Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / ce cautam de fapt noi aici?    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8 9
?? un vis mangaios
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
...omul multumit de sine e suspect .Ori este invartosat in rele.,ori este coplesit de trufie ,ori este ,pur si simplu,un prost.Nemultumirea de sine denota cautare,neliniste spirituala ,progres moral..mi-e dor de o viata noua pe care nu stiu cum s-o incep.Ma imbrac precum o cristalida in matasea gandurilor mele…adulmec si merg mai departe ! Este adevarul incontestabil ca inainte de a lupta cu lumea inconjuratoare ,cu destinul ..trebuie mai intai sa domolim clocotul dinlauntrul nostru .Ne pastram sensibilitatea si dorinta de a intelege totul si ajuta pe cei dragi cum e si firesc dealtfel…dragostea pentru frumos si bine !..si asta este forta care ne sprijina si frumusetea noastra interioara care va ramane acolo pentru totdeauna ..

07-01-2008 22:11:17
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Relatia virtuala e bazata
pe senzorial,spiritual.....e mai putin corozibila....Cand ne-am simtit singuri,am dat un click si ne-am gasit...chiar daca nu am vb,ci doar am vazut ca suntem online....e un fel de-a fi unii langa altii,ramanand
fiecare in spatiul sau vital...Aici,e al doilea camin,virtual,unde batem la usa,de cate ori avem ceva de spus,
de aratat.....stiind sigur ca macar o persoana din toti e atenta la tine si asta e foarte important,cel
putin pentru mine...=)
Pentru mine ,fiecare dintre voi e ca un zmeu de hartie ,insufletit ,care ma ridica,de cite ori viata tinde sa ma acopere sub brazdele ei...=(
Eu ma bucur organic, as zice,ca existati....si va multumesc pentru rabdarea cu care popositi pe prispa mea virtuala!

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (20-03-2008 23:19:50)


19-02-2008 14:44:25
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
caut  un remediu, nestiut de nimeni din viata reala, de a ma regasi in mijlocul celor asemeni mie, singuri, cu sufletul ranit de o iubire pierduta sau in cautarea altei iubiri......sa pot ride de glumele unora, sa invat din experienta altora, si chiar din cunostintele altora...

22-02-2008 19:08:23
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

hara_cata a scris:

caut  un remediu, nestiut de nimeni din viata reala, de a ma regasi in mijlocul celor asemeni mie, singuri, cu sufletul ranit de o iubire pierduta sau in cautarea altei iubiri......sa pot ride de glumele unora, sa invat din experienta altora, si chiar din cunostintele altora...

ai nimerit bine....usa e larg deschisa...alatura-te noua....=)


23-02-2008 18:42:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
CE CAUTAM?...depinde de la persoana la persoana daca e amagire, dezamagire, autoamagire & com. Unii sunt aici in virtualia asa cum nu pot fi in realia, altii sunt asa cum ar vrea sa fie in realia, altii sunt ceea ce nu sunt in realia, unii sunt aici pentru a fi cum nu li se permite in realia, altii sunt aici pentru a fi un personaj, altii sunt ei insisi, etc etc. Toti care suntem aici cautam ceva, ceva anume sau pur si simplu dam  ca sa gasim … naiba stie ce!!=)
Eu una mishun prin pagini, nu caut ceva anume, dar ma impiedic de chestii dragute si/sau interesante si asta mi-e suficient. Deci pana la urma caut ceva : chestii dragute si interesante, dar nici cele mai nashpa nu le evit....=D=D
Ce pana mea atatea intrebari ?! Fiecare stie in sinea lui ce cauta aici si daca e suficient de copt la minte tre’ sa stie ce si cat sa creada din ce gaseste aici, mai degraba sa se astepte la orice si din partea oricui....=)


09-03-2008 02:43:03
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

CE CAUTAM? (...) Ce pana mea atatea intrebari ?! Fiecare stie in sinea lui ce cauta aici si daca e suficient de copt la minte tre’ sa stie ce si cat sa creada din ce gaseste aici, mai degraba sa se astepte la orice si din partea oricui....=)


De acord. ...P.Pan, :-P! :D


09-03-2008 12:54:08
   
?? adeel
Cont Sters

Inregistat: 17-02-2008
Mesaje: 61
Sa fiu sincer inca nu stiu, dar cand voi descoperi va promit ca am sa va spun.

10-03-2008 22:18:18
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Topicelul asta imi aminteste o istorioara veche :

O muiere da un anunt la ziar :"Tanara frumoasa, culta, realizata material, caut barbat care sa nu bea, sa nu fumeze, sa nu fie afemeiat". Dupa cateva zile, la miezul noptii ii suna cineva la usa. Deschide si se trezeste-n fata unui tip critza, cu tigara-n gura si sticla de tarie itindu-i din buzunar.
- Sar'na ! Am venit pentru anuntz...
- Nesimtitule ! Am scris clar ca nu vreau betivi sau fumatori !!!
- Pai, io vroiam sa-ti spun ca pe mine nu tre'  sa te bazezi...

Asa si eu, musai sa va zic ca nu puteti conta pe mine !


18-03-2008 21:27:28
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Oare NETERMINATORUL citeste si acest topic..?
S-ar lamuri intr-un fel...din 16 pagini ceva,ceva tot o sa-l multumeasca...;)


20-03-2008 23:18:50
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

P. Pan 63 a scris:

Topicelul asta imi aminteste o istorioara veche :

O muiere da un anunt la ziar :"Tanara frumoasa, culta, realizata material, caut barbat care sa nu bea, sa nu fumeze, sa nu fie afemeiat". Dupa cateva zile, la miezul noptii ii suna cineva la usa. Deschide si se trezeste-n fata unui tip critza, cu tigara-n gura si sticla de tarie itindu-i din buzunar.
- Sar'na ! Am venit pentru anuntz...
- Nesimtitule ! Am scris clar ca nu vreau betivi sau fumatori !!!
- Pai, io vroiam sa-ti spun ca pe mine nu tre'  sa te bazezi...

Asa si eu, musai sa va zic ca nu puteti conta pe mine !


Hi hi hi... istorioara ta mi-a amintit de bancul preferat al unui prieten apropiat (s-a prapadit sarmanul acum citiva ani...)... intr-un tramvai inghetat, seara... un tip abtiguit, c-o sticla de 1 kil de tuica proasta si patrunzator mirositoare, se asaza in fata unei dudui spilcuite, genul cu oja rosie si dejetul mic gratios tinut deoparte de celelalte... trage dopul din ziar rasucit al sticlei si-i intinde generos sticla duduii, semn ca o invita sa ia un git....duduia se strimba visceral... tipul se cinsteste cu nadejde.... mai trec una-doua statii si iar, chefliul se intoarece spre duduie si-o mai invita sa traga o dusca...acelasi raspuns repulsiv... la cate tipul ii spune: sa-nteleg ca de-un futai nici nu poate fi vorba...

nu-mi spuneti ca nu-s on topic....


21-03-2008 01:18:28
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Ce mai conteaza...

21-03-2008 01:32:56
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
ei, nu-mi susura trilul blazarii, amice, aista-i topicul mirarii nevinovate... inocentei in fata caderii in abisul "haz(n)ardual" al comportamentului uman(oid)... :D:D

21-03-2008 01:46:31
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

SandieShaw a scris:

ei, nu-mi susura trilul blazarii, amice, aista-i topicul mirarii nevinovate... inocentei in fata caderii in abisul "haz(n)ardual" al comportamentului uman(oid)... :D:D


Iar asta-i deja o abstractiune, ce-i drept extrem de reusita, draga Sandie. :) ...O dovada a calitatii ei fiind insusi faptul ca subliniaza inocenta cautarilor adevarate, cautari care nu seamana niciodata intre ele, asa cum nu semanam noi intre noi.  Cautam dupa nevoi, adica dupa fire. Ceea ce inseamna ca cel mai adesea habar n-avem ce facem, cand incercam sa ne aliniem.


21-03-2008 05:05:59
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
Hai ca m-am linistit!!! Deci toata lumea e in" ceatza"!!!? :D

21-03-2008 12:42:17
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
...Toata lumea normala da, stai linistita! Cine vrea neaparat ceva e deja obsedat. :)

21-03-2008 18:39:31
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
suna bine: obsedata de fericire!!!:)...sau de iubire?!

21-03-2008 19:58:41
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Alintatura mama te-a cam bagat in corzi...sa vedem raspunsul
kamin a scris:

suna bine: obsedata de fericire!!!:)...sau de iubire?!


21-03-2008 23:14:32
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintatura a scris:

...Toata lumea normala da, stai linistita! Cine vrea neaparat ceva e deja obsedat. :)


Mda, cred ca doar atunci cind dorim "la modul relaxat" ceva in viata reusim sa si obtinem ce vrem. Cam asa mi s-a-ntimplat mie pina acum, cel putin.

Mi se pare totusi cumva inevitabila si trecerea (in tineretile nelinistite :D mai ales) prin faze obsesive: am amici mai pustani care inca mai cred ca fericirea lor sta intr-un BMW ultimul racnet - chiar daca ei stau cu chirie deocamdata...
Nu-i vorba, in domeniul asta material-consumist nici unii mai "copti", nemultumiti de exemplu de numarul etajelor ultimei vilisoare, :D nu scapa de ispita lui "mai mult" (si nu neaparat "mai bine"). :(

Cu etericele trairi ;), difera insa poate un pic discutia...

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-03-2008 23:43:05)


21-03-2008 23:41:16
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

kamin a scris:

suna bine: obsedata de fericire!!!:)...sau de iubire?!

E clar ca epoca "carpe diem" a apus, desi toate afisele si reclamele propovaduiesc "traieste clipa/ viata la maxim" sau ceva in genu'...
Fericirea ?
-o intrebare care-si cauta raspunsul in aroma gindului bun!
Ptr mine fericirea este un zimbet ca reactie inversa suferintei!
Sau ,poate,o fi adevarat ce mi-a spus un  amic:
Adevarata fericire este cind esti fericit dar nu stii de ce !=)


21-03-2008 23:48:47
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Carol38 a scris:

Alintatura mama te-a cam bagat in corzi...sa vedem raspunsul
kamin a scris:

suna bine: obsedata de fericire!!!:)...sau de iubire?!


Raspunsul e un fior si un hohot de ras - ma gâdil! :D


22-03-2008 01:24:25
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:


Carol38 a scris:

Alintatura mama te-a cam bagat in corzi...sa vedem raspunsul
kamin a scris:

suna bine: obsedata de fericire!!!:)...sau de iubire?!


Raspunsul e un fior si un hohot de ras - ma gâdil! :D

Oare, asa sa fie?...nu bravezi tu putin?;)


22-03-2008 02:30:10
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Mda. Imi dau si Io c'o parere; cred ca in "viata" sunt cateva lucruri/obiective/"ceva" pe care pe care le poti obtine mai usor cand esti relaxat nu cand esti desperat/obsedat . D'aia si zicala " nu alerga niciodata dup'o masina(autobus) sau o femeie, ca vine alta.
     In dragoste poate dai kiks, in rest, orice tzel/dorinta/"ceva", nu cred ca e gresit sa abordezi ca un obsedat; daca, vorbesti, mananci, visezi, respiri acel "ceva", vei obtine. Orice persoana de sucess din orice domeniu poseda acest "defect".
      On topic, "ce cautam defapt noi aici?", probabil vom gasi, mai mult sau mai putin, altfel indemnul; "Cauta, si vai gasi", ar fi gresit.


22-03-2008 12:14:48
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

NJD a scris:

Mda. Imi dau si Io c'o parere; cred ca in "viata" sunt cateva lucruri/obiective/"ceva" pe care pe care le poti obtine mai usor cand esti relaxat nu cand esti desperat/obsedat . D'aia si zicala " nu alerga niciodata dup'o masina(autobus) sau o femeie, ca vine alta.
     In dragoste poate dai kiks, in rest, orice tzel/dorinta/"ceva", nu cred ca e gresit sa abordezi ca un obsedat; daca, vorbesti, mananci, visezi, respiri acel "ceva", vei obtine. Orice persoana de sucess din orice domeniu poseda acest "defect".
      On topic, "ce cautam defapt noi aici?", probabil vom gasi, mai mult sau mai putin, altfel indemnul; "Cauta, si vai gasi", ar fi gresit.

Eu mi-am raspuns demult...caut reviriment,pur si simplu!=)


22-03-2008 13:12:16
   
?? un suras
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:


alintatura a scris:


Carol38 a scris:

Alintatura mama te-a cam bagat in corzi...sa vedem raspunsul


Raspunsul e un fior si un hohot de ras - ma gâdil! :D

Oare, asa sa fie?...nu bravezi tu putin?;)


Nu bravez niciodata decat obligata, ceea ce acum chiar nu e cazul. Mi-a placut raspunsul lui Kamin, ba chiar consider ca mi-a dat dreptate, tinand cont de o logica a contradictoriului, vezi Lupasco. Cel mult am fost amabila cu Carol38.

Ultima modificare facuta de un suras (22-03-2008 18:27:56)


22-03-2008 18:27:26
   
?? un suras
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

NJD a scris:

Mda. Imi dau si Io c'o parere; cred ca in "viata" sunt cateva lucruri/obiective/"ceva" pe care pe care le poti obtine mai usor cand esti relaxat nu cand esti desperat/obsedat . D'aia si zicala " nu alerga niciodata dup'o masina(autobus) sau o femeie, ca vine alta.
     In dragoste poate dai kiks, in rest, orice tzel/dorinta/"ceva", nu cred ca e gresit sa abordezi ca un obsedat; daca, vorbesti, mananci, visezi, respiri acel "ceva", vei obtine. Orice persoana de sucess din orice domeniu poseda acest "defect".
      On topic, "ce cautam defapt noi aici?", probabil vom gasi, mai mult sau mai putin, altfel indemnul; "Cauta, si vai gasi", ar fi gresit.


Aa, dar cine a spus "Cauta si vei gasi"? Mie, imi suna acum a promisiune biblica. Dimpotriva, eu cred ca in orice situatie mai bine si mai sigur gasesti cand esti relaxat. A respira-visa-vorbesti-etc. ceva nu inseamna deloc ca inca ai mai cauta, ci ca ai gasit deja.


22-03-2008 18:34:41
   
?? alintata-rau
Cont Sters

Inregistat: 18-03-2008
Mesaje: 15
da!!!!!!!!
buna faza cu schimbarea alintaturii cu un suras
cam sters surasul! poate meritam si o poza mai recenta ca aia pare obosita!
dar, ramane la alegerea ta
ce relaxare frate?
daca stam relaxate ne iau altii inainte!
eu, una, nu am obtinut nimic fara munca, lupta si cu nervi si stress.
daca as fi stat relaxata sau cand stau relaxata, iau niste lovituri in freza de nu ma vad...
asa ca poate tine la unii...
nu mai dati verdicte pentru toata lumea...
si, apropo, nu aveti nimic de facut in toata viata voastra decat sa postati aici????
ca vad ca aveti activitate intensa nu gluma...
hai, pace si iubire!


22-03-2008 19:35:17
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintata-rau a scris:

da!!!!!!!!
buna faza cu schimbarea alintaturii cu un suras
cam sters surasul! poate meritam si o poza mai recenta ca aia pare obosita!
dar, ramane la alegerea ta
ce relaxare frate?
daca stam relaxate ne iau altii inainte!
eu, una, nu am obtinut nimic fara munca, lupta si cu nervi si stress.
daca as fi stat relaxata sau cand stau relaxata, iau niste lovituri in freza de nu ma vad...
asa ca poate tine la unii...
nu mai dati verdicte pentru toata lumea...
si, apropo, nu aveti nimic de facut in toata viata voastra decat sa postati aici????
ca vad ca aveti activitate intensa nu gluma...
hai, pace si iubire!

Fiecare cu placerea lui!=D=D


22-03-2008 20:10:43
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

alintata-rau a scris:

da!!!!!!!!
buna faza cu schimbarea alintaturii cu un suras
cam sters surasul! poate meritam si o poza mai recenta ca aia pare obosita!
dar, ramane la alegerea ta
ce relaxare frate?
daca stam relaxate ne iau altii inainte!
eu, una, nu am obtinut nimic fara munca, lupta si cu nervi si stress.
daca as fi stat relaxata sau cand stau relaxata, iau niste lovituri in freza de nu ma vad...
asa ca poate tine la unii...
nu mai dati verdicte pentru toata lumea...
si, apropo, nu aveti nimic de facut in toata viata voastra decat sa postati aici????
ca vad ca aveti activitate intensa nu gluma...
hai, pace si iubire!


Mdeh, viata nu e dreapta. Unii se straduiesc din greu sa ajunga la ceea ce altii obtin usor. Nu stiu care o fi explicatia, indienii vorbeau despre karma, dar eu cred ca tine de caracter.


22-03-2008 21:31:57
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
in nodul asta sta sursa invidiei...

22-03-2008 21:46:09
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
...cauti ceva cand iti lipseste ceva....gasesti ceea ce cauti, in cele din urma...chiar si minciuni sau iluzii daca de acestea ai nevoie in anumite momente...in general cei mai periculosi furnizori de iluzii si minciuni suntem chiar noi insine...ceilalti doar vin in sprijinul nostru!=)

23-03-2008 19:53:32
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Hai sa ne intepam ca asa nu se mai poate,de ce sa venim cu argumente si sa nu ne dam doar destepti si atoatestiutori...glumesc alintatura si chiar daca nu prea conteaza apreciez faptul ca esti foarte prezenta pe forum,dar mi sa parut oarecum deplasata remarca ta...mi-a placut raspunsul ala,ok te laud,nu mi-a placut raspunsul ala pot sa fiu cel mult amabila cind de fapt nu sint...oare de ce nu trecem peste chestiile astea...sa fim pur si simplu noi insine fara a mai ...scuze am devenit off topic dar nu m-am putut abtineimi pare rau ca a trebuit sa o zic Alintatura
un suras a scris:


tasha 1951 a scris:


alintatura a scris:



Raspunsul e un fior si un hohot de ras - ma gâdil! :D

Oare, asa sa fie?...nu bravezi tu putin?;)


Nu bravez niciodata decat obligata, ceea ce acum chiar nu e cazul. Mi-a placut raspunsul lui Kamin, ba chiar consider ca mi-a dat dreptate, tinand cont de o logica a contradictoriului, vezi Lupasco. Cel mult am fost amabila cu Carol38.


23-03-2008 20:26:27
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Carol38 a scris:

Hai sa ne intepam ca asa nu se mai poate,de ce sa venim cu argumente si sa nu ne dam doar destepti si atoatestiutori...glumesc alintatura si chiar daca nu prea conteaza apreciez faptul ca esti foarte prezenta pe forum,dar mi sa parut oarecum deplasata remarca ta...mi-a placut raspunsul ala,ok te laud,nu mi-a placut raspunsul ala pot sa fiu cel mult amabila cind de fapt nu sint...oare de ce nu trecem peste chestiile astea...sa fim pur si simplu noi insine fara a mai ...scuze am devenit off topic dar nu m-am putut abtineimi pare rau ca a trebuit sa o zic Alintatura
un suras a scris:


tasha 1951 a scris:


Oare, asa sa fie?...nu bravezi tu putin?;)


Nu bravez niciodata decat obligata, ceea ce acum chiar nu e cazul. Mi-a placut raspunsul lui Kamin, ba chiar consider ca mi-a dat dreptate, tinand cont de o logica a contradictoriului, vezi Lupasco. Cel mult am fost amabila cu Carol38.


Draga Carol38. Stiai ca exista... temeri, sa le zicem, care ne intuneca mintile?


25-03-2008 00:51:48
   
?? alintata-rau
Cont Sters

Inregistat: 18-03-2008
Mesaje: 15
vibratoare...
exact
cu astea nu te plictisesti
nu astepti sa se intareasca
nu te cearta
nu iti cere bani
nu iti scoate ochii ca ma-ta nu ti-a dat nik
bune, bune
am unul nou-nout, valabil


25-03-2008 00:56:20
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
:D

alintata-rau a scris:

vibratoare...
exact
cu astea nu te plictisesti
nu astepti sa se intareasca
nu te cearta
nu iti cere bani
nu iti scoate ochii ca ma-ta nu ti-a dat nik
bune, bune
am unul nou-nout, valabil


25-03-2008 01:13:52
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

un suras a scris:


NJD a scris:

Mda. Imi dau si Io c'o parere; cred ca in "viata" sunt cateva lucruri/obiective/"ceva" pe care pe care le poti obtine mai usor cand esti relaxat nu cand esti desperat/obsedat . D'aia si zicala " nu alerga niciodata dup'o masina(autobus) sau o femeie, ca vine alta.
     In dragoste poate dai kiks, in rest, orice tzel/dorinta/"ceva", nu cred ca e gresit sa abordezi ca un obsedat; daca, vorbesti, mananci, visezi, respiri acel "ceva", vei obtine. Orice persoana de sucess din orice domeniu poseda acest "defect".
      On topic, "ce cautam defapt noi aici?", probabil vom gasi, mai mult sau mai putin, altfel indemnul; "Cauta, si vai gasi", ar fi gresit.


Aa, dar cine a spus "Cauta si vei gasi"? Mie, imi suna acum a promisiune biblica. Dimpotriva, eu cred ca in orice situatie mai bine si mai sigur gasesti cand esti relaxat. A respira-visa-vorbesti-etc. ceva nu inseamna deloc ca inca ai mai cauta, ci ca ai gasit deja.


Da, ai dreptate, e pe ton religios,  de aici vine;

"Ask and it shall be given unto you,
Seek and you shall find."

Dar restul parerii mele ramane neschimbat. Tu, poti aborda viata(goal) asa cum vrei tu. Eu m-am referit la un numar putin din care nu faci parte, care au acel defect, tu esti perfecta.


25-03-2008 11:23:48
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Draga NJD, intrucat perfectiunea nu exista, daca eu sunt perfecta atunci nu exist. Si la fel, nu exista nimeni care sa nu posede "defectul" despre care spui. ...A postula perfectiunea tuturor elementelor care infirma o teorie e metoda perfecta :), desi sofistica, de a decreta teoria in cauza ca fiind neaparat adevarata.

"Defectul" despre care spui presupune daruire. Iar rezultatele la care te referi subliniaza ca daruirea este precis adresata. Deci ca posesorii "defectului" au gasit (ceva) inca dinainte de a porni mai departe sa caute. Un ceva care i-a transformat in fiinte a caror relaxare e sinonima cu cautarea. ...Asta e parerea mea, pe care n-am nici o intentie sa ti-o impun neaparat si tie. :)


26-03-2008 23:04:21
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Aly,da exista si temeri si de toate ,chiar prea multe,smecheria este sa nu preia controlul

27-03-2008 00:08:14
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintata-rau a scris:

vibratoare...
exact
cu astea nu te plictisesti
nu astepti sa se intareasca
nu te cearta
nu iti cere bani
nu iti scoate ochii ca ma-ta nu ti-a dat nik
bune, bune
am unul nou-nout, valabil


...Nu-ti cere bani??? Poate ca "nu-ti da bani" :D voiai sa spui - si deja inregistram un minus, nu o calitate !!! In fine, poate tie-ti plac gigoloii ;), fiecare cu-ale lui placeri...

Sa nu uit: si prima "maxima din putzul vibratoriu al gindirii electrocasnice" :D e de-a dreptul aiuristica, dupa umila-mi parere: e vorbaretz ;) cumva vibratorul tau, alintato-rau, de nu te plictiseste ?!

In orice caz, compatimesc profund orice tipa care ajunge, chiar in gluma aparent, la concluzia superioritatii mecanismelor non-naturale - din simplul motiv ca n-au avut parte, saracutele, macar odata-n vietisoara lor searbada de-un barbat mai bun decit un vibrator... :(

Ultima modificare facuta de Xtremul (27-03-2008 20:44:50)


27-03-2008 20:43:31
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

Xtremul a scris:


alintata-rau a scris:

vibratoare...


...Nu-ti cere bani??? Poate ca "nu-ti da bani" :D voiai sa spui - si deja inregistram un minus, nu o calitate !!! In fine, poate tie-ti plac gigoloii ;), fiecare cu-ale lui placeri...

Sa nu uit: si prima "maxima din putzul vibratoriu al gindirii electrocasnice" :D e de-a dreptul aiuristica, dupa umila-mi parere: e vorbaretz ;) cumva vibratorul tau, alintato-rau, de nu te plictiseste ?!

In orice caz, compatimesc profund orice tipa care ajunge, chiar in gluma aparent, la concluzia superioritatii mecanismelor non-naturale - din simplul motiv ca n-au avut parte, saracutele, macar odata-n vietisoara lor searbada de-un barbat mai bun decit un vibrator... :(


Exista si misiuni imposibile , chiar mai multe decat se crede :) oricum e o provocare :D


27-03-2008 22:38:16
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Carol38 a scris:

Aly,da exista si temeri si de toate ,chiar prea multe,smecheria este sa nu preia controlul


Exact asa spuneam si eu cand imi imaginam un forumist transformandu-se in Road Runner. :)


28-03-2008 02:02:46
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

spuneti-mi Aly a scris:


Carol38 a scris:

Aly,da exista si temeri si de toate ,chiar prea multe,smecheria este sa nu preia controlul


Exact asa spuneam si eu cand imi imaginam un forumist transformandu-se in Road Runner. :)


Eu am Road Runner, asta inseamna ca sunt Forumist?


03-07-2008 12:08:35
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

NJD a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


Carol38 a scris:

Aly,da exista si temeri si de toate ,chiar prea multe,smecheria este sa nu preia controlul


Exact asa spuneam si eu cand imi imaginam un forumist transformandu-se in Road Runner. :)


Eu am Road Runner, asta inseamna ca sunt Forumist?


  Nu stiu dc este conditia necesara sau doar suficienta...dar  tu in mod sigur esti forumist! :)


06-07-2008 17:38:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ai cumva un Plymouth Road Runner, cumetre NJD ?! :D:D

06-07-2008 17:57:44
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425


:d:d:d:d:d:d


06-07-2008 18:06:17
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
D-da, mishto oldtimer !!! :D

POWEEERRRR !!!


06-07-2008 18:16:13
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669


06-07-2008 18:28:33
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

Xtremul a scris:

http://xs129.xs.to/xs129/08270/darby_71 ... gtx905.jpg


Nu, compadre, dar in copilarie, am avut una mai tare. Le Mans Sport GTO imbunatatita (sup'd up) , iti spun ca manca pamantul. Si daca ai vazut cum iese fum cand placa unele masini de pe loc, asa a fost. In drum spre plaja (in patru) am bagat pcicioru'n ea ca fraierul, mentzinand pe lunga durata, si din cauza batranetii sa a lipsei de Ulei, si-a bagat si Ea pistonul prin Blok. Din cauza pretului mare pentru un motor nou, am abandonat-o, mare greseala.
Si defapt am uitat ce caut aici (pe forum). :)


11-07-2008 10:47:46
   

sarabela
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 284

NJD a scris:


Xtremul a scris:

http://xs129.xs.to/xs129/08270/darby_71 ... gtx905.jpg


Nu, compadre, dar in copilarie, am avut una mai tare. Le Mans Sport GTO imbunatatita (sup'd up) , iti spun ca manca pamantul. Si daca ai vazut cum iese fum cand placa unele masini de pe loc, asa a fost. In drum spre plaja (in patru) am bagat pcicioru'n ea ca fraierul, mentzinand pe lunga durata, si din cauza batranetii sa a lipsei de Ulei, si-a bagat si Ea pistonul prin Blok. Din cauza pretului mare pentru un motor nou, am abandonat-o, mare greseala.
Si defapt am uitat ce caut aici (pe forum). :)

Conversatie,distractie...cam asta cautam toti,nu?


11-07-2008 11:33:36
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

sarabela a scris:


NJD a scris:


Xtremul a scris:

http://xs129.xs.to/xs129/08270/darby_71 ... gtx905.jpg


Nu, compadre, dar in copilarie, am avut una mai tare. Le Mans Sport GTO imbunatatita (sup'd up) , iti spun ca manca pamantul. Si daca ai vazut cum iese fum cand placa unele masini de pe loc, asa a fost. In drum spre plaja (in patru) am bagat pcicioru'n ea ca fraierul, mentzinand pe lunga durata, si din cauza batranetii sa a lipsei de Ulei, si-a bagat si Ea pistonul prin Blok. Din cauza pretului mare pentru un motor nou, am abandonat-o, mare greseala.
Si defapt am uitat ce caut aici (pe forum). :)

Conversatie,distractie...cam asta cautam toti,nu?


Face sens ce zici, dar realitatea nu intotdeauna.

I just wana say; outta of the way
mmmmmmmmm aaaaaaaaaa mmmmmmm

I just wana say; outta of the way


24-07-2008 02:41:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Femeile imature isi pastreaza agenda complet goala si asteapta sa le sune un barbat.

Femeile mature isi fac propriile planuri si ii spun ** gratie barbatului pe care il apreciaza ca este binevenit in acele activitati la care doreste sa participe.


Femeile imature vor sa-l controleze pe barbatul din viata lor.

Femeile mature stiu ca, daca barbatul este ** adevarat al lor, controlatul este absolut inutil.


Femeile imature il "verifica" pe barbatul care nu le-a sunat.

Femeile mature sunt prea ocupate ca sa observe ca el nu a sunat.


Femeile imature incearca sa "inlantuiasca" un barbat utilizand sexul.

Femeile mature stiu ca numai sex-appealul de tip mental poate determina un barbat sa vrea sa te "inlantuiasca" el pe tine.


Femeile imature falsifica manifestarile placerii sexuale, ori asteapta cuminti sa termine barbatul ceea ce face el acolo in mod egoist ori prostesc...

Femeile mature, in aceeasi situatie, spun "Opreste-te", se ridica, se imbraca si pleaca.


Femeilor imature le este frica de perioadele in care sunt pe cont propriu.

Femeile mature apreciaza aceste perioade si le utilizeaza ca timp pretios, in care poti realiza mari progrese personale.


Femeile imature ignora "baietii buni".

Femeile mature ignora "baietii rai".


Femeile imature il pot aduce pe un barbat la orgasm'

Femeile mature il pot aduce pe barbat acasa.


Femeile imature sunt permanent ingrijorate ca nu sunt suficient de frumoase sau bune pentru un anume barbat.

Femeile mature stiu ca sunt suficient de frumoase sau suficient de bune pentru oricare barbat.


Femeile imature incearca sa monopolizeze tot timpul barbatului lor.

Femeia matura realizeaza ca ii poate oferi linistita spatiul de care are nevoie unui barbat - asta ** face timpul petrecut apoi in cuplu chiar mai placut si special - si pleaca sa se distreze ** proprii prieteni.


Femeile imature gandesc ca un barbat care plange este un barbat slab.

Femeile mature ii ofera acestuia un umar pe care sa planga si o batista.


Femeile imature vor sa fie rasfatate si ii spun asta in mod raspicat barbatului lor.

Femeile mature ii "arata" barbatului ce inseamna rasfatul si il fac sa se simta suficient de confortabil ca sa poata raspunde ** reciprocitate fara teama ca-si ** pierde "barbatia".


Femeile imature sunt ranite de un barbat si-i fac pe toti ceilalti barbati sa plateasca pacatele aceluia.

Femeile mature stiu ca ala a fost doar UN barbat.


Femeile imature se indragostesc si vaneaza obiectul afectiunii lor pana in panzele albe, ignorand toate semnalele pe care le primesc si toate realitatile care nu se potrivesc ** iluziile lor dragi.

Femeile mature stiu ca, uneori, cel pe care il iubesti nu te poate iubi pe tine si isi vad de viata lor mai departe, fara amaraciune si furie.


Femeile imature vor citi aceste randuri si (poate) isi vor schimba atitudinea.

Femeile mature vor citi si transmite mesajul mai departe, altor femei mature.


Deci nu uita : """Femeile imature sunt ranite de un barbat si-i fac pe toti ceilalti barbati sa plateasca pacatele aceluia.

Femeile mature stiu ca ala a fost doar UN barbat. """


27-07-2008 08:36:22
   
Pagini: 1 ... 4 5 6 7 8 9    
Mergeti la