Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / De ce fug barbatii de srelatii serioase?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
XA poeta
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-05-2006
Mesaje: 109
cumva ptr ca ....  o relatie serioasa ii face sa isi piarda libertatea?
ce inseamna libertatea barbatilor?
cum va doriti sa fiti tratat in cuplu?

Ultima modificare facuta de XA poeta (16-05-2006 00:54:04)


16-05-2006 00:53:01
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143
cand vad o fata care are ditamai decolteul si o fusta foarte scurta, eu, personal, ma gandesc numai la o relatie serioasa ... ;)

dar daca nu am succes (fiindca e foarte dificil de abordat o astfel de fata deoarece este o fiinta delicata si foarte sensibila), incep si eu sa devin zefli ...

:D


16-05-2006 03:00:55
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
afirm cu tarie: imi plac poetessele.... mai mult decit femeile poetice...
dar, eX-a dear, am o intrebare.... m-am gindit ca daca un bebe sex-ologu' a acoperit in exclusivitate piata literaturii pseudo-stiintifice despre sexualitate, inseamna ca dincolo de un M. Cartarescu si L. Avramescu si K. Vasilescu care scriu dupa puterile lor o literatura cvasierotica... la noi nu se manifesta picior de sexolog... bebe s-a asternut ca o patura de nea peste o nemarginire nedestelenita... asa ca tu de unde ai aparut... ca prea le zici cu foc... si de ce nu te afirmi pe un site sau pe piata de specialitate... n-as crede ca lucrezi la f'un periodic pentru femei... ca acolo sa munceste sisific cu C&P... ma poti ilumina?

Nu de alta, dar vreau sa te sustin pe forum... (un evantai nostim)


16-05-2006 03:02:47
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
sincera sa fiu... si femeile fug ca naiba de relatiile serioase. Nu as generaliza si nu as arata cu degetul spre nici o parte... ca fiind majoritara.
cu totii ne dorim libertate - mai cu seama sexuala, independenta financiara, dar si sentimentala...
Sau poate numai eu... who cares?!


16-05-2006 03:48:52
   
?? mishu35
Cont Sters

Inregistat: 27-03-2005
Mesaje: 92
nici barbatzii si nici fmile nu fug apriori de o relatzie serioasa.
sunt momente in viatza unui om cand ai nevoie de ceva solid si sunt mom cand ai nevoie de ceva ... mai de primavara. dar.. precum zicea azor, catzelul meu, in timp ce incerca sa linga in cur o ratza maidaneza, atunci cand nu ai ce itzi doreshti trebuie sa te multzumeshti cu ce ai.

parerea mea.

nelegata subconshtient de nica d p  lumea in care fiintzam. k?


16-05-2006 13:18:05
   
XA poeta
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-05-2006
Mesaje: 109

SandieShaw a scris:

afirm cu tarie: imi plac poetessele.... mai mult decit femeile poetice...
dar, eX-a dear, am o intrebare.... m-am gindit ca daca un bebe sex-ologu' a acoperit in exclusivitate piata literaturii pseudo-stiintifice despre sexualitate, inseamna ca dincolo de un M. Cartarescu si L. Avramescu si K. Vasilescu care scriu dupa puterile lor o literatura cvasierotica... la noi nu se manifesta picior de sexolog... bebe s-a asternut ca o patura de nea peste o nemarginire nedestelenita... asa ca tu de unde ai aparut... ca prea le zici cu foc... si de ce nu te afirmi pe un site sau pe piata de specialitate... n-as crede ca lucrezi la f'un periodic pentru femei... ca acolo sa munceste sisific cu C&P... ma poti ilumina?

Nu de alta, dar vreau sa te sustin pe forum... (un evantai nostim)


Merci ptr ca te exprimi liber. Sunt subiecte pe care vreau sa le discut. Daca ceva te deranjeaza ... Cat despre periodicul ptr femei, nu merci. Am o munca mult mai placuta  ....


16-05-2006 16:04:46
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

mishu35 a scris:

nici barbatzii si nici fmile nu fug apriori de o relatzie serioasa.
sunt momente in viatza unui om cand ai nevoie de ceva solid si sunt mom cand ai nevoie de ceva ... mai de primavara. dar.. precum zicea azor, catzelul meu, in timp ce incerca sa linga in cur o ratza maidaneza, atunci cand nu ai ce itzi doreshti trebuie sa te multzumeshti cu ce ai.

parerea mea.

nelegata subconshtient de nica d p  lumea in care fiintzam. k?

bravos, mishule ! asa te vreau,BARBAT verde !


17-05-2006 12:21:59
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

XA poeta a scris:


SandieShaw a scris:

afirm cu tarie: imi plac poetessele.... mai mult decit femeile poetice...
dar, eX-a dear, am o intrebare.... m-am gindit ca daca un bebe sex-ologu' a acoperit in exclusivitate piata literaturii pseudo-stiintifice despre sexualitate, inseamna ca dincolo de un M. Cartarescu si L. Avramescu si K. Vasilescu care scriu dupa puterile lor o literatura cvasierotica... la noi nu se manifesta picior de sexolog... bebe s-a asternut ca o patura de nea peste o nemarginire nedestelenita... asa ca tu de unde ai aparut... ca prea le zici cu foc... si de ce nu te afirmi pe un site sau pe piata de specialitate... n-as crede ca lucrezi la f'un periodic pentru femei... ca acolo sa munceste sisific cu C&P... ma poti ilumina?

Nu de alta, dar vreau sa te sustin pe forum... (un evantai nostim)


Merci ptr ca te exprimi liber. Sunt subiecte pe care vreau sa le discut. Daca ceva te deranjeaza ... Cat despre periodicul ptr femei, nu merci. Am o munca mult mai placuta  ....

m-ai facut curios...ce munca placuta ai...? oricum categoric nu te afli aici pt. refulari:parerea mea!


17-05-2006 12:24:51
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
intrebarea e perfect tendentioasa ! jignitoare si prosteasca...asa ai sa pricepi ce raspuns se deduce:nu fugim de relatiile serioase ci...doar de prostie, cupiditate si alte maruntisuri de genul asta...

17-05-2006 12:28:07
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Barbati nu fug de relatii serioase. O relatie serioasa e visata/dorita cu o fata/femeie serioasa. Intre timp, tot ce intilnim............ relatiile, sint usoare.
Parerea mea.


17-05-2006 15:11:04
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143
on topic,

De ce sunt femeile atat de curve ?


17-05-2006 22:06:25
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
bine ai venit in clubul... lor, Zelfi, dear... ti-a fost greu sa te abtii... atita amar de vreme

cred ca ai suferit mult sa pretinzi ca vrei sa te dai bine pe linga femei... in timp ce esentialmente ele nu erau insa decit niste amarite prefacute


17-05-2006 22:32:30
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143
Asta crezi tu ca am facut ??? Ca m-am prefacut ??? Mi-e rau ...

Ti nu ti s-au parut aberante afirmatiile de genu "femeile nu vor sex, ele vor doar dragoste" ? Ma rog, e treaba ta daca crezi ca eu m-am prefacut ... E mai degraba o ironie la adresa puristelor ca tine ... :-P


17-05-2006 22:43:30
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
de responsabili ce sunt ! :D:D:D

17-05-2006 22:45:14
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918

  Zefli a scris:

on topic,

De ce sunt femeile atat de curve ?




auuuuu! cin' te_a supi ,friend?? :O :O :O


17-05-2006 22:45:54
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

  Zefli a scris:

Asta crezi tu ca am facut ??? Ca m-am prefacut ??? Mi-e rau ...

Ti nu ti s-au parut aberante afirmatiile de genu "femeile nu vor sex, ele vor doar dragoste" ? Ma rog, e treaba ta daca crezi ca eu m-am prefacut ... E mai degraba o ironie la adresa puristelor ca tine ... :-P


Zefli, ironia, ca si zeflemeaua (dar mai putin), e ca o ceapa cu mai multe foi.... daca tu crezi ca eu m-am prefacut ca n-am inteles ca te-ai prefacut ca ...


17-05-2006 22:56:31
   
XA poeta
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-05-2006
Mesaje: 109

fi-a-mea a scris:


XA poeta a scris:


SandieShaw a scris:

afirm cu tarie: imi plac poetessele.... mai mult decit femeile poetice...
dar, eX-a dear, am o intrebare.... m-am gindit ca daca un bebe sex-ologu' a acoperit in exclusivitate piata literaturii pseudo-stiintifice despre sexualitate, inseamna ca dincolo de un M. Cartarescu si L. Avramescu si K. Vasilescu care scriu dupa puterile lor o literatura cvasierotica... la noi nu se manifesta picior de sexolog... bebe s-a asternut ca o patura de nea peste o nemarginire nedestelenita... asa ca tu de unde ai aparut... ca prea le zici cu foc... si de ce nu te afirmi pe un site sau pe piata de specialitate... n-as crede ca lucrezi la f'un periodic pentru femei... ca acolo sa munceste sisific cu C&P... ma poti ilumina?

Nu de alta, dar vreau sa te sustin pe forum... (un evantai nostim)


Merci ptr ca te exprimi liber. Sunt subiecte pe care vreau sa le discut. Daca ceva te deranjeaza ... Cat despre periodicul ptr femei, nu merci. Am o munca mult mai placuta  ....

m-ai facut curios...ce munca placuta ai...? oricum categoric nu te afli aici pt. refulari:parerea mea!


Nu am sa iti raspund printr-o ghicitoare si nici printr-o replica plictisita sau bazata pe filme, dar munca pe care o fac cu pasiune si succes este una care tine de trup, suflet si minte ...


18-05-2006 00:35:57
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

XA poeta a scris:


fi-a-mea a scris:


XA poeta a scris:



Merci ptr ca te exprimi liber. Sunt subiecte pe care vreau sa le discut. Daca ceva te deranjeaza ... Cat despre periodicul ptr femei, nu merci. Am o munca mult mai placuta  ....

m-ai facut curios...ce munca placuta ai...? oricum categoric nu te afli aici pt. refulari:parerea mea!


Nu am sa iti raspund printr-o ghicitoare si nici printr-o replica plictisita sau bazata pe filme, dar munca pe care o fac cu pasiune si succes este una care tine de trup, suflet si minte ...

oooofff! una spui si alta faci:cu toata bunavoita tot n-am inteles cu ce te ocupi.la o intrebare simpla se raspunde simplu...de obicei...tu insa iti plac lucrurile alambicate (citeste: ghicitorile)...am rabdare insa ...astept raspunsul dorit


18-05-2006 18:01:48
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

  Zefli a scris:

on topic,

De ce sunt femeile atat de curve ?

O incercare timida:pt. ca sunt "sofisticate"?


18-05-2006 18:03:40
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

SandieShaw a scris:

bine ai venit in clubul... lor, Zelfi, dear... ti-a fost greu sa te abtii... atita amar de vreme

cred ca ai suferit mult sa pretinzi ca vrei sa te dai bine pe linga femei... in timp ce esentialmente ele nu erau insa decit niste amarite prefacute

citindu-ma iti par misogin,porc,sau ai o alta varianta?


18-05-2006 18:04:39
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Barbatii nu fug de relatii serioase, si le doresc, fug dupa ele ! De fapt, asta-i visul lor, o relatie serioasa de scurta durata ! :D:D:D

18-05-2006 21:21:32
   
?? Suflet
Cont Sters

Inregistat: 15-05-2006
Mesaje: 3
Mi se pare o generalizare .... unii fug de o relatie serioasa, altii si-ar dorii.
In orice caz, daca ai "scapat" dintr-o relatie cu unul din prima categorie, nu-ti fa sange rau. Nu ai pierdut nimic.
Cu toate acestea, acestia sunt aceia care au cel mai mult succes la femei. Sunt superficiali, veseli din fire de obicei ( nu au nici o grija, nu le pasa de fapt prea mult de cei din jur ), si fug de responsabilitati. Urmasi demni ai lui Cassanova.

Parerea mea...


18-05-2006 23:45:53
   
XA poeta
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-05-2006
Mesaje: 109
Fuga barbatilor din relatiile stabile este un subiect foarte vast si cuprinde multe motive. Sunt barbati si barbati de varste, conceptii si educatii doferite
De obicei varsta critica pentru un barbat in astfel de momente este 20-25 de ani.
Sunt multe motive care ii pun pe barbati pe fuga, asta e sigur si multe sunt legate de responsabilitatea unei relatii "serioase".


19-05-2006 00:11:57
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143
Deja statisticile tale sunt din ce in ce mai vagi ... 20-25 de ani nu e o aproximare prea buna ...

:D :D :D :D :D


19-05-2006 00:51:03
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849
Nu cred ca varsta are vreo legatura cu ,,dorul de duca".Critica nu este varsta ci lipsa de imaginatie,mai precis monotonia si falsa siguranta.Totusi chiar si intr-o relatie stabila nu e rau deloc sa stai in  . . . . .joc de glezne :)

20-05-2006 11:24:00
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

fi-a-mea a scris:


SandieShaw a scris:

bine ai venit in clubul... lor, Zelfi, dear... ti-a fost greu sa te abtii... atita amar de vreme

cred ca ai suferit mult sa pretinzi ca vrei sa te dai bine pe linga femei... in timp ce esentialmente ele nu erau insa decit niste amarite prefacute

citindu-ma iti par misogin,porc,sau ai o alta varianta?

Faptul ca urasti unele femei nu te face misogin, faptul ca poti ofensa cite-o femeie ici-colo nu te califica drept porc (sexist)... alta varianta, as incerca, da' promite-mi sa nu te superi prea rau... esti inconsistent.


20-05-2006 21:09:39
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

  Zefli a scris:

cand vad o fata care are ditamai decolteul si o fusta foarte scurta, eu, personal, ma gandesc numai la o relatie serioasa ... ;)

dar daca nu am succes (fiindca e foarte dificil de abordat o astfel de fata deoarece este o fiinta delicata si foarte sensibila), incep si eu sa devin zefli ...

:D

  M-ai bine ai pui o piedica si o prinzi galant sa nu faca buba doamne fereste .In timp ce o ajuti zambesti (ai grija sa-i arati toti dintii si sa simta parfumul tau seducator de 5-600 euro flaconul(iei de la orice magazin un tester)) si ai grija sa ai explici ce bine ai sta ei cu. . .(gasesti tu ceva ),dupa care o inviti la o cafea sau te oferi sa o conduci.Ce naiba e chiar asa greu !!!


20-05-2006 22:28:42
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

SandieShaw a scris:


fi-a-mea a scris:


SandieShaw a scris:

bine ai venit in clubul... lor, Zelfi, dear... ti-a fost greu sa te abtii... atita amar de vreme

cred ca ai suferit mult sa pretinzi ca vrei sa te dai bine pe linga femei... in timp ce esentialmente ele nu erau insa decit niste amarite prefacute

citindu-ma iti par misogin,porc,sau ai o alta varianta?

Faptul ca urasti unele femei nu te face misogin, faptul ca poti ofensa cite-o femeie ici-colo nu te califica drept porc (sexist)... alta varianta, as incerca, da' promite-mi sa nu te superi prea rau... esti inconsistent.

cand sunt pe fuga asa patesc


21-05-2006 19:13:58
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849
Noi ne prefacem sau ele se prefac sau ne prefacem impreuna,pana la urma finalitatea conteaza.Daca procentul reusitelor la abordarea unei femei scade sub 80% deja inseamna trebuie sa iei masuri sa schimbi tehnica :D :D :D

22-05-2006 21:31:38
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143
deja imi pari un intelept ...

23-05-2006 02:50:20
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849
loool deci imi las barba :)))))))

23-05-2006 04:05:54
   
XA poeta
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-05-2006
Mesaje: 109
Barbatii fug de relatiile serioase
Elena LATAN

Statisticile arata ca procentul cuplurilor care se casatoresc in România este in scadere. Din ce in ce mai multe cupluri prefera sa locuiasca impreuna, in concubinaj, ca alternativa la casatorie. In acelasi timp, un numar mare de femei afirma ca barbatii sunt cei care fug in general de relatiile serioase. Daca ii intrebati ce ii sperie atunci când vine vorba de a se implica intr-o relatie si ce ii face sa prefere sa fie celibatari, veti auzi probabil de faptul ca barbatii au nevoie de libertate mai mult decât femeile si ca, pur si simplu, nu sunt gata sa fie tinuti in lesa. 127.0.0.1 a facut un sondaj de opinie printre barbati si o analiza a raspunsurilor printre femei si este gata sa dea o lista de motive pentru care barbatii fug de relatiile serioase.

O relatie serioasa inseamna fara pocher, betii si fotbal

Principalul motiv invocat de populatia masculina este acela ca o relatie serioasa ii face sa isi piarda libertatea. Majoritatea barbatilor afima ca vor sa fie independenti si sa isi traiasca viata dupa propriile reguli. O data ce intra intr-o relatie, deciziile trebuie discutate in cuplu si luate impreuna cu partenera. Prin urmare, s-ar putea sa fie nevoit sa renunte la iesirea de sâmbata dupa-amiaza la o bere cu prietenii pentru a da o tura prin magazine cu dumneavoastra in cautarea unei perechi de sandale turcoaz cu baretute argintii, si mai apoi va da deoparte si noaptea petrecuta la poker pentru o cina romantica cu dumneavoastra. Nu e chiar programul ideal dupa parerea lui inainte de a fi cu dumneavoastra...

Relatie serioasa = sex doar cu... ea

Suna putin pueril, dar nu putini sunt barbatii care invoca acest motiv pentru amânarea inceperii unei relatii serioase. Majoritatea prefera sa isi petreaca anii tineretii zburdând din relatie in relatie, „experimentând“ varietatea sexuala in toata splendoarea ei. Suna destul de inspaimântator a se multumi cu o singura partenera sexuala pentru atâtia ani, deoarece aceasta idee implica si posibilitatea instalarii plictiselii si obisnuintei.

Cine s-a fript cu ciorba sufla si in iaurt

Cam asa este si cu barbatii si relatiile serioase. Daca un barbat a facut deja pasul cel mare si s-a ars, cu greu va mai putea fi convins sa incerce si a doua oara. Prin urmare, trecutul sau amoros isi va spune cuvântul si in ceea ce priveste relatiile viitoare.

Decizia lui sau decizia ei?

De multe ori, initiativa de a face dintr-o simpla relatie o relatie serioasa nu apuca niciodata sa fie a barbatului. Iese cu o tipa de câteva ori, fac sex, totul e ok si destul de distractiv, ba chiar incepe sa ii placa sa fie in compania ei. Si, dintr-o data, ea este implicata pâna peste cap in programul lui, vrea sa stie unde este el in fiecare secunda, il implica pe el in toata viata ei, de la problemele prietenelor si pâna la cura de slabire, trecând prin alegerea pantofilor negri sau a celor bej... Poate ca trebuie ca femeile sa inteleaga ca orice barbat trebuie luat cu frumosul si decizia de a se implica in relatie trebuie sa fie reciproca. Asa ca, daca dumneavoastra v-ati decis deja, asteptati sa se hotarasca si el ca dumneavoastra sunteti... aleasa.

O relatie serioasa inseamna „Faci cum zic eu sau va fi rau“

Ideea preconceputa cum ca femeile sunt niste mici monstri care nu vor altceva decât sa puna mâna pe un barbat si sa ii faca acestuia viata un calvar a inceput sa dainuiasca in mintile celor mai multi reprezentati ai speciei masculine.

O idee amuzanta care ar trebui sa dea de gândit. Sunt multe femei care isi manipuleaza partenerii si incearca in permanenta sa ii faca pe acestia sa faca compromisuri pentru ca in final sa iasa totul ca ele.

Este o idee des intâlnita in capul barbatilor cum ca „daca nu fac ca ea, nu mai am parte de sex la noapte“. Poate daca femeile ar incerca sa lase manipularea la o parte si, mai ales, daca ar renunta din când in când la santajul emotional, ar disparea si aceasta idee preconceputa.


23-05-2006 23:50:23
   
ramony20
Femeie

Nou venit

Inregistat: 28-12-2005
Mesaje: 158
ok. Pe cind si PROPRIILE-TI pareri? Fie ele si in versuri, da' numai sa emane de la tine ca asta putem citi si noi cu un search.

23-05-2006 23:52:58
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143

ramony20 a scris:

ok. Pe cind si PROPRIILE-TI pareri? Fie ele si in versuri, da' numai sa emane de la tine ca asta putem citi si noi cu un search.


Poti sa-ti exprimi propriile pareri si citand anumiti autori ... Nu poti sa re-inventezi roata tot timpul ...

Oricum, tu poti sa citesti cu un search (vai ce avansata tehnologic esti !!!) ... pacat ca nu simti decat furnicaturi la topicuri de genu asta ...


24-05-2006 02:56:47
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2006
Mesaje: 143
on topic, nu cred ca barbatii fug de relatii serioase, asa cum nu cred ca femeile vor doar dragoste ...
din 8 prieteni apropriati pe care ii am, doar unul este obsedat sexual ... la restul le e teama ca prietena sa nu-i paraseasca si idiotii fac orice ca sa impiedice asta ...
penibil, jenant ...


24-05-2006 03:03:05
   
?? Aary
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2005
Mesaje: 973
aplic la ce-a spus PanMan mai sus ... barbatsii fug dupa relatsii serioase (de regula) de scurta durata ;) ... DAR! vine o vreme in care fiecare dintre noi, barbatsii, suntem incaltsatsi... mai devreme sau mai tarziu... ;) :D

Ultima modificare facuta de Aary (24-05-2006 21:07:44)


24-05-2006 21:07:09
   
XA poeta
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-05-2006
Mesaje: 109

  Zefli a scris:

on topic, nu cred ca barbatii fug de relatii serioase, asa cum nu cred ca femeile vor doar dragoste ...
din 8 prieteni apropriati pe care ii am, doar unul este obsedat sexual ... la restul le e teama ca prietena sa nu-i paraseasca si idiotii fac orice ca sa impiedice asta ...
penibil, jenant ...


Teama este un mare dusman dar si un factor de progres!


28-05-2006 01:16:02
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

XA poeta a scris:


  Zefli a scris:

on topic, nu cred ca barbatii fug de relatii serioase, asa cum nu cred ca femeile vor doar dragoste ...
din 8 prieteni apropriati pe care ii am, doar unul este obsedat sexual ... la restul le e teama ca prietena sa nu-i paraseasca si idiotii fac orice ca sa impiedice asta ...
penibil, jenant ...


Teama este un mare dusman dar si un factor de progres!

Cine te-a pacalit ???? :))))


28-05-2006 21:37:06
   
XA poeta
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-05-2006
Mesaje: 109

waldan a scris:


XA poeta a scris:


  Zefli a scris:

on topic, nu cred ca barbatii fug de relatii serioase, asa cum nu cred ca femeile vor doar dragoste ...
din 8 prieteni apropriati pe care ii am, doar unul este obsedat sexual ... la restul le e teama ca prietena sa nu-i paraseasca si idiotii fac orice ca sa impiedice asta ...
penibil, jenant ...


Teama este un mare dusman dar si un factor de progres!

Cine te-a pacalit ???? :))))


:) :) :)


28-05-2006 23:27:57
   
?? Cristi28Dj
Cont Sters

Inregistat: 30-11-2005
Mesaje: 193

XA poeta a scris:

cumva ptr ca ....  o relatie serioasa ii face sa isi piarda libertatea?
ce inseamna libertatea barbatilor?
cum va doriti sa fiti tratat in cuplu?


Nu este adevarat; o relatie serioasa consolideaza libertatea ,tocmai prin faptul ca increderea reciproca exista intre parteneri. Vezi la casatorie ,viitorilor soti le este citit codul familiei art.1 si 2 !


29-05-2006 03:39:38
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Cristi28Dj a scris:


XA poeta a scris:

cumva ptr ca ....  o relatie serioasa ii face sa isi piarda libertatea?
ce inseamna libertatea barbatilor?
cum va doriti sa fiti tratat in cuplu?


Nu este adevarat; o relatie serioasa consolideaza libertatea ,tocmai prin faptul ca increderea reciproca exista intre parteneri. Vezi la casatorie ,viitorilor soti le este citit codul familiei art.1 si 2 !


Ar trebui ca la starea civila, viitorilor soti sa li se tatueze articolele respective in zonele erogene....:x:x


29-05-2006 12:57:51
   
?? mishu35
Cont Sters

Inregistat: 27-03-2005
Mesaje: 92
ei na... si sa-tzi treaca chefu de fiecare data cand calci-pupi-lingi pe de laturi? nep. nu sunt de acord.

29-05-2006 18:17:33
   
XA poeta
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-05-2006
Mesaje: 109

mishu35 a scris:

ei na... si sa-tzi treaca chefu de fiecare data cand calci-pupi-lingi pe de laturi? nep. nu sunt de acord.


nici eu!


30-05-2006 00:35:17
   
?? mishu35
Cont Sters

Inregistat: 27-03-2005
Mesaje: 92
:)). suntem doi pe o craca sa zic asha....

30-05-2006 19:51:11
   
?? IRIS Luci
Cont Sters

Inregistat: 02-06-2006
Mesaje: 4
da,sunt f. si nu esti misogin

02-06-2006 03:02:39
   
?? IRIS Luci
Cont Sters

Inregistat: 02-06-2006
Mesaje: 4

IRIS Luci a scris:

da,sunt f. si nu esti misogin


02-06-2006 03:19:18
   
?? sjf
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2005
Mesaje: 1055

Cristi28Dj a scris:


XA poeta a scris:

cumva ptr ca ....  o relatie serioasa ii face sa isi piarda libertatea?
ce inseamna libertatea barbatilor?
cum va doriti sa fiti tratat in cuplu?


Nu este adevarat; o relatie serioasa consolideaza libertatea ,tocmai prin faptul ca increderea reciproca exista intre parteneri. Vezi la casatorie ,viitorilor soti le este citit codul familiei art.1 si 2 !


Aiurea! Nu consolideaza nimeni nimic, ci este pur si simplu libertatea in actiune. Pe care libertate nu poate s-o-ngradeasca o relatie ori casatoria. El si ea (el si el, etc.) isi exercita libertatea de a avea o relatie si/sau de a o desface. Ori de a o pecetlui prin casatorie. Nu fuge nimeni de o relatie serioasa, numai ca nu gaseste un partener pe masura (folosind aici termenul de relatie serioasa pentru casatorie, dupa cum e obiceiul in topic).


04-06-2006 02:08:18
   
?? cocofifi
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 1
Subscriu ca barbatii nu fug apriori de relatiile serioase. Doar ca femeile se maturizeaza si cauta aceste relatii mai repede, pe cand barbatilor le trebuie multi ani ca sa conceptualizeze deplin ca s-ar maturiza.  Cand li se intampla, doresc relatii serioase. Piata e plina de oferte facile pentru barbati si inafara cazului in care barbatii dau cu nasul de o 'mare dragoste', prefera sa 'se serveasca'... facil... cum am spus... pana afla ca s-au maturizat si-atunci vor casa, copii, active, stabilitate... etc.  Americanii spun ca "the difference between men and boys is just the price of their toys". Subscriu, pana la un punct. Exceptiile exista.... chestie de conjuncturi, experiente de viata si educatii... Poate si din comoditate..... Lumea se schimba... viata e grea... majoritatea sunt egoisti... si barbatii si femeile.  De cand lumea, femeile au fost si raman vanatoare si manipulatoare de barbati. Fieare e gata pentru responsabilitati si efort conjugat... atunci cand e gata. Concluzie: CHESTIE DE TIMING. Pupici.

Ultima modificare facuta de cocofifi (06-06-2006 20:07:52)


06-06-2006 20:04:01
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

SandieShaw a scris:


fi-a-mea a scris:


SandieShaw a scris:

bine ai venit in clubul... lor, Zelfi, dear... ti-a fost greu sa te abtii... atita amar de vreme

cred ca ai suferit mult sa pretinzi ca vrei sa te dai bine pe linga femei... in timp ce esentialmente ele nu erau insa decit niste amarite prefacute

citindu-ma iti par misogin,porc,sau ai o alta varianta?

Faptul ca urasti unele femei nu te face misogin, faptul ca poti ofensa cite-o femeie ici-colo nu te califica drept porc (sexist)... alta varianta, as incerca, da' promite-mi sa nu te superi prea rau... esti inconsistent.

deh ! ce sa fac ...fiecare cu slabicinile lui...din pacate sunt mereu pe fuga altfel ti-as arata cine e inconsistent...


07-06-2006 19:09:23
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

  Zefli a scris:

on topic, nu cred ca barbatii fug de relatii serioase, asa cum nu cred ca femeile vor doar dragoste ...
din 8 prieteni apropriati pe care ii am, doar unul este obsedat sexual ... la restul le e teama ca prietena sa nu-i paraseasca si idiotii fac orice ca sa impiedice asta ...
penibil, jenant ...

ai uitat de PATETIC...:0


07-06-2006 19:12:28
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la