Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / A iubii pe cine nu merita    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 ... 33
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Lake a scris:

Tasha! Induci poporul în eroare! :D
Din chestiunile "masculine" enumerate mai sus o parte sunt... "neutre"!!!!
:D :D :D

Nu e vorba de gen...e vorba de articol...;)
=)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (20-12-2007 20:36:28)


20-12-2007 20:33:29
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

tasha 1951 a scris:

Nu e vorba de gen...e vorba de articol...;)
=)


Articolul era interesant, aşa e.
Dar eu mă refeream la gen... :D
[continuăm aşa până dimineaţă?]


21-12-2007 00:34:44
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Lake..neuronul tau e mai odihnit...ma las batuta...;)
=)


23-12-2007 03:36:24
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Ei... dacă "te laşi bătută", te iubesc, pentru că meriţi! :D :D :D

23-12-2007 14:41:50
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Lake a scris:

Ei... dacă "te laşi bătută", te iubesc, pentru că meriţi! :D :D :D

Multumesc ...si eu te iubesc!!!
Esti printre forumistii mei preferati!=)


23-12-2007 20:09:51
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
nu  exista a iubi pe cine nu merita.  De iubit iubesti cu inima si atit...nu-i poti dicta  ce sa-i placa...a  da ...ca astepti  sa primesti ce oferi..asta e alta poveste...nu intotdeauna balanta iubirii este echilibrata....de accea multi sint care sufera din iubire....

03-01-2008 01:04:36
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

hara_cata a scris:

nu  exista a iubi pe cine nu merita.  De iubit iubesti cu inima si atit...nu-i poti dicta  ce sa-i placa...a  da ...ca astepti  sa primesti ce oferi..asta e alta poveste...nu intotdeauna balanta iubirii este echilibrata....de accea multi sint care sufera din iubire....


D-aia vin si zic: mai indragostiti-va un pic si cu... mintea, cumetrelor !!! :D

Iubirile "dezechilibrate" cred ca-s doar rezultatul dorintelor (ca sa nu le zic nazurilor) aberante prin nerealismul lor... parerea mea, desigur.

Asta nu-nseamna insa ca nepoata-mea o sa-si rupa prea curind posterele cu George Clooney si Brad Pitt... :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (03-01-2008 01:34:49)


03-01-2008 01:31:29
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
eu am fost indragostita  24 de ani de acelasi barbat si am  fost binecuvintata sa primesc, nustiu daca la schimb, o dragoste adevarata de la el,  dar nustiu sa fi simtit  dragostea cu mintea .  poate imi explici tu cum e?

03-01-2008 02:28:35
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Daca facem o legatura intre programare si sentimente, prin intermediul gandurilor imi ridic singura o intrebare destul de grea… pot fi programate oare si sentimentele?  Daca pun asa problema situatia nu pare foarte roz…. Adica, unde ar ramane ideea de romantism si dragoste care da peste cap si cea mai inerta persoana din punct de vedere sentimental. Mi s-ar parea mult prea mecanica, rece, “computerizata “ abordarea iubirii. Dar daca stau bine si ma gandesc, un dram de adevar e in ideea ca si sentimentele se pot influenta… poate chiar programa, nu( mai ales daca ele sunt reale si profunde). Tocmai mi-am delectat privirile cu o reprezentatie de focuri de artificii si mi-au adus aminte de cele date de dragoste si mai ales de “actul” dragostei. Si nu ma refer la orgasmul in sine ci la armata de sentimente si senzatii pe care le simteam in momentul in care am facut pentru prima data dragoste cu adevarat (nu primul act sexual). Apoi ceata , fumul lasat de praful ce prea frumos explodeaza ce ma invaluie pentru minute in sir se aseamana foarte bine cu sentimentele si senzatia de bine pe care o aveam in bratele iubitului si sub mangaierile lui , cutereierata de hormonul fericirii si de sangele-mi fierbinte pus in miscare ( mai alerta decat lenea cu care imi strabate de obicei venele-mi sanatoase). Uitandu-ma la acele frumoase  lumini efemere mi-am adus aminte de filmul The Matrix si cum mintea mea face repede analogii… mi-a trecut prin minte ca poate acele lumini colorate sunt date de fapt de un program care ruleaza cu ocazii speciale si la fel si fiecare sentiment, gand, senzatie sa fie un program, o functie a unui program. Atunci , programul meu de filozofie si “dizertatii aberante” ar lua-o razna in momente astea. Imi mod normal sunt o persoana calda si sensibila, iar gandul ca de fapt totul ar putea fi tratat in termeni informatici.. cibernetici,ma deruteaza...

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (03-01-2008 05:29:54)


03-01-2008 05:27:25
   
KARLA _
Femeie

Nou venit

Inregistat: 03-11-2007
Mesaje: 7
mi s-a intamplat si mie acelasi lucru sa iubesc pe cine nu trebuia,dar lucrurile astea iau greu sfarsit cred eu,deoarece acea persoana a fost importanta ptr mine si nu cred ca o pot uita asa de repede dar macar pot incerca, a trecut deja ceva timp si tot mai simt ceva ptr acel cineva cu toate ca am incercat si alta relatie inca nu pot spune ca am uitat de el.te pup

05-01-2008 03:29:14
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

KARLA _ a scris:

mi s-a intamplat si mie acelasi lucru sa iubesc pe cine nu trebuia,dar lucrurile astea iau greu sfarsit cred eu,deoarece acea persoana a fost importanta ptr mine si nu cred ca o pot uita asa de repede dar macar pot incerca, a trecut deja ceva timp si tot mai simt ceva ptr acel cineva cu toate ca am incercat si alta relatie inca nu pot spune ca am uitat de el.te pup

te cred...exista acea perioada de tranzitie...cand inca mai ai momente in care imaginea lui este vie in memoria ta...


05-01-2008 15:51:17
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

KARLA _ a scris:

mi s-a intamplat si mie acelasi lucru sa iubesc pe cine nu trebuia,dar lucrurile astea iau greu sfarsit cred eu,deoarece acea persoana a fost importanta ptr mine si nu cred ca o pot uita asa de repede dar macar pot incerca, a trecut deja ceva timp si tot mai simt ceva ptr acel cineva cu toate ca am incercat si alta relatie inca nu pot spune ca am uitat de el.te pup


Faptul că relaţia dintre voi, ca parteneri, s'a Ă®ncheiat, nu Ă®nseamnă că ceea ce v'a legat a dispărut. Iubirea voastră există Ă®n continuare, doar că acum voi nu mai vreţi să Ă®i daţi glas din postura unui cuplu.
Iubirea merită dăruită oricui, oricând şi pentru totdeauna.


05-01-2008 16:41:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

KARLA _ a scris:

mi s-a intamplat si mie acelasi lucru sa iubesc pe cine nu trebuia,dar lucrurile astea iau greu sfarsit cred eu,deoarece acea persoana a fost importanta ptr mine si nu cred ca o pot uita asa de repede dar macar pot incerca, a trecut deja ceva timp si tot mai simt ceva ptr acel cineva cu toate ca am incercat si alta relatie inca nu pot spune ca am uitat de el.te pup


Si eu, care credeam (ca Freud) ca doar tipele la vreo 40 de anisori nu pot fi intelese... :D:D

Sa mai analizez toate contradictiile din doar citeva rinduri? ("iubit pe cine nu trebuia...dar a fost important pt. mine" etc s.a.m.d.)


06-01-2008 00:34:08
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Xtremul a scris:


Si eu, care credeam (ca Freud) ca doar tipele la vreo 40 de anisori nu pot fi intelese... :D:D
Sa mai analizez toate contradictiile din doar citeva rinduri? ("iubit pe cine nu trebuia...dar a fost important pt. mine" etc s.a.m.d.)

Coane, da-l dracu pa Freud , ca era un onanist ! Hai sa-ti zic io cum shade treaba cu muieretul degraba varsatoriu de slova in paginile astui forum :
- pana la treij' da ani, nu se-nteleg singure
- intre treizeci si patruj'  de ani, nu se-nteleg intre ele
- intre patruzeci si cin'zeci de ani, nu le mai intelege nici dracu
- dupa cin'zeci de ani, as vrea sa-l vaz si io p-ala indeajuns de idiot, care sa-si mai dea osteneala sa le-nteleaga....
..........................................................................................
La multi ani, sa traim, sa fim sanatosi, bani s-avem !


06-01-2008 01:03:29
   
?? ane_mona
Cont Sters

Inregistat: 03-09-2006
Mesaje: 208
Si ... femei, desi n-ati recunoaste in ruptul capului ca-i din coasta voastra;)

06-01-2008 01:07:19
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
LA MULTI ANI pANE!......barbatul pana la 30 de ani ,isi da seama ca nu cunoaste femeile,intre 30-50 isi da seama ca nu mai e barbat ,intre 50-60 doreste un ceai cald ....dupa ,isi aduce aminte de copilarie...

06-01-2008 01:09:01
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

ane_mona a scris:

Si ... femei, desi n-ati recunoaste in ruptul capului ca-i din coasta voastra;)
Cherie, cu riscul de a deveni reprezentativ pentru titlul topicului, tin sa-ti marturisesc ca daca cele urate de mine se-mplinesc, fut tot ce mishca, nenica !... ;) :D ;)

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (06-01-2008 01:11:24)


06-01-2008 01:10:43
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
spor in 2008 la cotait....
P. Pan 63 a scris:


ane_mona a scris:

Si ... femei, desi n-ati recunoaste in ruptul capului ca-i din coasta voastra;)
Cherie, cu riscul de a deveni reprezentativ pentru titlul topicului, tin sa-ti marturisesc ca daca cele urate de mine se-mplinesc, fut tot ce mishca, nenica !... ;) :D ;)


06-01-2008 01:13:12
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

un vis mangaios a scris:

LA MULTI ANI pANE!......barbatul pana la 30 de ani ,isi da seama ca nu cunoaste femeile,intre 30-50 isi da seama ca nu mai e barbat ,intre 50-60 doreste un ceai cald ....dupa ,isi aduce aminte de copilarie...

Multzam, visule !
Legat de repartizarea ta pe grupe de varsta, nu-sh'  cum o fi-n curtea altora, da'  la mine inca-i iarba verde, manca-tz-ash !... :D:D:D


06-01-2008 01:14:44
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
papa oitele iarba ta!.....turbatule ,nebunule,ptiu sa nu deochi ...


P. Pan 63 a scris:


un vis mangaios a scris:

LA MULTI ANI pANE!......barbatul pana la 30 de ani ,isi da seama ca nu cunoaste femeile,intre 30-50 isi da seama ca nu mai e barbat ,intre 50-60 doreste un ceai cald ....dupa ,isi aduce aminte de copilarie...

Multzam, visule !
Legat de repartizarea ta pe grupe de varsta, nu-sh'  cum o fi-n curtea altora, da'  la mine inca-i iarba verde, manca-tz-ash !... :D:D:D


06-01-2008 01:19:10
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
1.barbatul la 20 de ani e convins ca stie totul despre viata si mai ales despre femeie care tr sa fie frumoasa,inteligenta,pasionala;ei cred ca nu au niciun cusur ,cel mult ca sunt timizi.
2.la 30 de ani ,barbatii constata ca mai au lucruri de invatat ,mai ales despre femei!...femeia tr sa fie frumoasa,gospodina si tacuta.
3.la 40 de ani ,ei se indoiesc de tot ce au invatat pana acum,mai ales despre femei ,de aceea accepta si compromisuri....femeia tr sa fie frumoasa,discreta,sa nu aiba prejudecati!
4.la 50 ani ,vor sa uite tot ce au stiut ,femeia tr sa fie frumoasa si blanda..calma!
5.la 60 ani ,barbatii uita ceva din viata lor .Femeia tr sa fie frumoasa si sa nu aiba reumatism.
6.dupa 70 ani,isi amintesc doar ce faceau in copilarie ...femeia tr sa le faca cate-un ceai ...





P. Pan 63 a scris:


ane_mona a scris:

Si ... femei, desi n-ati recunoaste in ruptul capului ca-i din coasta voastra;)
Cherie, cu riscul de a deveni reprezentativ pentru titlul topicului, tin sa-ti marturisesc ca daca cele urate de mine se-mplinesc, fut tot ce mishca, nenica !... ;) :D ;)


Ultima modificare facuta de un vis mangaios (06-01-2008 01:43:15)


06-01-2008 01:35:58
   
?? ane_mona
Cont Sters

Inregistat: 03-09-2006
Mesaje: 208
Nici chiar asa,.....tot ce misca?:))))

06-01-2008 01:46:45
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P. Pan 63 a scris:


un vis mangaios a scris:

LA MULTI ANI pANE!......barbatul pana la 30 de ani ,isi da seama ca nu cunoaste femeile,intre 30-50 isi da seama ca nu mai e barbat ,intre 50-60 doreste un ceai cald ....dupa ,isi aduce aminte de copilarie...

Multzam, visule !
Legat de repartizarea ta pe grupe de varsta, nu-sh'  cum o fi-n curtea altora, da'  la mine inca-i iarba verde, manca-tz-ash !... :D:D:D

lool!!!
la pomul laudat....sau cum se zice?;)=D


06-01-2008 02:58:55
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

ane_mona a scris:

Nici chiar asa,.....tot ce misca?:))))

Io-ti zic sa ai grija cum si cat gesticulezi, cand ma ai in preajma... :D

tasha 1951 a scris:


lool!!!
la pomul laudat....sau cum se zice?;)=D

Tashico, nu te-am zarit cu sacul pe langa crengile mele (ca tot imi zici pom), cautandu-ma de rod sau gustandu-mi poamele, ca sa pot pricepe rostul acelui "lol" din postarea ta.


06-01-2008 13:24:20
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P. Pan 63 a scris:


ane_mona a scris:

Nici chiar asa,.....tot ce misca?:))))

Io-ti zic sa ai grija cum si cat gesticulezi, cand ma ai in preajma... :D

tasha 1951 a scris:


lool!!!
la pomul laudat....sau cum se zice?;)=D

Tashico, nu te-am zarit cu sacul pe langa crengile mele (ca tot imi zici pom), cautandu-ma de rod sau gustandu-mi poamele, ca sa pot pricepe rostul acelui "lol" din postarea ta.

Dar, pe aproape am cam stat....;)
nu mi-o lua decat ca pe o gluma!!!=D
si promit ca ma duc cu sacul cand merg la Bucuresti...n-am zis cum...plin sau gol...;)=D

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (07-01-2008 00:42:42)


07-01-2008 00:41:18
   

Lotus
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 26-11-2005
Mesaje: 284

tasha 1951 a scris:


Dar, pe aproape am cam stat....;)
nu mi-o lua decat ca pe o gluma!!!=D
si promit ca ma duc cu sacul cand merg la Bucuresti...n-am zis cum...plin sau gol...;)=D

 
  Stii, draga mea, asta imi aminteste de-o patanie de-a lui "Pacala" ...
   O femeie se duce in tirg sa vinda o vaca, slaba de-i numarai coastele, fara coarne, cu ugerul uscat . Striga, biata femeie, cinstit : "care ia vaca asta, sa ma scape de ea, ca n-are lapte, loveste cu picioarele si n-are nici cu ce mesteca finul,de-a ajuns piele si os, c-o dau eftin ?! " Striga, femeia, ca-n tirg , de , pina spre seara si nimeni n-o baga in seama. Lui Pacala i se facu mila de biata femeie, se duse la ea si-i spuse : "da-mi mie vaca, ca ti-o vind eu! " si incepu a striga : "Care iei , ma, o vaca ce s-a cocosat de cit lapte da, maninca putin, n-are coarne sa impunga si trebuie mulsa de 3 ori pe zi , ca altfel, ii curge laptele din tite ?" Auzind oamenii asa "strigare" , se inghesuiau care mai de care sa ia vaca a de soi ! La un moment dat, biata femeie-i spune lui Pacala : " ma, maica, daca e asa de buna, io n-o mai vind , ma duc acasa cu ea !"


08-01-2008 23:19:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Lotus a scris:


tasha 1951 a scris:


Dar, pe aproape am cam stat....;)
nu mi-o lua decat ca pe o gluma!!!=D
si promit ca ma duc cu sacul cand merg la Bucuresti...n-am zis cum...plin sau gol...;)=D

 
  Stii, draga mea, asta imi aminteste de-o patanie de-a lui "Pacala" ...
   O femeie se duce in tirg sa vinda o vaca, slaba de-i numarai coastele, fara coarne, cu ugerul uscat . Striga, biata femeie, cinstit : "care ia vaca asta, sa ma scape de ea, ca n-are lapte, loveste cu picioarele si n-are nici cu ce mesteca finul,de-a ajuns piele si os, c-o dau eftin ?! " Striga, femeia, ca-n tirg , de , pina spre seara si nimeni n-o baga in seama. Lui Pacala i se facu mila de biata femeie, se duse la ea si-i spuse : "da-mi mie vaca, ca ti-o vind eu! " si incepu a striga : "Care iei , ma, o vaca ce s-a cocosat de cit lapte da, maninca putin, n-are coarne sa impunga si trebuie mulsa de 3 ori pe zi , ca altfel, ii curge laptele din tite ?" Auzind oamenii asa "strigare" , se inghesuiau care mai de care sa ia vaca a de soi ! La un moment dat, biata femeie-i spune lui Pacala : " ma, maica, daca e asa de buna, io n-o mai vind , ma duc acasa cu ea !"

Buuuna...!!!!
Mi-a placut...si am inteles si aluzia fina...;)


09-01-2008 17:16:47
   
?? ane_mona
Cont Sters

Inregistat: 03-09-2006
Mesaje: 208
Cu riscul de a ma cataloga "melodramatica", postez acilea cateva ganduri pro iubiri trecute;)
De multe ori gandim ca iubim pe cine nu merita. Cred ca nu-i tocmai corect sa ne ascundem in spatele sentimentelor partial/neimpartasite. Daca am iubit inseamna ca acel cineva a avut "lipici "de l-am iubit. La urma urmei, nu iubim ce meritam? Nu-i vina celuilalt ca nu simte le fel. Merita respect pentru ca am trait clipa, indiferent cat de scurta a fost.
Asa ca stimabililor, nu dati vina pe altii;))


12-01-2008 15:13:54
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Eu simt ca iubesc numai persoane egoiste. Dar cred ca barbatii sunt mult mai egoisti decat femeile. Poate cineva sa ma contrazica?

23-01-2008 20:13:01
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Da,   femeile !

23-01-2008 20:27:47
   
?? viccraft
Cont Sters

Inregistat: 25-07-2007
Mesaje: 144

onoyoko a scris:

Eu simt ca iubesc numai persoane egoiste. Dar cred ca barbatii sunt mult mai egoisti decat femeile. Poate cineva sa ma contrazica?


De unde stii ca iubesti? As fi egoist daca te-as vrea numai pentru mine? ;)


23-01-2008 22:01:54
   
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
da...ai fi f egoist sa fie doar a ta....sa curvesti dar sa nu preacurvesti....

23-01-2008 22:06:14
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

ane_mona a scris:

Cu riscul de a ma cataloga "melodramatica", postez acilea cateva ganduri pro iubiri trecute;)
De multe ori gandim ca iubim pe cine nu merita. Cred ca nu-i tocmai corect sa ne ascundem in spatele sentimentelor partial/neimpartasite. Daca am iubit inseamna ca acel cineva a avut "lipici "de l-am iubit. La urma urmei, nu iubim ce meritam? Nu-i vina celuilalt ca nu simte le fel. Merita respect pentru ca am trait clipa, indiferent cat de scurta a fost.
Asa ca stimabililor, nu dati vina pe altii;))


Asa este.  Mai mult: daca ajungem sa ne intrebam la un moment dat de ce am iubit, poate ca noi insine nu am meritat sentimentul care - de bine, de rau :) - ne-a mangaiat inima.


24-01-2008 18:58:59
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

onoyoko a scris:

Eu simt ca iubesc numai persoane egoiste.


Hmmm, poate ti s-o parea ca meriti ceva in schimbul iubirii? :)


24-01-2008 19:01:26
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

kawacadabrantul a scris:

??? Sa fie asta oare Manifestul Noii Revolutii Matriarhale, LennonYokoPaulLinda cherie ?! :D:D



Nu are cum sa fie manifestul lor , prea li se potriveste portretul  :D


07-02-2008 08:39:07
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

Lake a scris:


onoyoko a scris:


kawacadabrantul a scris:

??? Sa fie asta oare Manifestul Noii Revolutii Matriarhale, LennonYokoPaulLinda cherie ?! :D:D
Femeile nu mai stau la cratita,sau cel putin cele care sunt cu adevarat femei,ele stiu sa foloseasca anticonceptionale pentru a nu-si umple casa de plozi,stiu sa mearga la coafor si la cosmetica daca e cazul,stiu sa castige banutzul pentru a nu fi nevoite sa-ti ceara tie(masculului) de un suc !


Cu alte cuvinte, dau la o parte tocmai lucrurile pe care unii bărbaţi le apreciază la femei :) iar apoi se miră că nu mai stârnesc interesul respectivilor bărbaţi.
Nu ştiu dacă o femeie este mai "adevărată" dacă foloseşte anticoncepţionale, Ă®n loc să facă copii, dacă nu mai găteşte, dacă e toată ziua la coafor / cosmetică, dacă munceşte de dimineaţa până seara la un serviciu...
Mi se pare că femei sunt şi cele care fac lucrurile spuse mai sus şi cele care nu le fac. Depinde de ce doreşte fiecare femeie Ă®n parte de la viaţă şi de ceea ce doreşte fiecare bărbat de la femeia iubită :)


"Femeia adevarata" a se citi "misoginul feminin" ;)


07-02-2008 08:41:32
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

tasha 1951 a scris:

Toleranta..oare asta sa fie calea de mijloc?Sa spunem ca noi ii acceptam pe cei din jur asa cum sunt,dar asta nu implica in mod necesar sa ne accepte si ei..
Oricum,nimic nu cred ca e mai greu decat sa poti ramane detasat,cu propriile tale principii,intr-o lume in care nimic nu este asa cum ar trebui...Deci,facem sau nu facem concesii?



e singura cale , ferice de cele care pot , sunt multe care inteleg (teoretic) sau mai bine zis superficial ,putine capabile sa puna si in practica.


07-02-2008 08:48:12
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

alintatura a scris:


onoyoko a scris:

Eu simt ca iubesc numai persoane egoiste.


Hmmm, poate ti s-o parea ca meriti ceva in schimbul iubirii? :)



:D :D :D  eventual si in schimbul sexului

alintatura incep sa cred ca meriti respect

Ultima modificare facuta de Soryn (07-02-2008 09:01:43)


07-02-2008 08:49:52
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

un vis mangaios a scris:

da...ai fi f egoist sa fie doar a ta....sa curvesti dar sa nu preacurvesti....



daca asta e egoism inseamna ca iubirea tre sa fie ....intr-o casa cu felinar rosu sau o catedrala a prostitutiei


07-02-2008 08:53:27
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

alintatura a scris:


ane_mona a scris:

Cu riscul de a ma cataloga "melodramatica", postez acilea cateva ganduri pro iubiri trecute;)
De multe ori gandim ca iubim pe cine nu merita. Cred ca nu-i tocmai corect sa ne ascundem in spatele sentimentelor partial/neimpartasite. Daca am iubit inseamna ca acel cineva a avut "lipici "de l-am iubit. La urma urmei, nu iubim ce meritam? Nu-i vina celuilalt ca nu simte le fel. Merita respect pentru ca am trait clipa, indiferent cat de scurta a fost.
Asa ca stimabililor, nu dati vina pe altii;))


Asa este.  Mai mult: daca ajungem sa ne intrebam la un moment dat de ce am iubit, poate ca noi insine nu am meritat sentimentul care - de bine, de rau :) - ne-a mangaiat inima.


Tot respectul pt obiectivitate ,totusi de ce se vorbeste la masculin? dupa cate am vazut majoritatea "victimelor" sunt femei :D ...poate ma insel , sa facem o statistica....

lol , sau e doar un ecou al constiintelor incarcate? :D :D


Topicul e doar o provocare... sa iasa la iveala stupiditatea asaziselor victime ;)

Ultima modificare facuta de Soryn (07-02-2008 09:00:23)


07-02-2008 08:57:13
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Sa regreti un sentiment nobil trait in trecut e semn de boala grea

07-02-2008 10:50:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Vorbim asa mult depre acest sentiment....sa cred ca iubim cu totii?...suferim cu totii...n-as spune totusi stupiditate,Sorine...
Iubirea e o mare suferinta atunci cand te indragostesti de persoana nepotrivita, si asta se intampla de cele mai multe ori. Alteori suntem iubiti dar nu impartasim sentimenul cu persoana care ne iubeste. Insa atunci cand avem norocul sa cunoastem acest sentiment sa avem grija sa-l pretuim!!!!=)


07-02-2008 15:18:19
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

tasha 1951 a scris:

Vorbim asa mult depre acest sentiment....sa cred ca iubim cu totii?...suferim cu totii...n-as spune totusi stupiditate,Sorine...
Iubirea e o mare suferinta atunci cand te indragostesti de persoana nepotrivita, si asta se intampla de cele mai multe ori. Alteori suntem iubiti dar nu impartasim sentimenul cu persoana care ne iubeste. Insa atunci cand avem norocul sa cunoastem acest sentiment sa avem grija sa-l pretuim!!!!=)



Intotdeauna e vina esclusiva a celuilalt , noi suntem "victime" fara pata :D

Ce e in capul nostru nu e totdeauna si realitatea ;)


07-02-2008 20:23:37
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
In momentul in care vom accepta si intelege diferenta dintre sexe, vom putea vorbi despre o relationare si comunicare eficienta vom putea sa oferim si sa primim in acelasi timp dragoste... e normal sa fim diferiti, poate ca tocmai aceste diferente ne atrag, si ne fac sa simtim nevoia de apropiere....

07-02-2008 23:04:29
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
in sfarsit incepem sa discutam obiectiv si constructiv :)

07-02-2008 23:46:49
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Soryn a scris:

alintatura incep sa cred ca meriti respect


Soryn, eu acord respect oricui din prima. ...Nu stiu de ce, poate unde ma respect pe mine insami.  Abia ulterior mai pot reteza din respectul acordat, dar numai cu multa prudenta si serioasa parere de rau.


08-02-2008 00:56:48
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Soryn a scris:

Intotdeauna e vina esclusiva a celuilalt , noi suntem "victime" fara pata :D

Ce e in capul nostru nu e totdeauna si realitatea ;)


Nu stiu, ma tem ca nu vom fi niciodata capabili cu adevarat sa ne intelegem propria vina, atata vreme cat cautam vinovati.


08-02-2008 01:00:55
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
La fel si eu , de obicei ;) sa nu confundam totusi cu politetea

Pe forumul asta nu este ca de obicei

apropo de respect

Ultima modificare facuta de Soryn (08-02-2008 01:07:38)


08-02-2008 01:06:33
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

alintatura a scris:


Soryn a scris:

Intotdeauna e vina esclusiva a celuilalt , noi suntem "victime" fara pata :D

Ce e in capul nostru nu e totdeauna si realitatea ;)


Nu stiu, ma tem ca nu vom fi niciodata capabili cu adevarat sa ne intelegem propria vina, atata vreme cat cautam vinovati.


un om intelept face atentie la propriile erori la fel de mult sau poate chiar mai mult decat la erorile altora

Sa cauti adevar si justitie nu are nimic de a face cu a cauta vinovati

Cine cauta vinovati , incearca sa-si minta propria constiinta


08-02-2008 01:12:53
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Soryn a scris:

La fel si eu , de obicei ;) sa nu confundam totusi cu politetea

Pe forumul asta nu este ca de obicei

apropo de respect


Ce idee, cine poate confunda respectul cu politetea?! Eu sa fiu aceea?! :D ...Nu de alta, dar, apropo de respect, nu inteleg deloc de ce n-ar fi pe forumul asta ca de obicei. Dimpotriva, apropo de politete as mai intelege ce spui... ;)


09-02-2008 01:36:25
   
Pagini: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 ... 33    
Mergeti la