Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Vreau sa-mi fac noi prieteni !    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193
Acesta este noul meu subiect care cu voia dv. doresc sa-l deschid pe acest site de matrimoniale.

Daca pana acum inca nu am reusit sa am o prietena ,inseamna ca ceva este in neregula ; ce-o fi oare nu stiu, dar astept sa-mi spuneti voi de ce inca nu am reusit .
Despre fete ce pot sa spun: pretentii cu carul , cauta doar tipi cu bani si muschi sa le satisfaca cele mai fanteziste cerinte ,dar ele ce ofera in schimb?
In afara de sex ,ca este plin acest site de "prestari servicii" in rest doar vorbe desarte si promisiuni false de cele mai multe ori.

Sunt mirat sa vad daca intradevar mai exista si persoane serioase care sa susina ceea ce afirma atunci cand scriu ceva aici ,si nu sunt doar cuvinte impozante care sa descrie doar falsitatea de a obtine ceva fara sa fie intradevar real .Astazi este foarte greu sa faci diferenta intre persoane sincere si cele care scriu doar asa ca nu au ce face si se gandesc ca poate reusesc sa atraga atentia cuiva scriind doar pentru distractie sau din lipsa de alte activitati .

In speranta ca, cei care v-or citi aceste randuri i-mi v-or scrie sincer ,astept sa ii cunosc si tot ce pot sa le spun este ca ,dupa ce ma v-or cunoaste ,i-si v-or schimba parerea despre cel care se afla in spatele acestor randuri scrise.

Un Paste fericit ,Sarbatori fericite ,si implinirea tuturor dorintelor !!!


17-04-2006 02:24:27
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193
Ce cred eu despre femei este ca sunt lase ,fricoase,blonde si se ascund dupa deget atunci cand cineva le curteaza crezand precum strutul ca daca baga capul in nisip nu le mai vede nimeni ! Lasand la o parte vorba ca "nu e vina ei ca sa nascut femeie" tare curios sunt sa aflu ce o fi in capul lor atunci cand cineva le scrie si ele nu raspund sau daca o fac scriu atat de putin incat ma face sa cred ca motivul pentru care o fac este sa nu cumva sa faca basicute la degetele atunci cand tasteaza sau sunt prietene bune cu Marea cucoana Lenea !

A venit si timpul cand si baietii vor sa fie curtati de fete ,nu de alta dar ne-ar place si noua sa vedem cum a-ti fi voi in locul nostru ,incercand sa ne abordati si noi sa va tratam cu indiferenta !
Atunci sa vedem ce a-ti face voi cand noi baietii am fi indiferenti la mesajele voastre si sa raspundem numai cu N-AM CHEF ,NU POT ,NU VREAU ,SUNT PREA PLICTISIT, CAUTA PE ALTUL CA MA STRESEZI,etc
Voi cum a-ti reactiona la aceste mesaje atunci cand persoana dorita va trateaza astfel ?

Scrieti-mi sa aflu si eu cum este sa fiti voi in pielea noastra de baieti !


23-04-2006 21:14:58
   
?? luckyluck3
Cont Sters

Inregistat: 20-06-2005
Mesaje: 25
vezi tu , cristi, rolul biblic a unei perechi e ,, sa creasca si sa se inmulteasca"!
numai ca, in timp, toate astea au capatat un alt nume :IUBIRE!
care, de cele mai multe ori, e total aiurea inteleasa, dar si mai aiurea pusa in practica!
avem exemple de mari iubiri , de-a lungul vremurilor, nu e cazul sa la mai amintesc acum!
in timpurile noastre insa, iubirea e mai simpla: CATI BANI AI IN CONT?
AI CASA TA sau stai cu parintii?
si tot asa , criteriile dupa care sunt alesi barbatii sunt din ce in ce mai mercantile!
e adevarat ca este un criteriu esential: POSIBILITATEA DE A INTRETINE O FAMILIE!
dar oare nu trebuie sa fie doi? si in cazul in care mascul da semna de impotenta financiara, nu mai are dreptul sa fie iubit?
totul se reduce la BANI?
vreau sa cred ca nu, dar s-ar parea ca parerea mea nu are rasunet si in randul reprezentantelor sexului frumos!


24-04-2006 11:05:18
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193

luckyluck3 a scris:

vezi tu , cristi, rolul biblic a unei perechi e ,, sa creasca si sa se inmulteasca"!
numai ca, in timp, toate astea au capatat un alt nume :IUBIRE!
care, de cele mai multe ori, e total aiurea inteleasa, dar si mai aiurea pusa in practica!
avem exemple de mari iubiri , de-a lungul vremurilor, nu e cazul sa la mai amintesc acum!
in timpurile noastre insa, iubirea e mai simpla: CATI BANI AI IN CONT?
AI CASA TA sau stai cu parintii?
si tot asa , criteriile dupa care sunt alesi barbatii sunt din ce in ce mai mercantile!
e adevarat ca este un criteriu esential: POSIBILITATEA DE A INTRETINE O FAMILIE!
dar oare nu trebuie sa fie doi? si in cazul in care mascul da semna de impotenta financiara, nu mai are dreptul sa fie iubit?
totul se reduce la BANI?
vreau sa cred ca nu, dar s-ar parea ca parerea mea nu are rasunet si in randul reprezentantelor sexului frumos!


unde era filozoful insurat ,care este in limba dupa femei ,si vine aici sa ne dea lectii de viata ;apropo esti prea disperat dupa femei si aste se simte !
..sotia ce parere are ca tu zburzi liber pe aici dupa femei ?


30-04-2006 16:08:47
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193
Pentru fetele singure care doresc sa ma cunoasca ,le recomand sa nu bage in seama tot ce scriu eu aici ,pentru ca baronul Munchhausen , este mic copil pe langa mine ,si de aceea va atentionez:NU PUNETI BOTUL !!!

In speranta ca a-ti inteles mesajul vreau sa va conving ca merit sa fiu iubit de voi, si prima care va reusii sa ma contacteze ii promit ca va avea o aventura cum nici o minte omeneasca nu si-o poate inchipui ,deci daca aveti curajul sa-mi scrieti personal voi face cu fiecare dintre voi exact ce va trece acum prin minte cand cititi aceste randuri si probabil ganditi ca nu stiu cine sunteti cu adevarat in viata ;asa ca nu va mai ascundeti dupa deget ,pentru ca va provoc acolo unde aveti voi zona aceea a corpului cea mai intima ,care provoaca cele mai erotice si perverse trairi si anume cerebelul vostru ahtiat dupa barbatii bine si cu bani !!!

Daca va tine barbatia pe care nu o aveti intre picioare ,haide  sa o punem amandoi in pat ..de o cina romantica in dormitorul tau ,pentru ca al meu este ocupat de fostele iubite ,adica este bantuit de amintirile lor !!!

Te astept pe tine care acum citesti ce am scris (doar daca esti femeie)!!!

Ultima modificare facuta de Cristi28Dj (01-05-2006 21:37:06)


30-04-2006 16:21:55
   
?? luckyluck3
Cont Sters

Inregistat: 20-06-2005
Mesaje: 25
cristinel, baiatule, ceea ce am scris acolo era parerea mea personala, nu te obliga nimeni sa fii de acord.
de asemeni nu esti obligat sa fii marlan si prost crescut!
din intamplare nu zburd liber, nu mai pot fi liber acum!
in schimb tu le oferi femeilor o ,,aventura cum nici o minte omeneasca" nu poate inchipui!
doar o minte de GAINA , ca a ta!
apropo, se scrie ,, REUSI" fara doi de i,  iar dormitorul tau este bantuit de sperma rezultata ca urmare a nenumaratelor labe pe care le-ai facut uitandu-te dupa femeile altora, si nu de amintirile fostelor.
poate doar de fantasmele unei minti intunecate de laba!
si , se scrie MULLHAUSEN, mai pune si tu mana pe o carte din cand in cand,
apropo barbatii bine SI CU BANI, ca tine , nu poarta haine de 2 lei , bazarisme si chinezarii ieftine!
mai incearca!!!!!!
looser!!!

Ultima modificare facuta de luckyluck3 (01-05-2006 12:08:22)


01-05-2006 12:04:46
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
E  "Munchhausen", prietene....
No offence, numa'   sa ma bag si io in seama...:D:D:D
  In topic, dupa cum trateaza subiectul amicul Cristi28Dj, titlul corect ar fi trebuit sa fie :"Vreau sa-mi fac noi prietene", nu ".....prieteni". In alta ordine de idei, cu atitudinea manifestata in tema si stil, ma indoiesc ca va reusi...:(:(:(


01-05-2006 12:49:09
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Cristi28Dj a scris:

si de aceea va atentionez:NU PUNETI BOTUL !!!

Daca atentionarea preopinentului va sperie ori va taie elanul, cautati-ma ! Din partea mea, nici o restrictie !!! :D:D:D


01-05-2006 12:51:39
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193

luckyluck3 a scris:

cristinel, baiatule, ceea ce am scris acolo era parerea mea personala, nu te obliga nimeni sa fii de acord.
de asemeni nu esti obligat sa fii marlan si prost crescut!
din intamplare nu zburd liber, nu mai pot fi liber acum!
in schimb tu le oferi femeilor o ,,aventura cum nici o minte omeneasca" nu poate inchipui!
doar o minte de GAINA , ca a ta!
apropo, se scrie ,, REUSI" fara doi de i,  iar dormitorul tau este bantuit de sperma rezultata ca urmare a nenumaratelor labe pe care le-ai facut uitandu-te dupa femeile altora, si nu de amintirile fostelor.
poate doar de fantasmele unei minti intunecate de laba!
si , se scrie MULLHAUSEN, mai pune si tu mana pe o carte din cand in cand,
apropo barbatii bine SI CU BANI, ca tine , nu poarta haine de 2 lei , bazarisme si chinezarii ieftine!
mai incearca!!!!!!
looser!!!


...daca eu am minte de gaina si tu te cobori la ea ,inseamna ca esti un cocos fraier care cotcodaceste prea mult si cand e abordat se ascunde dupa fundul gainii !
...apropo`s de laba ,cred ca tu ai fost facut din ea la betie si proiectat pe tavan ,de unde te-a carat o musca in vagin ,si probabil cand te-ai nascut ,te-a scapat cineva din brate !!!
mai ai frati pe acasa?


01-05-2006 21:35:25
   
?? Thumper
Cont Sters

Inregistat: 10-06-2005
Mesaje: 2
Boyz, puneti mina pe o gramatica de liceu, ca mie una nu mi se scoala deloc la texte de genul "In speranta ca, cei care v-or citi aceste randuri i-mi v-or scrie sincer ,astept sa ii cunosc si tot ce pot sa le spun este ca ,dupa ce ma v-or cunoaste ,i-si v-or schimba parerea despre cel care se afla in spatele acestor randuri scrise.". Holy shit, cit or fi cotizat babacii tai sa-ti dea bacul?

02-05-2006 00:21:49
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Ei, au si ei dreptate, gramatica nu se mai studiaza in liceu, ci doar in gimnaziu, cum s-o mai tina minte... dar sa nu disperam... peste zece ani, cind gramatica limbii romane va fi materie de examinare eliminatorie pt accesul la gradinita.... atunci ma tem ca n-o sa mai inteleg nimic pe forum...
Thumper... daca te uiti un cot mai sus, la chat, vei vedea ca duci dorul cratimelor... puse cit de aiurea ar fi, sa fie macar...


02-05-2006 02:19:37
   
?? mishu35
Cont Sters

Inregistat: 27-03-2005
Mesaje: 92
nashpa. dupa multe razboaie vulgare ca urmare pline de vulgaritatzi urmeaza si unul elevat? al limbilor corecte adicatelea? :(. pls lady"s lasatzi pa alde dogs of war sa-si faca jobul la tv la ora 5 si revenitzi la mood-ul anilor "70. ca oferte e destule. corecte sau (si) incorecte dpdv morfologic etimologic ortopedic si de punctuatzie. :) si pana la urma are fo importantza avand in vdr scopul propus? nu te ezciteaza textul din cauza de crasa lipsa de neuron?... ce problem, vba cuiva e lacu plin de oferte. o fi ezistand si cerere pt ceea ce ofera agramaticalicosii.

02-05-2006 16:56:06
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
Lasa Mishulica ca au dreptate fetele! N-or fi chiar toti "gramatici" dar nici sa scrie sa nu priceapa altii decat vagi urme din ideile lor nu e bine! :( Iar razboaiele astea forumistice sunt deja obisnuinta, ce mai conteaza unul!? ;)

02-05-2006 19:05:46
   
crinadolce
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-05-2006
Mesaje: 5
Si eu vreau sa-mi fac prieteni !...si poate-mi gasesc si-un iubit, nu ?...

03-05-2006 02:52:21
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Thumper a scris:

Boyz, puneti mina pe o gramatica de liceu, ca mie una nu mi se scoala deloc la texte de genul

Papusha, in cazul asta intra pe saitul lui Pruteanu, o sa ai orgasm la fiecare postare !...:D:D:D


03-05-2006 11:24:27
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

Thumper a scris:

Boyz, puneti mina pe o gramatica de liceu, ca mie una nu mi se scoala deloc la texte de genul "In speranta ca, cei care v-or citi aceste randuri i-mi v-or scrie sincer ,astept sa ii cunosc si tot ce pot sa le spun este ca ,dupa ce ma v-or cunoaste ,i-si v-or schimba parerea despre cel care se afla in spatele acestor randuri scrise.". Holy shit, cit or fi cotizat babacii tai sa-ti dea bacul?

Zau ca iau cate o gramatica in fiecare mana si tin una intre dinti, numai sa vad in direct cum si ce ti se scoala! ;) :D Dar, cred ca, in general, ai dreptate!

Ultima modificare facuta de vaics (03-05-2006 15:04:01)


03-05-2006 15:03:14
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2005
Mesaje: 559
Da, si eu sunt de acord cu vaics!
Thumper, te rog, spune-ne ce nu ti se scoala ?


08-05-2006 03:06:04
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193

mishu35 a scris:

nashpa. dupa multe razboaie vulgare ca urmare pline de vulgaritatzi urmeaza si unul elevat? al limbilor corecte adicatelea? :(. pls lady"s lasatzi pa alde dogs of war sa-si faca jobul la tv la ora 5 si revenitzi la mood-ul anilor "70. ca oferte e destule. corecte sau (si) incorecte dpdv morfologic etimologic ortopedic si de punctuatzie. :) si pana la urma are fo importantza avand in vdr scopul propus? nu te ezciteaza textul din cauza de crasa lipsa de neuron?... ce problem, vba cuiva e lacu plin de oferte. o fi ezistand si cerere pt ceea ce ofera agramaticalicosii.

nu discutam cu persoanele invizibile !!! dupa ce iti pui poza ,mai vorbim;unii inca nu stiu ca eu gresesc intentionat cand scriu ,tocmai ca sa mai iritam cate unul ca ei !


08-05-2006 23:15:15
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193

vaics a scris:

Lasa Mishulica ca au dreptate fetele! N-or fi chiar toti "gramatici" dar nici sa scrie sa nu priceapa altii decat vagi urme din ideile lor nu e bine! :( Iar razboaiele astea forumistice sunt deja obisnuinta, ce mai conteaza unul!? ;)

...sotia stie ce cauti pe aici ?


08-05-2006 23:16:55
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193

crinadolce a scris:

Si eu vreau sa-mi fac prieteni !...si poate-mi gasesc si-un iubit, nu ?...

..pune-ti o poza ca altfel nu te baga nimeni in seama !...si mai vorbim!


08-05-2006 23:18:30
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Cristi28Dj a scris:


mishu35 a scris:

nashpa. dupa multe razboaie vulgare ca urmare pline de vulgaritatzi urmeaza si unul elevat? al limbilor corecte adicatelea? :(. pls lady"s lasatzi pa alde dogs of war sa-si faca jobul la tv la ora 5 si revenitzi la mood-ul anilor "70. ca oferte e destule. corecte sau (si) incorecte dpdv morfologic etimologic ortopedic si de punctuatzie. :) si pana la urma are fo importantza avand in vdr scopul propus? nu te ezciteaza textul din cauza de crasa lipsa de neuron?... ce problem, vba cuiva e lacu plin de oferte. o fi ezistand si cerere pt ceea ce ofera agramaticalicosii.

nu discutam cu persoanele invizibile !!! dupa ce iti pui poza ,mai vorbim;unii inca nu stiu ca eu gresesc intentionat cand scriu ,tocmai ca sa mai iritam cate unul ca ei !


Ei, Cristi draga, in cazul asta ne-ai dus pe toti de nas.... pina mai ieri as fi putut jura ca la tine ignoranta si stingacia sint involuntare....


09-05-2006 00:17:39
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Cristi28Dj a scris:


vaics a scris:

Lasa Mishulica ca au dreptate fetele! N-or fi chiar toti "gramatici" dar nici sa scrie sa nu priceapa altii decat vagi urme din ideile lor nu e bine! :( Iar razboaiele astea forumistice sunt deja obisnuinta, ce mai conteaza unul!? ;)

...sotia stie ce cauti pe aici ?


Dar tu, Cristi, ca esti burlac, stii ce cauti pe aici?


09-05-2006 00:19:28
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Aiurea, nu generaliza, pentru "bagatul in seama" esentiale sint calitatea ideilor, observatiilor, textelor, umorul, spontaneitatea postarilor si nu in ultimul rind o prezenta constanta pe forum... poza e asa, cam 0,5 din impresia artistica, iti da un oarece confort psihologic in dialog....

09-05-2006 00:25:32
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
crezi SS? Eu stiu cel putin o persoana fara idei, observatii, texte, umor etc etc dar cu o prezenta constanta (as numi-o agasanta) pe forum, cu poza... tare bagata in sema...:x

12-05-2006 02:28:39
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
ei, funny, dear, mai incercam o varianta de tipul: bate seaua sa priceapa....

12-05-2006 03:11:42
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
ehe, cite shei s-au batut sau peticit pe aici.. si iapa tot iapa...

12-05-2006 03:13:11
   
XA poeta
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-05-2006
Mesaje: 109
"Without friends no one would choose to live, though he had all other goods..."

13-05-2006 19:11:58
   
?? michaelis
Cont Sters

Inregistat: 09-05-2006
Mesaje: 1
caut pe cineva din sb poate stiti?

16-05-2006 18:50:13
   
?? aly70
Cont Sters

Inregistat: 08-05-2006
Mesaje: 12

Cristi28Dj a scris:


crinadolce a scris:

Si eu vreau sa-mi fac prieteni !...si poate-mi gasesc si-un iubit, nu ?...

..pune-ti o poza ca altfel nu te baga nimeni in seama !...si mai vorbim!


daca tu ai pus o poza esti bagat in seama sau altundeva?


16-05-2006 20:11:03
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
hmmmm! egzact! nimeni nu va baga_n seama! nici aici, nici altundeva! :rolleyes: :|

17-05-2006 02:24:59
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

Cristi28Dj a scris:

Acesta este noul meu subiect care cu voia dv. doresc sa-l deschid pe acest site de matrimoniale.

Daca pana acum inca nu am reusit sa am o prietena ,inseamna ca ceva este in neregula ; ce-o fi oare nu stiu, dar astept sa-mi spuneti voi de ce inca nu am reusit .
Despre fete ce pot sa spun: pretentii cu carul , cauta doar tipi cu bani si muschi sa le satisfaca cele mai fanteziste cerinte ,dar ele ce ofera in schimb?
In afara de sex ,ca este plin acest site de "prestari servicii" in rest doar vorbe desarte si promisiuni false de cele mai multe ori.

Sunt mirat sa vad daca intradevar mai exista si persoane serioase care sa susina ceea ce afirma atunci cand scriu ceva aici ,si nu sunt doar cuvinte impozante care sa descrie doar falsitatea de a obtine ceva fara sa fie intradevar real .Astazi este foarte greu sa faci diferenta intre persoane sincere si cele care scriu doar asa ca nu au ce face si se gandesc ca poate reusesc sa atraga atentia cuiva scriind doar pentru distractie sau din lipsa de alte activitati .

In speranta ca, cei care v-or citi aceste randuri i-mi v-or scrie sincer ,astept sa ii cunosc si tot ce pot sa le spun este ca ,dupa ce ma v-or cunoaste ,i-si v-or schimba parerea despre cel care se afla in spatele acestor randuri scrise.

Un Paste fericit ,Sarbatori fericite ,si implinirea tuturor dorintelor !!!

mai baiatule !daca vi cu idei de genul asta si sperante de doi lei apuca-te sa-ti petreci timpul altfel...lasa net-ul pt. cei care stiu cu ce se manaca asa ceva...


17-05-2006 13:34:05
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

Cristi28Dj a scris:

Ce cred eu despre femei este ca sunt lase ,fricoase,blonde si se ascund dupa deget atunci cand cineva le curteaza crezand precum strutul ca daca baga capul in nisip nu le mai vede nimeni ! Lasand la o parte vorba ca "nu e vina ei ca sa nascut femeie" tare curios sunt sa aflu ce o fi in capul lor atunci cand cineva le scrie si ele nu raspund sau daca o fac scriu atat de putin incat ma face sa cred ca motivul pentru care o fac este sa nu cumva sa faca basicute la degetele atunci cand tasteaza sau sunt prietene bune cu Marea cucoana Lenea !

A venit si timpul cand si baietii vor sa fie curtati de fete ,nu de alta dar ne-ar place si noua sa vedem cum a-ti fi voi in locul nostru ,incercand sa ne abordati si noi sa va tratam cu indiferenta !
Atunci sa vedem ce a-ti face voi cand noi baietii am fi indiferenti la mesajele voastre si sa raspundem numai cu N-AM CHEF ,NU POT ,NU VREAU ,SUNT PREA PLICTISIT, CAUTA PE ALTUL CA MA STRESEZI,etc
Voi cum a-ti reactiona la aceste mesaje atunci cand persoana dorita va trateaza astfel ?

Scrieti-mi sa aflu si eu cum este sa fiti voi in pielea noastra de baieti !

tipu' crede-ma ! daca fetele ar banui macar ca e ceva de capul tau te-ar aborda...daca ai fi si un tip cool te-ar asalta pur si simplu.Impaca-te cu ideea ca esti varza si vb. cuiva de pe aici lasa pretentiile si multumeste-te cu ce ai...


17-05-2006 13:36:28
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

luckyluck3 a scris:

vezi tu , cristi, rolul biblic a unei perechi e ,, sa creasca si sa se inmulteasca"!
numai ca, in timp, toate astea au capatat un alt nume :IUBIRE!
care, de cele mai multe ori, e total aiurea inteleasa, dar si mai aiurea pusa in practica!
avem exemple de mari iubiri , de-a lungul vremurilor, nu e cazul sa la mai amintesc acum!
in timpurile noastre insa, iubirea e mai simpla: CATI BANI AI IN CONT?
AI CASA TA sau stai cu parintii?
si tot asa , criteriile dupa care sunt alesi barbatii sunt din ce in ce mai mercantile!
e adevarat ca este un criteriu esential: POSIBILITATEA DE A INTRETINE O FAMILIE!
dar oare nu trebuie sa fie doi? si in cazul in care mascul da semna de impotenta financiara, nu mai are dreptul sa fie iubit?
totul se reduce la BANI?
vreau sa cred ca nu, dar s-ar parea ca parerea mea nu are rasunet si in randul reprezentantelor sexului frumos!

AI MENTALITATE DE LOOSER !!!cine stie...!


17-05-2006 13:37:47
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

Cristi28Dj a scris:

Pentru fetele singure care doresc sa ma cunoasca ,le recomand sa nu bage in seama tot ce scriu eu aici ,pentru ca baronul Munchhausen , este mic copil pe langa mine ,si de aceea va atentionez:NU PUNETI BOTUL !!!

In speranta ca a-ti inteles mesajul vreau sa va conving ca merit sa fiu iubit de voi, si prima care va reusii sa ma contacteze ii promit ca va avea o aventura cum nici o minte omeneasca nu si-o poate inchipui ,deci daca aveti curajul sa-mi scrieti personal voi face cu fiecare dintre voi exact ce va trece acum prin minte cand cititi aceste randuri si probabil ganditi ca nu stiu cine sunteti cu adevarat in viata ;asa ca nu va mai ascundeti dupa deget ,pentru ca va provoc acolo unde aveti voi zona aceea a corpului cea mai intima ,care provoaca cele mai erotice si perverse trairi si anume cerebelul vostru ahtiat dupa barbatii bine si cu bani !!!

Daca va tine barbatia pe care nu o aveti intre picioare ,haide  sa o punem amandoi in pat ..de o cina romantica in dormitorul tau ,pentru ca al meu este ocupat de fostele iubite ,adica este bantuit de amintirile lor !!!

Te astept pe tine care acum citesti ce am scris (doar daca esti femeie)!!!

baiatu' ,mars de aici ca faci de ras stirpea barbateasca !


17-05-2006 13:39:06
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

P. Pan 63 a scris:


Cristi28Dj a scris:

si de aceea va atentionez:NU PUNETI BOTUL !!!

Daca atentionarea preopinentului va sperie ori va taie elanul, cautati-ma ! Din partea mea, nici o restrictie !!! :D:D:D

bate cuba barbate!:)


17-05-2006 13:40:26
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

Cristi28Dj a scris:


crinadolce a scris:

Si eu vreau sa-mi fac prieteni !...si poate-mi gasesc si-un iubit, nu ?...

..pune-ti o poza ca altfel nu te baga nimeni in seama !...si mai vorbim!

ba ! esti dobitoc de-a dreptul ! te baga in seama o tipa e drept ca nu direct(sau poate chiar asta te-a deranjat)si te ridici cu pretentii?vb. aia capra raioasa si coada saltata.PUAH !


17-05-2006 13:44:29
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
si cine te tine? fa_i! (prietenii aia dupe care plangi! ca sa aiba , la o adica si cine te ...plimba! :D:D:D

Ultima modificare facuta de andreeas74 (17-05-2006 22:52:02)


17-05-2006 22:51:46
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193

andreeas74 a scris:

hmmmm! egzact! nimeni nu va baga_n seama! nici aici, nici altundeva! :rolleyes: :|

...in primul rand era vorba de mine ; in al doilea rand la varsta dv nu prea mi-as permite sa comentez fara sa fiu casatorit ;iar in al treilea rand eu nu sunt barbat ,sunt tanar asa ca nu faceti confuzii grave!!!


18-05-2006 22:16:02
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193

fi-a-mea a scris:


Cristi28Dj a scris:


crinadolce a scris:

Si eu vreau sa-mi fac prieteni !...si poate-mi gasesc si-un iubit, nu ?...

..pune-ti o poza ca altfel nu te baga nimeni in seama !...si mai vorbim!

ba ! esti dobitoc de-a dreptul ! te baga in seama o tipa e drept ca nu direct(sau poate chiar asta te-a deranjat)si te ridici cu pretentii?vb. aia capra raioasa si coada saltata.PUAH !


...Ba ,sa-i spui cui vrei tu ...,nu mie ,si vorba ta; daca eram dobitoc ,sigur gaseam o magarita dar cum viata e de-a dreptul pur si simplu nu a fost sa fie ,BA !!!


18-05-2006 22:20:15
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193

andreeas74 a scris:

si cine te tine? fa_i! (prietenii aia dupe care plangi! ca sa aiba , la o adica si cine te ...plimba! :D:D:D


...nisipul clepsidrei nu devine timp in cadere ,ci doar masoara trecerea timpului !
Unii din noi nu mai stiu ce inseamna gluma ;mai destindeti-va ca sunteti prea stresati !!!


18-05-2006 22:25:24
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193

fi-a-mea a scris:


Cristi28Dj a scris:

Pentru fetele singure care doresc sa ma cunoasca ,le recomand sa nu bage in seama tot ce scriu eu aici ,pentru ca baronul Munchhausen , este mic copil pe langa mine ,si de aceea va atentionez:NU PUNETI BOTUL !!!

In speranta ca a-ti inteles mesajul vreau sa va conving ca merit sa fiu iubit de voi, si prima care va reusii sa ma contacteze ii promit ca va avea o aventura cum nici o minte omeneasca nu si-o poate inchipui ,deci daca aveti curajul sa-mi scrieti personal voi face cu fiecare dintre voi exact ce va trece acum prin minte cand cititi aceste randuri si probabil ganditi ca nu stiu cine sunteti cu adevarat in viata ;asa ca nu va mai ascundeti dupa deget ,pentru ca va provoc acolo unde aveti voi zona aceea a corpului cea mai intima ,care provoaca cele mai erotice si perverse trairi si anume cerebelul vostru ahtiat dupa barbatii bine si cu bani !!!

Daca va tine barbatia pe care nu o aveti intre picioare ,haide  sa o punem amandoi in pat ..de o cina romantica in dormitorul tau ,pentru ca al meu este ocupat de fostele iubite ,adica este bantuit de amintirile lor !!!

Te astept pe tine care acum citesti ce am scris (doar daca esti femeie)!!!

baiatu' ,mars de aici ca faci de ras stirpea barbateasca !

Daca TU reprezinti interesele barbatilor ex tunc sau ex nunc trebuie sa tii cont de erga omnes inainte sa afirmi ceea ce deja ai facut (verba volant scripta manent !)
ECCE HOMO !


18-05-2006 22:30:45
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193

SandieShaw a scris:


Cristi28Dj a scris:


mishu35 a scris:

nashpa. dupa multe razboaie vulgare ca urmare pline de vulgaritatzi urmeaza si unul elevat? al limbilor corecte adicatelea? :(. pls lady"s lasatzi pa alde dogs of war sa-si faca jobul la tv la ora 5 si revenitzi la mood-ul anilor "70. ca oferte e destule. corecte sau (si) incorecte dpdv morfologic etimologic ortopedic si de punctuatzie. :) si pana la urma are fo importantza avand in vdr scopul propus? nu te ezciteaza textul din cauza de crasa lipsa de neuron?... ce problem, vba cuiva e lacu plin de oferte. o fi ezistand si cerere pt ceea ce ofera agramaticalicosii.

nu discutam cu persoanele invizibile !!! dupa ce iti pui poza ,mai vorbim;unii inca nu stiu ca eu gresesc intentionat cand scriu ,tocmai ca sa mai iritam cate unul ca ei !


Ei, Cristi draga, in cazul asta ne-ai dus pe toti de nas.... pina mai ieri as fi putut jura ca la tine ignoranta si stingacia sint involuntare....

...cand un adult intra cu bocancii in viata copiilor crezand ca ii ajuta inseamna ca noi tinerii care scriem pe aici suntem foarte fericiti ca adultii se baga in intimitatea noastra in loc sa faca lucruri specifice varstei lor ;DACA SUNTETI ATAT DE BUNI ,DE CE NU CONCURATI LA CATEGORIA VOASTRA DE VARSTA !!!(NOI TINERII AVEM ,SI NOI LUMEA NOASTRA )


18-05-2006 22:36:19
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143

Cristi28Dj a scris:


SandieShaw a scris:


Ei, Cristi draga, in cazul asta ne-ai dus pe toti de nas.... pina mai ieri as fi putut jura ca la tine ignoranta si stingacia sint involuntare....

...cand un adult intra cu bocancii in viata copiilor crezand ca ii ajuta inseamna ca noi tinerii care scriem pe aici suntem foarte fericiti ca adultii se baga in intimitatea noastra in loc sa faca lucruri specifice varstei lor ;DACA SUNTETI ATAT DE BUNI ,DE CE NU CONCURATI LA CATEGORIA VOASTRA DE VARSTA !!!(NOI TINERII AVEM ,SI NOI LUMEA NOASTRA )


:D :D :D :D


18-05-2006 22:38:28
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143

Cristi28Dj a scris:


andreeas74 a scris:

si cine te tine? fa_i! (prietenii aia dupe care plangi! ca sa aiba , la o adica si cine te ...plimba! :D:D:D


...nisipul clepsidrei nu devine timp in cadere ,ci doar masoara trecerea timpului !
Unii din noi nu mai stiu ce inseamna gluma ;mai destindeti-va ca sunteti prea stresati !!!


:D :D :D :D


18-05-2006 22:39:12
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193

SandieShaw a scris:


Cristi28Dj a scris:


vaics a scris:

Lasa Mishulica ca au dreptate fetele! N-or fi chiar toti "gramatici" dar nici sa scrie sa nu priceapa altii decat vagi urme din ideile lor nu e bine! :( Iar razboaiele astea forumistice sunt deja obisnuinta, ce mai conteaza unul!? ;)

...sotia stie ce cauti pe aici ?


Dar tu, Cristi, ca esti burlac, stii ce cauti pe aici?

...STIU CE VREAU SA GASESC ,CA DE CAUTAT AU ALTII GRIJA SA O FACA IN LOCUL MEU si ma si mir atunci ce mai caut "PE AICI" ?


18-05-2006 22:39:40
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193

SandieShaw a scris:

Aiurea, nu generaliza, pentru "bagatul in seama" esentiale sint calitatea ideilor, observatiilor, textelor, umorul, spontaneitatea postarilor si nu in ultimul rind o prezenta constanta pe forum... poza e asa, cam 0,5 din impresia artistica, iti da un oarece confort psihologic in dialog....


...esentiale in viata unui om ,rectific PRIMORDIALE  sunt doua lucruri:
- Mediul
- Educatia
...nu poza conta ,ci imaginea celui din poza care contribuie in procent destul de mare la formarea unei pareri despre persoana respectiva!!!


18-05-2006 22:43:15
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193

SandieShaw a scris:

ei, funny, dear, mai incercam o varianta de tipul: bate seaua sa priceapa....

...alianta celui ce vrea sa creeze impresia ca este superior ;din start o dati in bara ;la 40 si ceva de ani ,sa vin sa scriu tinerilor sub 29 de ani impresiile mele de om cu scaun la cap ,ee ceva deosebit ; nu era mai bine daca erati profesoara?


18-05-2006 22:46:29
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193

fi-a-mea a scris:


Cristi28Dj a scris:

Acesta este noul meu subiect care cu voia dv. doresc sa-l deschid pe acest site de matrimoniale.

Daca pana acum inca nu am reusit sa am o prietena ,inseamna ca ceva este in neregula ; ce-o fi oare nu stiu, dar astept sa-mi spuneti voi de ce inca nu am reusit .
Despre fete ce pot sa spun: pretentii cu carul , cauta doar tipi cu bani si muschi sa le satisfaca cele mai fanteziste cerinte ,dar ele ce ofera in schimb?
In afara de sex ,ca este plin acest site de "prestari servicii" in rest doar vorbe desarte si promisiuni false de cele mai multe ori.

Sunt mirat sa vad daca intradevar mai exista si persoane serioase care sa susina ceea ce afirma atunci cand scriu ceva aici ,si nu sunt doar cuvinte impozante care sa descrie doar falsitatea de a obtine ceva fara sa fie intradevar real .Astazi este foarte greu sa faci diferenta intre persoane sincere si cele care scriu doar asa ca nu au ce face si se gandesc ca poate reusesc sa atraga atentia cuiva scriind doar pentru distractie sau din lipsa de alte activitati .

In speranta ca, cei care v-or citi aceste randuri i-mi v-or scrie sincer ,astept sa ii cunosc si tot ce pot sa le spun este ca ,dupa ce ma v-or cunoaste ,i-si v-or schimba parerea despre cel care se afla in spatele acestor randuri scrise.

Un Paste fericit ,Sarbatori fericite ,si implinirea tuturor dorintelor !!!

mai baiatule !daca vi cu idei de genul asta si sperante de doi lei apuca-te sa-ti petreci timpul altfel...lasa net-ul pt. cei care stiu cu ce se manaca asa ceva...

...ia spune-ne tu smart guy ,cu se mananca asa ceva ?


18-05-2006 22:53:30
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

Cristi28Dj a scris:

...in primul rand era vorba de mine ; in al doilea rand la varsta dv nu prea mi-as permite sa comentez fara sa fiu casatorit ; iar in al treilea rand eu nu sunt barbat ,sunt tanar asa ca nu faceti confuzii grave!!!

Gura pacatosului adevar graieste! :D


18-05-2006 23:06:22
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Cristi28Dj a scris:


SandieShaw a scris:

ei, funny, dear, mai incercam o varianta de tipul: bate seaua sa priceapa....

...alianta celui ce vrea sa creeze impresia ca este superior ;din start o dati in bara ;la 40 si ceva de ani ,sa vin sa scriu tinerilor sub 29 de ani impresiile mele de om cu scaun la cap ,ee ceva deosebit ; nu era mai bine daca erati profesoara?


Cristi, baiete, n-o sa-ti tin isonul.... ar fi si greu... esti total dezarmonios... elegia pe ruine nu se ma executa de la Grigore Alexandrescu (ala cu "Boul si vitelul").. dar daca ti-ai pus tu in minte sa revigorezi genul, da-i bataie, fa-o dara cu un dram de noima si minte... iti spune asta o rabdatoare si toleranta "profa" de literatura


18-05-2006 23:11:39
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la