Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Adevar sau provocare - adica alt joc, de ce nu? :)    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 ... 10
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
ADEVAR : "cand ai avut ultima data curaj " ?

08-05-2008 09:59:41
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

spuneti-mi Aly a scris:


Provocare: Ce faci daca iubesti si nu esti iubit? :)


Iubesc in continuare... si probabil sufar... cu timpul incetez sa mai iubesc si caut pe cineva care sa ma iubeasca, chiar daca nu-l iubesc.

Provocare! Cum e mai bine pentru tine: sa iubesti sau sa fii iubit/a ?


08-05-2008 10:28:31
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

marin67 a scris:

Da am avut un regret si anume nu am indraznit sa iubesc,o fata ce o consideram mult prea frumoasa pt mine,asa cand esti tanar,mai dai cu bata in balta.
   provocare:Intalniti un el sau o ea si va indragostiti nebuneste,trece o perioada si simtit ca nu mai puteti trai fara acest el sau ea.A-ti rrenunta la iubirea actruala pt noua iubire?


In momentul in care iubesti pe altcineva, mai exista iubire actuala si iubire noua?

Provocare : poti sa iubesti 2 sau mai multe persoane in acelasi timp?


08-05-2008 10:30:29
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

spuneti-mi Aly a scris:


Adevar: Ai regretat vreodata ceva ce nu ai indraznit?


Da. Nu am indraznit sa ma despart de sotul meu, desi eram amindoi suficient de nefericiti ca sa stim ca e cea mai buna solutie. Nu am facut-o din cauza prejudecatilor. Ca sa nu recunosc in fata lumii ca am gresit!

Adevar! Te-ai indragostit vreodata de cineva mai inferior tie din punct de vedere social, profesional? Ai continuat relatia?


08-05-2008 10:34:10
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

spuneti-mi Aly a scris:


titmouse a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


Titu Maiorescu spunea ca toate hotararile importante trebuie luate de unul singur, fara influenta altora. PROVOCARE: Formulati o hotarare importanta pe care ati luat-o in ultimii cinci ani! :)

Cea mai importanta hotarare pe care am luat-o acum cinci ani a fost sa nu mai iau nici o hotarare .


Pe naiba! Si ai reusit sa si aplici aceasta hotarare? ...Sa inteleg ca tu umbli dezbracata, de pilda, pentru ca nu te hotarasti cu ce sa te imbraci dimineata? Ca nu mai deschizi televizorul ca sa nu trebuiasca sa alegi intre mai multe canale? Ca nu mai faci cumparaturi? Sau ca ai delegat orice responsabilitate de genul asta? :D

WAWUUU!
Astea da hotarari importante !
Astea da responsabilitati !


08-05-2008 11:07:21
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

ypsy a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


Provocare: Ce faci daca iubesti si nu esti iubit? :)


Iubesc in continuare... si probabil sufar... cu timpul incetez sa mai iubesc si caut pe cineva care sa ma iubeasca, chiar daca nu-l iubesc.

Provocare! Cum e mai bine pentru tine: sa iubesti sau sa fii iubit/a ?

Nici asa nici asa . Le-am incercat pe amandoua...Lasa-le deoparte. Citeste o carte , du-te la teatru , la concert , INVATA CEVA..orice...sa impletesti nuiele daca asta-ti place.INVATA .Iubirea vine ea si trece singura oreicum , si intr-un caz si-n-celalalt.


08-05-2008 11:13:42
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

spuneti-mi Aly a scris:


unikaa a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

ADEVAR: Care a fost cea mai nasoala despartire traita si cum s-a petrecut?

Cea mai grea despartire a fost atunci cand a trebuit sa ma despart de cineva de teama ca iubirea a ajuns la un nivel pe care eu nu-l mai intelegeam...Dar,nu asta cautam? Sa ne pierdem in Iubire,in ceilalti, sa trecem dincolo de constient,de normal, de ...TOT!!!!
Cea mai nasoala despartire a fost de mine insami . A durat cam un an jumate..doare a naibii de rau
Sartre spunea ca suntem condamnati la libertate, dar ca niciodata nu ne-o asumam... .Provocare: Cum vedeti voi aceasta libertate?


Am sa fiu obraznica si am sa-l contrazic pe Sartre: libertatea noastra tine cam atat cat tinem noi insine -- indraznim cat putem, adica precis dupa masura noastra. Care va sa zica: ceea ce nu-ti asumi in materie de libertate probabil ca nici nu te priveste. Libertatea aia la care suntem altfel condamnati e o notiune pur teoretica.

Adevar: Ai regretat vreodata ceva ce nu ai indraznit?


08-05-2008 11:22:21
   

italianca
Femeie

Nou venit

Inregistat: 08-05-2008
Mesaje: 3
Cateodata renunti la ceva ce ai,pentru ca iti depaseste puterile de a tine...ceea ce ai,nu te crezi in stare de a pastra si atunci mai bine renunti decat sa-ti gasesti resurse si puterea de a lupta. Toate despartirile sunt urate...unele foarte urate,care lasa urme,murdarie,cicatrici ,dar cea mai nasoala despartire este cea de ceea ce ai simtit,ai vrut, ai visat, ai sperat si nu s-a implinit.,deci nu de omul in sine te desparti ci de tot ceea ce tu ai simtit in legatura cu el.de toate visele si nazuintele tale,de intreg esafodajul de sperante si iubire care te ridica deasupra celorlalti mai putin norocosi.(ca atunci cand iubesti te crezi un "norocos" mult deasupra celorlalti.De multe ori acest lucru se intimpla chiar fiind langa el,atingandu-l, privindu-l si,totusi simtind ca nu mai este acolo, ca te-a parasit..
Multora le este frica de a spune ceea ce simt...pentru ca de fapt le este frica de acea pierdere..se descopera in fata celuilalt dandu-i aceluia posibilitatea de a le vedea "goliciunea" si slabiciunea, asa ca mai bine ascund cu grija ceea ce ar trebui spus in gura mare...ca oricum frica ramane...exista acolo in fiecare fibra a noastra.Si daca nu spunem,maine s-ar putea sa nu mai fim...si ramane nespus si nestiut.


08-05-2008 13:55:42
   

italianca
Femeie

Nou venit

Inregistat: 08-05-2008
Mesaje: 3
In fiecare zi avem regrete si "neindrazneli".Traim intr-o societate cu kanunuri bine stabilite,tot de noi, pe care le respectam tot noi, la care ne impotrivim..tot noi  si care taie tot avantul indraznelilor noastre. Da ,de foarte multe ori am vrut sa spun adevarul (asa cum il vad eu)_ dar nu am indraznit, infranata fiind de educatie,bun simt, si mai ales de acele kanunuri impuse.

08-05-2008 14:04:23
   

italianca
Femeie

Nou venit

Inregistat: 08-05-2008
Mesaje: 3
PROVOCARE   cum poti iubi ce nu ai si nu cunosti..dar totusi exista?

08-05-2008 14:08:57
   
?? just-me
Cont Sters

Inregistat: 03-05-2008
Mesaje: 1

ypsy a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


Provocare: Ce faci daca iubesti si nu esti iubit? :)


Iubesc in continuare... si probabil sufar... cu timpul incetez sa mai iubesc si caut pe cineva care sa ma iubeasca, chiar daca nu-l iubesc.

Provocare! Cum e mai bine pentru tine: sa iubesti sau sa fii iubit/a ?

Nu e buna nici una dintre variante. Ambele sunt la fel de dureroase, pentru ambele parti si nici una dintre ele nu te va face fericit. Dar, daca nu cauti fericirea (pe care o cautam cu totii), ai putea sa stai in oricare dintre ele pentru ca oricum nu vei sta si nu vei fi acolo. Solutia ideala este in mod evident reciprocitatea si din fericire pentru unii, chiar se mai intampla. Dar oare dureaza o vesnicie? Am iubit enorm si am fost iubit la fel, dar ... am fost prea las ...

Intrebare: Iubirea enorma, care "cica o intalnesti odata-n viata", trece vreodata?


08-05-2008 15:04:10
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

just-me a scris:



Intrebare: Iubirea enorma, care "cica o intalnesti odata-n viata", trece vreodata?


Aa, nu stiu, la mine inca n-a trecut. :D Provocare: Cum, dupa ce recunosti "iubirea enorma, care cica n-o intalnesti decat odata-n viata"? :)


08-05-2008 23:09:05
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

marin67 a scris:


   provocare:Intalniti un el sau o ea si va indragostiti nebuneste,trece o perioada si simtit ca nu mai puteti trai fara acest el sau ea.A-ti rrenunta la iubirea actruala pt noua iubire?


Din scenariul tau, nu am inteles ce te-ar putea retine. Provocare: Ce faci daca iubirea cea noua nu te vrea? Te mai intorci la iubirea cea veche? Cum?


08-05-2008 23:12:05
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

ypsy a scris:

Provocare! Cum e mai bine pentru tine: sa iubesti sau sa fii iubit/a ?


Mai bine este sa fii iubita. Mai frumos e sa iubesti. Provocare intoarsa (& explicatie): cum e mai rau pentru tine -- sa nu iubesti sau sa nu fii iubit(a)?


08-05-2008 23:16:19
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266

ypsy a scris:


marin67 a scris:

Da am avut un regret si anume nu am indraznit sa iubesc,o fata ce o consideram mult prea frumoasa pt mine,asa cand esti tanar,mai dai cu bata in balta.
   provocare:Intalniti un el sau o ea si va indragostiti nebuneste,trece o perioada si simtit ca nu mai puteti trai fara acest el sau ea.A-ti rrenunta la iubirea actruala pt noua iubire?


In momentul in care iubesti pe altcineva, mai exista iubire actuala si iubire noua?

Provocare : poti sa iubesti 2 sau mai multe persoane in acelasi timp?

Da,din cauza asta am si pus intrbarea de mai inainte,ca sunt patit.
         provacare: Iubirile sunt ca anotimpurile,trec si vin,pe care o pastrati mai aproape de suflet.


09-05-2008 00:14:32
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266

just-me a scris:


ypsy a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


Provocare: Ce faci daca iubesti si nu esti iubit? :)


Iubesc in continuare... si probabil sufar... cu timpul incetez sa mai iubesc si caut pe cineva care sa ma iubeasca, chiar daca nu-l iubesc.

Provocare! Cum e mai bine pentru tine: sa iubesti sau sa fii iubit/a ?

Nu e buna nici una dintre variante. Ambele sunt la fel de dureroase, pentru ambele parti si nici una dintre ele nu te va face fericit. Dar, daca nu cauti fericirea (pe care o cautam cu totii), ai putea sa stai in oricare dintre ele pentru ca oricum nu vei sta si nu vei fi acolo. Solutia ideala este in mod evident reciprocitatea si din fericire pentru unii, chiar se mai intampla. Dar oare dureaza o vesnicie? Am iubit enorm si am fost iubit la fel, dar ... am fost prea las ...

Intrebare: Iubirea enorma, care "cica o intalnesti odata-n viata", trece vreodata?

   De trecut poate sa treaca,dar de uitat niciodata nu ai s-o uiti.
provocare:iubesti esti iubit si fericit,intalnesti o alta iubire,iar fericit.Cand fericirea e cea mai mare sau mai desavarsita?


09-05-2008 00:31:28
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266

spuneti-mi Aly a scris:


ypsy a scris:

Provocare! Cum e mai bine pentru tine: sa iubesti sau sa fii iubit/a ?


Mai bine este sa fii iubita. Mai frumos e sa iubesti. Provocare intoarsa (& explicatie): cum e mai rau pentru tine -- sa nu iubesti sau sa nu fii iubit(a)?

Cum mai intoarceti vorbele.Pai in ambele cazuri esti fara dureri de cap,un fel de ,cum sa ma leg la cap fara sa ma doara?
adevar:esti iubit dar nu simti nimc,sau nu vrei sa simti nimic pt ea sau el,ajunge in cea mai josnica situatie,el sau ea,ai vreun repros,sa-ti faci,mustrari de constiinta...


09-05-2008 00:44:50
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266

spuneti-mi Aly a scris:


marin67 a scris:


   provocare:Intalniti un el sau o ea si va indragostiti nebuneste,trece o perioada si simtit ca nu mai puteti trai fara acest el sau ea.A-ti rrenunta la iubirea actruala pt noua iubire?


Din scenariul tau, nu am inteles ce te-ar putea retine. Provocare: Ce faci daca iubirea cea noua nu te vrea? Te mai intorci la iubirea cea veche? Cum?

Maritate si ai sa stii raspunsul sau,nu renunt la vechea iubire pana nu sunt convins ca cea noua e mai adevarata.
  provocare si adevar:viata e scurta,de fapt eu,tu,el,ea nici nu existam,cum credeti ca ar trebui traita aceasta viata?

Ultima modificare facuta de marin67 (09-05-2008 00:52:49)


09-05-2008 00:52:04
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266

spuneti-mi Aly a scris:


just-me a scris:



Intrebare: Iubirea enorma, care "cica o intalnesti odata-n viata", trece vreodata?


Aa, nu stiu, la mine inca n-a trecut. :D Provocare: Cum, dupa ce recunosti "iubirea enorma, care cica n-o intalnesti decat odata-n viata"? :)

Se zice:cine nu a iubit a2a oara nu stie cat de mare e cea de-a2a iubire,la fel spun si cei care iubesc a3a oara,s.a.m.d.Toate sunt mari si frumoase atunci cand le traiesti.Aly draga jocul asta e destul de frumos sper sa reziste.


09-05-2008 01:00:09
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510

marin67 a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


just-me a scris:



Intrebare: Iubirea enorma, care "cica o intalnesti odata-n viata", trece vreodata?


Aa, nu stiu, la mine inca n-a trecut. :D Provocare: Cum, dupa ce recunosti "iubirea enorma, care cica n-o intalnesti decat odata-n viata"? :)

Se zice:cine nu a iubit a2a oara nu stie cat de mare e cea de-a2a iubire,la fel spun si cei care iubesc a3a oara,s.a.m.d.Toate sunt mari si frumoase atunci cand le traiesti.Aly draga jocul asta e destul de frumos sper sa reziste.



Da' ... ce ne facem noi astia care n-am iubit niciodata ?
Intrebare : Ne mai vine si noua randu' ?


09-05-2008 08:17:32
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080

marin67 a scris:

Provocare : poti sa iubesti 2 sau mai multe persoane in acelasi timp?


Cred ca se poate!!! Asta in cazul in care ai si sotie si amanta!...Pentru sotie e o iubire speciala,cu ea iti intemeiezi un camin,te afisezi in lume,petreci concediile.te plimbi...te distrezi...faci planuri...iar pe amanta o iubesti pentru ca este o completare la ceea ce iti lipseste acasa..sex...afectziune...etc!!! La fel poate fii si in cazul femeilor!!!;)


09-05-2008 19:21:32
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080

italianca a scris:

PROVOCARE   cum poti iubi ce nu ai si nu cunosti..dar totusi exista?


In cazul asta cred ca iubesti un "vis"...sau imaginea cuiva...asa cum eu pot spune ca il iubesc pe Julio Iglesias..sau Sean Connery!! :)))...exista...dar nu-i voi avea niciodata!!!


09-05-2008 19:27:08
   
?? aisa
Cont Sters

Inregistat: 28-06-2005
Mesaje: 4

unikaa a scris:


marin67 a scris:

Provocare : poti sa iubesti 2 sau mai multe persoane in acelasi timp?


Cred ca se poate!!! Asta in cazul in care ai si sotie si amanta!...Pentru sotie e o iubire speciala,cu ea iti intemeiezi un camin,te afisezi in lume,petreci concediile.te plimbi...te distrezi...faci planuri...iar pe amanta o iubesti pentru ca este o completare la ceea ce iti lipseste acasa..sex...afectziune...etc!!! La fel poate fii si in cazul femeilor!!!;)


Draga mea, te inseli amarnic daca-ti imaginezi ca amanta este completarea a ceea ce are un barbat acasa.


09-05-2008 19:42:42
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080

niladam a scris:

Da' ... ce ne facem noi astia care n-am iubit niciodata ?
Intrebare : Ne mai vine si noua randu' ?


Omul nu a fost creat pentru a fi fericit ci pentru a oscila intre nebunia cunoasterii si plictiseala de armonie...fericirea este doar momeala ce-l va tine in cursa..pana la sfarsit! Si totusi...Iubirea e speranta,si fara speranta lumea nu ar mai exista!!!


09-05-2008 19:46:57
   
?? aisa
Cont Sters

Inregistat: 28-06-2005
Mesaje: 4

niladam a scris:


marin67 a scris:


spuneti-mi Aly a scris:



Aa, nu stiu, la mine inca n-a trecut. :D Provocare: Cum, dupa ce recunosti "iubirea enorma, care cica n-o intalnesti decat odata-n viata"? :)

Se zice:cine nu a iubit a2a oara nu stie cat de mare e cea de-a2a iubire,la fel spun si cei care iubesc a3a oara,s.a.m.d.Toate sunt mari si frumoase atunci cand le traiesti.Aly draga jocul asta e destul de frumos sper sa reziste.



Da' ... ce ne facem noi astia care n-am iubit niciodata ?
Intrebare : Ne mai vine si noua randu' ?



Daca-mi amintesc eu bine, tu ai iubit, chiar ai iubit ...asa ca nu inteleg despre care "noi" vorbesti.
Ce faci cand esti constient ca iubesti "iubirea"?


09-05-2008 19:55:45
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080

marin67 a scris:



Provocare : poti sa iubesti 2 sau mai multe persoane in acelasi timp?

unika a scris:
Cred ca se poate!!! Asta in cazul in care ai si sotie si amanta!...Pentru sotie e o iubire speciala,cu ea iti intemeiezi un camin,te afisezi in lume,petreci concediile.te plimbi...te distrezi...faci planuri...iar pe amanta o iubesti pentru ca este o completare la ceea ce iti lipseste acasa..sex...afectziune...etc!!! La fel poate fii si in cazul femeilor!!!



aisa a scris:


Draga mea, te inseli amarnic daca-ti imaginezi ca amanta este completarea a ceea ce are un barbat acasa.


Poate ca ma insel daca zici tu...dar as fi vrut sa si argumentezi de ce spui asta!! :)))

Ultima modificare facuta de unikaa (09-05-2008 20:27:40)


09-05-2008 20:19:28
   
?? aisa
Cont Sters

Inregistat: 28-06-2005
Mesaje: 4

unikaa a scris:


aisa a scris:

unikaa a scris:


marin67 a scris:

Provocare : poti sa iubesti 2 sau mai multe persoane in acelasi timp?


Cred ca se poate!!! Asta in cazul in care ai si sotie si amanta!...Pentru sotie e o iubire speciala,cu ea iti intemeiezi un camin,te afisezi in lume,petreci concediile.te plimbi...te distrezi...faci planuri...iar pe amanta o iubesti pentru ca este o completare la ceea ce iti lipseste acasa..sex...afectziune...etc!!! La fel poate fii si in cazul femeilor!!!


Draga mea, te inseli amarnic daca-ti imaginezi ca amanta este completarea a ceea ce are un barbat acasa.


Poate ca ma insel daca zici tu...dar as fi vrut sa si argumentezi de ce spui asta!! :)))


Daca este un barbat istet ,considera amanta este ALTCEVA, el oricum asta cauta nu o prelungire a relatiei existente, chiar daca uneori este confuz sau se teme sa spuna. Sunt putini barbatii care recunosc in fata amantei ca relatia cu sotia este buna, ca nu are ce-i reprosa. Poate ca ar spune acest lucru in fata unui prieten dar in fata amantei mai rar, pana la urma ar fi lipsa de delicatete asa cum tot  lipsa de delicatete este si tendinta amantei de a-l face sa vb despre asta.


09-05-2008 20:40:49
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

titmouse a scris:

ADEVAR : "cand ai avut ultima data curaj " ?


Alaltaieri, cred, cand am intreprins in locul unui coleg o actiune delicata. Provocare: Gasiti o definitie haioasa pentru notiunea de "curaj".


09-05-2008 20:50:05
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

aisa a scris:


unikaa a scris:


aisa a scris:

unikaa a scris:


marin67 a scris:

Provocare : poti sa iubesti 2 sau mai multe persoane in acelasi timp?


Cred ca se poate!!! Asta in cazul in care ai si sotie si amanta!...Pentru sotie e o iubire speciala,cu ea iti intemeiezi un camin,te afisezi in lume,petreci concediile.te plimbi...te distrezi...faci planuri...iar pe amanta o iubesti pentru ca este o completare la ceea ce iti lipseste acasa..sex...afectziune...etc!!! La fel poate fii si in cazul femeilor!!!


Draga mea, te inseli amarnic daca-ti imaginezi ca amanta este completarea a ceea ce are un barbat acasa.


Poate ca ma insel daca zici tu...dar as fi vrut sa si argumentezi de ce spui asta!! :)))


Daca este un barbat istet ,considera amanta este ALTCEVA, el oricum asta cauta nu o prelungire a relatiei existente, chiar daca uneori este confuz sau se teme sa spuna. Sunt putini barbatii care recunosc in fata amantei ca relatia cu sotia este buna, ca nu are ce-i reprosa. Poate ca ar spune acest lucru in fata unui prieten dar in fata amantei mai rar, pana la urma ar fi lipsa de delicatete asa cum tot  lipsa de delicatete este si tendinta amantei de a-l face sa vb despre asta.


Ma gindesc ca poate chiar cauta ce nu are acasa! Cauta noul, ineditul, provocarea de a vedea cum e, emotia de inceput de aventura... Ii lipseste de acasa sex? Nu e valabil in toate casniciile, doar ca barbatii nu au curajul sa recunoasca. Si sint multe cazuri in care da, lipseste sexul din casnicie, dar nu din cauza sotiei, ci chiar din cauza lui... Dupa ani de zile in care te bagi in pat in fiecare seara linga aceeasi persoana, mi se pare greu sa mai ai aceleasi sentimente arzatoare de dorinta, pasiune... Sint convinsa ca la multi din barbatii care au amante conteaza doar ideea de interzis si nu altceva. Adrenalina pe care o creeaza intilnirile pe ascuns, pericolul de a fi vazuti. Asta le aduce dorinta. Daca ar putea sa aibe o relatie normala cu amanta, dupa un timp ar ajunge in aceeasi stare de monotonie si plictis ca si cu sotia.


09-05-2008 20:55:37
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

marin67 a scris:


ypsy a scris:


marin67 a scris:

Da am avut un regret si anume nu am indraznit sa iubesc,o fata ce o consideram mult prea frumoasa pt mine,asa cand esti tanar,mai dai cu bata in balta.
   provocare:Intalniti un el sau o ea si va indragostiti nebuneste,trece o perioada si simtit ca nu mai puteti trai fara acest el sau ea.A-ti rrenunta la iubirea actruala pt noua iubire?


In momentul in care iubesti pe altcineva, mai exista iubire actuala si iubire noua?

Provocare : poti sa iubesti 2 sau mai multe persoane in acelasi timp?

Da,din cauza asta am si pus intrbarea de mai inainte,ca sunt patit.
         provacare: Iubirile sunt ca anotimpurile,trec si vin,pe care o pastrati mai aproape de suflet.


Stiu ca va suna cel putin ciudat, dar cel mai mult imi amintesc o iubire neimpartasita, in care am suferit mult. E normal?


09-05-2008 21:00:09
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

spuneti-mi Aly a scris:


marin67 a scris:


   provocare:Intalniti un el sau o ea si va indragostiti nebuneste,trece o perioada si simtit ca nu mai puteti trai fara acest el sau ea.A-ti rrenunta la iubirea actruala pt noua iubire?


Din scenariul tau, nu am inteles ce te-ar putea retine. Provocare: Ce faci daca iubirea cea noua nu te vrea? Te mai intorci la iubirea cea veche? Cum?


NU! Dupa principiul ( sint constienta ca nu suna prea elegant ) : nu lingi unde ai scuipat!


09-05-2008 21:04:56
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 27-05-2005
Mesaje: 1080

spuneti-mi Aly a scris:

Alaltaieri, cred, cand am intreprins in locul unui coleg o actiune delicata. Provocare: Gasiti o definitie haioasa pentru notiunea de "curaj".


E tot ce mi-a venit in minte acum...Curaj gaina,ca maine te tai! :D :D


09-05-2008 21:10:51
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141
Unikaa, iti recomand ( in caz ca nu ai citi deja ) cartea : Perna si ruj scrisa de Dr. Cristian Andrei. Mie mi s-a parut interesanta... e vorba despre sotii si amante...

09-05-2008 21:24:20
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

spuneti-mi Aly a scris:

Provocare: Gasiti o definitie haioasa pentru notiunea de "curaj".


Curajul inseamna sa te intorci acasa la miezul noptii, sa-ti vezi nevasta asteptandu-te cu un maturoi in mana si sa o intrebi: - Inca mai faci curat sau tocmai te pregateai sa decolezi?


09-05-2008 22:02:08
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

ypsy a scris:


Adevar! Te-ai indragostit vreodata de cineva mai inferior tie din punct de vedere social, profesional? Ai continuat relatia?


Da, iubitul meu actual imi este inferior in ce priveste ortografia. :D Cum ii depaseste in gandire pe toti barbatii pe care i-am cunoscut vreodata, bineinteles ca am continuat relatia cu el.

Provocare: Descrieti cea mai romantica noapte de dragoste pe care v-o imaginati! :)


09-05-2008 22:03:47
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

titmouse a scris:

Adevar: Ai regretat vreodata ceva ce nu ai indraznit?


Nu. Am indraznit intotdeauna tot ce mi-am dorit. Cred. :) Provocare: Enuntati un asa-dorit compliment care va enerveaza sau v-ar enerva foarte tare!


09-05-2008 22:13:23
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

spuneti-mi Aly a scris:


titmouse a scris:

Adevar: Ai regretat vreodata ceva ce nu ai indraznit?


Nu. Am indraznit intotdeauna tot ce mi-am dorit. Cred. :) Provocare: Enuntati un asa-dorit compliment care va enerveaza sau v-ar enerva foarte tare!


Pardon, mi-am raspuns singura! :(

:)


09-05-2008 22:14:45
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

italianca a scris:

In fiecare zi avem regrete si "neindrazneli".Traim intr-o societate cu kanunuri bine stabilite,tot de noi, pe care le respectam tot noi, la care ne impotrivim..tot noi  si care taie tot avantul indraznelilor noastre. Da ,de foarte multe ori am vrut sa spun adevarul (asa cum il vad eu)_ dar nu am indraznit, infranata fiind de educatie,bun simt, si mai ales de acele kanunuri impuse.


Eu am un defect mare de tot: sunt aproape absolut indisciplinata. Tocmai de aceea indrazneala nu e o problema. Greu imi e sa ma abtin, iar cand reusesc ori o fac in beneficiul meu, ori sunt atat de mandra de mine incat orice regrete posibile palesc.


09-05-2008 22:18:45
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

marin67 a scris:

  provocare si adevar:viata e scurta,de fapt eu,tu,el,ea nici nu existam,cum credeti ca ar trebui traita aceasta viata?


La maxim. Cu generozitate. Cu onestitate. Jucandu-te.

Adevar: Cum ati gasit acest site, ce va determina sa va intoarceti la el si ce asteptari va inspira?


09-05-2008 22:23:25
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

niladam a scris:


Da' ... ce ne facem noi astia care n-am iubit niciodata ?
Intrebare : Ne mai vine si noua randu' ?


Daca indrazniti si numai daca indrazniti. :D


09-05-2008 22:26:02
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

aisa a scris:

Ce faci cand esti constient ca iubesti "iubirea"?


O cauti si, daca n-o gasesti si n-o gasesti, o inventezi. :) Adevar: Care a fost cea mai perversa dorinta pe care ati nutrit-o vreodata?


09-05-2008 22:28:52
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

spuneti-mi Aly a scris:

Provocare: Enuntati un asa-dorit compliment care va enerveaza sau v-ar enerva foarte tare!


Il citez pe fostul meu sot : Tie iti sta bine oricum ! sau Mie imi placi oricum! Brrr


09-05-2008 22:32:51
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

spuneti-mi Aly a scris:

Provocare: Descrieti cea mai romantica noapte de dragoste pe care v-o imaginati! :)


Malul marii, vint usor, multe stele, oameni care se distreaza, dar la distanta, multe vorbe, calme si calde, atingeri ' din greseala ' , rasarit de soare, condus acasa, incercare copilareasca si nereusita de sarut de noapte buna...

Culmea! Fara sex!

Adevar : Cit de important este sexul in viata ta? Pe ce " loc " este ca importanta?


09-05-2008 22:38:35
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396

spuneti-mi Aly a scris:


Da, iubitul meu actual imi este inferior in ce priveste ortografia. :D Cum ii depaseste in gandire pe toti barbatii pe care i-am cunoscut vreodata, bineinteles ca am continuat relatia cu el.


Adevar  ( sau  "provocare" ?!? :rolleyes::rolleyes::rolleyes: ) :
Dar pe tine, ... te depaseste ?   ]:-)   

Ultima modificare facuta de moebius (09-05-2008 22:56:39)


09-05-2008 22:47:53
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

moebius a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


Da, iubitul meu actual imi este inferior in ce priveste ortografia. :D Cum ii depaseste in gandire pe toti barbatii pe care i-am cunoscut vreodata, bineinteles ca am continuat relatia cu el.


Adevar    ]:-)    ( sau  "provocare" ?!? :rolleyes::rolleyes::rolleyes: )      :
Dar pe tine, ... te depaseste ?

]:-)


e numai pentru Aly sau putem raspunde si noi?


09-05-2008 22:56:16
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396
Numai daca faceti aceeasi afirmatie :D:D:D ; excludem chestia cu ortografia, ... sau nu ?!? :D:D:D

Glumesc, evident. Chiar ar fi interesant (zic eu :) ) sa "auzim" niste raspunsuri ;)

Ultima modificare facuta de moebius (09-05-2008 23:09:53)


09-05-2008 22:58:16
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

moebius a scris:


ypsy a scris:


moebius a scris:



Adevar    ]:-)    ( sau  "provocare" ?!? :rolleyes::rolleyes::rolleyes: )      :
Dar pe tine, ... te depaseste ?

]:-)


e numai pentru Aly sau putem raspunde si noi?



Numai daca faceti aceeasi afirmatie :D:D:D ; excludem chestia cu ortografia, ... sau nu ?!? :D:D:D

Glumesc, evident. Chiar ar fi interesant de "auzit" niste raspunsuri ;)


atunci...

pentru mine e important sa-mi fie superior. Trebuie sa am ce invata de la el! In acelasi timp, e bine pentru mine sa-i fiu si eu superioara in anumite privinte... Face bine la orgoliu!!!

Idealul meu: sot inferior si amant superior...


09-05-2008 23:08:47
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396
Nu,nu,nu :D:D:D ... pai era vorba strict de gandire, desi afirmatia de la care am pornit nu stiu daca se leaga de IQ, sau e vorba doar de modul general de a privi lucrurile ( consecinta  < de exemplu > a experientei ).

Ultima modificare facuta de moebius (10-05-2008 00:01:02)


09-05-2008 23:18:41
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

spuneti-mi Aly a scris:


ADEVAR: Care a fost cea mai gogonata minciuna pe care ati spus-o vreodata?


i-am spus sefului ca mi-am rupt piciorul si chiar si mi l-am pus in ghips. Ufff!!!! Pina si in ziua de azi am frustrari din cauza aceste minciuni! de atunci nu am mai lipsit nici macar o zi de la servici fara sa fiu in concediu...


09-05-2008 23:24:24
   
ypsy
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

moebius a scris:

Nu,nu,nu :D:D:D ... pai era vorba strict de gandire, desi afirmatia de la care am pornit nu stiu daca se leaga de IQ, sau de modul general de a privi lucrurile ( consecinta  < de exemplu > a experientei ).


cred ca vorbesc de superioritate si in gindire si in IQ si in modul general de a privi lucrurile. Din toate as avea de invatat, sau nu crezi asta?


09-05-2008 23:26:49
   
Pagini:  1 2 3 4 5 ... 10    
Mergeti la