege. Dar cu siguranta vei gasi un partener de discutii ale carui postari sa le intelegi si tu. Intotdeauna gasesti.


Faptul ca ai fost crescut intr-un orfelinat dezleaga multe mistere vis-a-vis de comportamentul tau. Cu adevarat in cazul tau se poate spune ca nu ai cei sapte ani de-acasa. Inteleg ca trebuie sa-ti fi fost tare greu sa pornesti in viata cu un asemenea handicap. Nici nu ma mir ca dupa aceea ai ajuns tot in grija statului. Referitor la postarile tale, tot n-ai inteles ca, orice ai zice, nu poti atinge pe nimeni. Toata lumea a inteles deja ca e singurul tau mod de a "discuta" cu cineva. Si cand ma gandesc ca cineva te confundase cu un cavaler in armura stralucitoare care sa se lupte cu "balaurii" de pe forum , sincer, nu ma mai pot opri din ras! :):):):):):):)

Oops! Iar am fost offtopic! Sa vina moderatorul!

Ultima modificare facuta de Romanticide (22-12-2009 11:02:41)


22-12-2009 10:52:49
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

niladam a scris:



Niladam, dragule, ai ramas fara "simtul umorului", care te facea atat de simpatic. Refill! :)

Iti inteleg nerabdarea de a conversa cu marean, dar cred ca poti gasi totusi un subiect de discutie, lasa-ma pe mine, nu prezint interes. Incearca, nu-i greu. E plin forumul de subiecte. Sau poti intra pe chat. Stii vorba aia din alte vremuri : decat codas la oras, mai bine-n satul tau fruntas! :):):)

Ultima modificare facuta de Romanticide (22-12-2009 12:22:11)


22-12-2009 11:04:05
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

traven a scris:


marianmandache a scris:

...


Jegosache, mi-am zis ca, daca te las sa "dialoghezi" :rolleyes: (ghilimelele se refera, evident, numai la tine) ...doar cu doamnele, vei incerca, macar de ochii lumii, sa iesi din haznaua verbala (...ptiu, era sa adaug "...si mentala :rolleyes::D:D ", uitand, pe moment, cui ma adresez :rolleyes::rolleyes: ); ...insa un dialog decent e imposibil sa-ti devina un mediu confortabil, asa ca ti-ai reluat rapid balacelile in latrina.

Totusi, ca sa nu apara iar mister Pan agitand panoul "ontopic" :rolleyes: , sa nu mai insistam asupra acestui aspect, ci sa ne concentram asupra intrebarii lansate de titlul topicului.  ...Deci, muhaiache, daca tot nu vrei sa ne faci fericiti "tragand apa" dupa tine, macar
lumineaza-ne: 

La... "racoare" :rolleyes:, preferai barbatii insurati ?!?...Si daca da, de ce :rolleyes::rolleyes::rolleyes: ?!?...

P.S. Vezi ce baiat bun sunt (?!? :rolleyes: ), incerc sa las impresia ca erai in masura sa operezi o selectie, nu ca, asa cum se intampla de fapt, erai (vrand-nevrand) la... discretie :rolleyes::rolleyes:.

Mai traven ,eu inteleg unde bati  ,dar ce ma surprinde pe mine este faptul ca si
martea esti prost . Hai sa lasam topicul asta liber si sa discutam (polemizam) pe
"lumea interlopa "


22-12-2009 15:25:46
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Un intermezzo (F. ONTOPIC ;)) care sa detensioneze poate spiritele-ncinse:

Mie chiar imi plac barbatii insuratzi... :rolleyes::D fiindca altfel de unde atitea fomei MARITATE (si plictisite, evident), ei ??? :D:D hihihi
Faptul ca ma sacrific intru "dezplictisirea" lor ;) e cumva subintzeles... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (22-12-2009 17:09:30)


22-12-2009 17:07:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

niladam a scris:

Eiiii... cu ultimu' cuvant ai dat-o gata, cumetre Marian ;) Daca nici acu' nu-tzi cedeaza 'ie clar : RomanticaAcida i se potriveste de minune :rolleyes: Oricum... a ramas fara replica ;) :rolleyes:


Romanticide a scris:


niladam a scris:



Niladam, dragule, ai ramas fara "simtul umorului", care te facea atat de simpatic. Refill! :)

Iti inteleg nerabdarea de a conversa cu marean, dar cred ca poti gasi totusi un subiect de discutie, lasa-ma pe mine, nu prezint interes. Incearca, nu-i greu. E plin forumul de subiecte. Sau poti intra pe chat. Stii vorba aia din alte vremuri : decat codas la oras, mai bine-n satul tau fruntas! :):):)


:D:D Hipersheriffe Niladam, NICIODATA n-ai ramas fara simtzul umorului (si sper sa nici nu ramai vreodata), parol !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (22-12-2009 17:15:25)


22-12-2009 17:11:01
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Eiii PreaLuminate, n-am zis niciodata ca ash fi vreun Benny Hill, 'or Mr Bean, Puiu Calinescu sau Jean Constantin. Doar fizic... aduc putin cu fiecare :rolleyes: Vis-a-vis de netrebnica-mi postare de mai sus..tot in spirit de gluma am incercat. :rolleyes: Caci apelativul "iubire" folosit de cumatru Marian la adresa "celei mai acide Romantice" intalnita p'-aci mi-a confirmat banuielile (expuse shi de cumatru PP63 undeva pe aici), cum ca Marian incearca de zor sa intre in vizorul doamnei, 'mneaiei se lasa greu :rolleyes: .. shi uite-asha el se invartosheaza shi-'nceaca incontinuu ca un adevarat temerar... sa-i intre in gratzii ;) :rolleyes: Urmarind asiduu dialogul plin de sare shi piper dintre cei doi protagonishti... mai mai sa ma-'ndrgaostesc de-amandoi deodata... de-ash avea inima :rolleyes: Norocu' meu ( sau ghinionu" :rolleyes: ) 'ie ca... n-am.
Acuma tot 'io vin shi zic, ce-i drept plagiind o postare a RomanticiiAcide (dovada ca ii citesc majoritatea postarilor :) :rolleyes: )... cat priveshte umorul subtil din replicile "acide", citez : "traduceri nu fac" :rolleyes:
Sa nu uitam draga doamna ca suntem pe un forum, ca nu facem decat sa folosim tastatura afishand cateva cuvinte care pentru noi par idei, ca acest forum poate fi un mod de relaxare, de amuzament, ca putem fi sau nu de acord cu cele scrise de unii shi altzii... ca pur shi simplu n-avem nici o interdictzie in a posta... conditzia suficienta, dar absolut necesara este sa platim catziva euroi... dragului de admin :D :D :D :rolleyes:
Sigur nu am umor, chiar mi-s destul de posac in cea mai mare parte a timpului... dar am citit cu o teribila curiozitate postarile aparute "sub semnatura" nick-ului pe care-l utilizatzi. Shi ... multe mi-au placut ;)
P.S. Inca nu m-am lamurit... de ce prefera femeile sa traiasca cu barbatzi insuratzi, dar... citesc in continuare ;)  :rolleyes:

Ultima modificare facuta de niladam (22-12-2009 21:04:07)


22-12-2009 20:41:01
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Niladam, dragule, uneori ne mai ia valul, si eu nu fac exceptie, desi as vrea. Si uite-asa, cum tu umbli la sticla de palinca ;) , eu umblu la borcanul cu acid. Drept e ca palinca nu face rau, da' stii cum e: asta avem, cu asta defilam. :):):)
P.S. Femeile nu prefera sa traiasca cu barbati insurati ( si nici nu traiesc, ar insemna sa locuiasca impreuna, cateva partide de sex nu inseamna "a trai" ). Unele cauta pana gasesc ce le trebuie, cele mai multe se multumesc cu ce se nimereste.
De ce se multumesc cu ce se nimereste, nu pot sa spun. La intrebarea asta n-am gasit raspuns. E adevarat ca nici nu m-a prea interesat raspunsul.

Ultima modificare facuta de Romanticide (22-12-2009 22:09:01)


22-12-2009 21:40:18
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Romanticide a scris:

Niladam, dragule, uneori ne mai ia valul, si eu nu fac exceptie, desi as vrea. Si uite-asa, cum tu umbli la sticla de palinca ;) , eu umblu la borcanul cu acid. Drept e ca palinca nu face rau, da' stii cum e: asta avem, cu asta defilam. :):):)
P.S. Femeile nu prefera sa traiasca cu barbati insurati ( si nici nu traiesc, ar insemna sa locuiasca impreuna, cateva partide de sex nu inseamna "a trai" ). Unele cauta pana gasesc ce le trebuie, cele mai multe se multumesc cu ce se nimereste.
De ce se multumesc cu ce se nimereste, nu pot sa spun. La intrebarea asta n-am gasit raspuns. E adevarat ca nici nu m-a prea interesat raspunsul.

Este atata candoare,atata neprihanire,atata incantare -o seninatate atat de nepamanteana si multamita de sine -  in aceasta postare literara fara pereche, incat trebuie sa fii de piatra ca sa o poti citi ,fara ca o unda de extaz lesiatic sa nu ti se strecoare prin sira spinarii , facand sa-ti tremure maduva p....iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Nu e nevoie sa mai precizez ca postarea este autentica si sincera,caci dovada iti sta in
MECLA .Nu cred ca vreodata am sa dau dovada de atata ingeniozitate ?
PUSHCHEA PE LIMBA !


23-12-2009 02:22:42
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Te dadeau cu capul de gratiile patului cand erai mic, asa-i? :):):):):):)

23-12-2009 10:15:16
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Romanticide a scris:

Te dadeau cu capul de gratiile patului cand erai mic, asa-i? :):):):):):)

Ma uit la postare si ce vad ? O remarca plina de delicatete,fermecatoare ,eterica si inspiratoare in inimaginabila-i intelepciune, ca te apuca ameteala si nu lipseste mult sa lesini de extaz .


23-12-2009 12:23:56
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

Romanticide a scris:

Te dadeau cu capul de gratiile patului cand erai mic, asa-i? :):):):):):)


De fapt, il aruncau in cap, de la balcon; ...insa, tembelache se intorcea de fiecare data, stabilind, iar si iar, noi recorduri la categoria... "tare de cap" :rolleyes::rolleyes:
Partea proasta e ca nenumaratele repetari :rolleyes: s-au soldat cu o puternica... dependenta :rolleyes: si, de aceea, fir-ar sa fie, chiar si aici, pe forum, ne vedem nevoiti sa asistam (...sau chiar sa-l "ajutam" :rolleyes::D:D:D) la "practicarea" aceluiasi... "exercitiu" :rolleyes::rolleyes:.

Ultima modificare facuta de traven (23-12-2009 20:37:31)


23-12-2009 12:58:07
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Lasa, facem si noi o fapta buna , ca tot vine Craciunul. :):):)  Crezi ca i-o fi usor sa nu-i treaca nimeni pragul casei nici de sarbatori?

23-12-2009 14:03:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

marianmandache a scris:


Romanticide a scris:

Niladam, dragule, uneori ne mai ia valul, si eu nu fac exceptie, desi as vrea. Si uite-asa, cum tu umbli la sticla de palinca ;) , eu umblu la borcanul cu acid. Drept e ca palinca nu face rau, da' stii cum e: asta avem, cu asta defilam. :):):)
P.S. Femeile nu prefera sa traiasca cu barbati insurati ( si nici nu traiesc, ar insemna sa locuiasca impreuna, cateva partide de sex nu inseamna "a trai" ). Unele cauta pana gasesc ce le trebuie, cele mai multe se multumesc cu ce se nimereste.
De ce se multumesc cu ce se nimereste, nu pot sa spun. La intrebarea asta n-am gasit raspuns. E adevarat ca nici nu m-a prea interesat raspunsul.

Este atata candoare,atata neprihanire,atata incantare -o seninatate atat de nepamanteana si multamita de sine -  in aceasta postare literara fara pereche, incat trebuie sa fii de piatra ca sa o poti citi ,fara ca o unda de extaz lesiatic sa nu ti se strecoare prin sira spinarii , facand sa-ti tremure maduva p....iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Nu e nevoie sa mai precizez ca postarea este autentica si sincera,caci dovada iti sta in
MECLA .Nu cred ca vreodata am sa dau dovada de atata ingeniozitate ?
PUSHCHEA PE LIMBA !

Acu' pe bune, sexizez :D totusi in postarile cumatrului Marian Mandrake o evidenta evolutie - atit a miligramelor de ironie pe hectar, :D cit si a corectitudinii morfo-sintactice, serios. :)

Buna mea credintza ma-mpiedica sa banui ca altcineva posteaza-n locu' tau, :rolleyes: coane Mareane, asa ca ramine doar sa te felicit pentru consecvenzta si... rezistentza :D in primul rind !!!

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-12-2009 15:39:52)


23-12-2009 15:37:59
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Si uite asa ,forumistii au aflat vestea cea mare ,cum ca ...[ache] a stabilit un nou record la categoria ..." TARE DE CAP ". Cum de la cine ? Dela cele doua paparude ,admirate de alte doua paparude (ss si  t ) si de o a treia,
care cand E, cand nu E .Tin sa va spun,ca aceste doua ...(traven si urmasa ROMei) erau atat de invatate,fine si civilizate ,nu mai spun de politicoase si binecrescute(amandoua ,peste 170 cm), incat ascultandu-le te treceau
toate naduselile pana eliminati  toxinele rau mirositoare in acele locuri unde si regele se duce singur .Intotdeauna ,cele doua (....) povestesc lucruri pe care
inainte nu le stia nimeni si dupa aceea nici pomeneala sa le priceapa cineva .

Ultima modificare facuta de marianmandache (23-12-2009 16:01:45)


23-12-2009 15:38:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ontopic (la anterior citata postare Romycidiana) :)

Fals, de 3 x fals :D - fiindca-s si fomei (ex. clasic: amanta raposatului Dumitru Tinu) care TRAIESC bine-merci (incluzind aici si notziunea de "locuire impreuna" - temporara, ce-i drept, dar temporara-i cumva in cazul asta si locuirea cu nevasta, nu? ;)) si cite 20 de anisori cu barbati INSURATZI !!! :D:D

Securistul acoperit Tinu :x (asasinat de KGB - dar asta-i o cu totul alta poveste...) a dus asadar o... perfecta "viatza dubla" timp de doua decenii, TRAIND in mod cvasiegal si cu nevasta, si cu amanta. ;)
Io stiu insa pe altii si cu "vietzi triple", serios !!! :D:D Doar de la cvadruplu-n sus cred ca-i mai greu un pic. :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-12-2009 16:21:37)


23-12-2009 16:10:19
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Xtremul a scris:

Ontopic (la anterior citata postare Romycidiana) :)

Fals, de 3 x fals :D - fiindca-s si fomei (ex. clasic: amanta raposatului Dumitru Tinu) care TRAIESC bine-merci (incluzind aici si notziunea de "locuire impreuna" - temporara, ce-i drept, dar temporara-i cumva in cazul asta si locuirea cu nevasta, nu? ;)) si cite 20 de anisori cu barbati INSURATZI !!! :D:D

Securistul acoperit Tinu :x (asasinat de KGB - dar asta-i o cu totul alta poveste...) a dus asadar o... perfecta "viatza dubla" timp de doua decenii, TRAIND in mod cvasiegal si cu nevasta, si cu amanta. ;)
Io stiu insa pe altii si cu "vietzi triple", serios !!! :D:D Doar de la cvadruplu-n sus cred ca-i mai greu un pic. :D:D hihihi

Ex . Fostul gen de  ,..... ,avea de sotie pe o jidanca aleasa de Leana  si ca amante,doua surori din fosta familie Ghica ,....... decedate dupa rev..
locuiau  pe str Amzei ,vizavi de Mircea Crisan

Ultima modificare facuta de marianmandache (23-12-2009 17:08:15)


23-12-2009 17:06:21
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Nu-i nimic fals, nici macar 1 data. Dupa cum ai vazut, le-am impartit pe categorii. Intrebarea din titlu fiind "de ce prefera femeile ( nu de ce prefera unele femei) sa traiasca cu un barbat insurat", aminteam ca nu-i valabil pentru toate. Desi exista posibilitatea ca cele doua-trei "sotii" sa nu stie una de alta.

Ultima modificare facuta de Romanticide (23-12-2009 17:10:31)


23-12-2009 17:07:20
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Recapitulez tema discutiei... ca deja m-am inervat !!! :D:D hihihi

Romanticide a scris:

Niladam, dragule, uneori ne mai ia valul, si eu nu fac exceptie, desi as vrea. Si uite-asa, cum tu umbli la sticla de palinca ;) , eu umblu la borcanul cu acid. Drept e ca palinca nu face rau, da' stii cum e: asta avem, cu asta defilam. :):):)
P.S. Femeile nu prefera sa traiasca cu barbati insurati ( si nici nu traiesc, ar insemna sa locuiasca impreuna, cateva partide de sex nu inseamna "a trai" ). Unele cauta pana gasesc ce le trebuie, cele mai multe se multumesc cu ce se nimereste.
De ce se multumesc cu ce se nimereste, nu pot sa spun. La intrebarea asta n-am gasit raspuns. E adevarat ca nici nu m-a prea interesat raspunsul.


Xtremul a scris:

Ontopic (la anterior citata postare Romycidiana) :)

Fals, de 3 x fals :D - fiindca-s si fomei (ex. clasic: amanta raposatului Dumitru Tinu) care TRAIESC bine-merci (incluzind aici si notziunea de "locuire impreuna" - temporara, ce-i drept, dar temporara-i cumva in cazul asta si locuirea cu nevasta, nu? ;)) si cite 20 de anisori cu barbati INSURATZI !!! :D:D

Securistul acoperit Tinu :x (asasinat de KGB - dar asta-i o cu totul alta poveste...) a dus asadar o... perfecta "viatza dubla" timp de doua decenii, TRAIND in mod cvasiegal si cu nevasta, si cu amanta. ;)
Io stiu insa pe altii si cu "vietzi triple", serios !!! :D:D Doar de la cvadruplu-n sus cred ca-i mai greu un pic. :D:D hihihi


Romanticide a scris:

Nu-i nimic fals, nici macar 1 data. Dupa cum ai vazut, le-am impartit pe categorii. Intrebarea din titlu fiind "de ce prefera femeile ( nu de ce prefera unele femei) sa traiasca cu un barbat insurat", aminteam ca nu-i valabil pentru toate. Desi exista posibilitatea ca cele doua-trei "sotii" sa nu stie una de alta.

Inadvertentza flagranta a titlului topicului credeam c-a fost de mult lamurita, draga Romy. :rolleyes: (imediat dupa "lansarea" lui, am fost cu totii cumva tacit de acord ca discutam pe tema "de ce UNELE femei... " etc etc). ;)

Si, oricum, NU legandu-te de hiba logica a titlului :rolleyes: (cauzata clar de generalizarea absurda a formularii) ma poti combate - apropo de datele (cu rol de exemplificare doar) postate de JE un pic mai sus.

Ramine asadar EXACT asa cum am stabilit... EU
: :D TOTAL (adicatelea de 3 ori ) FALS !!! :D:D hihihi
(cu argumente, evident :))

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-12-2009 17:46:50)

23-12-2009 17:31:35
   
Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8    
Mergeti la