Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / Hai sa invatzam sa fim mai oameni!    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
Salutare LION!
N-am ce sa ma bag in problemele voastre,dar imi pare rau ca nu ramai.Esti unul dintre cei respectabili de pe chat de cand cunosc eu site-ul asta.


07-03-2005 18:01:22
   
?? Rosallina
Cont Sters

Inregistat: 30-01-2005
Mesaje: 385
lion, esti pt mine un OM SPecial
Daca nu vei posta  pe acest chat , te voi intelege
daca vei gasi de cuviintza sa ierti ceea ce te-a suparat,,numai tu vei decide
Ma simt mai "bogata sufleteste" cand imi esti prin preajma si  te felicit pt felul tau cu totul si cu totul SPECIAL..Stii ca mi-ai intrat la suflet!
Numai bine iti urez si multe bucurii! Administratorul e si el om si sper sa va intelege-ti curand!


07-03-2005 18:14:47
   
?? Rosallina
Cont Sters

Inregistat: 30-01-2005
Mesaje: 385
cu cat suntem mai individualisti cu atat mai rau pt noi toti,,,hai sa fim mai oameni,,am involuat la asta si ne va fi si mai rau,,,ne vom invatza copii sa  fie ca niste roboti,,,fara sentimente, fara simtiri,,chipurile sunt inutile si menite sa te faci de ras...Cat de cruzi putem oare deveni..tot incercand sa razbim in "jungla" care se numeste societate???
incercati sa fiti mai oamneni! ...,nu e greu!,,nu va fie teama ca sunteti luati de fraieri,,,adevaratii fraieri sunt cei mediocriii, incapabili de  a intelege profunzimile umane.


08-03-2005 22:52:59
   
?? giulio
Cont Sters

Inregistat: 14-01-2005
Mesaje: 177
LEGEA MEA:Esti om cu mine,sunt om cu tine!Versiunea:Lasa-ma ca sa te las.

08-03-2005 23:41:30
   
?? LIONHEART
Cont Sters

Inregistat: 09-02-2005
Mesaje: 17
Hellooo again prieteni...am si eu o vorba.,.,.mai de ardelean ce sunt.,..chiar daca stau in Buc...dar e o vorba sfanta si o respect intocmai ;)
"Nu las nici o fapta nerasplatita in viata mea...fie ea buna sau rea".
Iar cand e vorba de atac la persoana mea sau a celor dragi mie..cu atat mai mult... :[
Va doresc o noapte frumoasa in continuare tuturor,prietenii mei...si de ce nu???chiar si dusmanilor....care nu au minte ;)
Ciaooo :)


10-03-2005 04:15:43
   
ed
Barbat

Administrator

Inregistat: 09-03-2005
Mesaje: 150

LIONHEART a scris:

Hellooo again prieteni...am si eu o vorba.,.,.mai de ardelean ce sunt.,..chiar daca stau in Buc...dar e o vorba sfanta si o respect intocmai ;)
"Nu las nici o fapta nerasplatita in viata mea...fie ea buna sau rea".
Iar cand e vorba de atac la persoana mea sau a celor dragi mie..cu atat mai mult... :[
Va doresc o noapte frumoasa in continuare tuturor,prietenii mei...si de ce nu???chiar si dusmanilor....care nu au minte ;)
Ciaooo :)



eu optez pentru "ramanerea" ta pe forum. iti gasesti pe undeva locul aici in ciuda sarcasmului tau. alegerea este a ta daca vei continua cu reprosuri sau te vei apuca de lucruri mai serioase...:) you stay


11-03-2005 00:49:17
   
?? LIONHEART
Cont Sters

Inregistat: 09-02-2005
Mesaje: 17
Hellooo ed..multumesc pt apreciere...dar nu sunt de acord cu partea de repros....cand ti se da cu sictir aiurea...nu cred ca asta e o forma de respect fata de useri.....scuza-ma....
Nu doresc sa raman nicaieri...prefer sa raman acelasi micut leu cum ma cunoaste lumea pe net de ani de zile..si ca un prieten bun pt toti...si un simplu iser...nu am nevoie de nimic de la nimeni nici de aici nici din alta parte....iti multumnesc oricum...sper ca macar tu sa fii altfel decat un administrator..care iti spune..."hai sictir" si te ameninta ca iti sterge contul doar pt ca ti-ai spus parerea...si inca ceva.,..eu nu reprosez si nu jignesc oameni...intreaba si tu lumea care ma cunoaste...sunt MARYO LIONHEART....nu am nimic cu nimeni...sunt doar prietenul vostru si un simplu user..atat....ciaoo si bafta va doresc tuturor....eu nu am ce cauta aici... ;)


13-03-2005 06:04:34
   
?? LIONHEART
Cont Sters

Inregistat: 09-02-2005
Mesaje: 17
Hellooo again..desi am jurat sa nu mai scriu in forumul vostru...am o intrebare:
Cum se face ca de cateva zile lumea pe chat ma ia drept robert???
Nu am nici o treba cu acest administrator..nu-l cunosc personal...nu am nici o treaba cu el,din contra ..mi-a dat si kick de vreo doua trei ori aiurea...si acum lumea crede despre mine ca eu sunt el...dau si nume:
messalina..dreamer...angel...nurse....mirciu...aleodor....
Acestia cred despre mine ca eu sunt robert...
Va rog sa aveti bunul simt sa reparati aceasta eroare...tu robert sau tu ed....sau cine este in stare...va respect pe toti..nu am nimic si nu am avut niciodata nimic cu nimeni pe nici un site sau chat..sunt un simplu user ca toti ceilalti...nu am site sau chat personal.....sa intre bine in cap celor care  ma acuza aiurea....am decat o pagina personala..care nu are nimic de a face cu chaturile sau cu siteurile....matrimoniale....iar eu sunt LIONHEART pe net..de ani de zile..si sunt oameni care ma cunosc si pot confirma asta.
Iar pt tine robert:
-------------------
Messalina se da drept mare scula de judeacatoare si ameninta ca iti va inchide siteul si ca iti va face probleme mari...poate iei si tu atitudine live si pe general in cazul asta...si remediezi confuzia asta....eu te respect.,desi ai gresit in cazul meu..dar vezi ce rezolvi in fata oamenilor...care ne confunda aiurea...messalina a ajuns chiar sa afirme ca am avea acelasi IP noi doi...tin sa subliniez ca eu sunt abonat la RDS Link....am ip special...nu am treaba cu nimeni....asa ca citeste bine ce am scris si incearca sa faci lumina aici..si in fata oamenilor....eu nu am nimic cu tine sau cu siteul tau..vezi bine ca sunt un user simplu....nu jignesc oamenii..si nici nu agat femei...pur si simplu sunt aici pt distractie si pierdere de timp..te asigur ca in viata mea personala nu lipseste niumic..sunt un om implinit..si am tot ce-mi trebuie....aici sunt doar pt distractie....
Cam atat am avut de spus...treaba voastra ce faceti..nu ma intereseaza..dar fii atent la messalina..care imprastie vorbe aiurea pe chat si printre oameni in privat...
Pt cine doreste sa vada cine sunt eu....ma pooate gasi pe yahoo....maryolionheart1...si poate vedea pagina mea personala care nu are nimic de a face cu siteurile si chaturile matrimoniale... http://site.^^^^^^.ro/Lyonheart .
Va salut pe toti si va doresc bafta in continuare cu siteul vostru...si special pe karma,rossalina,ossy,mondi,sidney,elena si toti cei care ma cunosc cu adevarat si stiu ce fel de om sunt eu.Din partea mea,tot respectul..ciaooo ;)


13-03-2005 06:10:44
   
?? LIONHEART
Cont Sters

Inregistat: 09-02-2005
Mesaje: 17
Am postat acest mesaj pt a fi vazut de toata lumea,mai peste tot in forum....sa ma iertati...nu o fac cu intentii rele..ci doar pt a se remedia eroarea si confuzia creata....sper sa nu il stergi robert...ci doar sa faci ceea ce trebuie..tu esti administratorul...eu un simplu user,un "no name"pe siteul tau....intra ziua pe general si explica-le celor numiti de mine mai sus..cine esti tu si cine sunt eu.
Imi pare rau de toate prostiile astea....as vrea sa va dati seama intr-o zi ca va sunt prieten tuturor...si ca nu ma intereseaza si nu vreau nimic de la nimeni...decat sa fim prieteni,sa vorbim,sa ne distram...atat....credeti-ma...tot ce se intampla acum e o simpla prostie...fara sens.
E ultima oara cand va scriu aici...nu am de ce sa o mai fac..nu ma cred intelept sau atat de destept...sunt un om ca si voi...si nu vreau sa dau sfaturi nimanui...am cui sa dau sfaturi....acasa la mine...in serviciuil meu...unde am oameni in subordine..si in locuri care nu tin de virtual si de net..aici va las pe voi..ceilalti ;)....sun destui dispusi sa o faca ;)
Va doresc sa fiti fericiti acolo unde sunteti si distractie placuta in continuare pe acest site...si sa auzim de bine...eu am incheiat ce am avut de spus...PUNCT.
Ciaooo prieteni ;)


13-03-2005 06:21:02
   
?? Daria42
Cont Sters

Inregistat: 09-03-2005
Mesaje: 13

Rosallina a scris:

mai buni profesional..mai generosi cu semenii...mai inteleptzi?  hai sa  ne dorim sa fim.......MAI OAMENI!    E  RAU SA FII IDEALIST?  E rau sa te incapatzinezi sa faci ceva bun pt altzii sau sa-i provoci sa fie mai BUNI?


13-03-2005 12:01:02
   
?? Daria42
Cont Sters

Inregistat: 09-03-2005
Mesaje: 13
vorba poetului,"sa mirosim a om"-omul este tot un animal,dar avand constiinta si putand vorbi EL-omul ,ar trebui sa discearna raul de bine.
Daca nu ,e dus rau cu capul si-l trecem la nebuni :"mars inapoi in copac".
Mai grav e atunci cand e rau cu vrerea constiintei lui.Cati dintre noi incercam macar unul dintre ei sa-l putem schimba.Ce face societatea ca sa nu incolteasca mai grav rautatea din ei?Sa incercam sa fim mai buni-solutia mea,iubiti-va cat mai mult-Iubirea este raspunsul la tot.


13-03-2005 12:12:07
   
?? sailor2005
Cont Sters

Inregistat: 07-02-2005
Mesaje: 178
Zic unii ca isi mai baga si dracu' coada si de aceea unii nu sunt oameni, sau au fost si s-au schimbat.

Eu cred ca depinde de fiecare sa fie om si cei din jur nu pot face opinie separata mult timp, daca fiecare isi vede de el insusi si este om, deci daca toti sunt oameni, atunci cel ramas singur se va modela incet dupa ceilalti.

Nu-i nevoie sa incerci sa schimbi pe nimeni, trateaza-l omeneste si iti va raspunde la fel. Asculta-i si pasul lui si se ve schimba. Cheia este dialogul, omul raspunde altfel la stress atunci cand este tratat bine.

Ei, dragilor, se poate vorbi o luna pe tema asta. Are dreptate Daria, asa cum se spune prin cele sfinte, iubeste-ti aproapele.

Un zambet din inima valoreaza mult, descreteste fruntile, schimba atmosfera la locul de munca.


16-03-2005 07:30:05
   
?? Amryta
Cont Sters

Inregistat: 31-01-2005
Mesaje: 4
Cine mai incearca si asta??

15-05-2005 15:01:28
   
?? man29
Cont Sters

Inregistat: 06-05-2005
Mesaje: 3
salutare natiune. am intanlit aici un om prost. stiti cine este?    giulio un handicapat. se tine de fusta femeilor( a se citii copilelor). un handicapat care este un poponar. asta este. va mai spun despre el si data viitoare. va salut

17-05-2005 11:30:16
   
@ngel
Femeie

Nou venit

Inregistat: 15-04-2005
Mesaje: 88
man29.. ce te deranjeaza pe tine de fapt? ca el  poate conversa cu toata lumea? si ca tu nu stii altceva decat sa injuri? te mai dai si mare domn,, eu una zic ca mai intai m-as uita in gradina mea,, si apoi in a altora,,

18-05-2005 00:17:47
   
?? catalin287
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2005
Mesaje: 1349

man29 a scris:

salutare natiune. am intanlit aici un om prost. stiti cine este?    giulio un handicapat. se tine de fusta femeilor( a se citii copilelor). un handicapat care este un poponar. asta este. va mai spun despre el si data viitoare. va salut



Faptul ca se ia de copile nu inseamna neaparat ca este handicapat. Poate pedofil dar...sa fim seriosi? nu prea cred ca este genul lui giulio si...poponar zici? pai hotarastete omule? ori e handicapat ori e poponar? sau...tu nu faci bine diferenta intre cele doua? scuze giulio daca ti am luat apararea dar...am vazut ca nu iai dat nici o replica, asa ca m ma gasit eu mai destept ca sa ma bag in seama :D Multam!


18-05-2005 03:01:20
   
?? rocanon
Cont Sters

Inregistat: 14-12-2004
Mesaje: 1
Eu sunt un capos. asa cum pesimistii vad in oportunitati dificultati si optimistii invers, inca mai cred, desi m-am prajit de prea multe ori, ca exista ceva bun in oameni. Doar sistemul in care convietuim ne indeamna sa fim bestii. Daca intr-adevar am spune ce gandim si am face ceea ce trbuie am duce-o mult mai bine. Din pacate virusul a fost inoculat si face ravagii. Si cand cineva face un gest nobil, beneficiarul acelui gest il priveste cu ura si suspiciune. "Ce vrea el de fapt de m-a ajutat ,ce urmareste, ce castiga din asta?" Unii chiar nu pricep ca a face un gest frumos sa nu zic neaparat nobil este ca shopingul sau mersul pe stadion pentru altii. Dar am ramas atat de putini ca nu ne mai vedem. Priviti diminieata cand mergeti la lucru si spuneti-mi daca vedeti si oameni bucurosi in jur. Eu marturisesc ca nu vad decat frunti incruntate si fete obosite, oameni prea ocupati pentru a-si produce necesarul vietii incat au uitat sa mai traiasca. Vae victis? (sper ca am scris corect)

24-05-2005 03:41:02
   
lusca
Femeie

Nou venit

Inregistat: 20-05-2005
Mesaje: 11

Rosallina a scris:

mai buni profesional..mai generosi cu semenii...mai inteleptzi?  hai sa  ne dorim sa fim.......MAI OAMENI!    E  RAU SA FII IDEALIST?  E rau sa te incapatzinezi sa faci ceva bun pt altzii sau sa-i provoci sa fie mai BUNI?

imi place tema,chiar intr-adevar>>>SA INVATAM SA FIM MAI OAMENI!Sa fim mai buni!


19-06-2005 13:55:00
   
?? silvar_30
Cont Sters

Inregistat: 06-08-2005
Mesaje: 3
ai perfecta dreptate in tot ce spui, nu pune la inima, fiecare om intelege viata in felul lui, nu te descuraja, ai inima pura.

12-08-2005 02:20:31
   
?? silvar_30
Cont Sters

Inregistat: 06-08-2005
Mesaje: 3
Rosallina

12-08-2005 02:21:19
   
?? silvar_30
Cont Sters

Inregistat: 06-08-2005
Mesaje: 3

Rosallina a scris:

mai buni profesional..mai generosi cu semenii...mai inteleptzi?  hai sa  ne dorim sa fim.......MAI OAMENI!    E  RAU SA FII IDEALIST?  E rau sa te incapatzinezi sa faci ceva bun pt altzii sau sa-i provoci sa fie mai BUNI?

Sa te cunosc? Sa te tin minte? Sa discut cu tine? Sa te intreb? Sau poate doar o sa stiu ca esti aici.( EU).


24-08-2005 05:25:55
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
pina nici eu nu as fi capabila sa am  o dilema mai mare.....

25-08-2005 16:00:35
   
?? catalin287
Cont Sters

Inregistat: 30-03-2005
Mesaje: 1349

da_si_nu a scris:

pina nici eu nu as fi capabila sa am  o dilema mai mare.....


Ei hai nu te da in petec acum :D :P


26-08-2005 11:11:14
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
ma abtin...desi dilema exista inca.....
hai sa invatam sa fim oameni...


10-09-2005 06:09:31
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918

Rosallina a scris:

mai buni profesional..mai generosi cu semenii...mai inteleptzi?  hai sa  ne dorim sa fim.......MAI OAMENI!    E  RAU SA FII IDEALIST?  E rau sa te incapatzinezi sa faci ceva bun pt altzii sau sa-i provoci sa fie mai BUNI?


frumos indemn, Rossa! Si cand te gandesti ca parte din atributele astea...le detinem sau nu...nativ!:(...Iti doresc ca viata sa fie buna cu tine ! Sa  nu te schimbe...tu, la randul tau, sa poti schimba lumea! :) Succes in tot! :)


18-10-2005 22:27:26
   
?? cezara73
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763

@ngel a scris:

man29.. ce te deranjeaza pe tine de fapt? ca el  poate conversa cu toata lumea? si ca tu nu stii altceva decat sa injuri? te mai dai si mare domn,, eu una zic ca mai intai m-as uita in gradina mea,, si apoi in a altora,,

:D Sa-ti spun de altzii care se dau mari? Sa-ti spun de altii care te judeca ca ai scris nu stiu ce in profil, ca postezi mai mult la capitolul sex, ca... ca ...
Wow! Sau sa-ti spun de lupul moralist care "iubeste" un barbat casatorit si "posteaza" doar icnete pe topicurile cu sex? Icnetele sint de inteles, totusi. Morala si aratatul cu degetul, NU.


25-11-2005 00:31:42
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
lasa, tu..., ca ti_am lasat si tie! ...Din morala, preachinuito! N_am confiscat_o io pi toata! ;) Ma iubeste? NU ma iubeste? Ma iubeste? Nu ma iubeste? Ma iubeste: ..sa crape cow! :D:D:D ;)

26-11-2005 16:11:51
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
Nici tu nu crezi ce spui....!!! :D :D

30-11-2005 16:46:12
   
?? kawa-sutra
Cont Sters

Inregistat: 02-08-2005
Mesaje: 588

fun-funny a scris:

Nici tu nu crezi ce spui....!!! :D :D


Nici eu nu prea cred ce... spuneti!:)


30-11-2005 17:22:57
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
da'nveti sa fii neOM! ;) Gaudeamus! Igitur? ...desigur...

01-12-2005 05:14:50
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
Mda.Pe vremea cand a facut Rosallina acest topic m-am imprietenit cu ea si pe mess.si tind sa cred ca ar fi trebuit sa continuie aici.Jur ca am cunoscut un om in ea!!!!!E una din motivele,persoanele care m-au facut sa fiu pentru internet,pentru prietenie,cunostintze,forum pe internet.E o valoare umana si altfel n-as fi cunoscut-o!Ma aplec!

01-12-2005 10:44:20
   
?? dolio
Cont Sters

Inregistat: 08-12-2005
Mesaje: 1
In viata conteaza totul:conteaza un cuvant, un gand, o fapta...conteaza ceea ce simtim, ceea ce gandim, ceea ce traim...si conteaza sa nu asteptam a primi, ci sa incepem prin a darui...intelegere, afectiune, iubire... pentru ca doar astfel, vom fi binecuvantati...si vom fi fericiti... Fericirea nu este o destinatie, este o calatorie...in timpul careia muncim ca si cum n-am avea nevoie de bani, dansam ca si cum am fi singuri, iubim ca si cum n-am fi fost nicicand raniti in dragoste...Si oare ce ti-ai mai putea dori?!...

29-12-2005 17:53:44
   
?? marianad
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2005
Mesaje: 11
Si unde se invata sa fii om? Cumva pe site-ul asta?

Rosallina a scris:

mai buni profesional..mai generosi cu semenii...mai inteleptzi?  hai sa  ne dorim sa fim.......MAI OAMENI!    E  RAU SA FII IDEALIST?  E rau sa te incapatzinezi sa faci ceva bun pt altzii sau sa-i provoci sa fie mai BUNI?


31-12-2005 20:27:12
   
?? marianad
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2005
Mesaje: 11
Si ce mai scrie in manualul de religie? Daca tot am ajuns la el.... Ai omis iubirea, cea mai importanta caracteristica a sufletului. Fara Ea, sufletul nostru se stinge incet, incet, isi pierde enrgia (Duhul) ajungand sa moara.


Eaa a scris:

In manualul de religie de clasa 1 scrie asa: insusirile sufletului sunt: gandirea, simtirea si vointa. Sunt cele 3 aspecte fara de care nu putem fi numiti oameni. Si daca unul din ele lipseste, sufletul e "schiop", zic eu...
Look who's talking! Eu, care n-am vointa sa ma las de fumat :D
Glumesc!!! O voi face si pe asta intr-o zi!


31-12-2005 20:51:46
   
?? Rossalyna
Cont Sters

Inregistat: 10-02-2006
Mesaje: 51
multumesc
ossy a scris:

Mda.Pe vremea cand a facut Rosallina acest topic m-am imprietenit cu ea si pe mess.si tind sa cred ca ar fi trebuit sa continuie aici.Jur ca am cunoscut un om in ea!!!!!E una din motivele,persoanele care m-au facut sa fiu pentru internet,pentru prietenie,cunostintze,forum pe internet.E o valoare umana si altfel n-as fi cunoscut-o!Ma aplec!


10-02-2006 21:33:21
   
?? Rossalyna
Cont Sters

Inregistat: 10-02-2006
Mesaje: 51
invatam numai din propriile noastre greseli!.....invatzam din mers,,din practica vietzii si nu din teoriile pe care le emanam mai toti cu mult geniu si emfaza pe un site!......   se poate esua f usor in viatza,dar daca nu cazi, cum altfel vei pretui  pasul?
marianad a scris:

Si unde se invata sa fii om? Cumva pe site-ul asta?

Rosallina a scris:

mai buni profesional..mai generosi cu semenii...mai inteleptzi?  hai sa  ne dorim sa fim.......MAI OAMENI!    E  RAU SA FII IDEALIST?  E rau sa te incapatzinezi sa faci ceva bun pt altzii sau sa-i provoci sa fie mai BUNI?


Ultima modificare facuta de Rossalyna (11-02-2006 21:13:42)


11-02-2006 21:12:36
   

katy_hd
Femeie

Nou venit

Inregistat: 19-02-2006
Mesaje: 4
pai oameni sintem dar pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti. fa bine caci primesti rau . dar iarta d zeu dapoi omul...........

19-02-2006 14:44:36
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
asa cum il urasc pe "deci".. asa il urasc si pe "caci"... :x

28-02-2006 11:33:53
   
?? aurasupacu
Cont Sters

Inregistat: 14-05-2006
Mesaje: 4
Olaala!
de la o discutie de bun simt cum a-ti ajuns sa va improscati cu noroi in maniera tipic romineasca !!
Parca a-ti fi romani deadevaratelea mey fratilor !!!
In primul rind folositi cuvintul "handicapat" ca si cum ar fi o rusine sa fii handicapat ceva urit care pute,ori nu va pute voua insiva gura cind folositi aceasta desemnare ca fiind rusinoasa ?????
Cite persoane handicapate in lumea aceast au ales sa fie???
Aflati ca prin alte locuri persoana handicapata are aceleasi drepturi ca si voi :sa circule sa munceasca si sa traiasca in demnitate ,mai ginditi-va un pic inainte sa folositi acest cuvint ca pe o insulta!!!
Apoi findca nu va convine ceia ce posteaza unul dintre voi i-i cautati nod in papura ,va duceti si "investigati" despre el sa vedeti pe unde posteaza la ce subiecte si "care-i viata lui" ca sa puteti sa-l atacati mai bine!!!
Ei si ce daca fata aia posteaza la subiecte despre sex????Si ce daca iubeste un om insurat ??????
Asta o impiedica sa fie OM????????????
Bornati mai sinteti mey unii dintre voi !!!
Pacat de pamintul asta mioritic atit de frumos si primitor !
Eram asa de incintata de acest subiect si despre lucrurile de valoare pe care le vedeam cum infloresc aici ,apreciate si respectate si a-ti terminat prin a-l improsca cu noroi ,nu mai am decit un cuvint de spus:Felicitari Rosallina ,felicitari pentru OMUL care esti si pentru subiectul acesta ,nu te intimida caci nu esti singura sint milioane de oameni care gindesc ca tine pe planeta ,cineva trebuie insa sa aprinda flama !!!!
Bravo si o zi minunat atuturor!

Ultima modificare facuta de aurasupacu (14-05-2006 18:57:05)


14-05-2006 18:53:50
   
?? nevinovata
Cont Sters

Inregistat: 02-10-2005
Mesaje: 41
Este adevarul incontestabil ca inainte de a lupta cu lumea inconjuratoare ,cu destinul ..trebuie mai intai sa domolim clocotul dinlauntrul nostru .Ne pastram sensibilitatea si dorinta de a intelege totul si ajuta pe cei dragi cum e si firesc dealtfel…dragostea pentru frumos si bine !..si asta este forta care ne sprijina si frumusetea noastra interioara care va ramane acolo pentru totdeauna...trebuie sa mirosim a OM,....

15-05-2006 23:31:50
   
?? marianad
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2005
Mesaje: 11
Povesti nemuritoare...

Rosallina a scris:

mai buni profesional..mai generosi cu semenii...mai inteleptzi?  hai sa  ne dorim sa fim.......MAI OAMENI!    E  RAU SA FII IDEALIST?  E rau sa te incapatzinezi sa faci ceva bun pt altzii sau sa-i provoci sa fie mai BUNI?


16-06-2006 23:26:08
   
?? ilie2000cp
Cont Sters

Inregistat: 17-06-2006
Mesaje: 1
Gigel ii spune mamei : - Mama, ieri dupa ce-ai plecat de-acasa, a venit o tanti blonda si frumoasa si s-a dus cu tata in camera si... Mama-sa il intrerupe : - Stii ce, sa repeti asta cand vine taica-tau acasa ! Ajunge acasa tatal, mama ii face semn copilului, iar acesta reia: - Si cum iti spuneam, mama, ieri cand tu n-ai fost acasa, a venit o tanti blonda si s-a dus cu tata in camera si... - Si ? Siiiii ??? - intreaba mama nerabdatoare. - Si tata a tavalit-o-n pat exact asa cum te tavaleste pe tine de obicei postasul !

17-06-2006 03:02:29
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Rossalyna a scris:

invatam numai din propriile noastre greseli!.....invatzam din mers,,din practica vietzii si nu din teoriile pe care le emanam mai toti cu mult geniu si emfaza pe un site!......   se poate esua f usor in viatza,dar daca nu cazi, cum altfel vei pretui  pasul?
marianad a scris:

Si unde se invata sa fii om? Cumva pe site-ul asta?

Rosallina a scris:

mai buni profesional..mai generosi cu semenii...mai inteleptzi?  hai sa  ne dorim sa fim.......MAI OAMENI!    E  RAU SA FII IDEALIST?  E rau sa te incapatzinezi sa faci ceva bun pt altzii sau sa-i provoci sa fie mai BUNI?

draguta intrebarea,...dar ma intreb....cati raspund la provocare???....


08-01-2007 11:55:08
   
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249
Piatra

Distratul s-a impiedicat de ea

Violentul a utilizat-o ca proiectil

Intreprinzatorul a construit cu ea

Taranul obosit a folosit-o pentru a se aseza pe ea

Pentru copii a fost o jucarie

Drummond a poetizat-o

David l-a omorat pe Goliat

Si Michelangelo a scos din ea cea mai frumoasa sculptura

In toate aceste cazuri, diferenta nu a fost piatra ci omul!


09-02-2007 00:04:14
   
?? unik@
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Multe sunt intrebarile pe care nu ni le punem in viata, dar unele dintre ele se refera la ce si cum suntem noi, acolo in interiorul nostru pe care de multe ori nici nu vrem sa-l recunoastem.
Am primit un chestionar, nu are importanta de unde, in care erau mai multe intrebari. Am sa va scriu despre 3 dintre ele, restul fiind date de autentificare.
Ce sondaje intocmeau cei ce au trimis chestionarul, nu stiu, dar pe mine m-au uimit raspunsurile mele. Daca ma punea cineva sa raspund tare, sa ma aud si eu ce spun, nu stiu daca as fi raspuns la fel.
Am considerat interesante, nu atat intrebarile, ci mai mult raspunsurile. Pentru ca incercand sa fiu sincera, cu mine in primul rand, am raspuns cinstit.

Cand am recitit ce am scris am descoperit o alta latura a personalitatii mele pe care nu mi-o exprimasem pana atunci in cuvinte. De ce? Probabil din motivele expuse la inceput. Nu vroiam sa recunosc sau nu stiam ca asa simt pentru ca nu am avut niciodata "timp" sa stau sa ma intreb toate acestea.
Prima intrebare se referea la copii. Si cine nu isi doreste copii...
Deci scriu: Ei merita totul, iar obilgatia noastra este sa-i crestem demni si in spiritul iubirii de oameni, al ajutorului si al respectului, nu al diferentierii prin simtul proprietatii.
Trec la urmatoarea intrebare hotarat sa fiu sincera. De la barbatul alaturi de care vreau sa merg in vata ce astept? Ei, asta ma mai intrebasem eu de multe ori, dar de fiecare data "negociam" cu mine, ca sa mai las ca cer prea mult, ca nu am gasit inca pe cineva sa ofere atatea, ca poate trebuiesc modificate unele "pretentii". Ce sa mai, nu prea stiam sigura ce poate el oferi, dar am priceput citind intrebarea ca eu trebuie sa astept ceva si acel ceva era acolo pus adanc in sufletul meu, dorinta mea, nu asa ganduri cu "paravanul" realitatii pe ochi, al incapacitatii oamenilor sau al deceptiilor mele. Si pun mana si incep sa scriu:


sa "mearga" alaturi de mine, nu unul hais si altul cea;

sa ma respecte, sa ma ajute (cu umarul pe care sa plang cand am nevoie), sa ma inteleaga, sa ma sarute cand fac bine sau sa ma certe cand e gresit ce fac;

sa comunice chiar daca discutia devine mai aprinsa;

sa vina acasa pentru ca ii este drag sa ma gasesaca acolo si nu doar pentru ca s-a terminat distractia si se intoarce acasa unde e si acoperisul lui;

sa ma trezesc dimineata langa el cu tot ceea ce inseamna asta, de la a ma culca langa el, a dormi langa el si mai ales a ma trezi langa el.

Doamne ce de mai cer, ce clar structurate erau acolo, oare cer ceva imposibil? Nu, nu cer nimic ce eu nu as putea sa ofer. TOTUL trebuie sa fie reciproc.
Intrebarea a treia m-a socat chiar... Care sunt cele 3 obiective principale in viata mea?

Aici e chiar greu de raspuns, nu pentru ca nu stiu ce vreau, desi uneori nu prea mai stiu, dar nu am doar 3 obiective ci o multime, sau poate doar unul singur, dar nu pot acorda inca unuia sau celui de-al treilea prioritate. In general vreau stabilitate, liniste, intelegere, pace sufleteasca si sanatate. Dar aici e vorba de obiective palpabile, materiale asa ca... acum nu imi doresc decat o zi de vara..
Sa fac baie in valurile marii si apoi sa ma intorc acasa.

Ultima modificare facuta de unik@ (28-02-2007 18:24:56)


28-02-2007 18:22:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
E ciudata viata...uneori incercam sa fim mai buni,sa aratam afectivitate,sa ne facem remarcati,incercam sa fim mai sinceri,si cit mai onesti,incercam sa nu facem persoana de linga noi sa sufere,ne doare sa stim ca persoana de linga noi are probleme...ne doare dupa atata timp de suferinta si destin nedrept ca lucrurile nu se indreapta!....ne doare sa stim ca ceea ce visam nu se afla in lumea asta plina de ura si prostie,sau daca se afla este departe de tine...
  Ne doare sa mergem acasa si sa nu ne astepte nimeni,ne doare ca sintem singuri!....
  M-am saturat sa sufar,m-am saturat sa pling,m-am saturat de tot ce inseamna suferinta....
  Sa ma gindesc la sansa sa fiu fericita?!
   O fii prea tarziu?....oare merit?.....oare merita timpul pierdut ....sa iau totul  de la zero....?....oare...oare si iar oare....multe intrebari fara raspuns.....Cine este El?.....El este poate tot ce mi-am dorit,el,pentru mine este special....El m-a facut sa simt ceva....el m-a facut sa uit....el m-a facut sa ma gindesc la o relatie serioasa....el m-a facut fericita.....si toate sub un singur nume  ....N.....CINE ESTE ACEST  N...?
acest N....INSEAMNA PENTRU MINE MULT!


06-03-2007 18:19:17
   
Looolita
Femeie

Nou venit

Inregistat: 03-03-2007
Mesaje: 131

unik@ a scris:



sa "mearga" alaturi de mine, nu unul hais si altul cea;

sa ma respecte, sa ma ajute (cu umarul pe care sa plang cand am nevoie), sa ma inteleaga, sa ma sarute cand fac bine sau sa ma certe cand e gresit ce fac;

sa comunice chiar daca discutia devine mai aprinsa;

sa vina acasa pentru ca ii este drag sa ma gasesaca acolo si nu doar pentru ca s-a terminat distractia si se intoarce acasa unde e si acoperisul lui;

sa ma trezesc dimineata langa el cu tot ceea ce inseamna asta, de la a ma culca langa el, a dormi langa el si mai ales a ma trezi langa el.

Doamne ce de mai cer, ce clar structurate erau acolo, oare cer ceva imposibil?

In general vreau stabilitate, liniste, intelegere, pace sufleteasca si sanatate.

  nu cred ca exista persoana care sa nu-si doreasca asta, dar sint multi care doar se gindrsc sa primeasca, nu sa si ofere .poate de aceea e atita ... lipsa!cit imi doresc sa am parte si eu de toate astea si chiar sa le inapoiez inmultit! poate daca am noroc...cine stie?


06-03-2007 20:02:21
   
?? monamona
Cont Sters

Inregistat: 17-01-2007
Mesaje: 12
Ce frumos spui tu acolo, Looolita...
Buna, ma scuzati ca ma amestec in discutia voastra dar chiar mi-a placut ce ati scris pana acum


06-03-2007 20:11:16
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002

Looolita a scris:


unik@ a scris:



sa "mearga" alaturi de mine, nu unul hais si altul cea;

sa ma respecte, sa ma ajute (cu umarul pe care sa plang cand am nevoie), sa ma inteleaga, sa ma sarute cand fac bine sau sa ma certe cand e gresit ce fac;

sa comunice chiar daca discutia devine mai aprinsa;

sa vina acasa pentru ca ii este drag sa ma gasesaca acolo si nu doar pentru ca s-a terminat distractia si se intoarce acasa unde e si acoperisul lui;

sa ma trezesc dimineata langa el cu tot ceea ce inseamna asta, de la a ma culca langa el, a dormi langa el si mai ales a ma trezi langa el.

Doamne ce de mai cer, ce clar structurate erau acolo, oare cer ceva imposibil?

In general vreau stabilitate, liniste, intelegere, pace sufleteasca si sanatate.

  nu cred ca exista persoana care sa nu-si doreasca asta, dar sint multi care doar se gindrsc sa primeasca, nu sa si ofere .poate de aceea e atita ... lipsa!cit imi doresc sa am parte si eu de toate astea si chiar sa le inapoiez inmultit! poate daca am noroc...cine stie?



oare este imposibil de gasit asa ceva ? iar daca asa ceva ar fi de gasit.....ce minusuri poate avea ? poate fi urit ? sau sarac ?


07-03-2007 01:35:35
   
?? monamona
Cont Sters

Inregistat: 17-01-2007
Mesaje: 12
Poate avea aceste defecte...Sau se poate pur si simplu sa-l vrei asa cum e dar sa nu te vrea el

07-03-2007 22:40:50
   
Pagini:  1 2 3    
Mergeti la