Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Subiecte vechi / si totus......la urma urmei....conteaza si starea financiara?!   Subiect inchis
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? lore_cluj
Cont Sters

Inregistat: 17-06-2006
Mesaje: 16
am intalnit o gramada de oamenii care viseaza la iubirea adevarata....cu o speranta abia mai palpaind in inima.... cu toti cauta....iubirea....uni recunosc...altii parca ar fugii de ia...ca dracu de tamaie...altii mai rezervatii..altii mai dezghetati....si dupa lungi cautarii.... cand apare o luminita...,, o scanteie...la care nu mai spera nimeni... apare totus o idee `` nu are acelas nivel financiar`` o fi asta o problema? in ultima vreme....e destul de evident...incepe sa fie o problema.....starea financiara...starea sociala... parca nu mai are nimeni rabdare sa astepte sa vada cine ce are in cap.... conteaza cine iesti...ce ai...?! as vrea totus sa existe macar o speranta de genu `` poate candva se va ridica`` multi spun in gura mare `` nu conteaza banii...conteaza iubirea`` fraza...e adevarata teoretic....dar practic?  adevaru e ca...accepta lumea ideea..pana la un punct apoi...parca sa-r inpotmolii... si ajunge la o concluzie.... de genu.. `` ieu sunt....etc...persoana respectica este....etc... uare cum ma vede lume?`` va las pe voi...sa va spune-ti parerile...sincere....

31-07-2006 16:40:21
   
?? sexmaster
Cont Sters

Inregistat: 31-07-2006
Mesaje: 7
spui ca ai intalnit o gramada de oameni...Stii oare cum e cand iubesti?Cand nu mai vrei nimic altceva decat acea persoana?cand ,orice ai face,te trezesti gandindu-te la ea (si gresind actele pe care tocmai le intocmeai),cand orizontul lumii tale este ea(el) si cand lasi pe toti si toate la o parte...chiar pe tine insuti...doar pt a vedea un zambet pe acea fata... De aceea toata lumea cauta iubirea..Este un ideal pentru toti,bogati,saraci,jegosi,curati,ordinari,stimati....

31-07-2006 20:37:49
   
?? sexmaster
Cont Sters

Inregistat: 31-07-2006
Mesaje: 7
spui ca ai intalnit o gramada de oameni...Stii oare cum e cand iubesti?Cand nu mai vrei nimic altceva decat acea persoana?cand ,orice ai face,

31-07-2006 20:39:41
   
?? lore_cluj
Cont Sters

Inregistat: 17-06-2006
Mesaje: 16
dintre sutele de mii de barbatii...care exista pe site-ul asta...tocmai tu te-ai gasit sa imi dai raspunsuri..pardon...nelamuriri...pentru ca,...io discutam una...tu alta.... da lasa ca ma descurc si cu tine....ce naiba.. se pare ca iesti un tip dur....nimic nou sub soare....
no bun...acuma sa-t explic cum sta treaba... nu chestie de iubire....
alta e treaba....sa te intreb altcumva,,,,sper sa te prinzi repede...
deci.... daca tu...sa zicem ai avea...3 vile....2 masini..ai inota in bani..bla bla... relatii...nu ai avut de ani de zile....asa vo 7 ani sa zicem... si....intr-o zi... cunosti o fata... iti place de ea...cum arata... felul ei de a fi... iti face placere sa fi cu ea....sa te intalnesti cu ea.... te gandesti numai la ea... si dupa 2 saptamani.....sa zicem...ajunge-ti sa va cunoaste-ti cat de cat..si iti spune ca ea... sta cu parintii... are un salar de...5 milione sa zicem...si o familie care nu se ridica la nivelul familiei tale.... si acuma,.,..vine intrebarea.... ai mai vrea sa continui sa o vezi? sau ai ramane dezamagit si ai lasa-o balta? si ai astepta alta luminita..la alt capat de tunel...  capis da? nu e vorba de iubire...te mai astept prin zona...


31-07-2006 21:01:42
   
?? sexmaster
Cont Sters

Inregistat: 31-07-2006
Mesaje: 7
maai in zona...
primo:pe mine ma respecti si.."nu te descurci" cu mine,deoarece inca nu ai experienta necesara...
secundo:daca mi-a placut fata,indiferent de situatia sociala,va fi a mea.Conceptii de genul alor tale sunt...nule si neavenite.Alta era situatia daca ea ma placea si eu nu aveam nici o legatura cu....ce vrea ea.
tertio: discutii de genul acesta sunt intradevar doar..discutii.Apropos: sa pun in acest forum si mail-ul tau?asta asa...sa te gandesti mai bine ce si cum pui in vazul lumii...


31-07-2006 23:03:23
   
?? sexmaster
Cont Sters

Inregistat: 31-07-2006
Mesaje: 7
maai in zona...
primo:pe mine ma respecti si.."nu te descurci" cu mine,deoarece inca nu ai experienta necesara...
secundo:daca mi-a placut fata,indiferent de situatia sociala,va fi a mea.Conceptii de genul alor tale sunt...nule si neavenite.Alta era situatia daca ea ma placea si eu nu aveam nici o legatura cu....ce vrea ea.
tertio: discutii de genul acesta sunt intradevar doar..discutii.Apropos: sa pun in acest forum si mail-ul tau?asta asa...sa te gandesti mai bine ce si cum pui in vazul lumii...


31-07-2006 23:23:09
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
incepe sa fie animata conversatia la topicul asta... iar subiectul nu-i lipsit de noima... si totusi, maestre, cu putine exceptii, forumistii s-au abtinut sa posteze corespondenta privata aici, si cred ca nu e chiar rau sa ne protejam reciproc, vezi respectam...

01-08-2006 00:26:37
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Cum dracu  s-o potrivi caracterizarea din profil,   "etcheta aristocrata", cu amenintarea nici macar voalata  -  "Apropos: sa pun in acest forum si mail-ul tau?asta asa...sa te gandesti mai bine ce si cum pui in vazul lumii...", -   numai Mama Omida ne-ar putea lamuri...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
  Altfel, de-a lungul vietii dai de multi care pretind respectul scrasnind din dinti, doar ca de multe ori se aleg cu un sut indos...:D:D:D


01-08-2006 02:45:34
   
?? sexmaster
Cont Sters

Inregistat: 31-07-2006
Mesaje: 7
Dragii mei, "corespondenta privata" pentru care ma blamati aici are stransa legatura cu acest subiect si cu persoana proprie.Si oare de ce aceasta domnisoara care abia incepe sa descopere maturitatea (a se vedea inceputul acestui subiect) incearca acum sa ia legatura cu mine pe chat privat??Si... Domnule P.Pan 63 "etcheta aristocrata"(probabil va era foame de mancati si litere) nu presupune lipsa unei amenintari intr-un anumit cadru.Dupa cate observ s-a trecut de la un subiect la critici.
    Cine sunteti voi sa judecati??


01-08-2006 04:15:18
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

lore_cluj a scris:

am intalnit o gramada de oamenii care viseaza la iubirea adevarata....cu o speranta abia mai palpaind in inima.... cu toti cauta....iubirea....uni recunosc...altii parca ar fugii de ia...ca dracu de tamaie...altii mai rezervatii..altii mai dezghetati....si dupa lungi cautarii.... cand apare o luminita...,, o scanteie...la care nu mai spera nimeni... apare totus o idee `` nu are acelas nivel financiar`` o fi asta o problema? in ultima vreme....e destul de evident...incepe sa fie o problema.....starea financiara...starea sociala... parca nu mai are nimeni rabdare sa astepte sa vada cine ce are in cap.... conteaza cine iesti...ce ai...?! as vrea totus sa existe macar o speranta de genu `` poate candva se va ridica`` multi spun in gura mare `` nu conteaza banii...conteaza iubirea`` fraza...e adevarata teoretic....dar practic?  adevaru e ca...accepta lumea ideea..pana la un punct apoi...parca sa-r inpotmolii... si ajunge la o concluzie.... de genu.. `` ieu sunt....etc...persoana respectica este....etc... uare cum ma vede lume?`` va las pe voi...sa va spune-ti parerile...sincere....

la mintea ta caprita, totul este ideal


05-08-2006 17:40:48
   
?? anacondu
Cont Sters

Inregistat: 12-09-2005
Mesaje: 4

lore_cluj a scris:

am intalnit o gramada de oamenii care viseaza la iubirea adevarata....cu o speranta abia mai palpaind in inima.... cu toti cauta....iubirea....uni recunosc...altii parca ar fugii de ia...ca dracu de tamaie...altii mai rezervatii..altii mai dezghetati....si dupa lungi cautarii.... cand apare o luminita...,, o scanteie...la care nu mai spera nimeni... apare totus o idee `` nu are acelas nivel financiar`` o fi asta o problema? in ultima vreme....e destul de evident...incepe sa fie o problema.....starea financiara...starea sociala... parca nu mai are nimeni rabdare sa astepte sa vada cine ce are in cap.... conteaza cine iesti...ce ai...?! as vrea totus sa existe macar o speranta de genu `` poate candva se va ridica`` multi spun in gura mare `` nu conteaza banii...conteaza iubirea`` fraza...e adevarata teoretic....dar practic?  adevaru e ca...accepta lumea ideea..pana la un punct apoi...parca sa-r inpotmolii... si ajunge la o concluzie.... de genu.. `` ieu sunt....etc...persoana respectica este....etc... uare cum ma vede lume?`` va las pe voi...sa va spune-ti parerile...sincere....


Imi este asa de greu sa-ti citesc mesajul printre sutele de puncte incat incep sa cred ca tu ai o gandire in sughituri sau cel putin convulsii :)
Nu-i de mirare ca-ti lingi ranile pe aici :)


07-08-2006 13:51:51
   
mary lou
Femeie

Nou venit

Inregistat: 03-08-2006
Mesaje: 7

lore_cluj a scris:

dintre sutele de mii de barbatii...care exista pe site-ul asta...tocmai tu te-ai gasit sa imi dai raspunsuri..pardon...nelamuriri...pentru ca,...io discutam una...tu alta.... da lasa ca ma descurc si cu tine....ce naiba.. se pare ca iesti un tip dur....nimic nou sub soare....
no bun...acuma sa-t explic cum sta treaba... nu chestie de iubire....
alta e treaba....sa te intreb altcumva,,,,sper sa te prinzi repede...
deci.... daca tu...sa zicem ai avea...3 vile....2 masini..ai inota in bani..bla bla... relatii...nu ai avut de ani de zile....asa vo 7 ani sa zicem... si....intr-o zi... cunosti o fata... iti place de ea...cum arata... felul ei de a fi... iti face placere sa fi cu ea....sa te intalnesti cu ea.... te gandesti numai la ea... si dupa 2 saptamani.....sa zicem...ajunge-ti sa va cunoaste-ti cat de cat..si iti spune ca ea... sta cu parintii... are un salar de...5 milione sa zicem...si o familie care nu se ridica la nivelul familiei tale.... si acuma,.,..vine intrebarea.... ai mai vrea sa continui sa o vezi? sau ai ramane dezamagit si ai lasa-o balta? si ai astepta alta luminita..la alt capat de tunel...  capis da? nu e vorba de iubire...te mai astept prin zona...


07-08-2006 13:55:24
   
mary lou
Femeie

Nou venit

Inregistat: 03-08-2006
Mesaje: 7
ai foarte mare dreptate  ,cei cu bani cauta tot cu bani si cei fara bani cauta tot cu bani ,dragostea a rămas udeva Ć®n CUTIA PANDOREI

07-08-2006 14:08:38
   
Pagini: 1   Subiect inchis
Mergeti la