Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Bunul simt...pe forum    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
O zi cu mult mai buna decat cea de ieri!
O zi in care sa nu uitati ca sunteti oameni si prin urmare sunteti pasibili greselilor.
Nu trebuie sa va lasati marcati de ele,indiferent de natura lor.
Viata este mult prea scurta pentru cat aveti de oferit si mult prea frumoasa pentru a nu fi traita in adevaratul sens al acestui cuvant.
Nu luati in seama micile disensiuni familiale,micile divergente de opinii sau "desteptaciunea" unora care atunci cand au toate sursele de documentare la indemna,chiar se considera a fi ceea ce cred in forul lor interior.
Traiti-va viata asa cum trebuie,nu lasati sa treaca pe langa voi;curgeti-o voi pe ea si nu invers!
Nu va temeti sa socializati,sa intrati pe acest forum chiar si numai pentru a saluta la o cafea....=)
Nu va fie teama ca unii sau altii v-ar putea reprosa ca nu cunoasteti gramatica si ca ulterior s-ar putea rade mult timp pe seama acestui inconvenient.
Spun aceasta,deoarece gramatica pe care,o parte dintre noi,am invatat-o nu este aceeasi cu cea care ulterior a suferit modificari.
Cu atat de multi filologi si lingvisti este si imposibil ca lucrurile sa ramana in aceeasi matca,ar fi prea simplu,iar asta nu ar putea fi multumitor.
Pentru ca de foarte multe ori se observa ca 2 plus 2 nu da 4,ci 5.
Este atunci cand dorim a face dintr-un lucru normal si de bun simt,un lucru complicat si nonsensual.
Spuneti-va parerile,oricare ar fi ele,despre religie,politica,literatura,arta sau despre banalitati cotidiene!
Nu mai traiti cu teama de a va regasi mereu sub lupa,de a fi etichetati,de a pune intrebari.
Un proverb chinez spune:"Cel care intreaba este prost pentru 5 minute, dar cel care nu intreaba ramine prost pentru totdeauna."
Invatati sa va jenati doar de esentialul vietii.
Nu acuzati inainte de a asculta un om,iar daca l-ati ascultat nu-l acuzati,deoarece l-ati ascultat si stiti ca nu placerea l-a determinat sa comita sau nu un gest,sa-si continuie sau nu studiile,sa-si insuseasca sau nu elementarul.
Treceti dincolo de conventiile sociale,de tabuuri,de mundanul "inteligentilor"....=)


04-03-2008 14:29:50
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Sunt de acord ca suntem o tara de a tot cunoscatori,de snobi si de "titrati" si mai sunt de acord ca se face prea multa galagie in cazuri minuscule,iar acolo unde trebuie spus ceva important ne facem ca ploua...=(
Nu pot fi de acord cu dezacordurile gramaticale,dar pot trece cu vederea unele scapari in ce priveste scrierea unor enunturi si mai ales in virtual,unde mereu suntem in trecere...=)
Sigur ca cei care cunosc gramatica nu fac zgomot si creaza polemica dintr-o virgula sau inlocuirea unei litere cu alta,desi uneori o virgula are un rol important...poate chiar si punctele de care am fost acuzata in comentariile la profilul meu...de o anume A dina...cum ca le-as folosi aiurea...=(
Concluzia: nu va mai pierdeti timpul cu inutilitati,cautati sa polemizati constructiv!!!!!!!!!!
   Imi pare rau de Carol ca ne-a parasit....il vad la usa forumului si-l invit sa fie din nou alaturi de noi....=)


04-03-2008 14:41:45
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Titlul topicului e un oximoron, zau asa...

04-03-2008 15:38:57
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P. Pan 63 a scris:

Titlul topicului e un oximoron, zau asa...

O fi in viziunea ta...daca crezi ca forumul si bunul simt sunt doua lucruri contradictorii pe care eu le-am asociat sub acest titlu...am facut acest lucru,deoarece imi parvin in privat mesaje care imi sugereaza ca noii veniti nu sunt primiti intotdeauna asa cum se cuvine...toti am fost "mici"candva dragul meu PPan,imi amintesc chiar la inceputul meu pe forum,abia ma descurcam cu grafica lui,insa,doream sa socializez(imi amintesc chiar ca la un moment dat o forumista m-a ironizat,tu ai fost cel care mi-ai scris in privat si mi-ai sugerat sa revin pe forum,sa ignor insulta,pentru care sincer iti mai multumesc o data,nu poti sa-ti inchipui ce mult a insemnat la acel moment pentru mine mesajul tau...=))...doream sa fiu citita si sa pot citi si eu la randul meu ...v-am gasit pe voi de care m-am legat mult...mi-ati creat chiar dependenta,ba mai mult mi-ati dat acea doza de reviriment de care eu aveam asa multa nevoie...si atunci ma intreb ...de ce n-as aplica si eu la randul meu acelasi tratament  noilor veniti?=(

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (04-03-2008 19:14:04)


04-03-2008 19:08:09
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Tasha netomanca !   hihihi !
tasha 1951 a scris:


P. Pan 63 a scris:

Titlul topicului e un oximoron, zau asa...

O fi in viziunea ta...daca crezi ca forumul si bunul simt sunt doua lucruri contradictorii pe care eu le-am asociat sub acest titlu...am facut acest lucru,deoarece imi parvin in privat mesaje care imi sugereaza ca noii veniti nu sunt primiti intotdeauna asa cum se cuvine...toti am fost "mici"candva dragul meu PPan,imi amintesc chiar la inceputul meu pe forum,abia ma descurcam cu grafica lui,insa,doream sa socializez(imi amintesc chiar ca la un moment dat o forumista m-a ironizat,tu ai fost cel care mi-ai scris in privat si mi-ai sugerat sa revin pe forum,sa ignor insulta,pentru care sincer iti mai multumesc o data,nu poti sa-ti inchipui ce mult a insemnat la acel moment pentru mine mesajul tau...=))...doream sa fiu citita si sa pot citi si eu la randul meu ...v-am gasit pe voi de care m-am legat mult...mi-ati creat chiar dependenta,ba mai mult mi-ati dat acea doza de reviriment de care eu aveam asa multa nevoie...si atunci ma intreb ...de ce n-as aplica si eu la randul meu acelasi tratament  noilor veniti?=(


04-03-2008 19:30:20
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

tasha 1951 a scris:


P. Pan 63 a scris:

Titlul topicului e un oximoron, zau asa...

O fi in viziunea ta...daca crezi ca forumul si bunul simt sunt doua lucruri contradictorii pe care eu le-am asociat sub acest titlu...am facut acest lucru,deoarece imi parvin in privat mesaje care imi sugereaza ca noii veniti nu sunt primiti intotdeauna asa cum se cuvine...(

Viziunea mea e cea corecta , asta pentru ca tu pierzi din vedere cel mai important aspect si anume tema saitului (implicit, a forumului).
99% din cei trecatori pe aici nu-si doresc decat sa futa si ei ceva, orice, chiar si-un picior in gard, un cap in gura, atata timp cat nu mai implica nimic  decat un exercitiu fizic.
Imi vorbesti mie de modul in care-s intampinati noii veniti ?!!!
'Aida, deeee !!! Care dintre ei ? Ala care-si afiseaza in profil poza membrului erect, tatuat cu "LUX" ? Alalalt, care pe orice topic trece numarul de telefon, c-ar vrea shi el o piiizzzda cu  'ogeacul aferent ? Sau te referi la cucoana profund nemultumita de atitudinea prietenului , care-i pe cat de absurd, tot atat de innapoiat, ca nu-i de acord cu futaiu-n haita ? P-astia sa-i intampin cu flori in gara ?!!!
Bunul meu simt, pe langa faptul ca-i sensibil chiar si la variatiile de temperatura, presiune atmosferica si alte alea, ie selectiv al dracu, nu s-arata la oricine si nu suporta orice !

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (04-03-2008 22:16:04)


04-03-2008 19:48:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Nu ma refeream la cei care cauta aventura pe site,aia sincer nu-s interesati de forum...
   Si eu AM RAMAS  pe forum si asta pentru ca am ceva de spus si nu pentru ca nu as avea ceva mai "important" de facut.....totdeauna ne place sa ne credem importanti...dar de la a ne crede la a fi...este cale lunga ...sa ne ajunga !!!
  In fine....
Azi a fost o zi placuta,calduta,de primavara.Mi-a placut mult si parca mi-a redat optimismul,pofta de viata.Sa aveti o seara plina de optimism!!!..optimism pe care am vrut sa-l transmit si altor useri...=)
Tare-mi sunteti dragi si tare-mi impliniti sufletul.....!!!=)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (04-03-2008 20:20:53)


04-03-2008 20:16:17
   
?? adeel
Cont Sters

Inregistat: 17-02-2008
Mesaje: 61
Pane, ma intreb ce o fi fost in mintea mea cand am inceput sa injur si sa vorbesc urat fata de tine.....poate invidia ca nu pot scrie corect (gramatical) si tu ai incercat sa ma corectezi....am gresit si imi pare sincer rau, pote imi accepti scuzele cu toate ca nu merit....ramane la aprecierea ta.,,,,daca te ajuta cu ceva injuriile acelea nu imi apartin...le-am gasit pe internet...la fel si poza.
Am intrat pe acest forum in urma cu douo lunii, cu alt id....dar am fost luat in primire de tine din cauza dezacordurilor gramaticale(cum spune tasha),   am gresit ca am procedat asa fata de tine .....nu vreau sa ai o parere gresita ....inainte de toate sunt si eu un om care viata nu ia oferit prea multe...mai mult rau decat bine...intradevar, am suferit foarte mult si nu am crezut ca exista si oameni buni in lume.
Povestea mea este una trista, nedreapta si plina de faradelegi. Port in spate o povara prea mare ca sa mai pot spera la o viata fericita....trecutul nu-mi da pace.
Am sperat ca aici pot gasi putina intelegere, dar m-am lovit de insulte si am ripostat....nu trebuia....


04-03-2008 21:35:54
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Adeel, uite care-i treaba :
- spre deosebire de largul evantai al userilor matr. trei ics, pot afirma, fara falsa modestie, ca-s un norocos, un favorizat al  sortii. Nici pe forum, nici pe sait, nu caut si nu ofer nimic, iar asta-mi permite sa fiu eu  insumi sau sa joc orice rol vreau, imi place ori m-atrage. Nu-mi doresc neaparat sa-i fiu simpatic nimanui, nu pozez intr-o fiinta superioara a ceea ce sunt.
Ce ma deranjeaza si-mi pare de neacceptat, e ca lumea nu constientizeaza conceptul "forum"  -  un spatiu al dezbaterii, nu o hazna a replicilor formate (fericit !) dintr-un subiec plus un predicat mai nelalocul lui, decat o musca-n farfurie ! Ca mai apar postari constand doar dintr-un zambaret sau intr-o expresie onomatopeica, asta da masura reala a celui ce le foloseste si se reflecta asupra intregului  -  din care eu nu vreau sa fac parte !
.....................................................................................................
Nenica,  poti sa scrii oricum si oricat, insa randurile puse-n pagina, sa aiva o noima, un rost, sa contina o idee cursiva pana la final.
Si-ndraznesc sa-ti ofer un sfat :
- fereste-te de ridicol, cumetre ; fa in asa fel incat tot timpul sa-i socotesti pe ceilalti ca fiind cel putin la fel de inteligenti ca si tine.

PS. Nu de mine tre'  sa te-mpiedici, io trec prea rar p-aci si-s o cantitate neglijabila in masa totala a userilor.

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (04-03-2008 22:29:56)


04-03-2008 22:15:01
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
si totusi, cum definesti tashico ... bunul simt al forumului / forumistilor?¨:rolleyes:

deseneaza-mi putin...,  ia-ma de la adam si eva ca sa pricep ce se intimpla.
ce spune pan imi este deja foarte bine cunoscut si, inteleg ca nu face parte din "bunul simt" gindit de tine .... si nici din logica.

so...?


04-03-2008 22:56:19
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
NEGLIJABILA?
Sa fim seriosi!preopinenta ta face cite zece useri(cel putin;))
Si apoi forumul asta nu-i  al meu,nu-i al tau...e al nostru ...al tuturor!!!
al celor care vor sa intre sa-si spuna off-ul...in limita bunului simt,evident!=)
Eu cred ca acesta este marele merit al acestui forum: poti pleca de la un incepator si poti ajunge ceva mai sus. Mai rau este cu cei care nu vor sa invetze. Posteaza doar asa...de florile marului, ca sa-si vada si ei numele pe site. Dar fara cei slabi nu ar exista cei buni....=(
Mai, daca scopul omului este evolutia, atunci de ce sa te apuci sa judeci oamenii in felul asta? E evident ca (aproape) nimeni nu incepe magistral ci, usor-usor, din comentarii, critici si diverse greseli inerente, se cizeleaza....=)

Toate cele bune!!!


04-03-2008 23:05:16
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

fun-funny a scris:

si totusi, cum definesti tashico ... bunul simt al forumului / forumistilor?¨:rolleyes:

deseneaza-mi putin...,  ia-ma de la adam si eva ca sa pricep ce se intimpla.
ce spune pan imi este deja foarte bine cunoscut si, inteleg ca nu face parte din "bunul simt" gindit de tine .... si nici din logica.

so...?

Si tu Fuscus?=(

crezi ca-i nevoie de un alt topic pentru asta?   Poti vorbi despre cozonaci la lins si supt... sau despra motoare ... la topicul... versuri.
who cares? 


ASTA CINE A SCRIS-O?

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (05-03-2008 21:38:04)


04-03-2008 23:06:47
   
?? adeel
Cont Sters

Inregistat: 17-02-2008
Mesaje: 61
eu ma consider unul dintre cei slabi si nu imi este rusine sa recunosc, poate ca am multe de invatat de la voi....deja am primit o lectie de viata...nu ma consider o persoana inteligenta atata timp cat nu am o pregatire scolara.....in acea perioda nu puteam invata, trebuia mai intai sa-mi castig existenta...

05-03-2008 03:15:38
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

adeel a scris:

eu ma consider unul dintre cei slabi si nu imi este rusine sa recunosc, poate ca am multe de invatat de la voi....deja am primit o lectie de viata...nu ma consider o persoana inteligenta atata timp cat nu am o pregatire scolara.....in acea perioda nu puteam invata, trebuia mai intai sa-mi castig existenta...

Sa-ti spun ceva:
Am intalnit oameni cu studii superioare care nu reuseau sa lege doua propozitii intr-o fraza...agramati si fara bun simt,considerau ca faptul ca sunt titrati le confera dreptul de a face pe atotstiutorii,asa ca nu e cazul sa te scuzi...crede-ma!=)


05-03-2008 03:38:02
   
?? adeel
Cont Sters

Inregistat: 17-02-2008
Mesaje: 61
Atunci sa fiu scuzat ca am rabufnit intr-o directie gresita si am adus insulte unora care nu meritau...de fapt vreau sa spun ca nu sunt asa in realitate si nu ma complac cu asemenea comportament, ..am luat decizia sa postez pe acest forum exact ceea ce simt si gandesc asa cum sunt eu(indiferent de consecinte), stiu ca multi dintre voi o sa rada de mute dintre gafele mele, dar promit ca nu o sa ma mai supar. Deja simt o usoara descretire de frunte si totodata o liniste sufleteasca.

05-03-2008 14:07:59
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
Continua asa.... si daca ma faci sa rad ma ai de prieten pa viatza :)

06-03-2008 06:31:28
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

tasha 1951 a scris:


Si apoi forumul asta nu-i  al meu,nu-i al tau...e al nostru ...al tuturor!!!
al celor care vor sa intre sa-si spuna off-ul...in limita bunului simt,evident!=)
Eu cred ca acesta este marele merit al acestui forum: poti pleca de la un incepator si poti ajunge ceva mai sus.

Uite ce-i, Tashico, sub forma de banc, ce scrisashi tu e amuzant . Daca insa chiar crezi asta, deja nu ai o problema, cherie, esti in ea !
Forumul asta nu-i al tau (desi uneori te porti de parc-ar fi), nu-i al meu si nici pe departe al nostru !  E al unuia care face bani frumosi din incapatanarea celor ce inca viseaza cai-verzi-pe-pereti, al tarifarelor cu pretul afisat imediat sub profil, al onanistilor dedicati, al dezaxatilor, al ..., sa continue altcineva, mi-e lene sa dau intreaga lista !
Legat de a doua idee bolduita, iti atrag atentia ca spatiul asta, mai imund si decat cotetul porcului, nu-i un loc de culturalizare, de emancipare sociala . Acel "mai sus" la care te referi tu, e doar ce-ti scrie sub nick , o chestie ce survine automat cand atingi un numar de postari. Nu trai cu iluzia c-ar exista cineva , o instantza sau inteligentza, cu rolul de ananaliza a continutului, stilului sau ideilor din ce scrii tu, eu, altul.
Lumea virtuala in care ne miscam , e mai falsa chiar si decat basmele lui Ispirescu ; macar in alea personajele raman inchistate in slova cartii si imaginatia autorului, pe cand aici evolutia lor e imprevizibila , de necontrolat.
Posibil sa te arati ofuscata de randurile mele, insa nu fac altceva decat sa-ti prezint in mod realist talmesh-balmeshul de aici, pompos si fals categorisit drept forum.

Ultima modificare facuta de P. Pan 63 (06-03-2008 23:29:48)


06-03-2008 22:20:13
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

P. Pan 63 a scris:


tasha 1951 a scris:


P. Pan 63 a scris:

Titlul topicului e un oximoron, zau asa...

O fi in viziunea ta...daca crezi ca forumul si bunul simt sunt doua lucruri contradictorii pe care eu le-am asociat sub acest titlu...am facut acest lucru,deoarece imi parvin in privat mesaje care imi sugereaza ca noii veniti nu sunt primiti intotdeauna asa cum se cuvine...(

Viziunea mea e cea corecta , asta pentru ca tu pierzi din vedere cel mai important aspect si anume tema saitului (implicit, a forumului).
99% din cei trecatori pe aici nu-si doresc decat sa futa si ei ceva, orice, chiar si-un picior in gard, un cap in gura, atata timp cat nu mai implica nimic  decat un exercitiu fizic.
Imi vorbesti mie de modul in care-s intampinati noii veniti ?!!!
'Aida, deeee !!! Care dintre ei ? Ala care-si afiseaza in profil poza membrului erect, tatuat cu "LUX" ? Alalalt, care pe orice topic trece numarul de telefon, c-ar vrea shi el o piiizzzda cu  'ogeacul aferent ? Sau te referi la cucoana profund nemultumita de atitudinea prietenului , care-i pe cat de absurd, tot atat de innapoiat, ca nu-i de acord cu futaiu-n haita ? P-astia sa-i intampin cu flori in gara ?!!!
Bunul meu simt, pe langa faptul ca-i sensibil chiar si la variatiile de temperatura, presiune atmosferica si alte alea, ie selectiv al dracu, nu s-arata la oricine si nu suporta orice !


Hmmm, parerea mea e ca aveti dreptate amandoi, vorba rabinului! :D

Bunul simt este binevenit in orice comunitate, fie ea reala sau virtuala. Asta, pe de o parte. Pe de alta parte insa, nu-s deloc rele nici pretentiile bunului simt al colegului nostru de taclale P.Pan - sunt lucruri pe care chiar nu le poti invata cu gratie, ci numai "cu raul": acela de a nu baga mana intr-o flacara, de exemplu, ca si importanta bunului simt. De ce credeti ca bunul simt este asociat cu primii sapte ani de viata ("sapte ani de-acasa"), adica o perioada cand invatam inspirati de o nuia mai mult sau mai putin metaforica?


07-03-2008 01:41:16
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P.Pan 63 a scris:


Lumea virtuala in care ne miscam , e mai falsa chiar si decat basmele lui Ispirescu ; macar in alea personajele raman inchistate in slova cartii si imaginatia autorului, pe cand aici evolutia lor e imprevizibila , de necontrolat.
lumea reala e mai incitanta si mult mai interesanta ............
Asta ASA E..nu contest, virtualul te atrage prin mister ....cu cat ai imaginatia mai bogata cu atat te atrage mai mult !
Dar cu cat visezi mai mult cu atat suferi mai mult ....
Ok..sa lasam virtualul cu virtualul si sa traim mai mult live .......viata e frumoasa cand o simti ! =)
In rest...si lumea virtuala este o lume libera, la fel ca si cea reala... Nu trebuie neaparat sa ne placem sau sa fim de acord unii cu altii, nu trebuie sa-i convingem pe toti ca noi avem dreptate...(:x) trebuie doar sa ne respectam unii pe altii, chiar daca suntem diferiti...=)


07-03-2008 12:51:30
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Multam de invitatie,sincer nu stiu daca o sa ma mai implic cumva postind sau comentind ceva,stau si cujet cum zice ardeleanul,stii uneori este interesant sa te uiti ca la acvariu cum unii se agita...si plus de asta la cite minti luminate sint aici de ce ar mai fi nevoie si de parerea mea ...este adevarat sint brutal in exprimare dar nu inteleg de ce ar trebui sa spun una si sa gindesc alta...daca ai timp putem discuta pe private

09-03-2008 02:49:31
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Carol38 a scris:

Multam de invitatie,sincer nu stiu daca o sa ma mai implic cumva postind sau comentind ceva,stau si cujet cum zice ardeleanul,stii uneori este interesant sa te uiti ca la acvariu cum unii se agita...si plus de asta la cite minti luminate sint aici de ce ar mai fi nevoie si de parerea mea ...este adevarat sint brutal in exprimare dar nu inteleg de ce ar trebui sa spun una si sa gindesc alta...daca ai timp putem discuta pe private

Departe gandul...fiecare este liber sa scrie absolut ceea ce simte...libertatea de exprimare nu ti-o poate lua nimeni,stiu pe cine esti suparat...dar de ce nu ignori?pe forum niciodata n-o sa gasesti oameni care sa fie de acord in tot ce spui si apoi nici nu cred c-ar fi bine sa fie asa...=)..este alegerea ta,dar eu zic sa te mai gandesti....=)


09-03-2008 03:17:02
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Carol38 a scris:


Futu-te-n gura de rapandula...crezi ca iti place...nu-i asa ca acum ma vezi mai macho

Pai daca si chestia asta intra in categoria "bun simt pe forum",  ma-ntorc la goblenuri si tishlaifare....
(Postarea asta e pentru aia cu memoria scurta)


10-03-2008 11:38:23
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

P. Pan 63 a scris:


Carol38 a scris:


Futu-te-n gura de rapandula...crezi ca iti place...nu-i asa ca acum ma vezi mai macho

Pai daca si chestia asta intra in categoria "bun simt pe forum",  ma-ntorc la goblenuri si tishlaifare....
(Postarea asta e pentru aia cu memoria scurta)

Uite ca pe asta n-am citit-o pana acuma!=(
Nu pot sa cred!:rolleyes:


10-03-2008 11:42:22
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

P. Pan 63 a scris:


Carol38 a scris:



Pai daca si chestia asta intra in categoria "bun simt pe forum",  ma-ntorc la goblenuri si tishlaifare....
(Postarea asta e pentru aia cu memoria scurta)


Binenteles ca e condamnabila expresia folosita de carol38 , dar sa nu uitam ca mai toti reactionam mai mult sau mai putin la fel cand suntem provocati .Sunt unii mai egali in drepturi decat altii?
   In plus , daca ar cere scuze , ar fi si mai injosit decat pana acum de "bun simturile " de pe forum.Sa injosit destul singur ca sa pus la mintea ei.

Ne facem ca ploua sau chiar incurajam "amicii" iar pe ceilalti ii condamnam

   Eu nu am cautat NICIODATA sa fiu acceptat pe forumul asta , tocmai pt ca sunt solidar cu cei care nu fac parte din "clan" , dar am ramas si voi continua tocmai pt. cei care nu fac parte din "gashca"

Cu tot respectul coane

Ultima modificare facuta de Soryn (10-03-2008 23:04:36)


10-03-2008 21:32:28
   
?? adeel
Cont Sters

Inregistat: 17-02-2008
Mesaje: 61
Sa inteleg ca eu am gresit cerandu-mi scuze celor care fac parte din "clan", m-am injosit fata de acest forum? si toate astea numai pentru a fi acceptat pe forum. Nu cred,..asa am simntit eu ca trebuie sa procedez pentru ca nu m-am putut controla si repet,...nu ma reprezinta un astfel de comportament.

10-03-2008 21:58:43
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

adeel a scris:

Sa inteleg ca eu am gresit cerandu-mi scuze celor care fac parte din "clan", m-am injosit fata de acest forum? si toate astea numai pentru a fi acceptat pe forum. Nu cred,..asa am simntit eu ca trebuie sa procedez pentru ca nu m-am putut controla si repet,...nu ma reprezinta un astfel de comportament.


Ai inteles gresit  sau poate e doar o ocazie in plus pt tine....doar tu stii

Ultima modificare facuta de Soryn (10-03-2008 23:02:15)


10-03-2008 22:05:26
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080

Soryn a scris:

  Eu nu am cautat NICIODATA sa fiu acceptat pe forumul asta , tocmai pt ca sunt solidar cu cei care nu fac parte din "clan" , dar am ramas si voi continua tocmai pt. cei care nu fac parte din "gashca"


"Clan"..."gashca"..???....atunci eu imi fac "concern"...uite asa numai de-a draq sa monopolizez forumul!!!....CE LIPSA DE BUN SIMT AM!!! :D :D :D


10-03-2008 22:40:08
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
incet incet devii shi tu ciudata !!!!....hihihihi !
unikaa a scris:


Soryn a scris:

  Eu nu am cautat NICIODATA sa fiu acceptat pe forumul asta , tocmai pt ca sunt solidar cu cei care nu fac parte din "clan" , dar am ramas si voi continua tocmai pt. cei care nu fac parte din "gashca"


"Clan"..."gashca"..???....atunci eu imi fac "concern"...uite asa numai de-a draq sa monopolizez forumul!!!....CE LIPSA DE BUN SIMT AM!!! :D :D :D


10-03-2008 22:52:32
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Soryn a scris:


   Eu nu am cautat NICIODATA sa fiu acceptat pe forumul asta , tocmai pt ca sunt solidar cu cei care nu fac parte din "clan" , dar am ramas si voi continua tocmai pt. cei care nu fac parte din "gashca"

Cu tot respectul coane



adeel a scris:

Sa inteleg ca eu am gresit cerandu-mi scuze celor care fac parte din "clan", m-am injosit fata de acest forum? si toate astea numai pentru a fi acceptat pe forum. Nu cred,..asa am simntit eu ca trebuie sa procedez pentru ca nu m-am putut controla si repet,...nu ma reprezinta un astfel de comportament.

Ca se nasc simpatii sau antipatii, functie de ideile afishate pe aici sau forma-n care le prezentam, posibil ; ca se formeaza clanuri, bisericute ori gashti, indoi-m-ash shi n-am cui.
Repet ce am scris intr-o alta postare :
forumul nu-i al meu, nici tau si cu atat mai putin al nostru, e al aluia care-ndeasa-n buzunari cocarloshii pe care-i taxezi cand te-nscrii.


10-03-2008 23:30:03
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
nici Moldova nu-i a mea, nici a voastra, ci a urmasilor urmasilor..... vorba lui Fane Musatin

Ultima modificare facuta de SandieShaw (10-03-2008 23:40:34)


10-03-2008 23:40:16
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

SandieShaw a scris:

nici Moldova nu-i a mea, nici a voastra, ci a urmasilor urmasilor..... vorba lui Fane Musatin

Sooooro,nu mai aminti de Moldova, ca ma duci cu gandul la Suceava...=D=D=D
si-mi vie sa zic ceva de dulce...;)


11-03-2008 01:55:18
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Tashica sa nu zici ceva rau de moldoveni ca te musc de nas!! :D

11-03-2008 23:33:30
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

unikaa a scris:

Tashica sa nu zici ceva rau de moldoveni ca te musc de nas!! :D

Nu,doar eu si Sandie stim la ce ne referim...;)(
=)


11-03-2008 23:51:51
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

P. Pan 63 a scris:


Soryn a scris:


   Eu nu am cautat NICIODATA sa fiu acceptat pe forumul asta , tocmai pt ca sunt solidar cu cei care nu fac parte din "clan" , dar am ramas si voi continua tocmai pt. cei care nu fac parte din "gashca"

Cu tot respectul coane



adeel a scris:

Sa inteleg ca eu am gresit cerandu-mi scuze celor care fac parte din "clan", m-am injosit fata de acest forum? si toate astea numai pentru a fi acceptat pe forum. Nu cred,..asa am simntit eu ca trebuie sa procedez pentru ca nu m-am putut controla si repet,...nu ma reprezinta un astfel de comportament.

Ca se nasc simpatii sau antipatii, functie de ideile afishate pe aici sau forma-n care le prezentam, posibil ; ca se formeaza clanuri, bisericute ori gashti, indoi-m-ash shi n-am cui.
Repet ce am scris intr-o alta postare :
forumul nu-i al meu, nici tau si cu atat mai putin al nostru, e al aluia care-ndeasa-n buzunari cocarloshii pe care-i taxezi cand te-nscrii.
Pe mine cine ma simpatizeaza? Eu din ce clan fac parte ?

16-03-2008 02:18:17
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

onoyoko a scris:

Pe mine cine ma simpatizeaza? Eu din ce clan fac parte ?

Io, sincer, te-as simpatiza de f'o doua-trei ori, da-nteleg ca te simpatizeaza seful tau si asta ar cam fi motivul pentru care dau indarat, ca nu-mi place la-nghesuiala... :D :D :D


19-03-2008 09:28:30
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Spuneam mai sus ca si lumea virtuala este o lume libera...prin liber insa nu intelegeam liber sa scriem lucruri urate unii despre altii doar asa de dragul de a ne jigni...sincer ma doare ce am citit in aceasta seara pe forum...injuraturi la adresa unei femei care culmea este si moderator!
   Cum sa mearga bine un forum daca moderatorul este injurat??!!!
Ai o problema cu un user intra pe privat si balacareste-o daca asta e placerea ta...dar pe forum????=(
    In fine, am spus-o de multe ori ca nu mai intru (am mai renuntat la un forum unde scrisesm zilnic tocmai pentru ca atmosfera era deja plina de flame)...cred ca asta voi face acum pina in momentul in care cineva isi va reconsidera afirmatiile ....mi se pare totusi o chestiune de bun simt! =(
Invit si ceilalti useri sa ia atitudine impotriva agresiunilor verbale!


09-04-2008 05:17:31
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Postind raspunsul tau la o atitudine dea mea cred ca ar fi de prisos sa mai scriu,totusi ....statutul de femeie ,pe forum,nu cred ca iti da drepturi suplimentare,functia de moderator ar trebui sa implice si un echilibru desavirsit in exprimari (altfel este o functie nemeritata...iar forumul sigur nu ar merge bine),atitudinea ta o consider partinitoare si nelalocul ei,ma faci sa ma gindesc la un lucru care il resping total(haita,turma,etc) deci daca exista un atac nejustificat din partea Ciudatului de ce nu posteaza moderatorul in cauza pe public motivatia argumentata, in cazul in care moderatorul a comis-o chiar ca ar trebui sa discute problema...stii tu mai bine chestia aia ,,x imi este priete,dar mai prieten imi este...
tasha 1951 a scris:


Carol38 a scris:

Multam de invitatie,sincer nu stiu daca o sa ma mai implic cumva postind sau comentind ceva,stau si cujet cum zice ardeleanul,stii uneori este interesant sa te uiti ca la acvariu cum unii se agita...si plus de asta la cite minti luminate sint aici de ce ar mai fi nevoie si de parerea mea ...este adevarat sint brutal in exprimare dar nu inteleg de ce ar trebui sa spun una si sa gindesc alta...daca ai timp putem discuta pe private

Departe gandul...fiecare este liber sa scrie absolut ceea ce simte...libertatea de exprimare nu ti-o poate lua nimeni,stiu pe cine esti suparat...dar de ce nu ignori?pe forum niciodata n-o sa gasesti oameni care sa fie de acord in tot ce spui si apoi nici nu cred c-ar fi bine sa fie asa...=)..este alegerea ta,dar eu zic sa te mai gandesti....=)


09-04-2008 12:18:56
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488

tasha 1951 a scris:

Spuneam mai sus ca si lumea virtuala este o lume libera...prin liber insa nu intelegeam liber sa scriem lucruri urate unii despre altii doar asa de dragul de a ne jigni...sincer ma doare ce am citit in aceasta seara pe forum...injuraturi la adresa unei femei care culmea este si moderator!
   Cum sa mearga bine un forum daca moderatorul este injurat??!!!
Ai o problema cu un user intra pe privat si balacareste-o daca asta e placerea ta...dar pe forum????=(
    In fine, am spus-o de multe ori ca nu mai intru (am mai renuntat la un forum unde scrisesm zilnic tocmai pentru ca atmosfera era deja plina de flame)...cred ca asta voi face acum pina in momentul in care cineva isi va reconsidera afirmatiile ....mi se pare totusi o chestiune de bun simt! =(
Invit si ceilalti useri sa ia atitudine impotriva agresiunilor verbale!

Ce nu pricep eu.....este de ce" te-ai suparat ca vacaru' pe sat"!?....daca forumu-i o lume libera lasa-l sa fie liber....iar daca un user are probleme cu alti doi din cauze pe care nu le cunosti lasa-i sa si le rezolve...in orice caz parerea mea este ca nimeni nu te ataca atat de virulent fara sa aiba o motivatie serioasa(reala sau inchipuita, motivatia sigur exista!)...asa ca prin hotararea de a nu mai scrie pe forum nu faci nimic altceva decat sa te transformi tu insati in victima.....inutil pentru ca asta nu ajuta pe nimeni....doar daca nu cumva ai ceva veleitati de Iisus Christos virtual care sa preia asupra lui pacatele forumistilor!=D


09-04-2008 20:06:33
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

Invit si ceilalti useri sa ia atitudine impotriva agresiunilor verbale!

...Tasha, draga, scuze, mi-e imposibil! Sa-ti explic de ce ar fi cam greu, dar, uite, la ora asta eu ar trebui fie sa dorm, fie sa citesc o anumita carte de management, de exemplu. ...Incepand din iarna insa, lupt sa ma dezordonez, iar a face ce trebuie nu ar servi deloc acestui tzel maret. Pentru mine, casatoriale.3icsi este un loc perfect de frecat menta si de vorbit discutii cand fie sufar de lipsa de inspiratie privind dezordonarea, fie sunt prea obosita pentru a-mi urma eventualele idei de a rataci pasionant. Faptul ca Sir Ciudy injura nu ma deranjeaza suficient pentru a ma determina sa-mi cauta alta distractie pentru asemenea momente de criza.

Apropo, v-ati straduit vreodata pentru propria dezordonare? :)


10-04-2008 01:02:55
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Da, de vreo 50 de ani incerc asta zilnic si uneori chiar imi reuseste, culmea! :D

10-04-2008 02:04:59
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396

Xtremul a scris:

Da, de vreo 50 de ani incerc asta zilnic si uneori chiar imi reuseste, culmea! :D


La mine e starea naturala si putem consemna chiar un haos total , sau vorba unui amic : " o panica generala "  :) . Ar fi trebuit demult sa incerc sa mai ordonez cate ceva, dar foarte probabil ca nu as reusi decat sa reeditez chestia sisifica, sau necazurile lui Manole pana la inregistrarea in istorie a primei femei care a facut bodybuilding :D
Hai ca am luat-o pe miriste rau de tot :D :D :D


10-04-2008 04:11:50
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Neeeea...n-ai luat-o pe miriste deloc,o ideea nastrusnica nu presupune asa ceva...
Oricat am fi de buni, nu ne suntem suficienti noua insine. a naibii natie mai suntem ! si .... cand iubim, eh, e si mai ciudat...desi dam pe afara de idei fantastice, ne zagaim fericiti la el/ ea, desi se prea poate sa rosteasca cel mai mari platitudini... =)


10-04-2008 10:25:36
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Da, de vreo 50 de ani incerc asta zilnic si uneori chiar imi reuseste, culmea! :D


Inteleg ca nu ai atins inca o prea mare performanta in a te dezordona. Eu am reusit sa ma dezordonez chiar foarte serios in ultimele patru luni - oi fi mai talentata. :)


10-04-2008 23:37:30
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396

tasha 1951 a scris:

Neeeea...n-ai luat-o pe miriste deloc,o ideea nastrusnica nu presupune asa ceva...
Oricat am fi de buni, nu ne suntem suficienti noua insine. a naibii natie mai suntem ! si .... cand iubim, eh, e si mai ciudat...desi dam pe afara de idei fantastice, ne zagaim fericiti la el/ ea, desi se prea poate sa rosteasca cel mai mari platitudini... =)


Din nou atitudine ( si nu numai ... ) fata de care imi scot palaria si fac o reverenta.


11-04-2008 04:21:24
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

Da, de vreo 50 de ani incerc asta zilnic si uneori chiar imi reuseste, culmea! :D


Inteleg ca nu ai atins inca o prea mare performanta in a te dezordona. Eu am reusit sa ma dezordonez chiar foarte serios in ultimele patru luni - oi fi mai talentata. :)

Din cate inteleg dezordinea la tine este creativa....iar daca asa-i treaba atunci vorba lui Moebius"JOS PALARIA"!=)
  Felicitari ca reusesti sa faci atata dezordine!=)


11-04-2008 10:25:47
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

moebius a scris:


tasha 1951 a scris:

Neeeea...n-ai luat-o pe miriste deloc,o ideea nastrusnica nu presupune asa ceva...
Oricat am fi de buni, nu ne suntem suficienti noua insine. a naibii natie mai suntem ! si .... cand iubim, eh, e si mai ciudat...desi dam pe afara de idei fantastice, ne zagaim fericiti la el/ ea, desi se prea poate sa rosteasca cel mai mari platitudini... =)


Din nou atitudine ( si nu numai ... ) fata de care imi scot palaria si fac o reverenta.

Una calda,una rece..."ca asa-i in tenis"vorba regretatului Toma Caragiu...=)
  Am urmarit schimbul vostru de replici cu interes,nu scapa niciunul dintre voi mingea...;)
  Ma bucur sincer ca forumul are un user pe talia lui Aly...Aly este o fata inteligenta cu posturi pertinente si chiar daca la inceput mi s-a parut ca intentiile tale vis-a-vis de ea nu erau printre cele mai bune...ai dovedint in final ca vrei vorba lui Moromete sa schimbi o vorba "desteapta "cu un om inteligent...=)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (11-04-2008 10:36:36)


11-04-2008 10:33:58
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

Din cate inteleg dezordinea la tine este creativa....iar daca asa-i treaba atunci vorba lui Moebius"JOS PALARIA"!=)
  Felicitari ca reusesti sa faci atata dezordine!=)


Asa e, dezordinea e creativa, cel putin la mine, si tocmai asta e motivul pentru care m-am pornit pe dezordonat cand mi s-a parut ca eram pe punctul de a incremeni in proiect. :)


11-04-2008 18:17:12
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

spuneti-mi Aly a scris:


tasha 1951 a scris:

Din cate inteleg dezordinea la tine este creativa....iar daca asa-i treaba atunci vorba lui Moebius"JOS PALARIA"!=)
  Felicitari ca reusesti sa faci atata dezordine!=)


Asa e, dezordinea e creativa, cel putin la mine, si tocmai asta e motivul pentru care m-am pornit pe dezordonat cand mi s-a parut ca eram pe punctul de a incremeni in proiect. :)

E bine,e foarte bine ca ai depasit momentul...conteaza un pic de dezordine in viata ta atunci cand ea de fapt isi aduce foloase pecunioare?....nu!!! categoric nu!(zic,eu).


11-04-2008 21:09:53
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


tasha 1951 a scris:

Din cate inteleg dezordinea la tine este creativa....iar daca asa-i treaba atunci vorba lui Moebius"JOS PALARIA"!=)
  Felicitari ca reusesti sa faci atata dezordine!=)


Asa e, dezordinea e creativa, cel putin la mine, si tocmai asta e motivul pentru care m-am pornit pe dezordonat cand mi s-a parut ca eram pe punctul de a incremeni in proiect. :)

E bine,e foarte bine ca ai depasit momentul...conteaza un pic de dezordine in viata ta atunci cand ea de fapt isi aduce foloase pecunioare?....nu!!! categoric nu!(zic,eu).


In nici un caz numai foloase pecuniare! Acestea urmeaza de fapt alte foloase, mai importante, sunt doar un fel de efecte secundare. De contat, conteaza deci dezordinea, dar e de bine. :)


12-04-2008 02:50:09
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Esti de bun simt...cand spui ca nu conteaza foloasele pecuniare...culmea este insa ca toti alergam dupa joob-uri cat mai bine platite,nu stiu daca eu m-as mai fi incumetat la un alt joob daca nu mi-ar fi suras zerourile remuneratiei,sincer vorbesc,oricat de multa placere iti face acea meserie daca nu este platita ca lumea,efectele secundare sunt prea putin motivante....=)

12-04-2008 20:16:24
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la