Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Societate / omul si profesia sa    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685
omul de azi trebuie sa faca fata din punct de vedere socio-profesional la noile tehnologii, inlaturand astfel decalajele existente trecut-prezent

22-05-2006 15:16:42
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904
omul din toate timpurile a trebuit sa faca fatza noii tehnologii.. specifice...
ai facut o afirmatie, nu pui nici o intrebare.. asa ca.. TOPIC INCHIS!!!
:D


23-05-2006 15:44:42
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Ein Mann, ein... JOB :rolleyes:

23-05-2006 16:30:15
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849
Mai bine . . . Ein mann . . .any job

Ultima modificare facuta de waldan (24-05-2006 21:42:49)


24-05-2006 21:42:35
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

fun-funny a scris:

omul din toate timpurile a trebuit sa faca fata noii tehnologii.. specifice...
ai facut o afirmatie, nu pui nici o intrebare.. asa ca.. TOPIC INCHIS!!!
:D

eu am deschis un subiect si mi-am spus parerea asteptandu-va pe voi cu parerile sau intrebarile dar vad ca tu atotcunoscatoarea, cauti numai raca.

Ultima modificare facuta de costelino1 (25-08-2006 12:52:05)


29-05-2006 23:54:29
   
XA poeta
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-05-2006
Mesaje: 109
Omul evolueaza, si trebuie sa invete. sa aibe cultura. sa stie sa utilizeze siteme noi. sa stie cat mai multe. e firesc. cum sa iti ajutii familia, copii, semenii si cum sa te integrezi daca nu esti cat de cat la zi cu noul?

30-05-2006 00:33:59
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

XA poeta a scris:

Omul evolueaza, si trebuie sa invete. sa aibe cultura. sa stie sa utilizeze siteme noi. sa stie cat mai multe. e firesc. cum sa iti ajutii familia, copii, semenii si cum sa te integrezi daca nu esti cat de cat la zi cu noul?

Mai fata mai tu esti de-a dreptul sfanta.Pur si simplu ma uluiesti.Cred ca daca ti-as rupe fusta in plina strada,ziua,ai fi in stare sa-mi explici la ce folosesc acele de siguranta.Daca existi esti mai buna ca antibioticul.Exasperant de buna.Sant curios ce faci cand reuseste cineva sa te infurie,oare cum injuri. . .. . . .,,duceti-va daca nu va suparati si nu va deranjeza in . . .aia a mamii dumneavoastra" ??? :D


30-05-2006 02:10:18
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904

costelino1 a scris:


fun-funny a scris:

omul din toate timpurile a trebuit sa faca fatza noii tehnologii.. specifice...
ai facut o afirmatie, nu pui nici o intrebare.. asa ca.. TOPIC INCHIS!!!
:D

eu am deschis un subiect si mi-am spus parerea asteptandu-va pe voi cu parerile sau intrebarile dar vad ca tu atotcunocatoare cauti numai raca

:D :D wow!...
si cum ziceai ca sint eu???


09-06-2006 04:16:08
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

fun-funny a scris:


costelino1 a scris:


fun-funny a scris:

omul din toate timpurile a trebuit sa faca fatza noii tehnologii.. specifice...
ai facut o afirmatie, nu pui nici o intrebare.. asa ca.. TOPIC INCHIS!!!
:D

eu am deschis un subiect si mi-am spus parerea asteptandu-va pe voi cu parerile sau intrebarile dar vad ca tu atotcunocatoare cauti numai raca

:D :D wow!...
si cum ziceai ca sint eu???

buna ???


12-06-2006 01:32:30
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904


13-06-2006 14:10:48
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849
ok deci buna !!!

13-06-2006 23:49:06
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

fun-funny a scris:

omul din toate timpurile a trebuit sa faca fatza noii tehnologii.. specifice...
ai facut o afirmatie, nu pui nici o intrebare.. asa ca.. TOPIC INCHIS!!!
:D

esti cumva in zodia GEMENI ? vad ca tu le stii pe toate, sincer vreau sa te cunosc


05-08-2006 17:38:13
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904

eu nu vreau... Si esti departe de momentul in care m-as putea razgindi, trust me!


08-08-2006 02:51:07
   
?? heno
Cont Sters

Inregistat: 12-06-2006
Mesaje: 1
da vreau

08-08-2006 13:57:00
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

fun-funny a scris:

http://xs104.xs.to/xs104/06321/butt.gif
eu nu vreau... Si esti departe de momentul in care m-as putea razgindi, trust me!

ESTI UNICA PERSOANA DE LA CARE NU ASTEPTAM RASPUNS, DAR MA DISTRAT FOARTE MULT A TA FATA PREZENTATA.


09-08-2006 10:25:33
   
ramony20
Femeie

Nou venit

Inregistat: 28-12-2005
Mesaje: 158
nuuu, tu vorbesti cu stinga si astepti sa-ti raspunda dreapta! :x

10-08-2006 01:05:24
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2005
Mesaje: 243
S-a votat codu penal!Nu formatia!Si nici pe Nico!INSULTA,CALOMNIA nu se mai pedepsesc.Adica ziaristii pot sa scrie despre tine orice ca tre sa isi vinda ziarul,nu conteaza ca mint in publicatii,ca induc in eroare o tara intreaga.Ce e mai grav DEFAIMAREA tarii nu mai este pedepsita.Oameni ca gyorgy frunda vor putea sa defaimeze in continuare numele tarii noastre pe la curtile europene,pe la BRUXELLES.Tara va fi tirita in noroi si mai mult....

13-08-2006 01:13:25
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

fun-funny a scris:

http://xs104.xs.to/xs104/06321/butt.gif
eu nu vreau... Si esti departe de momentul in care m-as putea razgindi, trust me!

gata am cedat, esti mai buna ca mine, nu am vrut sa te supar


26-08-2006 10:25:25
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

costelino1 a scris:


fun-funny a scris:

http://xs104.xs.to/xs104/06321/butt.gif
eu nu vreau... Si esti departe de momentul in care m-as putea razgindi, trust me!

gata am cedat, esti mai buna ca mine, nu am vrut sa te supar

ce inseamna ca cineva sa se simta super adorata !


12-09-2006 03:47:22
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

costelino1 a scris:


costelino1 a scris:


fun-funny a scris:

http://xs104.xs.to/xs104/06321/butt.gif
eu nu vreau... Si esti departe de momentul in care m-as putea razgindi, trust me!

gata am cedat, esti mai buna ca mine, nu am vrut sa te supar

ce inseamna ca cineva sa se simta super adorata !


eu accept cand gresesc, dar tu nu vrei niciodata, daca am primit sfatul lui Silviu sa ma uit in urma, m-am uitat si am vazut unde am gresit, dar nu am aratat cur. nimanui ca tine, sa judece altii meritele tale, nu te mai considera datorita vechimii pe acest forum, imuna si mai presus de orice ! hai SILVIU citeste si raspunde!


12-09-2006 03:52:28
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763


21-10-2006 03:56:54
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

amza a scris:

S-a votat codu penal!Nu formatia!Si nici pe Nico!INSULTA,CALOMNIA nu se mai pedepsesc.Adica ziaristii pot sa scrie despre tine orice ca tre sa isi vinda ziarul,nu conteaza ca mint in publicatii,ca induc in eroare o tara intreaga.Ce e mai grav DEFAIMAREA tarii nu mai este pedepsita.Oameni ca gyorgy frunda vor putea sa defaimeze in continuare numele tarii noastre pe la curtile europene,pe la BRUXELLES.Tara va fi tirita in noroi si mai mult....


Si nici adulterul si complicitatea la adulter... caldut, cald, fierbinte, foc, foc...


21-10-2006 04:00:30
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763
de ce avem tot timpul impresia ca doar in romania se petrec asemenea lucruri?
intr-o vreme imi pasa... de toate astea.. si credeam ca prin simpla prezenta la vot... pot schimba ceva...
singura certitudine pe care o am acum - ca am contribuit si eu la ceva - este faptul ca baietii nu mai sint luati cu arcanul in armata...
avem eu interes personal...;)


21-10-2006 04:05:06
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

fun-funny a scris:

de ce avem tot timpul impresia ca doar in romania se petrec asemenea lucruri?
intr-o vreme imi pasa... de toate astea.. si credeam ca prin simpla prezenta la vot... pot schimba ceva...
singura certitudine pe care o am acum - ca am contribuit si eu la ceva - este faptul ca baietii nu mai sint luati cu arcanul in armata...
avem eu interes personal...;)


funny dear, nu stiam ca esti lobbista la NATO...


21-10-2006 04:17:10
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Recunosc insa ca si eu sint incintata de eliminarea obligativitatii serviciului militar... ma si vedeam peste citiva ani ducind pachete copilului la unitatea militara... nu numai din aceasta pricina: uniformele, in special cele militare, imi provoaca amintiri dezgustatoare, iar eu sint pacifista (ca o buna feminista ce ma aflu...;);))
Make love, not WAR!!!!

Ultima modificare facuta de SandieShaw (21-10-2006 04:22:41)


21-10-2006 04:21:48
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763

SandieShaw a scris:

Recunosc insa ca si eu sint incintata de eliminarea obligativitatii serviciului militar... ma si vedeam peste citiva ani ducind pachete copilului la unitatea militara
Make love, not WAR!!!!



ei, vezi.. incet-incet.. te-ai apropiat de adevar ;)


21-10-2006 18:58:40
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
oare o sa avem armata de profesionisti pentru ca asa vrem sau asa ni se cere ?

greu ma las de intrebari....de..tot sper sa gasesc raspunsuri...


22-10-2006 17:26:30
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

da_si_nu a scris:

oare o sa avem armata de profesionisti pentru ca asa vrem sau asa ni se cere ?

greu ma las de intrebari....de..tot sper sa gasesc raspunsuri...

da o sa fie armata de profesionisti, dar nu acum peste 10 - 15 ani cand se va termina cu incadrarile pe baza de spaga si en gros


01-11-2006 12:10:55
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2005
Mesaje: 243
CUM VA ARATA NETUL  IN 2020.
iN 14 ANI oamenii vor interactiona numai in engleza intr-un spatiul global unic si intr-o transparenta toatala,sub tutela internetului.OARE?
Peste 700 de lideri si activisti,programatori si comentatori din sfera internetului au fost pusi in fata a sapte scenarii privind evolutia spatiului virtual,in cadrului studiului"PEW date de contactAMERICAN LIFE",Realizata de o serie de experti americani in tehnologie cercetarea si-a propus sa stabileasca efectele internetului asupra vietii sociale,politice si economice in anul 2020.Concluziile fixeaza o lume virtuala fara granite nationale,cu corporatii globale de succes si''masini''in loc de oameni in unele activitati,dar si cu acte de violenta si teroare.
GLOBALIZARE VIRTUALA IN ENGLEZA.
Cele sapte scenarii supuse dezbaterii au fost extrase din recentele rapoarte de cercetare si din prorocirile liderilor din stiints,tehnologie,afaceri si politica.Particpantii au fost rugati sa se pronunte negativ sau pozitiv asupra posbilitatilor de confirmare a acestor ipoteze.Astfel,aproape 60 la suta dintre respondeti au cazut de acord asupra infloririi unei retele globale,de low cost pina in anul 2020.Acest prim scenariu anunta inlesnirea fluxului de informatii si punerea la indemina oricui a sistemelor mobile de comunicare wireless,;a un pret foarte redus.In schimb,aproximativ 2/3 dintre participanti nu au cochetat cu al doilea scenariu potrivit caruia,peste 14 ani,retelele de comunicare vor cladi un singur spatiu politic,social si economic,iar internetul va deveni o cefenea virtuala in care oricine se poate intilni pt a schimba replici verbale si visuale,fata in fata,limba engleza fiind indispensabila.Engleza va deveni o limba proeminenta pe internet,pt ca este atit de dezordonata,incit poate fi refacuta de orice vorbitor.Pina la urma,engleza este o gramada de cuvinte din germana,franceza si latina pronuntata gresit,afirma CORY DOCTOROW,cofondatorul BOING-BOING.O alta previziune pusa in discutie a fost inlaturarea oamenilor din activitati cheie,precum supravegherea si securitatea sistemelor de urmarire a formelor de inteligenta artificiala.Mai mult de jumatate dintre expertii intervievati sustin ca tehnologia nu va scapa de sub control uman si nu va genera pericole si dependente imposibil de remediat.""Mi-e teama ca undeva in 2020,robotii vor deveni mai inteligenti,vor evolua rapid si ne vor trata ca pe niste animale de companie.''isi exprima grija PAUL SAFFO,director al INSTITULUI VIITOR.
CIPURILE DE CONTROL!!!
Mai mult de atit ,un alt participant anunta ca inainte de 2020 fiecare NOU NASCUT din tarile industrializate va avea IMPLANTAT un CIP care va oferi datele lui personale si medicale,acesta putind fi folosit si pt supraveghere.Jumatate din respondenti nu au acceptat insa ipoteza ca pine in 2020,viata privata si publica a indivizilor ca capata o simtita""transparenta globala''ca ar tine raul sub vizor.OARE?
Pe masura ca tehnologiile de comunicare si inmagazinare vor fi mai bune si mai ieftine.I n acelasi timp marea parte a participantilor la studiu au convenit ca in 14 ani realitatea virtuala va spori productivitatea oamenilor din comunitatilor tehnologice,in detrimentul celei asigurate de munca din viata reala,oamenii fiind inlocuiti,insa de realitati alternative."In timp ce prefixele vor defini inca zonele geografice in 2020,codurile reale vor defini locatii virtuale.Personalitati multiple vor fi la ordinea zilei si se va raspindi cyberpsihistria,avertizeaza DANIEL WANG  de la ROADMAP ASSOCIATES.
TEROAREA pindeste tehnologia.
Cu o majoritate pozitiva a fost primita si previziunea ca internetul va deveni o cheie spre succes.Aceasta pt ca granitele nationel vor fi STERSE,luind fiinta oarase-stat si organizatii umane alipite prin retele globale,in care indivizii pot colabora si concura.In replica la avnsarea rapidaa tehnologiei comunicarii,viitorul anunta si formarea uni grup de rezistenta.Acest ultim scenariu a cistigat voturile  a aproape 60 la suta dintre respondenti,acestia fiind de acord ca in 2020 va prinde forma un grup cultural autosegregat de societate ''moderna''.Unii dintre membrii lui se vor refugia in afara ''retelei'' doar pt a gasi pace si un leac contra impovararii ci informatii,altii vor ameninta tehnologia cu acte de teroare si violenta.''Dvenind o infrastructura pretioas,INTERNETUL insusi va ajunge o tinta.Pt unii,motivatia va fi puterea si impactul acestuia,altii vor incerca pur si simplu sa-l distruga.''THOMAS NARTEN IBM.
FARA STATE NATIUNI?
P e linga aceste aspecte in jur de 80 la suta dintre expertii care au raspuns sondajului s-au pronuntat pt sporirea capacitatii retelei si pt ''alfabetizare tehnologica''considerindu-le prioritare pt strategii si liderii in tehnologie.Totodata.o alta masura pe care conrespondentii au trecut-o in prim plan este consolidarea uni''mediu legal si operational care sa permita oamenilor sa foloseasca INTERNETUL cum vor ei,folosind software-ul pe care-l vor."Printre problemele de viitor identificate de cei intervievati se mai numara o fragmentare sociala sporita,disparitia statelor -natiuni si a vietii private,precum si crearea unei dependente virtuale si raspindirea actelor de violenta pt preluarea controlului asupra INTERNETULUI.

Ultima modificare facuta de amza (08-11-2006 01:55:55)


08-11-2006 01:09:39
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

amza a scris:

CUM VA ARATA NETUL  IN 2020.
iN 14 ANI oamenii vor interactiona numai in engleza intr-un spatiul global unic si intr-o transparenta toatala,sub tutela internetului.OARE?
Peste 700 de lideri si activisti,programatori si comentatori din sfera internetului au fost pusi in fata a sapte scenarii privind evolutia spatiului virtual,in cadrului studiului"PEW date de contactAMERICAN LIFE",Realizata de o serie de experti americani in tehnologie cercetarea si-a propus sa stabileasca efectele internetului asupra vietii sociale,politice si economice in anul 2020.Concluziile fixeaza o lume virtuala fara granite nationale,cu corporatii globale de succes si''masini''in loc de oameni in unele activitati,dar si cu acte de violenta si teroare.
GLOBALIZARE VIRTUALA IN ENGLEZA.
Cele sapte scenarii supuse dezbaterii au fost extrase din recentele rapoarte de cercetare si din prorocirile liderilor din stiints,tehnologie,afaceri si politica.Particpantii au fost rugati sa se pronunte negativ sau pozitiv asupra posbilitatilor de confirmare a acestor ipoteze.Astfel,aproape 60 la suta dintre respondeti au cazut de acord asupra infloririi unei retele globale,de low cost pina in anul 2020.Acest prim scenariu anunta inlesnirea fluxului de informatii si punerea la indemina oricui a sistemelor mobile de comunicare wireless,;a un pret foarte redus.In schimb,aproximativ 2/3 dintre participanti nu au cochetat cu al doilea scenariu potrivit caruia,peste 14 ani,retelele de comunicare vor cladi un singur spatiu politic,social si economic,iar internetul va deveni o cefenea virtuala in care oricine se poate intilni pt a schimba replici verbale si visuale,fata in fata,limba engleza fiind indispensabila.Engleza va deveni o limba proeminenta pe internet,pt ca este atit de dezordonata,incit poate fi refacuta de orice vorbitor.Pina la urma,engleza este o gramada de cuvinte din germana,franceza si latina pronuntata gresit,afirma CORY DOCTOROW,cofondatorul BOING-BOING.O alta previziune pusa in discutie a fost inlaturarea oamenilor din activitati cheie,precum supravegherea si securitatea sistemelor de urmarire a formelor de inteligenta artificiala.Mai mult de jumatate dintre expertii intervievati sustin ca tehnologia nu va scapa de sub control uman si nu va genera pericole si dependente imposibil de remediat.""Mi-e teama ca undeva in 2020,robotii vor deveni mai inteligenti,vor evolua rapid si ne vor trata ca pe niste animale de companie.''isi exprima grija PAUL SAFFO,director al INSTITULUI VIITOR.
CIPURILE DE CONTROL!!!
Mai mult de atit ,un alt participant anunta ca inainte de 2020 fiecare NOU NASCUT din tarile industrializate va avea IMPLANTAT un CIP care va oferi datele lui personale si medicale,acesta putind fi folosit si pt supraveghere.Jumatate din respondenti nu au acceptat insa ipoteza ca pine in 2020,viata privata si publica a indivizilor ca capata o simtita""transparenta globala''ca ar tine raul sub vizor.OARE?
Pe masura ca tehnologiile de comunicare si inmagazinare vor fi mai bune si mai ieftine.I n acelasi timp marea parte a participantilor la studiu au convenit ca in 14 ani realitatea virtuala va spori productivitatea oamenilor din comunitatilor tehnologice,in detrimentul celei asigurate de munca din viata reala,oamenii fiind inlocuiti,insa de realitati alternative."In timp ce prefixele vor defini inca zonele geografice in 2020,codurile reale vor defini locatii virtuale.Personalitati multiple vor fi la ordinea zilei si se va raspindi cyberpsihistria,avertizeaza DANIEL WANG  de la ROADMAP ASSOCIATES.
TEROAREA pindeste tehnologia.
Cu o majoritate pozitiva a fost primita si previziunea ca internetul va deveni o cheie spre succes.Aceasta pt ca granitele nationel vor fi STERSE,luind fiinta oarase-stat si organizatii umane alipite prin retele globale,in care indivizii pot colabora si concura.In replica la avnsarea rapidaa tehnologiei comunicarii,viitorul anunta si formarea uni grup de rezistenta.Acest ultim scenariu a cistigat voturile  a aproape 60 la suta dintre respondenti,acestia fiind de acord ca in 2020 va prinde forma un grup cultural autosegregat de societate ''moderna''.Unii dintre membrii lui se vor refugia in afara ''retelei'' doar pt a gasi pace si un leac contra impovararii ci informatii,altii vor ameninta tehnologia cu acte de teroare si violenta.''Dvenind o infrastructura pretioas,INTERNETUL insusi va ajunge o tinta.Pt unii,motivatia va fi puterea si impactul acestuia,altii vor incerca pur si simplu sa-l distruga.''THOMAS NARTEN IBM.
FARA STATE NATIUNI?
P e linga aceste aspecte in jur de 80 la suta dintre expertii care au raspuns sondajului s-au pronuntat pt sporirea capacitatii retelei si pt ''alfabetizare tehnologica''considerindu-le prioritare pt strategii si liderii in tehnologie.Totodata.o alta masura pe care conrespondentii au trecut-o in prim plan este consolidarea uni''mediu legal si operational care sa permita oamenilor sa foloseasca INTERNETUL cum vor ei,folosind software-ul pe care-l vor."Printre problemele de viitor identificate de cei intervievati se mai numara o fragmentare sociala sporita,disparitia statelor -natiuni si a vietii private,precum si crearea unei dependente virtuale si raspindirea actelor de violenta pt preluarea controlului asupra INTERNETULUI.

vezi ca eu am luat bobarnace, deoarece am uitat sa scriu de unde am luat citatul si autorul acestuia !


06-02-2007 20:15:09
   
?? WhiteRaven
Cont Sters

Inregistat: 10-03-2005
Mesaje: 1442
nik!

Ultima modificare facuta de WhiteRaven (20-06-2007 23:49:23)


07-02-2007 01:47:54
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

fun-funny a scris:

http://xs308.xs.to/xs308/06425/canard.gif

tu in patul conjugal ?


16-02-2007 21:45:57
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

fun-funny a scris:

de ce avem tot timpul impresia ca doar in romania se petrec asemenea lucruri?
intr-o vreme imi pasa... de toate astea.. si credeam ca prin simpla prezenta la vot... pot schimba ceva...
singura certitudine pe care o am acum - ca am contribuit si eu la ceva - este faptul ca baietii nu mai sint luati cu arcanul in armata...
avem eu interes personal...;)


atunci ii gaseai gramada ?


16-02-2007 21:47:04
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
stii, citindu-te uneori.. imi dau seama ca nu esti cu nimic mai rau decit altii... Esti doar mai sincer :D .. si cu IQ... mult sub medie...
In rest, supravietuiesti si tu cum poti....


16-02-2007 23:45:05
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

fun-funny a scris:

stii, citindu-te uneori.. imi dau seama ca nu esti cu nimic mai rau decit altii... Esti doar mai sincer :D .. si cu IQ... mult sub medie...
In rest, supravietuiesti si tu cum poti....

dute la cartea recordurilor si participa la sectiunea idiot savant care poate calcula IQ fara testarea persoanei, pe baza ,,sonarului de prostie", bazat pe principiul clevetirii colective, la o cafea preparata din zeama catelusei lui martiana de tasha, menado lui boss si zaharul cubic cu gust de shampon adus in zbor de P Pan, in cantece de wersus si lira lui cupidon, care au ritm de mandravela, totul aprobat de da sau nu alias edge, biletele de intrare fiind asigurate  de S.R.L. unik@ si rupte de cena.


17-02-2007 01:00:04
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
WEBMASTER, analizeaza si dispune. Eu propun stergerea disciplinara a contului autorului postarii de mai sus. Daca doresti facem o analiza textuala cu regulamentul site-ului in fata.

17-02-2007 01:38:50
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

costelino1 a scris:


fun-funny a scris:

stii, citindu-te uneori.. imi dau seama ca nu esti cu nimic mai rau decit altii... Esti doar mai sincer :D .. si cu IQ... mult sub medie...
In rest, supravietuiesti si tu cum poti....

dute la cartea recordurilor si participa la sectiunea idiot savant care poate calcula IQ fara testarea persoanei, pe baza ,,sonarului de prostie", bazat pe principiul clevetirii colective, la o cafea preparata din zeama catelusei lui martiana de tasha, menado lui boss si zaharul cubic cu gust de shampon adus in zbor de P Pan, in cantece de wersus si lira lui cupidon, care au ritm de mandravela, totul aprobat de da sau nu alias edge, biletele de intrare fiind asigurate  de S.R.L. unik@ si rupte de cena.

am dat quote in eventualitatea ca va modifica postarea... :D


17-02-2007 01:49:05
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685
tipa, zbiara, apoi te omoara !

17-02-2007 12:27:13
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
mda....cred ca deja esti mort...pe forum evident
odihna vesnica!:rolleyes::x


21-02-2007 10:50:01
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

tasha 1951 a scris:

mda....cred ca deja esti mort...pe forum evident
odihna vesnica!:rolleyes::x

faci ce faci.. si-l readuci printre noi..
uita-l tasha... chiar daca el nu ne-a uitat.. :D


21-02-2007 16:57:34
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Imi da buzz pe messenger zilnic...si ma implora sa pun o vorba buna
...moare de dorul forumului...
=D=D=D


27-05-2007 19:38:33
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
apropo de el si de tine.. si or mai fi si altii ca voi...
care nu stiu ca se poate citi forumul si offline fiind...
asa ca.. sa citeasca... daca nu poate sa si scrie :D :D
cit despre vorbe bune.... cui sa le pui cind e satul fara ciini?


27-05-2007 23:40:53
   
?? baracuda
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

tasha 1951 a scris:

Imi da buzz pe messenger zilnic...si ma implora sa pun o vorba buna
...moare de dorul forumului...
=D=D=D

acum de ce ma vinzi ?


31-05-2007 12:58:43
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Nu te vand...te apreciez,pentru faptul ca ai dus dorul forumului,stiu ce inseaamna sa nu intri linga prieteni...
Eu consider ca toti pe forum suntem brothers and sisters si de aceea imi expun toate sentimentele si sint deschisa cu voi mereu,experienta vietii mele va poate aduce o intelepciune si la fel si voi mie prin textele voastre...nu?;)


31-05-2007 15:57:19
   
Pagini: 1    
Mergeti la