Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / de suflet ...    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7
?? Cezara-Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
ma coplesesti frumoasa doamna....numai de bine muresenilor!
EXA a scris:


Cezara-Irenne a scris:

imi fac okiul caus intre pleoapa si gand,iau cu mine pescarusii sa-mi lumineze somnul...sufletul isi pune genunchiul jos si il saruta....iau cu mine un inger care imi alina mintea,dorul ....de tot...si toate...vara ne arde si-n somn cu focul ce a patruns in noi ...astept un tantar ,chiar si doi,sa vezi ce o ia pe carca de ma suge de viata ...sufletelor ,noapte buna ...

TE IUBESC LUCEAFAR BLAND


06-07-2007 02:01:32
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Te-ai refugiat Ă®n tine.....te-ai refugiat Ă®n singurătate tocmai pentru a da peste cineva care să-ţi Ă®mpărtăşească toate gândurile expuse acum ...este extraordinar să Ă®mi imaginez...cum ar decurge lucrurile dacă ar fi aşa...Ajută-mă să te caut....căutându-te să te pot găsi...găsindu-te să te pot cunoaşte...cunoscându-te să te pot descifra....eşti un mister.....Mi-aş dori să fiu aripa din gândul tău....să-ţi Ă®mpărtăşesc tăcerea, să-ţi alin singurătatea.....Sunt doar vise.....aşa spunem toţi...să nu ne refuzăm dreptul la visare.....ca să nu ne furăm viaţa din timpul vieţii.....Şi totuşi să nu lăsăm viaţa să ne trăiască pe noi....să o trăim noi...aşa cum credem că e mai bine şi mai frumos...

10-07-2007 00:47:44
   
?? Cezara-Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
iubesc iar ...si iar  mi-e dor ...ma botez in fiecare zi cu tine suflete drag mie ...si iar imi pun genunchiul jos si il sarut ...indragostita sunt Doamne in fiecare zi de frumoasa ,superba natura pe care noi o rupem din veac in veac ....indragostita de barbatul pe care-l vreau zidit in mine cu  sarutari , dragalasenii ,iubire iar  tampla lui sa pice pe umerii mei in fiece rasarit de soare....iubesc...iubesc iara...

10-07-2007 01:13:44
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Dupa parerea mea cred ca nu poate fi vorba de a iubi mult ,prea mult sau putin.Exista doar a iubi sau a nu iubi.
Iubirea e o fuga nebuna a unuia catre celalalt,dar ce te faci cand doar unul singur fuge, iar celalal isi asteapta linistit prada, simuland iubirea?
Iubirea e lacoma, mistuitoare, de un egoism salbatic, vrea sa-i sacrifici totul, fara sa-i ceri ceva in schimb.Cel mult trebuie sa te multumesti cu ceea ce-ti ofera si sa nu ravnesti mai mult.
Intr-adevar barbatii se daruiesc mai cu zgarcenie, pastrand o parte din fiinta lor,pentru ei.De aceea isi mentin individualitatea.Pe cand noi femeile, cand iubim, ne dam integral, pana la mistuire...Din tot ce a fost al nostru nu ne mai ramane nici un punct de sprijin.Iata pentru ce prabusirea noastra e asa de catastrofala.


10-07-2007 01:25:25
   
?? Cezara-Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
Sunt poezie si as dori sa-i gasesti rima,sa o citesti….nu vrei sa te acopar cu dorul ei ?!

Sunt mister si foc..nu vrei sa ma descoperi si sa te incalzesti la focul dragostei curate ?!

Sunt muzica si dragoste ..nu vrei sa-mi asculti geamatul pe note pofticioase de dorinti ?!

Sunt timp si spatiu ..nu vrei sa-mi cunosti secunda unei lacrimi si raza unui sarut senzual ?!
................ma aude cineva???


10-07-2007 01:48:09
   
?? roxele
Cont Sters

Inregistat: 03-08-2006
Mesaje: 229
daaaaa.. te audeeeeeeeeeeeee :)

10-07-2007 03:00:16
   
?? Cezara-Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
ai rasarit din raza Lunii ....cine aude ,zeul Eros ,....???
roxele a scris:

daaaaa.. te audeeeeeeeeeeeee :)


10-07-2007 03:07:09
   
EXA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 10-08-2006
Mesaje: 54

Cezara-Irenne a scris:

Sunt poezie si as dori sa-i gasesti rima,sa o citesti….nu vrei sa te acopar cu dorul ei ?!

Sunt mister si foc..nu vrei sa ma descoperi si sa te incalzesti la focul dragostei curate ?!

Sunt muzica si dragoste ..nu vrei sa-mi asculti geamatul pe note pofticioase de dorinti ?!

Sunt timp si spatiu ..nu vrei sa-mi cunosti secunda unei lacrimi si raza unui sarut senzual ?!
................ma aude cineva???

felicitari iubita mea prietena


10-07-2007 03:08:39
   
?? Cezara-Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
te iubesc EXA...va iubesc frumoase a noptilor ....deja am trimis ingerul meu bland sa va mangaie pleoapele......la toti prietenii mei....pupa dodo okii minunati ce va alina sufletele  ....
EXA a scris:


Cezara-Irenne a scris:

Sunt poezie si as dori sa-i gasesti rima,sa o citesti….nu vrei sa te acopar cu dorul ei ?!

Sunt mister si foc..nu vrei sa ma descoperi si sa te incalzesti la focul dragostei curate ?!

Sunt muzica si dragoste ..nu vrei sa-mi asculti geamatul pe note pofticioase de dorinti ?!

Sunt timp si spatiu ..nu vrei sa-mi cunosti secunda unei lacrimi si raza unui sarut senzual ?!
................ma aude cineva???

felicitari iubita mea prietena


10-07-2007 03:15:42
   
?? confidentul
Cont Sters

Inregistat: 08-07-2007
Mesaje: 55
A fi indragostit de cineva inseamna mult mai mult decat a fi stapinit de un sentiment coplesitor - inseamna a lua o hotarare, a face o judecata, a te angaja printr-o promisiune. Daca dragostea ar fi doar un sentiment nestatornic n-ar exista nici o baza pentru fagaduinta de a iubi pe cineva pe toata durata vietii. Sentimentele vin si se duc. Cum as putea promite statornicie daca m-as baza numai pe ele, fara sa ma biziuesc pe judecata mintii si pe vointa caracterului?

10-07-2007 21:20:10
   
?? Cezara-Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
le combinam si ramanem vesnic indragostiti....


Sous les rayons du Soleil de midi la mer est d’un bleu mediterraneen.Il y a de grandes vagues.L’amour ,nous aurons une tempete…O Tempora !O ziles !...amore…que long temps je voudraiss !..j’ai faim,j’ai soif..j’attende l’amoure quand le Soleil se couche ..j’accepte avec plaisir toi invitation….a bientôt ,


confidentul a scris:

A fi indragostit de cineva inseamna mult mai mult decat a fi stapinit de un sentiment coplesitor - inseamna a lua o hotarare, a face o judecata, a te angaja printr-o promisiune. Daca dragostea ar fi doar un sentiment nestatornic n-ar exista nici o baza pentru fagaduinta de a iubi pe cineva pe toata durata vietii. Sentimentele vin si se duc. Cum as putea promite statornicie daca m-as baza numai pe ele, fara sa ma biziuesc pe judecata mintii si pe vointa caracterului?


Ultima modificare facuta de Cezara-Irenne (10-07-2007 23:33:13)


10-07-2007 23:08:58
   
?? confidentul
Cont Sters

Inregistat: 08-07-2007
Mesaje: 55
iubire nu există,
exista doar creduli,
iluzii şi speranţă
şi visuri de nebuni...


iubire nu există,
ci,numai dor de ea,
minciună şi orgolii,
putinţă de-a putea....


iubire nu există,
e-un fel de dumnezeu,
Ă®n care crezi o viaţă
şi-l tot aştepţi mereu...


iubire nu există,
de nu crezi în minuni,
ci,doar dureri sfinţite
în lacrimi de nebuni!


11-07-2007 16:32:27
   
?? confidentul
Cont Sters

Inregistat: 08-07-2007
Mesaje: 55
Cand iubesti, e un castig nu o risipa!
Iar cand visezi si nu percepi culoarea,
Nu arunca cu vorbele in pripa.
Deschide ochii si priveste floarea.

Asculta tacerea dintre noi,
Citeste si ia aminte versul.
Sa stii a te-nclina, sa nu te-ndoi,
Pastreaza fruntea sus si drept sa-ti fie mersul.


11-07-2007 17:01:19
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
toata arta de a iubi se reduce la a spune exact ce-ti cere gradul de betie al momentului ,sa-ti asculti sufletul ....iata ce mi s-a petrecut mie in suflet cand l-am iubit pe el....(fie-i Pace acolo Sus)...l-am admirat,am sperat ...m-a dorit pentru minte,trup si suflet....se nascuse o poveste frumoasa de iubire...il vedeam,il atingeam si-l simteam cu toate simturile ..era ca atunci cand simti racoarea crangului de caisi ,piersici...niciodata nu era indoiala pentru ca eram liberi....aceasta libertate ne-a calauzit 10 ani pana s-a stins asa....rapid ....il caut mereu in vise...il iubesc mereu...

13-07-2007 18:29:49
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
daca iti cauti fericirea sentimentala in senzatii de alt gen ,inima refuza sa le simta...si atunci ce e?placere fizica...si aici va lipsi pasiunea si tandretea...imaginatia iti zugraveste pozitia fizica ,te urca pe un cal aprig ,la vanatoare ,dar vezi si vei simti ca acolo nu ai avea nicio placere ...o iluzie optica in stare sa te faca sa-ti tragi un glonte in cap....femeile se ataseaza de barbat prin daruire..visele le sunt legate de dragoste ..la barbati nu exista acest proces,sentiment...si ....daca unii invata sa daruiasca din mers ,ceilalti,majoritatea devin sclavii placerilor carnale....cati din barbati spun iubitei lor "te iubesc"chiar de iubirea lor e aratata prin fapte?....10 din 1000...orgoliul lor si gelozia ei,necomunicarea ...minciuna....toate duc la eclipsa iubirii nascute intre cei doi ....eu zic ,...din experienta acumulata ca ,libertatea sufletelor si comunicarea ....daruirea ...sunt lucruri de pretuit...FARA GELOZII!!!

Ultima modificare facuta de Cezara_Irenne (13-07-2007 18:53:42)


13-07-2007 18:49:06
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
leac pentru dragoste aproape ca nu exista...e foarte scrantita dragostea asta....doar iubind din suflet dragostea rezista prin sentimentul iertarii...iubirea iarta,dragostea nu (a se vedea sinucideri ,etc)...asa si in viata...azi sunt indragostita de un tablou de Grigorescu ,maine doar de rama ce mai ieri gazduia ochiul meu pt. contemplare...daca eu ma indragostesc de cineva de aici si acel barbat il doare-n cot ...e ca si cand as avea un bilet de loterie al carui castig e mai presus decat lumea lui de indiferenta ...doar iubirea e totul!...si a iubi inseamna sacrificiu...si cel ce primeste aceasta onoare trebuie sa merite ....si ajungem tot la suflet.....

13-07-2007 19:07:31
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
nu obisnuiesc sa dau sfaturi decat atunci cand mi se cere sau cand e nevoie si ofer exact acel lucru din viata pe care trebuia sa-l aplic si nu l-am aplicat....insa ,un instict de suflet ma face sa dau un sfat celor ce isi au pe buze "nu mai cred in iubire....beau ,mananc si rup"....si asa..pe zi ce trece sufletul lor se usuca...devin chitrosi,imbatranesc de tineri,devin egoisti,chiar f rai,razbunatori..etc...multi barbati au incercat sa le fiu placerea lor in schimbul unor sume de bani...nu o sa fiu niciodata aprozar pentru nimeni si in niciun domeniu....am observat ca iubind fara sa cer ceva la schimb ,intineresc...si cu cat aduc un zambet celor din preajma mea ,ma simt mai fericita...mai fericita decat daca luam calea vanzarii propriului suflet...si Dumnezeu ma ajuta...ce fericire mai mare decat proprii copii care sa fie buni si hotarati in viata ...mai pot sa am??!....

Ultima modificare facuta de Cezara_Irenne (13-07-2007 19:23:20)


13-07-2007 19:22:12
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
.....natura ne-a lasat libertatea de a ne implini ...daca vrem!..de a ne iubi sau de a iubi pe Dumnezeu!....pentru ca Dumnezeu exista nu putem fura in voie ....si totusi ....si totusi...

13-07-2007 20:08:49
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
se numeste firesc ,tot ce nu se indeparteaza de felul obisnuit de a fi...firesc si obisnuit ,doua lucruri deosebite...obisnuinta (monotonia in cuplu)are mai putina putere asupra felului de a fi si de a actiona ,o stie orsicine....si ,omul se adapteaza mai mult imprejurarilor..cei cu firea rece au aceeasi zi ...din lipsa emotiilor ...atunci eu,nebunatica ,suflet nelinistit cum sa ma plictisesc de tine viata cand sunt plina de dorinti,de emotii ,de sensibilitati ...de a scormoni frumosul din orice picatura de ploicica de vara....si cum dragul meu suflet sa ma simt batrana cand muzica imi salta sentimentul la rang de zambet si plans....doua stari ce coexista ca un balsam al inimii spre bucuria ca exist!!!

14-07-2007 01:33:31
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
iubesc mereu ,mereu am Olimpul cu mine
culorile imi sunt tesute pe suflet,
si vorba imi este blajina
floarilor le sarut privirea...

tacerea...o ascult si ma doboara
citesc intelepciunea milenara,
nu ma inconvoi in legea normala
sunt eu...atat...ca un vultur ...
............
un suflet cu energii stelare!


confidentul a scris:

Cand iubesti, e un castig nu o risipa!
Iar cand visezi si nu percepi culoarea,
Nu arunca cu vorbele in pripa.
Deschide ochii si priveste floarea.

Asculta tacerea dintre noi,
Citeste si ia aminte versul.
Sa stii a te-nclina, sa nu te-ndoi,
Pastreaza fruntea sus si drept sa-ti fie mersul.


14-07-2007 12:37:58
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
iubire nu exista la cei criminali
la cei ce nu-L lasa pe Dumnezeu
sa intre in inima lor
in suflete lipsite de dor

cine a scris aceste ganduri
un suflet tare-ntunecat avea,
nu trebuie sa ne indoim
de existenta Lui!

iubirea exista doar ca,
noi cautam palate si averi,
uitand ca Isus s-a nascut
langa aburul ieslei ,prin umede paie de grau...
..................
IUBIREA E RASPUNSUL DURERII
AL DRAGOSTEI ,BUCURIILOR
IUBIREA SUNTEM FIECARE
ALTII CU IUBIRI DE ARGINTI
ALTII CU IUBIREA DE FRUMUSETI!


confidentul a scris:

iubire nu există,
exista doar creduli,
iluzii şi speranţă
şi visuri de nebuni...


iubire nu există,
ci,numai dor de ea,
minciună şi orgolii,
putinţă de-a putea....


iubire nu există,
e-un fel de dumnezeu,
Ă®n care crezi o viaţă
şi-l tot aştepţi mereu...


iubire nu există,
de nu crezi în minuni,
ci,doar dureri sfinţite
în lacrimi de nebuni!


Ultima modificare facuta de Cezara_Irenne (14-07-2007 12:51:36)


14-07-2007 12:50:07
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
orgoliul ucide iubirea...inainte de maritis ,femeile sunt f.dragute,sprintene precum gazelele,au ochii vii si duiosi si inteleg aluziile dragostei ..dar...cum si-au gasit sotul,nu mai sunt decat exact niste facatoare de copii...barbatul ,crede ca i  se cuvin totul...de cate ori aud o familie ca e fericita ,ma bucur imens...sufletul meu tanjeste iar ,desi am ratat acest vis...dar unde esti ,tu ,cel fara orgoliu,gelozie si fatarnicie,cel darnic si romantik,dinamik si nebunatik?...regizorul se pare ca nu imi incredinteaza curand rolul de sotie......si atunci?....merg si dansez ...alaturi de tineri....

Ultima modificare facuta de Cezara_Irenne (14-07-2007 16:23:26)


14-07-2007 16:21:53
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
sunt suflet din suflet ,tacere din stea care ma cuprinde in fiecare zi cu energie si lumina ,iubesc marea cu misterele ei ,iubesc florile cu sudoarea lor ...parfumul de femeie stors din fiece petala ....iubesc pasarea ce ne vegheza inaltimile si Cerul care ne priveste cu irisul unui ochi senin...iubesc sufletul meu si-i dau numai soare .....orice forma urata imi respinge cu aripile lui de inger....iubesc!

15-07-2007 11:48:48
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
vederea a tot ce este frumos in natura si arta,mi-au trezit amintirea iubitului ....dragostea pentru frumos si bine isi daruiesc viata reciproc,arta ne umanizeaza ,natura ne inveseleste cu magia ei....iubitul,..dragostea,amorul ....cu vraja trairilor ce face inima sa se imbete cu nebunia vietii....clipa!....a fost..frumos,incantator vreme indelungata....a fost....ce urmeaza ..sa dau un telefon pe acolo pe Sus...sa intreb visele si rimele cu dor....sa intreb sufletul ce mai face....

Ultima modificare facuta de Cezara_Irenne (15-07-2007 17:25:58)


15-07-2007 17:25:37
   
?? confidentul
Cont Sters

Inregistat: 08-07-2007
Mesaje: 55
Intr-o zi soarele se strecoara printre frunzele ruginite si ne mangaie fatza suav, inchidem ochii, si pentru o clipa simtzim parca mana persoanei iubite..
fosnetul frunzelor aurii purtate in zbor de vantul racoros ce ne trezeste din visare, pentru a ne trimite in alta reverie.
Vedem in frunze gandurile noastre care se indreapta necontenit catre ea tot ce i-am spus si am mai vrea sa-i spunem
infinitul din noi pe care am dori sa i-l comunicam stiind ca viatza e prea scurta ,ca in iubire mereu mai este ceva de spus.
Zambim usor...poate si ea gandeste si simte acum la fel ,poate se plimba printr-un alt parc cu sufletul prea plin de aceleasi sentimente...
Intr-o alta zi, bruma de afara o regasim in inima depusa pe o parte din tot ce am avut mai bun in noi.
Treptat pacla diminetzii se ridica pasim cu grija sa nu strivim frumoase petale scuturate ca niste amintiri...
Toamna anotimp al roadelor al vietzii dar si al florilor inghetzate al mortzii.
Nu are biata toamna nici o vina e doar una din cele patru viori la care soarta isi canta necontenit rapsodiile vesele sau triste.


17-07-2007 16:23:42
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
intro zi ai sa ma poti cuprinde toata,cat vrei si cat poti....intro zi va fi un timp al nostru....oare ce va fi....vineri,luni.....da..va fi zi de amintiri...zi cu argintarii ..zi cu ochii ce se vor iubi....sa intreb astrii si Olimpul de ai sa vii.....am soptit vantului sa ajunga la tine aceste ganduri  ,am soptit Soarelui sa-ti trimita razele sale sa te linisteasca sufleteste,sa-ti mai potoleasca dorul …am soptit pasarelelor ,pescarusilor ,sa-ti cante inima … iti las pe tastatura zambete si bobita usoara de zambete.....ai grija de tine!

Ultima modificare facuta de Cezara_Irenne (17-07-2007 16:54:48)


17-07-2007 16:48:08
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
„Îti va fi bine anul acesta. Nu conteazã ce vor încerca sã facã dusmanii tãi anul acesta, nu vor reusi. A fost scris sã treci peste aceste greutãti si sigur vei reusi în tot ceea ce ti-ai propus. Pentru ultimele luni ale anului, toata nefericirea ta se va duce, iar victoria si prosperitatea vor fi cu tine. Astãzi, Dumnezeu a pus capãt necazurilor si suferintelor tale pentru cã EL, acolo sus, si-a amintit de tine. El a luat greutãtile si îti dãruieste Bucuria. EL nu te va pãrãsi vreodatã. Am bãtut la usa raiului în aceasta dimineatã si Dumnezeu m-a întrebat... Ce pot face pentru tine? Si eu L-am rugat, Tatã, te rog protejeazã si binecuvânteazã persoana care citeste acest mesaj".

18-07-2007 11:08:03
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
primim si oferim ...traim si murim o singura data...daca primim si tinem in noi acel dar oferit nu e bine ...ne rugam si cerem Domnului ,de ce?suntem cersetori?...sau pentru ca asa scrie la Carte..."cere ,bate ..si ti se va da"...nu-i mai bine sa ne rugam ca sa avem taria sa indeplinim destinul ?...iubim si oferim iubirea ...dar cel ce primeste iubirea o mai duce mai departe?...iata destinul individual .....dar destinul colectiv unde se afla acum?....mult fariseism ,multa fatarnicie../.mintea mea refuza sa creada ca noi oamenii am uitat sentimentul daruirii....al iertarii si ruga de seara...nu numai cand avem greu in carca ,ci si cand avem o multumire...sa multumim cerului ca a mai trecut o zi si nu am murit.....

20-07-2007 18:03:44
   

Lotus
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2005
Mesaje: 284
Nu stiu unde ar fi fost mai nimerit sa scriu ... Trebuie , totusi, sa va anunt ca de miine seara, de la ora 20,00 , o vom putea revedea pe Tasha , "pe sticla" - cum ii placea sa spuna - la Kanal D . O cunosc de pe forum, de putin timp, insa mi-a intrat in suflet si-i simt lipsa ... Sint convinsa ca si altora de aici le lipseste ! Sper sa fim cit mai multi cei care s-o sustinem in realizarea visului ei ! Ii doresc succes si mult noroc !

21-07-2007 00:32:27
   

Lotus
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2005
Mesaje: 284
Aceleasi urari si Ginei ! ( "prietenii stiu de ce !") ;)

21-07-2007 00:35:16
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

Lotus a scris:

Aceleasi urari si Ginei ! ( "prietenii stiu de ce !") ;)


pe mine stiti deja ca veti conta :) Ramine sa va anunt unde va aparea acel Forum de sustinere.

si, desi tasha si gina nu vor vedea mesajele noastre de aici sau de oriunde in eter... le tin pumnii. Ele stiu ca sint (sintem) alaturi de ele!


21-07-2007 00:57:44
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

fun-funny a scris:


Lotus a scris:

Aceleasi urari si Ginei ! ( "prietenii stiu de ce !") ;)


pe mine stiti deja ca veti conta :) Ramine sa va anunt unde va aparea acel Forum de sustinere.

si, desi tasha si gina nu vor vedea mesajele noastre de aici sau de oriunde in eter... le tin pumnii. Ele stiu ca sint (sintem) alaturi de ele!


Felicitari Tashei si urari de succes, desi n-am habar despre ce-i vorbirea, sincer... :)

Aaaa, e vorba despre ceva la TV? Talk-show? Muppetshow? :)
Serios acum, Tashica noastra nu are cum sa nu fie la inaltime, orice ar fi acolo!

Ultima modificare facuta de kawacadabrantul (21-07-2007 01:06:16)


21-07-2007 01:05:55
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906
P.S. Am refuzat pina acum o oferta pt. o emisiune moto la TV (dupa mine, "sticla" iti aduce o celebritate cu consecinte deloc pozitive pe unele planuri - parerea mea, nu dati cu pietre, va rog! :D )
Dar daca mi s-ar incropi si mie un Forum de sustinere ( !!! ;) )ca lui Tasha (careia ii tin si eu pumnii),  - cam ca al lui Basescu ar trebui conceput, oricum) cred ca m-as baga si eu pina la urma cu capu-n sticla! :)

Toate cele bune, succes!


21-07-2007 01:11:00
   
?? Cezara_Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
si eu ii doresc succes ,te iubim Tachica.....suflet plin de viata !

Lotus a scris:

Nu stiu unde ar fi fost mai nimerit sa scriu ... Trebuie , totusi, sa va anunt ca de miine seara, de la ora 20,00 , o vom putea revedea pe Tasha , "pe sticla" - cum ii placea sa spuna - la Kanal D . O cunosc de pe forum, de putin timp, insa mi-a intrat in suflet si-i simt lipsa ... Sint convinsa ca si altora de aici le lipseste ! Sper sa fim cit mai multi cei care s-o sustinem in realizarea visului ei ! Ii doresc succes si mult noroc !


21-07-2007 14:31:26
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Fa-ti timp pentru a iubi. . fa-ti timp pentru a-i accepta pe cei din jur asa cum sunt. . . fa-ti timp sa plagi. . sa razi. . sa ierti. . sa canti. . . sa spui vorbe sincere. . . care pentru unii sunt adevarate minuni. . .

08-08-2007 23:45:41
   
?? ciudatul_srl
Cont Sters

Inregistat: 01-03-2007
Mesaje: 1165
hihihi vezi ca ai uitat ......timp pentru futut !...
adiyna a scris:

Fa-ti timp pentru a iubi. . fa-ti timp pentru a-i accepta pe cei din jur asa cum sunt. . . fa-ti timp sa plagi. . sa razi. . sa ierti. . sa canti. . . sa spui vorbe sincere. . . care pentru unii sunt adevarate minuni. . .


09-08-2007 01:38:09
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698

ciudatul_srl a scris:

hihihi vezi ca ai uitat ......timp pentru futut !...
adiyna a scris:

Fa-ti timp pentru a iubi. . fa-ti timp pentru a-i accepta pe cei din jur asa cum sunt. . . fa-ti timp sa plagi. . sa razi. . sa ierti. . sa canti. . . sa spui vorbe sincere. . . care pentru unii sunt adevarate minuni. . .


fii si tu mai delicat ...iubit, dragoste ..love ...l`amore!! ;)


09-08-2007 01:57:12
   
?? ciudatul_srl
Cont Sters

Inregistat: 01-03-2007
Mesaje: 1165
hihihi ....tot futut se numeshte !
adiyna a scris:


ciudatul_srl a scris:

hihihi vezi ca ai uitat ......timp pentru futut !...
adiyna a scris:

Fa-ti timp pentru a iubi. . fa-ti timp pentru a-i accepta pe cei din jur asa cum sunt. . . fa-ti timp sa plagi. . sa razi. . sa ierti. . sa canti. . . sa spui vorbe sincere. . . care pentru unii sunt adevarate minuni. . .


fii si tu mai delicat ...iubit, dragoste ..love ...l`amore!! ;)


09-08-2007 04:27:08
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
Cand ti-am intalnit privirea prima oara,mi-a fost deajuns ca sa nu mai fii pentru mine doar un simplu cetatean.<ce dracu de mult nu mai am 14 ani >, imi spuneam atunci.
Dar se poate dicta sentimentelor sa existe sau nu?
Peste anumite principii nu se trece daca vrei sa ramai un om integru.
Am acest adevar foarte bine insusit.
Si totusi am trecut peste-un astfel de principiu.
N-as vrea sa-mi fac atatea ganduri fiind obsedata de ideea ca ti-am facut o impresie cum n-as fi dorit.
Incerc poate mai stangaci ( nu sunt un bun orator) sa creionez cateva albastrui cuvinte , imagini picturale ce se vor sincere.
Se pare ca sinceritatea este inca o dimensiune a fiintei umane complexe.
La tine m-a atras o forta irezistibila , o forta magica , ceea ce m-a tulburat .
Esti un  OM mare !Un om ales , un om minunat!
Pentru toate astea as dori sa ai parte de zile bune , sanatate, iar viata sa-ti fie impodobita de laurii reusitei in orice domeniu!
Esti un filozof  plin de idei , de fantezie pe care ti-ai pus-o in slujba bucuriei de a trai.
Si pentru toate astea te felicit.
Pentru mine , pentru faptul ca mi-ai dat voie sa te cunosc nu pot decat sa ma bucur- mi-ai redat linistea si mangaierea sufleteasca de care aveam mare nevoie.
In lume au loc schimbari monstruoase, forte care dau forma unui viitor al carui chip nu-l cunoastem.
In lume exista o mare tensiune , tensiune ce tinde sa atinga punctul culminant iar oamenii sunt nefericiti si au idei neclare.
Si asta acum in era computerelor , a satelitilor!
Intr-un asemenea moment mi se pare firesc sa ma intreb cine esti ?
.Am fost fascinata de talentul cu care viata imita teatrul , schimbandu-si fetele, oferindu-mi mai multe sau mai putine bucurii, neobisnuind sa fie prea darnica cu mine.
Viata e scurta precum un fruct ce-l pierdem in timp ce-l gustam si de aceea nu-mi ramane decat sa iubesc……(celui mai bun prieten,...)


14-01-2008 22:25:12
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

kawacadabrantul a scris:


fun-funny a scris:


Lotus a scris:

Aceleasi urari si Ginei ! ( "prietenii stiu de ce !") ;)


pe mine stiti deja ca veti conta :) Ramine sa va anunt unde va aparea acel Forum de sustinere.

si, desi tasha si gina nu vor vedea mesajele noastre de aici sau de oriunde in eter... le tin pumnii. Ele stiu ca sint (sintem) alaturi de ele!


Felicitari Tashei si urari de succes, desi n-am habar despre ce-i vorbirea, sincer... :)

Aaaa, e vorba despre ceva la TV? Talk-show? Muppetshow? :)
Serios acum, Tashica noastra nu are cum sa nu fie la inaltime, orice ar fi acolo!

waw..acuma am citit ce-ai scris mon cher....MUPPETSSHOW...?:rolleyes:


15-01-2008 00:31:24
   
deja-vu
Femeie

Nou venit

Inregistat: 14-09-2008
Mesaje: 38
E ciudat cand observi ce lucruri marunte pot sa te duca de la fericire completa, mistuitoare si adanca la disperare…..un cuvant, o jumatate de fraza…….. un cuvant plin, pe care il capsezi brutal cu toate sensurile lumii tale. Bine …vorbele nu prea au cum sa fie “practic” pline….insa unele atarna greu, abia poti sa le ridici de jos de pline ce sunt de sens!

Asta fac eu! Traiesc inconjurata de cuvinte, le mangai, le iubesc, le urasc, le iert cand ma dor si le uit daca ma iubesc. Sunt o ciudata cu cuvinte….poate cineva a gresit cand a scapat sacul de cuvinte langa mine si eu le-am adunat ca pe niste mere si le-am umflat.
Oamenii pierd cuvintele. Ele acolo, in lumea lor…ar fii toate semnificative…insa noi ne cam batem joc de ele. Le folosim de atatea ori (si pe aceleasi) pana le prafuim, le golim, le ranim, le sfasiem…..ca pe carpe.
Si apoi le luam iar….le stergem putin cu memoria noastra scurta si iar le lovim, le rupem sensul in doua.


17-03-2009 12:12:45
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Asta e deja al treilea site pe care google mi l-a furnizat ca gazda a acestui textulet gingas...plin de simtire. Bine ar fi daca si programul anticriza al guvernului Boc ar circula din tasta-n tasta...

17-03-2009 22:20:38
   
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241
Tasha reloaded?... :D

17-03-2009 23:41:50
   
deja-vu
Femeie

Nou venit

Inregistat: 14-09-2008
Mesaje: 38
Esti sufletul meu... te vreau alaturi de mine
Astept mangaierea ta, sarutul tau.... vreau sa te simt...
Imi place cum ma atingi... cum imi vorbesti... cum ma rasfeti....
Te chem sa-mi fi alaturi, vreau sa ma ti in brate
Vreau sa-ti simt mana cum ma mangaie....atat de aproape de inima ta
Te vreau pt. totdeauna, tu esti sufletul meu.... iar eu ingerul tau....


21-03-2009 13:12:25
   
?? hotbrain
Cont Sters

Inregistat: 13-12-2008
Mesaje: 323
Aoleu...ma duc sa ma spanzur. Nuuu..mai intai ma imbat si apoi ma spanzur.=D=D=D

21-03-2009 18:11:51
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Ahhhh... ai aparut tarziu. Nu cu mult timp in urma te luam la baut :rolleyes: Acu'... m-am lasat
La spanzurat ... te incurci cu altcineva :rolleyes:

Ultima modificare facuta de niladam (21-03-2009 18:31:40)


21-03-2009 18:29:26
   
?? hotbrain
Cont Sters

Inregistat: 13-12-2008
Mesaje: 323
Bine mama draga, da' macar niste muraturi, ceva..ai?=D=D=D

21-03-2009 18:40:02
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Nu-i nevoie ! Suntem ;) :rolleyes: destul de... acri ! :rolleyes:

21-03-2009 18:58:21
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

niladam a scris:

Ahhhh... ai aparut tarziu. Nu cu mult timp in urma te luam la baut :rolleyes: Acu'... m-am lasat
La spanzurat ... te incurci cu altcineva :rolleyes:

Hipersherife, in loc sa corupi doamne respectabile ;) spre ocupatii vicioase :D, mai bine-ai mai patrupeda la granitzele Bunkeristaniei, ca ne invadeaza saturnienii, brreeee !!! :D (vezi topicu' bunkeristan, unde-au crescut balarii de cind ati dezertat cu tontzii :D:D).

...Desi, daca ma gindesc mai bine :rolleyes:, saturnaliile (orgiile alea antice de pomina ;)) taman de saturnienii astia au fost se pare inventate, asa ca tare mi-e teama sa nu fraternizezi cu ei la o cinzeaca prelungita... (atentie insa, ca astia dau pe trompa trascau fuzionabil distilat din heliu, de nici mama zemii de varza nu te mai scoate din mahmureala !!) :D:D

Nu mai intru acu' in consideratii paleoetimologice :rolleyes: despre originile denumirii "saturday" pentru ziua de simbata, semnificatiile sabat-ului (si alte 1001 coincidentze doar aparent stranii, de la sumerieni incoace) exact azi, intr-o zi de... simbata, in care neuronu' forumist tre'sa fie relaxat si... cit mai neted. :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-03-2009 20:17:41)


21-03-2009 19:51:37
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Ai dreptate PreaLuminate ! Nu'sh ce m-a apucat asha deodata :rolleyes: Ca... 'ieream un "baiat bun" mai-'nainte, chiar "lord"  paremi-'se :rolleyes: O fi de la faptu' absolut inexplicabil ca m-am lasat de licori bahice ( nu, nu tashice ;) ), ori poate ma-'ntaratat 'frun creier fierbinte :rolleyes:
Avand in vedere ca asha cum te-ai pronuntzat shi cum taman' ce-am auzit la shtiri...  azi 'ie sambata, o sa intreup brusc coruperea . Revin.. de luni insa ;) :rolleyes:
Cat despre neuronu'-mi din dotare, iar m-ai ghicit : neted neted... shi nu numa' sambata :rolleyes:

Ultima modificare facuta de niladam (21-03-2009 20:43:28)


21-03-2009 20:41:06
   
Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7    
Mergeti la