Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu snteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / A iubii pe cine nu merita    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 ... 33
?? alintata-rau
Cont Sters

Inregistat: 18-03-2008
Mesaje: 15
Frumos ar fi ca fiecare dintre noi, la un moment dat, sa scriem ca am intalnit dragostea, asa cum o visam si o asteptam....
sincer, eu care sunt mai pesimista, nu indraznesc sa cred ca mi se poate intampla, ca visele mele sa devina realitate.
ele devin, dar pentru cateva ore, pentru cateva zile
ar trebui sa ma multumesc si cu atat, nu?
poate ca altele nici atat nu au.
visez la o poveste de iubire...


24-03-2008 01:18:38
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintata-rau a scris:

Frumos ar fi ca fiecare dintre noi, la un moment dat, sa scriem ca am intalnit dragostea, asa cum o visam si o asteptam....
sincer, eu care sunt mai pesimista, nu indraznesc sa cred ca mi se poate intampla, ca visele mele sa devina realitate.
ele devin, dar pentru cateva ore, pentru cateva zile
ar trebui sa ma multumesc si cu atat, nu?
poate ca altele nici atat nu au.
visez la o poveste de iubire...

E bine ca visezi!
E frumos sa visezi.
Sa iti implinesti un vis.
Sa iubesti o dorinta, un om si un vis...
Sa te trezesti dimineata si sa zambesti pentru ca visele tale se implinesc. Sa razi din suflet.
Sa astepti ca pe o binecuvantare restul zilelor tale. Acum incepi sa dai si sa primesti la fel de mult. Pentru ca in lumea viselor totul e aproape perfect....=)


24-03-2008 01:50:34
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

alintata-rau a scris:

Frumos ar fi ca fiecare dintre noi, la un moment dat, sa scriem ca am intalnit dragostea, asa cum o visam si o asteptam....
sincer, eu care sunt mai pesimista, nu indraznesc sa cred ca mi se poate intampla, ca visele mele sa devina realitate.
ele devin, dar pentru cateva ore, pentru cateva zile
ar trebui sa ma multumesc si cu atat, nu?
poate ca altele nici atat nu au.
visez la o poveste de iubire...


Iubirea este peste tot în jurul nostru, nu doar în direcţia în care insistăm noi să ne uităm. Poveştile de iubire nu conţin doar "acea persoană", ci conţin copii, natura, Dumnezeu, prietenii, activităţile preferate, acea persoană, etc. :)


24-03-2008 11:29:13
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

Lake a scris:

Toţi merită să fie iubiţi. Dacă ajung să consider că o persoană "mi'a trădat iubirea", înseamnă că nu am iubit'o îndeajuns. Înseamnă că am iubit'o până la acel punct dincolo de care nu îmi mai convine să o iubesc.


Nu cred ca "Toţi meritam sa fim Iubiti" de Toţi.  Cred ca suntem norocosi daca gasim dalungul viaţii o persoana care ne iubeste cu adevarat (sa-si da viaţa pentru tine). Inrebarea este: ce faci daca ai doua persoane care te Iubesc cu aceasi intensitate, simultan?

Ultima modificare facuta de NJD (25-03-2008 11:45:18)


25-03-2008 11:44:56
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

NJD a scris:

Nu cred ca "Toţi meritam sa fim Iubiti" de Toţi.  Cred ca suntem norocosi daca gasim dalungul viaţii o persoana care ne iubeste cu adevarat (sa-si da viaţa pentru tine). Inrebarea este: ce faci daca ai doua persoane care te Iubesc cu aceasi intensitate, simultan?


Ce poţi face decât să te bucuri de iubirea lor? :)


25-03-2008 18:29:38
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

alintata-rau a scris:

Frumos ar fi ca fiecare dintre noi, la un moment dat, sa scriem ca am intalnit dragostea, asa cum o visam si o asteptam....
sincer, eu care sunt mai pesimista, nu indraznesc sa cred ca mi se poate intampla, ca visele mele sa devina realitate.
ele devin, dar pentru cateva ore, pentru cateva zile
ar trebui sa ma multumesc si cu atat, nu?
poate ca altele nici atat nu au.
visez la o poveste de iubire...

Cherie, acu'  pe bune, arata-mi si mie o iubire d-asta, care-si contabilizeaza timpul altfel decat in clipe, sh-o mananc cu fulgi , cu tot !


26-03-2008 16:03:11
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

onoyoko a scris:

Nu ma merita cel care ma raneste (...) Iar acum sunt iubita de un om deosebit,care ma alinta si ma rasfata cum orice femeie ar trebuii sa fie rasfatata,si sper sa isi dea seama ca si eu tin la el,am sa ajung sa il iubesc pentru ca el m-a iubit mai intai! Oare in subconstientul meu ma simt datoare fata de el pentru toata grija si iubirea pe care mi le arata ? Habar nu am,dar stiu ca ma uimeste cat poate fii de bun si rabdator cu mine,care sunt o persoana greu de suportat (eu asa ma vad) !


E clar si logic chiar (!) ca ai putea tine la el considerand ca merita iubirea ta, odata ce prin comportamentul lui face pe dos decat sa te raneasca. :) Pe de alta parte, bunatatea si generozitatea sunt niste virtuti care impun pe drept oricarui spirit sensibil, cum e cel de care mi se pare mie ca dispui tu. In nici un caz nu cred ca poti iubi din datorie, desi ma tem ca o asemenea confuzie se poate face foarte usor si e extrem de daunatoare.


26-03-2008 22:26:21
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Complicata dilema... cumva si biserica/religia-i de fapt daunatoare :D in spiritul logicii tale (corecte), draga Aly!

Cit despre evolutia... dilematica a pseudoiubirii "topaind intr-un singur picior" :D (parerea mea) cu care se autoamageste blondina Onoyoko, imi pastrez un prognostic rezervat: ;) ori il iubesti pe ipochimen "din prima", ori nu si aleluia!!!

Nu-i rea insa (si oricum ceva mai buna decit nimic si... mult mai buna decit cotzaielile pe $$$ prin budele circiumilor :D) si starea asta comoda cumva, de-a te simti iubit/a, chiar unilateral, de ce nu??? :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (26-03-2008 23:18:57)


26-03-2008 23:17:26
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Revin la voi ,prietenii mei de pe forum,sa va impartasesc secretele din alcovul vietii mele,vreau sa va spun ca intre timp am inceput sa-l iubesc pe cel care este atat de bun cu mine,cel despre care va povesteam! Dar am o nelamurire: oare el de ce nu ma crede? Oare chiar par eu o persoana lipsita de sentimente? Eu asta ma intreb,si va intreb si pe voi,de ce nu ati crede o persoana care va spune ca nutreste sentimente sincere? Sau nici voi nu ma credeti ca va consider prietenii mei?

29-03-2008 22:28:43
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

onoyoko a scris:

Revin la voi ,prietenii mei de pe forum,sa va impartasesc secretele din alcovul vietii mele,vreau sa va spun ca intre timp am inceput sa-l iubesc pe cel care este atat de bun cu mine,cel despre care va povesteam! Dar am o nelamurire: oare el de ce nu ma crede? Oare chiar par eu o persoana lipsita de sentimente? Eu asta ma intreb,si va intreb si pe voi,de ce nu ati crede o persoana care va spune ca nutreste sentimente sincere? Sau nici voi nu ma credeti ca va consider prietenii mei?


Mie, onoyoko, parca nu-mi vine sa cred ca ai atatea dileme.  :) In ce il priveste pe amicul tau, eu nu mi-as bate capul cu ce crede. I-as cere pur si simplu sa ma lase sa cred ca-l iubesc.


29-03-2008 22:46:11
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

onoyoko a scris:

Revin la voi ,prietenii mei de pe forum,sa va impartasesc secretele din alcovul vietii mele,vreau sa va spun ca intre timp am inceput sa-l iubesc pe cel care este atat de bun cu mine,cel despre care va povesteam! Dar am o nelamurire: oare el de ce nu ma crede? Oare chiar par eu o persoana lipsita de sentimente? Eu asta ma intreb,si va intreb si pe voi,de ce nu ati crede o persoana care va spune ca nutreste sentimente sincere? Sau nici voi nu ma credeti ca va consider prietenii mei?


Prietena mea sa stii ca chiar ESTI, Onoyoko. D-aia stiu ca-mi ierti si unele mici rautati ;), "scapate" insa, te asigur, cu cele mai bune intentii.

Desi, de ce sa nu recunosc, ma bat cind si cind vizavi de paradoxala-ti persoana (includ aici posteriorul din fostul profil "blondin" ;)) si intentii ceva mai... NEBUNE ! :D:D

Asadar, sa stii ca doar dracusorul de pe umaru-mi sting m-ar face sa spun (nu eu, nu eu :D) ca tipul de care povestesti nu te merita ;) . Iubeste-l deci cum stii tu mai abitir, nu te lasa, ceva bun o iesi de-aici !!! :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-03-2008 22:57:51)


29-03-2008 22:54:01
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

Xtremul a scris:


onoyoko a scris:

Revin la voi ,prietenii mei de pe forum,sa va impartasesc secretele din alcovul vietii mele,vreau sa va spun ca intre timp am inceput sa-l iubesc pe cel care este atat de bun cu mine,cel despre care va povesteam! Dar am o nelamurire: oare el de ce nu ma crede? Oare chiar par eu o persoana lipsita de sentimente? Eu asta ma intreb,si va intreb si pe voi,de ce nu ati crede o persoana care va spune ca nutreste sentimente sincere? Sau nici voi nu ma credeti ca va consider prietenii mei?


Prietena mea sa stii ca chiar ESTI, Onoyoko. D-aia stiu ca-mi ierti si unele mici rautati ;), "scapate" insa, te asigur, cu cele mai bune intentii.

Desi, de ce sa nu recunosc, ma bat cind si cind vizavi de paradoxala-ti persoana (includ aici posteriorul din fostul profil "blondin" ;)) si intentii ceva mai... NEBUNE ! :D:D

Asadar, sa stii ca doar dracusorul de pe umaru-mi sting m-ar face sa spun (nu eu, nu eu :D) ca tipul de care povestesti nu te merita ;) . Iubeste-l deci cum stii tu mai abitir, nu te lasa, ceva bun o iesi de-aici !!! :)
Stiu ca voi,cei care ma cunoasteti de mult de pe forum nu sunteti rautaciosi cu mine,din acest motiv revin la voi cand mi-e bine sau cand mi-e greu! Va pup!

29-03-2008 23:44:52
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

spuneti-mi Aly a scris:


onoyoko a scris:

Revin la voi ,prietenii mei de pe forum,sa va impartasesc secretele din alcovul vietii mele,vreau sa va spun ca intre timp am inceput sa-l iubesc pe cel care este atat de bun cu mine,cel despre care va povesteam! Dar am o nelamurire: oare el de ce nu ma crede? Oare chiar par eu o persoana lipsita de sentimente? Eu asta ma intreb,si va intreb si pe voi,de ce nu ati crede o persoana care va spune ca nutreste sentimente sincere? Sau nici voi nu ma credeti ca va consider prietenii mei?


Mie, onoyoko, parca nu-mi vine sa cred ca ai atatea dileme.  :) In ce il priveste pe amicul tau, eu nu mi-as bate capul cu ce crede. I-as cere pur si simplu sa ma lase sa cred ca-l iubesc.
Frumos spus! Multumesc ! Dar de tine ce ne poti spune,cum stai cu iubirea? Esti fericita?

29-03-2008 23:46:37
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

onoyoko a scris:

Dar de tine ce ne poti spune,cum stai cu iubirea? Esti fericita?


Draga Ono, eu cu dragostea stau ok, mersi frumos.  ...Si ea cu mine. :)


30-03-2008 02:08:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

spuneti-mi Aly a scris:


onoyoko a scris:

Dar de tine ce ne poti spune,cum stai cu iubirea? Esti fericita?


Draga Ono, eu cu dragostea stau ok, mersi frumos.  ...Si ea cu mine. :)


Nici Creanga nu i-ar fi raspuns mai simpatic...chiar mi-a placut raspunsul tau!=)


30-03-2008 14:33:46
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
V-ati pus vreodata intrebarea : sunt fericit/a in acest moment al vietii mele? Eu sunt fericita cand iubesc,numai ca de multe ori confund pasiunea cu iubirea,iar dupa ce prima dispare ....nu ramane nimic! Dar ca n-as fii pasionala nu s-a plans nimeni pana acum!

30-03-2008 20:28:00
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Dar ce ,de afirmat a afirmat cineva...

31-03-2008 10:52:56
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

tasha 1951 a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


onoyoko a scris:

Dar de tine ce ne poti spune,cum stai cu iubirea? Esti fericita?


Draga Ono, eu cu dragostea stau ok, mersi frumos.  ...Si ea cu mine. :)


Nici Creanga nu i-ar fi raspuns mai simpatic...chiar mi-a placut raspunsul tau!=)


M-as bucura sa-ti fi creat o clipa de bucurie. Tu cu siguranta mi-ai creat mie una - mersi frumos, daraga Tasha. :)


31-03-2008 22:18:38
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

onoyoko a scris:

V-ati pus vreodata intrebarea : sunt fericit/a in acest moment al vietii mele? Eu sunt fericita cand iubesc,numai ca de multe ori confund pasiunea cu iubirea,iar dupa ce prima dispare ....nu ramane nimic! Dar ca n-as fii pasionala nu s-a plans nimeni pana acum!


Ono, dar cum reusesti tu sa faci la un moment dat diferenta intre iubire si pasiune?


31-03-2008 22:20:03
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

spuneti-mi Aly a scris:


onoyoko a scris:

V-ati pus vreodata intrebarea : sunt fericit/a in acest moment al vietii mele? Eu sunt fericita cand iubesc,numai ca de multe ori confund pasiunea cu iubirea,iar dupa ce prima dispare ....nu ramane nimic! Dar ca n-as fii pasionala nu s-a plans nimeni pana acum!


Ono, dar cum reusesti tu sa faci la un moment dat diferenta intre iubire si pasiune?


Felicitari onoyoko ,sunt rare femeile care accepta existentza unei diferentze

Ultima modificare facuta de Soryn (31-03-2008 23:17:11)


31-03-2008 23:15:30
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Felicitari, rar am intilnit persoane (indiferent de sex) care sa-si inchipuie ca daca afirma ritos un lucru, e suficient ca audienta sa cada pe spate si sa inghita afirmatia fara argumentatie....

31-03-2008 23:45:02
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874
a fost argumentata destul pe mai multe topice

01-04-2008 01:37:58
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

onoyoko a scris:

Revin la voi ,prietenii mei de pe forum,sa va impartasesc secretele din alcovul vietii mele,vreau sa va spun ca intre timp am inceput sa-l iubesc pe cel care este atat de bun cu mine,cel despre care va povesteam! Dar am o nelamurire: oare el de ce nu ma crede? Oare chiar par eu o persoana lipsita de sentimente? Eu asta ma intreb,si va intreb si pe voi,de ce nu ati crede o persoana care va spune ca nutreste sentimente sincere? Sau nici voi nu ma credeti ca va consider prietenii mei?


Eu nu te cred.
Nu cred nimic in ce scrii.
Nu cred nici macar in poza ta, nu esti acolo, nu coincide cu ce scrii.
Fake/Falsa


01-04-2008 12:18:42
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488

Lake a scris:

Toţi merită să fie iubiţi. Dacă ajung să consider că o persoană "mi'a trădat iubirea", înseamnă că nu am iubit'o îndeajuns. Înseamnă că am iubit'o până la acel punct dincolo de care nu îmi mai convine să o iubesc.

Ce frumos......dar din pacate nu si adevarat.....exista persoane care nu merita sa fie iubite va asigur!!!.....si credeti-ma.....nu va doriti sa cunoasteti vreuna!!!=D


01-04-2008 15:53:56
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

egon a scris:

Ce frumos......dar din pacate nu si adevarat.....exista persoane care nu merita sa fie iubite va asigur!!!.....si credeti-ma.....nu va doriti sa cunoasteti vreuna!!!=D


Fiecare cu părerile lui, desigur... ;) Pentru mine, cele spuse sunt adevărate. Fiecare are adevărul lui. :)

Ultima modificare facuta de Lake (01-04-2008 19:18:59)


01-04-2008 19:18:43
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

spuneti-mi Aly a scris:


onoyoko a scris:

V-ati pus vreodata intrebarea : sunt fericit/a in acest moment al vietii mele? Eu sunt fericita cand iubesc,numai ca de multe ori confund pasiunea cu iubirea,iar dupa ce prima dispare ....nu ramane nimic! Dar ca n-as fii pasionala nu s-a plans nimeni pana acum!


Ono, dar cum reusesti tu sa faci la un moment dat diferenta intre iubire si pasiune?
Atunci cand cred eu ca iubesc,constat ca aceasta "iubire" dispare odata cu prima cearta.  Si imi dau seama ca vreau ca "el" sa plece,sa ma lase,simt ca nu mai am aer,ca ma sufoc daca mai sta in preajma mea,si il mai vreau inapoi doar pentru calmarea hormonilor care uneori o iau razna! Ii dau un beep sau sms si ii explic ca ma simt super atunci cand facem dragoste,iar el vine precum labus,in patru labe,sa isi satisfaca stapana! Trecand timpul si privind in urma realizez ca ceea ce eu cred ca este iubire ,de fapt este doar pasiune si nevoie de tandrete in actul sexual. Pentru ca a face dragoste inseamna si a te saruta cu partenerul,pentru mine acest lucru este foarte important. Stiu ,o sa ma intrebati: dar tu nu te saruti de fiecare data ? Ei bine,,,nu! Ba chiar foarte rar,si asta deoarece trebuie sa imi placa prea mult tipul respectiv pentru a face asta! Iar cand amorul este comercial,sigur ca nu ne luam limbile in gura ,ca doar n-am innebunit sa ma sarut cu toti cei cu care fac sex. Asadar,eu o fac ,daca o fac,din doua motive: din dragoste (care poate fii de fapt doar o pasiune de moment) sau din vreun interes de orice natura. Iubirile care trec repede sunt de fapt doar pasiuni,nevoi ale trupului,calmarea hormonilor! Priveste in trecutul tau,tu cel care citesti,si ai sa iti dai seama ca multe pasiuni ai trait dar putine iubiri!

02-04-2008 00:53:14
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

onoyoko a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


onoyoko a scris:

V-ati pus vreodata intrebarea : sunt fericit/a in acest moment al vietii mele? Eu sunt fericita cand iubesc,numai ca de multe ori confund pasiunea cu iubirea,iar dupa ce prima dispare ....nu ramane nimic! Dar ca n-as fii pasionala nu s-a plans nimeni pana acum!


Ono, dar cum reusesti tu sa faci la un moment dat diferenta intre iubire si pasiune?
Atunci cand cred eu ca iubesc,constat ca aceasta "iubire" dispare odata cu prima cearta.  Si imi dau seama ca vreau ca "el" sa plece,sa ma lase,simt ca nu mai am aer,ca ma sufoc daca mai sta in preajma mea,si il mai vreau inapoi doar pentru calmarea hormonilor care uneori o iau razna! Ii dau un beep sau sms si ii explic ca ma simt super atunci cand facem dragoste,iar el vine precum labus,in patru labe,sa isi satisfaca stapana! Trecand timpul si privind in urma realizez ca ceea ce eu cred ca este iubire ,de fapt este doar pasiune si nevoie de tandrete in actul sexual. Pentru ca a face dragoste inseamna si a te saruta cu partenerul,pentru mine acest lucru este foarte important. Stiu ,o sa ma intrebati: dar tu nu te saruti de fiecare data ? Ei bine,,,nu! Ba chiar foarte rar,si asta deoarece trebuie sa imi placa prea mult tipul respectiv pentru a face asta! Iar cand amorul este comercial,sigur ca nu ne luam limbile in gura ,ca doar n-am innebunit sa ma sarut cu toti cei cu care fac sex. Asadar,eu o fac ,daca o fac,din doua motive: din dragoste (care poate fii de fapt doar o pasiune de moment) sau din vreun interes de orice natura. Iubirile care trec repede sunt de fapt doar pasiuni,nevoi ale trupului,calmarea hormonilor! Priveste in trecutul tau,tu cel care citesti,si ai sa iti dai seama ca multe pasiuni ai trait dar putine iubiri!



Eu cred ca tu incerci sa ne convingi ca esti "Iubitoare de porofesie" Incerc sa te contrazic, dar poate castigi pana la urma.

"Iar cand amorul este comercial,sigur ca nu ne luam limbile in gura ,ca doar n-am innebunit sa ma sarut cu toti cei cu care fac sex. "

Ce pretz are "amorul comercial" ?

(........pentru cultura mea, dar poate sunt si interesati p'aci)


02-04-2008 05:51:55
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Esti culmea,doar nu o sa ma apuc sa scriu aici chestii deastea!

02-04-2008 22:25:45
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

onoyoko a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

Ono, dar cum reusesti tu sa faci la un moment dat diferenta intre iubire si pasiune?
Atunci cand cred eu ca iubesc,constat ca aceasta "iubire" dispare odata cu prima cearta.  Si imi dau seama ca vreau ca "el" sa plece,sa ma lase,simt ca nu mai am aer,ca ma sufoc daca mai sta in preajma mea,si il mai vreau inapoi doar pentru calmarea hormonilor care uneori o iau razna! (...) Trecand timpul si privind in urma realizez ca ceea ce eu cred ca este iubire ,de fapt este doar pasiune si nevoie de tandrete in actul sexual. Pentru ca a face dragoste inseamna si a te saruta cu partenerul,pentru mine acest lucru este foarte important. Stiu ,o sa ma intrebati: dar tu nu te saruti de fiecare data ? Ei bine,,,nu! Ba chiar foarte rar,si asta deoarece trebuie sa imi placa prea mult tipul respectiv pentru a face asta! Iar cand amorul este comercial,sigur ca nu ne luam limbile in gura ,ca doar n-am innebunit sa ma sarut cu toti cei cu care fac sex. (...) Priveste in trecutul tau,tu cel care citesti,si ai sa iti dai seama ca multe pasiuni ai trait dar putine iubiri!


Intre noi fie vorba, se spune ca cea mai curata parte a corpului unei femei este vaginul. E drept insa si ca n-ar da tocmai bine sa te saruti cu prezervativ. :D

Revenind la discutia noastra, marturisesc ca inca nu mi se pare deloc, dar deloc foarte clara mentionata diferentza. ...Cu atat mai mult, cu cat stiu precis ca exista persoane incapatanate care chiar se pot opri din iubit, atunci cand isi doresc asta, din cine stie ce ambitie, si cu cat femeile, cand le urla hormonii prin vine, obisnuiesc sa caute alinare la barbatul cu care au facut ultima data sex si pe care il iubesc, incapatzanatele, pana cand, cine stie cum, isi iau inima in dinti si fac sex cu altcineva. :)


03-04-2008 01:06:48
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
sex prin fatza  sau sex prin spate ,sex los sau sex sus ?....precizeaza dom'le ce fel de sex se hotarasc sa faca !
spuneti-mi Aly a scris:


onoyoko a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

Ono, dar cum reusesti tu sa faci la un moment dat diferenta intre iubire si pasiune?
Atunci cand cred eu ca iubesc,constat ca aceasta "iubire" dispare odata cu prima cearta.  Si imi dau seama ca vreau ca "el" sa plece,sa ma lase,simt ca nu mai am aer,ca ma sufoc daca mai sta in preajma mea,si il mai vreau inapoi doar pentru calmarea hormonilor care uneori o iau razna! (...) Trecand timpul si privind in urma realizez ca ceea ce eu cred ca este iubire ,de fapt este doar pasiune si nevoie de tandrete in actul sexual. Pentru ca a face dragoste inseamna si a te saruta cu partenerul,pentru mine acest lucru este foarte important. Stiu ,o sa ma intrebati: dar tu nu te saruti de fiecare data ? Ei bine,,,nu! Ba chiar foarte rar,si asta deoarece trebuie sa imi placa prea mult tipul respectiv pentru a face asta! Iar cand amorul este comercial,sigur ca nu ne luam limbile in gura ,ca doar n-am innebunit sa ma sarut cu toti cei cu care fac sex. (...) Priveste in trecutul tau,tu cel care citesti,si ai sa iti dai seama ca multe pasiuni ai trait dar putine iubiri!


Intre noi fie vorba, se spune ca cea mai curata parte a corpului unei femei este vaginul. E drept insa si ca n-ar da tocmai bine sa te saruti cu prezervativ. :D

Revenind la discutia noastra, marturisesc ca inca nu mi se pare deloc, dar deloc foarte clara mentionata diferentza. ...Cu atat mai mult, cu cat stiu precis ca exista persoane incapatanate care chiar se pot opri din iubit, atunci cand isi doresc asta, din cine stie ce ambitie, si cu cat femeile, cand le urla hormonii prin vine, obisnuiesc sa caute alinare la barbatul cu care au facut ultima data sex si pe care il iubesc, incapatzanatele, pana cand, cine stie cum, isi iau inima in dinti si fac sex cu altcineva. :)


03-04-2008 02:01:55
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

onoyoko a scris:

Esti culmea,doar nu o sa ma apuc sa scriu aici chestii deastea!


Ai dreptate, aici, pe forum nu se pot discuta chestiile astea, si nu e nici macar topicul potrivit :)
Imi cer suze, nu stiu unde mi-a fost mintea, am gresit.


03-04-2008 12:10:50
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Vine o varsta cand femeile nu mai asteapta printi calare pe cai albi...
Asteapta un barbat obisnuit, dupa care nu toate femeile intorc capul... poate ceva mai mult sentimental... un om impresionat de descoperirile sufletului, un om care se mira cu sinceritate de vibratiile unei iubiri tarzii, un om care crede ca primeste daruri pretioase, ascunse intr-o privire sau intr-un zambet, un om “agresiv de sincer”, un om care stie sa aprecieze emotia si bucuriile simple ale unei zile, un barbat pornit cu sufletul pe urmele unei femei, un barbat care vrea sa vorbeasca cu o femeie, un barbat care si-ar dori un raspuns la zambetul tandru si protector trimis unei femei...

Primavara…... am asteptat-o iarasi, iubind... visand si... sperand.

Poate, cine stie...
=)


07-04-2008 02:19:29
   
?? wave
Cont Sters

Inregistat: 03-04-2008
Mesaje: 18
Ai uitat sa specifici sursa copy-paste-ului! :D
Nici macar ghilimele nu ai pus sa intelegem ca ar fi un citat. :D
Pentru cei interesati - "Formula AS - Iubirile vantului"
Mintea care a scornit aceste randuri Gabriela Hrebenciuc.


07-04-2008 06:23:00
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

wave a scris:

Ai uitat sa specifici sursa copy-paste-ului! :D
Nici macar ghilimele nu ai pus sa intelegem ca ar fi un citat. :D
Pentru cei interesati - "Formula AS - Iubirile vantului"
Mintea care a scornit aceste randuri Gabriela Hrebenciuc.

Ce bine ca am pe cineva in imediata apropiere si ma completeaza...multumesc wave...=)


07-04-2008 12:25:04
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Mai sa fie, nici copoii Beagle nu iau urma evadatilor cum adulmeca Wave cel mai anemic iz de copy-paste! :D

Fiecare cu "pasarica" lui, ce sa zic, dar, sincer, n-as avea rabdarea asta... :)


08-04-2008 03:34:09
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

tasha 1951 a scris:


wave a scris:

.

Ce bine ca am pe cineva in imediata apropiere si ma completeaza...multumesc wave...=)


Tasha ,ca de obicei: toleranta,diplomata si mai ales subtila ,ma uimesti uneori prin rabdarea de care dai dovada :)

Cum de nu pot unii sa se afirme decat injosind pe altii?Reminiscentze staliniste? chiar si la a treia generatie....ce iese din pisica soareci mananca :D


08-04-2008 05:58:08
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Hmmm, cica hotului ii este frica de hoti, curvarului de curvari si-asa mai departe - mi-am adus aminte brusc ca asa zicea bunicul meu, Dumnezeu sa-l odihneasca!

09-04-2008 00:04:35
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

spuneti-mi Aly a scris:

Hmmm, cica hotului ii este frica de hoti, curvarului de curvari si-asa mai departe - mi-am adus aminte brusc ca asa zicea bunicul meu, Dumnezeu sa-l odihneasca!

Sa-l odihneasca in pace....mare adevar a grait...=)


12-04-2008 01:35:52
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Soryn a scris:

Cum de nu pot unii sa se afirme decat injosind pe altii?Reminiscentze staliniste? chiar si la a treia generatie....ce iese din pisica soareci mananca :D


Aha, deci stalinismul era afirmarea prin injosirea altora? :D -- De cand caut eu o definitie scurta pentru cuvantul asta! :) :) :)


18-04-2008 00:28:17
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Pe unde o fi Soryn..cam mult zile n-a mai dat cu "postul"=D=D

24-04-2008 02:04:06
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Spunea la un momentdat ca nu prea mai gaseste rostul prezentei lui pe aici...sincer imi pare rau daca a plecat ,de fapt daca nu primeam liber de la armator de Paste si eu dispaream
tasha 1951 a scris:

Pe unde o fi Soryn..cam mult zile n-a mai dat cu "postul"=D=D


24-04-2008 02:31:11
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Carol38 a scris:

Spunea la un momentdat ca nu prea mai gaseste rostul prezentei lui pe aici...sincer imi pare rau daca a plecat ,de fapt daca nu primeam liber de la armator de Paste si eu dispaream
tasha 1951 a scris:

Pe unde o fi Soryn..cam mult zile n-a mai dat cu "postul"=D=D

Asta e,de multe eu m-am gandit si eu la asta...la rostul meu pe forum...insa uite,n-am avut puterea sa dispar!=D=D
O fi de vina firea mea sentimentala..ma leg de oameni si de locuri...=)


24-04-2008 02:33:17
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Vezi la fel si eu,in locul asta(pe site)m-am legat de cite cineva si mi-a sarit in cap tot forumul...nu ma mai leg de nimic...cite zile oi avea
tasha 1951 a scris:


Carol38 a scris:

Spunea la un momentdat ca nu prea mai gaseste rostul prezentei lui pe aici...sincer imi pare rau daca a plecat ,de fapt daca nu primeam liber de la armator de Paste si eu dispaream
tasha 1951 a scris:

Pe unde o fi Soryn..cam mult zile n-a mai dat cu "postul"=D=D

Asta e,de multe eu m-am gandit si eu la asta...la rostul meu pe forum...insa uite,n-am avut puterea sa dispar!=D=D
O fi de vina firea mea sentimentala..ma leg de oameni si de locuri...=)


24-04-2008 02:52:09
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Carol,de multe ori facem lucruri pe care le regretam,oameni suntem la urma urmei...;)...se spune ca a gresi e omeneste,toate trec...=)
   Oricum, o sa-ti simtim lipsa cand vei pleca pe mare...=)


24-04-2008 09:56:25
   
?? maria1949
Cont Sters

Inregistat: 28-09-2007
Mesaje: 509
In iubire nu intrebi daca merita sau nu -----IUBESTI!!
De uneori iti vine singura sa te dai cu capul de pereti! Dar tot IUBESTI!!!!


24-04-2008 17:55:34
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

maria1949 a scris:

In iubire nu intrebi daca merita sau nu -----IUBESTI!!
De uneori iti vine singura sa te dai cu capul de pereti! Dar tot IUBESTI!!!!


Asa, cel putin, ai siguranta ca iubesti -- daca toate sunt pe placul tau, de unde sa stii? :D


25-04-2008 09:07:03
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Va astept pe mess alinaalina3235 daca vreti sa vb si acolo.

02-05-2008 17:38:54
   
?? crinz03
Cont Sters

Inregistat: 20-05-2008
Mesaje: 1

blondina2 a scris:

Speram sa fii tu langa mine,speram sa-mi asculti inima,speram sa imi spui ce e bine,speram sa fi tu DRAGOSTEA !



sunt de aceasi parere cu tine.


20-05-2008 15:49:34
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Ma gandeam la cineva anume cand am scris aceste versuri(care nu imi apartin). Tu la cine te gandeai?

23-05-2008 15:47:06
   
?? ilie 20007
Cont Sters

Inregistat: 09-04-2007
Mesaje: 12

crinz03 a scris:


blondina2 a scris:

Speram sa fii tu langa mine,speram sa-mi asculti inima,speram sa imi spui ce e bine,speram sa fi tu DRAGOSTEA !



sunt de aceasi parere cu tine.

as dori sate cunosc frumoso


23-05-2008 19:54:24
   
Pagini: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 ... 33    
Mergeti la