Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / "iubirea cea mare unica" versus "iubiri mici si repetate"    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
?? karmacoma
Cont Sters

Inregistat: 27-01-2006
Mesaje: 310
Se tot vorbeste despre dragostea cea mare, cea unica. Altii spun ca e o "telenovela" si ca iubirile sunt mici si repetate, ca fiecare iubire poate fi urmata de o alta cu aceeasi intensitate.

01-02-2006 20:10:43
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 22-01-2006
Mesaje: 106
Se spune ca e mai sanatos sa mananci putin si des.

01-02-2006 20:20:41
   
?? karmacoma
Cont Sters

Inregistat: 27-01-2006
Mesaje: 310

Zefli a scris:

Se spune ca e mai sanatos sa mananci putin si des.


perfect adevarat dar bunutza senzatia sa mananci pe foame atat cat sa te saturi...decat putin ramanand cu gandul la ce ai lasat in farfurie, nu?


01-02-2006 20:23:47
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 22-01-2006
Mesaje: 106
nu

01-02-2006 20:30:25
   
?? CrazyCool
Cont Sters

Inregistat: 19-12-2005
Mesaje: 15
Parerea mea? Oricum nu intereseaza pe nimeni :D
Mai multe iubiri mari si unice ;)

Ultima modificare facuta de CrazyCool (01-02-2006 23:49:52)


01-02-2006 23:47:27
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
depinde zic eu..dupa cit de mare ai sufletul......
si cit poate cuprinde.......
cred ca suma "celor mici " ar fi cit o iubire mare....
de ce iubiri mici si multe ? poate tocmai din cauza..ca nu a aparut inca iubirea cea mare..


02-02-2006 03:05:55
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
Nu avem oare senzatia - cel putin prima data - ca iubirea ce o purtam va dainui o vesnicie? Ca omul de linga noi va fi unicul? Apare prima deceptie... spunem ca nu o sa mai iubim niciodata cu aceeasi intensitate, dar.. surpriza!... si a doua oara va fi la fel de frumos, de unic, de vesnic...  Facem comnparatie intre oamenii care trec prin inima noastra.. si foarte rar cel de dinainte este mai bun ca cel de acum...
Putini avem sansa sa iubim si sa fim iubiti o singura data in viata.
Cred ca sintem vesnic in cautarea 'marii iubiri'... trecind prin 'iubiri mici si repetate'.

Ultima modificare facuta de fun-funny (03-02-2006 13:37:39)


03-02-2006 13:36:58
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 22-01-2006
Mesaje: 106
S-ar putea ca marea iubire sa fi trecut prin patul tau, dar daca tu te trezesti mereu langa altcineva, ce sa facem atunci ?

04-02-2006 01:46:22
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
"Toate iubirile sunt de fapt recapitulari a primei mari iubiri"
    Am citit-o demult, pe undeva, nu-mi mai amintesc unde si cine a scris-o...Da' io zic ca asa-i....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


04-02-2006 11:27:38
   
?? JadeGiant
Cont Sters

Inregistat: 28-01-2006
Mesaje: 40
Toate iubirile sunt utopice....oricat de fierbinte ar fi inceputul dupa "n" saptamani, luni, ani tot ajungi sa te intrebi ce mama dracului am vazut eu la el/ea.
Eu cred ca mai importanta este indragosteala decat iubirea.


04-02-2006 16:58:24
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
interesant...si daca nu ajungi sa te intrebi......dupa n saptamini...si nici dupa n+m luni  ce ai vazut la el...(ea)...inseamna ceva ?

04-02-2006 17:03:23
   
?? JadeGiant
Cont Sters

Inregistat: 28-01-2006
Mesaje: 40
intotdeauna ajungi la aceasta intrebare

04-02-2006 17:04:50
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
recunosc ca ma intreb asta :
.......cind ajung acasa..si descopar ca bluzita pe care tocmai am cumparat-o....nu mai imi vine asa bine ca in cabina de proba......


04-02-2006 17:16:34
   
?? MonteC42
Cont Sters

Inregistat: 06-01-2006
Mesaje: 146

JadeGiant a scris:

Toate iubirile sunt utopice....oricat de fierbinte ar fi inceputul dupa "n" saptamani, luni, ani tot ajungi sa te intrebi ce mama dracului am vazut eu la el/ea.
Eu cred ca mai importanta este indragosteala decat iubirea.

BA-TATA-BAaaaaaaa!!!!N`am nimic cu tine..........(daca nu ti`ai fi pus FESU` ala in cap erai.......MISTO!!!!;) )Ai ceva...........anisori!!!!!!!Tie si acu` iti place doar.........indragosteala????????:x :x Nu te`ai saturat de..........prestat????????ENEVOIE,TATA - MAI ALES- de IUBIRE!!!!!!!!Ai sa..........vezi!!!!!!!! ;) ;)


04-02-2006 17:24:16
   
?? JadeGiant
Cont Sters

Inregistat: 28-01-2006
Mesaje: 40

MonteC42 a scris:


JadeGiant a scris:

Toate iubirile sunt utopice....oricat de fierbinte ar fi inceputul dupa "n" saptamani, luni, ani tot ajungi sa te intrebi ce mama dracului am vazut eu la el/ea.
Eu cred ca mai importanta este indragosteala decat iubirea.

BA-TATA-BAaaaaaaa!!!!N`am nimic cu tine..........(daca nu ti`ai fi pus FESU` ala in cap erai.......MISTO!!!!;) )Ai ceva...........anisori!!!!!!!Tie si acu` iti place doar.........indragosteala????????:x :x Nu te`ai saturat de..........prestat????????ENEVOIE,TATA - MAI ALES- de IUBIRE!!!!!!!!Ai sa..........vezi!!!!!!!! ;) ;)

extraordinar....ai scos-o nu gluma si nici nu mai stiu ce sa-ti spun.
Da domnule MonteC42, ca sa ma iau dupa numarul de ani pana la urma ai dreptate. Esti imbucurator de stupid si tot zaci in dobitocia ta.
Tot legandu-va de profilele oamenilor tu si zmeul va completati de minune....pacat ca va lipseste creierul


04-02-2006 18:15:46
   
?? neru
Cont Sters

Inregistat: 14-08-2005
Mesaje: 231

karmacoma a scris:

Se tot vorbeste despre dragostea cea mare, cea unica. Altii spun ca e o "telenovela" si ca iubirile sunt mici si repetate, ca fiecare iubire poate fi urmata de o alta cu aceeasi intensitate.

doamne ce alambicata esti!..seamana mai degraba cu stilul lui ..da_si nu_..


04-02-2006 18:16:47
   
?? JadeGiant
Cont Sters

Inregistat: 28-01-2006
Mesaje: 40

da_si_nu a scris:

recunosc ca ma intreb asta :
.......cind ajung acasa..si descopar ca bluzita pe care tocmai am cumparat-o....nu mai imi vine asa bine ca in cabina de proba......

poate daca schimbi oglinda....

Ultima modificare facuta de JadeGiant (04-02-2006 18:25:33)


04-02-2006 18:25:02
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
oglinda vrajitoarei din alba ca zapada ?

04-02-2006 18:40:12
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
'Atunci cand cineva te iubeste ,el iti spune numele intr-un fel mai special.Stii ca numele tau este in sigurantza in gura lui."
                                                                               Billy,4ani
"Iubirea este atunci cand o fata pune parfum pe ea si un baiat pune apa de barbierit pe el si pe urma merg si incep sa se miroasa".
                                                                               Karl,5ani
"Iubirea este atunci cand mergi sa mananci si ii dai totzi cartofii tai prajitzi,fara sa ii ceri in schimb sa-ti dea cartofii lui".
                                                                              Chrissy,6ani
"Iubirea este o chestie care te face sa razi atunci cand esti obosit".
                                                                             Paul,4ani
"Iubirea este atunci cand mamica ii face cafea lui taticu si gusta intai ea din cafea,ca sa vada daca a nimerit-o bine".
                                                                            Danny,7ani
"Iubirea este atunci cand te sarutzi tot timpul.Pe urma,dupa ce ai obosit cu sarutatul,mai vrei inca sa fii impreuna si atunci incepi sa stai de vorba.Asa fac mama si cu tata,dar arata teribil cand incep sa se sarute!".
                                                                           Emily,8ani
"Iubirea este ceva care se afla in camera atunci cand deschizi cadourile de craciun si la un moment dat te opresti din despachetat si asculti cu atentie".
                                                                           Bobby,5 ani
"Daca vrei sa invetzi cum sa iubesti cel mai bine,potzi chiar sa incepi cu un prieten care nu-ti place deloc".
                                                                          Nikka,6ani
"Iubirea este cand ii spui unui baiat ca-ti place camasa lui si atunci el se imbraca cu ea in fiecare zi".
                                                                         Noelle,7ani
"Iubirea este atunci cand am avut concert de pian si eram pe scena si mi-era frica.Cand m-am uitat in sala,toata lumea se uita la mine si nu zicea nimic,dar l-am vazut pe taticu' zambind si facandu-mi cu mana.El era singurul care facea asa ceva,si atunci nu mi-a mai fost frica".
                                                                        Ana,8ani
"Mamica mea ma iubeste mai mult decat oricine.Pt ca ea ma saruta intotdeauna seara la culcare".
                                                                       Clare,5ani
"Iubirea este atunci cand mamica ii da lui taticu cea mai buna bucata din friptura de pui".
                                                                      Claudia,5ani
"Iubirea este atunci cand mama il vede pe tata cum este transpirat si nespalat dupa munca si totusi ii zice ca e mai frumos decat robert Redford".
                                                                     Chris,8ani
"Iubirea este atunci cand catzelusul vine si te linge pe fatza chiar daca l-ai lasat  singur toata ziua".
                                                                    Andreea,4ani 
  Cat e de simplu si cum stim noi maturii sa le complicam pe toate. :)


02-03-2006 21:09:19
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055
Adica o iubire lunga si odata (toata noaptea da' doar atat) vs mai multe iubiri mai scurte...Hmmmmmmm.....Prefer varianta a doua, sa nu uitam ca nimic nu e mai bun dimineata dupa o noapte de ... zbenguiala.

04-03-2006 01:54:09
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
dupa o noapte de zbenguiala ?
dar dupa citva ani de zbenguiala ?


13-10-2006 21:09:56
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

depinde zic eu..dupa cit de mare ai sufletul......
si cit poate cuprinde.......
cred ca suma "celor mici " ar fi cit o iubire mare....
de ce iubiri mici si multe ? poate tocmai din cauza..ca nu a aparut inca iubirea cea mare..

sau mai degraba pt. ca exista superficialitate sau schimbare contra naturii asa ca la tine,nu?


14-10-2006 15:52:18
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

fun-funny a scris:

Nu avem oare senzatia - cel putin prima data - ca iubirea ce o purtam va dainui o vesnicie? Ca omul de linga noi va fi unicul? Apare prima deceptie... spunem ca nu o sa mai iubim niciodata cu aceeasi intensitate, dar.. surpriza!... si a doua oara va fi la fel de frumos, de unic, de vesnic...  Facem comnparatie intre oamenii care trec prin inima noastra.. si foarte rar cel de dinainte este mai bun ca cel de acum...
Putini avem sansa sa iubim si sa fim iubiti o singura data in viata.
Cred ca sintem vesnic in cautarea 'marii iubiri'... trecind prin 'iubiri mici si repetate'.

asta se intampla daca ai noroc...si daca ai noroc trebuie sa te rogi ca el sa nu te paraseasca...iubirile mici si repetate se pot transforma usor in depravare...si atunci treci pe langa iubirea dorita ca un tren printr-o gara parasita... e de discutat atunci cand ai despre ce !


14-10-2006 15:55:51
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Sunt unica. Da, fiecare celula, fiecare molecula, fiecare atom din mine , actioneaza cu o intensitate, durata, rezistenta unice, specific numai mie. Aceleasi celule, molecule, atomi ale fiecaruia dintre noi, oamenii, au particularitatile lor specifice. Chiar daca aveam aceeasi formatie materiala, nimeni nu seamana cu nimeni, nu sunt doua persoane care reactioneaza la fel intr-un anumit moment la acelasi stimul. Sunt miliarde de feluri de reactii care particularizeaza miliarde de persoane. Si aceste miliarde de feluri se combina in functie de raportul invers proportional dintre intensitate, durata si rezistenta. In felul acesta se creeaza un echilibru, o sfera perfecta pe care si zeii au invidiat-o, pe care noi, oamenii, am numit-o IUBIRE.
Teoretic este perfect, dar nu am descoperit inca cum functioneaza in realitate.....
Stie cineva ?=)


06-05-2007 13:17:11
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
cred ca iubirea sau majoritatea sentimentelor si trairilor functioneaza la fel... Exista insa in fiecare individ acea capacitate unica de stapinire a emotiilor.. oricare ar fi ele... Cred ca aici sintem diferiti...
nu toti ne sinucidem pentru ca ne-a parasit iubita in armata.. nu toti dam cu cutitul cind ne supara cineva...


06-05-2007 17:17:35
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
asa este...si intre stele exista atractie si intre animale...iubirea exista ,se naste,creste si moare cu o lacrima...e raspunsul la tot ,cuprinsa intre cele doua punti Craciunul si Sarbatoarea Pastelui ...unde exista iubire exista si zambet si lacrima sau numai zambet sau numai lacrima...cred ca e insasi viata!
fun-funny a scris:

cred ca iubirea sau majoritatea sentimentelor si trairilor functioneaza la fel... Exista insa in fiecare individ acea capacitate unica de stapinire a emotiilor.. oricare ar fi ele... Cred ca aici sintem diferiti...
nu toti ne sinucidem pentru ca ne-a parasit iubita in armata.. nu toti dam cu cutitul cind ne supara cineva...


06-05-2007 17:26:07
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Iubirea nu e doar un zambet, nu e doar o floare, iubirea e un suflet
ranit si apoi vindecat de altul...
Iubirea trebuie invatata, incercata si experimentata... prima atingere
nu reprezinta niciodata expresia ei desavarsita...=)


06-05-2007 18:29:46
   
?? DODO-d
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
..imaginea primei iubiri e cea mai general emotionanta -prima iubire e aproape acceasi in toate tarile ,in toate caracterele ...nu este cea mai pasionata....


karmacoma a scris:

Se tot vorbeste despre dragostea cea mare, cea unica. Altii spun ca e o "telenovela" si ca iubirile sunt mici si repetate, ca fiecare iubire poate fi urmata de o alta cu aceeasi intensitate.


12-05-2007 01:39:01
   
?? DODO-d
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
"Dragostea la 40 ani e mai puternica decat cea de la 14, mai pur decat cea de la 25 si mai intensa decat cea de la 30 ani. .."

DODO-d a scris:

..imaginea primei iubiri e cea mai general emotionanta -prima iubire e aproape acceasi in toate tarile ,in toate caracterele ...nu este cea mai pasionata....


karmacoma a scris:

Se tot vorbeste despre dragostea cea mare, cea unica. Altii spun ca e o "telenovela" si ca iubirile sunt mici si repetate, ca fiecare iubire poate fi urmata de o alta cu aceeasi intensitate.


12-05-2007 01:48:16
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

JadeGiant a scris:

Toate iubirile sunt utopice....oricat de fierbinte ar fi inceputul dupa "n" saptamani, luni, ani tot ajungi sa te intrebi ce mama dracului am vazut eu la el/ea.
Eu cred ca mai importanta este indragosteala decat iubirea.


Este adevarat, intr-un anumit fel, pentru ca iubirea este un joc. Un joc (cooperativ) extraordinar, care aduce satisfactii superbe celor care il joaca asa cum se cuvine si care au norocul sa isi gaseasca un partener la fel de... talentat, sa zicem. Tot atat de mare este desigur si nemultumirea celui caruia, dintr-un motiv sau altul, a participat la un joc nereusit. Si cum nimeni nu ne invata la timp ce este dragostea, in marea majoritate a cazurilor prima dragoste lasa un gust amar, caruia avem a-i face fata fiecare dupa cum ne taie capul.


15-02-2008 17:51:07
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Fiecare om trebuie sa fie liber, chiar daca este angrenat intr-o legatura de scurta, lunga durata, e firesc sa gandim , comunicam, miscam asa cum simtim si ne este firea. Daca exista comunicare si 'interese' comune, acel feeling care te apropie este ok, altminteri orice incercare de a tine pe cineva langa tine prin orice mijloace fie ele financiare (asta e in top in ziua de azi), nu duce la nimic decat la pierdere de timp. Daca lasi gelozia, invidia sa-ti intre in suflet atunci o sa-ti plangi amar zilele.

18-02-2008 03:00:16
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
cand te indragostesti nu ai de unde sa stii pt cat timp...nimeni nu pleaca la"drum" cu gandul ca va iubi 3 luni ...ci viceversa ...acesta e omul... ce simt acum nu seama na cu nimic din ce am trait ...:)
   cu cat ai mai multe experiente" in materie"...incepi sa devii din ce in ce mai sceptic;)


18-02-2008 11:37:16
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

kamin a scris:

cand te indragostesti nu ai de unde sa stii pt cat timp...nimeni nu pleaca la"drum" cu gandul ca va iubi 3 luni ...ci viceversa ...acesta e omul... ce simt acum nu seama na cu nimic din ce am trait ...:)
   cu cat ai mai multe experiente" in materie"...incepi sa devii din ce in ce mai sceptic;)

Oare?
eu spun ca te face mai puternic...inveti cite ceva din fiecare relatie...=)


18-02-2008 12:41:45
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
da! inveti sa pierzi cu demnitate ;)

18-02-2008 15:21:57
   
?? george_p
Cont Sters

Inregistat: 17-02-2008
Mesaje: 8

kamin a scris:

da! inveti sa pierzi cu demnitate ;)

nu ! incepi sa-ti accepti caderile cu capul sus si ochii larg deschisi ;)


18-02-2008 16:19:26
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

kamin a scris:

da! inveti sa pierzi cu demnitate ;)

De ce neaparat sa pierzi?...in jocul iubirii amindoi au de castigat...parerea mea...pentru ca orice iubire inseamna ceva nou..si asta insemana
ca tu trebuie sa fii obisnuita cu tot...sa vrei mai mult de la viata si sa nu te opresti dintr-o data si sa zici...stop...!!!
mai departe nu am puterea sa merg...=(
Stii cum se spune?..."iubirea iti da aripi iubirea te omoara"..
Iubirea vine fara sa te intrebe nu prea mai conteaza restu'... poti sa fi pe cele mai inalte culmi sau in cele mai adanci prapastii...oricum ar fi iubirea e un sentiment suprem si de fiecare data cand iubim e ca si cum ar fi prima oara....asha ca intra in jocul iubirii ca sa nu pierzi jocul vietii...=)
E asa de frumos,sa ai pe cineva sa te iubeasca,sa aiba grija de tine,sa se gandeasca la tine,sa aiba nevoie de tine,in care sa ai incredere si in care sa te poti baza,e ceva nemaipomenit,nu te simti singura deloc,chiar daca poate in jurul tau nu ai pe nimeni altcineva,dar ai iubirea,si daca ai iubirea esti fericita !!!!
Kamin,iti doresc sa gasesti barbatul a carei inima sa faca bum numai pentru tine!!!=)


18-02-2008 16:20:20
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:


Kamin,iti doresc sa gasesti barbatul a carei inima sa faca bum numai pentru tine!!!=)


Kamin, eu nu iti doresc asa ceva, ci doar sa iubesti pana la a uita de tine.


19-02-2008 00:42:28
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:


Kamin,iti doresc sa gasesti barbatul a carei inima sa faca bum numai pentru tine!!!=)


Kamin, eu nu iti doresc asa ceva, ci doar sa iubesti pana la a uita de tine.



eu imi doresc sa se implineasca ambele urari!:) va sarut! :)


19-02-2008 22:56:55
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

kamin a scris:


alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:


Kamin,iti doresc sa gasesti barbatul a carei inima sa faca bum numai pentru tine!!!=)


Kamin, eu nu iti doresc asa ceva, ci doar sa iubesti pana la a uita de tine.



eu imi doresc sa se implineasca ambele urari!:) va sarut! :)

Stiu draga mea...toti ne dorim asta...=)


19-02-2008 23:16:37
   
?? Edmond30
Cont Sters

Inregistat: 19-02-2008
Mesaje: 42
A iubi nu inseamna sa ii dai un cadou sau sa ii faci
persoanei de langa tine ceva care sa zica "Wow",conteaza
foarte mult cat de mult suflet ai pus in acele lucruri care
doresti sa le tina minte.
Cand iubesti timpul trece fara sa il simti,asa cum este si in
viata cand ti se intmpla un lucru deosebit,de aceea trebuie
sa profiti de fiecare secunda,minut,ora,saptamana,luna,an
ca si cum ar fi ultima clipa.Iubirea este unica pana in
momentul in care intervine despartirea pentru ca nu stii ce
sa faci,te gandesti in acele momente de groaza la toate
momentele petrecute impreuna si chiar daca ai vrea sa se mai repete esti sigur sau sigura ca nu se va mai intampla...,dar oricum iubirea este unica si merita traita....!!!!


21-02-2008 22:29:33
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123
Cand spui iubire te gandesti la inima....care este un barometru foarte sensibil al realitatii,este o poarta catre cele mai profunde,stabile dar si inefabile parti ale fiintei noastre.Daca am fi mai atenti cu ceilalti,mai prezenti mai buni,mai putin speriati si stresati,am realiza cu adevarat cand iubim pt.ca fara sa ne dam seama devenim mai buni si mai fericiti!!!

22-02-2008 05:14:47
   
?? sorin_1964
Cont Sters

Inregistat: 13-12-2007
Mesaje: 3
Iubeste barbatul care iti spune ca esti ''frumoasa'' si nu ''sexy''. Iubeste barbatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind.Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii kiar dak nu esti aranjata. Caruia ii este indiferent dak pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si kt de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste ..si cu siguranta k... te va iubi mereu...

22-02-2008 10:16:13
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Hai, bre, ma lasi?... :D:D am incheiat citatul si mai deschid, inca... asa ceva "nu se iegzista", parol... cel mult tot o muiere, undercover...

Ultima modificare facuta de SandieShaw (22-02-2008 13:54:31)


22-02-2008 13:54:07
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

SandieShaw a scris:

Hai, bre, ma lasi?... :D:D am incheiat citatul si mai deschid, inca... asa ceva "nu se iegzista", parol... cel mult tot o muiere, undercover...


LOL! ...Sandie, acum mi-am dat seama: eu am inceput sa ma indragostesc de tine inca de mult, zau! :)


22-02-2008 13:58:19
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

sorin_1964 a scris:

Iubeste barbatul care iti spune ca esti ''frumoasa'' si nu ''sexy''. Iubeste barbatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind.Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii kiar dak nu esti aranjata. Caruia ii este indiferent dak pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si kt de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste ..si cu siguranta k... te va iubi mereu...


Teoretic, asa ar putea parea, desi eu i-as spune idolatrizare, nicidecum dragoste unui asemenea sentiment. Iubesc insa si altii, mai plini de nerv, sa zicem. Si, apropo de ce-si doresc femeile, adevarul e ca idolatrizare nu-si doresc. Desi, ce-i drept, pana la proba contrarie, unele ar putea sa-si imagineze ca si-ar dori.


22-02-2008 14:02:21
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

alintatura a scris:


SandieShaw a scris:

Hai, bre, ma lasi?... :D:D am incheiat citatul si mai deschid, inca... asa ceva "nu se iegzista", parol... cel mult tot o muiere, undercover...


LOL! ...Sandie, acum mi-am dat seama: eu am inceput sa ma indragostesc de tine inca de mult, zau! :)


Daca nu e o iubire d-aia mica si repetitiva... e in ordine, eu merg pe principul "think big"... asa se potriveste mai bine cu mustata si pernuta din spatele prohabului.. :D:D


22-02-2008 14:06:26
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Iar se cam bat cimpii offtopic in nuantze idolatro-lesby... ;)

Io vin si zic doar, on: "Iubirile mici, mijlocii si dese - cheia marilor succese" !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (22-02-2008 14:09:02)


22-02-2008 14:08:20
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

Iar se cam bat cimpii offtopic in nuantze idolatro-lesby... ;)

Io vin si zic doar, on: "Iubirile mici, mijlocii si dese - cheia marilor succese" !!! :D:D


ok... kama cheri, si eu tot un IMM vreau... :D:D


22-02-2008 14:16:20
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
k ;) (de la kama)

Ultima modificare facuta de Xtremul (22-02-2008 15:02:09)


22-02-2008 14:23:59
   
?? viccraft
Cont Sters

Inregistat: 25-07-2007
Mesaje: 144

sorin_1964 a scris:

Iubeste barbatul care iti spune ca esti ''frumoasa'' si nu ''sexy''. Iubeste barbatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind.Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii kiar dak nu esti aranjata. Caruia ii este indiferent dak pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si kt de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste ..si cu siguranta k... te va iubi mereu...


Sorine, imi pare rau ca trebuie sa iti spun, dar femeile nu suporta barbatii lacrimogeni.
Pentru femei, Fat-Frumos este cel care "asigura" fericirea. El trebuie sa fie bogat, ca sa ofere un "trai decent", inteligent, pentru ca sa mentina bunastarea "cuplului", frumos, pentru ca sa te poti "afisa cu el" si loial, pentru ca sa fie sigura ca nu-i pleaca "bunastarea" cand ii e lumea mai draga.
Pentru "iubire" e bun grajdarul, laptarul, gunoierul. De ce? Pentru ca ei, fiind mai din topor, sunt si mai duri, mai autoritari cu femeile. Iar majoritatea femeilor vor sa fie conduse.
Vezi diferenta intre "Vrei sa mergem la o cafea?" si "Hai la cafea!". Prima intrebare e enervanta pentru femei, pentru ca esti indecis, iar ea nu vrea sa ia decizii, mai ales ca nu vrea sa "arate" ca-i place sau nu de tine.
Spune-i "Hai la cafea!". Esti decis, stii ce vrei, esti autoritar. Ea o sa rasufle usurata: daca-i place de tine, o sa vina, daca nu, o sa spuna ca are o treaba, dar NU e pusa in situatia de a spune ca NU VREA. E o bila alba pentru tine. Esti "simpatic".
Si nu le spune tu femeilor pe cine sa iubeasca. O sa-l "iubeasca" pe cel care face pe dos fata de ce ai zis tu, doar ca sa-ti faca in ciuda.


22-02-2008 14:39:37
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la