Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / Suflet...    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

ariela a scris:


sara40 a scris:

"Se inseala acela care crede ca stie ce este viata. M-am inselat si eu, alaturi de altii, si pot sa spun ca imi pare bine. De ce? Pentru ca am simtit ceva... Am uitat de mine, de lume, de Univers. Toata fiinta-mi paradoxal de zbuciumata era strabatuta de ochii lui. Traiam prin el.
Era Paradisul? Sau ...Iadul? Era un inger? Sau ...un demon? Acum, la fel ca si atunci, aceste intrebari nu-si gasesc raspunsul. Probabil ca sunt axiome ale existentei noastre, dovezi inexpulzabile ale trecerii prin viata.
Cine ar putea sti daca viata este o insusire sau o...calitate? Cine ar putea sti daca omul iubeste sau... vrea? In schimb, toti stiu ce am simtit: impietrirea aceea la vederea ei. Toti cunosc scanteia ce a facut sa explodeze in mine un foc bizar ce mi-a incendiat sufletul. Mi-a zdrobit ratiunea, mi-a frant aripile, mi-a schimbat viitorul.
Iubeam... Imaginea inchipuita a Edenului palea, cand zambetul lui imi saruta chipul...
Atunci am multumit Celui de Sus pentru ca ochilor mei le-a fost permisa vederea Sublimului. Nu am indraznit sa o pangaresc cu atingerea mea, ar fi fost un sacrilegiu, mi-am imaginat doar dumnezeiasca senzatie.
M-am trezit apoi brusc. Sunt sigur ca o sa mi se inteleaga disperarea cand... Doamne, fusese doar un vis! Ma indragostisem de un vis.
Ceea ce pare la prima vedere o nebunie este totusi, uneori, fidela copie a cruntei realitati..."


Stiu ca e greu de inteles atunci cind ai inima sfisiata, si totul in jur se prabuseste odata cu tine, dar ceea ce spun e adevarat.Adevarul se simte daca esti deschis si tu il poti simti.
Traieste prin tine, nu prin celalalt. Daca vrei sa darui....daruie.Daca vrei sa iubeste .....iubeste.Daruieste-te total doar o clipa, apoi revino la personalitatea ta, si traieste prin tine. Poti traii prin tine, pt. a te darui celuilalt. Dar nu traii prin el...,nu-i rapi libertatea de fi el, incearca sa o respecti, nu poseda nici macar cu gindul libertatea celuilalt.Daca Dumnezeu ne voia lipiti, un singur corp, un singur suflet, ne facea asa, dar suntem diferiti, tocmai pt. a invata si a respecta omul, in esenta lui.
Nu incerca sa fuzionezi pina la arderea totala, nu vei fi decit un fluture care moare incercind sa fuzioneze cu un bec.Daca iti place becul si lumina lui il admiri, dar detasat.
Iubeste, nu poseda, nu ingradi, nu limita, iubeste pur si simplu.
Toti suntem oameni si eu am momentele mele de cadere, daca nu am cadea nu am fi oameni.Oamenii sunt supusi greselii, trebuie doar sa nu persistam in gresala, ci sa invatam din ea, sa invatam sa ne ridicam mult mai puternici si mai adevarati.
Si tu poti....cei ce sufera mult, iubesc mult, dar si au o putere mare de regenerare.Dumnezeu ne da la fiecare sa ducem, atit cit putem, nu mai mult, nici mai putin.
Nu te limita singura, meriti mai mult, lasa-te in voia Cerului, lasa totul sa curga, nu grabi lucrurile,....iar daca nimeni nu-ti da nimic, daruieste-ti  tu singura bucurii.Nu uita de micile bucurii ale vietii si ti le ofera, asa cum ai face cu altii.
Ariella,ma surprinzi...placut evident in tine se zbat doua Ariella :una bonoma si una austera...eu te admir pentru partea bonoma....

19-01-2007 22:06:56
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
ahhhh, tasha.. faci aceeasi greseala...
ariela e una.. arriella e alta :(


19-01-2007 22:07:34
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
dar, acum serios... daca se vor incapatina sa tina cu dintii de nick-ul lor... cind totul se poate rezolva asa de usor....
continuati sa le confundati si sa acordati meritele oricui...
who cares? :D


19-01-2007 22:09:53
   
?? WhiteRaven
Cont Sters

Inregistat: 10-03-2005
Mesaje: 1442
nik!

Ultima modificare facuta de WhiteRaven (20-06-2007 21:35:04)


20-01-2007 01:26:31
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Hai ca le-am incurcat intradevar ...decat sa fac rana la stomac cum zici tu mai bine...regurgitez,...si dau la rate...

20-01-2007 02:14:31
   
?? Cezara2
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
Chip angelic

De-as fi-ntrebat un vraci sa-mi spuna ce traiesc acum,
n-as fi crezut in vorbe si-n leacuri nu credeam,
dar te-am atins,te-am privit
si dor mi-a fost de tine,
vraja ta ce m-a cuprins
trimitandu-ma in timp
in adolescenta parcurilor
si-n amintirea soaptelor  de vraci prorocind.

Tu chip angelic…un vis frumos din timpul meu pierdut
m-ai fermecat cu vre-o scanteie
din clipa-n care te-am vazut,
feerica visare,turbata mea dorinta
am sa te port in gandu-mi
si-mi sufletul ranit!

O ¡..vino in bratele-mi de foc
Culege-mi busuiocul dintre sani,
Adulmeca-mi o clipa tineretea,
Imbraca-ma cu –amorul tau
Si lasate cuprins de vraja vietii!

Toata lumina stelara ce-n oki eu ti-am zarit-o
Si focul inimii si cu al meu suflet,
Sa le ducem ca ofranda
Zeilor iubirii al divinului cosmos!
Tu chip angelic…copilul unui amor
Eu ,steaua ce va apune,intr-un poem de dor,
Si amandoi sa ramanem in timpul efemer
In Cartea nemuririi-doua scantei vibrand
Eu sirena si tu apa ce-mi va hrani dorul meu!


19-04-2007 10:58:24
   
?? Cezara2
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
..prin amurg de anotimp ,ca printr-un geam aburit de asteptari ,un Soare timid de april se lasa printre ramuri ,rotund ca o tigaie...deschid cu incantare fereastra si sorb aerul plin cu respiratiile tale ,tu care intarzii sa-mi apari...sunt imbietoare ca de sfarsit de april chiar de nu te stiu...noapte buna !!!

20-04-2007 19:49:44
   
?? Cezara2
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
printre degete deapan amintirea noptii,un Soare mai vesel se arata la orizont ,rotund ca o portocala....deschid fereastra si sorb inca sarutul tau iubite ,mangaierea erotika ,soapta de dor ...pieptul tau maret,cald si puternik...un aer de primavara ce-mi aluneca printre pleoape ma face sa te astept si la noapte...bunadimineata !!!

Ultima modificare facuta de Cezara2 (21-04-2007 10:19:23)


21-04-2007 10:18:49
   
?? Cezara2
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
Ai trecut dincolo de visul meu
Imaginea ta mi-a ramas pe zambetul meu,
Ai lasat foc aprins al iubirii....
De-ai mai fii o data al meu
Te-as lega de patul in flacari,gol
Fara sa poti misca si sa te privesc
Sa ma joc cu simturile tale,lent
Foarte lent si mult timp
Sa te sarut usor pe buze
Sa ma retrag pe umeri,
Palmele sa-mi coboare pe trupul tau infierbantat
Iar mana sa-ti cuprinda barbatia,
Sarutul sa-mi alunece usor pe gat
Cercuri usoare rotunde cu limba ,delicat
Sa cobor spre picioare,la talpi ,degete…
Sa ling ce-mi sta in cale ,
Si tu sa implori focul sa nu se stinga
Ci doar sa fii eliberat ,dezlegat…
Sa ma poti atinge !


21-04-2007 10:27:32
   
?? Cezara2
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
aprilie se inalta din graul verde lasand loc  razelor de Soare sa il legene...zeul Marte ne da optimism spre o zi mai dinamica unde toata natura ne cheama sa ne amestecam cu verdele ei...ganduri rascolitoare de dimineti ma trimit in adolescenta ...spre seara am sa-mi iau iubitul si-am sa alerg prin el odata cu mine si cu sarutul lui ....primavara imi aduce aminte de tinerete ...azi nu o sa las nici-o petala sa-mi mai cada...o zi calda la toti ..iubiti-va mult!

24-04-2007 10:48:55
   
Looolita
Femeie

Nou venit

Inregistat: 03-03-2007
Mesaje: 131
Dă-mi mâna şi lasă-mă să te port spre culmi Ă®n Ă®nălţimi, printre norii străvezii. Lasă-mă să-ţi arăt prima rază de soare prin ochii mei şi lasă-mă să simţi adierea blindă a vântului. Dă-mi voie să-ţi arăt cum să asculţi marea, cum să asculţi noaptea şi liniştea ce te-nconjoară. Lasă-mă să-ţi port paşii prin nisip, spre necunoscut, undeva departe Ă®n zare, acolo unde se Ă®mbină cerul cu pământul. Lasă-mă să miros florile Ă®n locul tău şi tu să le simţi parfumul, să ascult melodia vieţii ca tu să o poţi trăi. Ţi-aş arăta cum să plângi cu ploaia, cum să cânţi cu vântul, cum să dansezi cu soarele, cum să trăieşti cu viaţa, cum să simţi cu sufletul.

25-04-2007 03:55:43
   
Looolita
Femeie

Nou venit

Inregistat: 03-03-2007
Mesaje: 131
Daca cel drag te-a parasit
Nu regreta, nu te-a iubit
Ai fost un vis... si te-a-nselat !
Nu regreta ca a plecat.
Se va intoarce intr-o zi
Si-atunci el iarasi va sopti
Cu glasul lui tremurator...
Nu-l asculta ! e-nselator!
Iar daca tu-l vei asculta
Curind el iarasi va pleca
Si-atuncea tu vei suferi
Poate mai rau ca-n prima zi.
  ( anonim )

Ultima modificare facuta de Looolita (25-04-2007 05:02:14)


25-04-2007 04:00:19
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
daca cel drag te-a parasit
nu te-a iubit nici prima zi,
daca pasarea nu are o aripa ofera-i tu un zbor
si va va veni pe umarul tau
ca o primavara dupa anotimpul cu ger!
iubeste si du iubirea mai departe
zboara prin vise lasand viata sa astepte,
iubind vei invata sa mori
murind vei invata sa zbori!


26-04-2007 18:04:14
   
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249

IRENNE43 a scris:

daca cel drag te-a parasit
nu te-a iubit nici prima zi,
daca pasarea nu are o aripa ofera-i tu un zbor
si va va veni pe umarul tau
ca o primavara dupa anotimpul cu ger!
iubeste si du iubirea mai departe
zboara prin vise lasand viata sa astepte,
iubind vei invata sa mori
murind vei invata sa zbori!

multzumesc, Irenne, pt... incurajarea din versurile tale !


26-04-2007 18:41:22
   
?? SIM_ONE62
Cont Sters

Inregistat: 12-02-2006
Mesaje: 249
Totul ne desparte: distanta, viata, oamenii, poate si destinul. Dar daca ai privi dincolo de fereastra camerei tale m-ai zari, pentru ca sunt tot ce este in jurul tau: sunt departarea, sunt apusul si rasaritul... Sunt totul si, totusi, nimic... Ai ascultat vreodata ploaia? Ai privit-o cum saruta pamantul, iar acesta ii raspunde la sarutari sorbindu-i picaturile marunte? Ai vrut vreodata sa plangi, dar speriata ti-ai retras lacrimile inauntrul tau? Iti trimit sufletul meu pentru a-i da viata prin tine... Gandeste-te la mine: fii pamantul meu, lasa-ma sa fiu ploaia ta...Daca adori briza marii, pescarusii,cinele romantice,lumanarile aromate...poate ne cunoastem pe MESS....VALI
      multzumesc shi tzie pt mingiiere, Vali ! ... poate !( nu mai am puncte k sa-tzi raspund)


26-04-2007 18:43:51
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
How romantic!=)

27-04-2007 20:42:04
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
imi vrei patima mea?..spune-mi ,nu ma amagi si tu!
nu sunt vorbe-n vantul de apus
te voi ucide in mine, usor..ca un trandafir sa te miros
cu coastele sa ne imbratisam
petala cu petala sa gust, parfumul tau de barbat
limba se rasuceste
limba de foc,limba de vipera
tremur pe pereti, arcuirea de vise
du-ma in gradina cu fericiri secerate
intre copil si matur
aduna-mi femeia din mine iubite
sa te topesc in cupa mea de inghetata
saruta-ma,saruta-ma.,saruta-ma cu drag
imi mor tastele ce plang si degetele amortesc in timp
inima surade a dor, sange si extaz...simt
in dar ma dau pe mine.. ia-ma!..nu fii las iubire
sunt clepsidra ..nisip intre priviri
vino ca un val spumos,ca o raza de lumini
si fa-ma femeie..naste-ma vis...saruta-mi mana ce-ti scrie,
si freamata trairea in mine.


tasha 1951 a scris:

How romantic!=)


02-05-2007 13:05:27
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
cand iubesc sa stie tot universul si pamantul sa fie mai bogat
cu al meu suflet de frumuseti
cu a mea alinare cu iubitul din barbat!.
tanjeste,cere-mi ...iubita din mine femeia a murit..
e-n colivie a mai rama suras de copil nastrusnic si zambetu-n batiste
iata !...un curcubeu...doua...ce minunatie...
de ce Doamne nu-mi dai si mie ...un pic de apa vie?!
sunt trista ..apa a ramas retrasa, iubirea imi fuge in coaste
barbatul nu-mi vede dorinta,
viata ma doare..si dorul ma arde
sunt boaba de vant,dorul leganand durerea-mi simt iubite ...
suflet intre tastele ce plang balsamuri de fete morgane,
fiori pe sub ceafa si in calcaie
viscere ce-mi urla nebune si buzele-mi arse de suspine!
te vreau un cantec,te vreau zbor
te vreau copac,te vreau un fag imperial
te vreau cand e noapte,te vreau cand e zi,
te vreau usor ,timid,te vreau Soare,ninsoare
te vreau langa mine Oriunde ai fi…
ai sa vezi …ai sa ma certi si-ai sa-mi tot strigi ca existi, 
adolescentei sa-i spun adio si sa ma simt a ta femeie!


02-05-2007 13:14:24
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
te astept acolo unde visul
se schimba-n realitate,
in clipele iubirii uitate
te astept la cumpana dintre copil si matur,
in gradina cu fericiri spulberate!
ma arunci in oceane de nu-ti plac,
langa meduze si sepii cu otravuri din timp
langa pestii cu guri nesatule
langa feriga si flori de salcami!
sau.. ma arunci in tine sa ma imbraci cu amorul tau
mmm.ce-as vrea sa-ti fiu ca o caisa aurie pe trupul tau
sa umblu hai -hui pe geana ta
sa te alint ca marea de pescarusi
sa te sorb ca boaba de must!
te vreau ce nu ti-e clar!?
asa simt asa rostesc ultima silba din an
dar cred ca-i vis inselator
si asa o sa mor cu dorul de tine mereu.
rod lantu-mi cu crucea de fier
in loc sa rod timpul sa zbor
fata morgana imi umbla dementa
pe pleoapele-mi triste de dor!
te iubesc ...te iubesc pt zambetul tau parfumat
te iubesc barbate ,inger al iubirii,aurie visare,
te iubesc speranta,vis ,amagire
te iubesc sublim si nebuneste
total ,pur si pamanteste!
cad buzele-mi arse pe clape urate
roase de degetele-mi muncite
cad ziduri peste mine iubite
si tu zambesti a neputinta!


02-05-2007 13:19:32
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
..una dintre sporadicele obsesii ale vietii mele a fost barbatul cu vioara in gat ...imaginea barbatului de atunci cu parul lung,rebel,cantand la vioara ,mi-a ramas vie in memorie....deunazi l-am intalnit ,dupa 8 ani...era neschimbat ,tot tanar ,tarand dupa el vioara si lasand o dara densa de parfum...ramasese tot adorabil...i-am iubit pe amandoi ,si vioara si omul ...a fost,viu,intens,direct......cat de sublim!!!

02-05-2007 17:39:14
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
Sunt nascuta sa iubesc barbatul si sa-l respectchiar de va face amor cu alta..Mi-e dor sa iubesc,mi-e dor de dor,de adevar si intimitati,mi-e dor de plimbari,de mirosul nisipului,de vulcanul unui stadion,de orice..
Imi doresc sa cunosc <un vis de barbat>..sa ma trezesc pe umarul lui si sa adoarma pe umarul meu,sa nu mai adorm cu perna brodata in brate si cu jaluzeaua netrasa…In exercitiul meu de existenta ,am tot cautat ,si inca mai caut,barbatul din vis!
Ii pastrez acest “nume”pentru ca lumina lui a rasarit  din taina dumnezeiasca-sa fie albastruie,sa fie violet!Nu,nu e nicidecum Focul Sfant din Ierusalim care apare odata pe an si numai de Pastele ortodox! Focul lui apare zilnic,e acea lumina a unor semne din taina netimpului ce racoreste femeii pantecul de unde se naste…iar femeia racoreste barbatului duhul si coasta sa lipsa! Am bajbait precum cartita,scormonind in dimensiunea existentei barbatului …dispare si iar il astept,se-nalta si se pierde abrupt ….de fiecare data…parca sunt blestemata…Iubesc cand fac dragoste si fac dragoste cand iubesc…nu pot sa despart iubirea trupului de iubirea inimii…dragostea imi este sacra!Cand iubesc ard ca o flacara in delir ,cu flacara ce se-nteteste din propria-mi caldura !….de a simti mai abitir clipa ,precum un cerc…iar si iar… Pot darui cele trei magii :supunerea,pasiunea,calitatea!
Barbatii care ma viseaza si vor sa ma atinga va trebui sa treaca prin focul meu-cei care nu au , se vor arde ,cei care au,se vor topi in valtoarea lui….nici unul nu ma va stinge ..focul meu este etern!


02-05-2007 18:18:23
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
ups...Irenne,inciti spiritele...;)
dragoste sacra...mare vorba!...=)


02-05-2007 18:28:39
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
..lasa ca zeii vor amuti in rai,,,nu prea sunt darnici cu mine...urlu la Luna ,numa ea ma mangaie...si atunci daca e comoara dragostea cum sa nu o caut si cum sa nu-mi fie sacra,si cum sa  nu o pretuiesc..dar unde-i acel impatimit al amorului?da-mi de stire...fa-l pachet si trimite-l la urmatoarea adresa:str.pasiunii,parter,numarul 1,colt cu iubirea si nebunia!

tasha 1951 a scris:

ups...Irenne,inciti spiritele...;)
dragoste sacra...mare vorba!...=)


02-05-2007 18:37:32
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
de cativa ani buni,cam din anii ’92,mi-am ucis somnul.Am cautat de fiecare data sa fiu mai altfel si orice abatere ma nelinistea.Se spune ca e un domn cel ce nu dezamageste pe nimeni…am cautat sa nu dezamagesc lumea dar m-am dezamagit si pe mine insami…mi-am propus sa nu mai fumez si am fumat,mi-am zis ca-i mai bine sa fiu mai inteleapta si m-am cufundat in excese..in fata judecatorului din mine nu aveam cum sa nu fiu sincera.Acum ,obligatia zilnica de a fi buna,generoasa,amabila,a devenit o manifestare zilnica,usoara ca o distractie ,fara pic de efort…Pentru asta mi-a trebuit ceva ani…viata grea si oamenii m-au invatat sa iubesc frumos !.....si cu toate acestea ,de mic copil mi-am dorit ca maine sa fiu mai aproape de Dumnezeu ,dar animalul din mine mi-a infranat drumul spre spiritualizare…si ma intreb unde ar fi ajuns inima mea de n-ar fi fost atat de incapatoare nebuniilor ?!...cred ca era prinsa in lat ca un pitigoi sau m-as fi calugarit la poale de munti .Acum sunt aici …un drum al cautarii….in acest triunghi al bermudelor ,3x…am descoperit suflete incredibile ,oameni de valoare,mamici formidabile,adolescente inimoase,tineri fantastici cu idei si dorinti ,plini de viata !..nu pot decat sa ma bucur pentru ca mai exista iubire si comunicare din plin…putin din lava acestui vulcan din mine este si gandul vostru ce-l indreptati catre sufletul meu…va multumesc ca existati…iubiti-va mult ,pur..intens !

03-05-2007 13:38:16
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
de noapte buna ....scriu apoi o sa adorm linistita...inca o zi frumoasa s-a strecurat in viata-mi de nelinisti ...m-am si familiarizat cu hachitele trupului meu ...de somn ,de nesomn..aproape ca m-am imprietenit cu ele ,sacaitoare durere dar nu dusmanoasa...insomnia!...ma pedepseste uneori acest trup al meu dar ma iarta repede..cred ca pozitia de subordonat ratiunii,pe care i-am impus-o ,nu-i e pe plac,si vrea din cand in cand sa-si afirme autoritatea!..Bietul si dragul meu trup..daca m-as fi lasat prea mult induplecata de poftele lui ,de mofturi ..unde as fi ajuns?!..mi-e mila de el ori de cate ori nu-i fac pe plac ,il vad trist sau il aud maraind ca o fiara in cusca.....a trebuit sa cadem la invoiala ,sa renuntam la acel eu si el ,obligati fiind sa ducem casa impreuna ...trupul e condus de suflet ....si acum ii trimit pe amandoi la un somn de frumusete..noapte buna !

04-05-2007 01:55:10
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
simona ,,,ai plecat in viata,distanta,in pasii destinului tau...cui m-ai lasat?ploii,lacrimilor,pescarusilor?...te voi zari in mine ori de cate ori imi voi aduce aminte de okii tai pe care nu le-am zarit dulceata ....te astept in acest veac ...asa ca o mangaiere de aducerea aminte de primaveri...te astept dar sa vii cu toate acele flori pe care le-ai imbratisat sub lupa blitzului...sa le spunem si lor sa mai intarzie cu blestemul caderii petalelor ...


SIM_ONE62 a scris:

Totul ne desparte: distanta, viata, oamenii, poate si destinul. Dar daca ai privi dincolo de fereastra camerei tale m-ai zari, pentru ca sunt tot ce este in jurul tau: sunt departarea, sunt apusul si rasaritul... Sunt totul si, totusi, nimic... Ai ascultat vreodata ploaia? Ai privit-o cum saruta pamantul, iar acesta ii raspunde la sarutari sorbindu-i picaturile marunte? Ai vrut vreodata sa plangi, dar speriata ti-ai retras lacrimile inauntrul tau? Iti trimit sufletul meu pentru a-i da viata prin tine... Gandeste-te la mine: fii pamantul meu, lasa-ma sa fiu ploaia ta...Daca adori briza marii, pescarusii,cinele romantice,lumanarile aromate...poate ne cunoastem pe MESS....VALI
      multzumesc shi tzie pt mingiiere, Vali ! ... poate !( nu mai am puncte k sa-tzi raspund)


Ultima modificare facuta de IRENNE43 (04-05-2007 09:42:26)


04-05-2007 09:41:45
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Copii au in ei gena fericirii. Ei stiu sa se minuneze de tot si nimic, de tot ce e mare, dar si de tot ce e infinit mai mic. Ei se entuziasmeaza si freamata de nerabdare in fata fiecarei farame de fericire pe care o intalnesc in cale. Pentru ei fericirea se afla in pietricelele cu puteri magice; in stropii de ploaie care le cad veseli pe varful nasucului; in focul care trosneste; intr-un cantecel; intr-un dans. Fericirea este simpla. Ea este in fiecare zi, este pretutindeni, este intotdeauna.
Desi nu mai sunt un copil si intampin greutati aproape la tot pasul ma agat de fiecare farama ce ma poate bucura. Doar de mine depinde daca sunt fericita sau nu .
Si.............. vreau sa am minte inteleapta si suflet de copil....=)


06-05-2007 12:42:52
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
surasul copilului din mine se agata de femeia din mine in fiecare zi pentru a nu se pierde .....


tasha 1951 a scris:

Copii au in ei gena fericirii. Ei stiu sa se minuneze de tot si nimic, de tot ce e mare, dar si de tot ce e infinit mai mic. Ei se entuziasmeaza si freamata de nerabdare in fata fiecarei farame de fericire pe care o intalnesc in cale. Pentru ei fericirea se afla in pietricelele cu puteri magice; in stropii de ploaie care le cad veseli pe varful nasucului; in focul care trosneste; intr-un cantecel; intr-un dans. Fericirea este simpla. Ea este in fiecare zi, este pretutindeni, este intotdeauna.
Desi nu mai sunt un copil si intampin greutati aproape la tot pasul ma agat de fiecare farama ce ma poate bucura. Doar de mine depinde daca sunt fericita sau nu .
Si.............. vreau sa am minte inteleapta si suflet de copil....=)


06-05-2007 12:58:34
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
............asadar hai sa iubim fara nici un fel de conditionari lumea aceasta, asa cum este ea cu cele bune si cu cele....mai putin bune, pentru ca ....inca nu o putem parasi.....putem doar sa o facem mai buna,.....devenind noi insine mai buni,....cu fiecare zambet si cu fiecare mangaiere,....oferite catre propriul sine, si catre .....lumea toata.Avem puterea de-a iubi,....avem puterea de-a ierta,.....avem puterea de a creea,......o lume mai buna,.... cooperand,....toti impreuna......

09-05-2007 12:35:37
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ah, femeile ! Pe toate meridianele si in toate limbile pamantului, femeile viseaza la fericire. Se hranesc, pur si simplu, gandind cum e sa fie fericite. Nu conteaza locul si momentul, treburile si obligatiile zilnice, bucuriile de orice natura si oricat de scurte, necazurile mari sau marunte...Ele gasesc momente si pauze de lucru in care sa viseze. Si cand alapteaza sau fac mancare, spala ori freaca dusumeaua, citesc sau canta, fac dragoste ori se cearta cu sotul din te miri ce,...viseaza la fericire... Si ce e rau in asta ?! Nu nu este rau de loc. Se recomanda chiar... Rau este ca viseaza fara sa stie ce anume isi doresc. Fericirea la care gandul le duce nu este suficient de bine definita. Nu are contur stabil. E intr-o permanenta modificare. Isi schimba si culoarea si forma, isi schimba numele si locul nasterii ori granitele intre care ar trebui sa se manifeste... Sa fie de vina felul de a fi al femeilor ? Sa fie nesiguranta in capacitatile proprii de a se simti fericite ? Sau poate lipsa de incredere in alte persoane fara de care fericirea la care viseaza nu poate fi realizata ?! Nu, nu cred

10-05-2007 18:41:58
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Te-am pierdut Ă®n universul rece... Ascult ecoul amintirilor ce izvorăsc din mintea Ă®ngheţată. Strig Ă®n noaptea Ă®ntunecată a sufletului Ă®n care nu mai poate pătrunde nici o rază de lumină... Sunt atât de rătăcită Ă®n labirintul tristeţii şi nu găsesc nicio cale de a ieşi din acest haos al durerii. Am plâns când m-am trezit Ă®n prăpastia adâncă din care nu mai pot ieşi dar Ă®n zadar, totul Ă®n mine a murit. Te-am pierdut şi un Ă®ntreg univers s-a destrămat Ă®n doar o secundă. Sufletul meu a obosit de atâta frământare, a amorţit Ă®n durerea spaimei de tăcere eternă... Parcă acum câteva minute erai "aici" sau poate... acum o veşnicie? ĂŽţi aud şi acum ecoul glasului şi Ă®l simt cum se amplifică, cum mă Ă®nvăluie ameţindu-mă. De spaimă că am să pierd şi ultimele urme ale existenţei tale, Ă®ncetez de a mai respira şi mă Ă®nchid din ce Ă®n ce mai mult Ă®n mine... Stau nemişcată Ă®n tăcere şi Ă®ncetez a mai visa...eternul vis...- Eu... tu... Ă®mpreună. Iarna s-a instalat Ă®n mine şi mi-a Ă®ngheţat sufletul pentru totdeauna... ĂŽţi mulţumesc că mi-ai dăruit o...picătură...de fericire (chiar dacă a fost de scurtă durată)...

21-05-2007 13:15:04
   
?? Cezara-Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
...un suflet agatat intre cele patru zari...aduna-l si culege-ti inima sfasiata...nu trebuie sa taci si nici a inceta sa mai visezi..."te-am pierdut si un intreg univers s-a destramat intr-o secunda"///femeieee....unde-i luptatorul ,instinctul ce-ti spune sa mergi mai departe?..

tasha 1951 a scris:

Te-am pierdut Ă®n universul rece... Ascult ecoul amintirilor ce izvorăsc din mintea Ă®ngheţată. Strig Ă®n noaptea Ă®ntunecată a sufletului Ă®n care nu mai poate pătrunde nici o rază de lumină... Sunt atât de rătăcită Ă®n labirintul tristeţii şi nu găsesc nicio cale de a ieşi din acest haos al durerii. Am plâns când m-am trezit Ă®n prăpastia adâncă din care nu mai pot ieşi dar Ă®n zadar, totul Ă®n mine a murit. Te-am pierdut şi un Ă®ntreg univers s-a destrămat Ă®n doar o secundă. Sufletul meu a obosit de atâta frământare, a amorţit Ă®n durerea spaimei de tăcere eternă... Parcă acum câteva minute erai "aici" sau poate... acum o veşnicie? ĂŽţi aud şi acum ecoul glasului şi Ă®l simt cum se amplifică, cum mă Ă®nvăluie ameţindu-mă. De spaimă că am să pierd şi ultimele urme ale existenţei tale, Ă®ncetez de a mai respira şi mă Ă®nchid din ce Ă®n ce mai mult Ă®n mine... Stau nemişcată Ă®n tăcere şi Ă®ncetez a mai visa...eternul vis...- Eu... tu... Ă®mpreună. Iarna s-a instalat Ă®n mine şi mi-a Ă®ngheţat sufletul pentru totdeauna... ĂŽţi mulţumesc că mi-ai dăruit o...picătură...de fericire (chiar dacă a fost de scurtă durată)...


21-05-2007 13:42:28
   
?? Cezara-Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
destainuiri...
Nu am varsta –reperele timpului meu le-a inventat un savant invidios pe mine ca el ar fi imbatranit inaintea mea…si doar i-am spus sa se roage si sa iubeasca!Sunt lutul pe care poti sa-l modelezi dupa bunul plac,de la romantism la pasiune dar sunt si lutul pe care unii l-au calcat in picioare…Satena cu oki caprui,romantica ,pasionala calatoresc in vise si cand deschid okii sunt dezamagita de lumea din jur.Sunt o poezie si as dori un cititor si o rima.Sunt ca o felina pofticioasa si lacoma,flamanda …as pica pe trup de barbat ca o adiere de vant primavaratic…zefirul cald al diminetilor cu roua…Cine vrea sa-mi cunoasca taina mea?!...poate vreo stea cazatoare…zambesc a lacrima si privesc a suras imbatator de iluzii…imi asez cuvintele intr-un templu si ma rog la ele ca sa ajunga la sufletul meu…acolo unde trupul meu isi va gasi linistea …Mi-e dor sa iubesc..mult mi-e dor…mi-e dor de adevar ,de intimitati,mi-e dor de dor ...mi-e dor de mine...
Oricat as dori timpul nu-mi apartine…e al durerii mele!Incerc sa-mi descopar harul si sa-mi descifrez enigmele..incerc sa fiu vie si fermecatoare…incerc…Am mare incredere in mine integrandu-mi dificultatile intr-o maniera constructiva.Orice obstacol,orice provocare din exterior imi intareste forta interioara si orice obstacol il percep ca pe o ocazie de a-mi dezvolta potentialul energetic si psihic.Trebuie sa recunosc ca relatia cu mine nu e una tocmai buna..imi doresc sa fie din ce in ce mai creativa.Sunt o persoana al principiilor in general valabile la care mi-am adaugat cate ceva legat de esenta existentei mele,de trecerea mea ca un meteorit viu,prin acest Univers.Vreau sa invat sa mor frumos,sa mor iubind,ca acolo sus sa razbat printre demoni si sa-i inving! Iubesc si ma sacrifice,iubesc si admir frumosul ,calitatea,iubesc si traiesc!Iubesc ca sa inteleg,sa fiu o mangaiere pentru cel oropsit,pentru bolnavi,copii sau batrani,un gand bun pentru cel ratacit,popas pentru cel ostenit.Altruismul este mereu prezent in biografia mea si sunt ca o camila uneori …rabdatoare.Zambesc ca sa nu dau faliment!Nu vreau sa ma intorc in trecut,mi-e teama ca voi gasi vreo scanteie care ma va arde.Am nasul in vant poate pentru ca imi place sa fiu abordata cu indrazneala iar exprimarea cu dublu inteles imi excita sistemul nervos central.Am bratele nervoase…ele stiu sa emita exact ideea razelor de Soare…
Defecte,vicii ..ca oricare..de nu as avea ,as face reclama la biscuitii ce nu se vand.Recunosc cu luciditate slabiciunile ,gasesc puterea de a-mi valorifica laturile bune.Sunt ca o paturica moale si calduroasa unde te poti rasfata intr-o seara friguroasa de iarna.Sunt asemanata cu vanilia proaspata cu aroma de inghetata sau de prajituri inmuiate in cacao cu lapte.Sunt decenta dar nu prea serioasa,o nebunatica capabila insa sa o fac pe serioasa,frumoasa dar nu apetisanta pentru a nu fi mancata,ci consumata…mai mult spontana ,educata si cu mult bun simt!Imi place umorul nu sarcasmul,miscarea nu joaca,aventura nu distractia.Nu am valori de piata si nu farmec cu buruieni sau extracte savante,ci cu trupul unduios ca salcia sau trestia in racoarea noptii,cu sufletul si spiritul.Pentru cei “fara suflet”le spun ca nu le sunt o afacere …si-i trimit la altele…iubiti-va mult!

Ultima modificare facuta de Cezara-Irenne (22-05-2007 12:49:22)


22-05-2007 12:45:24
   
ana47
Femeie

Nou venit

Inregistat: 04-06-2007
Mesaje: 1

Mihai_A a scris:

In sufletul meu sunt carari nebatute de nimeni, sunt munti salbatici si marea amara, sunt campuri nesfarsite de maci rosii si mai ales cuvinte. Sufletul meu se compune din cuvinte: cuvinte sparte, cuvinte inversunate, cuvinte-cochilii culese de copii la tarm de mare intarziata, cuvinte-tristete-ntrebatoare si nedezlegata inca de nici o minte de om, cuvinte lenese, care se rasfata, se harjonesc, se imbie si se-ngana, cuvinte-clepsidra care nu sunt timp decat in cadere. Cuvinte-cetate in care ma retrag ca-ntr-o carapace de testoasa-nteleapta, cuvinte-demon ("nimic din ce-i omenesc nu mi-e strain"), cuvinte-oglinda (de parca m-ar vedea cineva plangand sau inchinandu-ma) si - dincolo de toate - CUVINTE. Ele sunt lada mea veche cu jucarii. Ma-nvelesc in cuvinte si redevin copil. Asta sunt eu, asta-i sufletul meu: cuvinte. Iar in momentul asta: cuvinte catre voi.


04-06-2007 05:04:00
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
adica.. :rolleyes:... draga ana?

citezi? aprobi? dezaprobi?
sau tu esti Mihai_A si readuci in memoria vizuala o postare-ti mai veche? :rolleyes:


04-06-2007 05:06:10
   
?? Mihai_A
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2006
Mesaje: 35

fun-funny a scris:


sau tu esti Mihai_A si readuci in memoria vizuala o postare-ti mai veche? :rolleyes:

Wow, interesant. Doar ca eu sunt...eu. Sunt aici, traind viata...


13-06-2007 20:00:31
   
ginac
Femeie

Nou venit

Inregistat: 28-06-2007
Mesaje: 1

Mihai_A a scris:

In sufletul meu sunt carari nebatute de nimeni, sunt munti salbatici si marea amara, sunt campuri nesfarsite de maci rosii si mai ales cuvinte. Sufletul meu se compune din cuvinte: cuvinte sparte, cuvinte inversunate, cuvinte-cochilii culese de copii la tarm de mare intarziata, cuvinte-tristete-ntrebatoare si nedezlegata inca de nici o minte de om, cuvinte lenese, care se rasfata, se harjonesc, se imbie si se-ngana, cuvinte-clepsidra care nu sunt timp decat in cadere. Cuvinte-cetate in care ma retrag ca-ntr-o carapace de testoasa-nteleapta, cuvinte-demon ("nimic din ce-i omenesc nu mi-e strain"), cuvinte-oglinda (de parca m-ar vedea cineva plangand sau inchinandu-ma) si - dincolo de toate - CUVINTE. Ele sunt lada mea veche cu jucarii. Ma-nvelesc in cuvinte si redevin copil. Asta sunt eu, asta-i sufletul meu: cuvinte. Iar in momentul asta: cuvinte catre voi.


28-06-2007 00:54:51
   
?? nevinovata
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
si toate cuvintele cred ca si le-a facut un templu in care se roaga pt linistea trupului lui arzand....romanul simte puternic iubirea fata de alte natii....dar ...occidentalizandu-ne ne ungem amu cu sex..sex..sex..dimineata,pranz si seara ..pt eliminarea serotoninei...

28-06-2007 01:03:23
   
?? florin g
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2007
Mesaje: 4

ginac a scris:


Mihai_A a scris:

In sufletul meu sunt carari nebatute de nimeni, sunt munti salbatici si marea amara, sunt campuri nesfarsite de maci rosii si mai ales cuvinte. Sufletul meu se compune din cuvinte: cuvinte sparte, cuvinte inversunate, cuvinte-cochilii culese de copii la tarm de mare intarziata, cuvinte-tristete-ntrebatoare si nedezlegata inca de nici o minte de om, cuvinte lenese, care se rasfata, se harjonesc, se imbie si se-ngana, cuvinte-clepsidra care nu sunt timp decat in cadere. Cuvinte-cetate in care ma retrag ca-ntr-o carapace de testoasa-nteleapta, cuvinte-demon ("nimic din ce-i omenesc nu mi-e strain"), cuvinte-oglinda (de parca m-ar vedea cineva plangand sau inchinandu-ma) si - dincolo de toate - CUVINTE. Ele sunt lada mea veche cu jucarii. Ma-nvelesc in cuvinte si redevin copil. Asta sunt eu, asta-i sufletul meu: cuvinte. Iar in momentul asta: cuvinte catre voi.

foarte multa tristete...oare de ce? pentru ca asa sunt oamenii


28-06-2007 03:10:33
   
?? florin g
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2007
Mesaje: 4
Ai ajuns la varsta cand inima ta isi cere drepturile sale! Dreptul de a iubi, dreptul de sacrificiu, dreptul de a-si cunoaste jumatatea.Si o vezi... E speriata de transformarile din interior, de constientizarea propriei puteri... puterea de a transforma lumea, de a transforma vieti;a ta , a ei.Puterea de a se transfigura si de a te transfigura.Din pacate nu intelegi...Si ceea ce tu vezi, nu mai corespunde cu sunetul ce-l ascultai la inceput...nu-i decat ceva intunecat. Lasa-l, fugi!!!!Inima ta se zbate speriata, te musca cu furie, te palmuieste chiar, dar tu nimic....Dorinta te ineaca intr-o mare de iluzie...nu simti decat puterea de a poseda...si ti-ai implinit dorinta! Dar?... Sufletul ei suna altfel.... E mai profund, mai amplu...nu mai este sunetul pe care l-ai cunoscut la inceput...Este ceva atat de rascolitor, incat geamatul lui iti biciuieste nervii.Si totusi , nu-I un cantec de jale...e unul mai deosebit, unul de sacrificiu.Da de sacrificiu. Caci in iubirea ei, si-a permis acest sacrificiu al propriei persoane...Si in timp ce sufletul tau rezoneaza cu o cutie de tinichea goala, al ei suna ca o orga intr-o biserica.

28-06-2007 03:12:51
   
?? florin g
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2007
Mesaje: 4
A fi indragostit de cineva inseamna mult mai mult decat a fi stapinit de un sentiment coplesitor - inseamna a lua o hotarare, a face o judecata, a te angaja printr-o promisiune.
Daca dragostea ar fi doar un sentiment nestatornic n-ar exista nici o baza pentru fagaduinta de a iubi pe cineva pe toata durata vietii.
Sentimentele vin si se duc. Cum as putea promite statornicie daca m-as baza numai pe ele, fara sa ma biziuesc pe judecata mintii si pe vointa caracterului?


28-06-2007 03:18:17
   
EXA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 10-08-2006
Mesaje: 54

florin g a scris:

Ai ajuns la varsta cand inima ta isi cere drepturile sale! Dreptul de a iubi, dreptul de sacrificiu, dreptul de a-si cunoaste jumatatea.Si o vezi... E speriata de transformarile din interior, de constientizarea propriei puteri... puterea de a transforma lumea, de a transforma vieti;a ta , a ei.Puterea de a se transfigura si de a te transfigura.Din pacate nu intelegi...Si ceea ce tu vezi, nu mai corespunde cu sunetul ce-l ascultai la inceput...nu-i decat ceva intunecat. Lasa-l, fugi!!!!Inima ta se zbate speriata, te musca cu furie, te palmuieste chiar, dar tu nimic....Dorinta te ineaca intr-o mare de iluzie...nu simti decat puterea de a poseda...si ti-ai implinit dorinta! Dar?... Sufletul ei suna altfel.... E mai profund, mai amplu...nu mai este sunetul pe care l-ai cunoscut la inceput...Este ceva atat de rascolitor, incat geamatul lui iti biciuieste nervii.Si totusi , nu-I un cantec de jale...e unul mai deosebit, unul de sacrificiu.Da de sacrificiu. Caci in iubirea ei, si-a permis acest sacrificiu al propriei persoane...Si in timp ce sufletul tau rezoneaza cu o cutie de tinichea goala, al ei suna ca o orga intr-o biserica.

FELICITARI FLORINE,FRUMOS DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA


28-06-2007 03:39:17
   
EXA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 10-08-2006
Mesaje: 54

Cezara-Irenne a scris:

...un suflet agatat intre cele patru zari...aduna-l si culege-ti inima sfasiata...nu trebuie sa taci si nici a inceta sa mai visezi..."te-am pierdut si un intreg univers s-a destramat intr-o secunda"///femeieee....unde-i luptatorul ,instinctul ce-ti spune sa mergi mai departe?..

tasha 1951 a scris:

Te-am pierdut Ă®n universul rece... Ascult ecoul amintirilor ce izvorăsc din mintea Ă®ngheţată. Strig Ă®n noaptea Ă®ntunecată a sufletului Ă®n care nu mai poate pătrunde nici o rază de lumină... Sunt atât de rătăcită Ă®n labirintul tristeţii şi nu găsesc nicio cale de a ieşi din acest haos al durerii. Am plâns când m-am trezit Ă®n prăpastia adâncă din care nu mai pot ieşi dar Ă®n zadar, totul Ă®n mine a murit. Te-am pierdut şi un Ă®ntreg univers s-a destrămat Ă®n doar o secundă. Sufletul meu a obosit de atâta frământare, a amorţit Ă®n durerea spaimei de tăcere eternă... Parcă acum câteva minute erai "aici" sau poate... acum o veşnicie? ĂŽţi aud şi acum ecoul glasului şi Ă®l simt cum se amplifică, cum mă Ă®nvăluie ameţindu-mă. De spaimă că am să pierd şi ultimele urme ale existenţei tale, Ă®ncetez de a mai respira şi mă Ă®nchid din ce Ă®n ce mai mult Ă®n mine... Stau nemişcată Ă®n tăcere şi Ă®ncetez a mai visa...eternul vis...- Eu... tu... Ă®mpreună. Iarna s-a instalat Ă®n mine şi mi-a Ă®ngheţat sufletul pentru totdeauna... ĂŽţi mulţumesc că mi-ai dăruit o...picătură...de fericire (chiar dacă a fost de scurtă durată)...

TU INSASI  ESTI FERICIREA IUBITA MEA PRIETENA,TU NE FACI PE MULTI SA FIM FERICITI ITI MULTUMIM LUCEAFAR BLAND


28-06-2007 03:42:52
   
?? Varinia
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
Cu puterea ta de atractie erotica m-ai facut sa nu-mi depun armele ci sa-ti rezist..m-am pierdut in simturile mele si te-am simtit in simturile mele ..m-ai zapacit ,coplesit si-nnebunit de tot!..cine esti tu om bun?cineeeeeeeeee?!...tu care ,ca o roua de dimineata mi-ai potolit setea flacarilor vulcanului din mine ¡..te-am dorit nebuneste ..clipa dragostei –secunda uriasa a iubirii!....degeaba incercam sa-mi infranez exaltarea adolescentina …si atunci..m-am lasat sedusa,iubita,abandonata in bratele tale marete,puternice…mi-ai oferit un intreg paradis de senzualitate si sexualitate…mi te-ai oferit tot si m-am oferit toata….un duo orgasmic tangibil cu Universul ce a facut lumina unei Luni turbate …mai vleau trairi intense.....

01-07-2007 14:27:09
   
?? Varinia
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
te-am zarit…ca un traznet ce mi-ai inviat pasiunea…esti barbatul special pe care-l cautam de multa vreme…(chiar un pestisor de aur!)….m-ai citit,mi-ai atins filele si mi-ai alinat arsura de pe inima…ai gasit un suflet copilaros ,nastrusnic,dornic de dor,un suflet ce ti s-a daruit cu suflet…Cu tine am invatat din nou sa merg,am oprit infinitul ,am cuprins marginile Universului si nemarginirea oceanelor..totul a fost o minune!...e trairea Olimpului si zeii ne-au simtit trairea noastra…i-am spus lui Eros<am sosit si nu mai plec>…esti extraordinar!..o nebunie platita cu ratiune sau o ratiune invinsa de nebunie?ce a fost dragul meu?..vis sau realitate…?!

01-07-2007 14:31:15
   
?? Varinia
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
Te-am simtit de la inceput un barbat sexy care genereaza pasiuni nebune ..nu m-am inselat si ma bucur ca am poposit la sarutarile tale de foc ,ma bucur ca totul s-a intamplat chiar de nu o sa te mai vad niciodata…Cu tine am simtit o fericire calma si una violenta…in fata careia sufletul refuza sa-mi opuna rezistenta…nu stiu de unde ai aparut din ce colt de rai ..o lacrima ti-am asezat  in causul palmelor tale ca pe o comoara a fericirii mele….tu ai facut totul posibil,pt.ca tu esti o minune ,UN VIS DE BARBAT!...te felicit si sa ramai asa cu aceeasi sensibilitate pentru bine si frumos,pentru arta de a iubi!...ai fost impresionabil ….mult peste asteptarile mele ,ai facut totul pentru mine,in onoarea dragostei pure!..ne-am jucat de-a noi2,de-a copilaria,ne-am jucat de-a focul si am castigat toti…lumea e mai buna pentru ca si noi existam…Mi-a fost dat sa dau de tine minune de barbat…dulce,dulce,dulcele nebun-frumos!ITI MULTUMESC!

01-07-2007 14:33:06
   
?? Varinia
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
Exa...il vreau din nou....unde-i ?de ce?.....dar bine ca s-a intamplat!!!

01-07-2007 14:34:07
   
?? Varinia
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
Sunt un suflet ce razbate  printr-un capitalism salbatic ca o jungla unde ratiunea e platita cu nebunia si nebunia invinsa de ratiune.Pana acum am castigat de la viata caracterul meu ….nu sunt indiferenta ,cred,simt,sufletu-mi vibreaza,respir,iubesc…pur si simplu incerc sa traiesc!Am sa-mi refac viata cand n-o sa mai am rezerve de energii creatoare…sunt ca o dinamita ..Nu-i inteleg  pe cei ce nu au simturi,nu au lacrimi,nu cred….Am luptat ,am fost curajoasa,am invins…am trait pur si simplu....traiesc alaturi de Cer ,de Apa ,Foc ,Pamant ...de cei doi copii ....traiesc,si ma bucur...
Totul prin calm,credinta,dragoste si iubire!
Trebuie sa recunosc ca uneori sunt trista,aproape sec  marea si inima-mi filtreaza ca nebuna,lacrima ei!
Pe mine ma spala gandul si lacrima marii!..inima mea filtreaza ca nebuna apa marii…

Ultima modificare facuta de Varinia (01-07-2007 15:16:59)


01-07-2007 15:13:25
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
OSHO spune intr-o pilda ca tu-esenta esti asemenea cerului. Inalt, senin si plin de pace.
Tot ceea ce pare furtunos in viata sau chiar inlauntrul tau este ca norii care apar ca sunt pe cer, dar in fapt ei sunt doar un ecran aflat mult mai jos. Nu-l vor atinge si nu-l vor minji niciodata, oricit de negri ar fi. El spune ca de cite ori te simti la capatul puterilor si ti se pare ca nu mai poti duce povara realitatii sau ca nu gasesti solutii, sa incerci sa gasesti macar cu gindul o spartura in nori si sa-ti amintesti ca tu esti Cerul, iar norii de dedesubt se vor risipi. Ei nu sunt tu. Pentru mine imaginea asta functioneaza perfect. Si cind incearca sa ma afecteze lumea din afara, si cind ma infurii sau ma imbolnavesc. Daca reusesc sa-mi amintesc ca eu sunt cerul, trec mult mai usor si mai cu folos prin experiente.


10-07-2007 01:32:02
   
?? Cezara-Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
niciun barbat nu mi-a facut ravagii in suflet asa cum ai facut tu,..-suflet mare si bogat!....niciunul nu m-a servit cu supa si nici mangaia atat de dulce!..mi-ai uns rana de pe suflet si durerea de dor..iar eu ca o Fata Mogana am alergat in timpul meu mereu sa-mi vindec rana..nu te pot compara...esti Cerul ce ma lumineaza ,Soarele ce ma incalzeste ,Luna ce ma priveste si Sufletul ce ma intelege!...pe aripi de nouri m-ai inaltat facandu-ma sa ating seninul cu fruntea-bucati de oglinzi sfaramate ca intro vraja s-au unit intro lumina –ma vad in tine mereu aproape sau la distanta,te simt ,te aud  si te vad intro oglinda fara pic de fisura,plina de aur ,ca o matase cristalida!..iubesc iubirea ta,iubesc dragostea ta,iubesc trupul tau ,iubesc sufletul..omul !.... te-am luat de mana ,m-ai strans la piept si-am luat lumea de la cap impreuna ...iar daca visul meu nu si-a dat mana cu realitatea ,in alt secol sigur vom fi impreuna ....barbatului din visul meu ,copilului din el,mintii,trupului si sufletului ,astazi si maine ,iti voi fi ofranda adusa zeilor ,tie...iata barbate femeia ce ti-a fost aleasa...iata femeia ce ti-a tremurat visul !..iti multumesc suflet minunat!...din suflet mi-ai dorit implinirea ..pentru ca iata m-ai implinit!...sarut gura ta de rai ,cu miros de busuioc..port urma sarutului tau ca o pecete mantuitoare...te iubesc!

Ultima modificare facuta de Cezara-Irenne (11-07-2007 21:59:03)


11-07-2007 21:58:15
   
Pagini:  1 2 3 4 5    
Mergeti la