Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Bancuri / ... cu animale    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249
- Ce spune un elefant cand vede un barbat in pielea goala?
     - Cum poate o fiinta cu o trompa atat de mica sa isi duca mancarea la gura? ...


15-06-2006 22:30:36
   
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249
Intr-o seara lupul, ursul si magarul au intrat impreuna in carciuma din padure. Se duc la barman si comanda:
Lupul: O sticla de votca! Asta seara am intalnire cu o lupoaica frumoasa foc si vreau s-o dau gata!
Veni randul ursului.
Ursul: Doua sticle de votca! Am intalnire diseara cu o ursoaica si vreau s-o fac praf!
Magarul: 50 ml de votca!
Ceilalti doi s-au uitat mirat catre magar.
Lupul: Bine mai magarule, noi santem mai puternici ca tine, si ursul este chiar mare, si pana si el a cerut mai multa vodca decat tine. Ce faci tu cu doar 50 ml de vodca?
Magarul: Ma baieti eu scula am, vodca e doar ca sa-mi sclipeasca ochii!


15-06-2006 22:33:39
   
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249
Iepurasul a fumat niste iarba si acum zace lat pe marginea lacului.
Apare un castor:
- Ce faci iepurasule?
Am fumat niste iarba si ma simt in al unspelea cer! Ia si tu de-aici!
Ia castorul si trage un fum. Iepurasului ii vine o idee:
- Stii ce-ar fi si mai grozav, castorule? Sa tragi un fum, sa-ti tii
rasuflarea, sa te scufunzi, sa inoti pana pe partea cealalta a
lacului, si acolo sa expiri!
Castorul se executa. Pe partea cealalata a lacului, cade lat de
placere. Apare un hipopotam:
- Ce faci, castorule?
- E un iepuras pe partea cealalta a lacului care are o marfa grozava.
Tine-ti rasuflarea, inoata pe sub apa, si cand iesi pe partea cealalta,
dai de el.
Hipopotamul se executa. Cand iese pe partea cealalta, iepurasul casca
niste ochi mari la el, si-i striga innebunit:
- Expira, castoruleeee! Nu ti-am zis sa expiri?!


15-06-2006 22:36:05
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2005
Mesaje: 243
Porcusorul isteric in tramvai.O batrinica ii spune:-Inchide geamul te rog,ca e frig afara...Porcusorul nimic...Din nou:-Inchide ...Tot asa de trei ori,pina porcusorul trinteste geamul cu forta si zice:-Na acum e mai cald afara?

15-08-2006 17:37:35
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2005
Mesaje: 243
Un iepuras la farmacie:
-Aveti morcovi?
-Ma tu esti normal la cap?Aici e farmacie!Pt morcovi te duci la aprozar!
-Dar de ce va enervati?Uite eu,daca as fi farmacist si mi-ar cere cineva morcovi nu m-as supara.
-Ia treci aici,in locul meu ,zise farmacistul.
Schimbara locurile si farmacistul intreba:
-Aveti morcovi?
-Da" reteta aveti?


08-11-2006 00:55:16
   
?? Exceptie
Cont Sters

Inregistat: 11-12-2006
Mesaje: 5
ÃŽn curtea taraneasca, una dintre gaini a ouat un ou de jumatate de kilogram.
- Ne spui şi nouă cum ai reuşit? o întreabă celelalte gaini.
- Secret de familie.
- Proiecte pe viitor?
- Voi oua un ou de un kilogram.
Îl întreaba si pe cocos cum au reusit.
- Secret de familie.
- Si care-ti sunt proiectele pe viitor?
- Sa pocesc mutra strutului.


11-12-2006 19:32:54
   
?? Exceptie
Cont Sters

Inregistat: 11-12-2006
Mesaje: 5
Un urs la farmacie:
- 50 de prezervative va rog.
Doi iepuri in spatele lui incep sa rada.
Ursu ii vede, se intoarce la farmacist:
- 52!


11-12-2006 19:34:17
   
?? Exceptie
Cont Sters

Inregistat: 11-12-2006
Mesaje: 5
- Ce gandeste cocosul cand alearga dupa gaina?
- Dac-o ajung ma satisfac, daca nu, macar ma incalzesc!


11-12-2006 19:38:27
   
donnaalba
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-09-2006
Mesaje: 27
Merge Leul prin padure, da peste Vulpe si o ia de gat:
- Ia zi, Vulpe, cine e regele animalelor??
Vulpea, sufocandu-se: - Tttuuu essssti... Leul arunca Vulpea cat colo si merge mai departe…si da peste un lup. Ii da doua labe si-l zvarle cat-colo.
- Cine e, ba, regele animalelor, ha???
- Tu esti, Leule, tu esti... Leul il lasa si pe sarmanul Lup in pace si merge mai departe, intalnindu-se cu Elefantul:
- Ia zi Elefantule, cine e regele animalelor?? Elefantul il apuca frumusel cu trompa si da de trei ori cu el de pamant.
Leul, intins lat si abia sufland: - Eh, nu stii… nu stii, asta e!


12-12-2006 02:41:58
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
Soarecele vroia să treacă granita ilegal. Se duce la elefant :
- Elefante, vreau să trec granita, nu mai suport regimul, mă bate securitatea, vreau o viată mai bună, nu mai vreau să stau cu 14 grade-n casă si să m-asculte RomTelecomu'... Tu esti mare, ascunde-mă si pe mine undeva să trec si eu.
Elefantul se gândeste un pic si-l bagă în buzunarul de la piept. Ajung ei la granită. Acolo vin grănicerii, îl iau pe elefant la control, vede cu detectorul de metale, totul e ok, îi purică valiza si aia e ok, îl ia să-l pipăie pe corp, tac-tac-tac, ajung la buzunarul de la piept.
- Ce ai aici ?
La care elefantul, bătându-se cu palma pe piept pe buzunar:
- Aici? Poza unui prieten!


25-12-2006 22:05:41
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
Greierele si furnica. Primavara:
Furnica sapa, pune seminte, face straturi.
Greierul, cu mingea sub brat, trece pe langa ea.
- Ce faci, greierasule?
-Merg la un fotbal cu baietii.
-Bai, ce faci, bai? Ia vezi ca stii tu cum se intampla... Treci la treaba, ca la iarna iar vii sa-mi ceri mancare.
-Da, da, lasa...
Vara. Furnica iriga, lucra de zor. Apare si greierul cu o racheta sub brat.
-Ce faci, greierasule?
-Merg la un tenis cu baietii.
-Bai, bai! Sa nu vi la iarna sa-mi ceri mancare ca nu stiu ce-ti fac!
-Da, da, bine...
Toamna. Furnica culegea de zor, facea dulceturi, punea onserve. Trece greierul, cu o chitara sub brat.
- Ce faci, greierasule?
-Merg in parc, sa cant ceva cu baeitii.
- Bai, nebunule, nu ai facut nimic pentru iarna. Iti arat eu tie daca vii sa-mi ceri ceva!
-Da, da, bine...
Iarna. Furnica, in pridvor, cu un ceai fierbinte cu lamaie, cu un sal gros in jurul ei. In fata casei apare o limuzina.
Opreste. Se da jos greierul. Furnicii ii pica fata.
-Ce faci, greierasule?
- Ma duc la Paris, la un concert, cu baietii, ca am avut mare succes in parc, cu cantatul.
- Du-te - zice furnica - si daca-la vezi pe unu' La Fontainne, spune-i ca-mi bag picioarele in fabula lui!!!


28-12-2006 09:38:19
   
?? dreamer35
Cont Sters

Inregistat: 05-12-2006
Mesaje: 413
Vulpita vine toata ciufulita acasa.Vulpoiul:CE AI PATIT?
Vulpita:mai,m-a prins bursucul in padure si a zis ca ma violeaza trei zile.Vulpoiul:ah ce bine ca ai scapat dupa o zi.Vulpita:stai linistit ca am venit acasa doar sa ma schimb.


01-01-2007 18:38:33
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 05-12-2006
Mesaje: 413
O tipa se duce la veterinar:Domnu doctor aseara am facut dus si am iesit din baie in sufragerie invelita in prosop.M-am aplecat sa ridic o carte cazuta pe covor si s-a desfacut prosopul,si, a venit dogul meu german si m-a violat pe la spate.Doctorul furios:aduceti bestia inautru s-o castram.Tipa jenata:Nu vreau sa-l castram,as vrea....doar sa-i taiem unghiile ca mi-a facut niste urme pe umeri,de nu pot purta rochii de seara...

11-01-2007 00:34:27
   
?? cotici
Cont Sters

Inregistat: 01-11-2006
Mesaje: 76
Se duce ursu la farmacie intr-o zi. "Vreau si eu 50 de prezervative", zise el. In spatele lui, 2 iepuri radeau de mama focului. "52", adauga ursul.

16-01-2007 20:31:54
   
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579
adunat Leul toate fiarele si le-a spus:
- Cine sare, iata, de-acolo din varful dealului, poate s-o reguleze pe leoaica mea.
Fiarele s-au cocoţat in vârful dealului, iar Leul a ramas jos si asteapta. Aşteapta, aşteapta si deodata un punct coboara in jos, marindu-se mereu. TROSC! Ursul căzu lat, dar imediat incepe sa urce dealul inapoi. Leul ii striga:
- Ei, Ursule, treci si reguleaza leoaica!
Ursul insa urca! si urca! Leul striga din nou:
- Ei, Ursule, incotro?!
- Mai întâi eu îl voi regula pe cel care mi-a facut vânt in jos!


18-01-2007 20:35:03
   
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579
La cursul de sexologie profesorul:
- In timpul actului sexual la oameni temperatura corpului creste cu un grad!
Si in acest moment se adreseaza unui student care motaia dupa o intreaga noapte nedormita:
- Repetati! Ce am spus eu?
Studentul in totala deruta se ridica. Colegii, care cum poate, cu mainile, cu pantomima, cu soapte ii „sufla” raspunsul:
- In timpul actului sexual la oameni temperatura corpului creste cu un grad!
Profesorul: - Corect! Stati jos!
Studentul se aseza si imediat atipeste. Profesorul:
- In timpul actului sexual la pasari temperatura corpului creste cu doua grade!
Si din nou aceluiasi student:
- Repetati, va rog!
Studentul sare in picioare si asteapta disperat sa i se sufle raspunsul. Intreaga aula imita actul sexual, cu mainile sugereaza miscarea aripilor, cu degetele arata cifra 2. Convins ca si de aceasta data a inteles ce i se sufla, cu fata luminata de un ranjet studentul nostru spuse:
- Iar ca temperatura corpului sa se ridice cu doua grade trebuie sa se reguleze de sa le mearga fulgii!


18-01-2007 20:41:35
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ajuns in iad dupa moarte,unui oltean i se da in grija un cazan cu smoala in care fierbeau cativa ardeleni.Sarcina lui era sa nu lase pe nici unul sa iasa din cazan.Tot lovindu-i in cap pe cai care ajungeau la suprafata,la un moment dat a obosit.Atunci a cerut sa fie schimbat la alt cazan,i se satisface dorinta si i se da in grija un cazan cu olteni.Dupa o vreme este intrebat cum merge treaba.
     -Minunat,neica numai ca acusica ma cam plictisesc,somez cum s-ar zice.Cum incearca un oltean sa se ridice din cazan,il apuca ceilalti de picioare si-l trag la fund.

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (18-01-2007 23:47:46)


18-01-2007 23:42:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
O calugarita intra in farmacie si solicita anticonceptionale.
    - Cum o calugarita sa cumpere anticonceptionale?
    -A, nu,nu, sunt pentru mine sunt pentru fiica mea!


18-01-2007 23:51:59
   
?? ariela_k
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Leului i s-a facut lene sa tot vaneze si porunceste tuturor animaleor sa ii aduca de mancare zilnic. Cine nu se supune sau nu aduce ceva pe placul leului va fii batut cu organul sexual al leului pe spate. A doua zi vine ursul cu un porc. Leul satisfacut il lauda. Vine si vulpea cu o gaina, leul fiind satisfacut si de data asta. Iepurasul neavand cum sa vaneze, ii aduce un morcov. Leul, suparat, il bate pe spate cu organul sau viguros.
-Tu nu stii ca nu mananc decat carne?
Pleaca suparat iepurasul, dar dupa cativa pasi se opreste si incepe sa rada.
-Bine, ba, iepurasule, eu te bat si tu razi?
Iepurasul radea in continuare de se tinea cu mainile de burta si printre hohote ii zice leului:
-Vezi ca vine ariciul cu 2 mere!!!!


13-02-2007 05:29:54
   
?? ariela_k
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Sotul si sotia aveau un caine rau. Se hotarasc sa scape de el. Sotul ia cainele se urca in masina si il duce la cateva strazi distanta, il lasa acolo. Se intoarce sotul acasa si peste 2 ore, hop si cainele la usa. A doua zi, se urca sotul in masina, ia cainele si il duce in alt cartier. Se intoarce acasa, peste 2 ore, iar apare cainele la usa. A treia zi, ia asta cainele il baga in masina, da ture prin oras, o ia pe tot felul se strazi, se invarte... Lasa cainele se urca in masina si pleaca. Peste 2 ore suna telefonul in casa. Raspunde nevasta.
Sotul:
- Nevasta, s-a intors cainele acasa?
- Da, s-a intors.
- Da-l la telefon ca m-am pierdut....


Se intalnesc un urs, un leu si o gaina. Ursul:
- Cand eu urlu, se teme toata padurea!
Leul:
- Cand eu racnesc, se teme toata jungla!
Gaina: - Cand eu tusesc, se teme toata planeta!!!


Doi ursi stau de vorba, inainte de hibernare si privesc cum frunzele cad din copaci. Unul dintre ei zice:
- Odata si odata, tot ma trezesc eu mai din timp sa vad cine lipeste frunzele la loc!


13-02-2007 05:32:36
   
?? topuzz
Cont Sters

Inregistat: 16-11-2005
Mesaje: 8
Cum  deosebesti un arici  de-o aricioaica?
         Ariciul are  un tzep in plus!


17-02-2007 04:42:50
   
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249
Sotul si sotia aveau un caine rau. Se hotarasc sa scape de el. Sotul ia cainele se urca in masina si il duce la cateva strazi distanta, il lasa acolo. Se intoarce sotul acasa si peste 2 ore, hop si cainele la usa. A doua zi, se urca sotul in masina, ia cainele si il duce in alt cartier. Se intoarce acasa, peste 2 ore, iar apare cainele la usa. A treia zi, ia asta cainele il baga in masina, da ture prin oras, o ia pe tot felul se strazi, se invarte... Lasa cainele se urca in masina si pleaca. Peste 2 ore suna telefonul in casa. Raspunde nevasta. Sotul: - Nevasta, s-a intors cainele acasa? - Da, s-a intors. - Da-l la telefon ca m-am pierdut

19-02-2007 23:31:39
   
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249
Un urs batran il invata pe unul tanar:
- Omul trebuie atacat in asa fel incat sa te vada si sa aiba timp sa reactioneze!
- De ce?
- Sunt mai gustosi dupa aceea, nu mai au rahat in ei!


14-03-2007 01:22:25
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
misiune imposibila....



saracul animaluts =D

Ultima modificare facuta de adiyna (30-03-2007 17:25:58)


30-03-2007 17:22:13
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
A innebunit lupu ..



30-03-2007 17:23:43
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
rezolvarea labirintului ...




dashtept animaluts!!;)


30-03-2007 17:28:40
   
?? europa07
Cont Sters

Inregistat: 04-04-2007
Mesaje: 654
se umple jungla de paduchi. leul, regele animalelor, da porunca sa se rada toata suflarea si sa vina a doua zi la control.
a doua zi, adunare generala, toate animalele rase, numai leul, nu. vulpea, oparita:
- pai bine, preatemutul nostru rege...tu poruncesti sa ne radem si tu...?
- eh, vulpeo, eu sunt regele animalelor si fac ce vreau!!!!!!!!!! nu-i asa, sobolanule?
- eu sunt ariciul!


05-04-2007 12:00:38
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Mergea un motociclist pe drum cu viteza mare. La un moment dat in fata ii zboara o vrabie si se paleste de motocicleta. El ridica vrabia, o duce acasa, o pune in cusca, ii da apa, pesmeti si se duce la culcare. Dimineata vrabia se trezeste si se uita prin parti:
- Asa...apa, paine uscata..., gratii... Doamne!!!! Nu pot sa cred!!! Am ucis motociclistul!!!


05-04-2007 18:35:26
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Din cauza ca nu avea berbec pentru oile lui, Badea Gheorge merge la veterinarul satului si il intreaba ce sa faca. Veterinarul ii spune ca poate sa ia el locul berbecului si daca se reuseste atunci a doua zi oile or sa stea la umbra, iar daca nu, la soare.
Merge Gheorge al nostru acasa, urca toate oile in tractor si merge cu ele la padure.
Le trage la toate cate un numar si le aduce acasa. Peste doua zile cand se trezeste o cheama pe Maria:
-Marie, unde stau oile, la soare sau la umbra?
-La soare.
Le urca Gheorge iar in remorca si merge la padure. La fiecare cate 3 numere si acasa cu ele.
Dupa 4 zile si 4 nopti de somn se trezeste si intreaba unde sunt oile. Maria se uita si le vede tot la soare. Gheorghe le urca iar remorca si le duce la padure unde in doua zile le trage la fiecare 7 numere. Ajunge acasa si dupa 5 zile de somn o intreba pe Maria?
-Marie, unde is oile?
-Ma Gheorge, nici la soare nici la umbra, ca toate is in remorca numai una e la volan si clanxoneaza.


05-04-2007 18:51:50
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
-Un urs alearga dupa un iepure....Ursul:" Am sa te prind iepure idiot! "
Iepurasul: " Ba s-o crezi tu ! "
Amandoi traverseaza un camp si la un moment dat le iese in cale o broscuta magica...
Broscuta: " Stop ! Sunt broscuta magica si pot sa va indeplinesc la fiecare cate trei dorinte. Cine incepe ?"
Ursul: " Eu, ca sunt cel mai mare !"
Broscuta: " Ia sa te aud ursule, care este prima ta dorinta ?"
Ursul: " Vreau ca toti ursii din padure sa fie femele, in afara de mine! "
Broscuta : "Nici o problema! Si tu, iepurasule, ce iti doresti ?"
Iepurasul: " Eu vreau o casca de motociclist ."
Ursul uitandu-se mirat la iepuras: " Esti un mare prost, stii ? "
Broscuta: " Nici o problema, uite-ti casca. Si tu, ursule, care este a doua ta dorinta? "
Ursul : " Vreau ca toti ursii din padurile vecine sa fie femele. "
Broscuta : " Nici o problema! Iepurasule care este a duua dorinta a ta?"
Iepurasul: "Eu vreau o motocicleta de inaltimea mea, super puternica, ultra turbo. "
Broscuta : " Poftim. "
Ursul uitandu-se cu mirare la iepuras : " Nu, dar ori o faci intentionat ori esti extraordinar de prost..? "
Broscuta :" Bun, acum gata cu cearta, hai sa terminam cu dorintele."
Ursul: "Ultima mea dorinta este ca toti ursii din univers sa fie femele, in afara de mine! "
Broscuta : " Dorinta iti este indeplinita, ursule. Iar, tu iepurasule, care este ultima ta dorinta ? "
Iepurasul isi pune casca, urca pe motocicleta sa, demareaza in tromba si tipa, intorcandu-se : " Vreau ca ursul sa fie homosexual "


04-05-2007 14:22:24
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Balena mascul se invarte nervos in jurul balenei femela:
- Guvernele tuturor tarilor, sute de organizatii ecologiste, lideri politici de marca, milioane de oameni - toti se lupta ca specia noastra sa supravietuiasca, iar tu imi spui mie ca te doare capul...


30-05-2007 20:19:34
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Un ateu se plimba prin padure minunandu-se de frumusetile naturii: "Ce copaci impresionanti! Ce rauri cristaline! Ce animale frumoase!"
La un moment dat, in timp ce se relaxa, omul aude in spatele lui zgomote ciudate. Cand se intoarce vede un urs ca-n povesti: mare, frumos, sanatos si cu pofta de mancare. Ingrozit, ateul o ia la fuga, insa ursul avea conditie fizica asa ca il urmeaza constiincios... Tipul era atat de ingrozit incat la un moment dat se impiedica si cade. Ursul il apucase deja de un picior asa ca omul, paralizat de frica, racneste: "Doamneeee!!!". In secunda urmatoare, timpul se opri, ursul ingheta in pozitia in care se afla, padurea ramase neclintita si o lumina se revarsa din cer. Tipul, socat, auzi o voce: "Mi-ai negat existenta toata viata, le-ai explicat si altora ca sunt un mit, ai pus toata creatia Mea pe seama intamplarii cosmice... vrei acum sa te salvez? Pot eu sa te consider credincios cu adevarat?"
Ateul se uita fix in lumina si raspunse: "As fi ipocrit sa Iti cer brusc sa ma consideri credincios, dar poate ai reusi intr-un fel sa devina ursul crestin?"
"Foarte bine" raspunse vocea. Lumina disparu, zgomotul padurii reveni. Ursul il elibera din ghearele sale, isi impreuna labele din fata si spuse: " Doamne, binecuvinteaza aceste bucate. Amin".


09-06-2007 12:12:00
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
intalnesc Itic si Strul. Itic, suparat, Strul, vesel, n-avea nicio treaba.
S: - Frate, am scapat de toate problemele!
I: - Da' ce-ai facut, ma?
S: - Mi-am luat un elefant, frate!
I: - Hai ba, lasa vrajeala, ca nu-mi arde...
S: - Nicio vrajeala, ma. Am scapat de toate problemele. Stii parcul meu
de masini? Vine elefantul in fiecare zi, le spala, da cu coada, le lustruieste.
Nevasta-mea. .. stii ca e obsedata cu gradina de flori. N-am treaba, le stropeste asta de cinci ori pe zi... jet mic, jet mare.
Copiii... stii ce disperat eram cu ei. Am si uitat ca-i am acum. Ii ia elefantul cu trompa ii pune in spate, ii plimba prin cartier, joaca
fotbal cu ei. Nu mai am niciun stres.
I: - Da' cat ai dat, ma, pe el?
S: - 100.000 de euro, da' face toti banii...
- Auzi, ma... Nu mi-l vinzi mie?
S: - Ce sa fac?!! Ba, nene, asta e parte din familie acum, nu e de vanzare.
I: - Hai ma ca-ti dau 150.000, da mi-l mie, doar stii ce probleme am acasa!
S: - Nu se poate, ma. E sufletul nostru, cum sa ne despartim de el?
I: - Hai, ba, ca-ti dau 200.000, da-mi-l sa scap de belele.
S: - Nu se poate, ba Itic, tu nu intelegi. Iti comand si tie unul, daca vrei, da' ai de asteptat un an.
I: - Bai, Strul, iti dau 300.000! Ajuta-ma sa-mi rezolv problemele, ce dracu', suntem ca fratii, am inceput impreuna sa facem afaceri...!
S: - Bine, ma, hai. Da' sa stii ca ti-am dat de la inima, era ca si copilul nostru.
Dupa 6 luni se intalnesc astia iar. Strul vesel, Itic, terminat, cu parul alb, cearcane mari...
I: - Bai, Strul, ce mi-ai facut, ba? M-ai nenorocit cu elefantul asta!
S: - De ce, ma?
I: - Nu face nimic, frate. Parcul meu de masini, il stii... S-a suit cu curu' pe masini, mi le-a strivit. Nevasta-mea. .. Obsedata si ea cu
florile, s-a cacat pe ele, nu se mai vede o petala sub diatamai balega. Copiii... nu-i haleste, dar ii bate cu trompa, ii alearga prin casa. Sunt
terminat!
S: - Bai, Itic, tu ai o problema!
I: - Da, ba, stiu, cu elefantul de la tine.
S: - Nu, ba! Tu, cu atitudinea asta, n-o sa vinzi niciodata elefantul ala!


09-06-2007 12:13:52
   
?? makiaveli
Cont Sters

Inregistat: 20-06-2007
Mesaje: 6
Un cioban pastea cele 100 de oi intre doua parcele de porumb si cum statea el sprijinit in toiag si medita vine proprietarul si il intreaba:
-Ce faci mai ciobane pe pamantul meu?
-Nu vezi, pasc oile...
-Vezi ca esti obraznic, poate iti fut una!
La care ciobanul ii raspunde:
Poti sa le futi pe toate, eu doar le pazesc...


21-06-2007 09:18:57
   

Lotus
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2005
Mesaje: 284
Un catel se tot linge pe putulica si la un moment dat se opreste si se gandeste:
- Bai frate, eu ce naiba fac aici, dau sau iau?


08-01-2008 23:30:58
   

Lotus
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2005
Mesaje: 284
Profesoara: Copii, ce ne da porcul?
Un elev: Carne!
Profesoara: Bravo!
Profesoara: Copii, ce ne da gaina?
Un elev: Carne si oua!
Profesoara: Bravo!
Profesoara: Copii, ce ne da vaca?
Un elev: Teme pentru acasa!


08-01-2008 23:31:43
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Un broscoi suna la linia telefonica a unui medium si i se spune :
- Ai sa cunosti o tanara frumoasa care va dori sa stie totul despre tine.
-Minunat!, raspunde broscoiul. O s-o cunosc la o petrecere?
-Nu, raspunde mediumul, anul viitor, la ora de biologie!

Ultima modificare facuta de Romanticide (09-02-2010 18:31:05)


09-02-2010 18:30:45
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Merge leul prin padure si da peste vulpe, pe care o si ia de gat:
- Ia zi, vulpeo, cine e regele animalelor?
Vulpea, sufocandu-se:
- Ttt..ttuuu essssti...
Leul arunca vulpea cat colo si merge mai departe... da peste un lup. Ii da doua labe si-l zvarle cat-colo.
- Cine e regele animalelor, huh???
- Tu esti, leule, tu esti...
Leul il lasa si pe sarmanul lup in pace si merge mai departe. Intalnindu-se cu elefantul, se ia si de acesta:
- Ia zi elefantule, cine e regele animalelor?
Elefantul il prinde cu trompa si da de trei ori cu el de pamant. Leul, intins lat si abia sufland:
- Eh, bine, daca nu stii, nu stii, asta e...


20-05-2010 07:44:17
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Un caine maidanez, foarte banal, dar cu privire inteligenta, isi facea toaleta intima (adica se lingea pe ... jos).
Dupa circa zece minute de activitate se opreste si se intreaba nedumerit:
- Da' eu ce dracu fac aici? Dau sau iau?!?...


21-05-2010 09:20:55
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Un soricel mergea pe strada cu mamica lui. La un moment dat vede un liliac zburand si zice : mami, uite un inger!

30-07-2010 22:44:57
   
Pagini: 1    
Mergeti la