Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / De ce intram pe chat? / de ce femeile prefera sa traiasca cu un barbat insurat?    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Romanticide a scris:


Cat despre  citatul amintit de tine, intotdeauna le-am dorit unor astfel de personaje sa si fie adevarat ce afirma. Altfel devin ridicole.

Cum o sa fie cu adevarat ce afirma Peter Pan despre el  , doamne iarta-ma !
El glumeste...si ridicol n-a fost niciodata .A fost in schimb rautacios cu tine de vreo doua ori si asta m-a mirat pentru ca nu l-am stiut de rautacios . Nu stiu de ce este rautacios si nu vede si partea frumoasa a lucrurilor la tine , FINETEA , inteligenta , prezenta de spirit , simtul umorului... . Este adevarat ca nu am citit schimburile tale de replici cu Nea Mandache pentru ca ma plictiseau dar mi-ai desfatat multe dimineti cu toate celelalte mesaje ale tale.
Uite , daca vrei sa-l citesti , la pag.43 pe topicul "2012 Doomsday - un simplu PARTZ ori o perspect.serioasa" gasesti un alt comentariu scris de Peter Pan numit "programul pentru muieret". La bunkar n-o sa avem timp sa ne certam , vom fi tare ocupate !Cred ca terapia prin ras m-a scapat de spaima pe care mi-o inspira Peter Pan .Ma facea sa rad !


Petre Paneeee , unde esti frate ??  Nu vezi ca te barfeste muieretu' ?!


15-01-2010 10:06:05
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

SandieShaw a scris:


Xtremul a scris:

Ontopic ;) - ete ultima stire, 100% confirmata stiintific :

Men more evolved? Y chromosome study suggests YES !!! :D:D hihihi


Cheri, daca imi amintesc bine anunturi anterioare ale oamenilor in halate albe :D:D , Y e mai tinar decit X... asta sa fie motivul caracterului mai evoluat? Caci daca chromozomul nostru - uraaaa! traiasca, infloreasca!!! :D:D - e mai dinozaurian decit imberbul vostru, atunci radacinile antideluviene ale matriarhatului se cam explica...

Pe scurt, ma chere - ca nu intru acu-n detaliile unui articol (repet, 100% savant) care explica evolutia ciudat de rapida a cromozomului Y comparativ cu stagnarea X-urilor... voastre: ;) Adam fu creat oricum... pe bune :rolleyes: inaintea Evei macar c-o zi-doua, :D (Ninhursag - sora Enlilului, aia figurata-n Sumer cu eprubetele-n manutze si omuletzi "lulu amelu" prin damigene :D:D e autoarea proiectului, cam nereusit, ce-i drept :rolleyes:) asa ca pica si teoria "dinozaurianului X".

Pina si Biblishoara :D confirma ca prototipu' adamic al Homo Sapiensului (da' de unde Sapiens... :rolleyes:) fu mascul, iar voi - doar replici, imperfecte copii... intercostale. :D:D hihihi

Iar Y-ul "nostru", responsabil de plusul de agresivitate masculin, dar nu numai de asta, pare sa fie chiar... de origine reptilian-nephiliana (parnaile-s pline de tipi cu aberatii cromozomiale tip YY :rolleyes: - in general masivi, violentzi, dar si pervershi, cu o inteligentza diabolica).

P.S. Si totusi, cit costa halatu'??? :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (15-01-2010 12:27:41)


15-01-2010 12:10:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:


Romanticide a scris:


Cat despre  citatul amintit de tine, intotdeauna le-am dorit unor astfel de personaje sa si fie adevarat ce afirma. Altfel devin ridicole.

Cum o sa fie cu adevarat ce afirma Peter Pan despre el  , doamne iarta-ma !
El glumeste...si ridicol n-a fost niciodata .A fost in schimb rautacios cu tine de vreo doua ori si asta m-a mirat pentru ca nu l-am stiut de rautacios . Nu stiu de ce este rautacios si nu vede si partea frumoasa a lucrurilor la tine , FINETEA , inteligenta , prezenta de spirit , simtul umorului... . Este adevarat ca nu am citit schimburile tale de replici cu Nea Mandache pentru ca ma plictiseau dar mi-ai desfatat multe dimineti cu toate celelalte mesaje ale tale.
Uite , daca vrei sa-l citesti , la pag.43 pe topicul "2012 Doomsday - un simplu PARTZ ori o perspect.serioasa" gasesti un alt comentariu scris de Peter Pan numit "programul pentru muieret". La bunkar n-o sa avem timp sa ne certam , vom fi tare ocupate !Cred ca terapia prin ras m-a scapat de spaima pe care mi-o inspira Peter Pan .Ma facea sa rad !
Petre Paneeee , unde esti frate ??  Nu vezi ca te barfeste muieretu' ?!

Cumatrul Pan isi uda probabil acum... rautaciosul cromozom Y :rolleyes: c-o berica :D si nici in pix nu-l doare de barfele muieratice d-acilea, dear Tit.
Cit despre programul din bunker (2012-2017, c-acusica aflai ca dupa 2017 o luam in sus, spre dimensiunea a paishpea :D:D) sa stii ca va asteapta 5-6 anisori dificili, dar tare frumushei - cam ca cumatrul PPan sau ca JE, asa... :D:D
P.S. Voua (Sandie - Tit si inca 2-3 forumizatori) nu ma pot abtine sa nu le raspund in continuare ... extins, intens, variat, spumos, galgaitor etc etc :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (15-01-2010 12:36:34)


15-01-2010 12:23:31
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

Pina si Biblishoara :D confirma ca prototipu' adamic al Homo Sapiensului (da' de unde Sapiens... :rolleyes:) fu mascul, iar voi - doar replici, imperfecte copii... intercostale. :D:D hihihi

Iar Y-ul "nostru", responsabil de plusul de agresivitate masculin, dar nu numai de asta, pare sa fie chiar... de origine reptilian-nephiliana (parnaile-s pline de tipi cu aberatii cromozomiale tip YY :rolleyes: - in general masivi, violentzi, dar si pervershi, cu o inteligentza diabolica).

P.S. Si totusi, cit costa halatu'??? :D:D:D


Fara halat, mai bine :D:D si e gratis...

Eu stiu ca s-au facut exegeze ale Bibliei si se spune in Creatiune (Geneza)  ca Dumnezeu l-a facut pe OM... apoi din coasta sa o facu pe Eva... OMULUI cu carcasa sparta nu-i mai raminea decit sa accepte ca e barbat. Asadar, gestul divin s-a rasfrint asupra omului (generic, asexuat) si Evei (femeii)... barbatul e o creatie reziduala :D:D

Ultima modificare facuta de SandieShaw (15-01-2010 17:26:14)


15-01-2010 17:25:49
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

SandieShaw a scris:


Eu stiu ca s-au facut exegeze ale Bibliei si se spune in Creatiune (Geneza)  ca Dumnezeu l-a facut pe OM... apoi din coasta sa o facu pe Eva... OMULUI cu carcasa sparta nu-i mai raminea decit sa accepte ca e barbat. Asadar, gestul divin s-a rasfrint asupra omului (generic, asexuat) si Evei (femeii)...

Corolar: femeia nu ie om (bai, cand va ziceam io!...) si barbatul e un om fara o coasta.

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (15-01-2010 18:13:15)


15-01-2010 18:13:00
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Titishor, nu prea mai trec, guritza, prin zona, pe motiv ca-s atat de vechi p-aici, ca nici mustele nu ma mai bazaie.
Io si cu mumia lu' Tutankamon, in curand o sa zica lumea ca suntem gemeni.


15-01-2010 18:16:13
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hei - ma strigashi, compadre? :rolleyes: (ca parca auzii ceva de Tutankhamon) :D:D

15-01-2010 18:42:32
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. (separat, ca sa mai bag d-o postare) ;) - si-n hieroglificele basoreliefuri egiptene-s o gramada de scene cu clare imagini de... inginerie genetica :rolleyes: (containere cu omulletzi in curs de clonare).

15-01-2010 18:44:31
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Nu permit  sa va luati de ADN-ul meu ! Si sa fiu jignita la cromozom ! X-sisorii mei iubiti...

15-01-2010 19:17:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Vorba lui Sandie, dear Tit: fara halat o fi mai bine ??? :rolleyes: :D:D

15-01-2010 19:34:13
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

titmouse a scris:

Cum o sa fie cu adevarat ce afirma Peter Pan despre el  , doamne iarta-ma !
El glumeste...si ridicol n-a fost niciodata .A fost in schimb rautacios cu tine de vreo doua ori si asta m-a mirat pentru ca nu l-am stiut de rautacios . Nu stiu de ce este rautacios si nu vede si partea frumoasa a lucrurilor la tine , FINETEA , inteligenta , prezenta de spirit , simtul umorului... . Este adevarat ca nu am citit schimburile tale de replici cu Nea Mandache pentru ca ma plictiseau dar mi-ai desfatat multe dimineti cu toate celelalte mesaje ale tale.
Uite , daca vrei sa-l citesti , la pag.43 pe topicul "2012 Doomsday - un simplu PARTZ ori o perspect.serioasa" gasesti un alt comentariu scris de Peter Pan numit "programul pentru muieret". La bunkar n-o sa avem timp sa ne certam , vom fi tare ocupate !Cred ca terapia prin ras m-a scapat de spaima pe care mi-o inspira Peter Pan .Ma facea sa rad !


Am citit cu ceva timp in urma topicul respectiv. Mda... Criteriile dupa care diverse persoane ne sunt simpatice sau antipatice sunt atat de diferite incat am renuntat de foarte mult timp sa ma mai intreb de ce nu ma agreeaza cineva. Nici eu nu dau explicatii persoanelor care-mi sunt antipatice. Ce rost are sa pierd timpul?
Inclin sa cred ca suntem cu totii mari maestri in a-i analiza (corect!) pe altii. Eu insami ma pricep atat de bine! :):):)
Uitasem : actiunile mele sunt intotdeauna justificate, doar altii actioneaza haotic, fara sa gandeasca. Nu-i asa ca-s dragalasa? :):):)

Ultima modificare facuta de Romanticide (15-01-2010 22:14:41)


15-01-2010 21:17:38
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

marianmandache a scris:

Daca din postarile mele a reiesit ca tu ,nici de tipa nu esti buna ,mea culpa.


:):):):):) Acu' iar am speriat catelul! Ca asa compliment n-am primit in viata mea! :):):):):)

Ultima modificare facuta de Romanticide (15-01-2010 21:46:59)


15-01-2010 21:46:12
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

Vorba lui Sandie, dear Tit: fara halat o fi mai bine ??? :rolleyes: :D:D


Nici un diliu ca Dali nu si-a imaginat cuplul primordial in halate... doar daca in locul lor n-ai prefera spielhosen de frunze... :D:D
(Pentru neinitiati, e vorba de Dali, nu Dalli - grupul cela de autori de graffiti in creta pe asfalt, sub forma de parcari :D:D )

Ultima modificare facuta de SandieShaw (15-01-2010 23:33:48)


15-01-2010 23:22:09
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Bine ,ca ne-ai atentionat ! Initial ,am crezut ca te referi la Duiliu ...
Oare ,asa de multi neinitiati pe acest forum ?Ce legatura ,intre un salvator si un cocos , intre o Gala si o Elena ?

Ultima modificare facuta de marianmandache (16-01-2010 06:39:27)


16-01-2010 06:37:39
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
"Este adevarat ca nu am citit schimburile tale de replici cu Nea Mandache pentru ca ma plictiseau dar mi-ai desfatat multe dimineti"
Citeam profilul unei rafinate duduci ,care se descria astfel:  ....PAUZA
Oare ce putea fi inaintea acelei pauze ? MENER (fr) ? Nu cred .Cercetarile continua .
IPOCRIZIE multa !


16-01-2010 08:44:59
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
In urma cu cativa ani ,vorbeam cu o tipa ,despre preferintele femeilor in materiri de barbati .La intrebarea ,de ce femeile se incurca cu un tip casatorit ,am primit un raspuns naucitor :" Ca sa le sparga casa "
Cum credeti ca a justificat acest raspuns ? "iubirea " pe care o au, unele fata de altele. Restul e tacere ...


23-01-2010 20:24:27
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

PeterPan 63 a scris:


SandieShaw a scris:



Corolar: femeia nu ie om (bai, cand va ziceam io!...) si barbatul e un om fara o coasta.


Dar atunci , Peter Pan , eu ce naiba sunt ? Femela umana ?


28-01-2010 18:29:45
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
A nu se confunda femela cu umana .
Femela=animal de sex feminin
Umana=care tine de om (bun,generos,sensibil)
TU esti ,din datele publicate de tine la profil, FEMELA !
UMAN sunt eu .


29-01-2010 07:06:19
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

titmouse a scris:


Dar atunci , Peter Pan , eu ce naiba sunt ? Femela umana ?

Hai sa nu exageram cu umana. :D


29-01-2010 09:01:52
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Corect .Sa nu exageram .Nici in gluma ?

29-01-2010 11:36:20
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

titmouse a scris:


... eu ce naiba sunt ?


Doi prieteni se intalnesc, unul proaspat casatorit, celalalt avand ani grei de ..."temnita" .Intemnitatul intreaba :
- Cum merge casnicia?
- Sotia mea e pur si simplu un inger!
- Las' ca nici a mea nu-i om...

Uitandu-ne in jur si vazand ce inseamna sa fii om, eu cred ca ar trebui sa apreciem complimentele, atunci cand ni se fac. :):):)

Ultima modificare facuta de Romanticide (30-01-2010 12:23:17)


30-01-2010 12:13:12
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

titmouse a scris:


PeterPan 63 a scris:


SandieShaw a scris:



Corolar: femeia nu ie om (bai, cand va ziceam io!...) si barbatul e un om fara o coasta.


Dar atunci  , eu ce, naiba sunt ?

NU !


31-01-2010 11:39:32
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Eu nu cred ca , femeile ar avea vreo preferinta in o face (a trai) cu un barbat ,fie el  frumos ,urat, casatorit sau pescar .Daca ,respectivul,o face sa se simta bine si o respecta ,fiti sigur ca nu va mai avea scapare (respectivul)

02-02-2010 13:07:27
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Da, asa spune intelepciunea :rolleyes: : femeile n-au preferinte. Niciodata nu aleg. Da' au si ele 2 criterii mari si late. Si datorita acestor 2 criterii cate unul care le indeplineste cumulativ  a pus-o. :):)
Dar sa revenim : femeile n-au preferinte. Oricine stie acest lucru. Cine spune altceva ori habar n-are, ori a dat din greseala peste alta specie. Deci nu se pune. :):):)

Ultima modificare facuta de Romanticide (02-02-2010 19:34:30)


02-02-2010 19:25:00
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Atunci (rar :D) cind ne trazneste, iubirea aia aflata la un coltz de ideal (nu mai bat cimpii cu truisme acum - ca tre'sa fie neconditionata etc) nu cred sa aiba .... preferintze.
Femeile, clar, AU insa :D - fiindca unu' sau chiar mai multe motive sa se-ndragosteasca tre'sa aiba si ele, nu? ;)

Tema-i tare stufoasa insa, incepind cu iluziile amoroase (tare ne place uneori sa ne mai si mintzim singurei :rolleyes:), trecind prin.... pseudoiubirile :( materialiste si sfirsind cu dragostea uneori "ilogica" ;) - uite-asa, fara motiv, na ! :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (02-02-2010 20:41:01)


02-02-2010 20:34:13
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Atunci (rar :D)

Tema-i tare stufoasa insa, incepind cu iluziile amoroase (tare ne place uneori sa ne mai si mintzim singurei :rolleyes:), trecind prin.... pseudoiubirile :( materialiste si sfirsind cu dragostea uneori "ilogica" ;) - uite-asa, fara motiv, na ! :D:D hihihi


Dragostea este ( daca e ! )intotdeauna fara motiv , Mare Cap al Trebii


02-02-2010 22:39:07
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Sint situatii si personaje in cazul carora dragostea nu e sentiment, ci stare psihica: OBSESIE... se si spune ca paranoicii nu pot iubi, fac fixatii pe care, cu inteligenta proverbiala, le mascheaza ca iubire, dar mai devreme sau mai tirziu, laptele da in foc... apropo de fixatii, e un forumist cam agramat, ce-i drept, care se tine de inboxul si chatul meu incercind sa-mi dea lectii... poate ca are dreptate: ar trebui sa mai invat cite ceva... cum ar fi sa ma feresc de astfel de ipochimeni indezirabili...

Ultima modificare facuta de SandieShaw (02-02-2010 23:01:10)


02-02-2010 22:59:35
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Din pacate, virtualul distorsioneaza perceptia anumitor persoane (incapabile sa vada  nuantele) si da iluzia unei egalitati care in realitate nu exista. Nu-i de mirare ca  asemenea specimene semnalizeaza in orice imprejurare. ;)

Ultima modificare facuta de Romanticide (03-02-2010 00:45:09)


03-02-2010 00:38:36
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

Xtremul a scris:

Atunci (rar :D) cind ne trazneste, iubirea aia aflata la un coltz de ideal (nu mai bat cimpii cu truisme acum - ca tre'sa fie neconditionata etc) nu cred sa aiba .... preferintze.
Femeile, clar, AU insa :D - fiindca unu' sau chiar mai multe motive sa se-ndragosteasca tre'sa aiba si ele, nu? ;)

Tema-i tare stufoasa insa, incepind cu iluziile amoroase (tare ne place uneori sa ne mai si mintzim singurei :rolleyes:), trecind prin.... pseudoiubirile :( materialiste si sfirsind cu dragostea uneori "ilogica" ;) - uite-asa, fara motiv, na ! :D:D hihihi



Aaa, despre dragoste era vorba? Pai in cazul asta, femeile care traiesc cu barbati insurati chiar au suflete mari : stiu sa imparta. :rolleyes: :):)


03-02-2010 08:35:29
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Romanticide a scris:


Xtremul a scris:

Atunci (rar :D) cind ne trazneste, iubirea aia aflata la un coltz de ideal (nu mai bat cimpii cu truisme acum - ca tre'sa fie neconditionata etc) nu cred sa aiba .... preferintze.
Femeile, clar, AU insa :D - fiindca unu' sau chiar mai multe motive sa se-ndragosteasca tre'sa aiba si ele, nu? ;)

Tema-i tare stufoasa insa, incepind cu iluziile amoroase (tare ne place uneori sa ne mai si mintzim singurei :rolleyes:), trecind prin.... pseudoiubirile :( materialiste si sfirsind cu dragostea uneori "ilogica" ;) - uite-asa, fara motiv, na ! :D:D hihihi



Aaa, despre dragoste era vorba? Pai in cazul asta, femeile care traiesc cu barbati insurati chiar au suflete mari : stiu sa imparta. :rolleyes: :):)

Care femei ? Cele singure sau cele cuplate ?  Au suflete mari ,doar cele cuplate .Na si tie ,na si tie !


03-02-2010 10:13:52
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Cand am spus ca stiu sa imparta, ma refeream la faptul ca se multumesc cu jumatate (cel mult) de barbat. Si, contrar unor pareri, chiar impart cu alte femei.:):)  Mentalitatea fiind diferita fata de cea din secolul trecut, rezulta ca, atata timp cat "partile" sunt de acord, fiecare poate face ce vrea. Societatea nu mai infiereaza astfel de comportament. Ba, daca ma uit bine in jur, vad ca aceste persoane, femei sau barbati, sunt invidiate. Mda, vremurile se schimba. Daca ne adaptam sau nu, nu intereseaza pe nimeni. Chiar intrebarea din titlu se refera strict la motive, nicidecum la implicatiile morale.

P.S. In caz ca nu te-ai prins, postarea mea anterioara era la...shtou. :):):)

Ultima modificare facuta de Romanticide (03-02-2010 11:26:10)


03-02-2010 10:40:12
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Romanticide a scris:

Cand am spus ca stiu sa imparta, ma refeream la faptul ca se multumesc cu jumatate (cel mult) de barbat. Si, contrar unor pareri, chiar impart cu alte femei.:):)  Mentalitatea fiind diferita fata de cea din secolul trecut, rezulta ca, atata timp cat "partile" sunt de acord, fiecare poate face ce vrea. Societatea nu mai infiereaza astfel de comportament. Ba, daca ma uit bine in jur, vad ca aceste persoane, femei sau barbati, sunt invidiate. Mda, vremurile se schimba. Daca ne adaptam sau nu, nu intereseaza pe nimeni. Chiar intrebarea din titlu se refera strict la motive, nicidecum la implicatiile morale.

P.S. In caz ca nu te-ai prins, postarea mea anterioara era la...shtou. :):):)

La ce ii spui tu,"shtou " ? La postare ,la anterioara ...?


03-02-2010 13:11:52
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Stii ceam observat ? De cate ori mi te adresezi,iti tremura mana ,ai o stare de neliniste .Cred ca va trebui sa urmam sfatul lui Petrica ...Ce zici ?

03-02-2010 13:15:22
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Evident cu martori ,sa nu se creada ca ar fi ceva neserios .

03-02-2010 13:16:42
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

marianmandache a scris:

La ce ii spui tu,"shtou " ? La postare ,la anterioara ...?


"Postarea" este substantiv, "anterioara" adverb. Ia ghici la ce zic eu "shtou". Fireste, necunoscand argoul, e foarte posibil sa fac unele confuzii. Da' nu-i bai, dupa cum ai vazut, monitoru' suporta orice. :):):)


03-02-2010 17:39:32
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552

marianmandache a scris:

Stii ceam observat ? De cate ori mi te adresezi,iti tremura mana ,ai o stare de neliniste .Cred ca va trebui sa urmam sfatul lui Petrica ...Ce zici ?

Se pare ca nu poti duce o discutie normala. Se poate sa-mi tremure mana, de atata ras. Ma face sa rad faptul ca, atunci cand mi te adresezi, starea ta de neliniste te face sa nu mai stii sa scrii corect. :):):) ( asta e un compliment, se presupune ca in restul timpului stii  )
Ce-ar fi ca de acum incolo sa nu raspunzi postarilor mele?( stiu ca vei zice ca nu-i adevarat, cum ai obiceiul, da' uita-te un pic mai sus, unde eu discutam cu Xtremul, in niciun caz cu tine, ca sa nu mai vorbesc de faptul ca discutam cu totul altceva decat ce-ai inteles tu) Indiferent ce-ai intelege tu din aceste postari si oricat de "atacat" te-ai simti , chiar nu ma intereseaza in ce masura nu-ti dau tie pace complexele. Discutiile nu se invart in jurul tau, cum gresit iti inchipui. Exista lucruri mult, mult mai interesante de discutat pe-aici. Din pacate, tu ai ramas tot la ideea ca o discutie inseamna sa comentezi despre unul si despre altul si ca , in discutiile altora, e intotdeauna vorba despre tine. Sa fii sanatos. E fix problema ta la ce idei ramai blocat.
Retine, deci, ca-ti fac si rezumatul acestei postari ( vad ca la "anterioara" faci urat :):):) ) : abtine-te de la a raspunde postarilor mele. Oricum nu spui nimic, chiar in rarele cazuri cand dai impresia ca intelegi.
Dar macar faci un lucru cum trebuie : urmezi sfaturile bune. Nu multora le reuseste. :):):)

P.S. O discutie normala e o discutie in care doua sau mai multe persoane isi expun parerile despre anumite subiecte, argumentandu-le, fara sa faca referiri la viata personala, caracterul, inteligenta celorlalti participanti la discutie. Neavand argumente si fiind in imposibilitatea clara de a le gasi, unele persoane folosesc aceste referiri pe post de "argumente" .  Dar aceste persoane nu reusesc sa pacaleasca, tocmai acesta fiind unul din lucrurile care le dau de gol in ce priveste numarul de neuroni si/sau educatia.


Citeste de cate ori e nevoie, cu atentie, si incearca sa nu arati ca n-ai inteles. N-am de gand sa-ti mai explic vreodata ceva. Pe langa ca ma plictisesc, e evident ca pierd timpul degeaba.

Ultima modificare facuta de Romanticide (03-02-2010 19:23:32)


03-02-2010 17:47:36
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Ce ,doamne iarta , sa explici  d-ta ? PLICI !

08-02-2010 16:58:21
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
...pe UNDE zici ?
Cand cineva posteaza bancuri ,nu inseamna ca are simtul umorului.
Discutie normala (de unul singur ) ,pe un ton vesel .


08-02-2010 17:02:48
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Romanticide a scris:


titmouse a scris:


... eu ce naiba sunt ?


Doi prieteni se intalnesc, unul proaspat casatorit, celalalt avand ani grei de ..."temnita" .Intemnitatul intreaba :
- Cum merge casnicia?
- Sotia mea e pur si simplu un inger!
- Las' ca nici a mea nu-i om...

Uitandu-ne in jur si vazand ce inseamna sa fii om, eu cred ca ar trebui sa apreciem complimentele, atunci cand ni se fac. :):):)


La asta m-am gandit si eu Romicico , ce mare scofala sa fii om ? Suntem niste ingeri , draga ....io-s un angel radios !
Dar , Romanticide , "inger" e de gen masculin si cum n-am nici calitati umane atunci eu ce naiba sunt ? Femela masculina ?

Ultima modificare facuta de titmouse (10-02-2010 08:26:44)


10-02-2010 08:26:08
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Cred ca tu stii foarte clar cine esti si asta-i tot ce conteaza. Nu vad ce altceva ar avea importanta. Trebuie sa fie tare trist pentru un barbat daca, pentru a-si demonstra  ca valoreaza si el ceva , este necesar sa-si inchipuie ca mai mult de jumatate din populatia globului ii este inferioara. :rolleyes: Din cate am observat eu, genul asta de "masculi feroce" ;) sunt ...slabi de inger. ;)  De aici rezulta ca ingerii sunt...asexuati. :):):)

Ultima modificare facuta de Romanticide (10-02-2010 10:09:16)


10-02-2010 09:01:44
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
N-am timp sa dau replici de plici ,ma grabesc sa ajung la birou .Trebuie sa dau la zapada .

10-02-2010 10:36:18
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Pe ce str. stai ,sa vin sa ti-o dau (zapada) ?

10-02-2010 10:55:59
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Romanticide a scris:

Trebuie sa fie tare trist pentru un barbat daca, pentru a-si demonstra  ca valoreaza si el ceva , este necesar sa-si inchipuie ca mai mult de jumatate din populatia globului ii este inferioara. :rolleyes: Din cate am observat eu, genul asta de "masculi feroce" ;) sunt ...slabi de inger. ;)  De aici rezulta ca ingerii sunt...asexuati. :):):)



YEES ! No , vedeti mai baieti ce prietena am eu , mai ??!


10-02-2010 18:20:10
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Ingerii sunt asexuati ! Si se mai crede superioara !Bine a zis ca, cine se aseamana ,se aduna .
Ma duc dracului intr-un W.C. public si-i dau sub guler ,pana devin asexuat .


10-02-2010 20:02:24
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
E de rau! Ultima data cind s-a dezbatut care e sexul ingerilor, barbatesc sau femeiesc, talibanii turcaleti stateau ciorchine pe pulpanele crestinilor... cititi voi pe google ce, cum si cind, ca si despre papadie de altfel, vorba presidentului nostru...

10-02-2010 23:26:37
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Se pare ca pana in ziua de azi , pentru o anumita categorie de persoane, intelesul cuvantului "dezbatere" a ramas..."cearta de mahala" .Pornind de la premisa ;) ca a fi educat inseamna "a avea cei 7 ani de acasa" si luand in calcul factorii spatiu/ timp, putem concluziona ca, daca pentru marea majoritate a oamenilor lipsa educatiei inseamna ca n-au prea stat pe-acasa in primii sapte ani de viata, cei crescuti in mahalale...au stat prea mult! :):):)

Astfel ca, draga Sandie, pana si un subiect atat de lipsit de importanta ca sexul ingerilor poate lovi pe cate unul in..."onoarea lui de familist". :):):)

Ultima modificare facuta de Romanticide (11-02-2010 00:55:25)


11-02-2010 00:09:51
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Zoe,fii barbat !

11-02-2010 06:14:25
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Nea [...]ache, sincer si confidential (i.e. ramine intre noi), nu te simti obligat sa interferezi in dialogul forumistelor (e.g. al meu cu Romanticide, al ei cu Tit s.am.d.).. te preferam mai nesimtit in acest caz... :D:D

11-02-2010 13:36:35
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

SandieShaw a scris:

Nea [...]ache, sincer si confidential (i.e. ramine intre noi), nu te simti obligat sa interferezi in dialogul forumistelor (e.g. al meu cu Romanticide, al ei cu Tit s.am.d.).. te preferam mai nesimtit in acest caz... :D:D

Draga SS ,
Nu m-ar deranja nici daca mi-ai spune Nea Pul..[ache] ,stiind ca-ti face placere .Asa ca ,nu trebuie sa-ti fie rusine obrazului .Nu stiu daca se vede de unde stai tu,dar eu nu m-am interfereziat peste tine .


11-02-2010 14:04:34
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Nu trebuie sa se erijeze nimeni in intelept .Pt discutii,fie ele si taioase,acide sau de alta natura ,O.K . Discutii ! Nu definitii .

11-02-2010 14:13:07
   
Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8    
Mergeti la