Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Bancuri / De la useri adunate    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 ... 9
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Intr-un mic orasel din SUA, avocatul acuzarii cheama primul martor, o babuta simpatica, si, vazand-o cam emotionata, incepe cu o intrebare de complezenta: - Dna Jones, spuneti-mi daca ma cunosteti... - Daca te cunosc? Dar bineinteles ca te cunosc, domnule Williams, te stiu de cand erai un baietel! Ai fost o mare dezamagire pentru mine... Minti, manipulezi oamenii si-i vorbesti pe la spate ! Dcel mai rau este ca-ti inseli fara rusine nevasta ! Inmarmurit avocatul ingaima : - Doamna Jones, pe avocatul apararii il cunoasteti ? - Hmmm ! Desigur ca il cunosc si pe domnul Bradley. De cand il stiu, a fost la fel: lenes, bigot si cam betiv... Nu poate avea o relatie normala cu cineva, iar competenta sa ca avocat este pur si simplu indoielnica !

12-08-2008 22:48:04
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
El si Ea, pe canapea: Ea: Ce faci ? El: Ma gandeam ! Tu ? Ea: Si eu ma gandesc !.. Tu la ce te gandesti ? El: La ce te gandesti si tu ! Ea: Porcule !

12-08-2008 22:48:39
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
De cate animale are nevoie o blonda? De o vulpe la gat... de un jaguar in garaj... de un tigru in pat... si de un BOU care sa le plateasca pe toate...
Blondino....ia aminte!=)


12-08-2008 22:49:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Ion vine de la munca. Maria ii zice: - Ioane, vezi ca s-o stricat bazinul la veceu... Ion: - Da ce fa Marie, eu is instalator? A doua zi Maria - Ioane, vezi ca s-a stricat usa la dormitor. Ion: - Da ce fa Marie, eu is tamplar? Maria: - Ioane, vezi ca s-o crapat peretele la bucatarie... Ion: - Da ce fa marie eu is zugrav? Pleaca Ion la servici si cand ajunge acasa vede tot reparat. Ion intreaba: - Fa Marie, da cine ti-o facut toate astea? Maria: - Vecinul de la 2. - Si ce ti-o cerut in schimb? intreaba Ion. La care Maria zice: - Ori sa fac sex cu el ori sa-i cant. La care Ion, suprins: - Si i-ai cantat nu? - Da ce ma Ioane, eu sunt cantareata?....

21-08-2008 13:04:03
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Iisus in Rai cu Dumnezeu, deodata bate cineva la usa. Iisus se ridica, deschide usa si-l vede pe Allah in usa. Se intoarce catre Dumnezeu si striga: "Tata, ai comandat shaorma?"

22-09-2008 14:05:57
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Mare concurs: “cea mai ermetica masina”. Vin cei de la Peugeot cu ultimul model. Comisia intreaba: - Ati facut testul cu pisica? - Nu, cum testul cu pisica? - Nu-i nimic, il facem acum. Bagam o pisica inauntru… Dupa doua zile pisica moare, nu mai avea aer. - Intr-adevar este ermetica. Vine ultimul model de BMW, comisia intreaba: - Ati facut testul cu pisica? - Nu, cum se face acest test? - Bagam o pisica inauntru… Dupa o zi pisica moare. Nu mai avea aer. Este intr-adevar cea mai ermetica masina. Vin si cei de la Logan. Comisia intreaba: - Ati facut testul cu pisica? - Da! - Si cum l-ati facut? - Pai am bagat pisica inauntru si pe unde scotea capul, chituiam…

25-09-2008 18:02:10
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Un elefant se intalneste cu un soricel. Elefantul - soricelule scoate-mi te rog pinul din laba ca ma doare ingrozitor si iti voi indeplini orice dorinta. Soricelul ii scoate pinul si ii spune - vreau sa ti-o trag pe la spate. Daca tu crezi ca poti, ok. Soricelul incepe, iar la un moment dat o maimuta arunca o nuca de cocos in capul elefantului. Elefantul: aaauuuuuuuuuu Soricelul: Asa baiatu' simte-o pe toata!

25-09-2008 18:03:06
   
?? sufletzel_dulce
Cont Sters

Inregistat: 07-09-2008
Mesaje: 40

tasha 1951 a scris:

Mare concurs: “cea mai ermetica masina”. Vin cei de la Peugeot cu ultimul model. Comisia intreaba: - Ati facut testul cu pisica? - Nu, cum testul cu pisica? - Nu-i nimic, il facem acum. Bagam o pisica inauntru… Dupa doua zile pisica moare, nu mai avea aer. - Intr-adevar este ermetica. Vine ultimul model de BMW, comisia intreaba: - Ati facut testul cu pisica? - Nu, cum se face acest test? - Bagam o pisica inauntru… Dupa o zi pisica moare. Nu mai avea aer. Este intr-adevar cea mai ermetica masina. Vin si cei de la Logan. Comisia intreaba: - Ati facut testul cu pisica? - Da! - Si cum l-ati facut? - Pai am bagat pisica inauntru si pe unde scotea capul, chituiam…



tare de tot:)))))


25-09-2008 19:11:10
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

sufletzel_dulce a scris:


tasha 1951 a scris:

Mare concurs: “cea mai ermetica masina”. Vin cei de la Peugeot cu ultimul model. Comisia intreaba: - Ati facut testul cu pisica? - Nu, cum testul cu pisica? - Nu-i nimic, il facem acum. Bagam o pisica inauntru… Dupa doua zile pisica moare, nu mai avea aer. - Intr-adevar este ermetica. Vine ultimul model de BMW, comisia intreaba: - Ati facut testul cu pisica? - Nu, cum se face acest test? - Bagam o pisica inauntru… Dupa o zi pisica moare. Nu mai avea aer. Este intr-adevar cea mai ermetica masina. Vin si cei de la Logan. Comisia intreaba: - Ati facut testul cu pisica? - Da! - Si cum l-ati facut? - Pai am bagat pisica inauntru si pe unde scotea capul, chituiam…



tare de tot:)))))

=D=D


25-09-2008 23:56:57
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Un tip vine la magazin sa cumpere un cadou de 8 martie. Vanzatoare il intreaba: - E pentru sotie sau doriti ceva mai scump?

05-10-2008 22:26:53
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Ardea o casa de tigani. El catre ea: -Fah', parca miroase a zahar ars!? -Pai n-avea mama ta diabet?

05-10-2008 22:28:08
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Doi manelisti stau de vorba: - Auzi ma, da ce e ala sah? -Ba, sahul e piesele alea care le bagam noi in punga cand jucam table.

05-10-2008 22:28:41
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Trei babe catolice stateau la taifas si se laudau fiecare cu ce nepoti au. Prima: -Nepotul meu e episcop si cand intra intr-o casa toata lumea il saluta cu "Inaltimea Ta!" A doua: -Nepotul meu e cardinal si cand intra intr-o casa toata lumea il saluta cu "Luminatia Ta!" A treia: -Nepotul meu e stripper si cand intra intr-o casa toate femeile exclama: "Dumnezeule!

06-10-2008 15:41:21
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Un copil de sase ani se chinuie sa apese soneria unei case dar nu ajunge pana acolo. Unui trecator i se face mila de el si apasa pe sonerie in locul lui. Raspunsul copilului il lasa, insa, perplex: - Nene, hai sa fugim repede, ca altfel mancam bataie.

06-10-2008 15:45:03
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Un discipol dintr-un templu Shaolin isi intreaba mentorul spiritual: - Intelepte si onorabile Maestre, ati putea se-mi spuneti care este diferenta dintre o perla si o femeie? Maestrul ii raspunde: - Diferenta, mic si umil nestiutor scarabeu, este ca perla poate fi 'insirata' din doua parti, iar femeia dintr-o singura parte!... Discipolul, confuz, insista: - Dar, Maestre, cu toata rusinea pentru a fi indraznit sa contrazic intelepciunea dumneavoastra himalaiana, trebuie sa va comunic faptul ca am auzit vorbindu-se despre femei care se lasa 'insirate' de pe ambele parti!... Cu un mic suras, Maestrul ii raspunde: - Atunci, nu este o femeie, ci este o perla!...

13-10-2008 11:30:30
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Un tanar recent casatorit nu stie ce sa faca in prima noapte cu sotia sa si se gandeste sa intrebe un doctor. - Dl doctor as vrea sa va intreb cu toata rusinea cum trebuie sa procedez sa fac dragoste cu sotia mea,.... Doctorul nu stie cum sa raspunda sa explice mai bine, dar uitanduse pe geam vede doi catei care se imperecheau si imediat i-a venit ideea,... - uite , hai aici langa mine si priveste pe geam cum cei doi catei fac dragoste, ceva de genul acesta fac si oameni, la care tanarul pleca fericit. Dupa 2 saptamani se intalneste pe strada cu doctorul si il intreaba: cum a fost? cum te-ai descurcat? - Dl doctor a fost minunat dar mai greu a fost sa-mi scot sotia in strada...

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (13-10-2008 11:31:34)


13-10-2008 11:31:04
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Doua mamici mergeau cu trenul impreuna cu copii lor: un baietel si o fetita. La un moment dat fetita stranuta. Baiatul ii raspunde "Noloc". Mamica fetei este incantata de politetea baiatului. Mai merg ce mai merg si fetita stranuta iarasi. Baietelul ii adreseaza un "Nolocel". Mamica fetei il lauda pe baietel ca e bine crescut si manierat. Dupa o vreme fetita stranuta iar, la care baiatul ii raspunde" culva mica, ai lacit"

13-10-2008 11:32:41
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
O doamna se duce sa faca cumparaturi si intra si la un magazin de palarii , probeaza foarte multe si vinzatorul dupa doua ore o intreaba , doamna nu va place nimic , nu va place nici un model ? Ba da asta imi place , cat costa ? Nu costa nimic doamna ! Cum adika ? Aceea este palaria cu care ati venit , este a dumneavoastra !!!

13-10-2008 14:17:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Sotia ii spune sotului : -- Draga , m-am dus la un hipnotizator care m-a invatat sa stau in fata oglinzii si sa repet "Nu ma doare capul " nu ma doare capul !!! Astfel am scapat de durerea de cap .Nu vrei sa te duci si tu , poate te ajuta sa-ti imbunatatesti " performantele sexuale " ? Sotul accepta si in prima seara inainte de a face dragoste sotul intra in baie dar sta cam mult ,dupa care vine si urmeza o seara minunata .A doua zi mai ceva ca in prima seara .In a treia seara sotia tare curioasa nu-l mai asteapta in pat ci merge la baie sta la usa si aude : -- Ea nu e sotia mea , ea nu e sotia mea !!!

13-10-2008 14:20:43
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Doi mosi stau pe o banca : deodata apare o blonda super pe alee ;zice unul catre celalalt : mai sa stii ca blonda asta moare dupa mine ! ma , zice celalalt de unde stii tu ? pai doar no sa moara innaintea mea tu nu vezi ce tanara e ?

13-10-2008 14:21:47
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Un tip foarte cochet sta la plaja , si observa ca este bronzat pe tot corpul cu exceptia zonelor intime . Se duce la mare si se ingroapa in nisip lasand afara partea care nu era bronzata . Doua batrane se plimba pe plaja si una observa ciudata excrescenta care iese din nisip ,sii zice celeilalte : Draga dar chiar ca nu exista dreptate pe lumea asta ! --- La 20 de ani ma intrigau , la 30 imi placeau , la 40 umblam dupa ele , la 50 plateam pentru ele , la 60 ma rugam , la 70 m-am resemnat in sfarsit fara ... Acum la 80 de ani , nenorocitele de ele cresc ca buruienele si eu nu ma mai pot apleca !!!

13-10-2008 14:22:32
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Baba sta pe terasa in balansoar , cu motanul GICA in brate si se gandeste ce repede i-a trecut viata !!! Dintr-o data apare zana buna sii zice : pentru ca ai dus o viata decenta acum pot sa-ti indeplinesc 3 dorinte !!! ---- Vreau sa fiu foarte bogata : bine zice zana sii transforma casa in palat si o umple de bani ! --- Vreau sa fiu tanara si frumoasa : bine si o face tanara si frumoasa !!! ---- Vreau sa-l transformi pe GICUTA intr-un barbat tanar si frumos : bine si-l transforma zana pe motan intr-un barbat superb !!! Baba ramane cu gura cascata cand il vede ce frumos e GICUTA al ei !!! Se uita si GICUTA la ea sii zice : ASA E CA-TI PARE RAU ACUMA CA M-AI CASTRAT ???

13-10-2008 14:24:20
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

P. Pan 63 a scris:

Da' de bancu'  asta ce zici :

    "Webmaster are 0 prieteni din care 0 cu poze."  ?....:D:D:D


     Nu. Bancu' e cam asa : webmaster are 0 prieteni din care 7 cu poze...he...he..


14-10-2008 09:43:04
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Un automobilist este oprit de un politist. Agentul ii spune ca a depasit limita de viteza, ii cere permisul si citeste: - Ooo... domnul Lucian Blaga. Poftiti carnetul inapoi si va rog sa ma scuzati. Soferul: - Dar ce s-a intamplat? Politistul: - Eeeeh... mai citim si noi!

14-10-2008 12:31:46
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
O masina se loveste brutal de o caruta. In urma accidentului calul si carutasul sunt raniti destul de grav. Politistul vine la fata locului si vazand calul chinuindu-se, intr-un acces de mila, il impusca. Apoi se indreapta catre carutas cu pistolul in mana si il intreaba: - Si dumneavoastra sunteti ranit? - Nu, nu! Doamne fereste, asa de bine nu m-am simtit niciodata!...

14-10-2008 12:32:17
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Luna de miere, el citeste ziarul in sufragerie. La un moment dat simte un miros puternic de ars.
- Iubito, gatesti sau calci?


24-01-2009 09:37:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Doriti sa vedeti zambetul enigmatic al Monei Lisa, fara sa vizitati Louvre-ul?
- ...?!
- Intrebati-va sotia, pe ce v-a cheltuit salariul...


24-01-2009 09:38:47
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Viaţa maritală e foarte frustrantă.
În primul an de căsătorie, bărbatul vorbeşte şi femeia ascultă.
În al doilea an, femeia vorbeşte şi bărbatul e cel care ascultă.
Începînd cu al treilea an, vorbesc amîndoi şi vecinii ascultă.


25-01-2009 14:48:58
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488
Legile lui Murphy:
Daca e verde si se agita, e biologie.
Daca miroase urat, e chimie.
Daca nu functioneaza, e fizica.
Daca e de neinteles, e matematica.
Daca nu are sens, e ori economie, ori psihologie.

Intrebare: Care este diferenta intre a te masturba si a face sex?
Raspuns: In principiu nici una, dar daca faci sex mai cunosti lume...




Logica e totul:
Bea Suc de portocale!
Pentru ca sucul de portocale inseamna sanatate
Sanatate inseamna Sport!
Sport inseamna viata !
Viata inseamna Bani!
Bani inseamna Femei!
Femei inseamna Sex!
Sex inseamna S.I.D.A !
S.I.D.A inseamna Moarte !
Nu mai bea SUC DE PORTOCALE ! Vrei sa mori? Mai bine bea O BERE!


Diferenta intre o femeie si o gaina:
- Gaina... sta linistita pe oua....



La Radio Erevan , un ascultator intreaba:
- Daca dragostea este vinul vietii, atunci ce este casatoria ?
Radio Erevan raspunde:
- Mahmureala de a doua zi dimineata !



Cum sa-i pui pe candidati in posturile potrivite :

Luati candidatii pe care vreti sa-i plasati si puneti-i intr-o camera in care se afla o masa si doua scaune. Lasati-i singuri doua ore, fara sa le dati nici o instructiune. Intoarceti-va dupa ce s-a scurs timpul, sa vedeti ce fac.
- daca au demontat masa, puneti-i la departamentul Inginerie
- daca numara mucurile de tigari din scrumiera, trimiteti-i la Financiar
- daca tipa si dau din maini, sunt buni la Productie
- daca vorbesc cu scaunele, un loc potrivit pentru ei ar fi la Personal
- daca nici macar nu ridica privirea cand intrati in camera, plasati-i la Serviciul Securitate
- daca incearca sa va spuna ca situatia nu este atat de proasta pe cat pare, trimiteti-i la marketing
- daca au plecat devreme, puneti-i la Vanzari
- daca dorm, au stofa de manageri.


Horoscopul pe luna urmatoare :

Sanatate: astrele iti surad.
Bani: astrele iti surad si mai tare.
Dragoste: astrele deja se caca pe ele de ras !


- Cum poti face fericit un barbat în pat?
- Mutand televizorul in dormitor.



- Care este deosebirea dintre un elvetian bogat si unul sarac?
- Cel sarac isi conduce singur Mercedesul.


O tigara scurteaza viata cu 2 minute. O sticla de bere scurteaza viata cu 4 minute.
Dar o zi de munca scurteaza viata cu 8 ore !!!


Definitia fidelitatii: lipsa ocaziilor favorabile.


Dumnezeu a facut lumea, a vazut ca este buna si s-a odihnit.
Dumnezeu a facut barbatul. A vazut ca era un lucru bun si s-a odihnit.
Dumnezeu a facut femeia...
De atunci nimeni nu mai are odihna.


Diferenta dintre erotism si perversiune:
- erotism este sa mangai femeia cu o pana;
- perversiune este s-o mangai cu toata gaina.


De curand, s-a constatat stiintific ca berea contine hormoni feminini. Demonstratia cercetatorilor care au lucrat la acest proiect a fost urmatoarea:
1. Am inceput sa ne ingrasam vizibil;
2. Vorbeam prea mult fara sa spunem nimic;
3. Am intampinat dificultati in a conduce corect;
4.. Ne era imposibil sa efectuam chiar cel mai simplu rationament;
5. Refuzam cu incapatanare sa recunoastem ca nu avem dreptate, chiar daca era evident;
6. Ca sa fie complet, mergeam la toaleta la fiecare 5 minute, si, in plus, impreuna!

O ZI BUNA !!!!


26-01-2009 22:37:11
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Tata, cum am am aparut eu pe lume?
- Mah, fiule, cred ca intr-o zi tot ai sa afli! Pai, eu si cu maica-ta intr-o zi am intrat intr-o camera de chat a Yahoo-ului. Am aranjat apoi o intalnire via e-mail cu maica-ta si ne-am intalnit intr-un internet cafe virtual. Ne-am strecurat intr-o camera privata, unde maica-ta a fost de acord cu un download din hard-ul meu. Imediat ce eram gata de upload, am descoperit ca nici unul dintre noi nu folosise firewall-ul si fiindca deja era prea tarziu sa dam delete, noua luni mai tarziu a aparut un mic popup binecuvintat care a tipat din toti rarunchii: You`ve got a date de contactle!


27-01-2009 09:43:10
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Intr-o dimineata, in drum spre serviciu, un evreu vede in statia de tramvai un domn bine facut si foarte bine imbracat. Prezenta lui il intriga. Un domn astfel imbracat nu se duce la serviciu la aceasta ora a diminetii; daca nu se duce, inseamna ca vine; de unde poate veni in zori de zi un domn astfel imbracat decat de la o dama; un domn bine vine de la o dama bine; la noi in cartier sunt trei curve: Natasa, care-i insa plecata la Leningrad, Rashela, dar de la ea vin chiar eu, si sotia mea. Sotia mea are trei amanti: directorul ei (firesc), directorul meu (normal) si pe un oarecare domn Abramovici.

- Buna dimineata, domnule Abramovici!
- Buna dimineata. Dar de unde ma cunoasteti?
- Simpla deductie.


27-01-2009 15:39:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Pai d-aia nu conduc "din umbra" evreii, ma chere: stiu ce si cum sa deduca ;), in timp ce noi ne hlizim la bancurile cu ei... :D:D:D

27-01-2009 17:59:17
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Sot si sotie la poarta Raiului. Sf. Petru le repartizează un bungalow pe o plaja insorita, langa o mare albastra, intr-o clima perfecta.
- Aveti teren de golf si tenis, piscina, si daca va e foame si n-aveti chef sa gatiti, puteti merge la oricare din barurile din apropiere. Totul e gratis. Sotul catre sotie:
- Ai vazut?... Daca nu erai tu cu taritzele tale, cu antioxidantii si fulgii de ovaz si fibrele vegetale.... puteam ajunge aici inca de acum 10 ani!

Ultima modificare facuta de Xtremul (28-01-2009 17:02:23)


28-01-2009 17:02:10
   
?? 2fast4you
Cont Sters

Inregistat: 19-01-2009
Mesaje: 2
1. Simptom: Picioare reci si umede.
Cauza: Paharul tau e înclinat sub un unghi incorect.
Solutie: Intoarce paharul; incearca sa faci astfel încât partea deschisa sa fie îndreptata în sus.

2. Simptom: Picioare calde si umede.
Cauza: Ei...asta e: te-ai pisat pe tine.
Solutie: Du-te si usuca-te la cea mai apropiata toaleta.

3. Simptom: Tejgheaua e din email alb.
Cauza: Inca nu ai iesit de la toaleta.
Solutie: Mai bine chemi ajutor.

4. Simptom: Nu mai vine berea pe care ai cerut-o de juma' de ora.
Cauza: Tejgheaua e în spatele tau.
Solutie: Intoarce-te; berea ta e cu siguranta acolo.

5. Simptom: Peretele din fata ta este plin de lumini.
Cauza: Probabil ai cazut pe spate.
Solutie: Pozitioneaza-ti corpul la 90 de grade de sol!

6. Simptom: Gura îti e plina de chistoace.
Cauza: Ai cazut cu nasul în scrumiera.
Solutie: Scoate-le afara si clateste-ti gura cu o dusca de gin tonic.

7. Simptom: Vederea tulbure.
Cauza: Te uiti printr-un pahar gol.
Solutie: Mai cere un rand din bautura ta preferata.

8. Simptom: Se deplaseaza solul sub picioarele tale!
Cauza: Doi bodyguarzi te scot afara din local.
Solutie: Intreaba-i cel putin unde te duc...

9. Simptom: Reflexii multiple ale unei fete te privesc din apa.
Cauza: Esti la WC, încercand sa vomiti.
Solutie: Baga-ti degetul în gât...

10. Simptom: Oamenii din jurul tau vorbesc si au un ecou misterios.
Cauza: Ti-ai pus paharul la ureche.
Solutie: Incteaza sa mai faci pe prostul...

11. Simptom: Ringul se cam deplaseaza, oamenii din jur sunt imbracati în alb, iar muzica e cam monotona.
Cauza: Esti intr-o ambulanta.
Solutie: Nu misca. Posibila coma alcoolica!

12. Simptom: Tatal tau are un aer cam ciudat, iar fratii te privesc perplex.
Cauza: Ai gresit casa.
Solutie: Intreaba-i daca nu cumva stiu unde e casa ta...

13. Simptom: Un spot enorm de discoteca te orbeste.
Cauza: Esti intins pe spate si s-a facut deja ziua.
Solutie: O cafea si o "picatura" mica, ca sa-ti revii...


25-02-2009 22:40:56
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Ion si Gheorghe se intalnesc la un colt de strada. Ion il intreaba pe Gheorghe:
- Unde meri, ma?
- Nu stiu! Da` tu unde meri, ma?
- Nu stiu!
- No, atunci hai p-aci ca-i mai aproape


27-02-2009 15:33:24
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Bula se duce la doctor si i se plinge:
- Doctore, sunt homosexual.
- Vai de mine... Si eu nici macar nu m-am pieptanat.


27-02-2009 15:33:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Era odata un cersetor care se aseza mereu langa o biserica pentru a cersi cu o palarie in mana. Intr-o zi vine cu doua palarii. Un enorias se apropie de el si-l intreaba:
- Domnule draga, de ce aveti doua palarii?
Cersetorul raspunde:
- Adevarul este ca mi-a mers atat de bine incat m-am hotarat sa-mi deschid o sucursala.


27-02-2009 15:34:31
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Unul beat intra intr-un bar si nervos striga:
- Va f*t pe toti din baru asta!
La care barmanul mangaindu-l pe brat:
- Draguta... vii pentru prima oara intr-un bar de homosexuali?...


27-02-2009 15:35:13
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Un avocat care a scos fata curata un cunoscut escroc, ii trimite acestuia o nota de plata cam umflata. Escrocul ii scrie inapoi:
- Domnule avocat, onorariul dumneavoastra este cam ridicat. Se pare ca ati uitat ca eu sunt sarlatanul nu dumneavoastra.


05-03-2009 15:02:45
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Consiliul local al orasului observa ca cel mai tare avocat din oras nu facuse niciodata o donatie in scop de caritate. Pentru a-l convinge sa o faca, primarul il chema la el in birou:
- Domnule avocat, am observat ca veniturile dumneavoastra anuale se ridica la peste 1.000.000 de dolari. Cu toate acestea, niciodata nu ati facut vreo donatie comunitatii...
- Daca tot ati cautat informatii despre mine, nu ati observat ca mama mea este bolnava, iar medicamentele de care are nevoie depasesc de cateva ori veniturile ei?
- Nu... raspunse primarul jenat.
- In al doilea rand, fratele meu, veteran de razboi, este condamnat intr-un scaun cu rotile si este orb.
Primarul incepu sa-si ceara scuze, dar fu intrerupt:
- In plus, sora mea a murit intr-un accident lasand orfani trei copii.
Umilit, primarul:
- Nu stiam, ma iertati...
Insa avocatul continua:
- Nu vad de ce v-as da dumneavoastra bani, daca nu le dau nici lor...


05-03-2009 15:03:29
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Un acuzat cam ingrijorat, ii promite avocatului sau 1000 de euro in plus, daca va scapa cu doar un an de detentie. Cand ii gratuleaza inculpatul avocatului sau, acesta ii raspunde: "Sa stiti ca am avut nevoie de multa putere de convingere sa va dea un an; idiotii astia chiar au vrut sa va lase liber"!

05-03-2009 15:04:38
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
O doamna in varsta monologheaza intr-un troleibuz, tintuind cu privirea un tanar :
- Tinerii din ziua de azi nu mai au nici pic de respect, sunt total lipsiti de educatie, de cei sapte ani de-acasa...
Tanarul suporta fara cracnire, insa la coborare, enervat, ii spune:
- tipa batrana!
- Nu va enervati doamna, intervine un batranel, ca si pe mine dupa 20 de ani ma striga tot "domnu' avocat".


05-03-2009 15:05:38
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
De 8 martie vine un inginer cu un buchet imens de trandafiri la director:
- Domn director, sa traiti, la multi ani, pentru dv. cel mai mare buchet de 8 martie !!!
- Ba tampitule, ai innebunit? De 8 martie se dau flori la femei... ce, am fata de femeie?
- Nu, domn director... da sunteti totusi cea mai mare c***a din institutie...

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (08-03-2009 12:46:29)


08-03-2009 12:45:58
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Se intalnesc doi conducatori ai unor intreprinderi falimentare. Unul ii spune celuilalt:
- Iti inchipui, de jumatate de an nu le dau salarii lucratorilor, iar ei tot vin la serviciu.
- Asculta, poate le pui si taxa la intrare...


08-03-2009 12:47:07
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Cica ursul mergea el agale prin padure si deodata vede pe melc
alergand..... sa rupa pamantul, nu alta.
- Ce faci melcule? Unde fugi asa?
- Ce sa fac, raspunde melcul, vine P.N.A.-ul sa ma aresteze !
- Pai de ce?
- Pai : eu am casa, tata casa, mama casa, sor' mea casa.... De asta.
Sta ursul, se gandeste putin si o rupe si el la fuga. Si fuge, si fuge ....... Se intalneste cu costarcul. Cocostarcul il intreaba:
- Ce faci ursule? De ce fugi asa?
- Ce sa fac, raspunde ursul, fug, ca s-ar putea sa ma cerceteze P.N.A.-ul !
- Pai de ce?
- Pai: eu am blana, tata blana, mama blana, sor' mea blana....... De asta.
Sta cocostarcul, se gandeste putin si o rupe si el la fuga. Si fuge si fuge si fuge... Se intalneste cu maimuta. Maimuta il intreaba:
- Ce faci cocostarcule? Unde fugi asa?
- Ce sa fac, raspunde cocostarcul, fug, ca s-ar putea sa vina P.N.A.-ul sa ma cerceteze !
- Pai de ce? Eu pe picior mare, sor-mea pe picior mare........
O rupe si maimuta la fuga. Si fuge, si fuge si fuge ...... se opreste deodata brusc si exclama:
-Da' eu de ce dracu fug ? Eu in curu'gol,tata in curu' gol,mama in curu' gol,sor'mea in curu' gol....


08-03-2009 12:47:57
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Un tip intra intr-un bar:
- O vodka, va rog.
Bea, apoi, soptit:
- Dar o fata aveti? as dori....
- Fete nu avem, dar daca insistati.... vi-l oferim pe john.
- Imi pare rau, dar eu nu sunt homosexual.
Pleaca.
Se intoarce peste o saptamana.
- O votka, va rog.
Bea, apoi:
- As dori si o fata, daca se poate...
- Fete nu avem dar vi-l oferim pe John.
- Nu sunt homosexual, dar daca altceva nu aveti...
accept. Dar sa nu stie nimeni, decat noi doi.
- Vor sti 7 oameni.
- Cum asa?
- Eu, dumneata, John si alti patru care trebuie sa-l tina pe John ca nici el nu e homosexual.


08-03-2009 12:48:47
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
-Ce are Brad Pitt prea scurt, Schwartzenegger prea lung, Madona nu are iar Papa nu-l prea foloseste?
-Numele de familie


08-03-2009 12:51:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
O soparla si un urs koala stateau intr-un copac, fumau marijuana. Soparlei i se face sete, coboara din copac si se duce la un rau sa bea apa. La rau, crocodilul vede soparla cam confuza si-i zice:
- Ce-i cu tine soparlo, ce esti asa de ametzita?
- Eeeee, io si koala fumam marijuana in copac.
Crocodilul se duce la copac si urca sa il certe pe koala; ajunge la koala, iar acesta uimit se uita la crocodil si-i zice:
- Cata apa ai baut, faaaaaa????!!


11-03-2009 09:13:22
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Un tip gonea pe autostrada cu mult peste viteza legala. Vazand girofarul unei masini de politie in oglinda, se gandeste: “Am o masina buna si pot sa dispar”. Asa ca accelereaza si urmarirea incepe.
Cand acul kilometrajului ajunge la capatul cursei, vazind ca totusi nu poate sa scape de politist, barbatul se gandeste ca ar fi mai bine sa renunte si trage pe dreapta.
Politistul se apropie de masina si spune:
- Asculta, baiete. Am avut o zi groaznica si vreau sa ajung acasa. Inventeaza o scuza buna ca sa te las sa pleci.
Tipul se gandeste putin si raspunde:
- Acum trei saptamani, sotia mea a plecat cu un politist. Cand te-am vazut in spatele masinii, am crezut ca vrei sa mi-o aduci inapoi!


11-03-2009 09:14:43
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Colectie completa de bancuri ardelenesti :D :


    In ajunul noptii nuntii, tinarul ungur asculta ultimele sfaturi ale
   tatalui sau:
       - Fiul meu, cind vei intra in camera, iti vei lua femeia in
   brate pentru ca un ungur e PUTERNIC.. Apoi, o arunci in scirba pe pat
   pentru ca un ungur e MANDRU. Apoi, te dezbraci la pielea goala
   pentru ca un ungur e FRUMOS.
       A doua zi, tatal il intreaba pe fiu ce s-a intimplat:
       - Am facut cum mi-ai spus tu, mi-am dus femeia in brate pina in
   camera, pentru ca un ungur e PUTERNIC, apoi am aruncat-o in scarba
   pe pat pentru ca un ungur e MANDRU.. M-am dezbracat ca sa ii arat ca
   un ungur e FRUMOS. Apoi m-am masturbat in fata ei ca sa ii arat ca
   un ungur e INDEPENDENT si AUTONOM!

         Clasa de maghiari la ora de limba romana.
       - Gyury, spune, te rog, o propozitie!
       - Duminica me duc la pedure.
       - Gyury draga, da nu-i bine.
       - Atunci nu me duc.

        Stiti cine a scris "O brad frumos"?
       - Un ungur, ca daca il scria un român, se intitula "Un brad frumos"..

        La aniversarea a 20 de ani de casatorie, un ungur cheama la el
   o familie de prieteni romani. La inceputul mesei, gazda tine un
   toast, incercand sa vorbeasca romaneste cat mai corect:
       - As vre se moltomesc lui Dumnezeu pentru cei doizeci ani
   petrecoti alaturi de sotia me.
       - Alaturi de sotia mea, il corecta prietenul roman.
       - Alaturi de sotia te numai de 4 ani.

       Seara, in Cluj, Janos si Pista ies de la carciuma, se aproprie
   un domn in fuga:
       - Va rog spuneti-mi unde e gara.
       Janos:
       - Noi nu stie.
       Domnul o ia la fuga pe strada, dezorientat.
       Pista:
       - Mai Janos , de ce nu spus la el unde gara? Pierde omu' trenul.
       Janos:
       - Lasa la el in plata Domnului, spune ca aici de 2000 de ani si
   nu stie unde gara.
     
         
       Judecatorul catre martor:
       - Ai vazut ca vecinul tau isi bate soacra?
       - Da domnule judecator.
       - Si de n-ai intervenit?
       - Pai, sa vedeti, la inceput am vrut sa intervin, dar cand am
   vazut ca o poate bate singur...

           Soacra isi invita ginerele la masa. Ginerele, desi
   suspicios, accepta invitatia. Pe masa, diferite salate, preparate
   din carne de pui, porc, cartofi vreo 3 feluri, deserturi, bere rece,
   vin, ... etc.
       La un moment dat soacra iese la bucatarie.
       Ginerele ia o bucatica de carne si i-o da pisicii, care dupa 2,
   3 crampe moare sub masa. Nervos tare, apuca o cratita goala si cand
   intra soacra ii trage una de o lasa lata pe jos.
       La care pisica de sub masa:
       - YEESSSSSSS!

       Ion si Maria gradinari... se trezira de dimineata sa plece la
   targ sa prinda loc pt taraba; incarca caruta cu varza si castraveti
   si pleaca. Pe drum Maria:
       - Ioane opreste un pic caruta, da-te jos si vino de ma pupa ca
   nu mai pot! Opreste Ion, se da jos o pupa pe Maria... si plecara iar
   la drum. Dupa 10 minute Maria:
       - Ioane, opreste caruta, da-te jos si vino de ma pupa ca nu mai
   pot!...
       - Marie, da esti nebuna! Nu mai prindem targul.
       - Hai repede Ioane, acu, acu, ca nu mai pot!
       Se da Ion jos si iar o pupa pe Maria.
       Dupa vreo 10 minute Maria incepe:
       - Ah Ioaneee, ah, opreste caruta si vino repede si ma pupa ca nu
   mai pot!
       Ion enervat:
       - Auzi fa Marie... da-te jos de pe castraveti si urca-te pe varza.

       Ion la Maria:
       - Tu, Marie, io tare m-as culca cu tine!
       - Ma, da nu se poate!
       - De ce?
       - Ca io-s lesbi!
       - LESBI! Da' aia ce-i?
       - Vezi tipa aia cu picioare lungi, tate mari, par fain?
       - Da.
       - Io cu aia m-as culca!
       Sta Ion.... mai sta... (se scarpina in cap) si zice:
       - Stii ce, Marie, si io-s lesbi.

       Ion termina facultatea de medicina si e repartizat intr-un sat.
   Acolo medicul batran il informeaza ca nu poate sta cu el prima
   saptamana (cum ar fi trebuit) si pleaca spunandu-i sa fie atent la
   ce face.. Se intoarce peste 7 zile si-l intreaba ce a facut. La care
   Ion ii spune:
       - Prima data a venit o baba ca o durea capul, asa ca i-am dat un
   calmant. A doua oara a venit un copil julit la genunchi, asa ca am
   curatat rana, am dezinfectat-o si l-am pansat. Vineri cand sa inchid
   cabinetul a venit Maria, a incuiat usa , s-a dezbracat si s-a intins
   pe masa spunandu-mi:
       - Ioane, nu am vazut barbat de trei luni!
       Medicul cu sufletul la gura il intreaba pe Ion:
       - Si ce-ai facut?
       - I-am pus picaturi in ochi!

       Maria si Leana discuta despre sotii lor:
       - Mario, Gheorghe al meu e impotent 100%!
       - Leano, Ion al meu e impotent 300%!
       - Cum asa?
       - A cazut prostul pe scari si si-a rupt si degetul si si-a
   muscat si limba!!!

        Intr-o noapte, Ion si Maria, proaspat casatoriti, stateau de
   vorba:
       - Ma, Ioane, spune drept, pe cine ai mai avut inaintea mea?
       - Pe Florica.
       - Numai pe ea?
       - Pe Veta, Maricica, Rozi... bla bla bla.
       - Sa stii ca sunt geloasa.
       - Lasa, mai bine ai fi multumita ca te-ai calificat in finala.


12-03-2009 18:43:51
   
Pagini:  1 2 3 4 5 ... 9    
Mergeti la