Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / De ce murim?    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 6 7 8 9 10
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. Vad ca-i deja molima de agramatism, soro! :x

Hai, poate fi scuzabil pe-un forum anonim cumva, da'chiar nu stiu cum pot deveni "jurnalisti" unii ca tembelul de la TV care acum eructeaza afectat pe Antena 3 cam asa: "informatiile care le ai"... :X:X

Ba chiar aud in ultima vreme aceleasi oribilitati de exprimare si-n reclame TV (pe producerea carora se iau caciuli de $$$ - doar sint "create" de genii in comunicare :x, nu?)

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-03-2008 00:10:55)


31-03-2008 00:10:10
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Nici vorba, draga SS, Spania-i doar departe...
Cind si cind insa, urmele vagi de cavalerism care-mi mai tropaie prin vene (combinate cu ceva micrograme de impaciuitorism :D) ma fac sa intervin, naivul de mine. :(
Iar Funny vad c-a replicat si ea totusi - exact cum ma asteptam. Adica elegant. :)

Ca de obicei...mon cher!=)


31-03-2008 00:12:03
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:

Ciudatule eu chiar te-as ruga sa nu mai continui cu aceste replici....te rog mult!...fa-mi placerea asta!=)


Inclin sa cred ca CiudySA ar fi inclinat sa-ti faca cu totul alt gen de placeri, draga Tasha... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (31-03-2008 00:14:00)


31-03-2008 00:13:14
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

CIUDATUL SA a scris:

Acum vre-o luna am aflat shi am vazut shi io zdreantza ....in afara metrilor cubi de bashini care le are in cutia craniana e un vax ![

Asta-i a doua postare in care-ti manifesti tendintza coprofila, baiete !


31-03-2008 00:17:16
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
k
tasha 1951 a scris:

Ciudatule eu chiar te-as ruga sa nu mai continui cu aceste replici....te rog mult!...fa-mi placerea asta!=)


31-03-2008 00:27:44
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
hihihi........... daaaaaaaaa !
Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Ciudatule eu chiar te-as ruga sa nu mai continui cu aceste replici....te rog mult!...fa-mi placerea asta!=)


Inclin sa cred ca CiudySA ar fi inclinat sa-ti faca cu totul alt gen de placeri, draga Tasha... :D:D


31-03-2008 00:28:30
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Ciudatule eu chiar te-as ruga sa nu mai continui cu aceste replici....te rog mult!...fa-mi placerea asta!=)


Inclin sa cred ca CiudySA ar fi inclinat sa-ti faca cu totul alt gen de placeri, draga Tasha... :D:D

Mda...poate...si apoi,de ce nu?....oameni suntem!;)
Doar ca eu il rog sa-mi faca deocamdata aceasta placere...sa n-o mai atace pe funny!
Please!


31-03-2008 00:29:12
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

CIUDATUL SA a scris:

k
tasha 1951 a scris:

Ciudatule eu chiar te-as ruga sa nu mai continui cu aceste replici....te rog mult!...fa-mi placerea asta!=)

Multumesc mult!
fac cinste cand ne intalnim! o palinca de Oas!=)


31-03-2008 00:30:14
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
nu am asemenea stari morbide Pane doar ca nu prea inghit asemene tarfulitze la caracter !
P. Pan 63 a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Acum vre-o luna am aflat shi am vazut shi io zdreantza ....in afara metrilor cubi de bashini care le are in cutia craniana e un vax ![

Asta-i a doua postare in care-ti manifesti tendintza coprofila, baiete !


31-03-2008 00:30:53
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:

P.S. Vad ca-i deja molima de agramatism, soro! :x

Hai, poate fi scuzabil pe-un forum anonim cumva, da'chiar nu stiu cum pot deveni "jurnalisti" unii ca tembelul de la TV care acum eructeaza afectat pe Antena 3 cam asa: "informatiile care le ai"... :X:X

Ba chiar aud in ultima vreme aceleasi oribilitati de exprimare si-n reclame TV (pe producerea carora se iau caciuli de $$$ - doar sint "create" de genii in comunicare :x, nu?)


tembelii de la antene, realitati si tevereuri ca tembelii...dar premierul suficienteanu, si de l-ai pica cu ceara, n-ar folosi pron. relativ "care" la acuzativ cu prepozitia pe... crede pesemne ca nu se asorteaza la citroenul lui cicolatiu... :D:D

Ultima modificare facuta de SandieShaw (31-03-2008 00:33:39)


31-03-2008 00:31:55
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Tu n-ai intalnit-o, n-ai cunoscut-o pe Funny, eu da !
Chestia cu "acum vreo luna" e de-un absurd evident pentru mine si  toti amicii ei.
Oricum, Ciudatule, orice ai mai scrie de aici incolo, chiar de mi te-ai adresa direct, eu nu-ti mai raspund si nici comentarii pe seama a ce spui, n-am sa mai fac.


31-03-2008 00:36:18
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
k....totul pana la a ma injura de copil !.....mortzii ei de fata .....
P. Pan 63 a scris:

Tu n-ai intalnit-o, n-ai cunoscut-o pe Funny, eu da !
Chestia cu "acum vreo luna" e de-un absurd evident pentru mine si  toti amicii ei.
Oricum, Ciudatule, orice ai mai scrie de aici incolo, chiar de mi te-ai adresa direct, eu nu-ti mai raspund si nici comentarii pe seama a ce spui, n-am sa mai fac.


31-03-2008 00:38:56
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
ia ziii funny motzii taiiiii cum injurai tu din spatele id-ului monica ?....mortzii taii shi tzie shi lu handicapatul ala de soryn ! shi gata stop la acveasta discutzie !

31-03-2008 00:40:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

CIUDATUL SA a scris:

ia ziii funny motzii taiiiii cum injurai tu din spatele id-ului monica ?....mortzii taii shi tzie shi lu handicapatul ala de soryn ! shi gata stop la acveasta discutzie !

Ma bucur ca spui stop!asa sa fie!=)


31-03-2008 00:44:39
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

CIUDATUL SA a scris:

ia ziii funny motzii taiiiii cum injurai tu din spatele id-ului monica ?....mortzii taii shi tzie shi lu handicapatul ala de soryn ! shi gata stop la acveasta discutzie !

in mod normal.. asa ar trebui.. sa punem capat acestei discutii...
dar, daca tot ai adus "oful" tau la suprafata...
ciudatule, chiar ca esti ciudat! :(
nu incerc sa ma scuz ...
habar n-am despre ce doamne iarta-ma! vorbesti!
dar daca asta e singurul tau offf, slava domnului ca nu ma simt vinovata cu nimic!

daca soryn este soryn de pe forum.... pacat! Ar fi trebuit sa fi aflat pina acum ca intre mine si acest user exista mai mult decit o antipatie vadita.. Mult mai mult!

cit despre copilasul tau (sa ne traiasca amindurora!)... :( asa este! daca cineva mi-ar injura copilul.. l-as uri si l-as urmari toata viata cu ura mea.


acum, DACA te-ai lamurit... poate iti vezi de postari mai departe si cauti o alta monica...
poate!


31-03-2008 00:46:08
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

tasha 1951 a scris:


CIUDATUL SA a scris:

ia ziii funny motzii taiiiii cum injurai tu din spatele id-ului monica ?....mortzii taii shi tzie shi lu handicapatul ala de soryn ! shi gata stop la acveasta discutzie !

Ma bucur ca spui stop!asa sa fie!=)

tasha, sa ma ierti.. dar e de-a dreptul penibila postarea in care o femeie e injurata d emorti iar tu spui.. "ma bucur"


31-03-2008 00:46:58
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Polemica cu Sorin s-a incheiat demult...ati cazut pe picior de pace...consider ca nu mai este cazul sa scormonim in trecut...=(

31-03-2008 00:49:11
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

fun-funny a scris:


tasha 1951 a scris:


CIUDATUL SA a scris:

ia ziii funny motzii taiiiii cum injurai tu din spatele id-ului monica ?....mortzii taii shi tzie shi lu handicapatul ala de soryn ! shi gata stop la acveasta discutzie !

Ma bucur ca spui stop!asa sa fie!=)

tasha, sa ma ierti.. dar e de-a dreptul penibila postarea in care o femeie e injurata d emorti iar tu spui.. "ma bucur"

M-am bucurat ca Ciudatul a spus "ok.stop"....nu m-am bucurat ca te-a injurat(urasc expresiile triviale)...imi pare rau ca asa s-a inteles...=(
Dar bag seama ca nimic nu mai e bine cum scriu eu pe forum....cred ca ma retrag o vreme...sau poate definitiv...va las pe voi cei care nu mai incapeti de mine si-mi rastalmaciti toate postarile....fiti fericiti!
Noapte buna!=(


31-03-2008 00:53:50
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

tasha 1951 a scris:


fun-funny a scris:


tasha 1951 a scris:


Ma bucur ca spui stop!asa sa fie!=)

tasha, sa ma ierti.. dar e de-a dreptul penibila postarea in care o femeie e injurata d emorti iar tu spui.. "ma bucur"

M-am bucurat ca Ciudatul a spus "ok.stop"....nu m-am bucurat ca te-a injurat(urasc expresiile triviale)...imi pare rau ca asa s-a inteles...=(
Dar bag seama ca nimic nu mai e bine cum scriu eu pe forum....cred ca ma retrag o vreme...sau poate definitiv...va las pe voi cei care nu mai incapeti de mine si-mi rastalmaciti toate postarile....fiti fericiti!
Noapte buna!=(

tashico, nu-mi place sa faci asta din cauza unei "neintelegeri" (tu ai spus-o de asa multe ori in ultima vreme... ca incep s-o cred si eu)
ti-as fi spus multe... dar nu mai am putere si nervi pentru asta...

de fiecare data cind mi-ai postat numele.. am fost injurata.
prefer sa ma ocolesti...


31-03-2008 00:56:07
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

CIUDATUL SA a scris:

ia ziii funny motzii taiiiii cum injurai tu din spatele id-ului monica ?....mortzii taii shi tzie shi lu handicapatul ala de soryn ! shi gata stop la acveasta discutzie !


cind va aparea pe forum onoyoko o vom ruga sa spun ce stie despre povestea asta... cred ca ea si-a dat parola cuiva care a postat numai porcarii... sir ciudy, daca asta e izvorul antipatiei fata de funny, esti in mare greseala... crede-ma... apoi stii si tu ca esti patit...pe virtual daca te viri in mijlocul unei dispute iti asumi si riscul sa fii jignit, injurat, desconsiderat... sper sa nu mi se intimple si mie asa ceva... :D:D

Ultima modificare facuta de SandieShaw (31-03-2008 01:10:39)


31-03-2008 01:10:16
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
hai fie ca tine ....un lup mancat de-o lupa !  oricum schimbam subiectul ...reactzia mea violenta a fost declanshata de cu totul alt motiv !
SandieShaw a scris:


CIUDATUL SA a scris:

ia ziii funny motzii taiiiii cum injurai tu din spatele id-ului monica ?....mortzii taii shi tzie shi lu handicapatul ala de soryn ! shi gata stop la acveasta discutzie !


cind va aparea pe forum onoyoko o vom ruga sa spun ce stie despre povestea asta... cred ca ea si-a dat parola cuiva care a postat numai porcarii... sir ciudy, daca asta e izvorul antipatiei fata de funny, esti in mare greseala... crede-ma... apoi stii si tu ca esti patit...pe virtual daca te viri in mijlocul unei dispute iti asumi si riscul sa fii jignit, injurat, desconsiderat... sper sa nu mi se intimple si mie asa ceva... :D:D


31-03-2008 01:15:41
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
si se mai intreaba ilustrul autor al astui topic de ce murim... uite d-aia!!!!

31-03-2008 01:31:01
   
?? adeel
Cont Sters

Inregistat: 17-02-2008
Mesaje: 61

SandieShaw a scris:

si se mai intreaba ilustrul autor al astui topic de ce murim... uite d-aia!!!!

Maine va fi o nouo zi in care gandurile lor va renaste intr-o forma placuta cu spirit de gluma si voie buna.


31-03-2008 01:37:22
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Plagiatoare mica , raspunsul D-AIA este o ciudatzenie ! ....hihihi 
SandieShaw a scris:

si se mai intreaba ilustrul autor al astui topic de ce murim... uite d-aia!!!!


31-03-2008 01:42:49
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

fun-funny a scris:


CIUDATUL SA a scris:

i!


daca soryn este soryn de pe forum.... pacat! Ar fi trebuit sa fi aflat pina acum ca intre mine si acest user exista mai mult decit o antipatie vadita.. Mult mai mult!

!


mai mult decat antipatie?oare ce ar putea fi?
in afara de insistentza obsesionala cu care-ti shantajezi prietenii (oare tu-i consideri prieteni sau doar ei pe tine?) sa excluda de pe forum pe oricine nu-ti canta si danseaza cum vrei tu ,nu am nimic de impartit cu tine , nici macar antipatia de care vorbesti

pt mine esti o bolnava de narcisism si  perversiune morala ,de care nu ma impiedic decat atunci cand imi mentionezi numele


31-03-2008 17:41:52
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

CIUDATUL SA a scris:

ia ziii funny motzii taiiiii cum injurai tu din spatele id-ului monica ?....mortzii taii shi tzie shi lu handicapatul ala de soryn ! shi gata stop la acveasta discutzie !



mai inteligentule , mai inceteaza cu nesimtirea

ti-am explicat ca nu am avut vreodata intentia sa te injur de copil , vad ca mi-am pierdut timpul degeaba

poate imi arati si mie postarea in care te injur de copil,pana atunci te rog sa faci o pauza in ce ma priveste

oare ce mare diferentza e sa fi injurat de copii sau de morti ?care e limita nesimtirii la tine? chiar sunt curios


31-03-2008 17:48:56
   
?? remus_
Cont Sters

Inregistat: 11-04-2007
Mesaje: 140
Exista deja trei topicuri create de mona_buc sau psihiatra sau naiba mai stie!! in care va balacariti ca la usa cortului. Este atat de usor sa recunosti fiecare personaj in parte :D indiferent ce identitate si-ar lua.

violenta naste violenta; cu alte cuvinte, atata timp cat va veti simti ofuscati si veti da replica la replica veti mai naste alte zeci de topicuri in care unu-i mai tare ca altul in gura.

de narcisim suferim toti intr-o doza mai mare sau mai mica, altfel reactia  nu ar fi atat de violenta cand ni se aduce atingere la ceea ce credem despre noi: ca suntem cei mai frumosi si mai destepti. Pentru un user vechi al forumului, fie si doar ca cititor - cred ca vechimea nu se stabileste doar prin numarul de postari, se vede clar evolutia unor "relatii" ale userilor inca prezenti pe forum. Si nu mai mira pe nimeni nimic.

Mira insa vehementa si "nebunia" la care se ajunge cind cei doi se reintalnesc :D. Unii se impiedica de altii cu mai multa eleganta, altii Vai, mama lor!

Cel mai destept cedeaza! Unii dintre voi vreti cu orice pret sa demonstrati ca nu sunteti voi acela :D

Si o ultima observatie: a jigni o femeie intr-un asemenea hal, pe motivul ca nu-ti plac ochii ei sau ca e "smechera" si "nu pune botu la vrajeala ta", te descalifica ca om, ca barbat.


31-03-2008 18:03:22
   
?? remus_
Cont Sters

Inregistat: 11-04-2007
Mesaje: 140

adeel a scris:


SandieShaw a scris:

si se mai intreaba ilustrul autor al astui topic de ce murim... uite d-aia!!!!

Maine va fi o nouo zi in care gandurile lor va renaste intr-o forma placuta cu spirit de gluma si voie buna.

Adeel, nu ti-a fost gura aurita - din pacate! Atata timp cat avem muschi ce se umfla sub camasa, va curge multa apa pe Rin pana se vor potoli. Mai ales ca vorbim de personaje cu state vechi in ale "circului" pe forum.

Curat - murdar!


31-03-2008 18:08:43
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

SandieShaw a scris:

si se mai intreaba ilustrul autor al astui topic de ce murim... uite d-aia!!!!


...Adica? ...De grija altora? :)


31-03-2008 22:21:09
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

remus_ a scris:

Exista deja trei topicuri create de mona_buc sau psihiatra sau naiba mai stie!! in care va balacariti ca la usa cortului. Este atat de usor sa recunosti fiecare personaj in parte :D indiferent ce identitate si-ar lua.


Din delirul personajului/lor respective se vede clar ca e « motivat » (platit ?) ,chiar de " prietena"  ta (era un apropo in stilul  " mai dami ca altfel le spun la toti  si te spurc si pe tine")

chiar crezi ca te considera prieten sau doar un pupincurist de care se foloseste (cum face cu multi/te altii/ele) ?



remus_ a scris:

violenta naste violenta; cu alte cuvinte, atata timp cat va veti simti ofuscati si veti da replica la replica veti mai naste alte zeci de topicuri in care unu-i mai tare ca altul in gura.


M-am obijnuit , a inceput chiar sa-mi placa ,raspund fiecaruia dupa cum cred eu de cuvintza ,eventual voi trece la viteza superioara :D


remus_ a scris:

de narcisim suferim toti intr-o doza mai mare sau mai mica, altfel reactia  nu ar fi atat de violenta cand ni se aduce atingere la ceea ce credem despre noi: ca suntem cei mai frumosi si mai destepti. Pentru un user vechi al forumului, fie si doar ca cititor - cred ca vechimea nu se stabileste doar prin numarul de postari, se vede clar evolutia unor "relatii" ale userilor inca prezenti pe forum. Si nu mai mira pe nimeni nimic.


Faci niste confuzii…pe undeva ,narcisim primar la care te referi ,exista la toti copii , e necesar in dezvoltarea lor.Daca te referi la persoane adulte,tine narcisism secundar ( in psihologie/psihiatrie , perturbari sau dereglari  comportamentale) :

-    Subiectul are un sens grandoman a propriei importantze.Isi supraestimeaza realizarile si capacitatile , se asteapta  a fi recunoscut superior (natural,logic)
-    Este absorbit de fantasme de succes si putere  nelimitate
-    Are o nevoie excesiva de a fi admirat
-    Considera ca totul i se cuvine  si asteapta un tratament privilegiat si favorabil
-    Exploateaza pe ceilalti si-i utilizeaza  pentru a-si atinge scopurile
-    Lipsit de empatie ,nu e dispus sa recunoasca sentimentele si nevoile celorlalti
-    Gelos pe ceilalti , considera ca toata lumea e geloasa pe el/ea
-    Atitudine aroganta

E o boala si nu toata lumea o are ;) ,a nu se confunda cu demnitate,mandrie,orgoliu




remus_ a scris:

Mira insa vehementa si "nebunia" la care se ajunge cind cei doi se reintalnesc :D. Unii se impiedica de altii cu mai multa eleganta, altii Vai, mama lor! 


ar fi bine daca ai fi mai explicit ,te referi la soryn-funny,soryn-cidatul sau ciudatul- funny ? poate –ti e teama sa nu pici ca musca-n lapte ?sau sa nu te ia la injuraturi ciudatul ? :D



remus_ a scris:

  Cel mai destept cedeaza! Unii dintre voi vreti cu orice pret sa demonstrati ca nu sunteti voi acela :D


tin cu orice pretz sa demonstrez ca nu-mi pasa de impresiile preconcepute  ale " unora " , ma repet din nou :nu am decat  4 clase ,deci dovada clara de " prostie",nu ?



remus_ a scris:

  Si o ultima observatie: a jigni o femeie intr-un asemenea hal, pe motivul ca nu-ti plac ochii ei sau ca e "smechera" si "nu pune botu la vrajeala ta", te descalifica ca om, ca barbat.


sincer nu stiu daca ma priveste pe mine sau pe ciudatul , am sa raspund pt orice eventualitate :
"smechera" inseamna cumva ESCROACA ?pt. mine asta inseamna cand profiti de increderea si bunavointza altora ;)

"nu pune botu la vrajeala ta", esti prost informat

" a jigni o femeie " e diferit de a jigni un barbat ?nu fac discriminari,nici rasiale, nici sexuale ,daca asa ai tu chef sa faci (te priveste)ma intreb in ce scop.Oare ai ramas asa in urma incat sa nu stii ca a fi gentleman =fraier ?sau te aranjeaza in relatiile cu sexul opus ?e mai productiv ?

Ca Om …. Suntem mai toti descalificati de pe forumul asta , ma bucur sa fie  exceptii  dar sa nu uitam ca virtual, totul e posibil ;) chiar si real
Ca barbati ….descalificati…oare dupa ce criterii ?o fi tot discriminare ?ma repet prea mult sa mai spun si manipulare


31-03-2008 22:42:43
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Soryn a scris:

" a jigni o femeie " e diferit de a jigni un barbat ?nu fac discriminari,nici rasiale, nici sexuale ,daca asa ai tu chef sa faci (te priveste)ma intreb in ce scop.


Depinde. Din punctul de vedere al unora e la fel, din al altora e altfel. Un barbat va considera insa ca jignirea lui e la cel putin fel de grava ca jignirea unei femei doar atunci isi face griji privind superioritatea lui insusi fata de femeie. Poate ca e nevoie sa precizez si ca, daca nu crede in aceasta superioritate sau e convins de ea, atunci e clar ca nu-si face griji. :D


31-03-2008 23:46:48
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Soryn a scris:

tin cu orice pretz sa demonstrez ca nu-mi pasa de impresiile preconcepute  ale " unora " , ma repet din nou :nu am decat  4 clase ,deci dovada clara de " prostie",nu ? [/color] [/color]


Paranteza: erau odata niste bancuri cu un copil care ii tot spunea maica-sii chestii de genul: "mama, copiii spun ca am capul mare" sau "mama copiii spun cam capul patrat"... :)

Inchizand paranteza, as raspunde: nuu, dragul nostru, tu esti fara asemanare si in afara oricarei teorii, ce prostie crezi ca ne-ar putea distra asa copios? :D


31-03-2008 23:55:57
   
?? remus_
Cont Sters

Inregistat: 11-04-2007
Mesaje: 140

Soryn a scris:


remus_ a scris:

Exista deja trei topicuri create de mona_buc sau psihiatra sau naiba mai stie!! in care va balacariti ca la usa cortului. Este atat de usor sa recunosti fiecare personaj in parte :D indiferent ce identitate si-ar lua.

Ca Om …. Suntem mai toti descalificati de pe forumul asta , ma bucur sa fie  exceptii  dar sa nu uitam ca virtual, totul e posibil ;) chiar si real
Ca barbati ….descalificati…oare dupa ce criterii ?o fi tot discriminare ?ma repet prea mult sa mai spun si manipulare
[/color]

Imi pare rau, nu-mi permite timpul sa intru in polemici inutile. Spun doar cateva idei si fug. Nu ma adresam Ciudatului :) pentru ca nu-l cunosc si nici nu pot face vreo legatura intre el si funny de vreme ce toti stim cine este mona_buc. In paranteza fiind spus, la acea vreme cativa forumisti (forumiste) au primit un mesaj prin care li se cerea solidaritatea importiva limbajului folosit pe forum. Intrucat nu am vazut pe nimeni sa-i dea curs, banuiesc ca s-au creat mai multe conturi (de catre un singur user), succesiv, pentru a-l ataca. Dovada si stergerea lor dupa plictiseala. :) Daca tu te-ai amestecat in acea poveste nu mai e treaba mea. Unii avem talentul asta. :)
In rest, felul in care postezi - rosu si punct cu punct - imi ridica mari semne de intrebare asupra luciditatii cu care gandesti si faci uneori afirmatii. ¨"Ce ta mana in lupta?" :D


01-04-2008 00:09:39
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

spuneti-mi Aly a scris:


Soryn a scris:

" a jigni o femeie " e diferit de a jigni un barbat ?nu fac discriminari,nici rasiale, nici sexuale ,daca asa ai tu chef sa faci (te priveste)ma intreb in ce scop.


Depinde. Din punctul de vedere al unora e la fel, din al altora e altfel. Un barbat va considera insa ca jignirea lui e la cel putin fel de grava ca jignirea unei femei doar atunci isi face griji privind superioritatea lui insusi fata de femeie. Poate ca e nevoie sa precizez si ca, daca nu crede in aceasta superioritate sau e convins de ea, atunci e clar ca nu-si face griji. :D



Nevoia de a se simti superior ascunde un complex de inferioritate

"Lumea buna" ma fascineaza uneori,prin expunerea unor idei interesante, dar ma si dezgusta alteori ,prin comportament exclusivist,arogant-superior.


02-04-2008 05:39:51
   
?? maria1949
Cont Sters

Inregistat: 28-09-2007
Mesaje: 509
De ce murim????
Ca sa aflam cum e in rai sau iad!
Desi sunt sigura ca pe amandoua le gasim si-n viata de zi cu zi.


03-04-2008 14:27:37
   
?? missybela
Cont Sters

Inregistat: 03-04-2008
Mesaje: 2
...si moartea face pana la urma parte din viata doar k este intr-o alta dimensiune...

03-04-2008 20:11:21
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Ma' fratilor, murim pentru a renaste , cum spunea un pletos odata... Ia sa va vad io' dupa fre'o doua mii de ani ce-o sa faceti atunci ... ca se desfiinteaza si forumul si .. unde-o sa mai scrieti ? Las'sa murim ca stiu Ei p'acolo pe sus ce fac ! Ma refer la "aia" de ... mai sus nu din capitala ...!

04-04-2008 11:57:13
   
?? violeta 2
Cont Sters

Inregistat: 01-04-2007
Mesaje: 191
...pana la urma...cred ca murim...de ras!

06-04-2008 13:00:44
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

violeta 2 a scris:

...pana la urma...cred ca murim...de ras!

Pentru ca ai scris in profilul tau ca esti amuzant de serioasa...HAI CA TE CRED!


06-04-2008 13:08:07
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Apropos Soryn de ce nu mai scrii,chiar nimic nu-ti mai trezeste interesul...intrebarea este on topic

06-04-2008 13:39:20
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

niladam a scris:

Ma' fratilor, murim pentru a renaste , cum spunea un pletos odata... Ia sa va vad io' dupa fre'o doua mii de ani ce-o sa faceti atunci ... ca se desfiinteaza si forumul si .. unde-o sa mai scrieti ? Las'sa murim ca stiu Ei p'acolo pe sus ce fac ! Ma refer la "aia" de ... mai sus nu din capitala ...!


Peste fr'o doo mii de ani, n-o sa mai scriem. ...O sa discutam si eventual o sa ne mai intzepam unii pe altii printr-un fel de telepatie. :D


07-04-2008 02:03:07
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

Carol38 a scris:

Apropos Soryn de ce nu mai scrii,chiar nimic nu-ti mai trezeste interesul...intrebarea este on topic


Inca nu am murit mon ami ;) merci pt. grija

Interesante sunt multe idei pe forum ,dar experientza imi aminteste ca orice incercare de aprofundare e sortita esecului, deci...curajul sa cam tocit,criticile superficiale,atacul la persoana tin loc de argumente (dupa parerea unora)si  nu sunt deloc fertile :)

sunt de parerea lui niladan: Murim pt. a renaste ,ratarea destinului ,stagnarea evolutiei spirituale, ne duce la un nou inceput si foarte probabil la un nou esec spiritual

Ultima modificare facuta de Soryn (08-04-2008 04:41:35)


08-04-2008 04:41:13
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
De ce murim?" sau tot postat raspunsuri, interesant ar fi niste pareri pentru urmatoarea intrebare "De ce a murit El?"cine a dat comada ultima; "apasa pe tragaci" inainte de a zbura creierii, Inima sau Creierul?
Intrebarile de mai sus provin dintr-un caz foarte Ciudat si Extrem de coincidental, de acum cateva zile in care "Un barbat si-a Zburat creierii" cu un pistol.

(poveste buna de un thriller:) )
Acum cativa ani, in 1994, un barbat si-a zburat creierii cu un pistol, dar celelalte organe au ramas intacte. Sotia acestuia a fost contactata si a dat acordul ca medicii sa foloseasca ce pot din organele sotului sinucis (nu se stie de ce:) ) in a salva pe cineva de la moarte etc. Un barbat care a primit un organ, I-sa fost asa de recunoscator, incat sa casatorit cu Ea dupa care a trait "fericit" un timp ca si "Fostul" iar deunazi a Murit Exact ca si Fostul, Zburandu-si Creierii (de fericire) si de aici au intervenit intrebarile de mai sus.

Ah uitasem, organul care a fost "Imprumutat" de la Fostul Sot (nu, nu a fost peninsul), a fost INIMA.


08-04-2008 15:28:49
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Cu o moarte macar tot sintem datori(asta in cazul in care nu mai renastem),atunci chiar ce mai conteaza,, de ce-ul,,...vazusem ca ai lipsit oarece timp si ma gindeam ca a mai saracit forumul un pic (cititori si administrator)

09-04-2008 01:21:21
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Carol38 a scris:

Cu o moarte macar tot sintem datori(asta in cazul in care nu mai renastem),atunci chiar ce mai conteaza,, de ce-ul,,...vazusem ca ai lipsit oarece timp si ma gindeam ca a mai saracit forumul un pic (cititori si administrator)

Asa este Carol,nu scapa nimeni din ghearele mortii...uneori insa simti nevoia sa te detasezi de lumea din jurul tau...sa "mori "un pic....deh,urat cuvint...dar poate necesar uneori...ce-ar fi daca n-ar pieri tristetea din tine?....apasarile....ar fi rau al naibii!!!
   Accept deci ideea mortii,metaforic vorbind...


09-04-2008 01:29:06
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Prin natura munci mele vad destul de des apropierea...Doamnei,stii mi-am pus si eu intrebarea,,de ce eu trebuie...,,stii, chiar ca nu-i asa de inspaimintatoare cind incepi sa te obisnuiesti cu ea si apoi iti da un chef de viata ...daca nu esti vizitat bineinteles,incit se nasc alte intrebari,cind, cum...banuiesc ca astea conteaza mai mult (parerea mea)

09-04-2008 02:06:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
S. Freud scria ca umorul aplicat siesi “se naste din inabusirea unei emotii” in situatii traumatizante, cum era cazul sau de cancer avansat. Evreu refugiat în SUA din Germania si aflat in fata mortii iminente, Freud a glumit pe seama starii sale grave, ironizand totodata si macabra reclama americana: “ De ce sa mai traiesti daca poti fi ingropat in schimbul a doar zece dolari ?” Parintele psihanalizei a dovedit ca omul poate “surade printre lacrimi”, evitand dezvoltarea si consumul epuizant de emotii si sentimente dureroase. Omul este paradoxal, dar invincibil: ramane pe terenul sanatatii psihice prin umor si face experienta neplacuta sa produca placere...imi amintesc ultimele zile ale sotului meu pe patul de la oncologie,avea aceeasi atitudine,Doamne,ma intrebam cum poate fi atat de puternic?...o facea pentru mine sa nu sufar,se amagea pe sine?=(

11-04-2008 10:21:49
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
De ce murim?
Un motiv ar fi ; ca stim prea multe :)


03-07-2008 11:50:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

NJD a scris:

De ce murim?
Un motiv ar fi ; ca stim prea multe :)

Corect - de cele mai multe ori. D-aia se pare ca se-ntorc si Annunaki "sa ne-o traga"... :D:D
Mai e insa un motiv: murim fiindca traim prea mult "in reluare" ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (05-07-2008 01:13:05)


05-07-2008 01:09:48
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

tasha 1951 a scris:


Carol38 a scris:

Cu o moarte macar tot sintem datori(asta in cazul in care nu mai renastem),atunci chiar ce mai conteaza,, de ce-ul,,...vazusem ca ai lipsit oarece timp si ma gindeam ca a mai saracit forumul un pic (cititori si administrator)

Asa este Carol,nu scapa nimeni din ghearele mortii...uneori insa simti nevoia sa te detasezi de lumea din jurul tau...sa "mori "un pic....deh,urat cuvint...dar poate necesar uneori...ce-ar fi daca n-ar pieri tristetea din tine?....apasarile....ar fi rau al naibii!!!
   Accept deci ideea mortii,metaforic vorbind...
V-ati gandit vreodata ca poate moartea trebuie sa fie un motiv de bucurie? Nu stim ce ne asteapta dincolo,dar ne sperie gandul mortii,oare de ce cei care au plecat dintre noi nu se mai intorc? Nu cumva pentru ca acolo e bine? Inaintarea in varsta ne apropie de acel eveniment,dar de ce sa ne temem ? Copilul care e in pantecele mamei,stie ca urmeaza ceva nou,dar nu stie ce,asa si noi,facem speculatii,traim cu teama de moarte,cand de fapt poate ca dincolo e ceea ce am visat dintotdeauna.

05-07-2008 22:14:15
   
Pagini: 1 ... 6 7 8 9 10    
Mergeti la