Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Bancuri / Hai ca incep eu...    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6
?? madboy
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2006
Mesaje: 3
Dupa multi ani de serviciu, un om realizeaza ca nu a fost promovat, nu a fost transferat, nu i s-a marit salariul, nu i s-au dat prime si ca compania nu face nimic Нn acest sens. Deci omul s-a decis ca intr-o dimineata, sa mearga la managerul direct, iar dupa schimbul de amabilitati, a inceput sa-i mentioneze sefului, observatiile sale. SEFUL, uitandu-se la el, a ras si l-a rugat sa ia loc spunand:
- Prietene, dar tu nu ai lucrat in compania asta nici macar o zi!
Omul a fost surprins sa auda aceasta dar seful a continuat sa explice:
- Cate zile sunt intr-un an?
- 365 zile iar o data la 4 ani sunt 366 zile.
- Cate ore are 1 zi?
- 24 ore.
- Cate ore muncesti pe zi?
- 8 ore/zi (de la ora 8.00 la 16.00).
- Asa, deci cat la % dintr-o zi muncesti?
Angajatul face calculele si zice:
- 8 ore/24ore = 1/3 dintr-o zi (adica 33,3%).
- Foarte bine, deci cat reprezinta 1/3 dintr-un an?
- 122 (1/3 x 366 zile=122 zile)
- Vii la Lucru in week-enduri?
- Nu dle.
- Cate zile de week-end sunt intr-un an ?
- 52 Sambete si 52 Duminici, in total 104 zile week-end.
- Merci. Daca eliminam din cele 122 zile cele 104 zile week-end, cate zile raman ?
- 18 zile.
- OK! De obicei, in fiecare an ai circa 3 saptamani de Concediu de Odihna. Acum, elimina cele 15 zile din cele 18 zile ramase. Cate zile mai raman ?
- 3 zile.
- Lucrezi de Anul Nou, Paste si Craciun ?
- Nu, domnule.
- Bun. Elimina cele 3 zile de Sarbatoare din zilele ramase. Cate zile mai raman ?
- Niciuna dle.
- Pai... Ce mai doresti?
- Am inteles dle. Va multumesc dle. pentru toti banii care mi-i oferiti. Imi pare rau, ca am incercat sa fur de la companie!


21-03-2008 19:12:34
   
?? madboy
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2006
Mesaje: 3
Intr-o gradinita din america, educatoarea le promite copiilor 2 $ daca vor raspunde exact la intrebarea:

"Cine a fost persoana cea mai importanta din istoria omenirii ?"

Se scoala Sean, irlandezul, si zice ca st. Patrick.

- Gresit, urmatorul la rand!
Se scoala Mc.Queen, scotianul, si zice ca st.Andrew.

- Gresit, urmatorul...
Se scoala Shlomo, evreul, si zice ca Isus Cristos.

Educatoare ii da cei 2 $ pentru raspunsul exact, si-l intreaba, totusi, cum se face ca evreii il recunosc pe Isus ca cel mai important om din istorie.

Raspunsul lui:

- Eu stiu de fapt ca cel mai tare din istoria umanitatii a fost MOISE, dar BUSINESS IS BUSINESS!


21-03-2008 19:13:28
   
?? madboy
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2006
Mesaje: 3
Iepurasul isi facea Lucrarea de Licenta si tare se mai minuna toata padurea...

Curioasa, vulpea apare in zona si il intreaba :

- Ce faci iepurasule, despre ce scrii tu acolo?!...

- Am inceput lucrarea de cercetare despre cum este mancata vulpea de catre iepuras..

- Hahahaha... Pai cum o sa manace un amarat de iepuras o vulpe (?!...) poate
invers.

- Cercetare stiintifica vulpeo, daca nu crezi te astept diseara la vizuina.....

Dimineata, padurea muta de mirare........    In fata vizuinei, pielea vulpii era intinsa la uscat...

Curios, lupul apare si el la iepuras si il intreaba :

-        Despre ce scrii tu acolo iepurasule ?

-        Sunt la cercetarea propriu-zisa din lucrarea de licenta, studiez cum e mancat lupul de catre iepuras....

-        Hahahahahah... si cum o sa manance un amarat ca tine un lup mare si fioros ca mine ?

-        Asta e cercetare stiintifica serioasa, daca nu crezi ne vedem diseara la vizuina...

Dimineata stupoare in toata padurea... pielea lupului era intinsa la uscat langa cea de vulpe...

Nemairezistand ursul, o apuca si el spre iepuras si il intreaba :

-        Despre ce mai scrii tu acolo iepurasule ?

-        Sunt deja la concluziile cercetarii in care demonstrez cum e mancat ursul de catre iepuras....

-        Hahahahahahaha hohohohoho......ce tot spui pricajitule?! ... Cum o sa manance un mititel ca tine un urs mare ca mine ?

-        Nu crezi ? Asta e cercetare stiintifica, nu e
gluma.... Vino diseara la vizuina si ai sa te convingi...

In dimineata urmatoare toata padurea era socata...... Pielea ursului cu bucatele de carne sfasiata pe ea, era intinsa la uscat langa cea a lupului si-a vulpii...

(Dupa cateva ore, cand lighioanele padurii se raspandisera care incotro...)

Razand iepurasul iesi din vizuina de gat cu leul - care ii spuse :

-        Ai vazut iepurasule ? Ce iti spuneam eu... ? Tema nu conteaza, ci coordonatorul...


21-03-2008 19:14:55
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
La varsta de 50 de ani, femeia primeste din partea barbatului o sticla cu lapte. Nedumerita il intreaba: - Dar de ce draga tocmai o sticla cu lapte? - Pai, draga mea nevasta... la 20 erai fermecatoare, ti-am adus o floare... la 30 erai dulce... ti-am adus o sampanie... la 40 erai fierbinte, ti-am adus o paine calda... insa acu' la 50 te-ai facut cat o vaca, ti-am adus niste lapte... - Da, dragul meu, eram eu ca o floare la 20 ani, insa nu tu ai rupt prima petala... eram eu la 30 ca o sampanie de dulce... insa tu ma agitai altii ma sorbeau... la 40 eram eu fierbinte ca o paine, insa tu mancai coaja altii miezul... iar acum la 50 oi fi eu ca o vaca insa cand pleci tu de acasa... vin taurii la usa si intreaba: boul e acasa ???

05-06-2008 10:23:36
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
OK, draga Dori, vezi doar ca daca nu confirmi postand pe topicul "Doomsday-2012", iti pierzi postul de Ministra a Poeziei... ;)

(nu mai adaug ca acum a postat un bou :D:D - se subintzelege doar... ;))

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-06-2008 11:21:23)


05-06-2008 11:17:46
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Unui preot i se da un canon...sa faca in fiecare zi o fapta buna , timp de mai multe luni , pentru iertarea pacatelor . Se duce acasa si vede masina vecinului lui , rabinul ; isi zice :"ia sa fac eu o fapta buna" . Si-i spala masina rabinului . A doua zi , il gaseste pe rabin taindu-i la masina teava de esapament si-i spune : "Bine mai Rabi , eu am vrut sa fac o fapta buna , crestineasca si ti-am spalat masina si-acuma tu o strici pe-a mea ? Rabinul raspunde : "Maaaiiii , daca tu mi-ai botezat masina , eu ti-am taiat-o-mprejur !

05-06-2008 11:22:33
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hihihi.. sexos banc, nu gluma ! :D

05-06-2008 11:48:23
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
Pe patul de moarte un barbat isi chema sotia si cu voce slabita ii spuse: As vrea sa-ti fac o marturisire, ca sa pot muri in pace. Lasa, spuse ea, stai linistit, nu e bine sa faci niciun efort. Nu, nu, spuse el, vreau sa-ti spun ca m-am culcat cu sora ta, cu mama ta si cu cea mai buna prietena a ta. Stiu asta nenorocitule, de asta te-am otravit !

05-06-2008 13:22:55
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Bun si asta ;), desi cam macabru...
Versiunea cu nevasta pe patul de moarte nu-i insa si ea disponibila, feminist-o ??? :D:D
Fiindca io ca barbat, evident, p-aia o stiam ("culcat cu tac-tu, frati-tu si cel mai bun prieten") :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-06-2008 13:45:00)


05-06-2008 13:38:00
   
SHAWUSKA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141
A fost odata un om foarte avar, care a muncit toata viata si adunase banii pe care-i iubea nespus de mult. Inainte de moarte spune sotiei sale: - Cand voi muri vreau sa pui banii cu mine in sicriu, sa am dincolo. Femeia jura ca asa va face. Dupa nu mult timp omul nostru muri. La cimitir de jur imprejurul sicriului, membrii familiei, prietenii sotia in negru. Cum ceremonia se termina, inainte de a inchide sicriul femeia zice: - O clipa ! Si pune alaturi de mort o cutie. Groapa e pe cale sa fie acoperita cand un prieten o intreaba: - Sper ca ai fost destul de desteapta si ai pastrat ceva bani si pt tine. - Eu sunt foarte crestina si nu pot sa intorc juramantul facut sotului de a pune banii in sicriu cu el. Si adaugand: - I-am facut un cec...

05-06-2008 21:29:09
   
SHAWUSKA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141
Un om intra in dormitor cu o capra in brate. Sotia lui era intinsa pe pat, citind o carte. Omul spune: -Uite draga asta este vaca pe care o f*t cand tu ai migrene. Sotia raspunde: -Daca n-ai fi asa de prost poate ai realiza ca aceasta este o capra. La care omul zambeste: -Daca n-ai fi asa de proasta ai realiza ca vorbeam cu capra.

05-06-2008 21:30:46
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai ca poanta asta fu tare !! :D:D Parc-ar fi produs-o mintea lui CiudySA, parol... Sau a mea ?! ;)

05-06-2008 21:37:34
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
eu nu, deoarece in loc de vaca foloseam fulga !

05-06-2008 21:47:59
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396
Un tip intra in cabinetul unui medic ; acesta, fara a ridica ochii de pe reteta pe care tocmai o scria, il invita sa ia loc. In momentul in care termina de scris, vede ca tipul era in pielea goala si cu un joben pe cap. Respectivul isi scoate jobenul, medicul observa pe crestetul acestuia o broasca si stupefiat, intreaba : " Ce-i ... ASTA ?!? ... "
La care, broasca : " Nu stiu dom'le, ... mi-a crescut pe cur ... "    :)

Ultima modificare facuta de moebius (05-06-2008 22:25:33)


05-06-2008 22:00:08
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

Xtremul a scris:

Bun si asta ;), desi cam macabru...
Versiunea cu nevasta pe patul de moarte nu-i insa si ea disponibila, feminist-o ??? :D:D
Fiindca io ca barbat, evident, p-aia o stiam ("culcat cu tac-tu, frati-tu si cel mai bun prieten") :D:D


Fiecare cu versiunea lui! ;)


06-06-2008 09:21:52
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
Un barbat care-si ofensa mereu sotia, chema un grup de prieteni sa-l acompanieze ca sa-si conduca sotia la aeroport, care pleca intr-o calatorie la Paris . In fata tuturor, la despartire, el ii dori calatorie placuta si striga tare: Iubito, nu uita sa-mi aduci la intoarcere o "mica si frumusica frantuzoaica". Dupa 15 zile barbatul o primi la aeroport cu acelasi grup de prieteni si cu voce tare, o intreba: Mi-ai adus frantuzoaica promisa? Am facut tot ce mi-a stat in putinta, raspunse sotia, ramane doar sa ne rugam sa se nasca fetita. :D

06-06-2008 09:23:09
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

Xtremul a scris:

Hai ca poanta asta fu tare !! :D:D Parc-ar fi produs-o mintea lui CiudySA, parol... Sau a mea ?! ;)



  Ce sa inteleg de aici ?!!! Iti plac conversatiile lungi cu ...capra? :D


06-06-2008 09:26:08
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nuuu, draga kamin... Micului, dar Vioiului meu Sigiliu ;) ii plac conversatiile cu "documentele" voastre in pozitia "capra"... :D:D

06-06-2008 12:31:23
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
Documente?!!! Ce de mai birocratie !!! :)

07-06-2008 14:22:23
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Mda, caprili astea e tare problematice shi zbantzuite !

07-06-2008 14:39:25
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Taz-tza-tza capritze cu tzatze shturlubatice-s cele mai cele, cumetre !! :D

09-06-2008 22:47:12
   
SHAWUSKA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141
O tanara intra intr-un bar goala pusca si cere de baut. Barmanul se uita lung la ea. Tanara intreaba:

- Nu ai mai vazut femei goale?
- Ba da, dar sunt curios de unde scoti banii!


09-06-2008 23:46:15
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Se intalnesc doua foste colege de liceu:
- Buna! Ce faci?
- Buna! Ma duc sa spal Mertzanu' apoi sa mananc la Marriot! Tu?
- Si eu tot cwrva...

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (11-06-2008 01:01:19)


11-06-2008 01:00:49
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

P. Pan 63 a scris:

Se intalnesc doua foste colege de liceu:
- Buna! Ce faci?
- Buna! Ma duc sa spal Mertzanu' apoi sa mananc la Marriot! Tu?
- Si eu tot cwrva...


hai, mai, alea care se "indoapa" la Marriott se cheama escoarte...


11-06-2008 01:10:51
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
e-scoarte insemnand ca-s e-uri, adicalea inlocuitoare ?......mai bine le zicea ESTOARFE !
SandieShaw a scris:


P. Pan 63 a scris:

Se intalnesc doua foste colege de liceu:
- Buna! Ce faci?
- Buna! Ma duc sa spal Mertzanu' apoi sa mananc la Marriot! Tu?
- Si eu tot cwrva...


hai, mai, alea care se "indoapa" la Marriott se cheama escoarte...


11-06-2008 01:14:37
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Intra Gigi Becali intr-o discoteca. O fata super se apropie de el si il intreaba dulce :
- Dansati ?
Becali:
- Nu fa, asa merg io, baga-mi-as pwla-n ma-ta si-n Dan Voiculescu !


11-06-2008 01:18:12
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
daca scuipi bancuri pe foc automat si nu adasti la comentat...ceva nu-i in regula... ai intrat in viata politica? :D:D

11-06-2008 01:29:14
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Sar'na !
Bre, ieram doar asa..., in trecere...
Cat despre politica, ce sa zic ? Parca te-am zarit inghesuindu-te sa-l votezi pe omu'  marinelului ?


11-06-2008 21:53:31
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

P. Pan 63 a scris:

Sar'na !
Bre, ieram doar asa..., in trecere...
Cat despre politica, ce sa zic ? Parca te-am zarit inghesuindu-te sa-l votezi pe omu'  marinelului ?


care din ei? :D:D


11-06-2008 21:59:34
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Sile Bleaga Buldeaga Beteaga :D:D

11-06-2008 22:40:54
   
SHAWUSKA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141
Doi pensionari stateau in parc pe o banca, cand vad o blonda. Unul
dintre ei spune:
Vezi blonda aia?
Moare dupa mine!
Celalalt raspunde:
-Cum asa ?
Primul pensionar:
-Ca doar n-o sa moara inaintea mea !

Banc primit intr-un mesaj chiar pe acest site!

Ultima modificare facuta de SHAWUSKA (11-06-2008 23:17:04)


11-06-2008 23:16:30
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Bine-bine... siii ??? A avut ceva succes bancul? ;) I-ai dat macar ID-ul de mess ?! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (12-06-2008 01:47:10)


12-06-2008 01:46:59
   
?? sarut_mortal
Cont Sters

Inregistat: 07-06-2008
Mesaje: 64

Xtremul a scris:

Bine-bine... siii ??? A avut ceva succes bancul? ;) I-ai dat macar ID-ul de mess ?! :D:D


uite un banc pt tine:

leul,regele animalelor,aduna toate vietatile padurii si spune:
-care nu-mi aduce doua kg de carne,il bat cu mataranga mea!
zis si facut:vine vulpea cu 2 kg,lupul,ursul la fel...apare iepurele cu 2 fleicute,leul isi scoate mataranga si incepe sa-l bata...leul da si da...iepurele nu mai putea de ras.leul contrariat intreaba:
-iepure...de ce razi,nu te doare?
iepurele raspunde:
-ba ma doare,dar in urma mea vine ariciul cu 2 mere:D


12-06-2008 15:33:02
   
SHAWUSKA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141
Cica in iad exista cate un mare, mar cazan pentru fiecare popor in parte. Si langa fiecare cazan, un impielitat cu o cazma in mana, datoria lor fiind ca de cate ori incearca un om sa iasa afara din cazan, zdup! una peste cap, ca sa intre inapoi.

Toti dracii, obositi, transpirati nevoie-mare. La un moment dat il vad pe cel care pazea cazanul romanilor. Linistit, relaxat, fumand o tigara. Aproape plictist, s-ar putea spune.

Vin dracii la el, ofticati, si-l intreaba : Ce se intampla la tine ? Romanii nu incearca sa iasa din cazan? Tu chiar nu ai de lucru?

La care dracul, pazitor de cazan romanesc : Aaa, ba da, incearca. Dar cum scoate unul capul, cum il trag ceilalti inapoi!


15-06-2008 09:01:56
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Un tip intra intr-o circiuma cu ditamai strutzu' dupa el.
Chelnerita vine sa ia comanda.
Tipu zice: "Un hamburger,cartofi si o coca" apoi intreaba strutzu'
"Tu ce vrei?"
"La fel!" zice strutzu'.
In scurt timp chelnerita se-ntoarce cu mincarea si zice: "poftiti, face 28,45".
Omul baga mina in buzunar si scoate din prima, fara sa se uite, exact suma care-i trebuie, cu maruntis cu tot.
A doua zi, omul si strutzul revin la aceeasi circiuma.
Tipu zice: "Un hamburger, cartofi si o coca".
Strutzu' - "La fel!" .

Chestia devine rutina pina cind intr-o seara, chelnerita intreaba:
"Ca-ntotdeauna?"
"Nu" zice tipul,"E vineri seara, asa ca vreau o friptura, cartof copt, o salata si o sticla de vin."
"Acelasi lucru si pentru mine" adauga strutzu'.
In scurt timp chelnerita se-ntoarce cu mincarea si zice: "poftiti, face 72,38".
Omul baga mina in buzunar si scoate din prima, fara sa se uite, exact suma care-i trebuie, cu maruntis cu tot, la fel ca-ntotdeauna.
Chelnerita nu-si mai poate stapini curiozitatea.
"Scuzati-ma domnule,cum reusiti sa aveti intotdeauna pregatita suma exacta, scotind-o din buzunar fara macar sa va uitati?
"Pai," zice tipul, "acu' citiva ani faceam curat in pod si am gasit o lampa veche. Cind am incercat sa o lustruiesc a iesit din ea un duh si s-a oferit sa-mi indeplineasca doua dorinte. Prima a fost cam asa: de cite ori va trebui sa platesc pentru ceva, sa bag mina in buzunar si sa gasesc acolo intotdeauna exact banii potriviti."
"Dar e fantastic!" zise chelnerita.
"Cei mai multi oameni si-ar fi dorit un milion de dolari sau cine stie ce alte averi; insa dumneata vei fi atit de bogat cit vei dori pentru tot restul zilelor!"
"E-adevarat. Fie ca e vorba de o sticla de lapte, un pachet de tigari, un apartament sau un Rolls Royce, suma exacta se afla pregatita la mine-n buzunar."
"Super tare!" zice chelnerita. "Auziti, da' care-i treaba cu strutzu'?"
Omul trage aer in piept, ofteaza apoi lung, si zice:
"A doua dorinta a fost cam asa: O pasarica inalta, cu curu' mare, cu cracii lungi, si care sa fie de-acord cu tot ce spun."


16-06-2008 08:53:23
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Baietelu' la cofetarie:
"Saru'mana, aveti fanta roz?"
"Da, puisor, toate avem fanta roz.."


16-06-2008 09:06:06
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Politistul care cerceta un caz de sinucidere o intreaba pe secretara:
-Draguto, nu stii de ce s-a aruncat seful tau pe fereastra?
-N-am idee, dar era asa un om dragut si atent! Luna trecuta mi-a cumparat o
blana, saptamana trecuta mi-a cumparat o masina sport, iar azi dimineata un
inel cu diamant! Dupa aceea mi-a spus ca ar vrea sa se culce cu mine si m-a
intrebat ce ii cer in schimb.
-Si ce i-ai raspuns?
-Ca aici in birou, lumea imi da de obicei 50 de lei...


16-06-2008 12:38:43
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Bunicul, cu un nepot pe un genunchi, cu alt nepot pe celalalt genunchi incepe sa le povesteasca acestora din tineretile lui:
- Ei dragii lu' bunicu' vedeti voi pusca aia? Am fost odata cu ea la vanatoare. La un moment dat vad un mistret MAAAARE. Ochesc, trag si il dobor. Fiind asa mare nu aveam cum sa il car, asa ca am luat cutitul, i-am taiat o pulpa am pus-o pe umar si am mers mai departe. Deodata imi apare in fata alt mistret, mai MAAAARE. Nu am putut sa ma abtin. Ochesc, trag il dobor si pe asta. Iau cutitul si tai o pulpa, ca nu aveam cum sa il car, si o pun pe celalt umar... Intervine bunica:
- Bunicule ti-ai luat pastilele?
Ia bunicu' pastilele si se intoarce la nepotei:
- Asa dragii lu' bunicu', unde am ramas?
- Ai pus o pulpa pe un umar, una pe celalalt...
- Asa, o pulpa pe un umar, o pulpa pe celalalt... am apucat-o de cur si am inceput sa ii dau niste limbi .


16-06-2008 16:52:08
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Intr-un templu shaolin:
Discipolul - Prea intelept si onorabil Maestru, poti sa-mi explici diferenta dintre o perla si o femeie?
Maestrul - Diferenta, gandacel mic si umil, consta in faptul ca perla poate fi insirata pe la ambele capete, iar femeia numai pe la un capat.
Discipolul (confuz) - Dar, Maestre, da-mi voie sa contrazic intelepciunea ta himalayana, dar am auzit ca unele femei se lasa insirate pe la ambele capete!
Maestrul (cu un suras) - Pai acelea nu sunt femei, sunt adevarate perle.


16-06-2008 19:43:30
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553
Un barbat cat de cat increzator in sine intra intr-un bar si ia loc langa cea mai atragatoare femeie de acolo. El ii da tipei o aruncatura de ochi rapida, apoi se uita intamplator la ceas pentu cateva clipe. Femeia intreaba: - A intarziat la intalnire? - Nu, raspunde el, numai ce am cumparat acest ceas si am iesit sa il testez. Atunci, femeia intrigata spune: - Un ceas de mana? Ce il face atat de deosebit? - Se bazeaza pe undele alfa pentru a vorbi telepatic cu mine, a explicat el. - Si ce iti spune acum? - Ei bine, imi spune ca nu porti chiloti. Femeia chicoteste: - Ei bine,e stricat, pentru ca eu port chiloti!. Barbatul incepe sa bata in gemuletul ceasului si spune: Dracu sa il ia! Nu cred ca e stricat...e doar cu o ora inainte!

19-06-2008 19:37:58
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 05-12-2006
Mesaje: 413
EXCELENT!
martiela a scris:

Un barbat cat de cat increzator in sine intra intr-un bar si ia loc langa cea mai atragatoare femeie de acolo. El ii da tipei o aruncatura de ochi rapida, apoi se uita intamplator la ceas pentu cateva clipe. Femeia intreaba: - A intarziat la intalnire? - Nu, raspunde el, numai ce am cumparat acest ceas si am iesit sa il testez. Atunci, femeia intrigata spune: - Un ceas de mana? Ce il face atat de deosebit? - Se bazeaza pe undele alfa pentru a vorbi telepatic cu mine, a explicat el. - Si ce iti spune acum? - Ei bine, imi spune ca nu porti chiloti. Femeia chicoteste: - Ei bine,e stricat, pentru ca eu port chiloti!. Barbatul incepe sa bata in gemuletul ceasului si spune: Dracu sa il ia! Nu cred ca e stricat...e doar cu o ora inainte!


20-06-2008 16:02:05
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
sa zambim...

La varsta de 50 de ani, femeia primeste din partea barbatului o sticla cu lapte. Nedumerita il intreaba: - Dar de ce draga tocmai o sticla cu lapte? - Pai, draga mea nevasta... la 20 erai fermecatoare, ti-am adus o floare... la 30 erai dulce... ti-am adus o sampanie... la 40 erai fierbinte, ti-am adus o paine calda... insa acu' la 50 te-ai facut cat o vaca, ti-am adus niste lapte... - Da, dragul meu, eram eu ca o floare la 20 ani, insa nu tu ai rupt prima petala... eram eu la 30 ca o sampanie de dulce... insa tu ma agitai altii ma sorbeau... la 40 eram eu fierbinte ca o paine, insa tu mancai coaja altii miezul... iar acum la 50 oi fi eu ca o vaca insa cand pleci tu de acasa... vin taurii la usa si intreaba: boul e acasa ???


23-07-2008 10:52:57
   
?? Doriane
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
Geografia femeiiGeografia femeii:
- Intre 18 si 25 de ani, femeia e precum Continentul African: jumatate a fost deja descoperita, cealalta jumatate ascunde frumuseti inca salbatice si delte fertile.
- Intre 26 si 35 de ani, femeia e precum America de Nord: moderna, dezvoltata, civilizata si deschisa negocierilor in schimbul banilor.
- Intre 36 si 40 e precum India: fierbinte, relaxata si constienta de propria frumusete.
- Intre 41 si 50, femeia e precum Franta: usor imbatranita, dar inca atragatoare si interesanta.
- Intre 51 si 60, e precum Iugoslavia: a pierdut razboiul, e tulburata de fantasmele trecutului , dar se lucreaza la reconstructie.
- Intre 61 si 70, ea e precum Rusia: spatioasa, cu frontiere fara patrula. Stratul de zapada ascunde mari bogatii.


23-07-2008 10:55:18
   
?? Pall Mall
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Pe patul de moarte barbatul isi cheama sotia si ii marturiseste :
-Te-am trisat cu sora ta, cu mama ta, cu verisoara, cu vecina, cu prietena ta si cu sotul ei.
Nevasta raspunde:-stiu dragule, stai linistit si asteapta ca otrava sa isi faca efectul.


23-07-2008 12:42:07
   
P Pan
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 21
paralizato scioapa sa iau neamut tau la bani

23-07-2008 13:11:09
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
-Deci matali avand 44 (asha cum vad la profil) inca eshti atragatoare shi enteresanta , maiiiii sa fieeeeeee ! hihihi nah shi otica-te !
- Shtii cand un barbat adevarat se uita la obaba de peste 40 ani ?...CAND E BOGATA ! hihihi

Doriane a scris:

Geografia femeiiGeografia femeii:
- Intre 18 si 25 de ani, femeia e precum Continentul African: jumatate a fost deja descoperita, cealalta jumatate ascunde frumuseti inca salbatice si delte fertile.
- Intre 26 si 35 de ani, femeia e precum America de Nord: moderna, dezvoltata, civilizata si deschisa negocierilor in schimbul banilor.
- Intre 36 si 40 e precum India: fierbinte, relaxata si constienta de propria frumusete.
- Intre 41 si 50, femeia e precum Franta: usor imbatranita, dar inca atragatoare si interesanta.
- Intre 51 si 60, e precum Iugoslavia: a pierdut razboiul, e tulburata de fantasmele trecutului , dar se lucreaza la reconstructie.
- Intre 61 si 70, ea e precum Rusia: spatioasa, cu frontiere fara patrula. Stratul de zapada ascunde mari bogatii.


23-07-2008 13:17:52
   
?? Pall Mall
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
Doriane, as completa eu, fara pretentia de a fi definitia completa sau total nimerita :

femeia
intre 1-18 ani  este la fel cu cea peste 80 de ani.

Daca incerci sa o cuceresti ori nu ai minte ori esti pervers.


23-07-2008 13:37:35
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Intr-o zi, in gradina Edenului, Eva ii spune lui Dumnezeu..
- Doamne, am o problema..
- Ce problema, Eva ?
- Doamne, stiu ca tu m-ai creat, si ai facut aceasta gradina superba,si toate aceste minunate animale si acest iute si hazliu sarpe, dar eu nu ma simt deloc fericita..
- Cum asa, Eva? fu replica venita instantaneu din ceruri..
- Doamne ma simt singura.Si sunt de-a dreptul satula de mere..
- Bine, bine Eva, in aceasta situatie am o solutie. Voi crea un barbat pentru tine!
- Ce e acela un "barbat" Doamne?
- Acest barbat va fi o creatura rea, zapacita, cu multe aspecte negative.
Va minti, va fi fanfaron, in practica iti va crea o multime de probleme.
Va fi mai mare decat tine si mai rapid, va iubi vanatoarea si crimele.
Va avea o privire de nerod curios, dar am vazut ca te plangi de singuratate si il voi crea in modul in care iti va putea satisface...Hmmm.. necesitatile tale fizice. Va avea un intelect limitat, se va angaja in ocupatii infantile precum luptele si fotbalul.Nu va fi prea istet si va avea nevoie de sfaturile tale pentru a gandi corect..
-Pare un lucru distractiv!.. comenta Eva un pic ironic..Dar totusi unde e clinciul?
-Deh..Il vei putea avea cu o singura conditie...
- Care?
- Cum ti-am spus va fi orgolios, arogant, autocompatimitor..De aceea va trebui sa-l faci sa creada ca l-am creat pe el primul..dar nu uita..este si va ramane secretul nostru...de la femeie la femeie...


26-07-2008 10:41:17
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Un cuplu sarbatoreste nunta de argint si in acelasi timp si 60 de ani de viata.In timpul petrecerii apare o zana buna care spune cuplului:
-Ca premiu pentru cei 25 de ani de fidelitate va voi indeplini cate o dorinta fiecaruia..
Sotia entuziasmata exclama:
-Vreau sa fac o calatorie in jurul lumii impreuna cu sotul meu!!...
Imediat dupa, cu o lovitura de bagheta zana cea buna face sa apara biletele de avion si voucher-ele necesare pentru hoteluri.Sotul se gandeste o secunda apoi intorcandu-se catre sotie spune:
-Aceasta situatie e foarte romantica, dar aceasta oportunitate apare doar o data in viata,asa ca te rog sa ma ierti iubire , dar dorinta mea e aceasta;vreau o sotie cu 30 de ani mai tanara!
Sotia sa ramane blocata dar o dorinta e o dorinta, si zana ii indeplineste dorinta; o lovitura de bagheta si Tac!
Barbatul are 90 de ani!!

MORALA:
Barbatii sunt niste ticalosi, dar zanele sunt femei....


26-07-2008 10:45:24
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
De trei ori am ramas vaduva! povesteste o tanara de 35 de ani. - Cum se poate? se mira cineva. Toti trei... - Da, primul si al doilea s-au otravit cu ciuperci. - Si al treilea? - A murit din cauza unei fracturi a craniului. - Cum asta? - N-a vrut sa manance ciuperci...

23-09-2008 07:42:38
   
Pagini:  1 2 3 4 5 6    
Mergeti la