Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / De ce intram pe chat? / de ce femeile prefera sa traiasca cu un barbat insurat?    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7 8
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai sa fiu o tzirishoara si ontopic totusi:

Dupa JE, in epoca asta scirbos :x de materialista, motivatia principala (in afara de plictis si unele rarissime cazuri de nimfomanie acuta :D:D) care le face pe UNELE fomei (maritate sau nu, egal) sa prefere legaturi extraconjugale cu barbati insurati (si pe UNELE... neveste :D sa "inchida un ochi" la sus-numitele legaturi) o constituie doar BANII SI IAR BANII. :x:x:x
Cu tot ce-nsemna ei - comoditati, zorzoane, dixtractie, :D bronzare-n Monte Carlo, slugarirea aroganta a altor suflete :( etc etc.

Exemple-s destule, nu doar exa lui Tinu - si Maria Basexu :D e una din ele, care clar ca inchide... ambii ochi :D:D la footerile-n spasme :D ale lu' Baselu cu Nutzika Ud-rea de Musca :D ori Anca Boagiu, dar si cu nenumarate alte amante. :(

Clar asadar: UNELE femei prefera barbatzii insurati !!! :D:D - fie ei mitocani hahalerici gen Basexu'. :x

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-12-2009 20:47:07)


23-12-2009 17:51:44
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
Ia sa incepem cu o citare ;):D :

moebius a scris:

Scuzele de rigoare fata de initiatoarea topicului, dar nu ma pot abtine de la a remarca faptul ca intrebarea are o formulare pur si simplu stupida.
In primul rand, e o diferenta intre "a trai" si "a avea o relatie" cu cineva. Prima varianta e oarecum sinonima cu concubinajul, situatie in care casatoria individului cu o alta femeie are doar un caracter formal. Acest caracter formal poate (eventual) prezenta avantajul de a nu implica probleme cu "titulara", dar nu genereaza in nici un caz motive prin care statutul de casatorit al respectivului sa devina o optiune favorita.
Daca trecem de acest aspect si admitem sensul de "a avea o relatie",  formularea devine si mai evident stupida pentru ca nu cred sa existe vreo femeie care sa PREFERE relatia cu un tip insurat. Ca o ACCEPTA ... , e deja cu totul altceva.
Deci indiferent de motivele care determina relatia (fie chiar si cele de ordin pur material), respectiva ar zburda mult mai fericita daca nu ar exista o consoarta. Chiar si cele care nu au deloc intentia de a-si "pune pirostriile", ar prefera in mod evident absenta unui (deja existent) agajament in prezenta ofiterului starii civile, fie chiar si pentru faptul ca ar elimina atat eventuala aparitie a unor "neplaceri" ;):rolleyes::D cauzate de legitima  in cazul in care ar afla, cat si sentimentul dezagreabil ca il "impart" pe nea omu' cu cealalta.
Ma pot gandi la o singura varianta care ar da cat de cat sens intrebarii si anume cazul in care celei in cauza (desi in balanta atarna foarte greu avantajele) ii repugna total individul, iar "capastrul" :rolleyes:;) conjugal ar mai reduce frecventa...
"vizitelor" ipochimenului ;).


Totusi, insiruirea anterioara nu cuprinde...

moebius a scris:

...o alta categorie si anume exact cea care ar fi in masura sa dea cel mai bun raspuns, respectiv persoanele casatorite care sunt relativ multumite de consort/consoarta si care se implica intr-o relatie extraconjugala doar de dragul variatiei pe plan sexual. Odata evidentiata aceasta categorie, motivele (pentru care sunt preferate ca amanti/amante persoanele casatorite) devin destule si, la randul lor, destul de evidente, plecand de la interesul comun de a pastra relatia in acest stadiu (deci reducerea riscului aparitiei complicatiilor) si ajungand, de ce nu, chiar si la considerente care tin de siguranta din punct de vedere medical...



Acestea fiind "spuse" :), as mai adauga doar ca,

daca intrebarea care propune tema topicului ar fi fost... "invers calu' :rolleyes:;)"

(...si, bineinteles, operand schimbarea intre termenii de care pomeneam la inceput),

...foarte probabil ca am fi asistat la dezbateri mult mai suculente ;):D:D:D:D:D.

Ultima modificare facuta de traven (24-12-2009 08:00:28)


23-12-2009 18:11:14
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Totu-i relativ in definitiv, generalissime reincarnat !!! :D:D
Unele fomei, de ex, nu doar accepta, ci chiar PREFERA :rolleyes: berbantzii insuratzi - din motive hiperpuerile (dar si unele... aparent ultraserioase, cum ar fi alea de "siguranzta medicala" - sanchi, parca statutul marital ar fi o garantzie :rolleyes:) - motive care pe noi, astia mai complicat-ganditori ;) ne-ar face sa ne tavalim pe jos (si pe sus :D) de ris.

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-12-2009 20:00:48)


23-12-2009 18:15:57
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. Absolut de acord in orice caz cu... minuztioasa-ti analiza ;) a (aproape) infinitelor combinatzii de motivatzii/ situatii/ autosugestii :rolleyes: posibile-n justificarea triunghiurilor (ori patrulaterelor :D) amoroase care-au iegzistat, sint si vor mai fi cit e lumea si Pamintu' !!! :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-12-2009 19:57:45)


23-12-2009 19:57:03
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

Xtremul a scris:

 
Acu' pe bune, sexizez :D totusi in postarile cumatrului Marian Mandrake o evidenta evolutie - atit a miligramelor de ironie pe hectar, :D cit si a corectitudinii morfo-sintactice, serios. :)



Coane X, sa nu-mi spui ca, din ratusca cea urata (de toti :rolleyes::D !!!), respectiv cretinache, incepe sa se transforme in lebada :rolleyes: (...fie chiar si una <mai>... neagra :rolleyes:), ...fiindca, date fiind mutra si apucaturile ipochimenului (ca sa nu mai vorbim si de..."istoric" :rolleyes::rolleyes:), gandul s-ar duce mai degraba la... "halitorul" :rolleyes: de lebede (de prin parcurile nemtilor :rolleyes::D:D:D:D).

Ultima modificare facuta de traven (02-04-2010 14:33:01)


24-12-2009 08:17:24
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

marianmandache a scris:

Si uite asa ,forumistii au aflat vestea cea mare ,cum ca ...[ache] a stabilit un nou record la categoria ..." TARE DE CAP ". Cum de la cine ? Dela cele doua paparude ,admirate de alte doua paparude (ss si  t ) si de o a treia,
care cand E, cand nu E .Tin sa va spun,ca aceste doua ...(traven si urmasa ROMei) erau atat de invatate,fine si civilizate ,nu mai spun de politicoase si binecrescute(amandoua ,peste 170 cm), incat ascultandu-le te treceau
toate naduselile pana eliminati  toxinele rau mirositoare in acele locuri unde si regele se duce singur .Intotdeauna ,cele doua (....) povestesc lucruri pe care
inainte nu le stia nimeni si dupa aceea nici pomeneala sa le priceapa cineva .


Mai urmasul (r)romului :rolleyes::rolleyes: (...si al alcoolului sanitar :rolleyes::D:D:D), oare cand vei realiza ca ar fi cazul sa te adresezi doar persoanei detinand superlativul in imbecilitate, adica sa vorbesti singur?!?...:D:D:D.

...Hai, initiaza monologul dupa ce-ti bagi capul intr-o punga!!!

Ultima modificare facuta de traven (24-12-2009 10:53:34)


24-12-2009 10:48:12
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

traven a scris:


marianmandache a scris:

Si uite asa ,forumistii au aflat vestea cea mare ,cum ca ...[ache] a stabilit un nou record la categoria ..." TARE DE CAP ". Cum de la cine ? Dela cele doua paparude ,admirate de alte doua paparude (ss si  t ) si de o a treia,
care cand E, cand nu E .Tin sa va spun,ca aceste doua ...(traven si urmasa ROMei) erau atat de invatate,fine si civilizate ,nu mai spun de politicoase si binecrescute(amandoua ,peste 170 cm), incat ascultandu-le te treceau
toate naduselile pana eliminati  toxinele rau mirositoare in acele locuri unde si regele se duce singur .Intotdeauna ,cele doua (....) povestesc lucruri pe care
inainte nu le stia nimeni si dupa aceea nici pomeneala sa le priceapa cineva .


Mai urmasul (r)romului :rolleyes::rolleyes: (...si al alcoolului sanitar :rolleyes::D:D:D), oare cand vei realiza ca ar fi cazul sa te adresezi doar persoanei detinand superlativul in imbecilitate, adica sa vorbesti singur?!?...:D:D:D.

...Hai, initiaza monologul dupa ce-ti bagi capul intr-o punga!!!

Craciun fericit ,TRAVENE !


24-12-2009 10:55:28
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
O fi de vina spiritul (...sau spirtul :rolleyes::D) Craciunului?!?... Sau chiar posteaza altcineva?!?...

Totusi, daca urarea e intr-adevar lipsita de ironie, atunci ce pot sa mai spun altceva decat:

Craciun fericit, Marian!

Ultima modificare facuta de traven (24-12-2009 11:35:35)


24-12-2009 11:30:56
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

traven a scris:

O fi de vina spiritul (...sau spirtul :rolleyes::D) Craciunului?!?... Sau chiar posteaza altcineva?!?...

Totusi, daca urarea e intr-adevar lipsita de ironie, atunci ce pot sa mai spun altceva decat:

Craciun fericit, Mariane!

Am obosit ,TRAVENE ! Deh,batranetile .


24-12-2009 11:32:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Craciun fericit va spun la amindoi,bine ca ai obosit Mariane,mai aseaza-te si tu ,ca-i seara de Craciun...lasa-i pe cei tineri sa se desfasoare...

26-12-2009 01:40:53
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

tasha 1951 a scris:

Craciun fericit va spun la amindoi,bine ca ai obosit Mariane,mai aseaza-te si tu ,ca-i seara de Craciun...lasa-i pe cei tineri sa se desfasoare...

Adica ,cu alte cuvinte, sa ma duc la gradina zoologica  ?


26-12-2009 13:49:56
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Romanticide a scris:


PeterPan 63 a scris:


Romanticide a scris:


Bre Romanticide, regret sa te dezamagesc, insa mandache nu-i tocmai genu' meu de femeie, da' nici de tine nu pot zice...

Romanticide a scris:



Si inca ceva, Peter, si ontopic : pe mine nu ma intereseaza ce gen de femei preferi tu, este strict problema ta.

Romanticide , ca prietena sunt alaturi de tine in aceste momente dramatice pentru existenta ta  in care tocmai ai aflat ca nu esti genul lui Peter Pan .
Acumaa...nu c-ai fi dat tu vreodata dovada de vreun interes fata de Peter Pan dar el ti-a adus la cunostinta preventiv ca nu esti genul lui pentru ca este de la sine inteles :  toate femeile din univers viseaza la Peter Pan! .
Hai , lasa...il adori dar nu-ti dai seama . Tine batista...
Si bine-ai venit in CFR ( Clubul Femeilor Respinse de Peter Pan ) .

ps. Genul lui e Kate Winselet , una de pe Titanic . Ineca-s-ar !

Ultima modificare facuta de titmouse (26-12-2009 22:05:29)


26-12-2009 22:04:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

marianmandache a scris:


tasha 1951 a scris:

Craciun fericit va spun la amindoi,bine ca ai obosit Mariane,mai aseaza-te si tu ,ca-i seara de Craciun...lasa-i pe cei tineri sa se desfasoare...

Adica ,cu alte cuvinte, sa ma duc la gradina zoologica  ?

Nuuu...ziceam sa te odihnesti nitel...atat!:)


26-12-2009 22:06:09
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Daca si din Viena imi porti grija ,mare minune sa nu ne auzim vorbe .

27-12-2009 07:53:04
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

titmouse a scris:


ps. Genul lui e Kate Winselet , una de pe Titanic . Ineca-s-ar !

Titishor, uitasem, uita-m-ar pacatele!
Buuuuunn.... si ce fac? Intru pe profilul tau, s-arunc iarasi, la fel ca si atunci, o privire celor care-si zic prietenii tai. Ce-mi fu dat sa vaz? Pe mihai4sex, eros1111 si daan, ipochimeni care-si etaleaza madularele in toata splendoarea erecta.
Puica neichii, pwla am si io, da'  parca n-as spune ca asta-i ce ma caracterizeaza si nici s-o pun drept stema-n drapel, ca p-orma sa defilez cu ea p-aici. Nuuuu!... nici vorba c-as fi vreun pudic, insa cata vreme-mi pierd timpul si vorbele numai pe forum, n-as vrea sa-nteleaga lumea ca acolo-s creierii mei, bashca nu mi-as dori alaturarea cu asemenea ipochimeni.
   ... da'  ce nu fac io ca sa-ti intru tie-n gratii (si nu numai  ;) ).


27-12-2009 10:09:19
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

PeterPan 63 a scris:


titmouse a scris:


ps. Genul lui e Kate Winselet , una de pe Titanic . Ineca-s-ar !

Titishor, uitasem, uita-m-ar pacatele!
Buuuuunn.... si ce fac? Intru pe profilul tau, s-arunc iarasi, la fel ca si atunci, o privire celor care-si zic prietenii tai. Ce-mi fu dat sa vaz? Pe mihai4sex, eros1111 si daan, ipochimeni care-si etaleaza madularele in toata splendoarea erecta.
Puica neichii, pwla am si io, da'  parca n-as spune ca asta-i ce ma caracterizeaza si nici s-o pun drept stema-n drapel, ca p-orma sa defilez cu ea p-aici. Nuuuu!... nici vorba c-as fi vreun pudic, insa cata vreme-mi pierd timpul si vorbele numai pe forum, n-as vrea sa-nteleaga lumea ca acolo-s creierii mei, bashca nu mi-as dori alaturarea cu asemenea ipochimeni.
   ... da'  ce nu fac io ca sa-ti intru tie-n gratii (si nu numai  ;) ).


Nu , nu ...eu nu am dat "accept" pentru cele trei penisuri de mai sus . Dar imi amintesc ca m-au contactat pe chat ...  si eu nu-mi pierd timpul cu nimeni pe chat .Daca nu citeam mesajul acesta nici nu stiam de existenta lor pe lista mea de prieteni . Ciudat . Nu inteleg , de ce-ar vrea cineva sa ma "cadoriseasca" fara voia mea cu niste scule-prietene ??? Se pare ca va trebui sa mai intru din cand in cand la profilul meu ca sa vad daca nu cumva mi s-au  "autoacceptat"  noi madulare prietene .Si abia acum vad ca au disparut si o parte din mesajele de la profilul meu . In sfarsit . Daca vorbim de sex e supraoferta pe piata de madulare asa ca nu ma intereseaza noi achizitii de acest gen pe un site de matrimoniale.

Ultima modificare facuta de titmouse (27-12-2009 19:31:34)


27-12-2009 19:28:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Comentariu de la strapontina (tip moshii barfitori din Muppets Show :D):
Io nu-mi postez "trusa de scule" p-aici dintr-un singur motiv: n-ar incapea decit pe-un monitor enorm !!!! :D:D:D hihihi


28-12-2009 08:13:43
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. "Supraoferta de madulare" :rolleyes: va fi in curind de domeniul trecutului, din varii motive (chemtrails, radiatii etc) - asa ca grabiti-va sa "colectionati" destule, fetele moshului... cit mai iegzista pe piatza ! :D:D:D

28-12-2009 08:16:56
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Xtremul a scris:

P.S. "Supraoferta de madulare" :rolleyes: va fi in curind de domeniul trecutului, din varii motive (chemtrails, radiatii etc) - asa ca grabiti-va sa "colectionati" destule, fetele moshului... cit mai iegzista pe piatza ! :D:D:D

....sa nu mai vorbim de calitatea lor ...
Sunt de serviciu ,non stop !


28-12-2009 08:43:46
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

titmouse a scris:

Romanticide , ca prietena sunt alaturi de tine in aceste momente dramatice pentru existenta ta  in care tocmai ai aflat ca nu esti genul lui Peter Pan .



Pai, e de bine. Rezulta de aici ca am cel putin o calitate. ;)

Ultima modificare facuta de Romanticide (28-12-2009 21:20:14)


28-12-2009 21:06:04
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Romanticide a scris:


titmouse a scris:

Romanticide , ca prietena sunt alaturi de tine in aceste momente dramatice pentru existenta ta  in care tocmai ai aflat ca nu esti genul lui Peter Pan .



Pai, e de bine. Rezulta de aici ca am cel putin o calitate. ;)


Pai da... ca nu mi se intampla in fiecare zi sa-mi fac o prietena atat de inteligenta ca tine...de fapt mie nu mi se prea intampla...
Asa ca m-am repezit ca o prietena de nadejde sa-ti ofer sprijin moral !

Iti urez un AN NOU NOUT FERICIT si lucruri potrivite pentru tine .
                         
                       Lumia Vlad

a , uitam de Dan Puric . Bine . Dan Puric este singurul om din Romania pe care-l ascult si pe care l-as urma oricand , oricum , oriunde .


29-12-2009 20:01:15
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Iti apreciez simtul umorului, crede-ma. :) In privinta inteligentei...m-am consolat intotdeauna cu cuvintele lui Andre Gide "trebuie sa ai totusi ceva inteligenta ca sa te doara ca nu ai destula". Si  tot doare al dracului. ;)

An nou fericit! si, vorba evreului, sanatate si bani, ca restul se cumpara! ;)

Ultima modificare facuta de Romanticide (29-12-2009 20:20:45)


29-12-2009 20:18:04
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Romanticide a scris:

Iti apreciez simtul umorului, crede-ma. :) In privinta inteligentei...m-am consolat intotdeauna cu cuvintele lui Andre Gide "trebuie sa ai totusi ceva inteligenta ca sa te doara ca nu ai destula". Si  tot doare al dracului. ;)

hehehehe :D:D  - dintotdeauna am ramas perplex la modul cum reusesc fomeile sa se "complimenteze"... :D:D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-12-2009 12:05:14)


30-12-2009 12:03:59
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. (preventiv, @ reactia romycida :D):
Am intzeles, am intzeles ce si cum ai vrut sa zici, dar modul de alaturare a propozitiunilor in fraza :rolleyes: sugera (altora poate) ca Titmouse ar avea ceva simtz al umorului, dar inteligentza - nexam. :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-12-2009 12:14:29)


30-12-2009 12:10:23
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

P.S. (preventiv, @ reactia romycida :D):
Am intzeles, am intzeles ce si cum ai vrut sa zici, dar modul de alaturare a propozitiunilor in fraza :rolleyes: sugera (altora poate) ca Titmouse ar avea ceva simtz al umorului, dar inteligentza - nexam. :D:D


Bagaciosule , vrei sa-mi strici pretenia ? Stii bine ca mi-e totuna cu sau fara inteligenta ,  cu sau fara simt al umorului , cu sau fara... par pe piept ! Asta in ce ma priveste pe mine .In ce-o priveste pe Romanticide este o femeie foarte foarte inteligenta si tu esti de acord cu asta ... unde vezi tu "complimente" din partea mea ?? Si are si-un caine frumos !

Ultima modificare facuta de titmouse (30-12-2009 18:41:53)


30-12-2009 18:41:17
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

Xtremul a scris:

P.S. (preventiv, @ reactia romycida :D):
Am intzeles, am intzeles ce si cum ai vrut sa zici, dar modul de alaturare a propozitiunilor in fraza :rolleyes: sugera (altora poate) ca Titmouse ar avea ceva simtz al umorului, dar inteligentza - nexam. :D:D


Ba ma bucur ca ai clarificat postarea mea, daca eu n-am scris suficient de clar. Chiar imi pare rau ca n-am fost atenta, stim amandoi ca Tit e deosebita.


30-12-2009 21:11:53
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

Xtremul a scris:


hehehehe :D:D  - dintotdeauna am ramas perplex la modul cum reusesc fomeile sa se "complimenteze"... :D:D:D hihihi


Cam in acelasi fel in care eu am ramas perplexa la modul cum reusesc barbatii sa se supraestimeze ( fara ghilimele iar in unele cazuri...si fara motiv) :D:D:D

Ultima modificare facuta de Romanticide (30-12-2009 21:20:06)


30-12-2009 21:15:07
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

titmouse a scris:

Bagaciosule , vrei sa-mi strici pretenia ? Stii bine ca mi-e totuna cu sau fara inteligenta ,  cu sau fara simt al umorului , cu sau fara... par pe piept ! Asta in ce ma priveste pe mine .In ce-o priveste pe Romanticide este o femeie foarte foarte inteligenta si tu esti de acord cu asta ... unde vezi tu "complimente" din partea mea ?? Si are si-un caine frumos !


Doar era binevoitor :rolleyes: si clarifica aspectul ca sa nu se trezeasca vreun "supraestimat" din...fire . ;)  Da, desigur ma mai si intepa un pic, a observat ca-mi plac intepaturile fine, chiar daca vizeaza pielea mea. :):)

Ultima modificare facuta de Romanticide (30-12-2009 21:32:29)


30-12-2009 21:26:35
   
?? casca_nova
Cont Sters

Inregistat: 04-11-2009
Mesaje: 85
Ai ales ceva bun, nu faci urticarie, si in plus are tratament. Gratis! Fara medic de familie, fara vaccin, fara adevar si exact pe masura. Principii!
Sa nu dai ceva la schimb, se pricepe la maladii. E suficient, sau sa vina camarazi?


06-01-2010 00:59:58
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Daca mi te-ai adresat mie ( lucru care s-ar putea deduce din faptul ca postarea ta urmeaza imediat postarii mele), nu te obosi ,  nu inteleg ce spui. In niciun caz n-o sa-mi pierd timpul cautand sensuri existente sau nu in postarile tale, mai ales pentru faptul ca nu spui nimic, doar dai impresia ca ai tot timpul ceva de criticat. S-a mai vazut, nu aduci nimic nou. Chiar am senzatia c-ai fi o clona.
Iar daca te-ai adresat altcuiva mult mai simplu ar fi sa raspunzi citand postarea persoanei respective. Simplu si logic, avand in vedere scopul  comunicarii. Sau, ma rog, poti considera ca e inutil sa dai un scop comunicarii. Da' tu trebuie sa retii doar atat : nu te obosi.

Ultima modificare facuta de Romanticide (06-01-2010 02:07:40)


06-01-2010 01:36:58
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Cineva ,mult mai de mult ,mi ia zis : baga ciosu ,mosule pt ca adica eu nu am vrut sa intelege cine spune ala e !

09-01-2010 11:47:10
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Don't worry, be happy ! Ajutat din plin de Johnny Pietonul...probabil autohton si de calitate indoielnica. Good bye, stranger!

09-01-2010 17:07:39
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Rautatea nu are legatura cu umorul sau cu ...Johnny  (unul din hiturile lui
Chuck Berry) .Fara manele ! Sa fie clar !


10-01-2010 07:39:40
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Ad nauseam.

10-01-2010 18:11:06
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Romanticide a scris:

Ad nauseam.

Chestia cu dezgustul e reciproca .Faci ce faci si tot in MANELE o bagi !

Ultima modificare facuta de marianmandache (11-01-2010 06:55:45)


11-01-2010 06:55:28
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
De ce, tu inca mai crezi ca Johnny Pietonul e cantaret de manele? :):):)  Eu doar constatasem ca e  muza ta. Si asta se vede  din unele postari ale tale in care esti clar incoerent. :):):)  De ce crezi tu ca raspunzand  absurd unei postari pacalesti pe cineva c-ai fi inteles-o?

Nu trebuie sa raspunzi, e retorica. Ideea este urmatoarea : ignora-ma. Ma plictisesti fantastic. Iti inteleg resentimentele provocate de postarile mele anterioare. N-ai sa poti raspunde decat prin obisnuitele tale aberatii, oricat te-ar incuraja cineva si oricat ar rade  de tine spunandu-ti ce minunat esti. Trebuia sa fi invatat toate astea pana acum. Tu ai imbatranit urat si nedemn. Mie imi este jena pentru tine ca, la varsta ta, trebuie sa-ti explic eu o multime de lucruri.

Dar retine ideea de baza : ignora-ma. Si te rog sa faci acest efort chiar si cand esti in stare de ebrietate. N-are cum sa-ti fie greu.

Ultima modificare facuta de Romanticide (11-01-2010 22:10:54)


11-01-2010 21:03:49
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Romanticide a scris:

De ce, tu inca mai crezi ca Johnny Pietonul e cantaret de manele? :):):)  Eu doar constatasem ca e  muza ta. Si asta se vede  din unele postari ale tale in care esti clar incoerent. :):):)  De ce crezi tu ca raspunzand  absurd unei postari pacalesti pe cineva c-ai fi inteles-o?

Nu trebuie sa raspunzi, e retorica. Ideea este urmatoarea : ignora-ma. Ma plictisesti fantastic. Iti inteleg resentimentele provocate de postarile mele anterioare. N-ai sa poti raspunde decat prin obisnuitele tale aberatii, oricat te-ar incuraja cineva si oricat ar rade  de tine spunandu-ti ce minunat esti. Trebuia sa fi invatat toate astea pana acum. Tu ai imbatranit urat si nedemn. Mie imi este jena pentru tine ca, la varsta ta, trebuie sa-ti explic eu o multime de lucruri.

Dar retine ideea de baza : ignora-ma. Si te rog sa faci acest efort chiar si cand esti in stare de ebrietate. N-are cum sa-ti fie greu.

Mai ,femeia lui BUBE ,am impresi ca esti ZEVZEACA . Te iei de mine si apoi imi ceri sa te ignor ? Esti si obraznica pe sub imbracamintea aia XXXXXL .


12-01-2010 06:40:28
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Nighty-night!

12-01-2010 09:43:30
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Dac-o mai tineti mult asa, cu siguranta nu mai aflu io de ce prefera (sau ar prefera f'o muiere) sa traiasca c-un barbat insurat...
Ati monopolizat spatiul si tema doar ca sa va balacariti - luati-va, manca-v-as gura, o camera, futeti-va creierii pana va raman neuronii bortosi, ar cam fi singura posibilitate sa treceti de doi.


13-01-2010 14:22:54
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Si eu, care credeam ca tu ai deja toate raspunsurile, nu e nevoie sa le cauti aiurea. Inteleg ca te-au plictisit certurile astea, mai ales ca, avand doar 2 neuroni, am reusit totusi sa nu folosim injuraturile ca argumente ( asta-i adevarata gimnastica neuronala! :):):) ). Daca aveam mai multi...eheee! altfel statea treaba! Ne injuram si deveneam brusc inteligenti si interesanti. Stii vorba aia : de unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere, nici dracul nu se inghesuie sa dea! :):):)

Am totusi o nelamurire. Avem doi neuroni impreuna sau cate doi de fiecare? Ca, in cel de-al doilea caz, afirmatia  venind din partea ta ( care posezi evident o multitudine si te detasezi clar de prostime  ) , este evident ca mi-ai facut un compliment , de fapt. Nu-i putin lucru sa-mi spuna cineva ca tine ca tocmai mi s-a dublat inteligenta. :):):)

Anyway, ma bucur ca ti-am inseninat ziua.  Ti-ai dovedit inca o data, daca mai era nevoie ( nu era, dar asa, de control, poate-a uitat careva...ah, da! si ca sa rasara soarele si azi ;) ), ca autoportretul tau e cat se poate de conform cu adevarul : "I'm smart, you're dumb. I'm big, you're small. I'm right, you're wrong. And there's nothing you can do about it.". :rolleyes:

Acum , ca ti-ai platit si tu niste polite, te simti mai bine? Sau tu le platesti in rate? :):):)

Ultima modificare facuta de Romanticide (13-01-2010 16:54:52)


13-01-2010 16:28:03
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Damn! Offtopic again! Muierile astea nu se invata minte niciodata! :):):)

13-01-2010 17:15:06
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Cand eram adolescent(asta ,pana anul trecut cand am intrat pe matrimoniale) ,am cunoscut o femeie (prima si ultima intamplare nefericita)  .Nici prea mica ,nici prea slaba ;nici tanara ,nici casatorita .Si acum tin minte ce mi-a spus :-Mai nataraule (asa ma alinta) ,stii de ce o femeie desteapta prefera barbatii casatoriti ? -De ce, am intrebat plin de sfiala si cu ochii cat fuduliile unui magar ? -Pentru ca,numai in compania
unuia casatorit,chiar daca nu sufera de priapism ,femeia se simte
SUPERIOARA . Dupa care s-a dus la WC si a tras apa dupa mine cred ca are dreptate .


13-01-2010 20:14:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ontopic ;) - ete ultima stire, 100% confirmata stiintific :

Men more evolved? Y chromosome study suggests YES !!! :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (13-01-2010 21:04:10)


13-01-2010 21:02:47
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

Ontopic ;) - ete ultima stire, 100% confirmata stiintific :

Men more evolved? Y chromosome study suggests YES !!! :D:D hihihi


Cheri, daca imi amintesc bine anunturi anterioare ale oamenilor in halate albe :D:D , Y e mai tinar decit X... asta sa fie motivul caracterului mai evoluat? Caci daca chromozomul nostru - uraaaa! traiasca, infloreasca!!! :D:D - e mai dinozaurian decit imberbul vostru, atunci radacinile antideluviene ale matriarhatului se cam explica...


13-01-2010 22:12:35
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Romanticide a scris:

Si eu, care credeam ca tu ai deja toate raspunsurile, nu e nevoie sa le cauti aiurea. Inteleg ca te-au plictisit certurile astea, mai ales ca, avand doar 2 neuroni, am reusit totusi sa nu folosim injuraturile ca argumente ( asta-i adevarata gimnastica neuronala! :):):) ). Daca aveam mai multi...eheee! altfel statea treaba! Ne injuram si deveneam brusc inteligenti si interesanti. Stii vorba aia : de unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere, nici dracul nu se inghesuie sa dea! :):):)

Am totusi o nelamurire. Avem doi neuroni impreuna sau cate doi de fiecare? Ca, in cel de-al doilea caz, afirmatia  venind din partea ta ( care posezi evident o multitudine si te detasezi clar de prostime  ) , este evident ca mi-ai facut un compliment , de fapt. Nu-i putin lucru sa-mi spuna cineva ca tine ca tocmai mi s-a dublat inteligenta. :):):)

Anyway, ma bucur ca ti-am inseninat ziua.  Ti-ai dovedit inca o data, daca mai era nevoie ( nu era, dar asa, de control, poate-a uitat careva...ah, da! si ca sa rasara soarele si azi ;) ), ca autoportretul tau e cat se poate de conform cu adevarul : "I'm smart, you're dumb. I'm big, you're small. I'm right, you're wrong. And there's nothing you can do about it.". :rolleyes:


Doi neuroni de fiecare nu-i rau deloc , ca unde-s doi puterea creste . Daca-i vorba c-ati avea doi neuroni impreuna tot e de bine...doi ai tai plus zero ai amicului tau (doi impreuna nu inseamna neaparat "unul mie , unul tie").
Am totusi si eu o nelamurire : daca Romanticide  care-i atat de inteligenta poseda doi neuroni atunci eu cati naiba am ?! Si "niciunul" e prea mult !
Pai deci :
   Romicico , acum vreo doi ani cand eram prospatura pe forum mi-era o frica de Peter Pan de-mi tremurau chilotii pe mine cand aparea in josul ecarnului "on line" cu liniuta . Am ramas cu traume , as cere despagubiri . Intr-o oarecare , hai sa-i zic disputa (dar nu era ) cu el pe unul din topice raspunsul lui a fost cam asa : "fetito , perfectiunea exista dar din pacate va muri odata cu mine" - Citat din peter Pan !!!!!!!!!!!!

ps. Arthur Rimabud n-a scris "poezele"

Ultima modificare facuta de titmouse (14-01-2010 20:39:57)


14-01-2010 20:34:22
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Draga, draga Tit! :) Cum reusesti tu sa ajungi fix la esenta lucrurilor de fiecare data imi e peste putinta sa pricep. Cum reusesti sa citesti printre randuri cursiv, cu dictie, chiar si cu intonatie, teama mi-e ca eu n-o sa pot niciodata. Fireste ca matematica e simpla si-ai sesizat la fix ce-am vrut eu sa spun de fapt. :):) Cat  priveste inteligenta ta comparata ( asta iar n-am putut pricepe) cu a altora, stim amandoua ca nu tot ce straluceste-i aur, dupa cum nu tot ce pare la o privire superficiala tern, e lipsit de valoare. ;)
In ce-l priveste pe "amicul' meu, ne-am certat, ne-am spus prostii, era timpul sa se termine. Acum cateva zile am vorbit c-un tip destept. Asta mi-a zis ca se straduieste ( se straduieste, Dumnezeule! ) sa nu faca lucruri inutile. Ca daca faci un lucru care nu ca nu foloseste altora, dar nici macar tie, de ce naiba sa-l mai faci? Si, daca as urma sfatul unui alt tip destept care spunea ca ne deranjeaza doar ce lasam sa ne deranjeze, m-am gandit ca n-ar fi rau daca as privi totul cu mai mult umor ca pan-acum. Asa ca in loc sa ma enervez ca mi-a zis marianmandache ca si curvele de nu stiu unde arata mai bine si sunt mai destepte, am ras si-am zis : damn! nici de tipa nu-s buna! :):):):):) ( inca incerc sa-mi dau seama la ce-oi fi buna si eu, da' nu ma grabesc  :):) ) Si dup-aia a avut postarea aia care m-a facut sa rad in hohote. Cum sa nu-l iert? N-a spus decat niste vorbe, nu m-a afectat cu nimic. Asta facem toti pe forumul asta, scriem niste vorbe, fiecare dupa puteri.
Cat despre  citatul amintit de tine, intotdeauna le-am dorit unor astfel de personaje sa si fie adevarat ce afirma. Altfel devin ridicole.

P.S. Sunt sigura ca Rimbaud m-a iertat. ;)

Ultima modificare facuta de Romanticide (14-01-2010 22:54:03)


14-01-2010 21:15:55
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Daca din postarile mele a reiesit ca tu ,nici de tipa nu esti buna ,mea culpa.
Mai citeste ,inca odata  si...  Cat despre prietena (?) ta ,e normal sa arunce pietre in apa .Toti ,dar absolut toti ,avem rautatile noastre .Vrei exemple ?Nu cred .Problema vine de acolo de unde ,unii se cred mai destepti decat altii ,cand normal ar fi : Q.E.D ,vorba unei satence .
Apropos ,Titmouse vine de la ...TImotei Cipariu ? Ar fi culmea ...


15-01-2010 06:43:44
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

marianmandache a scris:

Daca din postarile mele a reiesit ca tu ,nici de tipa nu esti buna ,mea culpa.
Mai citeste ,inca odata  si...  Cat despre prietena (?) ta ,e normal sa arunce pietre in apa .Toti ,dar absolut toti ,avem rautatile noastre .Vrei exemple ?Nu cred .Problema vine de acolo de unde ,unii se cred mai destepti decat altii ,cand normal ar fi : Q.E.D ,vorba unei satence .
Apropos ,Titmouse vine de la ...TImotei Cipariu ? Ar fi culmea ...


Nea Mandache , "Titmouse" vine de la pasarica . Ghiceste care...


15-01-2010 08:42:05
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Romanticide a scris:

Draga, draga Tit! :) Cum reusesti tu sa ajungi fix la esenta lucrurilor de fiecare data imi e peste putinta sa pricep. Cum reusesti sa citesti printre randuri cursiv, cu dictie, chiar si cu intonatie, teama mi-e ca eu n-o sa pot niciodata.

Asta cam asa e , Romicico . Mi-am dat si eu seama de-un timp incoace ca devin din ce in ce mai profunda .


15-01-2010 09:00:48
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Ai vrea tu sa-ti vina de la pasarica ,dar mai degraba ,de la Mickey .
Tu nu esti profunda ci, pro fund a . Iti place sa te joci cucu vintele ?
Sau,cu ce te joci cand ...esti (mai tot timpul)singura ?


15-01-2010 09:29:05
   
Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7 8    
Mergeti la