Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Muzica / ..industany,pershi,arabic..!    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? azyz
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 10
Ichak Dana Beechak Dana

Copil fiind ma fascinase personajele  RITA & RAJ ,ce emanau din cadrul pelicolei o fascinatzie mirifica,ei interpretand scenariul si regia eu transpundu-ma emotiv la unison cu tempooul liniei melodice.
Traiam ,vizionand muzica filmului , o intensitate incomesurabila,nedefinibila ...asha cum doar inocentza copilariei nealterate de "clisheele"maturitatzii principiare o poate reda..suav,splendid shi gingash toate-n aceiash fractziune de timp trait(shi retraiesc cu aceiashi intensitate acum ori de cate ori privesc shi ascult portiuni din inestimabila opera a raposatzilor..)
Au trecut anii,peste multe sa ashezat praful uitari,multe s-au estompat,alte valori cumulate'n copilarie s-au diminuat in intensitate,altele s-au estompat in iureshul vietzii,altele..dar aceasta "vraja"dimpotriva;a fost precum semantza unei plante ce  a gasit pamant bun shi conditzii prielnice .
Astazi fetitza mea(Shayrezady-Maywtrahny)m-a rugat:"Tati de ce nu-mi oferi  posibilitatea sa ascult-ichak dana...?!"...m-a mishcat profund.In definitiv totzi suntem ceeia ce suntem..
Prin intermediul shi amabilitatea acestui site, va ofer shi dumv.aceasta video-melodie:Ichak Dana Beechak Dana ..
http://www.***/watch?v=iKmHaAAr1Ho&feature=related


14-09-2008 00:16:15
   
?? azyz
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 10
...mentzionez:este vorba despre-youtube-acel link.
Dece nu apare inscris??!!


14-09-2008 00:18:52
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Mon vieux, nu te-ntrista, posteaza numa'  versurile ; in ce ma priveste, amuzamentu-i acelasi.

15-09-2008 20:57:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

azyz a scris:

...mentzionez:este vorba despre-youtube-acel link.
Dece nu apare inscris??!!

simplu!...orice alta trimitere spre alte site este esuata...=)


24-10-2008 16:48:20
   
Pagini: 1    
Mergeti la