Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / avem prieteni adevarati?stim sa fim prieteni adevarati?    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 6 7 8 9
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
Socrate, marele intelept,
de construit se apucase.
dar cunoscutii pe nedrept,
ii tot gaseau mereu ponoase,
caci oamenii-s croiti pe prici.
si multi spuneau ca li se pare
ca-s incaperile prea mici,
cind omul e atit de mare!
Socratele-a raspuns aici:
"Asa cum sint, de-as fi macar in stare
sa le ticsesc cu-adevarati amici!"

Prietenii?...n-ai boabe in hambar,
citi vezi c-apar!
PRIETENIA-I, insa, lucru rar.
       LA  FONTAINE


15-02-2008 01:44:05
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

Dora-e a scris:

nu a fost la greu nimeni cu tine,asa ca un inger?nu a zambit nimeni cu tine atunci cand ai reusit in ceva?...atunci viata e searbada...suntem nascuti sa nu traim singuri...cu putina precautie vom sti sa ne alegem prieteni care sunt pe unda noastra ,cu atitudini pozitive ....
kamin a scris:

prieteni adevarati.... ce-o mai fi adevarat in ziua de azi?!!! cand totul e semipreparat ...congelat...sau pur si simplu un fals ADEVARAT:)





" Adevaratul prieten e acela care nu trece nimic cu vederea ,dar iti iarta totul!"...inca il mai caut:)


15-02-2008 16:22:25
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

kamin a scris:


Dora-e a scris:

nu a fost la greu nimeni cu tine,asa ca un inger?nu a zambit nimeni cu tine atunci cand ai reusit in ceva?...atunci viata e searbada...suntem nascuti sa nu traim singuri...cu putina precautie vom sti sa ne alegem prieteni care sunt pe unda noastra ,cu atitudini pozitive ....
kamin a scris:

prieteni adevarati.... ce-o mai fi adevarat in ziua de azi?!!! cand totul e semipreparat ...congelat...sau pur si simplu un fals ADEVARAT:)





" Adevaratul prieten e acela care nu trece nimic cu vederea ,dar iti iarta totul!"...inca il mai caut:)

Cauta-l draga mea...si ce sa zic sa ai norocul sa-l gasesti...desi mie unul care nu mai trece cu vederea din cand in cand sincer nu prea mi-ar place....=)


15-02-2008 17:30:46
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Toti avem mai multi sau mai putini prieteni, mai buni sau mai putini buni. Pe langa prietenii actuali, fiecare om are si fosti prieteni si alaturi de ei niste motive pentru care acei prieteni din trecut nu mai sunt prieteni actuali. Motivele sunt multe: se schimba varsta, se schimba conceptiile, aflam unii despre altii lucruri care pana la urma afecteaza relatiile dintre noi. Ce motive determina ca o prietenie sa fie durabila si din ce ratiuni o prietenie poate lua sfarsit? O prietenie care poate fi intrerupta se mai poate numi prietenie?

28-02-2008 03:41:12
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

(...) Ce motive determina ca o prietenie sa fie durabila si din ce ratiuni o prietenie poate lua sfarsit?


Lipsa de interese comune - alt motiv nu-mi vine acum in cap. :)



tasha 1951 a scris:

O prietenie care poate fi intrerupta se mai poate numi prietenie?


Sigur ca da, de exemplu moartea poate intrerupe o prietenie si par indiscutabile unele prietenii celebre intre oameni astazi decedati. :D


28-02-2008 23:59:39
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
prietenia "adevarata" e ca "femeia perfecta "sau ca fata morgana :D

un bun prieten e acela care nu se supara si nu te "sapa" cand ii refuzi ceva sau cand spui sincer ce gandesti

Ultima modificare facuta de Soryn (07-03-2008 21:54:33)


07-03-2008 21:38:18
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintatura a scris:


tasha 1951 a scris:

(...) Ce motive determina ca o prietenie sa fie durabila si din ce ratiuni o prietenie poate lua sfarsit?

Lipsa de interese comune - alt motiv nu-mi vine acum in cap. :)


tasha 1951 a scris:

O prietenie care poate fi intrerupta se mai poate numi prietenie?

Sigur ca da, de exemplu moartea poate intrerupe o prietenie si par indiscutabile unele prietenii celebre intre oameni astazi decedati. :D


Ar trebui cred sa-ncercam a fi prieteni cumva pina si cu Doamna cu coasa... :D


07-03-2008 21:49:09
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Soryn a scris:

prietenia "adevarata" e ca "femeia perfecta "sau ca fata morgana :D

un bun prieten e acela care nu se supara si nu te "sapa" cand ii refuzi ceva


Nimic si nimeni nu-i perfect, nici macar prietenia/prietenii, intr-o lume constrinsa/limitata prin insasi aspectele ei materiale, cu toata cohorta de compromisuri implicite care inevitabil trebuie facute-n viata asta (preferabil mici ;)).

Dar "aproape perfecti" pot fi si prietenii, si iubitii/iubitele. Daca vrem totusi perfectiunea, cel mai bine-i sa-i inventam. :D La ceva asemanator ajungem uneori si-n virtualul asta cumva, nu-i asa?! :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-03-2008 21:56:01)


07-03-2008 21:54:11
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

Xtremul a scris:


Soryn a scris:

prietenia "adevarata" e ca "femeia perfecta "sau ca fata morgana :D

un bun prieten e acela care nu se supara si nu te "sapa" cand ii refuzi ceva


Nimic si nimeni nu-i perfect, nici macar prietenia/prietenii, intr-o lume constrinsa/limitata prin insasi aspectele ei materiale, cu toata cohorta de compromisuri implicite care inevitabil trebuie facute-n viata asta (preferabil mici ;)).

Dar "aproape perfecti" pot fi si prietenii, si iubitii/iubitele. Daca vrem totusi perfectiunea, cel mai bine-i sa-i inventam. :D La ceva asemanator ajungem uneori si-n virtualul asta cumva, nu-i asa?! :)


sa tindem spre mai bine e uman , e viatza insisi

in virtual e ca in real , ne inselam de multe ori ;) doar ca pierdem mai putin ..... mai ales timp :D

Ultima modificare facuta de Soryn (07-03-2008 22:02:58)


07-03-2008 21:58:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Soryn a scris:

prietenia "adevarata" e ca "femeia perfecta "sau ca fata morgana :D

un bun prieten e acela care nu se supara si nu te "sapa" cand ii refuzi ceva

Nu exista femeia perfecta...poate fata morgana...;)...in fine pot spune ca am avut parte de prieteni foarte buni,i-am simtit atunci cand mi-a fost greu...cand credeam ca totul s-a sfarsit pentru mine...dar n-am profitat de prietenia lor,le-am aratat ca pot singura sa-mi revin,pot sa fiu in stare sa-mi vad singura de drum!=)
   Sincer si eu am prietene care se pot bizui pe mine...ma pot suna chiar la miezul noptii sa-mi spuna ca au nevoie de mine si sunt gata sa le ajut...niciodata n-am spus.."imi pare rau nu pot acuma,e tarziu "sau stiu si ce alte motive as putea invoca..imi amintesc la Negresti aveam o prietena,era mai tanara cu mult decat mine,dar isi iubea nebuneste barbatul desi asta o batea la greu din motive de gelozie,imi amintesc ca il apucau nabadaiile tarziu in noapte cand se intorcea de la femei,eram singura prietena care ii intindea o mana,ma duceam dupa ea si o adaposteam la mine,a doua zi el isi cerea scuze...ea il ierta...si mergea mai departe...=(


07-03-2008 21:59:42
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

tasha 1951 a scris:


Soryn a scris:

prietenia "adevarata" e ca "femeia perfecta "sau ca fata morgana :D

un bun prieten e acela care nu se supara si nu te "sapa" cand ii refuzi ceva

Nu exista femeia perfecta...poate fata morgana...;)...in fine pot spune ca am avut parte de prieteni foarte buni,i-am simtit atunci cand mi-a fost greu...cand credeam ca totul s-a sfarsit pentru mine...dar n-am profitat de prietenia lor,le-am aratat ca pot singura sa-mi revin,pot sa fiu in stare sa-mi vad singura de drum!=)
   Sincer si eu am prietene care se pot bizui pe mine...ma pot suna chiar la miezul noptii sa-mi spuna ca au nevoie de mine si sunt gata sa le ajut...niciodata n-am spus.."imi pare rau nu pot acuma,e tarziu "sau stiu si ce alte motive as putea invoca..imi amintesc la Negresti aveam o prietena,era mai tanara cu mult decat mine,dar isi iubea nebuneste barbatul desi asta o batea la greu din motive de gelozie,imi amintesc ca il apucau nabadaiile tarziu in noapte cand se intorcea de la femei,eram singura prietena care ii intindea o mana,ma duceam dupa ea si o adaposteam la mine,a doua zi el isi cerea scuze...ea il ierta...si mergea mai departe...=(



vorba lui ppan , poate ii convenea sa-si mentina silueta :D

Ultima modificare facuta de Soryn (07-03-2008 22:05:18)


07-03-2008 22:01:50
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080
Ha ha ha...mi-a venit acelasi gand in minte ca si tie Soryne!! :D :D

Si apropos de prieteni adevarati...prietenii adevarati nu sint doar cei care sint langa tine si te ajuta....sau te lauda...prietenii adevarati sint cei care au curajul sa-ti spuna adevarul cand gresesti sau sa te critice cand nu ai facut ceva bine...si inca ceva...prieteniile se intretin...altfel se destrama ca fumul...

Ultima modificare facuta de unikaa (07-03-2008 22:08:05)


07-03-2008 22:07:05
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
Sa ceri de la prieteni atat cat poti oferi ; asta asa ca sa nu-ti auzi vorbe ;) Daca esti un suflet mare doar vei oferi fara sa ceri nimic in schimb...dar eu personal nu conosc astfel de oameni :(

07-03-2008 22:08:49
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

unikaa a scris:

Ha ha ha...mi-a venit acelasi gand in minte ca si tie Soryne!! :D :D

Si apropos de prieteni adevarati...prietenii adevarati nu sint doar cei care sint langa tine si te ajuta....sau te lauda...prietenii adevarati sint cei care au curajul sa-ti spuna adevarul cand gresesti sau sa te critice cand nu ai facut ceva bine...si inca ceva...prieteniile se intretin...altfel se destrama ca fumul...




da dar... conditia principala e sa nu critice sau sa te influenteze din interes personal si nici sa se supere daca nu-i urmezi sfaturile

ma bucur sa te recitesc unikaa :)


07-03-2008 22:10:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Soryn a scris:


ma bucur sa te recitesc unikaa

Si eu ma bucur ca a revenit pe forum!=)


07-03-2008 22:13:22
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

kamin a scris:

Sa ceri de la prieteni atat cat poti oferi ; asta asa ca sa nu-ti auzi vorbe ;) Daca esti un suflet mare doar vei oferi fara sa ceri nimic in schimb...dar eu personal nu conosc astfel de oameni :(



ba eu am vazut destul de des, dar ofera ce/cat/cand vor ei nu ce/cat/cand vrem noi ;)

Ultima modificare facuta de Soryn (07-03-2008 22:18:25)


07-03-2008 22:14:16
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080

Soryn a scris:

da dar... conditia principala e sa nu critice sau sa te influenteze din interes personal si nici sa se supere daca nu-i urmezi sfaturile


Aaaa...nu in nici un caz!!!...eu spuneam doar ca prefer un prieten sincer care sa-mi spuna exact ce gandeste,nu doar sa ma "perie" ca l-am ajutat...sau ca i-am fost aproape...iar sfaturile lui nu trebuie sa fie litera de lege pentru mine...doar putem tine cont si de o alta parere! ;0

p.s Placerea e si de partea mea!


07-03-2008 22:29:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Fun-funny,Sandie,unika,Vis mangaios,alintatura,kamin,hara_cata,onoyoko...
creaturi deosebite, cu suflet generos si frumos....
Dragele mele, sa fiti iubite! La ceas aniversar, va doresc fetelor sa vi se intimple tot ce ati visat pe ascuns, dupa tot ce tinjiti sa devina tangibil....=)
Nu cred in anotimpurile vrajbei noastre femeiesti. Va doresc sa nu cunoasteti pacatul invidiei femeiesti, sa nu va dusmaniti cu nimeni, sa nu deveniti birfitoare mai mult decit trebuie... Stiu ca doar femeile intre ele se invidiaza, insa asta pentru ca au mai multe calitati de rivnit una de la cealalta decit barbatii, care ar fi penibili daca s-ar apuca sa tinjeasca dupa inconstanta, neglijenta, mitocania si cinismul unora din semenii lor. (Hai c-am fost rea!:x ) Insa vreau si eu sa gasesc un barbat care sa-mi dea peste cap toate teoriile astea! Sa-mi arate ca barbatii simt frumos, intens si constant!!!!=)


07-03-2008 23:15:41
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Soryn a scris:


kamin a scris:

Sa ceri de la prieteni atat cat poti oferi ; asta asa ca sa nu-ti auzi vorbe ;) Daca esti un suflet mare doar vei oferi fara sa ceri nimic in schimb...dar eu personal nu conosc astfel de oameni :(


ba eu am vazut destul de des, dar ofera ce/cat/cand vor ei nu ce/cat/cand vrem noi ;)


Si eu am intilnit destui, chiar daca nu atit de des cum spune Soryn. Cam 2 din 10 muritori pot trece "testul altruismului", cred initiatii (nu si eu :D - care cred ca maxim 1 din 10, din experienta proprie :(), test care consta si-n chestia asta cu oferitul (de timp, bani, ajutor, sfaturi, un umar pe care se poate plinge etc) fara sa ceara ceva in schimb.

Se pare (si ar fi de fapt logic) ca doar procentul asta din omenire are sanse de evolutie si dupa ce da coltzu'. Restul "repeta clasa", de milioane de ori daca-i nevoie. :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-03-2008 23:46:29)


07-03-2008 23:26:24
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:

Fun-funny,Sandie,unika,Vis mangaios,alintatura,kamin,hara_cata,onoyoko...
creaturi deosebite, cu suflet generos si frumos....
Dragele mele, sa fiti iubite! La ceas aniversar, va doresc fetelor sa vi se intimple tot ce ati visat pe ascuns, dupa tot ce tinjiti sa devina tangibil....=)
Nu cred in anotimpurile vrajbei noastre femeiesti. Va doresc sa nu cunoasteti pacatul invidiei femeiesti, sa nu va dusmaniti cu nimeni, sa nu deveniti birfitoare mai mult decit trebuie... Stiu ca doar femeile intre ele se invidiaza, insa asta pentru ca au mai multe calitati de rivnit una de la cealalta decit barbatii, care ar fi penibili daca s-ar apuca sa tinjeasca dupa inconstanta, neglijenta, mitocania si cinismul unora din semenii lor. (Hai c-am fost rea!:x ) Insa vreau si eu sa gasesc un barbat care sa-mi dea peste cap toate teoriile astea! Sa-mi arate ca barbatii simt frumos, intens si constant!!!!=)


Vise, draga Tasha, vise...

Fiindca aproape toti barbatii-s exact asa cum zici tu (si nu doar tu). Sau macar par sa fie asa. ;) Iar aia putinii care n-or fi asa (miram-as totusi sa mai existe vreunul prin vreo jungla neexplorata :D - expresie deja tabacita de-atita utilizare de unele cocoane netizdice :D) cred ca-s de mult obositi, plictisiti si uzati de eforturile oricum inutile de-a multumi vesnic nemultumitele si egocentrist-nesatisfacutele iubite, amante, consoarte etc.

Femeile, in schimb (care oricum "nu e oameni" - citez din PPan, Opere Incomplete... inca :D) au depasit de mult sferele perfectiunii etero-parapsiho-poetic-demiurgice :D, si implicit d-aia se si invidiaza intre ele, pe motive indeosebi materialist-prozaice (nu fiindc-ar fi niste tzatze si cutre cu jdemii de fetze, nuuuu ;)). D-aia io cred ca-n Rai sint exclusiv femele :D:D, iar faptul ca doar barbatilor le e permis sa fie popi e doar o josnica razbunare a spitzei masculine pe motivul excluderii lor definitive si irevocabile diin tarimul cu norisori roz-bombon... :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-03-2008 23:44:56)


07-03-2008 23:35:41
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:


...cred ca-s de mult obositi, plictisiti si uzati de eforturile oricum inutile de-a multumi vesnic nemultumitele si egocentrist-nesatisfacutele iubite, amante, consoarte etc.

Aha,deci tot noi femeile suntem de vina sau "divine"...nici nu ma gandeam ca puteai sa-mi dai o alta explicatie...=(
  Desi macar acum de 8 Martie puteati fi mai draguti cu noi...sa ne multumiti oarecum...;)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (07-03-2008 23:43:12)


07-03-2008 23:42:58
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Am trecut oare-n alta dimensiune spatio-temporala???? :D

Nu de alta, dar parca sintem in 7 martie inca, ma chere... ;)

Sau faci cumva parte dintr-o miscare subversiv-feminista care vrea ca Ziua Internatzucala a Femeii Eroine sa tina ca nuntile din basme, trei zile si trei nopti, ei??? :D:D


07-03-2008 23:48:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Am trecut oare-n alta dimensiune spatio-temporala???? :D

Nu de alta, dar parca sintem in 7 martie inca, ma chere... ;)

Sau faci cumva parte dintr-o miscare subversiv-feminista care vrea ca Ziua Internatzucala a Femeii Eroine sa tina ca nuntile din basme, trei zile si trei nopti, ei??? :D:D

De ce nu?...Barbatii de la mine de la serviciu ne-au sarbatorit incepind de azi...continuam si maine si de ce nu si duminica?;)
Nu meritam noi trei zile pe an?
Ca ale voastre ramin restul...suntem totul pentru voi...nu-i asa?;)=D


07-03-2008 23:55:18
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Xtremul a scris:


Fiindca aproape toti barbatii-s exact asa

Mon cher, io-mi accept senin calitatea de porc , cea pe care impanantenitul, general acceptatul dicton mi-o atribuie (vezi "Toti barbatii ie porci !"). Dup-asta shed temeinic si cuget adanc :
- urmarea o fi la fel de valabila (vezi "Toate fomeile ie curve !") ?...:rolleyes:


08-03-2008 00:10:16
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

Xtremul a scris:


Soryn a scris:


kamin a scris:

Sa ceri de la prieteni atat cat poti oferi ; asta asa ca sa nu-ti auzi vorbe ;) Daca esti un suflet mare doar vei oferi fara sa ceri nimic in schimb...dar eu personal nu conosc astfel de oameni :(


ba eu am vazut destul de des, dar ofera ce/cat/cand vor ei nu ce/cat/cand vrem noi ;)


Si eu am intilnit destui, chiar daca nu atit de des cum spune Soryn. Cam 2 din 10 muritori pot trece "testul altruismului", cred initiatii (nu si eu :D - care cred ca maxim 1 din 10, din experienta proprie :(), test care consta si-n chestia asta cu oferitul (de timp, bani, ajutor, sfaturi, un umar pe care se poate plinge etc) fara sa ceara ceva in schimb.

Se pare (si ar fi de fapt logic) ca doar procentul asta din omenire are sanse de evolutie si dupa ce da coltzu'. Restul "repeta clasa", de milioane de ori daca-i nevoie. :D


Ma surprinde placut ce spui   ...... totusi cred ca procentul e mult mai mic, aproape inexistent, se spune ca doar isus a reusit sa nu ramana repetent :)


08-03-2008 00:30:10
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Fun-funny,Sandie,unika,Vis mangaios,alintatura,kamin,hara_cata,onoyoko...
creaturi deosebite, cu suflet generos si frumos....
Dragele mele, sa fiti iubite! La ceas aniversar, va doresc fetelor sa vi se intimple tot ce ati visat pe ascuns, dupa tot ce tinjiti sa devina tangibil....=)
Nu cred in anotimpurile vrajbei noastre femeiesti. Va doresc sa nu cunoasteti pacatul invidiei femeiesti, sa nu va dusmaniti cu nimeni, sa nu deveniti birfitoare mai mult decit trebuie... Stiu ca doar femeile intre ele se invidiaza, insa asta pentru ca au mai multe calitati de rivnit una de la cealalta decit barbatii, care ar fi penibili daca s-ar apuca sa tinjeasca dupa inconstanta, neglijenta, mitocania si cinismul unora din semenii lor. (Hai c-am fost rea!:x ) Insa vreau si eu sa gasesc un barbat care sa-mi dea peste cap toate teoriile astea! Sa-mi arate ca barbatii simt frumos, intens si constant!!!!=)


Vise, draga Tasha, vise...

Fiindca aproape toti barbatii-s exact asa cum zici tu (si nu doar tu). Sau macar par sa fie asa. ;) Iar aia putinii care n-or fi asa (miram-as totusi sa mai existe vreunul prin vreo jungla neexplorata :D - expresie deja tabacita de-atita utilizare de unele cocoane netizdice :D) cred ca-s de mult obositi, plictisiti si uzati de eforturile oricum inutile de-a multumi vesnic nemultumitele si egocentrist-nesatisfacutele iubite, amante, consoarte etc.

Femeile, in schimb (care oricum "nu e oameni" - citez din PPan, Opere Incomplete... inca :D) au depasit de mult sferele perfectiunii etero-parapsiho-poetic-demiurgice :D, si implicit d-aia se si invidiaza intre ele, pe motive indeosebi materialist-prozaice (nu fiindc-ar fi niste tzatze si cutre cu jdemii de fetze, nuuuu ;)). D-aia io cred ca-n Rai sint exclusiv femele :D:D, iar faptul ca doar barbatilor le e permis sa fie popi e doar o josnica razbunare a spitzei masculine pe motivul excluderii lor definitive si irevocabile diin tarimul cu norisori roz-bombon... :D:D:D


mai devreme sau mai tarziu o sa gaseasca ele o solutie :a ne obliga sa le recunoastem superioritatea :D :D


08-03-2008 00:34:06
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:


...cred ca-s de mult obositi, plictisiti si uzati de eforturile oricum inutile de-a multumi vesnic nemultumitele si egocentrist-nesatisfacutele iubite, amante, consoarte etc.

Aha,deci tot noi femeile suntem de vina sau "divine"...nici nu ma gandeam ca puteai sa-mi dai o alta explicatie...=(
  Desi macar acum de 8 Martie puteati fi mai draguti cu noi...sa ne multumiti oarecum...;)



inca nu e 8 martie :D ... ups , scuze xtremule , am vazut prea tarziu ca ai raspuns tu deja

Ultima modificare facuta de Soryn (08-03-2008 00:36:00)


08-03-2008 00:34:45
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Fun-funny,Sandie,unika,Vis mangaios,alintatura,kamin,hara_cata,onoyoko...
creaturi deosebite, cu suflet generos si frumos....
Dragele mele, sa fiti iubite! La ceas aniversar, va doresc fetelor sa vi se intimple tot ce ati visat pe ascuns, dupa tot ce tinjiti sa devina tangibil....=)
Nu cred in anotimpurile vrajbei noastre femeiesti. Va doresc sa nu cunoasteti pacatul invidiei femeiesti, sa nu va dusmaniti cu nimeni, sa nu deveniti birfitoare mai mult decit trebuie... Stiu ca doar femeile intre ele se invidiaza, insa asta pentru ca au mai multe calitati de rivnit una de la cealalta decit barbatii, care ar fi penibili daca s-ar apuca sa tinjeasca dupa inconstanta, neglijenta, mitocania si cinismul unora din semenii lor. (Hai c-am fost rea!:x ) Insa vreau si eu sa gasesc un barbat care sa-mi dea peste cap toate teoriile astea! Sa-mi arate ca barbatii simt frumos, intens si constant!!!!=)


Vise, draga Tasha, vise...

Fiindca aproape toti barbatii-s exact asa cum zici tu (si nu doar tu). Sau macar par sa fie asa. ;) Iar aia putinii care n-or fi asa (miram-as totusi sa mai existe vreunul prin vreo jungla neexplorata :D - expresie deja tabacita de-atita utilizare de unele cocoane netizdice :D) cred ca-s de mult obositi, plictisiti si uzati de eforturile oricum inutile de-a multumi vesnic nemultumitele si egocentrist-nesatisfacutele iubite, amante, consoarte etc.

Femeile, in schimb (care oricum "nu e oameni" - citez din PPan, Opere Incomplete... inca :D) au depasit de mult sferele perfectiunii etero-parapsiho-poetic-demiurgice :D, si implicit d-aia se si invidiaza intre ele, pe motive indeosebi materialist-prozaice (nu fiindc-ar fi niste tzatze si cutre cu jdemii de fetze, nuuuu ;)). D-aia io cred ca-n Rai sint exclusiv femele :D:D, iar faptul ca doar barbatilor le e permis sa fie popi e doar o josnica razbunare a spitzei masculine pe motivul excluderii lor definitive si irevocabile diin tarimul cu norisori roz-bombon... :D:D:D


Na c-am vrut sa-l citez pe cumatrul PPan vizavi de asumarea statutului de barbat cu pseudoshorik :D da'mi-e lene sa mai modific postarea... oricum are un sens si citarea "Femeile nu e oameni", de acelasi autor ;).
Fiindca ele-i de fapt... supraoameni (sau superuomen :D mai anglofon vorbind), si macar de ziua lor trebuie sa le recunoastem meritele - reale sau inchipuite, egal - fiindca de ele oricum n-avem sanse sa scapam!!! :D
Doar poate daca o luam dupa Elton John saracu'... si nici macar atunci :(

P.S. Promit ca macar de 8,9, si 10 martie sa nu mai fac postari cu nuantze misogine! :D
P.S.2 Nu-s totusi de acord cu dictonul ca toate fomeile-ar fi coorve, si nu doar fiindca si mama-i tot femeie ;) . Ca-s cumva oportuniste destule, asta-i cu totul alta poveste... scuzabila poate, c-asa-i programat cipul lor pentru reproducere, supravietuirea speciei cu orice pret etc (pret enorm oricum, indiferent in ce valuta :D)
P.S.3 Bine zicea Funny undeva, barbatii in special nu-s deloc originali si posteaza prea multe of-uri si uf-uri monosilabice p-acilea (eu cred ca-s unul dintre asttia), poate insa ca si femeile prea multe copy/paste ?! Ca tot se apropie si Pastele... cam copy, ca-ntotdeauna :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-03-2008 01:05:43)


08-03-2008 00:42:08
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Xtremul a scris:


P.S. Promit ca macar de 8,9, si 10 martie sa nu mai fac postari cu nuantze misogine! :D

Io am o idee si mai buna :
ma-nchid intr-o crashma de maine dimineatza, pana dupa ce-or trece shi sfintii mucenici  ! Bathar sa rasufle shi ele, saracele, o zi, doua, linistite, c-or merita-o ! Sau nu ?...


08-03-2008 01:02:14
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:

Fun-funny,Sandie,unika,Vis mangaios,alintatura,kamin,hara_cata,onoyoko...
creaturi deosebite, cu suflet generos si frumos....
Dragele mele, sa fiti iubite! La ceas aniversar, va doresc fetelor sa vi se intimple tot ce ati visat pe ascuns, dupa tot ce tinjiti sa devina tangibil....=)
Nu cred in anotimpurile vrajbei noastre femeiesti. Va doresc sa nu cunoasteti pacatul invidiei femeiesti, sa nu va dusmaniti cu nimeni, sa nu deveniti birfitoare mai mult decit trebuie... Stiu ca doar femeile intre ele se invidiaza, insa asta pentru ca au mai multe calitati de rivnit una de la cealalta decit barbatii, care ar fi penibili daca s-ar apuca sa tinjeasca dupa inconstanta, neglijenta, mitocania si cinismul unora din semenii lor. (Hai c-am fost rea!:x ) Insa vreau si eu sa gasesc un barbat care sa-mi dea peste cap toate teoriile astea! Sa-mi arate ca barbatii simt frumos, intens si constant!!!!=)


Draga Tasha, si eu iti doresc tie implinirea celor mai frumoase vise. ...Apropo de vise, nu-mi ura sa mi se indeplineasca si cele nemarturisite, pentru ca acestea sunt cam egoiste. :D


08-03-2008 02:22:23
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ahmmm :D, cite sub-planuri subtile in doua-trei vorbe...
Si-n visele egoiste-i musai sa fie totusi macar un strop de altruism, chiar daca involuntar cumva... ;)


08-03-2008 20:12:22
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Alintatura a scris:


Draga Tasha, si eu iti doresc tie implinirea celor mai frumoase vise. ...Apropo de vise, nu-mi ura sa mi se indeplineasca si cele nemarturisite, pentru ca acestea sunt cam egoiste.

Atunci sa se implineasca doar cele pe care tu ti le doresti cel mai tare....vezi cum e...de obicei eu judec oamenii dupa cum sunt eu...(mai am si ceva vise pe care ma rusinez sa vi le spun...;) )
=D=D=D


08-03-2008 20:18:49
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Ahmmm :D, cite sub-planuri subtile in doua-trei vorbe...
Si-n visele egoiste-i musai sa fie totusi macar un strop de altruism, chiar daca involuntar cumva... ;)


Mai repede strain decat involuntar, altruismul ala. :)


09-03-2008 12:47:54
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Uite ca revin ontopic, c-o constatare cam trista :( (pentru mine-ma, mai ales): nu cred sa mai am, de-o vreme, prea multi prieteni "adevarati". Sau... prietene ;)  - fiindca inca mai cred ca poate exista si "doar" prietenie intre b/f. Voi ce credeti, poate exista?!

Ultima modificare facuta de Xtremul (28-03-2008 16:55:28)


28-03-2008 16:55:02
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Uite ca revin ontopic, c-o constatare cam trista :( (pentru mine-ma, mai ales): nu cred sa mai am, de-o vreme, prea multi prieteni "adevarati". Sau... prietene ;)  - fiindca inca mai cred ca poate exista si "doar" prietenie intre b/f. Voi ce credeti, poate exista?!

Why not?
Eu te consider PRIETENUL MEU VIRTUAL....poti conta pe mine oricand!
Intr-una din zile, cineva a gasit de cuviinta sa califice acest timp din fata monitoarelor ca un timp pierdut, fara sens, iar noi ca fiind oamenii iluziilor pierdute, care se lasa dusi de soarta, fara ambitii si culmea ca nu mai stim sa traim in viata reala .......
Dar ma intreb, daca nu am trai in viata reala, de unde experienta de viata pe care o avem ?
Nu este un timp pierdut,dupa ce-ti rezolvi problemele curente,fiecare are nevoie de o farama de timp doar pentru el, de un spatiu (fie si virtual )in care sa se refugieze,si cum de cele mai multe ori este extrem de tarziu sa pleci la intalniri cu prietenii si nici material nu este posibil consider aceasta forma de socializare extrem de folositoare,aflii lucruri noi,spui tot ce crezi,dezbati subiecte diverse fara pericolul de a parea deplasat,prin comunicare omul se detaseaza si ajunge sa inteleaga mult mai bine multe lucruri....asa ca asta e !noi sa fim sanatosi si sa ramanem prieteni virtuali cat mai mult timp!=)


28-03-2008 17:37:20
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Uite ca revin ontopic, c-o constatare cam trista :( (pentru mine-ma, mai ales): nu cred sa mai am, de-o vreme, prea multi prieteni "adevarati". Sau... prietene ;)  - fiindca inca mai cred ca poate exista si "doar" prietenie intre b/f. Voi ce credeti, poate exista?!


Da. Cred ca orice om normal (si deci cu cu o viata sexuala normala) va aproba. La tine, problema pare a fi doar :D aceea ca esti prea ocupat, ca sa mai ai timp de prieteni/prietene. Daca ai lucra macar mai aproape de centrul Bucurestiului, sigur ai sta mai bine la capitolul prietenii, asa e? :)


28-03-2008 20:47:07
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

Xtremul a scris:

Uite ca revin ontopic, c-o constatare cam trista :( (pentru mine-ma, mai ales): nu cred sa mai am, de-o vreme, prea multi prieteni "adevarati". Sau... prietene ;)  - fiindca inca mai cred ca poate exista si "doar" prietenie intre b/f. Voi ce credeti, poate exista?!


cred ca da, dar ca mai toate in ziua de azi,nu poate dura.... etern :)

e chiar" la moda" si dureaza de prin '68

Ultima modificare facuta de Soryn (28-03-2008 21:03:06)


28-03-2008 20:57:33
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

Uite ca revin ontopic, c-o constatare cam trista :( (pentru mine-ma, mai ales): nu cred sa mai am, de-o vreme, prea multi prieteni "adevarati". Sau... prietene ;)  - fiindca inca mai cred ca poate exista si "doar" prietenie intre b/f. Voi ce credeti, poate exista?!


Da. Cred ca orice om normal (si deci cu o viata sexuala normala) va aproba. La tine, problema pare a fi doar :D aceea ca esti prea ocupat, ca sa mai ai timp de prieteni/prietene. Daca ai lucra macar mai aproape de centrul Bucurestiului, sigur ai sta mai bine la capitolul prietenii, asa e? :)

Nu prea :( - fiindca aveam, culmea, cei mai multi prieteni atunci cind locuiam la 45 km de Bucuresti, n-aveam deloc o viata sexuala normala (in schimb aveam vreo 110 kile :D), desi eram Xtrem de stresat nu munceam de aproape nicio culoare :D, dar eram, paradoxal, jenant de bogat.

Buuun, ar trebui totusi puse ceva ghilimele la cuvintul "prieteni" vizavi de numita perioada de Xcese, nasparlie dar utila cumva. "Prietenii" stiu de ce... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-03-2008 01:12:37)


29-03-2008 01:07:40
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

Uite ca revin ontopic, c-o constatare cam trista :( (pentru mine-ma, mai ales): nu cred sa mai am, de-o vreme, prea multi prieteni "adevarati". Sau... prietene ;)  - fiindca inca mai cred ca poate exista si "doar" prietenie intre b/f. Voi ce credeti, poate exista?!


Da. Cred ca orice om normal (si deci cu o viata sexuala normala) va aproba. La tine, problema pare a fi doar :D aceea ca esti prea ocupat, ca sa mai ai timp de prieteni/prietene. Daca ai lucra macar mai aproape de centrul Bucurestiului, sigur ai sta mai bine la capitolul prietenii, asa e? :)

Nu prea :( - fiindca aveam, culmea, cei mai multi prieteni atunci cind locuiam la 45 km de Bucuresti, n-aveam deloc o viata sexuala normala (in schimb aveam vreo 110 kile :D), desi eram Xtrem de stresat nu munceam de aproape nicio culoare :D, dar eram, paradoxal, jenant de bogat.

Buuun, ar trebui totusi puse ceva ghilimele la cuvintul "prieteni" vizavi de numita perioada de Xcese, nasparlie dar utila cumva. "Prietenii" stiu de ce... ;)


Nu cred ca tragand linie sub tot ce ai scris mai sus si adunand, ar iesi "nu prea". :)


29-03-2008 01:19:24
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Tot un "nu prea"iese din joben :D,fie si doar din motivul ca pe moment nu doar supraocuparea-i hiba aducatoare de prieteno-penurie.

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-03-2008 01:44:38)


29-03-2008 01:43:26
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553
Mereu m-am intrebat cand se dovedeste cineva ca fiind un prieten adevarat. Momentul acela este unul dificil, in care tu marturisesti o greseala enorma a vietii, o minciuna, un pacat de neiertat. Insa exista si clipe de neuitat, marunte, care te fac sa-ti reconsideri scara de valori despre oameni. Oamenii au nevoie sa fie prieteni. Si asta cred ca din nevoia de a avea prieteni. E o conditionare reciproca destul de ciudata. Din moment ce esti prieten, e clar ca ai prieteni.

22-06-2008 08:25:34
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Cam nasol cu prietenia in ziua de astaz, asta necesita Timp, si Timp e cel ce avem din ce in ce mai putin.

03-07-2008 12:46:03
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

NJD a scris:

Cam nasol cu prietenia in ziua de astaz, asta necesita Timp, si Timp e cel ce avem din ce in ce mai putin.


Exact! ...Abia ne ramane timp sa iubim. Disperat, parca, poate putin incordat. :D


04-07-2008 00:49:32
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Am un prieten,dar nu stiu daca e adevarat, oricum, imi vine sa-i spun neveste-si "Poti sa'i spui tatzelor tale sa nu se mai holbeze asa in ochi mei?"
Dar cred c'o fac mai bine cand nu e el de fatza :).


11-07-2008 11:35:24
   

sarabela
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 284

NJD a scris:

Am un prieten,dar nu stiu daca e adevarat, oricum, imi vine sa-i spun neveste-si "Poti sa'i spui tatzelor tale sa nu se mai holbeze asa in ochi mei?"
Dar cred c'o fac mai bine cand nu e el de fatza :).

Hmmm....cam dubioasa treaba...=D=D


11-07-2008 11:37:44
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

sarabela a scris:


NJD a scris:

Am un prieten,dar nu stiu daca e adevarat, oricum, imi vine sa-i spun neveste-si "Poti sa'i spui tatzelor tale sa nu se mai holbeze asa in ochi mei?"
Dar cred c'o fac mai bine cand nu e el de fatza :).

Hmmm....cam dubioasa treaba...=D=D

Pai asa sint  prietenii adevarati, nu trebuie sa strice ziua minunata.


24-07-2008 13:39:20
   
Pagini: 1 ... 6 7 8 9    
Mergeti la