Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Adevar sau provocare - adica alt joc, de ce nu? :)    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 7 8 9 10
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
Bai sa nu ma balacariti prea tare dar azi am o zi foarte stresanta si mai aberez si eu :D :D
HIC!


17-06-2008 00:37:30
   
?? moebius
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2007
Mesaje: 396
Pai bea repede cateva beri ;):D:D ; ... asa ai sa ... berezi, deci exact contrariul  ;):D:D:D ...

Ultima modificare facuta de moebius (17-06-2008 00:51:22)


17-06-2008 00:50:06
   
SHAWUSKA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

evil a scris:

:( :( nu simt nimic! oare pentru ca sint PORC nu simt?


Intrebare provocare: Chiar toti barbatii "e porci"? (hihihi)
Hic!


NU toti , doar multi. Mult prea multi...

Ultima modificare facuta de SHAWUSKA (17-06-2008 01:35:15)


17-06-2008 01:34:28
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
Bre nu mai invirtejii matale locul cuvintelor ca ma inec cu dopurile de la sticle!
HIC


17-06-2008 01:35:54
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Nu shtiu daca totzi barbatzii e porci dar sigur shtiu ca io este doi porci !
evil a scris:

:( :( nu simt nimic! oare pentru ca sint PORC nu simt?


Intrebare provocare: Chiar toti barbatii "e porci"? (hihihi)
Hic!


17-06-2008 03:10:39
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553
BARBATII SUNT PORCI?...Doamne fereste! daca Elena Carstea a spus asa ceva ...hai sa nu generalizam....eu personal  cred ca unii sunt chiar ingeri,apar in viata ta exact atunci cand ai nevoie...=)
   Daca nu reusim sa resuscitam relatia...poate e si vina noastra a femeilor...intr-o relatie e nevoie de doi...nu-i asa?;)


17-06-2008 08:04:55
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

martiela a scris:

BARBATII SUNT PORCI?...Doamne fereste! daca Elena Carstea a spus asa ceva ...hai sa nu generalizam....eu personal  cred ca unii sunt chiar ingeri,apar in viata ta exact atunci cand ai nevoie...=)
   Daca nu reusim sa resuscitam relatia...poate e si vina noastra a femeilor...intr-o relatie e nevoie de doi...nu-i asa?;)


Multzam ca ne mai ia cineva apararea, asta e Adevarul. si Provocarea;
Noi(Barbatii) suntem fii vostri. Noi suntem Tatii vostri. Noi suntem sotii vostri. Noi suntem cei cu care va mandriti , cei care va apara, cei care pocura confortul. Noi suntem tot ce aveti voi mai bun. Suntem Oglida valorilor voastre. Suntem cea ce meritati. Aveti grija bine de noi iar noi vom intoarce inzecit.
(sper)

Ultima modificare facuta de NJD (27-06-2008 07:48:41)


17-06-2008 08:25:24
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

kamin a scris:


titmouse a scris:


martiela a scris:


Indraznesc sa pun o intrebare...
Daca ar fi sa te intalnesti cu cineva de pe forum cu care sa fii ceva mai mult decat amici pentru ca va intelegeti bine..cine ar fi aceea?...si intrebarea este nu numai pentru tine ci pentru toti forumistii dar astept in primul rand raspunsul de la tine...;)


Doamne Tashica , ce intrebare ai pus ...pai...cine crezi tu ca are sa-ti raspunda sincer ?
Da , mi-ar placea sa ma intalnesc cu cineva cu care sa fiu...orice
Aiurea...doar nu crezi c-o sa-i spun si numele...ce naiba ?????

P.S.1  A , am uitat sa spun ca ...stie el si singur cine este...
P.S.2  Stie fara vorbe...comunicarea-i pentru prosti...

 

iete mai minune!!! Esti prima femeie pe care o aud spunand asa ceva...deci fara comunicare, zici tu?!!! :) Si aici pe forum sau pe chat,ce faci?!!! :)

Nu , boratacel , nu la genul acesta de comunicare  de pe Forum ma refeream...la altceva. Oamenii se mai inteleg si fara cuvinte...Apropos , tu de ce nu-ti iei Ministerul Turismului in primire ??? ar trebui sa organizezi si tu niscai excursii cu vanatoare de "reptilieni tampiti" ...numa' pentru muieret...
  prietena ta!!! :)


Ultima modificare facuta de titmouse (17-06-2008 10:01:50)


17-06-2008 09:16:48
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608
Xtremul mi-a alocat alt minister...dar dc ma gandesc bine cred ca ma descurc cu ambele...mai ales ca asta ultimul, ar fi chiar ...o placere :D iar primul o adevarata provocare ;)

Ultima modificare facuta de kamin (17-06-2008 13:10:27)


17-06-2008 13:08:03
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Mda, ca si turismul, voyeurismul intareste organismul !!! :D:D

27-06-2008 02:58:36
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

Xtremul a scris:

Mda, ca si turismul, voyeurismul intareste organismul !!! :D:D



Numai in scop ...medical, se intelege! :)


27-06-2008 10:45:25
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
:D

titmouse a scris:


kamin a scris:


titmouse a scris:



Doamne Tashica , ce intrebare ai pus ...pai...cine crezi tu ca are sa-ti raspunda sincer ?
Da , mi-ar placea sa ma intalnesc cu cineva cu care sa fiu...orice
Aiurea...doar nu crezi c-o sa-i spun si numele...ce naiba ?????

P.S.1  A , am uitat sa spun ca ...stie el si singur cine este...
P.S.2  Stie fara vorbe...comunicarea-i pentru prosti...

 

iete mai minune!!! Esti prima femeie pe care o aud spunand asa ceva...deci fara comunicare, zici tu?!!! :) Si aici pe forum sau pe chat,ce faci?!!! :)

Nu , boratacel , nu la genul acesta de comunicare  de pe Forum ma refeream...la altceva. Oamenii se mai inteleg si fara cuvinte...Apropos , tu de ce nu-ti iei Ministerul Turismului in primire ??? ar trebui sa organizezi si tu niscai excursii cu vanatoare de "reptilieni tampiti" ...numa' pentru muieret...
  prietena ta!!! :)


27-06-2008 11:10:06
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


unikaa a scris:


P.Pan 63 a scris:

Avand posibilitatea sa-ti alegi un alt timp si un alt loc al nasterii, in ce tara si-n ce vreme ti-ai dori sa te gasesti ?


In Egipt..pe vremea faraonilor!!!


Deloc rea ideea... ;)

PROVO: (pe o tema oarecum paralela) Acceptind in principiu ideea reincarnarii, ar vrea oare sufletzelul vostru sa se mai reintoarca pe Terra - chiar intr-o epoca ceva mai buna - ori s-o ia hai-hui "in sus" :D, printre roiurile de fiintze eteric-spiritualizate???"

P.S. Rog ca orice postare "bunkerista" :D:D sa fie facuta de-acum pe topicul dedicat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Revin ontopic, cu una din multele intrebari la care nu s-a raspuns (inca)... ;)


28-06-2008 00:27:20
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:

PROVO: (pe o tema oarecum paralela) Acceptind in principiu ideea reincarnarii, ar vrea oare sufletzelul vostru sa se mai reintoarca pe Terra - chiar intr-o epoca ceva mai buna - ori s-o ia hai-hui "in sus" :D, printre roiurile de fiintze eteric-spiritualizate???"


Revin ontopic, cu una din multele intrebari la care nu s-a raspuns (inca)... ;)


...Corect! :)

Raspunsul meu: daca ar fi dupa mine, as prefera sa revin pe Terra -- inca nu m-am saturat si imi imaginez ca nu ma voi satura niciodata de... omenesc.

ADEVAR – Ai facut vreodata ceva deosebit, dintr-o initiativa personala de a schimba lumea?


28-06-2008 10:01:10
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Mon vieux, daca-i sa plec urechea la vorbele papistashilor, una dintre ele o gasesc intru totul acoperita de realitate : cuvintele Papei atunci cand a spus ca aici e Gradina Maicii Domnului ! Asa-i, compadre ! Si asta-i pricina pentru care m-as intoarce aici, oricate reincarnari mi-ar ingadui Dumnezeu !
Aly, de facut, n-am facut, insa macar am incercat... Era la vremea cand mai puteam visa, cand idealismul nu-mi fusese ucis de mediocritatea turmei... Dreptu-i ca nu toti avem stofa de sfinti sau de martiri si numa'  lor le e dat sa-mpinga oile intr-alta strunga , decat cea in care-s ele obisnuite sa pasca.
Sa-ti mai zic, copila neichii, ca traim in mijlocul unui popor ce-i obisnuit sa-si rastigneasca liderii si abia dupa ce i-a batjocorit si ucis, sa-si faca din ei legende ? N-are rost, e mult prea plina istoria noastra de asemenea exemple.


Care a fost momentul vietii voastre, ce v-a v-a oferit cea mai crunta deziluzie ?

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (28-06-2008 10:18:27)


28-06-2008 10:16:50
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

PeterPan 63 a scris:

Aly, de facut, n-am facut, insa macar am incercat... Era la vremea cand mai puteam visa, cand idealismul nu-mi fusese ucis de mediocritatea turmei... Dreptu-i ca nu toti avem stofa de sfinti sau de martiri si numa'  lor le e dat sa-mpinga oile intr-alta strunga , decat cea in care-s ele obisnuite sa pasca.
Sa-ti mai zic, copila neichii, ca traim in mijlocul unui popor ce-i obisnuit sa-si rastigneasca liderii si abia dupa ce i-a batjocorit si ucis, sa-si faca din ei legende ? N-are rost, e mult prea plina istoria noastra de asemenea exemple.


Hei, cand am spus "ceva deosebit" nu m-am referit la eficienta actului, ci la eventuala lui originalitate, iesire din comun. Eu, de exemplu, eram studenta cand adunam acasa colegi si petreceam ore intregi discutand si punand tara la cale. Ideea mea era pe cat de neclara, pe atat de fantezista: omul risca sa-si piarda umanitatea cand incepe sa desconsidere ideea de onoare. :D Reusisem deja sa antrenez cativa colegi intr-o incercare superba :) de a crea un soi de ordin cavaleresc :D :D, cand ne-am trezit cu un profesor de la Filosofie venind la intalnirile noastre si demontandu-ne planuri si entuziasm la un loc in 2 timpi si din trei vorbe. :x ...Ce vremuri! :)




PeterPan 63 a scris:

Care a fost momentul vietii voastre, ce v-a v-a oferit cea mai crunta deziluzie ?


Aa, pe cuvant daca stiu, dar promit sa ma mai gandesc. ...Nu ca mi-ar fi greu sa aleg dintre mai multe deziluzii, ci pentru ca am o problema in a-mi memora deziluiile. :D ...De fapt, daca ma gandesc bine, chiar povestea de mai sus ar putea constitui raspunsul la intrebarea ta. :)

N.B. Nu provoc si nu cer adevaruri de data asta. Poate ca ar trebui sa avem rabdare raspundem mai multi la intrebarile de mai sus.

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (28-06-2008 10:43:11)


28-06-2008 10:42:46
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
<< ADEVAR – Ai facut vreodata ceva deosebit, dintr-o initiativa personala de a schimba lumea? >> (quote Aly)


Facut, cum sa nu... numai TIMPENII idealiste, toata viatza !! :D
Pomenesc doar trei dintre ele:

1. In '82, am incercat sa fac o Asociatie a Studentilor... Necomunisti la IMF Buc. - fiindca, printre alte magarii, medicinistii membri de partid :x - comunist, evident - luau pe vremea aia 0,50 puncte-n plus "cadou" la media anuala (si normal ca eu... mi-am luat-o doar pe cocoasha de la Secu, dar ca lumea !! :D). Nu mai comentez nimic vizavi de "lupta cu morile de vint" (chestie perfect valabila si acum) etc etc. :(

2. Inainte cu putzin de '89, imi mai lipseau doar motorul si elicea ca sa termin un gen de ULM (mic arioplan) cu care voiam s-o tund in Vest, dupa ce-am realizat, in fine, ca planul de a-l matrashi pe Nea'Nicu oricum n-ar fi schimbat nimic prin Romanica (ma pricepeam la aeromodelism, stiam perfect "cu ce se maninca" domeniul). De asta data nu mi-am mai luat-o :D, fiindc-a venit asa-zisa Revolutie. :x Pacat, ar fi fost interesant... :rolleyes: Oricum, acum n-as mai vrea sa fug decit poate pe o alta planeta :)...


3. Acum 5 ani, am lasat balta gretzoasa "lume a afacerilor" :x si am devenit redactor moto si auto (pe un salariu de 2 lei si la 46 de ani - timpit mai sint), dupa ce l-am visat (serios... si acum, nu fac doar caterinca) pe un fost bun prieten (mort... cu motocicleta, evident :D) care ma ruga (pe scurt, nu intru in detalii) sa scriu si io una-alta prin reviste si sa fac proiecte de design si cartoons (benzi desenate), fiindca el si alti bikeri se cam plictisesc p-acolo, prin Ceruri... :rolleyes:

Sa va mai zic ?? Nuuuuuu.... n-are sens, c-am facut altele si mai... nefacute !!! :D:D (unele nefiind inca poate... prescrise :D, ma abtin totusi).


Important, zic io, e sa nu-ti para rau de nimic din ce-ai facut... poate doar de ceea ce n-ai reusit sa faci (inca)... ;)
Si mai important, poate: sa nu faci rau nimanui, niciodata (macar fara intentzie, clar). :)


P.S. Pacat ca nenea ala cu ochii albastri si timpan sensibil :x n-are voie sa posteze aici, ca v-ar povesti el mai multe...

Ultima modificare facuta de Xtremul (20-08-2008 18:27:47)


29-06-2008 23:59:24
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Maaaaaaaah Xtreme tzi-am mai zis de-o suta de ori ca n-am ochi albashtrii bre ! :D:D:D

30-06-2008 01:44:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nu la tine bateam apropoul, cumetre SA !!! :D:D (doar nu esti criptocomunist ca aia cu oki albastri...)

Stie EL la cine, stai linistit... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-06-2008 01:50:25)


30-06-2008 01:49:08
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
;)
Xtremul a scris:

Nu la tine bateam apropoul, cumetre SA !!! :D:D (doar nu esti criptocomunist ca aia cu oki albastri...)

Stie EL la cine, stai linistit... ;)


30-06-2008 01:59:42
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
DEMASCATZI SECURISHTIIIIIII !!!!! .......hihihi

30-06-2008 02:00:45
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
ADEVAR: Credeti ca exista vreun aspect al educatiei voastre care sa va fi daunat? Care ar fi acesta?  citat - SPUNE-MI ALY

Da, prea mult bun simt chiar si in fata unor oamenii se stiam ca sint gunoi in comparatie cu mine.

provocare:
v-ati hazarda sa faceti investitii intr-un domeniu total necunoscut voua, bazat doar pe incredere in parteneri de afacerii?


04-08-2008 22:46:31
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
1. "Cei blanzi" au avut clar de suferit in toata istoria (cunoscuta) a umanitatii, drag Cata... :(
Fara sa fiu 100% de acord cu citatele dogmatice, cred totusi ca ei, "mieii" :) au de pierdut doar aparent,
si doar in scurtul timp al iluzoriei asteia treceri prin viata asa-zisa "reala".

2. Am facut asta si m-am fript :D. Probabil ca as fi mai atent cu o ipotetica alta ocazie,
dar la fel de probabil ca as putea repeta greseala.
Asta e, oamenii greu se schimba (desi mai frecvent in rau decit in bine. ;))


Ultima modificare facuta de Xtremul (05-08-2008 09:12:51)


05-08-2008 09:10:08
   
SHAWUSKA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 01-03-2008
Mesaje: 141

hara_cata a scris:


provocare:
v-ati hazarda sa faceti investitii intr-un domeniu total necunoscut voua, bazat doar pe incredere in parteneri de afacerii?



DA, categoric, macar de dragul de a invata ceva nou ( ma refer la domeniu ).

Singura mea nelamurire este cum m-as decide ca am incredere in parteneri...

Asta ar fi greu, foarte greu...


05-08-2008 21:34:55
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

SHAWUSKA a scris:


hara_cata a scris:


provocare:
v-ati hazarda sa faceti investitii intr-un domeniu total necunoscut voua, bazat doar pe incredere in parteneri de afacerii?



DA, categoric, macar de dragul de a invata ceva nou ( ma refer la domeniu ).

Singura mea nelamurire este cum m-as decide ca am incredere in parteneri...

Asta ar fi greu, foarte greu...

Sunt suficiente metode de a investi si castiga in mod legal, dar, ca de obicei, va sfatuiesc sa evaluati cu atentie si sa ganditi bine riscurile inainte de a investi....PENTRU ASTA SUNT CONSULTANTII FINANCIARI...
Pentru a investi trebuie luat in calcul doi factori care sunt in stransa legatura:
-primul este marimea profitului
-al doilea este marimea riscului


05-08-2008 22:36:50
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
La noi pe forum se face greu distinctia intre provocare si adevar, e slaba granita dintre ele.
Marine pentru ca am propus sa actualizez topicul(la cererea ta) am sa te provoc pe tine:
Te provoc sa descrii in amanunte cea mai romantica noapte de dragoste pe care ai petrece-o cu iubita ta, o fantezie! ;)


19-08-2008 07:50:09
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266
Ca e cu iubita sau cu sotia nu ma supar,la amndoua le zic,,iubito,,. As vrea sa fiu intr-o cabana in varf de munte,izolat de lume,in plina iarna,focul sa arda in camin,si sa ne pierdem in iubire,intinsi pe dusumea doar cu cateva piei de oaie sub noi.Sa nu mai stim de nimeni de nimic o saptamana,o luna,o viata.

19-08-2008 23:53:57
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Eu vreau cu doua odata,se poate sa povestesc si eu?

20-08-2008 08:41:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Chiar te rugam...=)
Carol38 a scris:

Eu vreau cu doua odata,se poate sa povestesc si eu?


20-08-2008 16:12:05
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266

Carol38 a scris:

Eu vreau cu doua odata,se poate sa povestesc si eu?

  La rusi Carole daca ajungi,poti sa i-ti indeplinesti dorinta.Nu conteaza unde,poti lua si trei,eu am luat pt prima data in Odessa,apoi in fiecare tara fost sovietica inclusiv Rusia luam cate doua,atunci cand i-mi permitea punga,sau tov cdt.ne dadea cash-ul.Am avut voiaje cand ne rugam sa ne dea bani,dar au fost f rare.


20-08-2008 21:03:07
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Pai am stat 70 de zile in Nicolaev,chiar rup un pic ruseste...Sveta o chema(Luminita)dar ea biata era foc curat nu lumina,apropos,stai pe pace si la noi se poarta,sa vezi romancutele noastre ce talente ascunse au...eu stiu pe cineva care facea asta prin '93,stii ce imi placea la rusoaice,nu complicau lucrurile,ce nu-mi placea,se indragosteau prea repede,dupa o trinta reusita

20-08-2008 21:10:48
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Ok...hai ca v-am provocat destul sa trecem la adevar;
Ce preferati inteligenta sau frumusete...si de ce?;)


20-08-2008 22:17:21
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627

tasha 1951 a scris:

Ok...hai ca v-am provocat destul sa trecem la adevar;
Ce preferati inteligenta sau frumusete...si de ce?;)

si ,si dar eu parca gasesc mai frumoasa inteligenta,mai ales daca se afla destula si sub fusta


20-08-2008 22:23:24
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266
Desteapta am nevasta,pt o noapte,doua nu-i nevoie de frumusete,pt celelalte.

20-08-2008 22:58:29
   
Pagini: 1 ... 7 8 9 10    
Mergeti la