Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Pagini Personale / Adio !    
Autor
Mesaje Pagini: 1

Andromedan
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2005
Mesaje: 284
Azi,  un OM apropiat sufletului meu a trecut in Lumea Vesnica ! In jurul orei 10 a lasat durerile, supararile, ... VIATA , cu tot ce are in ea , bune si rele, si a plecat spre Rai .  Nu se saturase de ea, dar n-a rezistat unei parsive boli care i-a tot dat tircoale de un an si ceva. Acum doar doua ore mi-am luat adio de la el ... Chipul ii era senin, parea ca-si gasise, in sfirsit, linistea si pacea . In urma cu citeva zile, se mai agata, inca, de viata : " Nu stii pe cineva de la care sa-mi aduci ulei de ficat de rechin ?"... sau : "cunosti vreun bioenergetician, ca am auzit ca una s-a vindecat si poate ma fac si eu bine ?!" Ce poti sa raspunzi ?... Cit de neputincios te simti stiind ca nu se mai poate face NIMIC!... Ingaimi o incurajare, inventezi o minciuna, ... incerci sa-i dai sperante , desi ... Vorbeam zilnic, de 3-4 ori pe zi, la telefon... stabileam de fiecare data ora si stiam cind era bip-ul lui... Simt o ... pustietate in suflet... De-acum, la nr. acela, Nicu nu va mai raspunde niciodata ! Si nu pt ca n-ar vrea, ci pt ca nu-i mai este ingaduit de Dumnezeu , care , sigur, i-a rezervat un loc in Rai . In afara de mine, exista un suflet caruia i-au ramas amintirile ... Un suflet care tipa in interiorul lui , numarind descrescator, pe cei ce i-au ramas AICI. Cu cit se mareste numarul crucilor in cimitir, cu atit ne simtim mai singuri , mai stingheri , mai vulnerabili... Ai cui raminem ???
  " Nici nu pot nimic sa-ti spun
    Pe curind, sau Ramas bun!
    Aparu
    Numai nu ,
    La adio tu !"
  Daca medicii vor avea dreptate si in cazul meu, atunci , neica Nicule, pastreaza un loc aproape de tine si pt. mine ! Cine stie ?... Poate o veni CINEVA iubit de amindoi si ne va aprinde amindorura cite o luminare ! Vezi ?... Mi-ai promis ca o sa vii si tu in vizita la mine la spital si ... nu te-ai tinut de cuvint !... Imi esti dator in alta viata ! Sa-ti ierta Dumnezeu greselile , sa-ti fie tarina usoara si sufletul sa-ti zboare lin catre Ceruri, nene Nicule ! p. s. Te rog sa ma ierti ca nu voi fi si simbata linga tine , dar tu stii ca nu se poate , stiu ca nu vrei sa aiba necazuri Cel Iubit ! ... ADIO !!!

Ultima modificare facuta de Andromedan (20-10-2006 04:32:23)


20-10-2006 04:26:30
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Draga mea, sa nu te lasi batuta.....lupta cu moartea nu e usoara....dar o poti invinge.Bolile...chiar si cele mai grele, au leac, daca omul acela crede cu tarie in viata. Trebuie sa-ti doresti sa traiesti cu toata fiinta ta, sa-ti doresti sa invingi boala.Sint multi care s-au vindecat de cancer, atunci cind doctorii nu le mai dadeau nici o sansa.Dar pt. asta trebuie sa fi tare in interiorul tau.Ai incercat celebrul tratament al mult regretatului Valeriu POPA? NU RENUNTA LA VIATA TA, pt. ca minunile sa intimpla atunci cind te astepti mai putin.Ai grija de tine.....

20-10-2006 06:31:27
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
nu cred in miracole....ma bazez pe ele....

21-10-2006 18:09:33
   
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579

da_si_nu a scris:

nu cred in miracole....ma bazez pe ele....



sti ceva ? mi-a spus adio , dar totusi a ramas cu mine ! de ce ? poate ca nu vreau sa stiu.., insa de asta are femeia valoare : nu face ceea ce spune,nu spune ceea ce face ! o fi regula generala ? de asta barbatul iubeste femeia


08-01-2007 23:10:06
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

wscorpio a scris:


da_si_nu a scris:

nu cred in miracole....ma bazez pe ele....



sti ceva ? mi-a spus adio , dar totusi a ramas cu mine ! de ce ? poate ca nu vreau sa stiu.., insa de asta are femeia valoare : nu face ceea ce spune,nu spune ceea ce face ! o fi regula generala ? de asta barbatul iubeste femeia

prin efectul dragalaseniilor sexului frumos barbatul isi sublimeaza agresivitatea,barbatulcrud,neinduplecat si salbatic prin natura lui se scalda in fluidul sensibil si temperat al iubirii,se desavarseste unindu-se treptat cu aceasta,identificandu-se chiar,omul prins in legaturile iubirii in cuplu devine implinirea tuturor desavarsirilor si capodopera tuturor fiintelor.acest adevar este valabil doar pentru cei ce se supun iubirii din proprie vointa..,decaderea oamenilor si coruptia veacurilor au distrus aceasta idee aproape in intregime.Plictiseala sexuala a devenit pentru noi mormantul adevaratei impliniri erotice,iar dupa dorinta urmeaza indiferenta,care atrage dupa sine lipsa de sensibilitate ,aceasta conducandu-ne pana la urma la dezgust.Din aceasta cauza indragostitul nu mai regaseste in culcusul conjugal farmecele care l-au atras la inceput si uita placerile din ajun,ingrozindu-se dinainte de dezgustul care va urma a doua zi.SCORPIONULE,am vrut sa-ti spun asta atuncvi cand am citit pe un alt topic un fragment din viata ta,n-am mai gasit acea confesiune a ta,de accea am postat aici...


12-01-2007 02:31:51
   
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579
draga tasho...sa imi spui si mie de unde e acest copy-paste...,ca poate voi gasi si vreun dictionar in zona. sau poate ca asa vrei sa spui adio lumii incepand cu mine ? ce tot faci ? ne parasesti ?

17-01-2007 12:35:46
   
martiella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 04-01-2007
Mesaje: 63
departe gandul...daca tu asta ai inteles... nu fac copy paste'.....dar imi place sa ma joc cu cuvintele...

19-01-2007 17:32:12
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

martiella a scris:

departe gandul...daca tu asta ai inteles... nu fac copy paste'.....dar imi place sa ma joc cu cuvintele...


ooooooooooohoho... pai ce, numai chatistii?


19-01-2007 17:38:18
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
sa vezi numai ce indignata o sa fie ariela din craiova ca iar se sterge din insolitul nick-ului ei...

19-01-2007 17:39:44
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
mi-l schimb si eu in joyella.. ca mama m-a facut joia si oricum ziua lui Zeus mi se potriveste cel mai bine: puternica si furtunoasa, stapina absoluta

19-01-2007 17:41:52
   
martiella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 04-01-2007
Mesaje: 63

SandieShaw a scris:

mi-l schimb si eu in joyella.. ca mama m-a facut joia si oricum ziua lui Zeus mi se potriveste cel mai bine: puternica si furtunoasa, stapina absoluta

asta a fost conjunctura...dar stai linistita maine revin la Tasha,mi se potriveste mai bine cred..astazi n-am mai reusit sa postez decat prin numele de scena...


19-01-2007 17:55:28
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

wscorpio a scris:

draga tasho...sa imi spui si mie de unde e acest copy-paste...,ca poate voi gasi si vreun dictionar in zona. sau poate ca asa vrei sa spui adio lumii incepand cu mine ? ce tot faci ? ne parasesti ?

vai...asa un intelectual subtire veyi tu in mine?Cine sa te mai inteleaga...??? cind iti dadeai cu parerea pe un alt topic spunind ca  ne exprimam in propozitii simple...iar acum ca le dezvoltam,tot nu sintem pe placul tau...E adevarat ca eu am fost acuzata vesnic de aceasta maniera latifundiara in exprimarea unor lucruri simple (CHIAR DE CATRE PROFESORII MEI),dar pina la a fi acuzata de asa ceva...


19-01-2007 19:21:19
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
curios! eu am fost acuzata la scoala.. de superficialitate... :(
ca ma rezum sa raspund strict la intrebare fara a incerca sa dezvolt..
dar si cind...dau drumul la vorba :D


19-01-2007 19:40:21
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

fun-funny a scris:

curios! eu am fost acuzata la scoala.. de superficialitate... :(
ca ma rezum sa raspund strict la intrebare fara a incerca sa dezvolt..
dar si cind...dau drumul la vorba :D

Sintetizarea este un lucru bun la tine,eu tocmai din acest motiv am fost depunctata pentru ca uneori recunosc ma pierd in divagatii si nu ajung la esenta ,in timpul cerut.


20-01-2007 04:34:28
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Adio, Anca Parghel...
Ne-ai parasit,azi te-au condus pe ultimul drum....:rolleyes:
Era comparata cu Ella Fitzgerald si chiar cu Maria Calas. A fost o muziciana exceptionala, aborda cu egal succes, toate genurile muzicale. Daca in materie de arta a
cantatului i se pot gasi inrudiri, in ceea ce priveste forta de caracter, energia, vointa, daruirea, n-am cunoscut pe nimeni care sa-i semene, macar pe departe.


07-12-2008 18:55:09
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Nu se poate face o ierarhizare in durere, suferinta, moarte si totusi...
Anca Parghel a murit in aceiasi zi cu Ticu Dumitrescu. Dumnezeu sa-i ierte !


07-12-2008 19:51:49
   
Pagini: 1    
Mergeti la