Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Sex / sa invatam de la femei...    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002

tasha 1951 a scris:


da_si_nu a scris:

florindragul de tine, crezi ca merita efortul facut ?

Pina nu incerci n-ai de unde sa stii?
incercarea moarte n-are...so,...;)



daca incercam  TOT......ce sens mai are experienta....?

Ultima modificare facuta de da_si_nu (14-05-2007 11:40:27)


14-05-2007 11:34:07
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Daca o femeie mai poate mima un orgasm, la un barbat lucrurile stau altfel. El va
termina oricum si, daca are o minima experienta in materie de sex, va termina
printr-un orgasm. Acest moment, in care barbatul explodeaza, este singurul in care
nu mai gandeste.

Odata ce a apucat pe "calea fericirii" nu mai exista cale de intoarcere.
Ritmul va fi grabit considerabil, sangele ii va fierbe in vene, iar mintea ii va fi
complet goala.
Nimic nu va mai conta in acele momente. Nici ca ea nu a terminat inca, nici ca
vecinii vor putea auzi tipetele, ci doar acele secunde de fericire maxima, de extaz...=)


26-05-2007 14:34:16
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Daca el o si saruta in timpul actului sexual, pe gat, pe sani, sau ii mangaie
fundul, asta nu inseamna neaparat ca-i e draga de nu mai poate.
S-ar putea sa nu fie destul de atras de ea, astfel incat sa aiba nevoie de acele
mangaieri pentru a se mentine in joc.
Nu de fiecare data cand un barbat inchide ochii, traieste clipa la maxim. Este
foarte posibil sa se ajute de imaginatie sau de imagini din trecut, cum ar fi o alta
femeie.


26-05-2007 14:36:10
   
?? Cezara-Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
mmm,Taschico ...si Universul sa freamate ...ce mister,ce extaz..ce aureola datatoare de betii,de viata...un miracol...

tasha 1951 a scris:

Daca o femeie mai poate mima un orgasm, la un barbat lucrurile stau altfel. El va
termina oricum si, daca are o minima experienta in materie de sex, va termina
printr-un orgasm. Acest moment, in care barbatul explodeaza, este singurul in care
nu mai gandeste.

Odata ce a apucat pe "calea fericirii" nu mai exista cale de intoarcere.
Ritmul va fi grabit considerabil, sangele ii va fierbe in vene, iar mintea ii va fi
complet goala.
Nimic nu va mai conta in acele momente. Nici ca ea nu a terminat inca, nici ca
vecinii vor putea auzi tipetele, ci doar acele secunde de fericire maxima, de extaz...=)


26-05-2007 14:43:09
   
?? cristi andrei
Cont Sters

Inregistat: 15-02-2005
Mesaje: 56
tashico, tu ai intalnit barbati care au avut orgasm dupa ejaculare?! :))))) hai sa fim seriosi, zau! mie nu mi s-a intamplat niciodata ca sa am orgasm fara a ejacula, chiar daca nu am ejaculat dupa un act sexual prelungit! voi puteti mima f bine orgasmul, este f adevarat, dar un barbat nu are orgasm fara ejacularea aferenta!
tasha 1951 a scris:

Daca o femeie mai poate mima un orgasm, la un barbat lucrurile stau altfel. El va
termina oricum si, daca are o minima experienta in materie de sex, va termina
printr-un orgasm. Acest moment, in care barbatul explodeaza, este singurul in care
nu mai gandeste.

Odata ce a apucat pe "calea fericirii" nu mai exista cale de intoarcere.
Ritmul va fi grabit considerabil, sangele ii va fierbe in vene, iar mintea ii va fi
complet goala.
Nimic nu va mai conta in acele momente. Nici ca ea nu a terminat inca, nici ca
vecinii vor putea auzi tipetele, ci doar acele secunde de fericire maxima, de extaz...=)


Ultima modificare facuta de cristi andrei (26-05-2007 14:59:43)


26-05-2007 14:49:40
   
?? cristi andrei
Cont Sters

Inregistat: 15-02-2005
Mesaje: 56
valabil si ptr femei ceea ce scrii! :) plus ca inchisul okilor nu inseamna neaparat ca te gandesti la altul / alta, poate insemna si trairea intensa a senzatiilor simtite, inseamna acutizarea lor! :)
tasha 1951 a scris:

Daca el o si saruta in timpul actului sexual, pe gat, pe sani, sau ii mangaie
fundul, asta nu inseamna neaparat ca-i e draga de nu mai poate.
S-ar putea sa nu fie destul de atras de ea, astfel incat sa aiba nevoie de acele
mangaieri pentru a se mentine in joc.
Nu de fiecare data cand un barbat inchide ochii, traieste clipa la maxim. Este
foarte posibil sa se ajute de imaginatie sau de imagini din trecut, cum ar fi o alta
femeie.


26-05-2007 14:52:27
   
?? Lixandru
Cont Sters

Inregistat: 12-12-2006
Mesaje: 188
.... Nu vreau sa contrazic pe Tasha....barbatii au multe defecte, in multe privinte a avut dreptate cu ce a spus mai inainte....dar si cind unul CHIAR iubeste femeia de linga el, cind face diverse gesturi mai mult sau mai putin romantice/ sexuale, etc pentru a fi pe placul ei....se intampla ca femeia intra dupa o vreme intr-o stare de confort, ii place ca vine totul "pe tava" si nu mai face nimic deosebit ca sa mentina flacara relatiei....ce sa mai spun ca sa mai faca ceva special pentru el.... si se duce ince-incet totul pe apa sambetei...  un tip care stie ca ofera ceva special de obicei SI doreste sa primeasca.... daca nu, cauta mai departe ..... ( si evident devine un " porc nenorocit care si-a parasit nevasta  pentru o tipa"  )    ;))))

26-05-2007 15:36:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Avea barbatul meu D-zeu sa-l ierte o vorba...."ce faci...citesti presa?.."(asta in momentele in care simtea ca nu particip suficient in timpul actului sexual..)
oare asta facem...dupa ce simtim ca totul e bine merci?
suntem egoiste?
=(


26-05-2007 15:46:07
   
?? Lixandru
Cont Sters

Inregistat: 12-12-2006
Mesaje: 188
...nu ma refer la momentul actului in sine...ma refer la gesturile tandre din viata de zi cu zi... 
de ex: inainte nu luam flori- mi-a reprosat, am citit niste articole educationale d.p.d.v. relatie barbat- atentia acordata femeii si am decis ca e bine sa-i cumpar flori mai des... am descoperit ca e un gest frumos care imi face placere sa-l fac chiar in fiecare saptamana....  rezultatul este ca florile cumparate  raman aruncate undeva prin camera, tot eu le pun in vaza, bucuria dureaza 3 secunde "UAU ce frunmoase sunt!"....mda....   

Identic am procedat in toate "domeniile "- sex, cumparaturi, socializare....  acelasi rezultat. Degeaba sint barbat de nota 10 pe toate testele din revistele adresate femeilor...  relatia este frumoasa pe dinafara si monotona pe dinauntru....ca un Mercedes cu motor de Logan....


26-05-2007 16:17:42
   
?? Cezara-Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
simulari de relatii ,simulari de orgasme..netul e plin de barbati si femei casatorite...si bine fac de-si cauta descatusarea...
Lixandru a scris:

...nu ma refer la momentul actului in sine...ma refer la gesturile tandre din viata de zi cu zi... 
de ex: inainte nu luam flori- mi-a reprosat, am citit niste articole educationale d.p.d.v. relatie barbat- atentia acordata femeii si am decis ca e bine sa-i cumpar flori mai des... am descoperit ca e un gest frumos care imi face placere sa-l fac chiar in fiecare saptamana....  rezultatul este ca florile cumparate  raman aruncate undeva prin camera, tot eu le pun in vaza, bucuria dureaza 3 secunde "UAU ce frunmoase sunt!"....mda....   

Identic am procedat in toate "domeniile "- sex, cumparaturi, socializare....  acelasi rezultat. Degeaba sint barbat de nota 10 pe toate testele din revistele adresate femeilor...  relatia este frumoasa pe dinafara si monotona pe dinauntru....ca un Mercedes cu motor de Logan....


26-05-2007 16:23:48
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
naspa cind vin pe forum sa se descatuseze... :D :D aberind...
cind metoda comentariilor oricum si oricui n-a dat rezultate, cind metoda mesajelor si privatelor "in calduri".. n-a mers... :D :D


26-05-2007 16:46:17
   
?? Lixandru
Cont Sters

Inregistat: 12-12-2006
Mesaje: 188
...  descatusati-va si aberati cu totzii  !!
  sloganul forumului pentru azi !

Ultima modificare facuta de Lixandru (26-05-2007 18:24:22)


26-05-2007 18:23:29
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

Lixandru a scris:

...  descatusati-va si aberati cu totzii  !!
  sloganul forumului pentru azi !

Mi-a fost dor de tine, alex.. :D :) :)


26-05-2007 20:08:21
   
?? helena_
Cont Sters

Inregistat: 03-08-2006
Mesaje: 229

cristi_andrei a scris:

tashico, tu ai intalnit barbati care au avut orgasm dupa ejaculare?! )))) hai sa fim seriosi, zau! mie nu mi s-a intamplat niciodata ca sa am orgasm fara a ejacula, chiar daca nu am ejaculat dupa un act sexual prelungit! voi puteti mima f bine orgasmul, este f adevarat, dar un barbat nu are orgasm fara ejacularea aferenta!


mmm,,, as putea sa te contrazic??? trairile pot fi mult mai intense chiar si fara o ejaculare aferenta... si-ti spun asta din experientza proprie :D  cand chiar ma gandeam ca eu am o problema de el nu ejaculeaza asa cum eram obisnuita cu alti barbati.... cu timpul am inteles insa ca,,, e vorba de altceva,,,


27-05-2007 05:45:30
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185

cristi andrei a scris:

tashico, tu ai intalnit barbati care au avut orgasm dupa ejaculare?! :))))) hai sa fim seriosi, zau! mie nu mi s-a intamplat niciodata ca sa am orgasm fara a ejacula, chiar daca nu am ejaculat dupa un act sexual prelungit! voi puteti mima f bine orgasmul, este f adevarat, dar un barbat nu are orgasm fara ejacularea aferenta!
tasha 1951 a scris:

Daca o femeie mai poate mima un orgasm, la un barbat lucrurile stau altfel. El va
termina oricum si, daca are o minima experienta in materie de sex, va termina
printr-un orgasm. Acest moment, in care barbatul explodeaza, este singurul in care
nu mai gandeste.

Odata ce a apucat pe "calea fericirii" nu mai exista cale de intoarcere.
Ritmul va fi grabit considerabil, sangele ii va fierbe in vene, iar mintea ii va fi
complet goala.
Nimic nu va mai conta in acele momente. Nici ca ea nu a terminat inca, nici ca
vecinii vor putea auzi tipetele, ci doar acele secunde de fericire maxima, de extaz...=)


Eu v-as contrazice pe amandoi.
Mi s-a intamplat sa ejaculez si orgasmul sa vina pe urma.Nici nu mi-am dat seama si n-am vrut sa cred :))
Pe de alta parte,asa cum noi barbatzii invatzam cu timpul cum sa nu ne terminam in cateva minute,tot asa invatzam din prima defapt cum sa ne terminam.Deci e simplu,nici nu tr sa ne prefacem.Dar asta nu-i acel orgasm "de fericire maxima".Deci daca vreau sa termin pt ca femeia-i o dezamagire si un dezastru,pt ca m-am inselat.O fac cat ai pocni din degete fara a fi deloc in extaz.

Ultima modificare facuta de ossy (27-05-2007 06:02:40)


27-05-2007 06:01:30
   
?? Lixandru
Cont Sters

Inregistat: 12-12-2006
Mesaje: 188
m 2 funny !

27-05-2007 17:02:08
   
?? Lixandru
Cont Sters

Inregistat: 12-12-2006
Mesaje: 188
...mey....io stiam din carti ca cica ejacularea la barbati ie cam echivalentu' orgasmului....adica vine amindouao deoadata !  No ! cum ii ?

27-05-2007 17:04:13
   
?? helena_
Cont Sters

Inregistat: 03-08-2006
Mesaje: 229
pai... eu am vazut si contrariul...:D

Ultima modificare facuta de helena_ (27-05-2007 17:30:18)


27-05-2007 17:15:12
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
of, of.. mai mai.. :) :)
EXISTA orgasm fara ejaculare si l abarbati.. Orice tratat serios despre sexologie te lamureste asta...

Orgasmul si ejacularea nu sunt sinonime. Un barbat poate avea orgasm fara sa ejaculeze. El poate avea orgasm iar sperma sa fie refulata in uretra. Orgasmul fara ejaculare este o tehnica care se poate invata : este ceea ce se numeste "coitus resemnatus", acesta permitandu-i barbatului sa simta orgasme multiple.


si, am vazut eu pe discovery sau mi-a povestit cineva.. :D:D ca practicantii tantra... chiar cu asta s-ar ocupa.. Sint multe de spus.. dar pe cine intereseaza doar teoria? :)

Ultima modificare facuta de fun-funny (27-05-2007 17:22:48)


27-05-2007 17:22:18
   
?? helena_
Cont Sters

Inregistat: 03-08-2006
Mesaje: 229
sa trecem la practica atunci.... unde ii gasim pe tantra astia :D

27-05-2007 17:31:29
   
?? Cezara-Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
cred ca la cotroceni!
helena_ a scris:

sa trecem la practica atunci.... unde ii gasim pe tantra astia :D


27-05-2007 17:33:51
   
?? helena_
Cont Sters

Inregistat: 03-08-2006
Mesaje: 229
loooollllll.... cezara,,, de ai sti tu ca specimenul de care vorbeam eu chiar la cotroceni sta.... mmmmmm tu oare stii ceva ce noi nu stim? :D

27-05-2007 17:34:36
   
?? Cezara-Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
nu mami...scriu si eu rime duioase ....
helena_ a scris:

loooollllll.... cezara,,, de ai sti tu ca specimenul de care vorbeam eu chiar la cotroceni sta.... mmmmmm tu oare stii ceva ce noi nu stim? :D


27-05-2007 17:37:16
   
?? Lixandru
Cont Sters

Inregistat: 12-12-2006
Mesaje: 188

fun-funny a scris:

of, of.. mai mai.. :) :)
EXISTA orgasm fara ejaculare si l abarbati.. Orice tratat serios despre sexologie te lamureste asta...

Orgasmul si ejacularea nu sunt sinonime. Un barbat poate avea orgasm fara sa ejaculeze. El poate avea orgasm iar sperma sa fie refulata in uretra. Orgasmul fara ejaculare este o tehnica care se poate invata : este ceea ce se numeste "coitus resemnatus", acesta permitandu-i barbatului sa simta orgasme multiple.


si, am vazut eu pe discovery sau mi-a povestit cineva.. :D:D ca practicantii tantra... chiar cu asta s-ar ocupa.. Sint multe de spus.. dar pe cine intereseaza doar teoria? :)



e clar...sint varza... nu stiam de asa ceva. :(

Ultima modificare facuta de Lixandru (27-05-2007 17:41:00)


27-05-2007 17:40:48
   
?? helena_
Cont Sters

Inregistat: 03-08-2006
Mesaje: 229
cat traim invatzam,nu?

27-05-2007 17:43:34
   
?? master_G_
Cont Sters

Inregistat: 05-02-2007
Mesaje: 6
vax

30-05-2007 17:35:42
   
?? master_G_
Cont Sters

Inregistat: 05-02-2007
Mesaje: 6
frectie cu  carmol , la picior  de lemn

30-05-2007 17:36:37
   
?? helena_
Cont Sters

Inregistat: 03-08-2006
Mesaje: 229
s-ar putea sa fie doar o frectie... mai ramae sa vedem daca la un picior de lemn :D

30-05-2007 18:00:46
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Femeile au nevoie de un motiv ca sa faca sex. Barbatii au nevoie numai de un loc unde s-o faca....
:rolleyes:


30-05-2007 20:17:12
   
?? Cezara-Irenne
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
oare barbatii simt ce vrem ,ceea ce simtim si ceea ce ne trebuie in dimensiunea amorului?majoritatea spun asa"lu asta ii trebuie frate una cat balaurul"...cati inteleg femeia?unul din 10 mii!

tasha 1951 a scris:

Femeile au nevoie de un motiv ca sa faca sex. Barbatii au nevoie numai de un loc unde s-o faca....
:rolleyes:


30-05-2007 20:25:16
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Se intampla adesea sa nu gasesti un moment oportun pentru intimitate. Cu siguranta nu se va supara daca il trezesti – in cel mai dulce mod cu putinta – cu o ora mai devreme… pentru o “cauza” buna. Din cand in cand e foarte placut sa-ti incepi ziua cu o partida de sex. Chiar daca vei ajunge mai tarziu la cursuri sau la serviciu, vei fi atat de zambitoare incat ti se va trece cu vederea…=)

02-06-2007 20:12:51
   
?? helena_
Cont Sters

Inregistat: 03-08-2006
Mesaje: 229
Este foarte "usor" sa faci o femeie fericita! Trebuie sa-i fii : prieten, partener, iubit, frate, tata, profesor, educator, bucatar, mecanic, instalator, arhitect, stilist, electrician, sexolog, ginecolog, psiholog, psihiatru, terapeut si amabil, simpatic, sportiv, iubitor, atent, gentleman, inteligent, amuzant, creativ, sensibil, puternic, intelegator, tolerant, modest, sincer, practic, curajos, recunoscator, vesel, pasional.


Este foarte greu sa faci un barbat fericit! Are nevoie de mancare si de sex :D  :D  :D


03-06-2007 19:18:14
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
lol! e bine ca n-avem timp sa ne plictisim,noi barbatzii. :D

03-06-2007 19:22:46
   
?? helena_
Cont Sters

Inregistat: 03-08-2006
Mesaje: 229
pai vezi...si mai ziceti ca ,,noi femeile... va stresam :D

03-06-2007 19:31:33
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
Da de unde!Avetzi si voi niste nevoi acolo. :D

03-06-2007 19:33:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ei bine, daca esti singura, demersul coincide cu "campania" ta de a-ti cirpi viata sentimentala. Internetul face azi ceea ce pe vremuri faceau doar cumetriile unde erau invitati si burlaci, asa... ca din intimplare. E drept, inca mai sint femei care cred ca e rusine sa dai anunt la Matrimoniale. Dar daca e sa judeci lucrurile statistic, a te cupla cu un psihopat de la serviciu e la fel de probabil cu a te cupla cu un psihopat de pe Internet. Cei mai mari criminali in serie din lume au fost vecini perfecti, tati perfecti, luptatori pentru cauze drepte perfecti. Si deloc timpiti, dimpotriva. Sa va reamintesc de Hannibal Lecter?
Dar care e pronosticul in lupta cu foliculina, cind esti o femeie maritata? America a scos la lumina un studiu care arata ca maritatele fac sex mai putin decit celibatarele. Un paradox deloc socant totusi, daca e sa mijim ochii mintii si sa ne amintim cum era sexul inainte de nunta si cum (nu) e azi, la citiva ani dupa. Oare reteta medicala instaureaza oficial institutia amantlicului? La drept vorbind, ar trebui sa luam asta ca pe un act care scoate de pe constiinta si cele mai rezistente pete. Daca e uman si te iubeste, inclusiv sotul tau ar trebui sa prefere ca tu sa gasesti un alt barbat, decit sa gasesti o umflatura suspecta? Desigur, va fi cam greu sa-i explici oficialului consort de ce sexul cu el nu mai inseamna o satisfactie garantata. Ca data trecuta cind ati facut cica dragoste (acum doua lllu... nu, acum trei luni parca, fiindca ti-amintesti ca era pe vremea cind....), cu o secunda dupa orgasmul lui si o secunda inainte de orgasmul tau. Ba mai mult, copilul a navalit peste voi, biziind ca nu gaseste Harry Potter 3 si ca ce faceti acolo unul peste altul, tati? Cum ai uitat sa incui usa? Si da-i coate pe sub patura... De nervi, barbatul "flasc" striga la copil: ce haripoteru matii vrei ma? Mars la culcare! Si totul a ... murit de atunci.
Orgasmul, oricum o fi el (mai chinuit, mai tacut, mai zbuciumat, numai simulat sa nu fie, ca de-ala nu primim), ne invirte pe degete dupa propriul chef. Datorita lui iesim mai tantosi, mai increzatori, mai zimbitori in lume. Din cauza lui ne perpelim in asteptarea telefonului de-a doua zi sau trosnim farfuria de dusumea de ciuda c-a ciocanit aseara la dormitorul vecinei si nu al nostru...:x:x


22-09-2007 03:59:51
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 05-12-2006
Mesaje: 413
Intodeauna dai dovada de pragmatism,o gindire extrem de deschisa,cu o perceptie despre viata si amor uluitoare...
tasha 1951 a scris:

Ei bine, daca esti singura, demersul coincide cu "campania" ta de a-ti cirpi viata sentimentala. Internetul face azi ceea ce pe vremuri faceau doar cumetriile unde erau invitati si burlaci, asa... ca din intimplare. E drept, inca mai sint femei care cred ca e rusine sa dai anunt la Matrimoniale. Dar daca e sa judeci lucrurile statistic, a te cupla cu un psihopat de la serviciu e la fel de probabil cu a te cupla cu un psihopat de pe Internet. Cei mai mari criminali in serie din lume au fost vecini perfecti, tati perfecti, luptatori pentru cauze drepte perfecti. Si deloc timpiti, dimpotriva. Sa va reamintesc de Hannibal Lecter?
Dar care e pronosticul in lupta cu foliculina, cind esti o femeie maritata? America a scos la lumina un studiu care arata ca maritatele fac sex mai putin decit celibatarele. Un paradox deloc socant totusi, daca e sa mijim ochii mintii si sa ne amintim cum era sexul inainte de nunta si cum (nu) e azi, la citiva ani dupa. Oare reteta medicala instaureaza oficial institutia amantlicului? La drept vorbind, ar trebui sa luam asta ca pe un act care scoate de pe constiinta si cele mai rezistente pete. Daca e uman si te iubeste, inclusiv sotul tau ar trebui sa prefere ca tu sa gasesti un alt barbat, decit sa gasesti o umflatura suspecta? Desigur, va fi cam greu sa-i explici oficialului consort de ce sexul cu el nu mai inseamna o satisfactie garantata. Ca data trecuta cind ati facut cica dragoste (acum doua lllu... nu, acum trei luni parca, fiindca ti-amintesti ca era pe vremea cind....), cu o secunda dupa orgasmul lui si o secunda inainte de orgasmul tau. Ba mai mult, copilul a navalit peste voi, biziind ca nu gaseste Harry Potter 3 si ca ce faceti acolo unul peste altul, tati? Cum ai uitat sa incui usa? Si da-i coate pe sub patura... De nervi, barbatul "flasc" striga la copil: ce haripoteru matii vrei ma? Mars la culcare! Si totul a ... murit de atunci.
Orgasmul, oricum o fi el (mai chinuit, mai tacut, mai zbuciumat, numai simulat sa nu fie, ca de-ala nu primim), ne invirte pe degete dupa propriul chef. Datorita lui iesim mai tantosi, mai increzatori, mai zimbitori in lume. Din cauza lui ne perpelim in asteptarea telefonului de-a doua zi sau trosnim farfuria de dusumea de ciuda c-a ciocanit aseara la dormitorul vecinei si nu al nostru...:x:x


22-09-2007 10:54:06
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Amza...nu sunt chiar de "avangarda"...dar uite imi place sa cred ca steaua mea nu a apus chiar daca am depasit 50 de ani...=)

22-09-2007 12:52:06
   
?? a_misogin
Cont Sters

Inregistat: 08-03-2005
Mesaje: 103
sefu' lasa prima oara sa invete ele ce vor sa ne invete pe noi si apoi incearca sa inveti tu de la ele ca risti sa intri bou si sa iesi vaca ;)

24-09-2007 17:18:12
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

tasha 1951 a scris:

Ei bine, daca esti singura, demersul coincide cu "campania" ta de a-ti cirpi viata sentimentala. Internetul face azi ceea ce pe vremuri faceau doar cumetriile unde erau invitati si burlaci, asa... ca din intimplare. E drept, inca mai sint femei care cred ca e rusine sa dai anunt la Matrimoniale. Dar daca e sa judeci lucrurile statistic, a te cupla cu un psihopat de la serviciu e la fel de probabil cu a te cupla cu un psihopat de pe Internet. Cei mai mari criminali in serie din lume au fost vecini perfecti, tati perfecti, luptatori pentru cauze drepte perfecti. Si deloc timpiti, dimpotriva. Sa va reamintesc de Hannibal Lecter?
Dar care e pronosticul in lupta cu foliculina, cind esti o femeie maritata? America a scos la lumina un studiu care arata ca maritatele fac sex mai putin decit celibatarele. Un paradox deloc socant totusi, daca e sa mijim ochii mintii si sa ne amintim cum era sexul inainte de nunta si cum (nu) e azi, la citiva ani dupa. Oare reteta medicala instaureaza oficial institutia amantlicului? La drept vorbind, ar trebui sa luam asta ca pe un act care scoate de pe constiinta si cele mai rezistente pete. Daca e uman si te iubeste, inclusiv sotul tau ar trebui sa prefere ca tu sa gasesti un alt barbat, decit sa gasesti o umflatura suspecta? Desigur, va fi cam greu sa-i explici oficialului consort de ce sexul cu el nu mai inseamna o satisfactie garantata. Ca data trecuta cind ati facut cica dragoste (acum doua lllu... nu, acum trei luni parca, fiindca ti-amintesti ca era pe vremea cind....), cu o secunda dupa orgasmul lui si o secunda inainte de orgasmul tau. Ba mai mult, copilul a navalit peste voi, biziind ca nu gaseste Harry Potter 3 si ca ce faceti acolo unul peste altul, tati? Cum ai uitat sa incui usa? Si da-i coate pe sub patura... De nervi, barbatul "flasc" striga la copil: ce haripoteru matii vrei ma? Mars la culcare! Si totul a ... murit de atunci.
Orgasmul, oricum o fi el (mai chinuit, mai tacut, mai zbuciumat, numai simulat sa nu fie, ca de-ala nu primim), ne invirte pe degete dupa propriul chef. Datorita lui iesim mai tantosi, mai increzatori, mai zimbitori in lume. Din cauza lui ne perpelim in asteptarea telefonului de-a doua zi sau trosnim farfuria de dusumea de ciuda c-a ciocanit aseara la dormitorul vecinei si nu al nostru...:x:x
Ei uite deaia nu cred eu ca femeia si barbatul trebuie sa stea ( mai bine zis sa se suporte) toata viata impreuna. Daca Creatorul asa ar fi vrut,nu ar mai fi disparut pasiunea.

09-10-2007 02:28:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Barbatii cred ca femeilor trebuie sa le spui ca le iubesti. Partial adevarat. S-ar putea ca fata de sub tine sa nu aiba chef sa se lege la cap cu o relatie,iar atunci propozitia ( Acea propozitie!) este un absolut “turn off” , cum se zice.
Femeile inca mai au impresia ca drumul spre inima unui barbat trece prin stomac. Pai atunci de ce gospodinele sunt traduse cu cate-o curveta de doozeci de ani care habar n-are sa fiarba un ou?...:rolleyes:


19-10-2007 00:02:54
   
?? medamacrina
Cont Sters

Inregistat: 08-08-2007
Mesaje: 6
Pentru ca barbatii au curajul sa recunoasca mai des decat noi femeile ca s-au plictisit, noi femeile preferam sa mergem inainte, sa ne facem ca nu vede, ne este frica de ce spune lumea desi poate si noi ne-am plictisit si vrem ceva nou........

19-10-2007 00:50:57
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Poate ca ai dreptate...=)

19-10-2007 02:53:25
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

onoyoko a scris:


tasha 1951 a scris:

Ei bine, daca esti singura, demersul coincide cu "campania" ta de a-ti cirpi viata sentimentala. Internetul face azi ceea ce pe vremuri faceau doar cumetriile unde erau invitati si burlaci, asa... ca din intimplare. E drept, inca mai sint femei care cred ca e rusine sa dai anunt la Matrimoniale. Dar daca e sa judeci lucrurile statistic, a te cupla cu un psihopat de la serviciu e la fel de probabil cu a te cupla cu un psihopat de pe Internet. Cei mai mari criminali in serie din lume au fost vecini perfecti, tati perfecti, luptatori pentru cauze drepte perfecti. Si deloc timpiti, dimpotriva. Sa va reamintesc de Hannibal Lecter?
Dar care e pronosticul in lupta cu foliculina, cind esti o femeie maritata? America a scos la lumina un studiu care arata ca maritatele fac sex mai putin decit celibatarele. Un paradox deloc socant totusi, daca e sa mijim ochii mintii si sa ne amintim cum era sexul inainte de nunta si cum (nu) e azi, la citiva ani dupa. Oare reteta medicala instaureaza oficial institutia amantlicului? La drept vorbind, ar trebui sa luam asta ca pe un act care scoate de pe constiinta si cele mai rezistente pete. Daca e uman si te iubeste, inclusiv sotul tau ar trebui sa prefere ca tu sa gasesti un alt barbat, decit sa gasesti o umflatura suspecta? Desigur, va fi cam greu sa-i explici oficialului consort de ce sexul cu el nu mai inseamna o satisfactie garantata. Ca data trecuta cind ati facut cica dragoste (acum doua lllu... nu, acum trei luni parca, fiindca ti-amintesti ca era pe vremea cind....), cu o secunda dupa orgasmul lui si o secunda inainte de orgasmul tau. Ba mai mult, copilul a navalit peste voi, biziind ca nu gaseste Harry Potter 3 si ca ce faceti acolo unul peste altul, tati? Cum ai uitat sa incui usa? Si da-i coate pe sub patura... De nervi, barbatul "flasc" striga la copil: ce haripoteru matii vrei ma? Mars la culcare! Si totul a ... murit de atunci.
Orgasmul, oricum o fi el (mai chinuit, mai tacut, mai zbuciumat, numai simulat sa nu fie, ca de-ala nu primim), ne invirte pe degete dupa propriul chef. Datorita lui iesim mai tantosi, mai increzatori, mai zimbitori in lume. Din cauza lui ne perpelim in asteptarea telefonului de-a doua zi sau trosnim farfuria de dusumea de ciuda c-a ciocanit aseara la dormitorul vecinei si nu al nostru...:x:x
Ei uite deaia nu cred eu ca femeia si barbatul trebuie sa stea ( mai bine zis sa se suporte) toata viata impreuna. Daca Creatorul asa ar fi vrut,nu ar mai fi disparut pasiunea.

Ono...cum stai cu pasiunea?
PE UNDE ESTI?


15-03-2008 02:38:42
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la