Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Bancuri / Stii sigur ca esti roman daca    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? karmacoma
Cont Sters

Inregistat: 27-01-2006
Mesaje: 310
* tot ce maninci are gust de ceapa si usturoi

* incerci sa reciclezi ambalajele de la flori, hirtia de la cadouri si, bineinteles, folia de aluminiu

* stai linga cele mai mari doua valize din aeroport

* ajungi la petreceri cu una, doua ore intirziere si ti se pare normal


* dupa ce mergi la cineva in vizita, la plecare mai stai o ora in fata usii la povesti

* parintii tai nu arunca niciodata nimic si, daca reusesti sa arunci ceva la gunoi, apare in mod misterios inapoi

* ai perdele de dantela

* ai fata de masa din macrame

* ai covoare care acopera fiecare centimetru din casa ta

* mama ta iti spune ca esti slab, chiar daca ai 110 kg

* mama recicleaza pahare de plastic, farfurii din carton si pungile de la sandwichuri, spalindu-le

* folosesti sacosele primite la cumparaturi, pe post de pungi de gunoi

* raftul tau din bucatarie este plin de borcane de gem, varietati de recipiente de plastic si sticla

* cind gatesti, nu folosesti ustensile de cintarit

* nu poti pleca in calatorii decit daca te conduc macar 5 persoane la autobuz, tren sau aeroport

* suni interurban numai dupa ora 8 PM

* parintii te suna si intreaba daca ai mincat, chiar daca e miezul noptii

* parintii nu realizeaza ca tehnologia s-a imbunatatit si, cind suna in strainatate, urla la telefon

* ai cuverturi uzate pe canapea ca sa nu se murdareasca tapiteria

* nu cunosti mai mult de jumatate din invitatii de la nunta ta

* ai vazut pamintul din interiorul unui WC din tren, in mers

* copilul tau poarta caciulita si 3 pulovere in septembrie, desi sint 25 de grade afara

* porti palton din septembrie pina in mai

* daca vezi pe cineva in pantaloni scurti in decembrie, zici ca e nebun, desi sint 20 de grade afara

* crezi ca "urda", "mamaliga", "parizer", "telemea" sint feluri internationale de mincare

* cind vin straini la tine in vizita, te distrezi dindu-le cea mai tare tuica din casa... si cind reusesc sa bea un pahar le mai torni

* cind ai musafiri si ii intrebi daca mai servesc si ei spun ca "NU", la tine inseamna ca "DA"


21-02-2006 21:38:26
   
?? mishu35
Cont Sters

Inregistat: 27-03-2005
Mesaje: 92
da. la capitolul reciclat mai putem adauga si pampershii. la propriu am vazut funii intregi de astfel de "rufe" prin oras. aa, si utilizarea tampoanelor igienice in loc de scutece de unica folosintza.

07-03-2006 09:39:56
   
?? Slayer_
Cont Sters

Inregistat: 16-04-2005
Mesaje: 44
Romanii la olimpiada.
In prima zi au luat o medalie.
A doua zi au mai luat una.
A treia zi i-au prins.


14-03-2006 11:43:03
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2005
Mesaje: 243
ION SI GHIURI prieteni buni.Vine Ghiuri in vizita la Ion si il gaseste cu barda cioplind un lemn.Ghiuri zice ;hai noroc Ioane,o bere ceva?Ion: ce ati avut cu Gheorghe Doja?Ghiuri:lasa mai aia a fost demult.Ion: nu stiu eu acum am aflat.

24-03-2006 11:01:02
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Romani construiesc cel mai performant avion din lume.Americani dau toti banii din tara si reusesc sa cumpere avionul si trimit pe cei mai experimentati piloti sa-l piloteze.

Se urca pilotii in avion si decoleaza. Dupa 5 min cade aripa stanga.

Pilotii se uita in manualul de instructiuni si acolo scrie:'daca va cazut aripa stanga apasati butonul verde'.

Pilotii apasa butonul verde si aripa zzzzz creste la loc.Dupa 15 min cade aripa dreapta.

Pilotii se uita in manualul de instructiuni si acolo scrie:'daca va cazut aripa dreapta apasati butonul albastru'.Pilotii apasa butonul albastru si aripa zzzzz creste la loc.Dupa 30 min cade coada avionului.Pilotii se uita in manualul de instructiuni si acolo scrie:'daca va cazut coada apasati butonul galben'.Pilotii apasa butonul galben si se aude in castiaca va cazut coada si ati apasat butonul galben repetati dupa noi:Tatal nostru care esti in ceruri.....


12-05-2007 00:33:37
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
O romanca la produs in Italia e acostata noaptea de un client. El: Cat e scurtul?? Ea: 50 Euro. O baga in masina ii da 100 euro si isi face treaba. A doua noapte, figura se repeta...a treia noapte la fel... In a cincea noapte...fata se uita cam nedumerita la el si il intreaba: Auzi..dar tu de unde esti ca ai o figura cunoscuta. El: Din Romania Ea: Ce coincidenta..si eu la fel..dar de unde din Romania??? El: Din Maneciu. Ea: Ce coincidentza..si eu la fel... EL: Coincidentza o laie, mi-a dat tactu 500 de euro pentru tine dar mi-a zis sa nu ti-i dau pe toti odata sa nu ii cheltui.....

04-03-2008 14:10:38
   
Pagini: 1    
Mergeti la