Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / povesti REALE de dragoste    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579
aici vor  putea odihni povestile voastre de dragoste,viata voastra cu dragostea ce i-a dat aripi , poate trona alaturi de alta si alta si alta.......


o pietricica a a lovit parbrizul, nu e se pare decat o mica zgarietura. se va putea repara,dar cand ? ''rana'' lui de-abia s-a deschis...
  evadare din libertate. intamplarile prin care trece omul banal,omul ahtiat dupa renume, te pot impinge la gesturi necugetate.
   
  cuvintele sunt prea sarace pt a putea descrie frumusetea ei,a celei pe care o parasesc  acolo pe acel peron,din acea gara--pt mine s-a aranjat in aceasta zi--, din acel oras unde am cunoscut-o si am trait intr-o dragoste nebuna. ea este aerul ce il respir,ea este viata mea.., a fost viata mea. ea a fost tot ce mi-am dorit.  langa ea, o papusa vie care nu stie ce inseamna sa faci cu mana cuiva de acolo de pe peron celui care pleaca.  pt. cata vreme ? dar stie sa se intrebe la cei trei anisori ai sai : unde pleaca ? si de ce o face ?  eu cu cine ma mai joc ?  cine ma mai acopera si ma mai saruta pe frunte seara inainte de culcare asa cum o facea el ? dar cine este..., cine a fost el ? tatal meu...
   trenul s-a pus in miscare..,nu pot sa imi stapanesc lacrimile. Doamne ,ce fac ? ce am putut sa fac ? de ce trebuie sa imi caut fericirea la mii de km. distanta de ea ? cartile au fost impartite, jocul absurd a inceput.

  stau calare pe bagajul care inseamna singura legatura materiala ce ma leaga de fericirea parasita,din egoism,din speranta de mai bine , de bunastare.  undeva printre haine zac cateva poze din care doua suflete imortalizate imi zambesc cu tristete.
undeva sus,rece si departe,pasarea de fier se intoarce fara mine acolo unde ea, fericirea sufera. codita panselutei smulsa cu furie din pamant,se invarte nebuna intre degetele mele transpirate . isteria si disperarea si-au facut loc in sufletul meu cucerindu-ma. ma ridic si plec. ma aflu in aceasta lume ostila si pustie . nu cunosc pe nimeni in acest Madrid al viselor si sperantelor desarte. e un inceput groaznic pt cineva cu sapte centi in buzunar. nu am pe nimeni care sa ma intrebe daca imi e foame  ori daca sunt obosit....
am evadat din libertate si fericire ...pt ce ?
   .e o intrebare la care nu cred ca e bine sa ii afli raspunsul.

Ultima modificare facuta de wscorpio (07-01-2007 05:12:55)


06-01-2007 01:22:07
   
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579
o intrebare ce ma chinuie de atunci si pana acum.  dar ce rost ar mai avea vreun raspuns acum cand oricum totul e pierdut ?

06-01-2007 02:51:07
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
cunosti odata pe cineva... care se aporpie de perfectiune, de idealul tau... Nu-ti mai doresti nimic in plus... anul devine luna, luna devine zi.
si totusi...
nu era nici timpul ...nici locul, nici momentul potrivit :(


06-01-2007 10:42:47
   
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579
totul apartine trecutului mult prea indepartat. daca s-a facut vreo actualizare nu a fost decat pentru ''asezonare''. de ce trebuie stricat ceva cu atata usurinta dupa truda indelungata cu un rezultat aproape de idealul tau? hai sa nu interpretam--pt a ne face rau--,si sa o lasam asa pt ca asa e bine si frumos.
  si tema topicului era cu totul alta decat plangerea depusa


06-01-2007 14:56:48
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
Nu-mi doresc sa fiu rau,dar topicul in concordanta cu prima postare...imi spune doar"INTERPRETATZI"!

06-01-2007 15:24:28
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Sincer, nu prea-mi dau seama, ce-ar vrea initiatorul topicului asta ? Sa-i plangem de mila c-a lasat-o p-aia-n gara (sau aeroport, ca nu-i prea clara treaba), sa-l cainam , c-a ajuns la Madrid far-un sfantz in buzunar, sa-i punem o vorba buna fetii aleia, sa-i zicem noi ca flacaul a fost fraier de-a plecat, s-o consolam, s-o maritam, sa....ce ?

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (07-01-2007 01:18:36)


07-01-2007 01:17:46
   
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579

P. Pan 63 a scris:

Sincer, nu prea-mi dau seama, ce-ar vrea initiatorul topicului asta ? Sa-i plangem de mila c-a lasat-o p-aia-n gara (sau aeroport, ca nu-i prea clara treaba), sa-l cainam , c-a ajuns la Madrid far-un sfantz in buzunar, sa-i punem o vorba buna fetii aleia, sa-i zicem noi ca flacaul a fost fraier de-a plecat, s-o consolam, s-o maritam, sa....ce ?

titlul topicului zice clar despre ce ar putea contine el ! aaa , sau pentru matalutza notiunea de dragoste  nu cunoaste definitie nu ? doar asa te poate inteleg omul, de unde atata ura si ironie, fata de cei care incearca sa te accepte asa cum esti.
   domnule draga ! daca e chiar atat de greu sa pricepi unele lucruri ce se pot intampla in viata unui om, ia din cand in cand o pauza si te documenteaza. am inghitit ironiile stupide de pana acum,dar ajunge ! si pt a demonstra ca habar nu ai nika despre relatiile dintre oameni si ca substraturile se pare ca te chinuie trebuie sa iti spun ca ''AIA'' --si astept scuze fara alte comentarii-- a fost si va ramane mama copilului meu . daca esti atat de dastept de dai pe-afara ,ce te-ncurci cu noi astia nevoiasi de aici ? ia scuteste-ma cel putin de marsaviile de care ai dat dovada pana acum! speram sincer sa ne intelegem dar se pare ca ai dat-o in bara. ignora-ma si e mai bine !

Ultima modificare facuta de wscorpio (07-01-2007 01:45:41)


07-01-2007 01:38:29
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Ba, baiatule, cazi in ridicol... Acu, tu ce-oi vrea, sa ne duelam in emoticoane ?!!! Sa-ti prezint scuze ca n-am fost in stare sa realizez ce-nseamna "aia" pentru tine ? Ca n-am reusit sa lacrimez la randurile fortzat melancolice ?
Retine un lucru, baiete, mai intai ai grija sa transmiti prin ce scrii exact mesajul dorit si abia dup-aia sa ridici pretentii !
Ia urmareste-ma atent : in gara raman o femeie si un copil, sentimentele-s descrise la TIMPUL TRECUT ("A FOST viatza mea", "ea A FOST tot ce mi-am dorit"), iar tu pleci sa-ti cauti fericirea la mii de km distantza !!! Concluzia logica ? Nu-ti aflai fericirea acolo ! Tu ai ales, nefiind nici fortzat si nici gonit ! Asta se intelege din ce-ai scris !!!
In consecintza, nu te cocoshi la mine, nu te da lovit, nu-mi veni cu aere de melodrama !


07-01-2007 01:56:48
   
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579
pacat ca din  opt postari doar una singura evoca ceva ce face parte din viata cu adevarat. ca de celelalte rautati toata lumea e satula .  e o adevarata obsesie vantoarea de..., de ce anume ? care ar fi definitia acestei vanatori ? trist..., foarte trist...

07-01-2007 05:46:18
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
acum, sincera sa fiu, eu asa am inteles rostul acestui topic... Luindu-ma dupa titlul lui si nu dupa prima postare.. Aici ar trebui sa vorbim despre povesti reale de dragoste traite de noi (?)..

Ce m-ar interesa pe mine ar fi povestea rapirii din serai :)
o stie cineva?


07-01-2007 18:12:48
   
?? Richman26
Cont Sters

Inregistat: 01-01-2007
Mesaje: 1
fun-funny, trebuia sa citesti "O mie si una de nopti", sau macar sa urmaresti canalul Hallmark; au o poveste care reflecta f. aproape "Rapirea din Serai".

07-01-2007 18:25:42
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

Richman26 a scris:

fun-funny, trebuia sa citesti "O mie si una de nopti", sau macar sa urmaresti canalul Hallmark; au o poveste care reflecta f. aproape "Rapirea din Serai".

:), asa este... Eu as fi vrut sa stiu daca a existat cu adevarat o asemena poveste...si cine au fost eroii ei. Nu cred ca intreaga industrie de carpete s-a creat doar pe baza unei inventii...


07-01-2007 18:32:03
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
daca unii au inventat Crezul.. eu voi "inventa" Noncrezul :( (on topic, desigur)
- nu cred in juramintele rostite doar cind iti tii iubita in brate
- nu cred ca se poate muri din iubire
- nu cred ca poti suferi daca iubesti si esti iubit
- nu cred ca altcineva iti poate dicta cum, pe cine sau cind sa iubesti
- nu cred ca poti iubi si, in acelasi timp sa-i faci rau persoanei pe care o iubesti
- nu cred ca ochii care nu se vad (dar se iubesc) se pot uita
- nu cred in soarta care desparte doi oameni care se iubesc
- nu cred in vorbe de iubire daca nu sint urmate si de fapte care sa le demonstreze


09-01-2007 00:29:10
   
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579

fun-funny a scris:

daca unii au inventat Crezul.. eu voi "inventa" Noncrezul :( (on topic, desigur)
- nu cred in juramintele rostite doar cind iti tii iubita in brate
- nu cred ca se poate muri din iubire
- nu cred ca poti suferi daca iubesti si esti iubit
- nu cred ca altcineva iti poate dicta cum, pe cine sau cind sa iubesti
- nu cred ca poti iubi si, in acelasi timp sa-i faci rau persoanei pe care o iubesti
- nu cred ca ochii care nu se vad (dar se iubesc) se pot uita
- nu cred in soarta care desparte doi oameni care se iubesc
- nu cred in vorbe de iubire daca nu sint urmate si de fapte care sa le demonstreze


esti nedreapta in cateva ''noncrezuri''. daca esti in stare sa iubesti ochii pa care ii vezi doar cand soarta are chef, de ce nu poti crede si in iubirea urmata de fapte pe care soarta are chef sa le dezvaluie doar cand are ea chef? ori soarta suntem noi, oamenii ?
o alta contradictie la cele ce urmeaza scris de tine ar fi :''nu cred in juramintele rostite doar cind iti tii iubita in brate''. intre juraminte si fapte nu se poate pune oare un semn de egalitate ? suna cam absurd dar incearca sa intelegi...


09-01-2007 01:25:27
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
ei as! e noncrezul meu... si n-are nicio treaba cu tine :D

09-01-2007 01:29:59
   
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579
nu traiesti singura pe acest pamant pt a nu avea cui sa dedici asta ! si adevaratul crez a fost dedicat cuiva nu ? si uite ca asa s-a nascut si exploatarea omului prin el

09-01-2007 01:34:18
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Hmmm... Ca tu nu crezi, nu-i bai; ca nu-i cu putintza, asta-i deja alta cioaca ! Punctele 2 si 3 mi-au dovedit-o cu varf si-ndesat, iar despre 5 se poate discuta mult si bine, cu argumentatii solide atat pro, cat si contra...

09-01-2007 02:00:43
   
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579
cenusareasa,alba ca zapada...sunt povesti care se pot transpune in realitate ? nu..., nu am formulat bine..,oare,se intampla si in realitate povestea lor ? daca noi nu avem cunostinta de povestile celor din jur,nu e posibil ca ei sa traiasca,   ca in povesti ?

13-01-2007 22:04:58
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Traiesc o poveste reala de dragoste si sunt fericita. Sper sa dureze la nesfirsit....si sa ne iubim ca in povesti.
Apropo, partenerul nu l-am intalnit pe net, ci in realitate.
Pt. asta trebuie sa multumesc acelor prieteni de pe net, care mi-au zis sa-mi traiesc viata reala, si sa nu pierd prea mult timp pe aici. Le-am urmat sfatul si uite....acum sunt fericita. :)


16-01-2007 01:46:47
   
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579

ariela a scris:

Traiesc o poveste reala de dragoste si sunt fericita. Sper sa dureze la nesfirsit....si sa ne iubim ca in povesti.
Apropo, partenerul nu l-am intalnit pe net, ci in realitate.
Pt. asta trebuie sa multumesc acelor prieteni de pe net, care mi-au zis sa-mi traiesc viata reala, si sa nu pierd prea mult timp pe aici. Le-am urmat sfatul si uite....acum sunt fericita. :)


sa ne dai si noua retzeta,asta daca mai ai ceva pe raft...!!?


16-01-2007 12:28:10
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

wscorpio a scris:


ariela a scris:

Traiesc o poveste reala de dragoste si sunt fericita. Sper sa dureze la nesfirsit....si sa ne iubim ca in povesti.
Apropo, partenerul nu l-am intalnit pe net, ci in realitate.
Pt. asta trebuie sa multumesc acelor prieteni de pe net, care mi-au zis sa-mi traiesc viata reala, si sa nu pierd prea mult timp pe aici. Le-am urmat sfatul si uite....acum sunt fericita. :)


sa ne dai si noua retzeta,asta daca mai ai ceva pe raft...!!?



   reteta fericirii.....se poate spune asa oare?....fericirea este in fiecare dintre noi...trebuie doar sa-i dam credit...


16-01-2007 14:15:26
   
?? CORSARUL
Cont Sters

Inregistat: 24-10-2006
Mesaje: 21
la naiba , cum functioneaza?

17-01-2007 02:07:36
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

CORSARUL a scris:

la naiba , cum functioneaza?

forumul sau fericirea?


17-01-2007 02:10:40
   
?? coridone
Cont Sters

Inregistat: 01-11-2006
Mesaje: 76
fun fericirea nu functioneaza! e doar un gand alunecos, o amagire. "esti fericit?" ..."normal, sunt iubit, sanatos, bogat!"... "mda! altul care crede ca fericirea inseamna decat clipa prezenta" 
ce mi-ar placea funi sa ma contrazici , sa ma sufoci in fericire...


17-01-2007 10:05:06
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Pentru mine fericirea inseamna a darui si a te darui neconditionat,investind si investindu+te,fare a astepta raspuns,fara a pretinde,fara a primi vreo apreciere sau cateodata chiar fara sa fi observat.Atunci nu vei fi niciodata ranit,niciodata deyamagit,umilit,nu vei suferi,ci doar te vei bucura ca ai facut totul si nu ai asteptat nimic in schimb.Asta nu inseamna ca nu vei primi nimic in schimb,dar daca primesti,va fi cu atat mai pretios fiindca NU ESTE UN SCHIMB CI UN DAR...

17-01-2007 10:17:02
   
?? coridone
Cont Sters

Inregistat: 01-11-2006
Mesaje: 76
ceia ce spui tu, tasha e foarte frumos si foarte sensibil. totusi darul este un "obicei" stravechi ce tine de preistorie si care inseamna socializare si regula de supravietuire:daruiesti ca sa primesti tu sau un alt semen al comunitatii atunci cand are nevoie. chiar daca nu se intoarce direct la tine , gestul va avea beneficii indirecte. totusi in iubire e bine sa primesti de la cel ce-i daruiesti ca iese pe urma un tren al vietii, in care poti ajunge un simplu vagon tamponat!

17-01-2007 10:28:20
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

coridone a scris:

ceia ce spui tu, tasha e foarte frumos si foarte sensibil. totusi darul este un "obicei" stravechi ce tine de preistorie si care inseamna socializare si regula de supravietuire:daruiesti ca sa primesti tu sau un alt semen al comunitatii atunci cand are nevoie. chiar daca nu se intoarce direct la tine , gestul va avea beneficii indirecte. totusi in iubire e bine sa primesti de la cel ce-i daruiesti ca iese pe urma un tren al vietii, in care poti ajunge un simplu vagon tamponat!

   ajungem iar la efigia iubirii in cuplu...of...!!!


17-01-2007 11:16:56
   
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579
BLA BLA BLA...... maaaah eu nu va inteleg !!! la ce va mai straduiti sa scrieti pe ici pe colo cand nu respectati nika ! ia luati voi la frunzarit toate filele forumului si puneti pe hartie la cate din subiectele fiecarui capitol s-au respectat intocmai cerintele ? inclusiv aici! din 2 pagini nu e decat o singura poveste de dragoste reala. a mea e ! ceilalti postari fara sens( ma refer la subiect)

Ultima modificare facuta de wscorpio (17-01-2007 13:02:50)


17-01-2007 13:02:15
   
?? coridone
Cont Sters

Inregistat: 01-11-2006
Mesaje: 76
wscorpio nu ma stresa ca povestea ta de dragoste devine si povestea mea! sau parca eu aveam alta orientare sexuala? naiba mai stie :D

17-01-2007 13:15:22
   
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579
e rau daca nu mai sti de unde ai plecat...de esti stresat ia-te la palme poate iti revi la realitate...inca o data : respecta topicul !!!!!!

17-01-2007 13:20:12
   
?? coridone
Cont Sters

Inregistat: 01-11-2006
Mesaje: 76
era totul ok pana te-am intalnit pe tine. nu-ti fa brobleme ca-ti platesc eu rochitza de mireasa! apropo: jucam si gaina?

17-01-2007 13:26:47
   
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579
te incapatzanezi sa pricepi ori chiar nu poti  sa o faci ? renuntza !

17-01-2007 14:02:07
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

ariela a scris:

Traiesc o poveste reala de dragoste si sunt fericita. Sper sa dureze la nesfirsit....si sa ne iubim ca in povesti.
Apropo, partenerul nu l-am intalnit pe net, ci in realitate.
Pt. asta trebuie sa multumesc acelor prieteni de pe net, care mi-au zis sa-mi traiesc viata reala, si sa nu pierd prea mult timp pe aici. Le-am urmat sfatul si uite....acum sunt fericita. :)

imi pare rau ca trebuie sa spun asta.. Banuiesc ca ai observat deja.. (pentru a cita oara?)... ca tu nu esti tu...
Fie te intorci la ariela_k... fie schimbi complet nick-ul. Pentru linistea ta - in primul rind.


17-01-2007 18:44:57
   
?? coridone
Cont Sters

Inregistat: 01-11-2006
Mesaje: 76
in fiecare dimineata ma apropii inaltandu-ma peste balustrada groasa ce-mi zadarniceste privirea in conditii normale. ce mult il iubesc! cum il mai admir pentru grija ce-mi poarta! cat de bun si de dragut e... in fiecare dimineata vine si aduce micul dejun,,,, si ma ajuta la curatenie! il ador! este ca un zeu pentru mine! i-am daruit copii mei, 7 la numar de care e mandru si-i sticlesc ochii de cate ori ii priveste. cand nu mai aveam lapte deajuns fugea in sat si cumpara lapte de vaca de la tanti nina. si la pranz aduce mancarea cea mai buna! si apa ce-mi aduce e mereu rece si limpede ca lacrima. ador sa ma mangaie si sa-mi vorbeasca duios. glasul lui imi mangaie timpanul. ce zi senina e azi! cam rece , dar am iesit aici sa-l astept inspirand aerul curat... vai dar de ce se apropie asa agitat si hotarat? niciodata nu l-am vazut asa! ce se intampla? ajutoooor! nu vreau... nuuuu! ... nuuu! asta e! macar de apucam sa-mi mai vad inca o data copii mei purcelusi  :(
bine ca macar ma sacrifica dupa normele europene si sufar mai putin...


17-01-2007 21:25:50
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132


18-01-2007 00:05:20
   
?? coridone
Cont Sters

Inregistat: 01-11-2006
Mesaje: 76
oare or sa zboare si porcii nostri traditionali crescuti cu suflet , in marile abatoare ? oare numai daca produsele trec prin angrouri sunt gustoase si sanatoase? eu nu am mai mare incredere in sufletul angrosistului hapsan( ce nu si-ar arunca marfa alterata  la nevoie), decat in buna crestere si bunul simt al taranului care ne-a dovedit pana acum educatia traditionala.

Ultima modificare facuta de coridone (18-01-2007 00:24:34)


18-01-2007 00:24:10
   
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579
auzi ? ....muntii au inceput sa sune a vara,a intalniri si a iubire...,miroase a zbor inalt spre vulturi si flori de colt ...vreau sa iti daruiesc ,clipe din cea mai fantastica imbinare a cuvintelor;cateva sunete din mirifica simfonie ce va canta in aceasta seara stelele,amintindu-mi de valul ce s-a rasturnat in nisipul cald de la picioarele mele,omorandu-mi amintirile si un zambet pentru frumusetea stropului de lumina ce ne apartine...
   coboara spre mine fosnetul marii si parfumuri stranii.   visez mereu acea vara si vacanta din ea...,visez cerul senin al ochilor tai si-mi inchipui viata fara ei...: nu merita traita !!!!


20-01-2007 16:26:22
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Stau,il astept si ma minunez cat de bizara e viata si care sint sansele sa mi se intample o asemenea chestie,exact cand n-am mai "experimentat" asa ceva si,cind n-am sperat sa mi se intample tocmai mie...Cele zece minute care trebuie sa mai treaca pana il voi auzi batandu-mi in usa se dilata si se alungescv ca niste umbre pe peretii timpului peretii timpului.Il astept si imi dau seama ca lucrurile care ne separa sunt aceleasi lucruri care fac relatia asta mai palpitanta,mai provocatoare....mai...mai...mai incarcata de magie..Asa ca vino  odata~ ...!Vino asa cum esti cu tot ce inseamna sa fi tu,cu cealalta viata a ta,in care eu nu trebuie sa exist.Vino,nu sint pregatita...

20-01-2007 16:41:56
   
?? wscorpio
Cont Sters

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 579
e o chemare a iubirii...
    in fiecare clipa , de pretutindeni,rasuna chemarea iubirii: noi ne inaltam catre cer,cine vrea sa vine cu noi ? noi am fost in aradis,am fost prieteni ingerilor,iar acum ne intoarcem acolo,caci acolo este taramul nostru. noi suntem mai presus decat orice paradis,mai nobili si mai puri decat ingerii. de ce sa nu ne ridicam chiar deasupra acestora ? ce are de-a face perla cea fina cu lumea plina de noroi ? de ce ati coborat aici? luati-va bagajele si mergeti inapoi.
   precum pasarile marii oamenii vin din ocean,ocean al sufletului. noi suntem perlele din strafundurile marii si aici ne este locul..,altfel cum ar putea valul sa urmeze valului ce vine din suflet ?


20-01-2007 17:06:13
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Stau intinsa in pat,cu mainile sub cap si cu ochii-n tavan - conturez cu privirea fluturii fosforescenti si-mi doresc un creion colorat,suficient de lung,ca sa-mi astern gandurile printre ei....Sunt sub vrajba unui "el" apropiat de varsta mea..sau poate departat....Un strain,e tarziu ,e noapte si il astept sa ma tina in brate si sa ma iubeasca asa ca si cum ar fi la ultima intalnire...

20-01-2007 18:43:53
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
citindu-va... am tendinta de a-mi asterne cele mai intime ginduri aici... sau nevoi, sau sperantze...
si asta ma enerveaza :(

gata, topic banat pentru tristete...


20-01-2007 21:01:19
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
sa inteleg ca forumistii au uitat sa mai iubeasca?...cam putine povesti de iubire ...chiar daca INCA nu le-ati trait dati frau liber imaginatiei...lasati-o sa zburde...chiar si gandul la iubire iti da aripi uneori...

21-01-2007 12:56:27
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

tasha 1951 a scris:

sa inteleg ca forumistii au uitat sa mai iubeasca?...cam putine povesti de iubire ...chiar daca INCA nu le-ati trait dati frau liber imaginatiei...lasati-o sa zburde...chiar si gandul la iubire iti da aripi uneori...


Se poate trai si fara iubire... e bine insa sa pui ceva in loc sa anime.. sex pentru sanatate si placere, afectiune pentru cei apropiati si credinciosi, sensibilitate pentru natura si arta... ma rog... ce se gaseste prin curtea omului...


21-01-2007 13:34:05
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

tasha 1951 a scris:

sa inteleg ca forumistii au uitat sa mai iubeasca?...cam putine povesti de iubire ...chiar daca INCA nu le-ati trait dati frau liber imaginatiei...lasati-o sa zburde...chiar si gandul la iubire iti da aripi uneori...

ba stiu sa iubeasca! Eu.. stiu... pot si vreau s-o fac!
Funny stie :(.... sa-si imagineze cea mai frumoasa poveste de iubire....


21-01-2007 19:47:07
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Doar sa ti-o imaginezi?....eu zic ca merita sa incerci s-o traiesti...stii cum se spune daca ti-e frica de apa nu prinzi peste...

21-01-2007 19:52:39
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

tasha 1951 a scris:

Doar sa ti-o imaginezi?....eu zic ca merita sa incerci s-o traiesti...stii cum se spune daca ti-e frica de apa nu prinzi peste...

tasha, exista situatii si situatii...
chiar si atunci cind te indragostesti de o persoana normala (adica nu cineva gen... vedeta de peste hotare)... exista riscul ca iubirea sa-ti fie oprita din fasha... De teama, neincredere, minciuna...
in fine... si uite asa, incepe sa inteleg "de ce iubirea doare"..:(


21-01-2007 19:57:31
   
?? CORSARUL
Cont Sters

Inregistat: 24-10-2006
Mesaje: 21
uite la ea !

21-01-2007 20:16:31
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
cata tristete,cata deznadejde...

21-01-2007 20:16:33
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
da,Funny,eu te inteleg dar stii cum se spune,vaporul care sta in port,putrezeste mai degraba decat acela care calatoreste fara repaus.Activitatea cu rost aduce sanatate trupului si sufletului...

21-01-2007 22:11:10
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631
tasha dau o cafea! mersi pt sfat!

22-01-2007 01:44:58
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la