Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / ce plictiseala    
Autor
Mesaje Pagini: 1
Rose Marie
Femeie

Nou venit

Inregistat: 11-02-2008
Mesaje: 1
nu-i asa

14-02-2008 07:33:36
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Rose Marie a scris:

nu-i asa

Imi dai voie sa te contrazic?
Eu nu ma plictisesc niciodata...tot timpul imi gasesc ceva de facut....=) Incearca
un film bun, o carte buna, o plimbare prin natura,shopping, o partida  de canasta, sau chiar de table, o conversatie interesanta cu prietenii, o vizita pe forumul nostru, un search pe net dupa ceea ce te intereseaza. sper ca ti-am dat destule idei...=)


14-02-2008 12:59:19
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Si eu ma mai plictisesc uneori ....

Tashico tu ai prea multa energie! :D :D


15-02-2008 00:09:02
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

adiyna a scris:

Si eu ma mai plictisesc uneori ....

Tashico tu ai prea multa energie! :D :D

Am ...sa stii ca am! ba mai mult am si bioenergie...dau si celor din jurul meu...asa ca tineti aproape...;)
=D=D


15-02-2008 00:43:23
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Bioenergie ...am auzit ca face miracole ..
tre sa te intalnesc!! ;) ....mai ale intr`o anumita perioada a lunii :D


15-02-2008 00:44:32
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

adiyna a scris:

Bioenergie ...am auzit ca face miracole ..
tre sa te intalnesc!! ;) ....mai ale intr`o anumita perioada a lunii :D

Legat de asta sa stii ca am facut minuni... cu Gina din casa UNI..fata chiar a recunoscut  pe post asta...nu stiu daca ai urmarit...ma suna si azi sa-mi multumeasca...=)


15-02-2008 00:48:19
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Pot sa`mi fac rezervare de acum??

sa platesc si in avans cateva sedinte? :D :D


15-02-2008 01:24:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

adiyna a scris:

Pot sa`mi fac rezervare de acum??

sa platesc si in avans cateva sedinte? :D :D

Tie....gratis...pe bune!=)


15-02-2008 01:43:21
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

tasha 1951 a scris:


Rose Marie a scris:

nu-i asa

Imi dai voie sa te contrazic?
Eu nu ma plictisesc niciodata...tot timpul imi gasesc ceva de facut....=) Incearca
un film bun, o carte buna, o plimbare prin natura, shopping, o partida  de canasta, sau chiar de table, o conversatie interesanta cu prietenii, o vizita pe forumul nostru, un search pe net dupa ceea ce te intereseaza. sper ca ti-am dat destule idei...=)

Auzi, Tashico, curios sunt : oare ce-ntzelegi tu prin shopping ?...
Termenu', asa cum il percep yankeii, n-are (inca) corespondent in acceptia romanului, asta daca facem abstractie de cei 10-15 % care se apropie ca nivel al veniturilor de clasa medie occidentala.
Tu numesti shopping targuiala din piatza, goana dupa reduceri si solduri ?!!!
Dilema "buridanista" a bizonului consumator vestic intre doua articole complet inutile dar ravnite pen'  c-asa-i trendul, ii gasesti f'o asemanare cu optiunea dureroasa a celui pus sa aleaga intre un kil de carne si o pereche de tenesi chinezesti ?!!!
Soro, cred ca ca uneori scrii doar ca sa faci un exercitiu stilistic... :(


17-02-2008 16:34:36
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
TRAITZI ......shi nu o sa va plictisitzi !

17-02-2008 16:38:16
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P. Pan 63 a scris:


tasha 1951 a scris:


Rose Marie a scris:

nu-i asa

Imi dai voie sa te contrazic?
Eu nu ma plictisesc niciodata...tot timpul imi gasesc ceva de facut....=) Incearca
un film bun, o carte buna, o plimbare prin natura, shopping, o partida  de canasta, sau chiar de table, o conversatie interesanta cu prietenii, o vizita pe forumul nostru, un search pe net dupa ceea ce te intereseaza. sper ca ti-am dat destule idei...=)

Auzi, Tashico, curios sunt : oare ce-ntzelegi tu prin shopping ?...
Termenu', asa cum il percep yankeii, n-are (inca) corespondent in acceptia romanului, asta daca facem abstractie de cei 10-15 % care se apropie ca nivel al veniturilor de clasa medie occidentala.
Tu numesti shopping targuiala din piatza, goana dupa reduceri si solduri ?!!!
Dilema "buridanista" a bizonului consumator vestic intre doua articole complet inutile dar ravnite pen'  c-asa-i trendul, ii gasesti f'o asemanare cu optiunea dureroasa a celui pus sa aleaga intre un kil de carne si o pereche de tenesi chinezesti ?!!!
Soro, cred ca ca uneori scrii doar ca sa faci un exercitiu stilistic... :(

Hai, deja intreci masura...ia nu te mai lua tu de expresiile mele...ale tale is mult mai deocheate si eu le suport...ca atare,sezi bland si nu-mi lua mie placerea de a mai strecura cite-un cuvint englezesc pe ici pe colo ...PE CARE ORICUM STII BINE CA NU-L FOLOSESC AIUREA...da ,am o placere deosebita sa-mi reinoiesc din cand in cand garderoba,poate ai uitat cat timp te-am lasat sa astepti in masina cata vreme m-ai dus la cumparaturi prin Bucuresti...sau poate ti-ai amintit si acuma te razbuni pe mine...taxindu-mi expresia?;)
=D=D=D


17-02-2008 18:21:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Alergia asta a barbatilor la "shopping" vine nu din frica de actul cumpararii in sine, ci de... eternitatea lui !!! :D:D:D !!!

Sincer, desi stiu ca analizez degeaba fenomenul, n-o sa reusesc a intelege vreodata nehotarirea si nazurosenia :D fomeilor din fata oricaror rafturi pline sau aproape goale - fie vorba si de ultimele doua legaturi de marar :D restante pe-o taraba: le vor ametzi si da tircoale aproape la infinit... :x

Nu mai spun ca actualul consumism in care-am picat (aproape) cu totii ofera o diversitate aiuritoare de produse (circa 90% inutile, dar "trendy" ;)), multiplicind la infinit shoppareala feminina (dar nu numai: am un frate cu aceeasi manie :x , de ex.).

In definitiv, fiecare cu "pasarica" (sau stolul) lui ... ;)
Raman totusi la parerea ca timpul merita folosit mai creativ decit sa-l omorim cu shoppingul.


17-02-2008 18:48:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Alergia asta a barbatilor la "shopping" vine nu din frica de actul cumpararii in sine, ci de... eternitatea lui !!! :D:D:D !!!

Sincer, desi stiu ca analizez degeaba fenomenul, n-o sa reusesc a intelege vreodata nehotarirea si nazurosenia :D fomeilor din fata oricaror rafturi pline sau aproape goale - fie vorba si de ultimele doua legaturi de marar :D restante pe-o taraba: le vor ametzi si da tircoale aproape la infinit... :x

Nu mai spun ca actualul consumism in care-am picat (aproape) cu totii ofera o diversitate aiuritoare de produse (circa 90% inutile, dar "trendy" ;)), multiplicind la infinit shoppareala feminina (dar nu numai: am un frate cu aceeasi manie :x , de ex.).

In definitiv, fiecare cu "pasarica" (sau stolul) lui ... ;)
Raman totusi la parerea ca timpul merita folosit mai creativ decit sa-l omorim cu shoppingul.

Oameni buni...stati asa,sa va explic...voi sunteti diferiti de noi...am inteles ca nu va place asta,adica nu stati citeva ore bune prin magazine sa cautati ceva anume...cum facem noi...eu spre exemplu daca imi doresc o anume bluza sau pulover ,intr-o anumita culoare ,nu renunt la asta chiar daca colind trei patru magazine pina gasesc...voi sunt convinsa ca-l gasiti in primul...si da,recunosc ca am pasaricile mele...dar cui ii pasa de asta?
Nimanui...=(
si atunci uite imi fac eu placerea asta din cand in cand....si ma simt atat de bine!=)


17-02-2008 19:02:43
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. (separat ca sa fac mai rapid 1.000 de postari, ca m-am cam saturat de Xtremism :D):

Unul din putinele avantaje ale Internetului cred ca-i posibilitatea shoparelii pe net. Chiar daca trebuie un pic de orientare ca sa n-o dai in bara (cu masurile de la haine etc).
Siturile serioase elimina insa riscurile astea. De ex, mi-am luat "netistic" ceva echipamente moto de  pe un site nemtzesc si mi-au venit perfect; cu alte zeci de piese/scule necesare a fost si mai usor - totul, rezolvat in 10 minutzele. Si apoi c-un singur drum la Posta. Daca m-apucam sa le caut aici erau mai scumpe si le gaseam in citeva zile de umblatura.
OK, pt. sexul frumos se pare ca nimic nu poate inlocui rascolirea galantarelor pina la exasperarea vinzatorilor :D si pipairea "marfii" desi, de multe ori, shoppingaresele sa plece fara a cumpara nimic! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-02-2008 19:15:22)


17-02-2008 19:06:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
<<Oameni buni...stati asa,sa va explic...voi sunteti diferiti de noi...>> (quote draga de Tasha)

Da, da, pe Venus e plin de hipermarketuri, cred !!! :D

In timp ce pe Marte doar se vineaza si pescuieste... ;)
Iar rarele femei care ajung pe-acolo (din greseala de eroare cosmica ) :D trebuie sa-si teasa singure bluzitzele haute-couture - din liane sau rafie.. De fapt, am auzit ca, din cauza asta, umbla mai mult goale p-acolo ;) :D:D


17-02-2008 19:14:11
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
<<<...si da,recunosc ca am pasaricile mele...dar cui ii pasa de asta?
Nimanui...:( >>> (tot de la Tashica citire)


Of, chiar nimanui sa nu-i pese de pasarica ta, chere Tasha??? ;) :D
Nu pot sa cred asta... :D si sigur de fapt nu-i asa ! ;)
Si dac-o fi, precis ca n-o sa mai fie! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-02-2008 19:28:18)


17-02-2008 19:18:22
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
mie-mi pasa de pasarica lu' tashica ! 
Xtremul a scris:

<<<...si da,recunosc ca am pasaricile mele...dar cui ii pasa de asta?
Nimanui...:( >>> (tot de la Tashica citire)


Of, chiar nimanui sa nu-i pese de pasarica ta, chere Tasha??? ;) :D
Nu pot sa cred asta... :D si sigur de fapt nu-i asa ! ;)
Si dac-o fi, precis ca n-o sa mai fie! ;)


17-02-2008 19:38:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

<<<...si da,recunosc ca am pasaricile mele...dar cui ii pasa de asta?
Nimanui...:( >>> (tot de la Tashica citire)


Of, chiar nimanui sa nu-i pese de pasarica ta, chere Tasha??? ;) :D
Nu pot sa cred asta... :D si sigur de fapt nu-i asa ! ;)
Si dac-o fi, precis ca n-o sa mai fie! ;)

Mda....cu stilul tau pus mereu pe shotii...m-ai binedispus...mai in gluma mai in serios, aia la care faci tu referire...e pe pomul de sus....apropos de asta sa va spun un banc(iar offtopic,dar la" ce plictiseala "poate merge...)

Pasarel si Pasarica, singuri, singurei, pe-o creanga in mijlocul padurii, romantism, vraja, etc,...
Pasarel: Pasarico, o smecherie, ceva in seara asta??
Pasarica(tup, tup, mai incolo): Cum mai Pasarel, pai asa ma stii tu?
Pasarel(tup, tup catre ea):Hai ma Pasarico, ne iubim si noi??
Pasarica(tup, tup mai incolo): Hai mai Pasarel ,fii solemn, nici nu ma gandesc!
Pasarel(nervos, tup, tup langa ea): Hai dom'le, lasa-ma cu texte d'astea!
Pasarica tup,tup mai incolo si cade de pe creanga intr-o balta.
MORALA: Cu cat e preludiul mai lung cu atat pasarica e mai uda!


17-02-2008 19:51:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

CIUDATUL SA a scris:

mie-mi pasa de pasarica lu' tashica ! 
Xtremul a scris:

<<<...si da,recunosc ca am pasaricile mele...dar cui ii pasa de asta?
Nimanui...:( >>> (tot de la Tashica citire)


Of, chiar nimanui sa nu-i pese de pasarica ta, chere Tasha??? ;) :D
Nu pot sa cred asta... :D si sigur de fapt nu-i asa ! ;)
Si dac-o fi, precis ca n-o sa mai fie! ;)

O tin in colivie...nu se ajunge usor la ea!;)
=D=D


17-02-2008 19:53:25
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
In conditiile de la noi, in concordantza cu veniturile si nivelul de trai, shopping-ul isi pierde sensul consacrat si devine mai curand un factor de stres, decat recreativ.
...ca referitor la placerea traita (intens !) de catre muhere, atunci cand il cara aiurea pe amaratul de langa ea printre zeci de tarabe, ratacindu-l printre galantare, innebunind vanzatorii cu cereri si intrebari de la stupid, la ridicol, parol ca se merita o vorbire pe un topic distinct.


17-02-2008 20:26:25
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P. Pan 63 a scris:

In conditiile de la noi, in concordantza cu veniturile si nivelul de trai, shopping-ul isi pierde sensul consacrat si devine mai curand un factor de stres, decat recreativ.
...ca referitor la placerea traita (intens !) de catre muhere, atunci cand il cara aiurea pe amaratul de langa ea printre zeci de tarabe, ratacindu-l printre galantare, innebunind vanzatorii cu cereri si intrebari de la stupid, la ridicol, parol ca se merita o vorbire pe un topic distinct.

pai ,hai sa-l abordam...!


17-02-2008 20:41:37
   
Pagini: 1    
Mergeti la